میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

نحوه تزریق بوتاکس گردن
نحوه تزریق بوتاکس گردن

لیست موضوعات

نحوه تزریق بوتاکس گردن

ما با نوشتن این مقاله تلاش می کنیم شما مخاطبان رابا نحوه تزریق بوتاکس گردن آشنا کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ما را در ادامه پی گیری کنید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

 • بوتاکس چیست؟
 • نواحی مورد استفاده بوتاکس کدام است؟
 • چه کسانی می توانند از بوتاکس گردن اسفاده کنند؟
 • مدت زمان تاثیر بوتاکس گردن چه میزان است؟
 • تزریق بوتاکس در گردن به چه صورتی است؟

نحوه تزریق بوتاکس گردن
نحوه تزریق بوتاکس گردن

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع ترکیبی است که از یک سم کشنده به نام بوتولینوم بدست می آیدو البته چون از سم نام برده می شود باید گفت که به هیچ وجه جای نگرانی نیست بوتاکس را از دزهای مشخص و خاص سم  تهیه می کنند که عملکرد خاص آن جهت فلج کردن ماهیچه های مورد نظر می باشد.

تزریق بوتاکس در زیر پوست ناحیه مورد نظر، سبب فلج شدن عضلات آن بخش و حذف چین و چروک های آن ناحیه تزریق شده می شود،و ظاهری جوان تر را برای یک دوره زمانی کوتاه فراهم می کند.

نواحی مورد استفاده بوتاکس

 • معمولی ترین ناحیه ای که بوتاکس کاربرد دارد ناحیه پنجه کلاغی اطراف چشم است
 • چروک های ایجاد شده بین دو ابرو
 • شیار های ایجاد شده بر روی پیشانی
 • چین ها و شایرهای عمودی ناحیه گردن
 • در ناحیه زیر بغل جهت کاهش تعرق

 

چه کسانی می توانند از بوتاکس گردن اسفاده کنند؟

پزشکان متخصص می گویند تزریق بوتاکس یک روش مناسب برای جلوگیری و حذف چین و چروک های ریز و کوچک است. افرادی که در دهه های بالاتر از 20 سالگی هستند می توانند به این روش درمانی روی بیاورند.

مدت زمان تاثیر بوتاکس گردن

پس از تزریق بوتاکس و شروع کار درمانی با آن حدود ده روز تا بهبودی کامل درمان زمان نیاز هست و به طور معمول 4 ماه تا هشت ماه اثر بوتاکس ماندگاری دارد و این مدت زمان هم مدتی است تا بدن گیرنده های جدید عضله ساخته شود.

تزریق بوتاکس در گردن

یکی ازمتداول ترین رجوع بیماران به پزشکان متخصص زیبایی تزریق بوتاکس به ناحیه گردن است. دلیل مهم و اصلی رجوع افراد برای این تزریق زیبایی و خلاصی از چین و چروک های ناحیه گردن است.

البته دلایل دیگر درمانی هم برای کاربرد این تزریق وجود دارد که می توان به برطرف کردن کجی سر و گردن ، درمان انقباضات شدید عضلات گردن، دردهای گردن ناشی از سفتی و سختی عضلات این ناحیه و از بین بردن شل شدن و افتادگی زیاد پوست ناحیه گردن اشاره کرد.

تزریق بوتاکس در گردن
تزریق بوتاکس در گردن

دلایل بیان شده در بالا باعث مراجعه فراوان افراد و طرفداران این روش درمانی در ناحیه گردن شود.

یکی از بیماری های ناحیه گردن که کجی گردن است به نام بیماری تورتیکولی می باشد و به دلایل عوامل ژنتیکی و یا محیطی بروز می کند با تزریق بوتاکس در ناحیه گردن قابل درمان می باشد.این بیماری بین سنین 30 تا 50 سالگی ظاهر می شود

و متاسفانه این بیماری قابل درمان نیست ولی قابل پیشرفت است و توسط داروهای خاص که پزشک متخصص تجویز می کند یکی دیگر از روش های درمانی در کنار مصرف دارو تزریق بوتاکس گردن است تا از پیشرفت آن جلوگیری کرده و حتی در بعضی موارد درمان کامل این بیماری را سبب می شود.

تزریق بوتاکس که توکسین تغییریافته بوتولینوم است و در عضلات گردن تزریق می شود و سبب تضعیف عضلات این ناحیه و فلج شدن گیرنده های عصبی این عضلات شده و سپس بیماری را می تواند کنترل کند.نکته قابل توجه اینست که این تزریق بوتاکس تجت نظر پزشک متخصص هیچگونه ضرر و عارضه ای ندارد وتنها مشکل این روش موقتی بودن است که به طور معمول بعد از 4 ماه مجدد باید تزریق بوتاکس گردن تکرار گردد.

تزریق بوتاکس در گردن
تزریق بوتاکس در گردن

برطرف کردن افتادگی و شل شدن پوست گردن

با بالا رفتن سن، رژیم غذایی اشتباه، ورزش نکردن و نداشتن تحرک کافی کلاژن سازی  پوست کاهش و یا متوقف می شود و همین امر سبب افتادگی و شل شدن پوست گردن شود.

افرادی از مردم که به زیبایی خود بسیار توجه می کنند و سعی می کنند که همیشه خود را جوان و با نشاط نشان دهند، این موضوع شل شدگی پوست برای آنها بسیار ناخوشایند خواهد بود. یکی از روش های که به این افراد یاری می دهد تزریق بوتاکس به عضلات ناحیه گردن است.

تزریق بوتاکس در گردن باعث می شود پوست گردن کشیده شود و خاصیت کشسانی گذشته خود را بدست آورد و نیز به تولید مجدد کلاژن و الاستین در پوست گردن کمک کرده و ظاهر این ناحیه جوانتر و بهتر می شود.

برطرف کردن افتادگی و شل شدن پوست گردن
برطرف کردن افتادگی و شل شدن پوست گردن

ماهیچه پلاتیسما

ماهیچه های که در ناحیه گردن است بسیار زیاد بوده و مسؤل حرکت گردن می باشند ماهیچه پلاتیسما که در گردن می باشد هرچقدر دارای انقباضات بیشتر باشد در نتیجه این ماهیچه سفت تر باشد، سبب چین و چروک و شیارهای عمودی در گردن بیشتر می شود.

همین دلیل است بعضی افراد نسبت به سایر افراد در ناحیه گردن دارای چین و چروک های بیشتیری هستند. یکی از روش های کاهش و حذف این چین و چروک ها تزریق بوتاکس گردن می باشد.

که البته برای افرادی که این شیارها بسیار زیاد باشد علاوه بر تزریق بوتاکس به عمل های جراحی زیبایی هم می توان پیشنهاد کرد. البته تزریق بوتاکس هزینه ای بسیار کمتر از جراحی های زیبایی دارد و همچنین عوارض جراحی هم مانند بیهوشی و غیره را ندارد.

تزریق بوتاکس در عضله گردن این عضله را به طور موقت فلج کرده و حرکت آن بسیار کم می شود. در نتیجه علت و عامل چین و چروک گردن ازبین می رود و کلاژن در پوست گردن بیشتر تولید شده و پوست این ناحیه جوانتر نشان داده می شود.

 

موارد منع تزریق بوتاکس گردن

با تمام مزایای تزریق بوتاکس گردن که در بالا به آنهااشاره شد ولی بسیاری افراد نمی توانند از این روش به عنوان درمان استفاده کنند.

 • افراد بالای 70 سال
 • اشخاص کمتر از 18 سال
 • افرادی که دارای بیماری های عصبی مانند میاستینا گراویس هستند
 • افرادی که دچار ضعف عضلانی هستند
 • اشخاصی که مجبور به استفاده از داروهای تتراسایکلین، جنتامایسین و … هستند

این افراد نباید تحت تزریق بوتاکس گردن قرار بگیرند زیرا نه تنها باعث درمان آنها نمی شود بلکه احتمال دارد که در بعضی شرایط سبب حادتر شدن وضعیت این افراد گردد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه درخشان از سال 86 در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه موفق از سال 94 در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا تاچ

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

 

اگر آثار پیری در صورت شما نمایان شده و چین و چروک در صورت شما ظاهر شده می توانید قبل از انجام بوتاکس مقالاتی در این باب مطالعه کنید مقالاتی مثل  همه چیز درباره اثرات مثبت و منفی بوتاکس و نکات قبل و بعد از بوتاکس و بعد از بوتاکس چند ساعت نباید خوابید و تاتو بعد از بوتاکس مجاز است؟ و قیمت بوتاکس نورونوکس و ورزش بعد از بوتاکس

بعضی افراد تصور می کنند بوتاکس فقط برای چین و چروک پیشانی بکار می رود این تصور بخاطر نداشتن اطلاعات کم می باشد از این رو ما مقالات بیشتری در این زمینه برای شما آماده کرده ایم که به برخی از آنها اشاره می کنیم بوتاکس صورت برای کدام چروکها موثر است و بوتاکس گردن و کلینیک تزریق ژل و بوتاکس در قیطریه و انتخاب بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس زیر بغل و بوتاکس خط گردن و بوتاکس ابرو چگونه انجام می شود

بوتاکس این کمک را به شما می کند تا به عنوان مثال چین و چروک های پیشانی را از بین ببرید تا زیبایی از دست رفته تان را دوباره به دست بیارید در اینجا ما قصد داریم شما را با موضوعاتی مانند چگونگی رفع چروک گردن با بوتاکس و از بین بردن اثر بوتاکس و تزریق بوتاکس برای دیستونی گردن و درمان پتوز ناشی ازبوتاکس و چگونگی درمان واژینیسموس با بوتاکس و انتخاب بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس و تزریق ژل و بوتاکس در میرداماد آشنا کنید تا مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید