میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

از بین بردن اثر بوتاکس
از بین بردن اثر بوتاکس

لیست موضوعات

از بین بردن اثر بوتاکس

ما در طراحی این مقاله قصد داریم شما مخاطبان را با از بین بردن بردن اثر بوتاکس آشنا کنیم. امروزه انجام این گونه عمل های زیبایی به خصوص بوتاکس در میان بانوان و حتی آقایان رایج شده است اما برخی از افراد بعد از انجام آن به دلایلی پشیمان می شوند و اقدام به از بین بردن اثر بوتاکس می کنند.

اولین بار در کشورهای اروپایی به عنوان عمل جوان سازی پوست به همه معرفی شد اما با مرور زمان به تمامی کشورهای جهان راه پیدا کرد و فراگیر شد این عمل علاوه بر رفع چروک برای حجم دادن و درشت کردن برخی دیگر از نواحی بدن مورد استفاده قرار گرفت

تولید مواد بوتاکس

برای تولید مواد بوتاکس از باکتری ها کمک گرفتند نام باکتری استفاده شده کلوستریدیوم بوتولینوم بود که در کنسروهایی که به طور کامل در مرحله ی تولید حرارت ندیده اند به مقدار زیاد تولید می شود مصرف آن در برنامه ی غذایی باعث فلج شدن اعصاب نخاعی و مغزی می شود اما در مصارف پزشکی از آن استفاده شده است نام بوتاکس را هم از این نام همین باکتری به اختصار گذاشته اند.

اثر ماندگاری این ژل ها بسته به نوع و محل استفاده بین 3تا 18 ماه متغیر می باشد اما بیشترین مصرف آن برای عضلات صورت است که ماندگاری کمتری دارد و البته این بهتر است دلیل آن هم برای این است که اگر از انجام تزریق بوتاکس به هر دلیلی راضی نبودید با روش های که در ادامه به آن می پردازیم اثر بوتاکس را کمتر یا حتی محو کنید.

تولید مواد بوتاکس
تولید مواد بوتاکس

در این مقاله قصد داریم به سوالات شما در این باره پاسخ دهیم.

1 آیا می توانیم اثر بوتاکس را کم کنیم؟

2 تزریق مداوم بوتاکس ضرر دارد؟

3 چه راه هایی برای کاهش زمان دوره ی بوتاکس وجود دارد؟

تولید مواد بوتاکس
تولید مواد بوتاکس

آیا می توانیم اثر بوتاکس را کم کنیم؟

در برخی موارد ممکن است از انجام این عمل رضایت دلخواه را به دست نیاورده باشید و بخواهید آن را ازبین ببرید، تزریق این ژل ها برای مواردی همچون چروک های پیشانی و اطراف چشم ، خط لبخند و افتادگی پلک های چشم استفاده مورد استفاده قرار می دهند و با تزریق ژل و چربی تمامی این مشکلات برطرف می شود

آیا می توانیم اثر بوتاکس را کم کنیم؟
آیا می توانیم اثر بوتاکس را کم کنیم؟

اثر بوتاکس

البته ناگفته نماند که این روش به تمدید نیاز دارد یعنی بعد از چندماه صورت شما به حالت قبل برخواهد گشت و در صورت تمایل می توانید بوتاکس را دوباره انجام دهید.برای کم کردن اثر بوتاکس بستگی به محل تزریق دارد و عمق چروک های صورت به این منظور هرچه کم عمق تر باشد کم کردن اثر و از بین بردن بوتاکس نیز آسان تر خواهد بود.

ژل دائمی

ژل های دائمی نیز وجود دارد البته به دلیل بالا رفتن سن و تغییر در بافت پوست صورت و دیگر نقاط بدن ماندگاری آن ها حدود 7 سال در نظر گرفته اند که بعد از این مدت زمان باید دوباره تمدید شود هرچه بیشتر ژل را تزریق کنید دفعات تکرار کمتر می شود و فاصله ی بین دفعات تزریق بوتاکس بیشتر می شود. برای ازبین بردن ماندگاری این روش به طور حتمی راهی وجود ندارد پس بهتر است زیر نظر یک متخصص و در یک کلینیک معتبر این کار را انجام دهید.

هنگام تزریق این ماده به عضلات و بافت های صورت چون تمام ماده در سلول ها حل می شود نمی توانیم اثر آن را از بین ببریم پس باید در انجام این عمل دقت لازم را داشته باشیم اما چون اثر ماندگاری تزریق بوتاکس بعد از چند ماه کم می شود و از بین می رود پس نگرانی زیادی از انجام این عمل و عواقب آن نداشته باشید.

تنها راهی که برای کم شدن اثر تزریق تا کنون ارائه داده اند فیزیوتراپی عضله های صورت است که با درگیر کردن بیشتر ماهیچه های صورت اثر بوتاکس را سریع تر می توان ازبین برد، ماساژدادن صورت هم همانند فیزیوتراپی است با تاثیر دیرتر روی بوتاکس صورت برای ازبین بردن اثر آن عمل می کند.

ژل دائمی
ژل دائمی

تزریق مداوم بوتاکس ضرر دارد؟

این عمل در صورتی که به درستی انجام نگیرد ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشند به عنوان مثال وقتی با تزریق بوتاکس خطوط لبخند و اخم صورت را ازبین می برید مانند قبل نمی توانید از صورت خود برای انتقالی مفهوم حرف خود به دیگران استفاده کنید به زبان ساده تر چهره ی شما بی روح می شود استفاده از موادی با کیفیت پایین در تزریق می تواند عوارض جانبی زیادی برای بیمار در پی داشته باشد.

افتادگی پلک یکی دیگر از مواردی است که برای رفع آن از تزریق بوتاکس استفاده می شود اما اگر این تزریق بیش از حد نیاز باشد نتیجه ی عکس به شما می دهد یعنی باعث سنگینی پلک و افتادگی بیش تر آن می شود که باید برای رفع مشکل آن چند ماه صبر کرد. تغییر فرم ابرو نیز یکی دیگر از عوامل تزریق نادرست بوتاکس می باشد.

تزریق مداوم بوتاکس ضرر دارد؟
تزریق مداوم بوتاکس ضرر دارد؟

چه راه هایی برای کاهش زمان دوره ی بوتاکس وجود دارد؟

اکنون به بررسی راه های ساده تری می پردازیم.

– مراقبت ویژه از پوست، استفاده از ماسک و کرم های آبرسان باعث ماندگاری اثر بوتاکس می شود بهتر است برای کاهش دادن دوره ی بوتاکس برای دست و صورت به جای کرم آبرسان و مرطوب کننده از نرم کننده استفاده کنید.

-نور آفتاب، یکی از مهم ترین راه های کم کردن اثربوتاکس گرما دادن به پوست و نور طبیعی خورشید می باشد این کار باعث شل شدن مواد تزریق شده و ازبین رفتن اثر ماندگاری آن می شود.البته استفاده از کرم های محافظ و ضدآفتاب را برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست صورت فراموش نکنید.

– مواد غذایی، مصرف موادغذایی و رژیم های غذایی تاثیر مستقیمی در سلامت پوست دارند البته این هم بر تزریقی بوتاکسی که انجام شده بی تاثیر نیست مصرف مواد غذایی کنسروشده و فریز شده می تواند باعث شل شدن و افتادگی اثر ژل تزریق شده شود.

چه راه هایی برای کاهش زمان دوره ی بوتاکس وجود دارد؟
چه راه هایی برای کاهش زمان دوره ی بوتاکس وجود دارد؟

– مکمل ها، در زمان مراجعه به پزشک و بعد از انجام بوتاکس قرص و مکمل های برای شما تجویز می کنند که باعث ماندگاری بیشتر شود اما اگر از نتیجه ی کار راضی نبودید می توانید از قرص ها استفاده نکنید که همان روند عادی برای کم شدن اثر بوتاکس پیش برود.

– خوابیدن ، خوابیدن بیش از حد می تواند باعث شل شدن پوست صورت شود در صورتی که تحرک کافی نداشته باشید بوتاکس صورت شما نیز بسیار زودتر از زمان خود از بین می رود.

– اضطراب ، این عامل هم می تواند در صورتی که در فرد تاثیر به سزایی داشته باشد و باعث سوزندان چربی شود. روند پیری ، افتادگی پوست و همچنین از بین رفتن اثر ژل را تسریع می بخشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار از سال 86 در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر  مونالیزاتاچ از سال 94 :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس :

09127379893

161 930 22 021

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

 

با تزریق بوتاکس می توانید دوباره اعتماد به نفستان را به دست بیاورید و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالاتی نظیر تزریق بوتاکس برای دیستونی گردن و چگونگی درمان واژینیسموس با بوتاکس و انتخاب بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس و بوتاکس ابرو چگونه انجام می شود و تاتو بعد از بوتاکس مجاز است؟ مراجعه کنید

آیا چین و چروک های صورتتان شما راپیرتر از سنتان نشان می دهد ؟ شما به راحتی با تزریق بوتاکس می توانید جوانی تان را بدست بیاورید و این زمینه مقالاتی نظیر همه چیز درباره اثرات مثبت و منفی بوتاکس و نکات قبل و بعد از بوتاکس و بعد از بوتاکس چند ساعت نباید خوابید و بوتاکس صورت برای کدام چروکها موثر است و قیمت بوتاکس نورونوکس و ورزش بعد از بوتاکس و درمان پتوز ناشی ازبوتاکس آماده شده است

اگر بخاطر چین و چروک های صورتتان دچار افسردگی شده اید می توانید از بوتاکس کمک بگیرید وبا تزریق آن دوباره جوان شوید و اگر در مورد بوتاکس اطلاعات ندارید می توانید مطالبی که ما برای شما در نظر گرفته ایم را مطالعه کنید مانند چگونگی رفع چروک گردن با بوتاکس و تزریق ژل و بوتاکس در میرداماد و کلینیک تزریق ژل و بوتاکس در قیطریه و نحوه تزریق بوتاکس گردن و انتخاب بهترین دکتر برای تزریق بوتاکس زیر بغل و بوتاکس خط گردن و بوتاکس گردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید