کربوکسی تراپی

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی به معنای تزریق گازکربنیک طبی زیر پوست، بافت چربی یا مفاصل است.

گاز کربنیک گازدفعی بدن است و باید هرچه سریعتر از بافت های بدن دفع شود، ازاینرو هموگلوبین اکسیژن را رها کرده و به گاز کربنیک متصل میشود تا آنرا از محیط خارج نماید. همین امرموجب افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی بافتی میشود.

از سوی دیگر تزریق گاز کربنیک سبب تحریک سلول های فیبروبلاستی و تحریک  کلاژن سازی میشود که  موجب جوانسازی و کشیده شدن پوست می شود.

این روش دارای تاییدیه FDA میباشد و تا کنون عارضه خاصی از آن گزارش نشده است.در این روش مختصر درد وسوزش درمحل تزریق ایجاد میشود که موقت بوده و بلافاصله برطرف میشود.

تنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام  تا حدود 4 ساعت میباشد. از این روش معمولا درکنار روشهای دیگرمانند مزوتراپی ، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی جهت تاثیربهتر استفاده میشود.

یکی از استفاده های گازکربنیک در زیبایی است. ار کربوکسی تراپی جهت رفع شلی و افتادگی پوست صورت و بدن، افزایش کیفیت و استحکام پوست قبل و بعد از لیپوساکشن، تیرگی های دور چشم، برطرف کردن سلولیت، خطوط و ترک های پوستی بعد از حاملگی وچاقی ران ها (stretch mark)، لاغری، افزایش خونرسانی و تقویت مو و درمان ریزش مو، و دردهای مفصلی و روماتیسمی استفاده می شود.

در درماتولوژی نیز شواهدی از بهبود اگزما بخصوص موارد عود کننده طی چند جلسه درمان با کربوکسی تراپی وجود دارد.

تعداد جلسلات مورد نیاز کربوکسی تراپی بنا به شرایط بیمارو هدف درمانی متفاوت بوده و حداقل 10 جلسه با فواصل 3-7 روزمی باشد.

مزایا :

  • درمان منحصر به فرد برای رفع ناهمواری های پوست
  • سرپایی و بدون دردسر
  • بدون عارضه

 

Your browser does not support the video tag.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید