میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

درمان پتوز ناشی ازبوتاکس
درمان پتوز ناشی ازبوتاکس

لیست موضوعات

درمان پتوز ناشی ازبوتاکس

برای درمان پتوز ناشی ازبوتاکس باید به دکتری که تزریق بوتاکس را انجام داده مراجعه کنیم که با بررسی ومعاینات ضروری و دادن دارو برای درمان این عارضه بیمار را رو به بهبودی سوق دهد.افتادگی پلک و یا پتوز یکی از عارضه‌هایی شایع در زمان تزریق بوتاکس است که خیلی نگران‌کننده نیست.

این عارضه معمولاً بعد از گذشت یک هفته بهبود پیدا می­کند.البته با رعایت کردن تزریق بوتاکس می‌توان از این عارضه نیز جلوگیری کرد اما اگر مراحل تزریق بوتاکس به‌درستی رعایت نشود سبب بروز چنین عارضه­ای خواهد شد و همچنین روش ­های گوناگون درمانی جهت پیشگیری از این عارضه نیز وجود دارد.

درمان پتوز ناشی ازبوتاکس
درمان پتوز ناشی ازبوتاکس

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

 • بوتاکس چیست؟
 • دلیل پتوز و یا افتادگی پلک در زمان تزریق بوتاکس؟
 • کارهای که باعث پیشگیری این عارضه می‌شود؟
 • چقدر زمان نیاز است که این عارضه بهبود یابد؟
 • عارضه‌های تزریق بوتاکس؟
 • راه ­های برای جلوگیری از عوارض بوتاکس قبلوبعد از عمل؟

 

 • بوتاکس چیست؟

بوتاکس اسم سم باکتری به نام “کلستریدیوم بوتولینوم ” می­باشد.که این سم ازنظر کشندگی می‌تواند کشنده­ترین سم جهان باشد و همچنین سبب ایجاد مسمومیت‌های غذایی نیز می‌شود.بعد از سال‌ها تحقیق در مورد این سم مهلک به این نتیجه رسیدند که دوز بسیار پایین این سم می‌تواند باعث درمان بیماری‌هایی شود؛

مثلاً در سال 1980 یک چشم‌پزشک آمریکایی ثابت کرد که این سم می‌تواند در درمان انحرافات چشمی مفید وهمچنین بی­خطر باشد.در اوایل سال 1988 میلادی یک شرکت آمریکایی که در زمینه‌ی داروسازی فعال بود توانست امتیاز توزیع و پخش سم بوتولیوم کلاس A را بگیرد.

و بعد از گذشت یک سال سازمان غذا و دارو کشور آمریکا اثرگذاری سم بوتولینوم را در درمان انحراف چشمی و پلک زدن عصبی چشم تائید کرد؛و بعد از تحقیقات گوناگون بر روی این سم که بوتاکس هم نام داشت به اثرات درمانی دیگر نیز رسیدند.

تا زمانی که امروز از بوتاکس در مواردهای گوناگون زیبایی استفاده می‌شود.طریقه اثر گذاری این دارو به این‌گونه است که بعد از تزریق کردن بوتاکس که مقدار آن را پزشک متخصص این کار تشخیص می­دهد این دارو شروع به تجزیه می­کند و سبب کاهش حرکت عضلات می­شود و همچنین در ادامه سبب فلج شدن ماهیچه می­شود

که این فلج شدن منجر به شل شدن ماهیچه نیز می­شود؛و بعد از آن شروع به گردش در آن ناحیه می­شود و با گردش در تمامی سطح پوست منجر به صاف شدن پوست می­شود و این صاف شدن نیز باعث می‌شود که چین‌وچروک‌های پوست ناپدید شوند.البته بعد از مدتی این اثر از بین می­رود که با تشخیص پزشک فواصل تزریق این دارو تعیین می­شود.

بوتاکس چیست؟
بوتاکس چیست؟
 • دلیل پتوز و یا افتادگی پلک در زمان تزریق بوتاکس؟

از اصلی­ترین دلیل‌ها در این رابطه می‌توان به بی­تجربگی پزشک متخصص در تزریق بوتاکس اشاره کرد که به دلیل تزریق اشتباه بوتاکس به عضله­ای به نام فرونتالیس که در قسمت پیشانی وجود دارد اتفاق می­افتد.و این عارضه زمانی اتفاق می­افتد که تزریق بوتاکس در محلی بین ابرو و پلک تزریق شود.

البته اگر شخص ماهری باشد هیچ‌گاه تزریق را در عضله فرونتالس انجام نمی­دهد که سبب بروز این مشکل شود.باید مراقب این بودکه پزشک تزریق را در محل مناسب و درست انجام دهد. اگر تزریق بوتاکس در محل مناسب و درست خود انجام شود باعث افتادگی پلک نمی­شود.

 • کارهای که باعث پیشگیری این عارضه می‌شود؟

از کارهای که باعث پیشگیری حتمی می­شود این است که به پزشک ماهری برای تزریق بوتاکس مراجعه کنید. ضمن اینکه پزشک متخصص در این امر دخیل است جنس مایع بوتاکس و تجهیزات استاندارد و کامل اینکار باعث می­شود که از بروز چنین مشکلی جلوگیری شود.

و این را در نظر داشته باشد و توجه کنید که بوتاکس را درجاهایی که مجوز این کار را ندارند و تخصص در این زمینه را دارا نیستند هیچ‌گاه مراجعه نکنید. درجاهایغیرمجازی مانند باشگاه­ها و آرایشگاه‌ها دیده می­شود که این امر انجام می­شود که بعضی از این مکان ­ها نه پزشک متخصصی برای تزریق بوتاکس وجود دارد نه تجهیزات استاندارد و این عوامل سبب بروز مشکلات جدی برای فرد خواهد شد.

کارهای که باعث پیشگیری این عارضه می‌شود؟
کارهای که باعث پیشگیری این عارضه می‌شود؟
 • چقدر زمان نیاز است که این عارضه بهبود یابد؟

زمان بهبود این عارضه زیاد نیست معمولاًیک‌ هفته‌ای درمان می­شود اما اگر که اوضاع به‌خوبی پیش نرود و شما به پزشک متخصصی که برای شما بوتاکس تزریق کرده است نروید و یا شرایط تزریق بوتاکس رعایت نشده باشد شاید بهبودی 4 تا 6 هفته به طول بیانجامد.

چقدر زمان نیاز است که این عارضه بهبود یابد؟
چقدر زمان نیاز است که این عارضه بهبود یابد؟
 • عارضه‌های تزریق بوتاکس؟

هر عملی به‌طور یقین عوارضی برای فرد در پی خواهد داشت و تزریق بوتاکس نیز به گونه خود دارای عوارضی است که این عوارض به گفته پزشکان طبیعی می­باشد. ولی با شناختن و همچنین درک این عوامل می‌توانیم در به وجود آمدن این عوارض در زمان تزریق بوتاکس کمک کنیم.

عارضه‌های گوناگونی برای تزریق بوتاکس وجود دارد که این عوارض شامل: افتادگی پلک، حالت کشیدگی در پوست، ورم، حالت تهوع و سرگیجه، سردرد و درد و کبودی در ناحیه بوتاکس که این عوامل ازنظر پزشکان از عارضه‌های طبیعی حساب می‌شود که معمولاً در زمان کوتاهی و بعد از چند روز از بین می­رود.

البته افرادی وجود دارند که تزریق بوتاکس به آن­ها توصیه نمی­شود مانند افرادی که دچار ناراحتی قلبی هستند و زنان شیرده و همچنین باردار و یا حتی کسانی که مشکلات عصبی دارند اصلاً گزینه ­ی خوبی برای انجام تزریق بوتاکس محسوب نمی­شوند و احتمال مشکلاتی جدی ناشی از این کار در آن­ها بسیار بالاست.

عارضه‌های تزریق بوتاکس؟
عارضه‌های تزریق بوتاکس؟
 • راه­ های برای جلوگیری از عوارض بوتاکس قبل از عمل؟

قبل از تزریق بوتاکس متخصصان این کار سؤالاتی در مورد سوابق بیماری از شما می­پرسند که باید به این سؤالات به‌ درستی جواب دهید و بعضی از بیماری‌ها به شما نمی‌تواند اجازه تزریق بوتاکس را بدهد؛و اگر از داروهای استفاده می­کنید باید با پزشک خود درمیان بگذارید.

همچنین مصرف قرص­های ضد درد را تا 4 روز قبل تزریق باید قطع کرد زیرا سبب خونریزی در زمان عمل خواهد شد.ازطرفی مصرف نوشیدنی­های الکلی نیز باید قبل تزریق بوتاکس کاملاً قطع شود تا بروز مشکلاتی در بعد از عمل نشود؛اما برای جلوگیری از عوارض بعد از عمل باید نکاتی را رعایت کنیم که به بهبود یافتن سریع ما کمک کند.

از نکاتی باید رعایت کنیم استفاده از کمپرس یخ است که سبب می‌شود کبودی و همچنین دردهای بعد تزریق بوتاکس به وجود نیاید.از نکات مهم دیگر بعد از تزریق بوتاکس این است که از حرکات ورزشی تا چند روز بپرهیزیم؛زیرا با انجام حرکت ­های سنگین ورزشی جریان خون زیاد می‌شود و سبب پخش شدن سم در کل بدن می­شود.و درآخر این را باید گفت که بعضی عوارض مانند درد، کبودی، التهاب و حتی خونریزی بعد از بوتاکس طبیعی است و نباید نگران آن باشید.

در پایان از صبر و تحمل شما عزیزان که برای مطالعه این مطلب نمودید بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم که این مقاله موردتوجه شما قرارگرفته باشد.

از اینکه تا انتهای مقاله درمان پتوز ناشی ازبوتاکس ما را همراهی کردید سپاسگزاریم

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

 

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

اینستاگرام:dr_zarganj

09127379893

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :info@drzarganj.com

 

بوتاکس خط گردن و ورزش بعد از بوتاکس و همه چیز درباره اثرات مثبت و منفی بوتاکس و تزریق ژل و بوتاکس در میرداماد و نکات قبل و بعد از بوتاکس و بعد از بوتاکس چند ساعت نباید خوابید و قیمت بوتاکس نورونوکس موارد گفته شده از مهم ترین عناوین در مورد بوتاکس می باشند که خواندن آنها خالی از لطف نیست

بر روی کمک ما حساب کنید ما برای شما کاربران گرامی موضوعاتی مرتبط با بوتاکس در نظر گرفته ایم که به برخی از آنها اشاره می کنیم چگونگی رفع چروک گردن با بوتاکس و بوتاکس صورت برای کدام چروکها موثر است و بوتاکس گردن و چگونگی درمان واژینیسموس با بوتاکس و کلینیک تزریق ژل و بوتاکس در قیطریه و تزریق بوتاکس برای دیستونی گردن

توجه کافی در زمینه بوتاکس سبب می شود تا شما یک کلینیک خوب برای تزریق انتخاب کنید که پیشنهاد ما استفاده از کلینیک دکتر زرگنج فرد می باشد و برای درک بهتر مطلب از مطالبی مانند از بین بردن اثر بوتاکس و انتخاب بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس زیر بغل و نحوه تزریق بوتاکس گردن و انتخاب بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس و تاتو بعد از بوتاکس مجاز است؟ و بوتاکس ابرو چگونه انجام می شود استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید