میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

علت سردرد بعد از بوتاکس
علت سردرد بعد از بوتاکس

لیست موضوعات

علت سردرد بعد از بوتاکس

در این مقاله قصد داریم به موضوع علت سردرد بعد از بوتاکس بپردازیم.

علت سردرد بعد از بوتاکس
علت سردرد بعد از بوتاکس

اگر قصد انجام بوتاکس را دارید و به دنبال یک کلینیک تخصصی برای تزریق بوتاکس هستید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مقاله درج شده است تماس بگیرید

جوانی و زیبایی دغدغه این روزهای اکثر افراد چه خانم ها و چه آقایان است به همین دلیل علم پزشکی سعی کرده است این روزها روش های جدیدی برای جوانسازی پوست صورت را برای افراد مختلف ارائه دهند.

یکی از این روش ها بوتاکس است که علاوه بر استفاده از روش های زیبایی برای درمان نیز استفاده میشود . بوتاکس از روش های زیبایی است که عوارض کمتری دارد اما در بعضی از مواقع ممکن است بعد از بوتاکس فرد با سردرد مواجه شود و علت سردرد بعد از بوتاکس کاملا موقتی است . با ما همراه باشید تا بیشتر با بوتاکس آشنا شویم .

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

بوتاکس از چه ماده ای تهیه می شود ؟

اثرات منفی بوتاکس چیست ؟

چگونه سردرد بعد از تزریق بوتاکس را از بین ببریم ؟

چرا بوتاکس به عنوان ایمن ترین روش های زیبایی در جهان شناخته شده است ؟

چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند ؟

نکاتی که باید بعد از تزریق بوتاکس رعایت کنیم ؟

بوتاکس چه کاربردهایی دارد ؟

مزیت های  بوتاکس چیست ؟

سوالات رایج برای تزریق بوتاکس چیست ؟

آنالیز صورت به چه صورت است ؟

روش های مختلف برای درمان پیری پوست چیست ؟

 

بوتاکس

بوتاکس از ماده است به نام بوتولین که سمی ترین ماده طبیعی روی زمین است . این ماده سمی اگر به صورت عادی مصرف شود اثرات منفی زیادی دارد اما در علم پزشکی از همین ماد کشنده بهترین برداشت ها شده است و در کاربرد های مختلف درمانی و بهداشتی استفاده می شود .

بوتاکس
بوتاکس

این سم با نشان تجاری و بین المللی بوتاکس از طریق کمپانی آلرگان توزیع می شود . اولین استفاده از این ماده در سال 1980 بود که بیشتر هدف از استفاده آن مصارف درمانی است که برای درمان اسپاسم پلک و همچنین انحرافات چشمی استفاده می شد اما با پیشرفت علم بوتاکس در درمان های مختلف به ویژه زیبایی استفاده می شود .همچنین در درمان های پزشکی برای بیماری های شدید و یا خفیف مورد توجه پزشکان قرار گرفته است .

خیلی جالب است یک ماده کشنده این تعداد مزیت داشته باشد اما زمانی که همین ماده با میزان مشخص در مکانی مناسب و مشخص استفاده شود می توانند بهترین بازخوردها را داشته باشد

البته اگر این مقدار کم و یا زیاد شود نمی تواند اثر خوبی داشته باشد . اگر مقدار بیش از حد تزریق شود عوارض جانبی زیادی خواهد داشت که البته اگر این مقدار کمی بیش از حد مجاز تزریق شود باعث عوارضی می شود که معمولا چهار ماه از بین می رود و اگر با مقدار کمتری از حد تزریق شود نتیجه اثر بخشی ندارد .

البته بیشتر پزشکان معتقدند که بهتر است افراد بوتاکس را در بعضی از نواحی مانند ابروها و پیشانی در دو مرحله انجام دهند زیرا گاهی فرد اصرار دارد که چهره اش مصنوعی نشود به همین دلیل پزشک پیشنهاد می دهد که در دو مرحله انجام دهد که اگر از تزریق اول ناراضی بود تزریق دوم را انجام دهد .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

اثرات منفی بوتاکس

بوتاکس اثرات منفی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

عدم تقارن در قسمت دهان:

معمولا بوتاکس در قسمت بالایی صورت که همان پیشانی است همیشه نتیجه خوبی داشته است زیاد تقارن در این ناحیه مشکل ساز نیست .

بیشتر مشکل عدم تقارن در ناحیه ای نزدیک دهان است که نیاز به تقارن دارد و این مشکل در حدی است که در زمان خنده باعث جلوگیری از خمیدگی ها و انحنای طبیعی می شود و خنده های فرد مصنوعی می شود البته این عوارض بستگی به میزان بوتاکسی که تزریق شده دارد گاهی این میزان کم است و معمولا  بعد از سه تا  شش هفته از بین می رود .

فلج شدن صورت:

یکی دیگر از عوارض احتمالی بوتاکس ممکن است فلج شدن باشد که بیشتر در قسمت تحتانی صورت مانند گونه ، خط لبخند و چانه رخ می دهد.

اینکه بگوییم تا به حال گزارش های انجام شده در مورد تزریق بوتاکس نزدیک به صفر بوده  اغراق نیست اما اگر پزشک تجربه کافی را نداشته باشد فلج شدن عضله دائمی صورت امری کاملا طبیعی است.

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

حل مشکل بی اختیاری ادرار:

یکی از کاربردهای بوتاکس حل مشکل بی اختیاری ادرار است که این بیماری بیشتر در افراد به دلیل مثانه های بیش فعال رخ می دهد حال می توان با تزریق بوتاکس حجم مثانه را تا حدی افزایش داد و بدنبال آن بی اختیاری ادرار را کنترل کرد

البته اگر پزشک تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد باعث می شود که مشکلی به مشکلات بیمار اضافه کند  زیرا اگر کمتر از حد استاندارد تزریق انجام شود اثربخشی لازم را ندارد و اگر بیش از حد باشد باعث عوارض جبران ناپذیری در فرد می شود. بهتر است بدانید این مزیت و کاربرد بوتاکس به نسبت کاربردهای آن کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

افتادگی پلک یا ابرو :

افتادگی پلک معمولا به دلیل زیاد شدن سن رخ می دهد و گاهی ممکن است فرد بر اثر تزریق نادرست بوتاکس با این مشکل روبرو شود .

برای رفع این مشکل معمولا پزشکان به بیمار می گویند که نهایت دو ماه صبر کند تا این مشکل برطرف و به حالت اولیه خود برگردد. البته این نکته مهم را فراموش نکنید که عوارض بوتاکس ارتباط مستقیمی با مهارت پزشک دارد. بنابراین به شما توصیه می کنیم با انتخاب کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد، احتمال هرگونه عوارض را به شدت کاهش دهید.

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

عضلات ضعیف تر :

یکی از مشکلات و معضلاتی که تزریق بوتاکس دارد این است که در فرد پیری زودرس به وجود آورد و همچنین عضلات صورت را غیر طبیعی می کند .

به همین دلیل همیشه توصیه می شود که در صورت لزوم بوتاکس تزریق شود و اینکه حتما یک پزشک خبره انتخاب کنید. علت اینکه ممکن است بوتاکس پیری زودرس به همراه داشته باشد این است که عضلات صورت شکننده و ضعیف شود و به جای اینکه چروک های را برطرف کند

باعث ایجاد چرک های بیشترر می شود و صورت را از سنی که فرد هست پیرتر نشان می دهد و دلیل آن این است که بعد از تزریق بوتاکس عضلات  انقباض خود را از دست می دهند . دقت داشته باشید اگر شما در سنین پایین اقدام به تزریق بوتاکس کنید احتمال بروز این مشکل به مرور زمان بسیار زیاد است .

حالت تهوع:

معمولا بعضی از افراد بعد از تزریق بوتاکس با حالت تهوع روبرو می شوند  البته این عارضه بیشتر در افرادی دیده می شود که از بوتاکس برای کاربردهای درمانی استفاده می کنند .

تهوع ، خستگی  و ضربان شدید قلبی از مواردی است که معمولا در این نوع افراد دیده می شود و افراد را اذیت می کند . البته در بعضی از مواقع که بوتاکس برای موارد زیبایی انجام می شود و این عوارض را دارد به دلیل تزریق دوز بالای بوتاکس است .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

سردرد و میگرن :

یکی از عوارض شایع دیگر در تزریق بوتاکس  سردرد و حتی گاهی میگرن است بیشتر افرادی که با این عارضه روبرو میشوند بین چند روز تا چند هفته با این مشکل روبرو هستند سردر ها معمولا با اضطراب، تهوع ، کم شدن حافظه و گیجی همراه است

. این مشکل معمولا به دلیل ماهیت خود ماده بوتاکس است که بدن فرد به آن واکنش نشان می دهد و هیچ ارتباطی با ناحیه ای که تزریق انجام میشود ندارد .  البته باید بدانید یکی از مزایا بوتاکس برای از بین بردن میگرن است که باید برای اینکه افراد نتیجه بهتری بگیرند بایک پزشکی را انتخاب کنند که با این نوع از تزریق آشنا شود .

کبودی ، خونریزی درد و تورم :

این عارضه از شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس است و افراد نباید زیاد درگیر آن شوند زیرا بدون هیچ عمل و خاصی بعد از گذشت چند روز از تزریق به صورت کامل اثر آن از بین می رود .

همچنین این افراد برای اینکه این مشکلات را تشدید نکنند باید حتما از مصرف  روغن ماهی ، آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنند . همچنین می توانند از مواد غذایی که دارای آنزیم بروملین هستند برای کاهش این عوارض استفاده کند این آنزیم در قرص آرنیکا  و آناناس وجود دارد .  آنزیم کار شده دارای ماده طبیعی ضد التهاب است و همین امر باعث می شود کبودی ، تورم و خونریزی کاهش پیدا کند .

راه حلی برای مشکل سردرد بعد از بوتاکس

شما اولین گامی که باید برای برطرف کردن سردرد بردارید این است که ابتدا مطمئن شوید که سردرد شما به چه دلیل است گاهی فرد تزریق بوتاکس را انجام می دهد و بعد از آن دچار سردرد می شود

اما این سردرد ممکن است به دلیل استرس و نگرانی قبل از بوتاکس باشد و یا اینکه قبل از بوتاکس استراحت کافی داشته است و همین امر باعث می شود که گمان کند سردرد به دلیل تزریق بوتاکس است که در اصل دلیل بوتاکس چیز دیگری بوده است  و در ادامه همین اشتباه به روش های درمان اشتباه روی بیاورد که سردرد را تشدید کند .

در این دوران فرد برای اینکه سردرد خود را کاهش دهد نباید از داروهایی مانند ایندومتاسین ،  آسپرین  و ایبوپروفن  استفاده کنند زیرا این داروها بر روی انعقاد خون تاثیر می گذارند و احتمال کبودی و خون مردگی در محل تزریق را به وجود می آورند .

بهترین روشی که شما برای کاهش سردرد در این دوران می توانید انجام دهید استفاده از کمپرس یخ است . اگر سردرد شما بیش  از دو هفته طول کشید حتما به پزشک مربوطه مراجعه کنید و از او مشورت بخواهید .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

بوتاکس ایمنی ترین روش زیبایی

طی گزارش های انجام شده بوتاکس به عنوان ایمن ترین روش زیبایی در آمریکا شناخته شده است به همین دلیل بیشتر افراد در این کشور از این روش زیبایی استفاده می کنند .

در ایران نیز در چند سال اخیر بیشتر افراد به ویژه خانم ها استفاده می کنند و به دلیل کمبود عارضه ای که دارد حتی در نوبت هایی تکرار باید انجام شود نیز از آن استفاده  می کنند .

بوتاکس ایمنی ترین روش زیبایی
بوتاکس ایمنی ترین روش زیبایی

تزریق بوتاکس معمولا روشی سریع است و معمولا ده تا بیست دقیقه تزریق آن طول می کشد و بعد از گذشت چهار تا هفت روز اثر خود را نشان میدهد و همچنین می تواند بعد از اینکه تزریق بوتاکس را در مطب پزشک انجام داد از همان جا مستقیما به سرکار و یا فعالیت های روزانه خود  بپردازد .

اینکه در همه افراد بوتاکس اثری ثابت داشته باشد غیر ممکن است زیرا هر بوتاکس با توجه به شرایط جسمی فرد و اینکه آیا قبلا تزریق بوتاکس انجام داده است یاخیر می تواند متفاوت باشد اما معمولا اثر بوتاکس در فرد بین چهار تا شش ماه می باشد.

اگر تزریق بوتاکس را در فواصل زمانی مشخص انجام شود  احتمال اینکه تاثیر بوتاکس بیشتر شود زیاد است . عوارض بوتاکس معمولا به دلیل موارد زیر رخ می دهد :

برای هر ناحیه مانند خط پیشانی ، خط لبخند ، چین های پنجه کلاغی و . .  . تزریق بوتاکس به میزان مشخصی انجام شود . اگر دوز تزریق زیادی باشد عوارض بسیار بدی خواهد داشت و اگر تزریق کم باشد ممکن است نتیجه ای نداشته باشد .

برای هر ناحیه مانند خط پیشانی ، خط لبخند ، چین های پنجه کلاغی و . .  . تزریق بوتاکس باید در محلی مشخص انجام شود مثلا اگر قرار است در خط لبخند تزریق بوتاکس داشته باشید باید دقت کنید که به میزان یکسان و در مکانی یکسان در دو طرف انجام شود تا تقارن لبخند به هم نخورد .

عارضه بعدی این است که بعضی از افراد سودجو برای اینکه هزینه بیشتری را از بیمار بگیرند بوتاکس را رقیق می کنند که باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود .

اگر بعد از تزریق بوتاکس پزشک به اشتباه ماساژ در ناجیه را انجام دهد  باعث بروز عوارض بدی خواهد شد .

یکی از مشکلاتی که تا حدی می توان از وقوع آن خودداری کرد تزریق بوتاکس نامرغوب است  به این صورت که قبل از تزریق بوتاکس از پزشک بخواهید که از بوتاکس مرغوب استفاده کند و بوتاکسی که استفاده می کند را به شما نشان دهد .

مشکل بعدی که احتمال دارد عوارض بوتاکس را تشدید کند  تزریق توسط  افراد غیر متخصص است  . حتی دیده شده گاهی در بعضی از آرایشگاه ها افراد اقدام به تزریق می کنند که این افراد دوره ندیده اند و به صورت کامل با کنش و واکنش های بوتاکس آشنا نیستند .

البته بهتر است بدانید بیشتر عوارضی که ناشی از عوامل بالا رخ دهد گذرا است و به مرور زمان رفع می شود . بوتاکس ها مورد تایید وزات بهداشت معمولا بوتاکس های کره و انگلیس است

که البته نوع کانادایی نیز در ایران وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت نیست و دلیل آن این است که این بوتاکس معمولا در چین ساخته شده و به عنوان کانادایی در ایران به فروش می رسد.

بوتاکس های کانادایی معمولا در افراد  دچار آلرژی می شود و گاهی افراد سودجو و کم تجربه برای اینکه مشتریان خود را زیاد کنند  از نوع بی کیفیت بوتاکس استفاده می کنند که قیمت پایین تری به نسبت بوتاکس ها دیگر دارد  .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

ممنوعیت بوتاکس

در اصل ما در صورت مان دو نوع اخم داریم  اخ مایی که ثابت هستند و در حال عادی دیده می شوند  که در این نوع از چین و چروک ها نمی توان گفت که به تنهایی با بوتاکس از بین می رود و نیاز است در کنار بوکس از فیلر نیز استفاده کنید .

دسته دوم اخم ها  به صورت حرکتی هستند و همیشه بر روی صورت نیستند  و می تواند از بوتاکس به تنهایی برای از بین بردن آن استفاده نمایید .

اما قبل از هر چیزی باید دقت کنید که آیا در دسته افراد ممنوع برای تزریق بوتاکس هستید یا خیر ؟!. معمولا پزشکان خبره این شرایط را در فرد می سنجند اما بهتر است خودتان با این افراد آشنا شوید و اگر دچار مشکلی بودید اقدام به رفع آن کنید . با ما همراه باشید تا با این افراد آشنا شویم :

اگر فردی دچار مشکل انعقاد خون است نباید تا زمان رفع شدن کامل از بوتاکس استفاده کند که البته بیشتر پزشکان توصیه می کنند که این افراد به صورت کامل از بوتاکس استفاده نکنند زیرا احتمال خونریزی در این افراد زیاد است .

کسانی که از داروهای انعقادی خون مانند آسپرین استفاده می کنند بهتر است دو هفته قبل و بعد از بوتاکس مصرف دارو ها را قطع کنید .

خانم های باردار نباید در دوران بارداری از بوتاکس استفاده کنند  .

افرادی که دارای سن کمتر از 18 سال دارند بهتر است از بوتاکس استفاده کنند زیرا در زمانی که صورت آنها دچار جین و چروک های طبیعی می شود به دلیل بوتاکس بی موقع  عضله ها را مقاوم کرده اند و نمی توانند نتیجه خوبی را دریافت کنند .

افرادی که بالا 75 سال سن دارند معمولا دچار چین و چروک های عمیق پوستی هستند به همین دلیل بوتاکس بر روی صورت آنها تاثیری ندارد .

افرادی که دچار بیماری نارسایی کلیوی هستند نباید از بوتاکس استفاده کنند .

افرادی که با بیماری هایی مانند ام اس ، نفروپاتی  و میاستنی  گراویس درگیر هستند نباید تزریق بوتاکس را در هیچ کدام از نواحی بدن چه درمانی و چه زیبایی انجام دهند .

افرادی که دچار بیماری های قلب و عروقی حاد هستند نباید به هیچ  عنوان از بوتاکس استفاده کنند .

بعضی از افرادی که دچار عفونت فعال هستند مانند تبخال تا زمان بهبودی کامل به هیچ عنوان نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند.

اگر فردی واکسنی را زده است باید بین سه تا چهار هفته صبر کند تا از زمان بوتاکس بگذرد و سپس اقدام به تزریق کنند .

اگر فردی بدون هیچ دلیل خاصی در اندام  و عضلات دچار فلج شدگی شده است به هیچ  عنوان نباید تزریق بوتاکس را انجام دهد .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

نکات مهم بعد از تزریق بوتاکس

بهتر است خود را برای هر یک از اتفاقات زیر آماده کنید .

گاهی افراد بعد از تزریق بوتاکس احساس میکنند که صورتشان مانند یک ربات شده است و این معمولا به دلیل دوز بالا بوتاکسی است که تزریق شده است  و تا حدی فرد احساس ناراحتی از چهره مصنوعی خود می کند البته بیشتر  خانم ها از این امر راضی هستند اما آقایانی که بوتاکس تزریق میکنند همیشه تاکید دارند که چهره آنها مصنوعی نشود .

گاهی ممکن است با تزریق نامناسب در ناحیه ابرو ابروهای شما قوسی شود و قوس آن غیر طبیعی باشد که چهره شما را در حالت تعجب نگه می دارد و حتی گاهی دیده شده است ابروها به حدی بالا می رود که در قسمت انتهایی ابرو چین و چروک هایی دیده می شود .

نکات مهم بعد از تزریق بوتاکس
نکات مهم بعد از تزریق بوتاکس

اگر در ناحیه بالا پلک و ابرو تزریق انجام داده اید بهتر است خود را برای افتادگی پلک  آماده کنید البته نگران نباشید این عارضه موقتی است و به زودی برطرف می شود .

یکی از مواردی که بیشتر افراد بعد از تزریق بوتاکس با آن مواجه می شوند  سوزن سوزن شدن و یا کبودی در ناحیه تزریق است که امری کاملا طبیعی است .

سرخی صورت ، سردرد و تهوع نیز از مواردی است که اگر بعد از تزریق بوتاکس با آن مواجه شدید نگران نباشید زیرا گذار است .

شاید شنیده باشید که بوتاکس ممکن است در روحیه افراد  تاثیر بگذارد و فرد افسرده شود این شایعه ای بیش نیست زیرا بوتاکس تنها بر روی عضله تاثیر می گذارد  هیچ تاثیر بر روی خلق و خوبی فرد ندارد .

تنها دلیل که ممکن است احساس کنید فرد بعد از تزریق بوتاکس افسرده شده است این است که که فرد عضلات صورتش تحت تاثیر بوتاکس قرار گرفته است و نمی تواند بخندد و یا حالت لبخند بر روی صورت خود داشته باشد

گاهی تزریق بوتاکس در قسمت پیشانی انجام می شود و باعث می شود که پیشانی شخص سنگین و همچنین و صورت فرد را ناراحت نشان دهد .

کاربردهای تزریق بوتاکس

بوتاکس این سم کشنده دارای کاربردهای متفاوتی است  که معروف ترین محل های تزریق آن بین خطوط اخم بین دو ابرو ، خطوط افقی پیشانی ، چین و چروک های کنار چشم ، چین و چروک های گردن و خطوط خنده است . امروزه کاربردهای بوتاکس را به دو دسته تقسیم کرده اند کاربرد های درمانی  و کاربردهای زیبایی  که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

کاربردهای تزریق بوتاکس
کاربردهای تزریق بوتاکس

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

کاربردهای درمانی

یکی از کاربردهای درمانی که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است  تزریق برای درمان  سردردهای مختلف به ویژه میگرن استفاده می شود .

یک از کاربردهای درمانی بوتاکس برای افرادی مناسب است که تعرق زیاد دارند حال این تعریق می تواند  در  زیر بغل ، کف پا و کف دست باشد و با استفاده از تزریق بوتاکس عضله مورد نظر را فلج می کنند تا تعریق به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند البته باید بدانید بعد از اتمام اثر بوتاکس که معمولا شش ماه است اثر آن از بین می رود .

اگر صورت به هر دلیلی دچار غیر قرینگی جزئی شده است می توانید با استفاده از بوتاکس آن را  برطرف نمایید .گاهی افراد دچار اسکارهای دردناک هستند که می توانید با استفاده از بوتاکس آن را برطرف نمایید .

برای درمان کوچک کردن عضله ساق پا و  تحلیل عضله  استفاده می شود .

اگر فردی دچار دندان قروچه شده باشد می توان از طریق بوتاکس عضلاتی که مسئول جویدن هستند را فلج کنید . بهتر است بدانید معمولا با استفاده از یکبار تزریق بوتاکس این عادت در فرد از بین می رود و نیازی به تکرار نیست .

بعضی از افراد که دچار تورتیکولی یا کجی گردن هستند می توان با استفاده از بیتالک و رفع انقباضات عضلات گردن آن را برطرف کرد .

در درمان کمر دردهای جزئی از بوتاکس استفاده می شود .

گاهی افراد دچار پلک زدن های بیش از حد و غیر ارادی هستند که به این بیماری بلفارواسپاسم گفته می شود این مشکل را می توان با استفاده از بوتاکس برطرف کرد .

برای اسپاسم های گردن می توانید از بوتاکس استفاده کنید .

برای درمان آشالازی از بوتاکس می توانید استفاده کنید که این روش راهی برای شل شدگی اسفنکتر تحتانی مری است .

برای مشکلاتی مانند سفتی و اسپاسم های عضلانی که بعد از سکته رخ می دهند می توان از بوتاکس استفاده کرد .

مشکلاتی مانند اسپاسم و سفتی عضلات که بر اثر فلج مغزی و پارکینسون رخ می دهد را می توان از طریق بوتاکس رفع نمود.

از بوتاکس میتوان در سردردهای خوشه ای ، میگرن  یا سردردها ی تنشی استفاده کرد .

از بوتاکس برای درمان تنبلی چشم و لوچی چشم می توان استفاده کرد .

برای اسکارهای برجسته و یا گوشته های اضافه که به هر دلیلی به وجود آمده است می توان از بوتاکس استفاده کرد .

برای درمان شقاق در ناحیه مقعد می توان از بوتاکس استفاده کرد .

برای درمان تکرر ادرار می توان از بوتاکس استفاده کرد همچنین می توان برای بزرگی پروستات نیز از آن استفاده کنید .

بعضی از افراد که از پروتز پستان استفاده می کنند برای اینکه انقباضات کپسولی را کاهش دهند می توانند از بوتاکس استفاده کنند  .

یکی از کاربردهایی که جدید از بوتاکس کشف کرده اند در درمان افتادگی سینه است که می تواند تا حدودی این مشکل را از طریق بوتاکس برطرف کرد .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

 کاربردهای زیبایی :

می توان برای چین چروک های متحرک از بوتاکس استفاده کرد . این چین و چروک ها معمولا  در ناحیه دور چشم ، خط اخم و پیشانی استفاده می شود .

می توان برای جلوگیری از پیشرفت چین  و چروک های ثابت از بوتاکس استفاده کرد .

می توانید برای بالا بردن ابروها از بوتاکس استفاده کنید .

 کاربردهای زیبایی :
کاربردهای زیبایی :

بعضی از افراد در زمان خنده لثه هایشان بیش از اندازه دیده می شود می توانند با استفاده از بوتاکس این مشکل را برطرف نمایید .

با استفاده از بوتاکس بدون نیاز به عمل زیبایی می توانید نوک بینی را  به سمت بالا ببرید .

می توانید در کنار فیلرها و چربی ها بعضی از قسمت ها را در صورت ترمیم کنید .

با استفاده از بوتاکس می تواند خطوط های عرض گردن را برطرف کنید .

با استفاده از بوتاکس می توان چین های عمودی که در گردن وجود دارد را از بین برد .

با استفاد از بوتاکس می توان چین های چانه را برطرف نمایید .

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

مزایای بوتاکس

بوتاکس معمولا در داخل مطب پزشکان انجام می شود و نیازی ندارد که به بیمارستان بروید و بستری شوید . این نکته باعث میشود که هزینه های شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند و دیگر هزینه ای برای بیهوشی و یا بستری پرداخت نکنید .

تزریق بوتاکس یک روش غیر تهاجمی است .

این روش زیبایی به نسبت روش هایی که نیاز به جراحی زیبایی دارند هزینه بسیار کمتری دارد .

درد تزریق بوتاکس بسیار کم است و کاملا قابل تحمل است .

مزایای بوتاکس
مزایای بوتاکس

بیمار می تواند بعد از تزریق بوتاکس خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی به کارهای خود برسد .

بیمار بعد از تزریق بوتاکس نیازی ندارد که مراقبت خاصی انجام دهد . فقط تنها باید از 24 ساعت محل تزریق را ماساژ ندهید حتی سعی کند تا جایی که امکان دارد از کرم های مرطوب کننده نیز استفاده کند.

بعد از تزریق بوتاکس فرد می تواند نتیجه عمل را مشاهده کند .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس مانند روش های زیبایی متنوع نیازی به مراقبت ها خاص ندارم تنها بیمار باید به نکات ریزی توجه کند تا بتواند نتیجه خوبی را از تزریق بوتاکس دریافت کند :

به هیچ عنوان تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس محل تزریق را ماساژ ندهید .

قبل از تزریق بوتاکس به حمام بروید که بعد از تزریق بیشتر پزشکان توصیه می کنند که 24 ساعت بعد از تزریق به حمام نروید .

تا 24 ساعت بعد از تزریق به سونا و جکوزی نروید .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

تا 24 ساعت به استخر نروید که مجبور به شیرجه زدن و یا شنا کردن شوید .

بهتر است تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ورزش های سبک و سنگین حتی پیاده روی نکنید .

سعی کنید قبل از تزریق بوتاکس کامل استراحت کنید زیرا تا چهار ساعت بعد از اینکه تزریق انجام داده اید نباید دراز بکشید و یا حتی خم شوید .

برای اینکه کبودی و قرمزی را در ناحیه تزریق کاهش دهید از کمپرس  سرد استفاده کنید اگر دستگاه کمپرس سرد را ندارید می توانید از تکه های یخی را داخل حوله بگذارید و یا حوله را به مدت نیم ساعت درون فریزر بگذارید .

سوالات رایج در مورد بوتاکس

سن مناسب برای تزریق بوتاکس چه زمانی است ؟

نمی توان به صورت دقیق سنی را برای تزریق بوتاکس مشخص کرد زیرا گاهی افراد به دلیل شرایط جسمی و ژنتیکی زودتر دچار پیری پوست می شوند این افراد باید زود اقدام به تزریق بوتاکس کنند تا چین و چروک های صورتشان عمیق تر نشده است.

سن مناسب برای تزریق بوتاکس چه زمانی است ؟
سن مناسب برای تزریق بوتاکس چه زمانی است ؟

آیا در چین و چروک های عمیق بوتاکس اثر دارد ؟

خیر بوتاکس برای چین و چروک های سطحی است و برای چین و چروک های عمیق تنها می تواند کمک کند که بیش از آن پیشرفت نکند .

بوتاکس تنها کاری که می کند این است که عضله صورت را برای مدتی فلج می کند و باعث میشود که از انقباضات عمدی و غیر ارادی جلوگیری کند به همین دلیل به هیچ عنوان به دنبال تزریق بوتاکس شلی و افتادگی پوست رخ نمی دهد.

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

آیا بوتاکس برای خط های اخم ثابت نیز مفید است ؟

خیر در این موارد از تزریق ژل و فیلر استفاده کنید و یا اینکه از جراحی های زیبایی استفاده کنید .

آیا با استفاده از بوتاکس می توان خط خنده را برطرف کرد ؟

خیر خط خنده را تنها می توانید با استفاده از فیلر و لیزر فرکسل برطرف کنید .

بوتاکس با کیفیت چه ویژگی دارد ؟

در حال حاضر بهترین بوتاکس در ایرا دیسپورت است که علاوه بر تاییدیه وزارت بهداشت ایران دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا به نام اف دی ای است .  دیسپورت تولید کشور انگلستان است و زیر نظر وزارت بهداشت وارد ایران می شود و  هنوز نمونه قاچاقی از آن دیده نشده است .

بیشتر پزشکان معتبر از این نوع استفاده می کنند و به شما نیز پیشنهاد می دهیم که در زمان تزریق بوتاکس از پزشک خود بخواهید که بوتاکسی که برای شما می خواهد استفاده کند را به شما نشان دهد . دقت داشته باشید نوع بوتاکس در کم شدن عوارض بوتاکس بسیار تاثیر می گذارد .

بوتاکس با کیفیت چه ویژگی دارد ؟
بوتاکس با کیفیت چه ویژگی دارد ؟

برای اینکه عوارض بوتاکس را به حداقل برسانیم چه کارهایی باید انجام بدهم؟

بوتاکس از روش های زیبایی است که زیاد فرد را درگیر مراقبت های قبل و بعد از تزریق نمی کند آما برای اینکه عوارض احتمالی آن را تا حد زیادی کاهش دهید باید دو هفته قبل و بعد از بوتاکس از داروهایی مانند ایبوپروفن،  آسپرین ، روغن ماهی و ویتامین ای استفاده نکنید . البته در صورت استفاده سهوی نگران نباشید قرار نیست اتفاق بدی بیفتد تنها ممکن است کبودی و خونریزی بیشتر شود .

برای اینکه عوارض بوتاکس را به حداقل برسانیم چه کارهایی باید انجام بدهم؟
برای اینکه عوارض بوتاکس را به حداقل برسانیم چه کارهایی باید انجام بدهم؟

نتیجه بوتاکس بعد از چه مدتی دیده می شود ؟

معمولا بعد از تزریق بعد از یک هفته ممکن است در ناحیه تزریق کمی فرد احساس خارش کند که این  نشان دهنده ی اثر چین و چروک ها است . دقت داشته باشید که نتیجه بوتاکس در بعضی از افراد بعد از یک هفته و در بعضی دیگر حدود یک ماه طول می کشد که دیده شود .

نتیجه بوتاکس بعد از چه مدتی دیده می شود ؟
نتیجه بوتاکس بعد از چه مدتی دیده می شود ؟

شما در حال مطالعه مقاله علت سردرد بعد از بوتاکس هستید

اگر به اشتباه پزشک در ناحیه ای تزریق بوتاکس را بیش از اندازه انجام دهد راه حلی وجود دارد ؟

باید بگوییم راهی برای برگشت بوتاکس وجود ندارد و تنها راهی که پزشکان  پیشنهاد می دهند صبر کردن است که تاثیر آن بعد از 3 تا چهار ماه از بین برود .. بهتر است برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید یک پزشک با تجربه  را انتخاب کنید تا این عوارض را تا حد زیادی کاهش دهد .

من می توانم بعد از بوتاکس ورزش های روزانه خود را انجام دهم؟

نوع ورزش شما بسیار مهم است اگر ورزش شما از نوع سبک ایت بهتر از دو تا چهار ساعت صبر کنید ولی اگر به صورت حرفه ای و سنگین ورزش می کنید بهتر است بیست و چهار ساعت صبر کنید و بعد از آن ورزش خود را شروع کنید .

من می توانم بعد از بوتاکس ورزش های روزانه خود را انجام دهم؟
من می توانم بعد از بوتاکس ورزش های روزانه خود را انجام دهم؟

اگر من یکبار بوتاکس را انجام دهم باید به صورت متوالی بوتاکس را تا آخر عمر انجام دهم ؟

معمولا تاثیر بوتاکس تا شش ماه است اگر شما از نتیجه بوتاکس راضی بودید می توانید تکرار کنید در غیر این صورت اصراری به تکرار نیست اما صورت شما به مرور زمان به حالت قبلی خود برمی گردد .

بهتر است بدانید اگر بوتاکس را انجام ندهید تاثیری بر روی بیشتر و یا کمتر شدن چین و چروک های صورت ندارد و همچنین اعتیادی برای شما ایجاد نمی کند .

اگر من یکبار بوتاکس را انجام دهم باید به صورت متوالی بوتاکس را تا آخر عمر انجام دهم ؟
اگر من یکبار بوتاکس را انجام دهم باید به صورت متوالی بوتاکس را تا آخر عمر انجام دهم ؟

آیا بوتاکس با فیلر فرق دارد؟

بله تفاوت و کارایی بوتاکس و فیلر بسیار متفاوت است و زیاد دیده شده است که در میان افراد این دو روش زیبایی با یکدیگر اشتباه گرفته می شود .

این اشتباه را حتی از رسانه های معتبر شنیده اید که به اشتباه ژل بوتاکس گفته می شود که در کل لغوی اشتباه است زیرا فیلرها برای پر کردن قسمت های خالی است و با بوتاکس می توان چین و چروک ها را برطرف کرد .

آیا بوتاکس با فیلر فرق دارد؟
آیا بوتاکس با فیلر فرق دارد؟

از بوتاکس می توان برای واژینیسموس استفاده کرد ؟

یکی از کاربردهای بوتاکس این است که در واژینیسموس استفاده کنید این روش برای این است که انقباض عضلات جداره  واژن را در زمان نزدیکی بیش از انداز شود .

آیا بوتاکس از روش های زیبایی پر هزینه است ؟

در مورد هزینه بوتاکس نمی توان به صورت دقیق اظهار نظر کرد زیرا نوع بوتاکس ، میزان بوتاکس مصرفی و میزان دستمزد پزشکان متفاوت است .

آیا بوتاکس از روش های زیبایی پر هزینه است ؟
آیا بوتاکس از روش های زیبایی پر هزینه است ؟

آیا بوتاکس تحت پوشش بیمه است ؟

خیر بوتاکس از روش های زیبایی است به همین دلیل هیچ بیمه ای آن را متقبل نمی شود .

آیا بوتاکس تحت پوشش بیمه است ؟
آیا بوتاکس تحت پوشش بیمه است ؟

آنالیز صورت

بهتر است قبل از اینکه روش های آنالیز صورت را انجام دهید کمی با پوست صورت خود آشنا شوید :

پوست در اصل دستگاه پوششی در بدن است که از سه لایه تشکیل شده است ، به نام های لایه روی پوست که یک لایه ی نازک در سطح خارجی است ، درم لایه ضخیم داخلی و هیپودرم که پوست را با بافت ماهیچه ای متصل کرده است . پوست به عنوان یک سد دفاعی است که از بدن مراقبت می کند و به دلیل خاصیت ضد آب بودن حالت اسفنجی ندارد .

همچنین  پوست به صورت مداوم  در حال رشد و ترمیم است  به این صورت که سلول های روی پوست سلول های مرده هستند و سلول های جدید در لایه اپیدرم تولید می شود .

برای اینکه بتوانید به صورت علمی  پوست را ترمیم کنید  باید  از روش های شل کردن، پر کردن ، کشیدن و ترمیم استفاده می شود .در اصل صورت به دلیل تحلیل رفتن بافت های زیر پوست دچار پیری میشود.

برای اینکه  همیشه پوست جوان و شاداب داشته باشید بهتر است ابتدا از پوست خود با نهایت دقت مراقبت کنید تا پیری پوست را تا حد امکان به عقب بیاندازید و به بیان دیگر از مشکل پیری پوست پیشگیری کنید.

بعد از آن اگر پیری پوست رخ داد و نشانه های پیری مشاهده شد می توان با استفاده از روش های جدید آن را درمان کرد. برای پیشگیری از پیری پوست باید  اقدامات زیر را انجام دهید :

استفاده مداوم از ضد آفتاب:

آفتاب از عوامل موثر در پیری پوست است که برای اینکه از تاثیر آن تا حدی جلوگیری کنید باید از  ضدآفتاب استفاده کنید .در هر زمان از روز که به بیرون می روید  حتی اگر زمانی کمتر از نیم ساعت هم می خواهید در بیرون باشید و در معرض نور خورشید هستید حتما از ضدآفتاب استفاده کنید.

بهانه هایی مانند ابری بودن هوا ، بارانی بودن و یا اینکه می خواهید تا سر کوچه بروید و نیازی نیست را کنار بگذارید و بیشتر به فکر پوست خود باشید  همین لحظات کم است که تاثیرات مخرب بر روی پوست می گذارد .

سعی کنید زدن کرم آفتاب مانند مسواک زدن به یک عادت تبدیل شود. بهترین ضد ،آفتاب ها ضد آفتاب هایی است که دارای اس پی اف بالای 60 درصد هستند .

سعی کنید در زمان خرید ضد آفتاب ، ضد آفتابی را انتخاب کنید که معتبر است زیرا ضد آفتاب های غیر معتبر از مواد نگهدارنده ی نامرغوب تهیه شده است .

ضد افتابی خوب است که در  برابر  اشعه یو وی  آی  و یو وی بی مقاوم است  زیرا این اشعه ها  باعث پیری پوست می شوند . در زمان زدن ضد آفتاب دقت کنید تمام قسمت هایی از بدن تان که زیر لباس نیستند را کرم بزنید  و سعی کنید در زدن کرم ضد آفتاب خساست به خرج ندهید .

برنزه نکنید:

چندسالی است که افراد زیادی به ویژه خانم های جوان خود را برنزه می کنند این روش شاید باعث زیبایی پوست شود اما به دلیل اینکه پوست خود را به صورت مستقیم در برابر اشعه یو وی قرار می دهند باعث مشکلاتی مانند پیری پوست می شود .

بهتر است بدانید تمامی دستگاه های برنزه کننده پوست دارای اشعه مضر یو وی که عامل پیری پوست است می باشند به همین دلیل بیشتر پزشکان تاکید دارند که افراد از این دستگاه ها تا حد امکان  استفاده نکنند .

همچنین دستگاه های برنزه کننده پوست می تواند در بعضی از  لکه های پوستی را ایجاد کند . دقت داشته باشید اگر روش های جوانساز و زیبایی پوست را انجام دهید و بعد از آن به سولاریوم بروید هیچ اثری از کارهایی زیبایی که کرده اید را نمی توانید ببینید زیرا سولاریوم تاثیر این روش های زیبایی را از بین می برد .

عینک آفتابی بزنید:

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند که پوستی خوب و جوان داشته باشید زدن عینک آفتابی است  . تنها کاربرد عینک آفتابی محافظت از چشمان نیست بلکه به شما در حفاظت از پوست نیز کمک می کند . زیرا در زمان زدن عینک پوست  اطراف چشم را مانند زیر چشم و بالای چشم از  نور مضر خورشید محافظت می کند .

اگر از عینک در زمان نور خورشید استفاده نکنید باید خود را برای چین و چروک های اطراف چشم آماده کنید . دلیل اصرار بر استفاده از عینک آفتابی این است که شما با استفاده از عینک دیگر نیازی نیست که در آفتاب صورت خود را به حالت اخم در بیاورید زیرا همین امر باعث می شود که به مرور زمان چین و چروک هایی در  صورت ایجاد شود .

سیگار نکشید:

بهتر است بدانید مصرف دخانیات تا حد زیادی کلاژن های پوست را از بین می برد  و عروق پوستی را تنگ می کند  و همین امر باعث می شود که اکسیژن و مواد مغذی به خوبی به پوست نرسد .

اگر شما فردی هستید که سیگار می کشید و به دنبال زیبایی هستند بهتر است قبل از هرکاری سیگار را کنار بگذارید زیرا اگر شما گران ترین روش های جوان سازی پوست را امتحان کنید اما باز هم به سیگار کشیدن ادامه دهید تمام زحمت های شما هدر می رود .

مصرف الکل:

الکل باعث میشود که  پوست دچار کم آبی شود و پوستی که کم آب باشد به نسبت پوست های دیگر بیشتر در معرض پیری قرار میگیرد همیشه سعی کنید به جای مصرف الکل مایعات سالم مصرف نمایید تا پوستی سالم داشته باشید و درگیر روش های جوانسازی و زیبایی نشوید  .

چاق و لاغر نشوید :

همیشه افرادی که درگیر چاقی و لاغری هستند پوستشان به نسبت افراد دیگر بیشتر دچار تحریک می شود  زیرا این عملیات باعث می شود که پوست افتاده شود  .

از استرس دور شوید: استرس عامل اصلی پیری پوست است اگر می خواهید دیرتر به پیری پوست مبتلا شوید سعی کنید کمتر در معرض استرس قرار بگیرید .

پوست را کمتر تحریک کنید :

در گذشته های دور بیشتر افراد زمانی که به حمام می رفتند کیسه می کشند  و همین امر باعث می شد که پوست آنها قرمز شود و بر این باور بودند که پوست شان تمیز و جوان می شود

اما غافل از این بودند که با این روش پوست خود را تحریک می کنند حال اگر در هر نوبت حمام این کار را انجام دهند تحریک پوست بیشتر می شود و پیری پوست زودتر به سراغشان می آید . همیشه در زمان شستن پوست سعی کنید پوست خود را با ملایمت بشویید تا پوست کمتر تحریک شود .

شستشوی مناسب :

همیشه هر زمانی که به بیرون می روید و یا در منزل مشغول کار هستید صورت خود را به صورت مداوم بشوید حداقل روزی دوبار زیرا آلودگی هوا و تعریق بیش از اندازه باعث می شود که پوست تحریک شود و زودتر دچار پیری شود دقت داشته باشید اگر ورزش می کنید و یا عرق کرده اید نگذارید عرق ها بر روی پوست بماند زیرا پوست را تحریک می کنند که زودتر دچار پیری پوست شود .

استفاده از کرم های آبرسان:

همیشه از کرم های مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید تا  رطوبت پوست خود را در حد بالایی نگه دارید  .

دلیل ضرورت استفاده از کرم های آبرسان و مرطوب کننده این است که معمولا پوست تشنه آب است و پوست تشنه به نسبت پوست های دیگر بیشتر در معرض پیری است به همین دلیل با استفاده از این کرم ها تا حدودی پوست را مرطوب نگه می دارید.

استفاده از کرم های آبرسان:
استفاده از کرم های آبرسان:

همیشه سعی کنید که این عادت را با خود داشته باشید که هر شب بعد از مسواک زدن پوست را با یک شوینده کاملا ملایم بشویید و سپس کرم مخصوص را با صورت خود بزنید .

روش های مختلف برای درمان پیری پوست

در زیر به روش های مختلف برای درمان پیری پوست اشاره کرده ایم :

هایفوتراپی:

این  روش از روش های  درمانی است که در آن از امواج  فراصوت استفاده می شود و نیازی نیست که ناحیه مورد نظر پوست فرد دچار زخم، برش و بخیه شود  .

این امواج باعث میشود که پوست را به تحریک کلاژن سازی  تشویق کند . ماندگاری این روش بین یک تا سه سال است و باید یک جلسه اولیه انجام دهید و بعد از آن با توجه به صلاح دید پزشک از جلسات ترمیم نیز استفاده کنید .

این روش برای لیفت صورت و گردن و همچنین دکلته  استفاده می شود همچنین می توانید برا چین و چروکها و افتادگی های پوستی از آن استفاده نمایید . دقت داشته باشید که این روش کلاژن سازی را افزایش میدهد و باعث لیفت شدن پوست می شود شروع استفاده از این روش سن 30 سالگی است که خانم ها و آقایان می توانند از آن استفاده نمایند .

کربوکسی تراپی :

یکی از روش هایی است که در زمینه جوانسازی پوست چند سالی استفاده می شود اما در سالهای اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی پیشرفت های قابل توجهی داشته است .

در این روش گاز کربن دی اکسید به صورت مستقیم به زیر پوست منتقل می شود و همین امر باعث تحریک خون رسانی و فعال شدن نقاط ترمیمی پوست می شود .

این روش ماندگاری  بین چهار تا شش ماه دارد و باید بین  4 تا  8 جلسه  با فاصله های دو تا چهار  هفته ای انجام شود . این روش برای پوست های افتاده ، ترک های پوستی، ریزش  مو ، بهبود نتایج لیپوساکشن و برطرف کردن اسکار استفاده می شود  .

تزریق بوتاکس :

یکی از روش های جوانسازی است که در این مقاله به صورت کامل به آن پرداخته ایم .باید بدانید این روش تاثیر شش ماه دارد و تکرار جلسات در صورت رضایت بیمار انجام می شود  .

تزریق بوتاکس :
تزریق بوتاکس :

تزریق ژل :

ژل ها معمولا از مواد مصنوعی و گاهی طبیعی استفاده می شود . و بیشتر کاربرد آن برای قسمت هایی است که نیاز به پر شدن دارد . ماندگاری ژل های بستی به مواد آن دارد گاهی در ژل های کلاژنی دیده می شود که ماندگاری بین شش تا یک سال دارد و گاهی در ژل های دائمی دیده می شود که ماندگاری بسیار بالایی دارد که این دت زمان بین شش تا 5 سال است .

برای جلسات تکرار فرد اگر از نتایج راضی باشد و بخواهد باز هم اثرات ژل را در صورت خود داشته باشد می تواند بعد از اتمام اثر ژل دوباره اقدام به تزریق کند .

از کاربردهای ژل می توان به پرکردن قسمت های مختلف  مانند  چین و چروک های اطراف لب و چشم و همچنین افزایش حجم در لب ها اشاره کرد .

تزریق چربی :

اگر شما می خواهید به صورت خود با استفاده از حجم دهی جوانی هدیه دهید بهتر است از تزریق چربی استفاده کنید . تزریق چربی از کم عارضه تری روش های زیبایی است زیرا در این روش از چربی های مفید بدن خود بدن انسان استفاده می شود و به همین دلیل سازگاری بیشتری با بدن دارد .

از این رو می تواند ماندگاری بین یکسال و بیشتر را داشته باشد . این روش معمولا در یک جلسه انجام میشود و گاهی بنا به نیاز بیمار امکان ترمیم وجود دارد .

تزریق چربی :
تزریق چربی :

تزریق چربی برای کاربردهای مختلف مانند درمان افتادگی  پوست ، پر کردن چین و چروک ها ، برجسته کردن قسمت های مختلف بدن مانند سینه و حتی جوانسازی پشت دست نیز استفاده می شود .

نتیجه گیری

یکی از روش های درمانی برای جوانسازی پوست بوتاکس است که کاربردهای فراوان دارد که این کاربردها شامل کاربردهای درمانی و زیبایی است .

این روش زیبایی درای عوارض موقتی کمی است که یکی از این عوارض سردرد بعد از بوتاکس که بیشتر کارشناسان دلیل این سردرد ها را تزریق نامناسب می دانند و به بیماران تاکید می کنند که این عوارض موقتی است و با کمی تحمل برطرف می شود .

نتیجه گیری
نتیجه گیری

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید