سوالات متداول لیزر موهای زائد

لیست موضوعات

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد باعث از بین بردن ۸۰ تا ۹۰ درصد موها می شود و اثرات آن بسیار طولانی مدت است ولی گاهی اختلالات هورمونی باعث رشد موهای جدید می شود که آنرا هم می شود با لیزر برطرف کرد.

چه نوع موهایی برای لیزرمناسب ترهستند؟

هر چه موها تیره تر و کلفت ترو مردانه تر باشند بهترتوسط لیزر از بین می روند. موهای کرکی ونازک توسط انواع لیزرهای متداول کمتر از بین می روند.

چه مدت و چند جلسه لیزر لازم است؟

رای لیزر موهای زائد صورت: حداقل ۴ جلسه و حداکثر۸ جلسه برای از بین بردن موهای صورت لازم است.
موهای زائد بدن ( دست وپا و کشاله ران و زیر بغل و تنه ) حداکثر ۵ تا ۶ جلسه، فاصله جلسات هر ۴ تا ۶ هفته یک بارمی باشد. قابل ذکر است در هر جلسه لیزر کل موهای صورت حداکثر ۱۰ دقیقه زمان می برد و بعد از لیزر هم هیچ زخمی روی پوست بیمار ایجاد نمی شود فقط در افرادی با پوست حساس قرمزی متوسطی روی پوست ایجاد می شود که آن هم طی چند دقیقه تا حداکثر۲ ساعت خوب می شود. بطوریکه هیچ لک یا اسکاری برجای نمی گذارد، البته موارد نادری مثل تاول یا لک قهوه ای بعد از لیزر دیده شده که اغلب علت آن انرژی بالایی است که پزشک به کار برده لذا دقت پزشک خصوصا در جلسه اول لیزر برای تعیین انرژی بسیار مهم است چرا که پوست بعضی از بیماران بسیار حساس است که البته اگر هم این موارد بر اثر بی دقتی پزشک یا پوست حساس ایجاد شود طی ۲ تا ۳ هفته بهبود پیدا می کند. از سویی دیگربعضی از مراجعین از لیزر به دلایل مختلف خصوصا عدم اطلاع و آگاهی از ماهییت لیزر می ترسند و فکر می کنند شاید لیزر مو برای بدنشان بعدا عارضه ایجاد کند، باید گفت: لیزر در واقع طیف خاصی از نور است که تقویت شده ومثلا در لیزر موهای زائد طیف مخصوص فقط ۲ تا ۳ میلی متر به زیر پوست نفوذ می کند و فقط ریشه مورا تخریب کرده و به بافت های مجاور آسیبی نمی رساند.

لیزر موهای زائد چگونه عمل می کند؟

طول موج مخصوص از لیزر از پوست عبور کرده و بر روی رنگدانه یا ملا نین موجود در فولیکول موها اثر می کند و باعث از بین رفتن موها می شود. در این روش سلول های مجاور و بقیه پوست هیچ آسیبی نمی بیند و فقط موهای زائد از بین می روند. معمولا رویش موها در جهات مختلف هستند و همیشه یکدسته از موها در جهت نهفته یا فاز خواب فاقد ملانین می شوند. هر چند وقت یکبار این موها وارد فاز رشد شده و واجد رنگدانه یا ملانین می شوند. چون لیزر فقط روی موهای رنگدانه دار یعنی موهای در حالت فاز رشد مو هستند اثر می کند، پس لیزر باید هر چند وقت یکبار برای ۴ الی ۶ بار تکرار شود تا بتواند تمامی موها که به تدریج و در زمان های مختلف وارد فاز رشد می شوند را هدف قرار داده و از بین ببرد و بدین ترتیب ۴ تا ۶ جلسه لیزر به فواصل زمانی ۱ تا ۴ ماه باید انجام شود تا تقریبا تمام موهای زائد بدن از بین برود.

مزایای لیزر نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد چیست؟

جلسات درمانی سریع که فقط چند دقیقه طول می کشد.
روش مناسب برای از بین بردن مو درمناطق وسیع بدن.
درمان راحت بدون نیاز به استراحت.
نتایج عالی و طولانی مدت.
بسیار مقرون به صرفه با توجه به دائمی بودن نتا یج

کدام مناطق را می توان مورد درمان قرار داد؟

موهای زائد تمام صورت و گردن، کل دست وپا، زیر بغل، پشت سینه و بیکینی.
چه افرادی کاندید مناسب برای لیزر هستند؟
این روش برای هر نوع پوستی چه پوست های روشن و چه پوست های تیره مناسب وبدون عوارض می باشد

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید