لیزر موهای زائد و همه چیزهایی که باید راجع به آن بدانید

لیست موضوعات

همه آنچه که باید درباره لیزر موهای زائد بدانید

لیزر موهای زائد:امروزه از بین بردن موهای زائد جزئی از بهداشت فردی است، از اینرو انواع روش های خانگی، آرایشگاهی و کلینیکی در دسترس عموم قرار گرفته است.شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که بدانید بر اساس تحقیق و مطالعه ای که متخصصان پوست در آمریکا انجام داده اند با لیزر موهای زائد همه آن ها از بین  نمی روند بلکه بعضی از موهای زائد با لیزر نه تنها از بین نمی روند بلکه مقاوم تر می شوند بعضی دوباره رشد می کنند.

لیزر موهای زائد

این متخصصان بر این باورند که بعد از لیزر حدود 20 الی 30 درصد امکان رشد موهای زائد وجود دارد.ما در این مقاله به بعضی از نکات در قالب سوال پاسخ می دهیم.

آیا همه افراد که در بدن خود موهای زائد دارند می توانند از لیزر استفاده کنند؟

بعضی وقت ها علت موهای زائد به دلیل بیماری های هورمونی می باشد.بیماری هورمونی یا تنبلی تخمدان پلی کیستیک باعث می شود فرد دچار عادت ماهانه های نا منظم , ایجاد جوش های چرکی(آکنه), ایجاد پوست چرب,ریزش مو یا افزایش موهای زائد شود پس این افراد نمی توانند با لیزر مشکل پر مویی خود را حل کنند.

آیا همه افرادی که میخواهند موهای زائد خود را از بین ببرند کاندید خوبی برای لیزر هستند؟

افرادی که مشکل هورمونی ندارند خیلی سریع تر از افرادی که مشکل هورمونی دارند جواب میگیرند.افرادی که درگیر مشکل هورمونی هستند حتما باید درمان بیماری را شروع کنند تا لیزر برای آن ها پاسخگو باشد.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

مقایسه و برتری  لیزر با دیگر روش های مورد استفاده چیست؟

شما با روش های مختلفی می تولانید موهای زائد بدن خود را از بین ببرید روش هایی چون جلبک انداختن,موم انداختن,اصلاح کردن اما هیچ کدام مثل لیزر نمی باشند.در لیزر وقتی شما پیش یک پزشک مجرب بروید و دستگاه هایی که استفاده می کنید دستگاه اس خوب و استانداری باشد و دوره درمانی خود را به شکل کامل پیگیری کنید میتوان گفت شما برای همیشه از شر موهای زائد خود راحت می شوید.در بین روش های موجود، استفاده ازلیزر در مطب ها بسیار رایج و پرطرفدارمی باشد.

کدام دستگاه لیزر موهای زائد برای بدن شما مناسب است؟

ویدئوی مربوط به دستگاه الکساندرایت موتوس

آیا لیزر موی زائد را به کل از بین می برد؟

حذف موی لیزر یک روش عالی برای از بین بردن موهای ناخواسته و زاود بدن  و صورت بدون سوختگی، خراشیدگی و قرمزی اصلاح و  اپیلاسیون  است. حذف موی لیزر به طور موقت به عنوان فرآیند کاهش موی دائمی شناخته شده است، و گرچه این  درمان کل موی زائد را  یکباره حذف نمی کند، اما به طرز چشمگیری باعث کاهش رشد مو و نیاز به اصلاح مجدد با فاصله زمانی کم می شود.

لیزر موی زائد برای چه قسمت هایی از بدن میتواند استفاده شود؟

این فرایند برای استفاده در اکثر قسمت های بدن، از جمله پاها، بازوها و زیر بغل، ناحیه بیکینی، قفسه سینه، پشت و حتی صورت (به استثنای چشم)  انجام می شود.. حذف موی لیزر گران است و نیازمند چندین جلسه درمان  و پیگیری است، اما گام هایی وجود دارد که می توانید  قبل و بعد از درمان خود انجام دهید تا به حداکثر منافع حاصل از این روند کمک کنید.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت چقدر است؟

شما اگر مشکل و بیماری هاصی نداشته باشید بین 4 تا 6 هفته این فرآیند انجام میشود برای اطلاعات بیشتر حتما این مقاله را بخوانید.

اقدامات مناسب برای اینکه از  لیزر خود جواب مناسبی بگیریم چیست؟

-1اطمینان حاصل کنید که حذف موی زائد با لیزر برای شما مناسب است.

حذف موی زائد با لیزر با هدف قرار دادن و شکستن ملانین (رنگدانه ای که مو رنگ خود را از آن میگیرد) در یک فولیکول مو موثر می کند، که این باعث می شود موها از بین بروندبنابراین، این روند به بهترین نحو برای حذف موهای مشکی و تیره کار می کند – برای حذف موهای قرمز، بور، خاکستری یا سفید  لیزر به خوبی انجام نمی شود. یا ممکن است به خوبی انجام نمی شود.

حذف موی لیزری احتمالا برای زنان مبتلا به بیماری تخمدان پلی کیستیک یا سایر مشکلات هورمونی به درستی کار نخواهد کرد. اگر هر داروی مصرفی، به خصوص داروهای جدید یا دوره ای از آنتی بیوتیک ها مصرف می کنید، قبل از انجام لیزر موهای زائد، با پزشک خود صحبت کنید. بعضی از داروها می توانند حساسیت به نور را ایجاد کنند که می تواند منجر به سوختگی بعد از لیزر منجر شود.

2-به مشاوره قبل از لیزر بروید

مشاوره با تکنسین برای برداشتن لیزر قبل از اولین درمان شما به کلینیک,  اجازه خواهد داد تا سلامتی خود را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که لیزر را انجام دهید یا نه؟؟

آنها همچنین یک آزمایش پچ برای تعیین اینکه آیا شما یک نامزد خوب برای درمان هستید و فرایندی که بر اساس نوع پوست و موی شما انجام می شود کدام است انجام می دهند.

3-بیست و چهار ساعت قبل از لیزر از مصرف کافئین خود داری کنید

مصرف کافیئن باعث می شود شما در طول انجام لیزر اضطراب داشته باشید در صورتی که شما نیاز به آرامش دارید.

در این روش با توجه به رنگ پوست و مو، ضخامت مو، ناحیه مورد نظر و وضعیت سلامتی مراجعه کننده روند از بین بردن موی زائد آغاز می شود.در این میان پزشک وضعیت سلامتی (بیماری های زمینه ای و داروهای مصرفی) و هورمونی مراجعه کننده را درنظر گرفته و انرژی مورد نیاز جهت از بین بردن موهای زائد را تعیین می کند.لیزر سرد

ویدئوی مربوط به دستگاه الکساندرایت کندلا

چرا هنگام لیزر صورت باید عینک بزنید؟

لیزر در کنار همه مزاییای که دارد معایبی هم دارد برای اینکه بتوان این معایب را به حداقل رساند باید مواردی را رعایت کرد یکی از این کار ها زدن عینک در هنگام لیزر به چشم می باشد.زمانی که صورت خود را لیزر می کنید اشعه برای چشم شما بی نهایت خطرناک است پس برای جلوگیری از این عوارض عینک بزنید.

عوارض جانبی لیزر چیست؟

در چند جمله برای شما گفت  مهمترین مرحله لیزر انتخاب یک پزشک مجرب است.اگر شما یک پزشک خوب و مجرب انتخاب نکنید باید منتظر عواقبی چون تاول ,لک و ضایعات پوستی باشید.

چه زمانی ممکن است که شما در لیزر دچار سوختگی شوید؟

اگر شما دستگاه درست و همچنین پزشک کار بلدی را انتخاب نکنید دچار سوختگی پوست در هنگام لیزر می شوید!!!

بعد از چند جلسه شما از شر موهای زائد راحت می شوید؟

اگر شما مشکل هورمونی نداشته باشیدبعد از جلسه اوب احتمال از بین رفتن موهای زائد بین شما حدودا 75 درصد می باشد و در جلسه های بعد این درصد بیشتر می شود اما افرادی که مشکلات هورمونی دارند باید بیشتر منتظر بمانند تا نتیجه بگیرند.حداقل زمانی که شما برای لیزر ممکن است جواب صحیحی را بگیرید 4 هفته و حداکثر تا 6 هفته باید منتظر بمانید.

روند از بین بردن موهای زائد حداقل 6-8 جلسه (با فواصل 4-8 هفته) زمان می برد. باید توجه کنیم که پوست به عنوان بزرگترین ارگان زنده بدن همواره در حال رشد و بازسازی خود بوده و 20-30 درصد فولیکول های مو پس از ترمیم شده و مجددا رشد می کندد. از اینرو به مراجعین توصیه می شود پس از تکمیل دوره درمان طبق نظر پزشک با فواصل مشخصی مراجعه کرده و از لیزر برای از بین بردن موهای زائد استفاده نمایند.

سیستم های حذف موهای زائد شامل دو تکنولوژی  نوری و لیزری می باشد. لیزرهای دایود (طول موج 810 نانومتر) و لیزرهای الکساندرایت (طول موج 755 نانومتر) و Nd YAG (طول موج 1064 نانومتر) جز سیستم های لیزری بوده و بیشترین تاثیر را در حذف موهای زائد دارند.

ﻫﻨﮕﺎﻣﯿﮑﻪ ﺷﺎﺕ ﺍﻧﺮﮊﯼ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﻟﯿﺰﺭ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﭘﻮﺳﺖ ﺗﺎﺑﯿﺪﻩ می شود توسط رنگدانه های ﭘﻮﺳﺖ ﻭ ﻣﻮ ﺟﺬﺏ میگردد ﭼﻮﻥ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺗﺮﺍﮐﻢ ﺭﻧﮕﺪﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺗﯿﺮﻩ ﺩﺭ ﻣﻮ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺭﻧﮕﺪﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﭘﻮﺳﺖ ﺍﺳﺖ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﮔﺮم ﺷﺪن ﻣﻮ ﺑﺴﯿﺎﺭبیشتر ﺍﺯ ﭘﻮﺳﺖ بوده ﻭ ﻫﻤﯿﻦ امر ﺑﺎﻋﺚ ﮔﺮﻡ ﺷﺪﻥ ﺷﺪﯾﺪ و از بن رفتن ﻓﻮﻟﯿﮑﻮﻝ ﻭﺭﯾﺸﻪ ﻣﻮ می شود.

با این توضیحات هرچه رنگ پوست روشن و مو تیره تر باشد پاسخ دهی به لیزر موهای زائد بهتر است. در این بین پوست نیز گرم می شود بنابراین ﻫﺮ ﭼﻪ ﭘﻮﺳﺖ ﺗﯿﺮﻩ ﺗﺮ ﺑﺎﺷﺪ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﺟﺬﺏ ﺍﻧﺮﮊﯼ ﻭ ﮔﺮﻡ ﺷﺪﻥ ﺁﻥ بیشتر خواهد بود که می تواند سبب سوختگی و تحریک پایانه های عصبی درد شده و مراجعه کننده را اذیت نماید.

با پیشرفت تکنولوژی سیستم های خنک کننده به کمک آمده و با خنک کردن سطح پوست از بروز سوختگی و درد می کاهد. سیستم های خنک کننده شامل سیستم های تماسی (استفاده از ژل و کولینگ تماسی در دایود و لیزر الکساندرایت موتوس) و اسپری خنک کننده (لیزر الکساندرایت کندلا و Nd YAG) هستند.

ممنوعیت های  لیزر موهای زائدچیست؟

نکته مهم دیگری که باید مدنظر قرار گیرد ممنوعیت های لیزر است. انجام لیزر برای همه افراد مجاز نیست. مبتلایان به لوپوس( نور لیزر باعث تشدید بیماری شان می شود)،  پورفیری، زنان باردار، افرادی که ضربان ساز قلبی دارند، مبتلایان به بیماری های روحی ( ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند)، مبتلایان به اگزما یا آکنه شدید، پسوریازیس، و کسانی که به خاطر شغلشان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند از انجام لیزر منع شده اند.

استفاده از برخی داروها همچون ماینوکسیدیل، ترکیبات طلا و رارکوتاننیز سبب ممنوعیت انجام لیز شده و بهتر است طبق نظر پزشک مدتی پس از قطع دارو انجام لیزر مدنظر قرار گیرد. همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخمشان صبر کنند و از لیزر استفاده نکنند.

لیزر مو واقعا دردناک است؟

این فناوری طی سالها کاملا پیشرفت کرده است. وقتی این تکنولوژی برای اولین بار وارد بازار  شد غیر قابل پیش بینی بود. گاهی اوقات باعث آسیب شدید پوست و همچنین ریزش مو می شد. این لیزرها Flashlamps نامیده می شدند و به هیچ وجه لیزری از نظر فنی نبودند. با ماشین های مدرن شما ناراحتی کمتری را تجربه خواهید کرد. اگر درد بیش از حد وجود داشته باشد، حتی  کرم های بی حسی نیز موجود می باشد و شما می توانید از آن استفاده کنید.

آیا لیزر باعث از بین رفتن دائمی موهای زائد می شود؟

بعضی ها فکر می کنند لیزر کردن باعث می شود که موهای زائد به طور دائم از بین بروند. لازم است بدانید که این چنین نیست. الکترولیز تنها روش دائمی حذف مو است. استفاده از لیزر پس از چند جلسه می تواند باعث کاهش سرعت رشد مو شود اما فولیکول های مو نابود نمی شوند. اگر آنها نابود  نشوند، هنوز شانس این وجود دارد که بتوانند دوباره شروع به رشد کنند. با این حال از آنجا که فولیکول ها آسیب دیده اند، باید موهای بیشتری تولید کنند. چون کاهش رشد موها طول می شود نیاز به اضافه کردن جلسات می باشد.

آیا کل بدن را میتوان در یک جلسه لیزر کرد؟

این روزها بعضی از کلینیک ها در تبلیغات خودشان اینگونه بازار گرمی می کنند که کل بدن را در یک جلسه می توان لیزر کرد.لطفا گول این شعار ها و بازار گرمی ها را نخورید بدن شما در یک روز میزان خاصی اشعه را میتواند تحمل کند.

چرا کلینیک ها قیمت های متفاوتی برای لیزر موهای زائد ارائه می کنند؟

در پاسخ به سوال زیر باید موارد زیر را نام برد

1-دستگاه هایی که استفاده می شود

2-پکیج هایکه برای خدمات ارائه می کنند.

آیا لیزر برای زنان و باردارو خانم هایی که دارند دوران شیر دهی خود را سپری می کنند مضر است؟

در پاسخ این سوال باید گفت هنوز در علم پزشکی هنوز این قضیه ثابت نشده است اما بیشتر کلینیک ها و پزشکان این کار را برای این افراد منع می کنند.

مصرف چه داروهایی باعث می شود که شما کاندید لیزر نباشید؟

شاید شما داروهایی مصرف کنید که پوست شما را به نور حساس کند پس در هنگام مصرف این داروها باید دور لیزر کردن را خط بکشید.اگر بخواهیم چند مورد از این داروها را برای شما بیان کنیم باید بگویم مسکن ها,داروی های غیر کورتونی, ایزوترتینوئین, داروهای افراد دیابتی و …

آیا رنگ پوست در کاندید شدن برای لیزر مهم است؟

در پاسخ باید گفت افرادی که سولاریم یا برنزه کرده اند حتما باید با پزشک متخصص خود برای لیزر کردن مشورت کنند چون اگر این افراد بدون مشورت به سراغ لیزر کردن بروند ممکن است دچار لک ها و ضایعات پوستی شوند که تا آخر عمر گریبانگیر شان باشد.

کسانی که پرمویی هورمونی دارند آیا لیزر برای آن ها پاسخگو خواهد بود؟

بله این افراد هم لیزر برای آن ها پاسخگو خواهد بود اما احتمالا این افراد باید قبل از لیزر به پزشک خود بگویند که دچار این مشکل هستند  و پرمویی هرمونی خود را درمان کنند تا از رشد مججد موهای هورمونی جلوگیری شود.

برای لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام داد ؟

بیماران تقریبا یک ماه قبل از شروع به لیزر باید از برنزه شدن محل مورد نظرجلوگیری کنید تا از جذب نور بیش از حد در پوست جلوگیری شود. بلافاصله پس از درمان لیزر، پوست به ویژه در برابر اشعه ماوراء بنفش حساس است و باید از تابش نور خورشید حداقل تا 2 هفته جلوگیری شود. لوسیون ضدسرطان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما در روز لیزر نباید روی پوست باشد و پوست شما باید خشک باشد.

چگونه درمان حذف لیزر مو انجام می شود؟

در دستگاه لیزر منشور شیشه ای است که در تماس با سطح پوست قرار می گیرد. این بدان معنی است که هر فلاش، هر زمان که بتواند بهترین نتایج ممکن را بدست آورد، انرژی کامل را منتشر می کند. سپس اپلیکاتور به منطقه همسایه محل لیزر منتقل می شود و روند تکرار می شود.

چرا ژل در طول استفاده از لیزر  روی منطقه مورد نظر ژل آغشته می کنند؟

لایه نازک ژل به پوست قبل از درمان لیزر از این رو که برای اطمینان از انتقال نوری مطلوب از لیزر پوست لازم است.

لیزر موهای زائد دکتر زرگنج فرد

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید