میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

عمل واژن
عمل واژن

لیست موضوعات

عمل واژن

در این مقاله قصد داریم شما را با آناتومی واژن، و عمل واژن و آنچه که لازم است در مورد عمل واژن بدانید آشنا کنیم پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

در ادامه به توضیح عناوین زیر می پردازیم:

واژن ( مهبل) چیست؟

عمل واژن چیست و به چه منظور انجام می شود؟

عمل واژن به چه روشی انجام می شود؟

چه کسانی نمی توانند عمل واژن انجام دهند؟

عوارض عمل واژن چیست؟

آیا تنگ کردن واژن خطرناک است؟

آیا تنگ کردن واژن باعث افزایش لذت جنسی می شود؟

 

واژن چیست؟

مجرایی به طول چندین سانتیمتر در بخش درونی دستگاه تناسلی زنانه است که مدخلی به بخش بیرونی دستگاه تناسلی دارد و در قسمت بیرونی به لبیا مینور ختم می شود که در بالای لبیا مینور کریتوریس و در اطراف لبیا مینور لبیا ماژور قرار دارد.

واژن در آمیزش جنسی و زایمان کاربرد دارد. واژن بافتی عضلانی و غشایی دارد که حین تحریک جنسی ماده لزج تولید میکند که رابطه جنسی راحت تر و بدون درد را رقم می زند.

واژن چیست؟
واژن چیست؟

عمل واژن چیست و به چه منظور انجام می شود؟

به هرگونه دستکاری روی مجرای واژن عمل واژن گفته می شود که می تواند به روش جراحی یا لیزری انجام شود. عمل واژن هم کاربرد درمانی و هم زیبایی دارد.

درمانی:

به عنوان کانال ارتباطی با رحم جهت اعمال جراحی روی اعضا داخلی دستگاه تناسلی زنان ( رحم و تخمدان)، درمان ضایعات واژن، درمان افتادگی مثانه و افتادگی رکتوم که به ترتیب سبب بی اختیاری ادرار و مدفوع می شوند و …

زیبایی:

جهت تنگ کردن واژن کاربرد دارد. به دنبال زایمان (طبیعی یا سزارین)، رابطه جنسی به دفعات زیاد و طولانی و یا افزایش سن واژن شل و افتاده می شود که می تواند بر لذت جنسی تاثیر سوء داشته باشد و سبب کاهش لذت جنسی حین رابطه جنسی شود به همین خاطر تنگ کردن واژن به روش جراحی یا لیزری توسط متخصص متبحر انجام می شود.

 

عمل واژن به چه روشی انجام می شود؟

عمل واژن به دو روش جراحی و لیزری انجام می شود.

جراحی:

عمل واژن به روش جراحی در بیمارستان یا مطب قابل انجام است و با بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می شود. در این روش بافت واژن با ابزار جراحی برش داده می شود و سپس با نخ بخیه زده می شود.

زمان عمل به روش جراحی نسبتا طولانی است و بعد از جراحی برای چند روز مصرف روزانه مسکن برای کاهش درد بعد از عمل لازم است و تا 40روز کامل رابطه جنسی نباید انجام شود چراکه سبب عفونت، بازشدن بخیه و تجربه دردناک رابطه جنسی می شود.

بعد از عمل جراحی باید آنتی بیوتیک مصرف کنند و بهداشت ناحیه تناسلی رعایت شود و تا چندین روز فعالیت سنگین انجام ندهند.

عمل جراحی در موارد بی اختیاری ادراری شدید، بی اختیاری مدفوع شدید و شل شدگی شدید واژن کاربرد بیشتری دارد. ماندگاری طولانی مدت دارد و به تبع عوارض بیشتری به دنبال دارد.

روش لیزری در مطب به صورت سرپایی و با بی حسی موضوعی و بدون درد توسط جراح زنان انجام می شود. این روش بسیار کم عارضه تر از روش جراحی است و با دستگاه مونالیزاتاچ ( جدیدترین و پرکاربرد ترین دستگاه لیزر مورد استفاده جهت جراحی های زنان در دنیا) انجام می شود. در این روش بافت واژن آسیب نمی بیند و نیاز به بخیه زدن نمی باشد.

لیزر مونالیزاتاچ را می توان جهت درمان بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار، جوانسازی واژن، درمان خشکی واژن، درمان آتروفی واژن ( پیری واژن)، لبیا پلاستی، افزایش خونرسانی به واژن

روشن کردن ناحیه تناسلی، کمک به درمان خروج هوا از واژن، درمان زگیل تناسلی، درمان مقاربت دردناک، درمان عفونت مکرر و .. مورد استفاده قرار گیرد. تمام خدمات ذکر شده در کلینیک دکتر زرگنج فرد جراح زنان با دستگاه مونالیزاتاچ انجام می شود.

لیزر مونالیزاتاچ کلینیک دکتر زرگنج فرد

چه کسانی نمی توانند عمل واژن انجام دهند؟

زنان باردار: بهتر است تا بعد از زایمان عمل به تعویق بیفتد چون هم استرس عمل می تواند به جنین آسیب بزند و هم اینکه بافت واژن در دوران بارداری و زایمان تغییر می کند.

بانوان دارای زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی فعال:

عمل می تواند وضعیت بیماری را شدید تر کند و بهبود زخم را طولانی کند. تنگ کردن واژن در این موارد بعد از غیر فعال شدن ضایعات و درمان با لیزر قابل انجام است.

برای مشاوره رایگان جهت رفع ضایعات زگیل تناسلی و تنگ کردن واژن با کلینیک دکتر زرگنج فرد جراح زنان با شماره تلفن های پایین همین مقاله تماس بگیرید.

دختران زیر 18سال:

به علت کامل نشدن تغییرات ناحیه تناسلی در دختران زیر 18سال و تغییر رنگ و اندازه در طول این دوران بهتر است عمل بعد از این سن  انجام شود.

زنان بالای 55 سال:

به علت کاهش بهبود زخم با افزایش سن بهتر است در این زنان عمل انجام نشود مگر در صورت لزوم و صلاح دید پزشک معالج.

زنانی که عفونت تناسلی دارند:

عمل تا بعد از درمان عفونت ناحیه تناسلی باید به تعویق بیفتد و بعد از درمان عمل مانعی ندارد.

عوارض عمل واژن چیست؟

جراحی:  در روش جراحی به علت آسیب به بافت واژن احتمال عفونت واژن وجود دارد. که جهت کاهش این عارضه مصرف آنتی بیوتیک طبق دستور پزشک و رعایت بهداشت ناحیه تناسلی لازم و ضروری  است. درد عارضه دیگر عمل واژن به روش جراحی است که تا چند روز بعد از عمل نیاز به مسکن ترابی می باشد.

عوارض عمل واژن چیست؟
عوارض عمل واژن چیست؟

درد خفیف حین رابطه جنسی به مدت طولانی و حتی چند سال بعد از عمل وجود دارد. عدم دستیابی به نتیجه مطلوب در این نوع عمل عارضه دیگر می باشد این عارضه اگر عمل توسط افراد غیر ماهر انجام شود بسیار مبرم می باشد.

خونریزی بعد از عمل تا چندین روز وجود دارد. احتمال نیاز مجدد به عمل وجود دارد. ناگفته نماند در صورت نیاز مثل شلی شدید واژن یا افتادگی شدید مثانه و بی اختیاری شدید این عمل لازم و در صورتی که توسط جراح متبحر انجام شود تمام عوارض فوق الذکر به حداقل ممکن می رسد.

لیزری:

این روش دردناک نیست و فقط تا چند ساعت یا چند روز سوزش خفیف در ناحیه واژن احساس می شود که در 90درصد موارد نیاز به مسکن نیست.

استفاده از دستگاه لیزر نیاز به تبحر و مهارت و تجربه جراح دارد در غیر اینصورت می تواند سبب سوختگی و عوارض دیگر شود پس در انتخاب کلینیک معتبر و جراح متبحر نهایت دقت خود را به کار ببرید چرا که در صورت انجام توسط افراد نامتخصص می تواند عوارضی در حد عوارض  جراحی داشته باشد.

لیزری:
لیزری:

بجز اعمال جراحی انجام شونده توسط دستگاه مونالیزاتاچ تمام موارد کاربرد دستگاه به صورت جلسه ای و با فاصله زمانی یکماه تا دوماه برحسب صلاح دید جراح انجام می شود و مددجو بعد از چند روز می تواند فعالیت جنسی داشته باشد.

لیزا مونالیزا تاچ لیزری پیشرفته جهت کم کردن عمل های جراحی تهاجمی زنان است که به صورت تخصصی با حداقل عوارض توسط پزشک انجام می شود.

تعداد وفاصله جلسات لیزر توسط پزشک و بسته به شرایط مددجو تعیین می شود بیشتر زنان که از این دستگاه برای رفع شلی واژن یا خشکی واژن و لبیاپلاستی و …استفاده کرده اند به نتیجه ای  مطلوب در حد60تا 90درصد دست میابند

آیا تنگ کردن واژن خطرناک است؟

تنگ کردن واژن در صورتی که توسط پزشک ماهر انجام شود و به قسمت های مهم و حساس واژن آسیب وارد نشود خطرناک نیست بلکه می تواند سبب بهبود روابط جنسی و حس خوشایندی در فرد شود.

چرا که تنگ شدن واژن اصطحکاک با آلت تناسلی مرد را افزایش داده و سبب افزایش لذت جنسی طرفین رابطه می شود و تواما می تواند سبب استحکام رابطه زوجین شود.

همچنین با کاهش خشکی واژن و افزایش خونرسانی به بافت واژن که در نوع لیزری شاهد آن هستیم حس شادابی  و سفتی واژن به مددجو می دهد.

این عمل که تایتنینگ نامیده می شود با دستگاه لیزر مونالیزاتاچ در حداقل زمان و به صورت 3تا5 جلسه هر یک تا دوماه یکبار بر حسب صلاح دید پزشک با حداقل  عوارض و بدون درد در کلینیک دکتر زرگنج فرد جراح متخصص زنان انجام می شود

آیا تنگ کردن واژن خطرناک است؟
آیا تنگ کردن واژن خطرناک است؟

آیا تنگ کردن واژن باعث افزایش لذت جنسی می شود؟

قطعا جواب به این سوال بله می باشد. چرا که تنگ شدن واژن سبب افزایش سطح تماس واژن با آلت تناسلی مرد می شود و می تواند سبب افزایش لذت جنسی طرفین و ارضا شدن راحت طرفین شود. همچنین با رفع خشکی واژن که در روش تنگ کردن با لیزر شاهد آن هستیم لوبریزاسیون واژن را سریع تر و درد حین رابطه جنسی را نیز کاهش می دهد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید