بوتاکس صورت

لیست موضوعات

بوتاکس صورت

بوتاکس صورت:پوست به عنوان بزرگترین ارگان زنده بدن وظیفه دارد در برابر همه عوامل خارجی همچون محرک های شیمیایی (انواع آلودگی های هوا و محیط) و محرک های فیزیکی (نورآفتاب، سرما و گرما) از ما محافظت کند؛ ازاینرو در معرض انواع محرک ها و صدمات بوده و دچار روند پیری می شود.

البته توضیه میکنیم مقاله آیا لیفت بینی دائمی است را نیز مطالعه فرمایید.

نقش قابل توجه سلامت پوست بر زیبایی فرد نیز بر کسی پوشیده نیست؛ از اینرو انواع روش های جوانسازی پوست در دسترس می باشد.بوتاکس (Botox) یکی از قدیمی ترین روش های جوانسازی پوست با مکانیسم پیشگیری از روند پیری است.

بوتاکس صورت

در این روش  نوعی پروتئین حاصل از یک باکتری به ناحیه مورد نظر تزریق شده و از انقباض عضلات و به طبع آن ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. از بوتاکس در درمان بدشکلی ها و دردهای ناشی از انقباض عضلات نیز استفاده می شود.

شش راه ماندگاری بوتاکس

ماده بوتاکس پس از تزریق در اندک زمانی جذب عضله شده و در انتهای اعصابی که فرمان انقباض را به عضلات می‌رسانند قرار میگیرد. از آن پس بوتاکس، از آزاد شدن واسطه شیمیایی به نام استیل کولین که مسئول انقباض عضلانی است جلوگیری می‌کند، در نتیجه دستور انقباض به عضله نمی‌رسد.به بیان دیگر نوعی فلج عضلانی موقت ایجاد می‌شود که 4 تا 6 ماه داوم دارد. عدم ‌انقباض عضلات زیر پوستی آرام آرام باعث محو شدن چین و چروک‌های پوست شده و سبب ظاهر جوانتر پوست می شود.

botox-oftalmologia

اثر اولیه بوتاکس را 2 ساعت پس از تزریق میتوان مشاهده کرد و تا 3 الی 5 روز آینده، کاملا مشخص میشود؛ این روند تا 2 الی 3 هفته پس از تزریق به حداکثر خود میرسد و تا 4 الی 6 ماه پس از تزریق، اثربخشی خود را دارد.بوتاکس صورت در مردان

از آنجا که بوتاکس در واقع یک سم است توجه به دوز دقیق آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اهمیت بهره گیری از برندهای استاندارد بوتاکس نیز به همین علت است. به عبارت دیگرتعیین دقیق دوز بوتاکس مصرفی دراستفاده از بوتاکس های غیر استاندارد و بدون مجوزبسیار مشکل بوده و می تواند عوارض متعددی برای مراجعه کننده به همراه داشته باشد.

بوتاکس صورت

تزریق بوتاکس در بخش فوقانی صورت به منظور از بین بردن خط اخم، خطوط افقی پیشانی، چین و چروک اطراف چشم (خطوط پنجه غازی) رایج ترین استفاده آن در حوزه زیبایی است. در این روش پزشک دوز مشخصی از بوتاکس را در عضلات مشخصی تزریق میکند.

بوتاکس گردن و دکلته

تزریق بوتاکس در ار بین بردن چین و چروک ناحیه گردن و دکلته نیز کاربرد داشته و باعث ایجاد نمایی جوانتر، زیبا و گردن کشیده تر می شود.

 برطرف کردن خنده لثه ای با بوتاکس

بوتاکس در درمان لبخند لثه ای نیز موثراست. لبخند لثه ای به حالتی می گویند که شخص در هنگام خندیدن میزان زیادی ( بیش از حد معمول) از لثه اش  نمایان می شود و نسبت نمایان شدن دندان ها به لثه ها در هنگام خندیدن شخص نا متناسب است. اگر چه داشتن لبخند لثه ای در برخی افراد طبیعی است اما در برخی نیز سبب خجالت  و عدم اعتماد به نفس می شود.

این افراد چهره خود هنگام خندیدن را دوست ندارند و تمایل دارند راهی برای اصلاح طرح لبخند لثه ای بیایند. خبر خوب این است که میتوان به سادگی و با استفاده از تزریق بوتاکس لبخند لثه ای را درمان کرد.

هزینه بوتاکس صورت

قرینه سازی صورت اسپاستیک با استفاده از بوتاکس

یکی ار کاربردهای بوتاکس تزریق آن در درمان غیرقرینگی صورت می باشد. در این روش عضله سالم و قوی تر با تزریق بوتاکس ضعیف تر می شود تا صورت به قرینگی نزدیک شود. در اسپاسم عضلات ناشی از صدمات عصبی، ضایعات نخاعی، جراجی ها و …نیز از بوتاکس استفاده می شود.

موارد منع مصرف بوتاکس :

1- سابقه حساسیت به هر یک از انواع بوتاکس و یا به تخم مرغ

2-  عفونت پوستی در محل تزریق

3- مبتلایان به بیماری های عضلانی و اسکلتی مثل میاستنی گراو و  MS

4- بارداری ( هر چند که هنوز ضرر تزریق بوتاکس برای جنین به اثبات نرسیده است )

5- مادران شیرده

6- افراد زیر 18 سال

آیا بوتاکس همان ژل است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر.ژل یا فیلر برای پرکردن چین و چروک صورت و پر کننده حجم از دست رفته در صورت , زیر چشم و لب می باشد.در  حالی که بوتاکس عضله ناحیه ای که در آن تزریق می شود را فلج می کند. در بوتاکس صورت برای از دقیقا این اتفاق می افتد.

مدت زمان طولانی اثر بوتاکس چقدر است؟

سه تا شش ماه . همانطور که حالت عضلانی به تدریج باز می گردد، خطوط و چین و چروک شروع به ظهور می کنند و باید دوباره درمان شوند.

بوتاکس لب

آیا بوتاکس مضر است؟

اگر چه سم بوتولینوم تهدید کننده حیات است، اما دوزهای کوچک مانند دوزهایی برای استفاده به عنوان دارو برای بوتاکس  مشکلی ایجاد نمی کند.

عوارض جانبی بوتاکس چیست؟

عوارض بوتاکس نادر ولی قابل توجه است . تزریق بوتاکس توسط پزشک متبحر احتمال بروز عوارض را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد.

عوارض جانبی بوتاکس عبارتند از:

 1. واکنش های آلرژیک
 2. جوش
 3. خارش
 4. سردرد
 5. گردن یا درد پشت
 6. سفتی عضلات
 7. مشکل بلعیدن
 8. تنگی نفس

آیا می توان کاری کرد که نتیجه بوتاکس طول می کشد ؟

اگر شما در فواصل منظم بوتاکس را تزریق کنید اثرات تزریق طولانی تر خواهد شد.

ماندگاری بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد؟

 • طبیعت بدن افراد:

مطمئنا زیاد این افراد را دیدید که غذای زیادی میخورند اما چاق نمی شوند اما بر عکس آن هم هست که شخصی با خوردن یک لیوان آب چاق می شود.برای بوتاکس هم به سیستم بدن آن فرد هم بستگی دارد.افرادی که ورزش هاس سنگی انجام می دهند در آن ها اثر تزریق بوتاکس زودتر از بین می رود.

 • نوع بوتاکس :

این که برای شما از کدام نوع و برند در بوتاکس استفاده می شود خیلی مهم است.یکدیگر از موارد مهم این است که بوتاکس در چه شرایطی نگه داری می شود.این ماده باید در دمای بسیار پایین نگه داشته شود.اگر این شرط رعایت نشود اثر گذاری بوتاکس پایین است.

 • نحوه آماده سازی و تزریق:

یکی دیگر از عوامل مهم در میزان ماندگاری بوتاکس اینکه در سرنگ چگونه کشید می شود. و عامل بعدی محلی که تزریق میشود.اگر در محل درست تزریق نشود یا سطحی یا خیلی عمقی تزریق شود بسیار بر میزان ماندگاری بوتاکس تاثیر میگذارد.

اگر از مارک های غیر استاندارد در بوتاکس استفاده کنیم چه اتفاقی می افتد؟

بوتاکس در عین حال که باعث زیبایی و جوانسازی در پوست می شود اگر از مارک معتبر و استاندارد آن  و همچنین تجربه یک پزشک معتبر و مجرب استفاده نکنید ممکن است عوارض جانبی خطرناکی داشته باشد.تعدادی از این عوارض:

 • شوک آنافیلاکسی
 • حساسیت
 • قرمزی شدید در محل تزریق
 • افتادگی پلک
Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید