میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مزونیدلینگ مو
مزونیدلینگ مو

لیست موضوعات

مزونیدلینگ مو

راهنمای جامع برای شناخت مزونیدلینگ مو ، تا چه میزان با روش درمانی مزونیدلینگ مو آَشنایی دارید و آن را می شناسید؟ شاید به ندرت پیش آمده باشد که با کسی هم صحبت شده باشید و از مشکلات زیاد ریزش موی خود برای شما نگفته باشد .

جهت مشاوره در زمینه مزونیدلینگ مو با ما در تماس باشید.

02122930161

مزونیدلینگ مو
مزونیدلینگ مو

اگر قصد انجام مزونیدلینگ مو دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

ریزش مو یکی از مهم ترین مشکلاتی است که افراد زیادی را به نزد پزشکان متخصص در این زمینه می کشاند . امروزه یکی از شایع ترین مشکلات و دغدغه های اکثر افراد ریزش موی شدید ؛ کم حجم شدن مو ها و خالی شدن سر آن ها است . روزانه هزاران نفر انواع روش های درمانی را به کار میگیرند تا این دغدغه ی ذهنی خود را رفع کنند .

در این مقاله هدف توضیح پیرامون یکی از روش های درمان ریزش مو و تقویت ریشه ی مو به نام مزونیدلینگ می باشد . توصیه می کنیم که تا انتها همراه ما در این مقاله باشید .

آنچه در این مقاله بررسی می کنیم ، پیرامون پاسخ به پرسش های رایج زیر خواهد بود . به گونه ای که تمامی عناوین را در قالب سوال بیان کرده و با بررسی و پاسخ به تک تک سوالات ، موضوع را به طور کامل بررسی خواهیم کرد .

این سوالات به شرح زیر است :

 • مزونیدلینگ مو چیست و چگونه عمل می کند ؟
 • از روش مزونیدلینگ می توان برای جوان سازی در چه نقاطی از بدن استفاده کرد ؟
 • مزونیدلینگ چه تفاوتی با میکرونیدلینگ دارد ؟
 • چه افرادی متقاضی مزونیدلینگ مو می باشند ؟
 • ریزش مو به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیفتد ؟
 • چه دلایلی باعث می شود که مزونیدلینگ مو یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو به شمار رود؟
 • بعد از انجام مزونیدلینگ مو رعایت چه نکاتی توصیه می شود ؟
 • هزینه انجام مزونیدلینگ مو به چه عواملی وابسته است و چگونه تعیین می شود ؟

ریزش مو… این بلای عذاب دهنده که کمتر کسی را به دام خود گرفتار نکرده است . هر فردی در زندگی شخصی خود حداقل یک بار به ریزش مو دچار شده است یا به دلایلی ژنتیکی از همان ابتدا موهای کم حجمی داشته اند .

روش های بسیاری برای رفع این مشکل وجود دارد ، روش هایی نظیر درمان های دارویی ، درمان های سنتی ، درمان های موضعی ، مزونیدلنگ مو و . . . . . در این مقاله هدف رفع مشکل ریزش مو با روش مزونیدلینگ مو می باشد . پس توصیه می کنیم که تا انتها با ما باشید در مقاله مزونیدلینگ مو .

مزونیدلینگ مو چیست و چگونه عمل می کند ؟

اصطلاح مزونیدلینگ مو از ترکیب دو کلمه مزو که بخش ابتدایی کلمه مزودرم است و کلمه ی نیدلینگ که در واقع این کلمه به معنای زدن سوزن می باشد ، تشکیل شده است .

مزونیدلینگ مو چیست و چگونه عمل می کند ؟
مزونیدلینگ مو چیست و چگونه عمل می کند ؟

در واقع این روش ترکیبی از روش درمانی مزوتراپی است که همراه با روش میکرونیدلینگ انجام می شود . به عبارت دیگر در این روش کوکتل های مزوتراپی را به اعماق لایه های مزودرم سر می فرستند تا ایرادات و مشکلات این لایه را درمان کنند .

مزونیدلینگ را اصولا با دو دستگاه به نام مزوگان و یا درماپن صورت می گیرد که می توان میزان نفوذ هر سوزن و تعداد حفره هایی که باید ایجاد شود را در واحد های سطح تعریف کرد.

مزونیدلینگ مو چیست و چگونه عمل می کند ؟
مزونیدلینگ مو چیست و چگونه عمل می کند ؟

سپس این کوکتل ها را به طور منظم و هماهنگ به عمقی که از ابتدا مشخص شده است فرستاد . به طور طبیعی هر فرد روزانه ممکن است بین 60 تا 100 شاخه از تار موهای خود را از دست بدهد .

این اندازه از ریزش مو برای هر انسانی طبیعی است و جای نگرانی ندارد . اما اگر روزانه ریزش موی شما از این مقدار بیشتر شود باید در مرحله ی اول ابتدا درصدد رفع مشکل خود برآید و بعد از آن به دنبال روش هایی باشید که این مشکل را رفع کند .

مزونیدلینگ مو از جمله روش هایی است که با تکیه بر فرمول های تقویت کننده ی ریشه یا پیاز مو ، باعث افزایش جریان خون موضعی در اطراف ریشه مو و هم چنین کاهش سبوم های فولیکول مو می شود .

در این روش بر روی پروتئین هایی که باعث محکم تر شدن ریشه می شوند مانند WNT تمرکز دارد و با ارسال مواد مغذی به عمق معین برای تقویت پیاز مو ، کار خود را انجام می دهد .

مزونیدلینگ از جمله روش هایی است که به تازگی به عنوان جوانسازی پوست به کار می رود . این درمان از لحاظ عملکردی شباهت بسیار زیادی به میکرونیدلینگ دارد اما با این تفاوت که در مزونیدلینگ عمق وارد کردن سوزن به پوست بسیار کمتر از میکرونیدلینگ است .

هدف از انجام مزونیدلینگ مو ، وارد کردن سرم های مغذی به داخل پوست سر می باشد که بسیار موثر تر از ماساژ این مواد با دست بر روی پوست می باشد .

در این روش منفذهای میکرومتری بر روی پوست سر ایجاد می کنند تا با این روش به جذب مواد مغذی داخل پوست سرعت ببخشند و با از بین برده سلول های پیر و آسیب دیده ی پوست ، سلول های جوان و سر زنده جایگزین کنند .

برای انجام مزونیدلینگ مو ، پوست سر را با موادی بی حس می کنند و پس از بی حسی موضعی به کمک دستگاه هایی که در قبل به آن ها اشاره شد مواد مغذی را وارد پوست سر می کنند .

در هر صورت مزونیدلینگ مو را می توان یکی از جدید ترین و موثرترین روش های رفع ریزش مو دانست که روز به روز بر طرفدارانش افزوده می شود .

عملکرد مزونیدلینگ مو را می توان به شرح زیر خلاصه کرد :

 • کوکتل های مزوتراپی را به وسیله ی دستگاه های مخصوص به داخل پوست فرد وارد کرده و با افزایش جریان خون در لایه های پوست سر باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین می شوند . در نهایت این عمل باعث می شود که شادابی و طراوت پوست احیا شده و ریشه یا پیاز مو بتواند خود را بازسازی و ترمیم کند .
 • به دلیل اینکه تعداد بسیار زیادی منفذ های میکرومتری در داخل پوست سر ایجاد شده است ، خاصیت جذب کرم ها و ویتامین های موضعی پوست بالاتر رفته و میزان اثر بخشی مواد مغذی برای احیای تقویت ریشه ی مو چندین برابر بیشتر خواهد شد .
 • به دلیل اینکه محلول های مزوتراپی بسیار راحت تر از بقیه ی حالت ها به داخل پوست و لایه مزودرم جذب می شوند ، روشی بسیار مناسب و تاثیر گذار برای درمان مواردی همچون لک های پوستی ، جای جوش اسکار ها ، تون های پوستی و . . . . نیز به شمار می رود .
عملکرد مزونیدلینگ مو را می توان به شرح زیر خلاصه کرد :
عملکرد مزونیدلینگ مو را می توان به شرح زیر خلاصه کرد :

از روش مزونیدلینگ می توان برای جوان سازی در چه نقاطی از بدن استفاده کرد ؟

مزونیدلینگ به دلیل تاثیرات بسیار مثبتی که بر روی اندام های مختلفی گذاشته است برای رفع ایرادات بسیاری از نقاط بدن قابل استفاده است و انجام می گیرد . به طور کلی موارد استفاده از مزونیدلینگ را می توان به شرح زیر خلاصه کرد :

 • برای درمان پیری و هم چنین جوانسازی پوست خود
 • برای درمان های تون پوستی ناهموار
 • برای درمان آفتاب سوختگی ها و هم چنین لکه هایی که بر اثر افزایش سم بر روی پوست طاهر می شود
 • برای درمان ریزش های شدید مو
 • برای درمان اسکار های پوستی و هم چنین ترک های پوست
 • رفع سیاهی زیر و اطراف چشم

و . . . . بسیاری موارد دیگر . به عبارت دیگر روش مزونیدلینگ یکی از موثر ترین و کارامد ترین روش ها برای انجام درمان ایرادات مختلف اندام هایی نظیر : چشم ، سر ، صورت ، گردن ؛ دکلته ها و دست ها استفاده می شود .

از روش مزونیدلینگ می توان برای جوان سازی در چه نقاطی از بدن استفاده کرد ؟
از روش مزونیدلینگ می توان برای جوان سازی در چه نقاطی از بدن استفاده کرد ؟

مزونیدلینگ چه تفاوتی با میکرونیدلینگ دارد ؟

در روش میکرونیدلینگ سوزن های بسیار ریز و نازکی را بر روی لایه های سطحی پوست وارد کرده و با ایجاد زخم هایی بسیار سطحی و کوچک به ترمیم و بازسازی آن ناحیه می پردازد . ضمنا در طی فرایند انجام میکرونیدلینگ کلاژن و الاستین به وجود خواهد آمد و به کمک همین کلاژن و الاستین به رفع ایرادات جزیی پرداخته می شود .

اما در روش مزونیدلینگ ، منافذی بسیار کوچکتر از روش قبل و در حد میکرومتر بر روی پوست ایجاد کرده و با کوکتل های مزوتراپی سعی بر چند برابر کردن تاثیر این روش دارند .

مزونیدلینگ چه تفاوتی با میکرونیدلینگ دارد ؟
مزونیدلینگ چه تفاوتی با میکرونیدلینگ دارد ؟

چرا که هم باعث می شود که جذب دارو های مغذی در پوست چند برابر شود و هم با تخریب کردن سلول های پیر و آسیب دیده ، سلول های جدید و زنده را جایگزین می کنند . از طرف دیگر پوست سر بعد از انجام هر دو روش میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ دچار اندکی التهاب خواهد شد که این التهاب حداکثر تا یک روز بعد از اتمام درمان رفع شده و پوست به حالت اولیه خود باز می گردد .

اما التهابی که بعد از انجام مزونیدلینگ در پوست به وجود می آید در مقایسه با التهاب روش  میکرونیدلینگ ، بسیار اندک  و ناچیز است و خیلی سریع بهبود می یابد . به همین دلایل است که مزونیدلینگ به تازگی توجه افراد بیشتری را به خود جلب کرده است .

چه افرادی متقاضی مزونیدلینگ مو می باشند ؟

همه ی افرادی که به مشکلات اشاره شده در بالا دچار هستند مانند : ریزش های شدید مو ، گودی و سیاهی زیر چشم و . . . . . می توانند از این روش استفاده کنند .

این روش به دلیل اینکه به تازگی وارد بازار شده و مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیاری از محدودیت های روش های قبلی را رفع کرده و برای هر فردی با هر تیپ پوستی یا بیماری می تواند موثر و کارساز به شمار آید .

اما برای اطمینان بیشتر و رعایت برخی نکات توصیه می شود برخی افراد این روش را زیر نطر پزشک های متخصص و با مشورت آن ها انجام دهند . این افراد به شرح زیر است :

چه افرادی متقاضی مزونیدلینگ مو می باشند ؟
چه افرادی متقاضی مزونیدلینگ مو می باشند ؟

افرادی که در بازه ی 3 تا 4 ماه گذشته از خانواده دارویی مانند ایزوترتیون استفاده کرده باشند یا در حال مصرف این دارو باشند .

افرادی که زخم های فعال یا بریدگی های زیادی بر روی پوست خود یا ناحیه ای که قصد دارند عمل مزونیدلینگ در آن قسمت انجام شود . به این گونه افراد توصیه می شود که تا زمان بهبودی کامل از انجام مزونیدلینگ مو خودداری کنند .

افرادی که در طی مدت زمان یک سال گذسته ی خود ، سابقه پرتو درمانی بر روی پوست خود را داشته باشند .

افرادی که بر روی پوست خود و ناحیه ی انجام مزونیدلینگ زخم هایی نظیر تبخال های فعال ، عفونت های شدید و . . . . دارند . به دلیل عدم انتقال عفونت به سایر نواحی و نقاط دیگر بدن توصیه می شود که این افراد تا بهبودی کامل دست نگه دارند و انجام مزونیدلینگ را به تعویق بی اندازند .

افرادی که در دوران بارداری به سر می برند یا نوزاد شیرده دارند . هرچند که مزونیدلینگ برای این افراد ممنوع نیست و مشکلی برای جنین و مادر به وجود نخواهد آورد ، اما از لحاط شرعی و عرفی انجام این کار توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود که بعد از اتمام این دوره برای انجام مزونیدلینگ مو اقدام نمایند .

افرادی که سابقه ی ظاهر شدن کلویید یا به عبارت دیگر به وجود آمدن گوشت اضافه را در محل زخم های خود دارند و هم چنین افرادی که دچار نوعی از مشکلات انعقادی خون می باشند و التیام و بهبودی کامل زخم های آن ها دیر اتفاق می افتد از انجام این روش منع شده اند .

تمامی افرادی که بیماری های پوستی شدید دارا می باشند و یا بیماری های ایمنی پیشرفته دارند باید زیر نظر پزشک و با مشورت آن ها اقدام به انجام مزونیدلینگ مو کنند .

چرا که کوتاهی در عدم اطمینان از انجام این روش ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را برای فرد به یادگار بگذارد و به سادگی نتوان آن ها را جبران و درمان کرد .

در هر صورت باید توجه داشت که مزونیدلینگ به دلیل ایجاد زخم بر روی پوست و تزویق کوکتل های مزوترپی به داخل آن ها ، کاری بسیار ظریف است و حتما باید زیر نظر پزشک و توسط افراد آموزش دیده انجام گیرد .

هر چند ابزاری برای انجام مزونیدلینگ مو در خانه نیز ساخته و طراحی شده است اما چون این روش نیاز به دقت بسیار بالا دارد و امکان آسیب رساندن به پوست سر در خانه و توسط ابزارهای خانگی بسیار بیشتر است ، توصیه می شود که تا جایی که ممکن است در مراکز درمانی معتبر و متخصص به انجام این روش بپردازید .

ریزش مو به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیافتد ؟

قطعا همه ی ما با پدیده ی ریزش مو بار ها و بار ها مواجه شده ایم . کمتر کسی هست که در روز کمتر از 70 تا 100 شاخه از تار موهای خود را از دست ندهد .

این عدد یک عدد طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد . اما گر حس کنید که موهای شما در روز بیشتر از این مقدار ریزش دارد باید درصدد یافت علت آن و رفع آن علت باشید .

ریزش مو به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیافتد ؟
ریزش مو به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیافتد ؟

چرا که با گذشت زمان ریشه های موی ضعیف توان خود را از دست داده و اگر به موقع به داد آن نرسید ، ریشه ی مو خود را از دست داده و طبعا این عمل باعث کاسته شدن از زیبایی های ظاهری شما خواهد شد .

اما ریزش مو به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیفتد ؟ هزاران دلیل شناخته شده و نشده وجود دارد که موجب ریزش مو شما خواهد شد .

اما برای نام بردن از رایج ترین علل آن می توان موارد زیر را مثال زد :

 • افزایش و بالا رفتن سن در افراد
 • مصرف کردن برخی داردو ها یا خانواده های دارویی
 • دلایلی ژنتیکی و وراثت
 • کمبود آهن یا کم خونی در فرد . هم چنین کمبود .یتامین های ضروری برای رشد مو مانند ویتامین B
 • کم کار بودن تیروئید
 • استرس ها و فشار های عصبی و ناراحتی های ممتد و بیش از حد
 • شیمی درمانی و مصرف دارو های مربوطه
 • بیماری های مخصوص پوست سر افراد مانند انواع مختلف قارچ ، ریزش های سکه ای و . . .
 • استفاده کردن از شامپو ها و مواد آرایشی و شوینده ی غیر استاندارد
 • مشکلات هورمونی نظیر کیست های تخمدانی و . . . .
 • افزایش هورمون تستسترون در داخل بدن بانوان و آقایان بیش از حد مجاز
 • افزایش پرولاکتین در بدن بیش از مقدار مجاز
 • بستن موها به طور مستمر با کش ها و گیره سر ها به صورت محکم و کشیدن موها به تعداد زیاد
 • استفاده کردن از لوازم برقی مانند سشوار ، اتو مو ، وسایل فر کننده مو و . . . . بیش از حد
 • انجام کارهایی هم چون کراتینه کردن موها ، رنگ مو ، فر طولانی مدت و . . . . با مواد بی کیفیت و غیر استاندارد

و . . . . بسیاری موارد دیگر که ممکن است باعث ریزش مو در فرد شود . مزونیدلینگ مو با به کار گیری جدید ترین روش ها و تزریق بهترین و مفیدترین مواد مغذی به داخل پوست سر ، کمک بسیاری به رفع مشکل ریزش مو کرده و بعد از گذشت مدت زمان مشخص به راحتی می توانید تغییر به وجود آمده در جنس موهای خود ، حجم آن ها و کاهش ریزش مو را احساس کنید .

البته توجه به این نکته ضروری است در صورتی که به دلیل بیماری هایی نظیر اختلالات هورمونی و . . . . ریزش مو شدید دارید ابتدا باید بیماری خود را درمان کرده و سپس بعد از آن با انجام مزونیدلینگ ریشه موهای خود را تقویت کنید .

انواع مدل های ریزش مو در افراد

ریزش مو در سه حالت ممکن است رخ دهد :

 • ریزش مو به صورت سکه ای یا آلوپسیا
 • ریزش مو به صورت عوارض ناشی از شیمی درمانی
 • ریزش مو ناشی از کم حج شدن مو بدون ریزش های سکه ای و . . .

هر کدام از این موارد خود شامل بازه ی درمانی خاص خود می شود . از مزایای مزونیدلینگ می توان به این مورد اشاره کرد که برای درمان هر کدم از انواع ریزش های مو می تواند موثر واقع شده و تاثیر گذار باشد . لذا قبل از انجام هر گونه روش درمانی دیگر با پزشک خود در این باره صحبت کرده و نطر او را جویا شوید .

ریزش مو در سه حالت ممکن است رخ دهد :
ریزش مو در سه حالت ممکن است رخ دهد :

چه دلایلی باعث می شود که مزونیدلینگ مو یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو به شمار رود؟

مو یکی از مهم ترین اجزای ظاهر است که می تواند به زیباتر شدن افراد کمک بسیار زیادی کند . شاید شما نیز متوجه شده باشید در هنگام جشن ها و مراسم های خاص شاید نیمی از زیبایی فرد را آرایش مو ها و مدل آن ها تعیین می کند . از این رو برای همه ی افراد داشتن مو های جذاب ، بلند ، پر حجم و خوش حالت یک مساله بسیار مهم محسوب می شود .

مزونیدلینگ از جمله جدید ترین روش هایی است که با به کارگیری جدید ترین تکنولوژی ها و هم چنین بهترین و پیشرفته ترین مواد به درمان این مشکل پرداخته است تا دست یابی به این هدف را برای مراجعه کنندگان خود ممکن سازد .

اما چه دلایلی باعث می شود که مزونیدلینگ جزو بهترین روش ها برای درمان ریزش مو به شمار رود ؟ در زیر به مهم ترین علل این امر خواهیم پرداخت :

چه دلایلی باعث می شود که مزونیدلینگ مو یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو به شمار رود؟
چه دلایلی باعث می شود که مزونیدلینگ مو یکی از بهترین روش های درمان ریزش مو به شمار رود؟

بسیاری از روش های دیگر توصیه به استفاده از مواد محلول درمانی به صورت موضعی می کنند . جالب است بدانید در صورت مصرف موضعی مواد تنها 30 درصد آن ها جذب پوست شده و باقی آن ها بی تاثیر است . اما در روش مزونیدلینگ با ایجاد خراش های بسیار ریز و میکرومتری که توسط دکتر تعیین شده است جذب مواد را چند برابر کرده و باعث می شود که حداکثر مقدار ممکن مواد جذب پوست سر شود .

مزوتراپی از جمله روش هایی بود که از گذشته برای درمان ریزش مو استفاده می شده است . مزوتراپی با سرنگ و توسط پزشک انجام می شد و ویتامین های مو به صورت مستقیم وارد پوست می شد .

در این حالت ممکن بود به دلیل خطای انسانی کمی این روش خطرناک به نظر برسد . اما در روش مزونیدلینگ این ریسک های احتمالی به کلی حذف شده است و دیگر خطای انسانی در آن بسیار کم رنگ تر از سابق امکان رخداد خواهد داشت . چرا که توسط دستگاه انجام شده و عمق تزریق و خراش ها از پیش تعیین خواهد شد .

مزونیدلینگ مو عوارض جانبی بسیار پایین و کمی در پی دارد . یا به عبارت دیگر در این روش تا حدی عوارض و ریسک های روش های قبلی را پایین آورده اند که به راحتی و بدون هیچگونه نگرانی می توان آن را انجام داد .

بعد از انجام مزونیدلینگ مو دوره ی نقاهتی خاصی ندارید ، این روش کاملا بدون درد است یا میزان بسیار بسیار اندک درد دارد که فرد اصلا متوجه آن نخواهد شد . بدون بی حسی و بیهوشی انجام می شود و التهاب ناشی از آن در زمان بسیار کوتاه تر از سایر روش های مشابه بهبود می یابد .

دست یابی به نتیجه ی مطلوب در روش مزونیدلینگ بسیار نزدیک تر و دست یافتنی تر است نسبت به سایر روش های دیگر درمان ریزش مو . چرا که مواد مصرفی در این روش و عملکرد این شیوه به گونه ای طراحی شده است که فرد در کوتاهترین زمان ممکن نتیجه ی مد نظر خود را دریافت کند .

مزونیدلینگ مو با ایجاد خراش ها و زخم های میکرومتری در پوست سر می تواند جریان خون به پوست سر را چندین برابر کند . زمانی که جریان خون در پوست سر بیشتر می شود طبعا مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به ریشه ی مو و یا پیاز مو می رسد .

پدیده ای که در حالت عادی ممکن است اینگونه صورت نگیرد و مو به دلیل مکبود اکسیژن استحکام خود را از دست داده و بریزد . لذا در این حالت می توان گفت که علاوه بر مواد مغذی خارجی که به ریشه مو تزریق کرده ایم ، جذب مواد مورد نیاز ریشه ی مو را از بدن خود فرد نیز بیشتر کرده و این یک پدیده ای بی نظیر است .

در دیگر روش های درمانی ریزش مو ، بازه ی درمان طولانی مدت است ، یعنی اگر برای درمان ریزش مو یک فرد تجویز دارویی صورت گرفته است ، حداقل 4- 6 ماه زمان لازم است که ابتدایی ترین تغییرات را مشاهده نمایید .

اما در مطونیدلینگ مو شما می توانید در همان بدو شروع این کار تغییر در ریزش مو های خود را احساس کرده و این فرایند درمان را بسیار کوتاه تر نمایید .

به دلیل اینکه این کار تخصصی است و فقط توسط افراد آموزش دیده صورت می گیرد ، می توان با خیال راحت به مراکز انجام دهنده ی مز.نیدلینگ مراجعه کرد و اقدامات لازم را انجام داد .

به عبارتی دیگر این کار توسط هر شخصی نمی تواند انجام داده شود . زیرا که ریسک انجام آن بسیار زیاد بوده و هر فرد غیر حرفه ای حاضر به انجام آن نخواهد بود .

ریشه ی مو برای رشد و تقویت خود نیاز به ویتامین ها و مواد معدنی هم چون : ویتامین B1، B6 آمینو اسید ها ، زینک ، انواع خاصی از پروتئین ها ، فروتین ، آهن ، روی ، ید و . . . . نیازمند است .

به دلیل رژیم های غذایی بد افراد در حال حاضر ، بسیاری از این مواد برای نیاز بدن تامین نمی شود . به گونه ای که در آزمایش های افرادی که دچار ریژش مو هستند ، به وضوح کمبود این دسته از ویتامین ها نمایان است .

در مزونیدلینگ مو ، تمامی این مواد ویتامینه و آمینو اسید ها گرد آوری شده و به مقدار مورد نیاز ( نه بیش از حد مجاز) که توسط پزشک تعیین شده است به ریشه مو تزویق خواهد شد . این امر تمام بهانه ی ریزش مو را از بین برده و آن را تقویت خواهد کرد .

هم چنین از دیگر مزایای مزونیدلینگ مو می توان به تولید کلاژن که یکی از موارد اصلی در جوانسازی پوست است اشاره کرد .

فرایند مزونیدلینگ مو باعث می شود که کلاژن سازی پوست به طور طبیعی احیا شده و پوست خاصیت الاستیسیته و کشسانی خود را از نو پیدا کند .

و . . . . . بسیاری موارد دیگر که می توان از جمله مزایای مزونیدلینگ مو نام برد . علاوه بر تمامی موارد گفته شده در بالا که مربوط به حوزه ی سر و مو بود ، مزونیدلینگ در بقیه ی نواحی بدن برای رفع ایرادات و مشکلات در کوتاهترین زمان ممکن به کار می رود . لذا می توان گفت که به عنوان یکی از موثر ترین روش ها برای کاهش ریزش مو و پرحجم کردن موهایتان ، مزونیدلینگ از بهترین انتخاب ها به شمار می رود .

بعد از انجام مزونیدلینگ مو رعایت چه نکاتی توصیه می شود ؟

انجام هر روش خارجی برای درمان ریزش مو مستلزم رعایت نکاتی است که ایمنی فرد را به طور کامل تضمین نماید . مزونیدلینیگ نیز به دلیل ایجاد خراش های بسیار کوچک بر روی پوست نیازمند رعایت مواردی است که به بهتر عمل کردن آن و تاثیر بیشتر مواد تزریقی بر روی پوست فرد کمک بسیار زیادی می کند . بنابراین توصیه می شود که فرد پس از انجام مزونیدلینگ مو موارد زیر را رعایت نماید :

بعد از انجام مزونیدلینگ مو رعایت چه نکاتی توصیه می شود ؟
بعد از انجام مزونیدلینگ مو رعایت چه نکاتی توصیه می شود ؟

توصیه می شود که فرد تا حداکثر 24 ساعت پس از انجام مزونیدلینگ مو از انجام ورزش های سنگین دوری کرده و انجام تمرین های ورزشی خود را یک روز به تعویق بی اندازد .

تا 2 روز بعد از انجام مزونیدلینگ مو ، از رفتن به زیر دوش آب گرم ، سولاریم ، شنا در آب های کلر دار و هم چنین رفتن به زیر آفتاب شدید جهت برنزه کردن پوست خودداری شود . زیرا موجب تحریک ناحیه پوست سر شده و التهاب ناشی از انجام مزونیدلینگ را بیشتر کند .

پوست سر حداقل تا ده روز الی دو هفته زمان نیاز دارد تا بتواند رنگ مو را جذب کرده و هم چنین تاثیر دستگاه هایی هم چون سشوار و . . . . بر روی آن بی تاثیر شود . لذا این بازه را جدی گرفته و در این مدت از سشوار و دستگاه هایی مانند اتو مو و . . . خودداری کنید .

توصیه می شود فرد تا یک ماه بعد از انجام مزونیدلینگ مو از مواد شیمیایی و بی کیفیت کراتینه استفاده نکند و استفاده از این مواد را به بازه ای بعد از تاثیر بخشی مزونیدلینگ موکول نماید .

به فردی که مزونیدلینگ مو انجام داده است توصیه می شود که بلافاصله بعد از انجام آن از هیچ گونه مواد آرایشی استفاده نکند و برای کاهش التهاب اندکی که به وجود آمده است از کمپرس های آب سرد استفاده کند .

توصیه می شود که فرد از مواد دارویی فعال مانند گلیکولیک اسید ها و یا رتبنول ها استفاده نکند .

فرد پس از انجام مزونیدلینگ مو نباید محل درمان را با دست بمالد ، از کلاه ها و لباس هایی استفاده کند که به این ناحیه فشار وارد کند و یا دست به اقدامی زند که باعث تحریک ناحیه انجام درمان بشود .

انجام مزونیدلینگ زمانی حداکثر نتیجه ی خود را نشان می دهد که فرد تمامی جلسات تعیین شده توسط پزشک را به صورت منظم انجام داده باشد .

به طور کلی چیزی که رایج است و به اکثر مراجعه کنندگان توصیه می شود ، 4 تا 6 جلسه انجام مزونیدلینگ است که در فاصله ی زمانی 4 تا 5 هفته ای باید صورت گیرد .

البته فاکتور های بسیار زیادی در تعیین زمان و تعداد جلسات انجام مزونیدلینگ مو موثر است که باید به طور کامل بررسی و ویزیت شود بعد به صورت خاص برای هر فرد مشخص بشود .

در صورتی که در فصول سرد سال به سر می برید و قصد انجام مزونیدلینگ مو را دارید توصیه می کنیم که انجام آن را به تعویق ننداخته و در همین روز های سرد اقدام به انجام مزونیدلینگ مو نمایید . چرا که مزونیدلینگ در فصل های سرد بهترین اثر بخشی را دارا می باشد و التهاب ناشی از انجام آن را به حداقل می رساند .

فراموش نکنید تنها و تنها از کرم ها و پماد هایی استفاده کنید که پزشک به شما تجویز کرده است . از مصرف خودسرانه هر گونه دارو و کرم های موضعی خارج از تجویز دکتر خودداری نمایید .

سعی کنید حدالامکان زمانی را برای مزونیدلینگ انتخاب کنید که بتوانید حداقل روز بعد از انجام آن را به طور کامل استراحت کرده و تنش استرس زا و ناراحتی به شما وارد نشود .

آرام در گوشه ای دنج موزیک گوش کنید و خیالتان راحت باشد که مواد مزونیدلینگ در حال اثر بخشی و جذب به داخل پوست شما می باشد .

و . . . . . بسیاری موارد دیگر که دکتر مربوطه به شما تجویز خواهد کرد . موارد بالا صرفا رایج ترین نکات و موارد بعد از انجام مزونیدلینگ می باشد و ممکن است با توجه به شرایط جسمانی هر فرد نکات دیگری نیز به این موارد اضافه شود .

ضمنا توصیه می شود قبل از انجام این کار ، حداقل یک جلسه با پزشک مربوطه صحبت کرده و از او بخواهید تمام فرایند را برای شما توضیح دهد . هم چنین اگر شما نیز سابقه بیماری خاصی را نیز دارید و یا مزونیدلینگ مو را در سایر مراکز درمانی انجام داده اید به پزشک خود اطلاع بدهید .

هزینه انجام مزونیدلینگ مو به چه عواملی وابسته است و چگونه تعیین می شود ؟

مزونیدلینگ مو با توجه به جدید بودن روش کم بودن مراکز درمانی متخصص در این زمینه و هم چنین خدماتی که ارائه می کند ، هزینه ای بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش های دیگر دارا می باشد .

هزینه انجام مزونیدلینگ مو به چه عواملی وابسته است و چگونه تعیین می شود ؟
هزینه انجام مزونیدلینگ مو به چه عواملی وابسته است و چگونه تعیین می شود ؟

تکنولوژی به کار رفته در این روش به قدری موثر واقع شده است که تقریبا تمامی مراجعه کنندگان بعد از انجام این روش ، رضایت کامل داشته اند . اما به طور کلی برخی عوامل هزینه کلی انجام مزونیدلینگ مو را مشخص می کنند . این عوامل به شرح زیر است :

هزینه انجام مزونیدلینگ مو به چه عواملی وابسته است و چگونه تعیین می شود ؟
هزینه انجام مزونیدلینگ مو به چه عواملی وابسته است و چگونه تعیین می شود ؟
 • شدت بیماری پوستی فرد مراجعه کننده
 • دستمزد پزشک و هم چنین تعرفه های مطب یا مراکز درمانی خصوصی و دولتی
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام مزونیدلینگ سر که توسط پزشک معالج تعیین می شود
 • سن افراد مراجعه کننده
 • کیفیت مواد مورد استفاده و برند شرکت های سازنده آن ها
 • نوسانات قیمت های ارزی در کشور
 • برند دستگاه مورد استفاده

و . . . . که با توجه به هر مرکز درمانی تعیین و اعلام می شود . هر چند که این روش در مقایسه با سایر روش های دیگر مزونیدلینگ مو ، هزینه ی کمتری را در بر دارد ، اما فرد می تواند در جشنواره ها و تخفیف های مراکز درمانی شرکت کرده و تخفیف بیشتری شامل حال او شود .

به هر حال اگر متقاضی انجام مزونیدلینگ مو هستید اخبار و جشنواره های موجود در این زمینه را دنبال کنید . مطمئنا در بازه ی کوتاه مدت به هدف خود دست پیدا خواهید کرد .

و در انتها سخن پایانی :

روزانه هزاران روش برای درمان ریزش مو تجویز و پیشنهاد می شود . اما آن چیزی که مهم است میزان جواب گرفتن از آن روش است که متقاضی تا چه میزان به هدف خود نزدیک شده است .

و در انتها سخن پایانی :
و در انتها سخن پایانی :

البته توجه داشته باشید سوزن های دستگاه ، یک بار مصرف هستند و دکتر شما باید قبل از انجام مزونیدلینگ آن را پیش روی شما تعویض کند . هم چنین در هر بار تمدید مزونیدلینگ ، یک سوزن جدید برای شما استفاده کنند . در هر صورت توصیه می شود که برای اطمینان خاطر این مورد را به پزشک خود یادآور شوید .

و در انتها سخن پایانی :
و در انتها سخن پایانی :

نکات ایمنی گفته شده در بالا را به خوبی رعایت کنید و در انجام جلسات به طور منظم کوتاهی نکنید . امید است در کمترین زمان ممکن شادابی و طراوت به موهای شما بازگردانیده شود . ممنونیم که تا انتها همراه ما بوده اید .

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید