میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد
جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد

لیست موضوعات

امروز با موضوع جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد در خدمت شما هستیم.

در این مقاله ی علمی پزشکی تصمیم داریم تا مطالب جامع و کاملی را در مورد این که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد برای شما خوانندگان و مخاطبین گرامی تشریح نماییم. لطفا تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید.

جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد
جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد

برای کسب اطلاعات لازم در مورد جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین پست درج شذه است تماس بگیرید.

02122930161

پاپ اسمیر یکی از انواع آزمایش ها و تست ها می باشد که در میان خانم ها رواج داشته و از مهم ترین اهداف انجام پاپ اسمیر این می باشد که بتوانیم وضعیت وجود یا عدم وجود هر گونه سرطان را در دهانه ی رحم خانم ها مورد ارزیابی و بررسی قرار دهیم.

به لحاظ وجود برخی از عارضه ها و پیامدهایی که ممکن است، در مورد برخی از آزمایش ها و دیگر اقدامات درمانی وجود داشته باشند، تست و آزمایش پاپ اسمیر بدون عارضه و مشکلات دیگر می باشد.

در این متد یعنی تست و آزمایش پاپ اسمیر، چند عدد از سلول هایی که در دهانه رحم خانم ها موجود هستند را به عنوان نمونه برداشته و آن ها را مورد ارزیابی و بررسی کاملی قرار می دهند.

انجام عملیات نمونه برداری در تست و آزمایش پاپ اسمیر توسط پزشک ماهر

عملیات نمونه برداری در تست و آزمایش پاپ اسمیر می بایست توسط یک پزشک ماهر و متخصص در این زمینه انجام گیرد. شخصی مانند دکتر زرگنج فرد که از بهترین های این آزمایش می باشد. زمانی که پزشک متخصص نمونه ها را بر می دارد، برای بررسی ها و تجزیه و تحلیل های مناسب تر، آن ها را به آزمایشگاه و نزد یک پاتولوژیست ارسال می کند.

از مهم ترین مزیت ها و توانایی هایی موجود در تست و آزمایش پاپ اسمیر این می باشد که هر نوع و هر مدل تغییر و تحولاتی که در نمونه های برداشت شده رخ دهد را می تواند به شکلی مناسب مورد تشخیص قرار دهد.

انجام عملیات نمونه برداری در تست و آزمایش پاپ اسمیر توسط پزشک ماهر
انجام عملیات نمونه برداری در تست و آزمایش پاپ اسمیر توسط پزشک ماهر

از نشانه های اصلی که این تغییرات با خود به همراه دارند، این می باشد که احتمال دارد تا شخص مورد نمونه برداری در شرف ابتلا به سرطان دهانه ی رحم در طی زمان های آینده باشد.

خانم هایی که به سن 21 سالگی وارد شده اند و هنوز سن شان به 65 سالگی نرسیده است

برای خانم هایی که به سن 21 سالگی وارد شده اند و هنوز سن شان به 65 سالگی نرسیده است، لازم می باشد که در طول دوره های 3 ساله، نسبت به تست و آزمایش پاپ اسمیر اقدام نمایند تا بتوانند وضعیت سلول های دهانه ورودی رحم خویش را به خوبی مورد وارسی های دوره ای قرار دهند.

به این نکته ی مهم نیز توجه نمایید که در هر زمان که شما برای انجام و اقدام نسبت به تست و آزمایش پاپ اسمیر به پزشک متخصص مراجعه می نمایید، ایشان است که مجاز است تا زمان مراجعه و دوره ی بعدی شما برای انجام این تست را مشخص نماید و شما نباید خودتان به صورت سلیقه ای و سر خود در این زمینه اقدام نمایید.

بنابراین ممکن است که پزشک متخصص تشخیص دهد تا شما دیگر به تکرار این آزمایش نیاز ندارید و یا این که در دوره های زمانی معینی انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر را برای شما در نظر بگیرد.

خانم هایی که به سن 21 سالگی وارد شده اند و هنوز سن شان به 65 سالگی نرسیده است
خانم هایی که به سن 21 سالگی وارد شده اند و هنوز سن شان به 65 سالگی نرسیده است

انواع پاسخ ها در تست و آزمایش پاپ اسمیر

آن چه که به عنوان پاسخ به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر بیان شده و مورد تفسیر، تجزیه و تحلیل قرار می گیرد، به صورت جواب های نرمال و یا غیر نرمال می باشد که برخی از اوقات از واژه های عادی و غیر عادی نیز در این زمینه استفاده می شود.

زمانی، پاسخ به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر نرمال و یا عادی می باشد که تشخیص سرطانی بودن سلول های برداشت شده از دهانه رحم آن فرد، منفی بوده است و در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد.

و در مقابل در مواردی که پاسخ آن غیر طبیعی می باشد، یعنی احتمال دارد که سلول های دهانه ی ورودی رحم ایشان حالت سرطانی داشته باشند و یعنی پاسخ سرطانی بودن مثبت می باشد.

ما در بخش های اصلی این مقاله تحت عنوان جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد موضوعات بسیار مفید و مهمی را با شما خوانندگان عزیز در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر و به ویژه در این زمینه که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد را به اشتراک خواهیم گذاشت.

انواع پاسخ ها در تست و آزمایش پاپ اسمیر
انواع پاسخ ها در تست و آزمایش پاپ اسمیر

در ادامه نیز برای باز کردن بهتر موضوع مقاله در این زمینه که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد لازم است که تعدادی سوال و تیتر مشخص را در این مورد مطرح نموده و به تشریح و پاسخ هر یک از آن ها بپردازیم.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید و این آزمایش به چه علتی باید انجام شود؟

آیا در خصوص اهمیت انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص نحوه و چگونگی انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

در خصوص جواب و پاسخ های به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص اصطلاحات و لغت های مورد کاربرد در تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص مخارج و مجموع هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

آیا در این خصوص که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد، اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید و این آزمایش به چه علتی باید انجام شود؟

در بخش آغازین نوشتارمان در این خصوص که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد، لازم است تا ابتدا با خود آزمایش و تست پاپ اسمیر آشنا شویم و در خصوص دلایل مهم برای انجام این آزمایش مطالبی را بیان نموده و با هم در این مورد بحث نماییم. پس در ادامه ما را همراهی نمایید.

ما در میان بانوان و زنان، آزمایشی ویژه و مخصوص را داریم که از نظر تخصصی و لغوی در زبان لاتین به آن pap test نیز می گویند و همان گونه که در بخش های بالاتر نیز بیان داشتیم،

آیا در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید و این آزمایش به چه علتی باید انجام شود؟
آیا در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید و این آزمایش به چه علتی باید انجام شود؟

مهم ترین هدف از انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر، بررسی سلول های دهانه ی ورودی رحم در خانم ها می باشد تا این موضوع مورد تشخیص و ارزیابی قرار گیرد که آیا این سلول ها از نوع سرطانی می باشند، یا خیر. معمولا محدوده ی سنی مناسبی که برای این آزمایش در نظر گرفته شده است، بین 21 الی 65 سالگی می باشد.

سلول هایی که برای تست و آزمایش پاپ اسمیر مناسب هستند

سلول هایی که برای تست و آزمایش پاپ اسمیر مناسب هستند، در واقع در موقعیت انتهایی رحم و قسمت بالایی واژن واقع شده اند و از آن ها برای نمونه برداری تست و آزمایش پاپ اسمیر استفاده می شود.

همان گونه که پیش تر نیز خدمت شما عرض نمودیم، این آزمایش قادر است که هر نوع تغییر در سلول های ذکر شده مورد تشخیص قرار دهد. تشخیص و بررسی انجام شده در تست و آزمایش پاپ اسمیر بسیار ظریف و دقیق بوده و از این لحاظ بسیار مطمئن و معتبر می باشد.

سلول هایی که برای تست و آزمایش پاپ اسمیر مناسب هستند
سلول هایی که برای تست و آزمایش پاپ اسمیر مناسب هستند

تغییرات تشخیص داده شده در تست و آزمایش پاپ اسمیر

تغییرات تشخیص داده شده در تست و آزمایش پاپ اسمیر می توانند بیانگر سرطانی بودن سلول ها در بخش ورودی رحم باشند.

بهتر است که انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر در زمانی مناسب صورت گیرد و قبل از هر چیزی فرد مورد نظر اصول پیشگیرانه ی لازم را از نظر بهداشتی مراعات نموده باشد. منظور این است که زمان اقدام نسبت به تست و آزمایش پاپ اسمیر خیلی دیر نباشد که خدای ناکرده کار از کار گذشته باشد و دیگر نتوان اقدامات درمانی خوب و مناسبی را برای رفع سلول های رحمی انجام داد.

پس اگر این زمان به موقع و مناسب باشد، اوضاع برای جلوگیری از پیشروی های بیشتر این سلول های سرطانی در رحم فرد بسیار بهتر و مناسب تر خواهد بود.

یعنی پیش از دیر شدن، می توان اقدامات درمانی و پیشگیرانه را شروع نمود و به پیشرفت های حاصل شده از این اقدامات امیدوار بود.

یکی از بررسی ها و چکاپ های بسیار جامع و کامل

تست و آزمایش پاپ اسمیر یکی از بررسی ها و چکاپ های بسیار جامع و کامل برای وارسی سلول های دهانه ی رحم خانم ها می باشد. یکی از اقداماتی که همراه با تست و آزمایش پاپ اسمیر انجام می شود، تست و معاینه در بخش لگن خانم ها می باشد.

یک نکته ی مهم در این جا حائز بیان می باشد و آن این است که برای آن دسته از بانوانی که به دهه ی 4 ام زندگی خویش وارد شده اند و سن 30 سال را پشت سر گذاشته اند، نیاز است که همراه تست و آزمایش پاپ اسمیر، یک بررسی و آزمایش دیگری نیز تحت عنوان ویروس پاپیلومای انسانی انجام شود که به لحاظ فنی و تخصصی به این آزمایش، تست hpv نیز می گویند. این نام از عنوان یک نوع عفونت برداشت شده است.

احتمال دارد که به وجود آمدن این مدل عفونت بر اثر برقرار نمودن ارتباط های جنسی میان خانم ها و آقایان باشد.

بهتر است که این عفونت نیز در زمان مناسبی مورد بررسی و درمان واقع شود تا خدای ناکرده وارد مرحله تبدیل به سلول های سرطانی و ایجاد سرطان دهانه ی رحم نشود.

البته باز هم لازم به ذکر است که مشورت با دکتر زرگنج فرد که به عنوان بهترین دکتر برای آزمایش پاپ اسمیر شناخته می شود، خالی از لطف نیست.

وضعیت تکرار تست و آزمایش پاپ اسمیر:

برای کسب اطلاع در مورد این که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد بهتر است تا مواردی را در زمینه ی حالت های تکرار در تست و آزمایش پاپ اسمیر برای شما بیان نماییم.

موضوع تکرار تست و آزمایش پاپ اسمیر به این بستگی دارد که رای و نظر پزشک متخصص در این خصوص چه باشد. البته برای این موارد تکرار شرایط معمولی نیز وجود دارد و آن به این صورت می باشد که در هر سه سال یک بار این آزمایش مورد تکرار و انجام مجدد قرار می گیرد.

همچنین در خانم هایی که در محدوده ی سنی 21 الی 65 سال می باشند، می بایست این تست به صورت دوره های سه ساله انجام گیرد.

آزمایش های مایع و conventional در تست و آزمایش پاپ اسمیر

اگر شرایط و وضعیت این تست به صورت مایع و یا liquid باشد، باید در دوره های متناوب این آزمایش را انجام داد.

نوع و حالت دیگری نیز در تست و آزمایش پاپ اسمیر وجود دارد که به تنهایی نمی تواند تشخیص مناسبی را از سرطانی بودن یا نبودن سلول های دهانه ی رحم بدهد. این نوع تحت عنوان تخصصی conventional مورد شناسایی قرار می گیرد. در کنار این نوع آزمایش لازم است که برخی دیگر از موارد آزمایشی انجام شده و آن ها نیز مورد بررسی قرار گیرند.

همان گونه که قبل از این نیز بیان نمودیم، یکی از مهم ترین هدف ها در تست و آزمایش پاپ اسمیر بررسی وجود یا عدم وجود سلول های سرطانی در قسمت ورودی رحم می باشد. به نوعی تست و آزمایش پاپ اسمیر برای غربال نمودن و جداسازی موارد مشکوک به سرطان دهانه ی رحم در سطح جامعه می باشد.

خانم هایی که سه سال از برقرار شدن نخستین ارتباط جنسی شان گذشته است

خانم هایی که سه سال از برقرار شدن نخستین ارتباط جنسی شان گذشته است، باید برای تست و آزمایش پاپ اسمیر اقدام نمایند. ایشان مجاز نیستند که زمان مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر را به تاخیر بیندازند و باید آن را در اسرع وقت انجام دهند.

همچنین به این نکته نیز توجه نمایید که منظور ما از ارتباط های جنسی فقط دخول و ارتباط بین زن و شوهر نمی باشد و شامل هر مدل ارتباط جنسی حتی به صورت تماس های پوستی نیز می باشد.

شما در حال خواندن یک نوشتار علمی و پزشکی در این خصوص هستید که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد لطفا در بخش های بعدی نیز ما را همراهی نمایید. همچنین اگر نکته ای برایتان گنگ ماند، با مراجعه به دکتر زرگنج فرد و مشاوره با ایشان که از متخصصان با تجربه در این زمینه هستند، تمام پاسخ هایتان را دریافت خواهید کرد.

آیا در خصوص اهمیت انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

در این قسمت از سوژه ی مقاله در این زمینه که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد لازم است که اهمیت انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر را برای شما خوانندگان گرامی بیان و تشریح نماییم.

قبل از هر چیز بهتر است که در خصوص نحوه و چگونگی ایجاد سرطان دهانه ی رحم در برخی از خانم ها توضیحاتی را ارائه نماییم. مهم ترین عامل در به وجود آمدن این نوع از سرطان در میان بانوان، ویروسی می باشد که با عنوان hpv و یا پاپیلومای انسانی مورد شناخت قرار می گیرد.

مهم ترین علت در تشکیل این نوع ویروس نیز در بیشتر وقت ها، رابطه های زناشویی و جنسی می باشد. در برخی از موارد نادر نیز ما شاهد این موضوع هستیم که علت هایی غیر از روابط جنسی در به وجود آمدن این نوع ویروس در بدن خانم ها دخالت داشته و موثر می باشند.

بدترین حالت و شرایط

به عنوان بدترین حالت و شرایطی که امکان دارد که در این زمینه پیش بیاید، می توانیم سرطان سرویکس را اشاره نماییم. ویروسی که در بخش های بالاتر آن را مورد اشاره قرار دادیم، می تواند برخی از تغییرات ویژه را در دهانه ی رحم فرد به وجود آورد

و قادر است که سلول های دهانه ی رحم شخص را از وضعیت نرمال و عادی خارج کرده و به حالت های غیر طبیعی وارد نماید. زمانی که این اتفاق می افتد و سلول های آن ناحیه دچار این تغییرات می شوند، به تدریج احتمال سرطانی شدن آن ها نیز بیشتر شده و به سوی ایجاد سرطان رحم پیش می روند.

بدترین حالت و شرایط
بدترین حالت و شرایط

البته سرعت این مورد تغییرات معمولا زیاد نبوده و همه این رخدادها به شکلی آهسته و کند اتفاق می افتند. حتی این امکان نیز وجود دارد که این تحولات و تغییرات طی چندین سال ادامه داشته باشند و با این حال با توجه به نبود نشانه هایی خاص و عدم پیگیری های فردی، علامت هایی از این رخداد رؤیت نشوند.

فرصت هایی مناسب را برای بررسی و آزمایش

و خوشبختانه این تغییرات در دراز مدت می توانند باعث بروز سرطان هایی در ناحیه ی دهانه رحم فرد شوند. پس فرد در اینجا فرصت هایی مناسب را برای بررسی، آزمایش و اقدامات درمانی دیگر در اختیار دارد و می بایست این فرصت را غنیمت شمرده و از آن ها نهایت استفاده را ببرد.

با عنایت به این مواردی که در زمینه ی به وجود آمدن سلول های سرطانی دهانه رحم برای شما بیان نمودیم، می توانیم به اهمیت موضوع تست و آزمایش پاپ اسمیر پی ببریم و متوجه شویم که انجام آن چقدر با ارزش بوده و می تواند برای یک زن حیاتی باشد.

پس خانم ها برای جلوگیری از پیشرفت های این بیماری و این نوع از سرطان در دهانه ی رحم خویش می بایست در دوره های زمانی بیان شده و یا طبق برنامه و دستوراتی که پزشک متخصص به آن ها می دهد، تست و آزمایش پاپ اسمیر را انجام داده و مورد چکاپ های دوره ای و دقیق در این زمینه قرار گیرند.

فرد در هر یک از دوره هایی که تست و آزمایش پاپ اسمیر را انجام می دهد، در صورتی که کوچک ترین تغییرات و یا نشانه هایی خاص توسط پزشک، مورد تشخیص قرار گیرند، فرصت برای اقدامات پیشگیرانه و کارهای درمانی بسیار مناسب می باشد و فرد مورد نظر وقت های طلایی را از دست نداده است.

به این صورت او موفق می شود که به خوبی جلوی پیشرفت شرایط نامناسب سرطان را بگیرد و نگذارد شرایط وخیم تر شده و حتی به طور کامل آن را مورد کنترل و درمان قرار دهد.

آیا در خصوص نحوه و چگونگی انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

در این بخش از متن علمی پزشکی خود در این مورد که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد بهتر است تا در زمینه ی چگونگی انجام این آزمایش نیز مواردی را مطرح نماییم. با ما همراه باشید.

بهتر است تا در صورتی که تصمیم به انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر دارید، به این گونه عمل نمایید:

آیا در خصوص نحوه و چگونگی انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص نحوه و چگونگی انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

فردی که قصد انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر را دارد، نباید از دو روز قبل تر از آن، ارتباط زناشویی جنسی برقرار کرده باشد. همچنین نمی بایست از برخی از کرم ها و داروهای ویژه ی ناحیه ی واژن استفاده نماید.

در صورتی که از این موارد استفاده نموده باشد و نسبت به تست و آزمایش پاپ اسمیر اقدام نماید، این امکان وجود دارد که مورد تغییرات در سلول های مربوط به دهانه ی رحم به درستی قابل تشخیص نباشند و به این صورت، کار ایشان بیهوده بوده و نتیجه ی مناسبی از آن دریافت نخواهد کرد.

دوره ی پریود و یا عادت های ماهیانه

زمانی که یک خانم در دوره ی پریود و یا عادت های ماهیانه ی خویش می باشد، نباید نسبت به تست و آزمایش پاپ اسمیر اقدام نماید. البته امکان انجام آن وجود دارد، اما معمولا به افراد پیشنهاد می شود که بعد از به اتمام رسیدن دوره ی خونریزی های ماهیانه برای این کار مراجعه نمایند.

همچنین قابل بیان می باشد که تست و آزمایش پاپ اسمیر در مطب هایی صورت می گیرد که مخصوص بیماری های زنان و زایمان می باشند. انجام آن نهایتا چند دقیقه زمان لازم دارد و زیاد طولانی نمی باشد.

در آغاز کار پزشک متخصص از فرد مورد نظر درخواست می نماید که لباس های خویش را درآورده و در شرایطی که زانوهای ایشان در حالتی خمیده می باشد، بر روی ناحیه ی کمر خود دراز شود. بعد از این مرحله، پزشک متخصص یک وسیله ی خاص را با عنوان اسپکولوم وارد واژن خانم می کند و با کمک این ابزار، می تواند جداره های واژن را که در طرفین قرار گرفته اند، از هم جدا نگه دارند.

زمانی که پزشک این کار را می کند، امکان رؤیت و مشاهده ی مناسب قسمت های داخلی دهانه ی رحم برای ایشان به وجود می آید

زمانی که پزشک این کار را می کند، امکان رؤیت و مشاهده ی مناسب قسمت های داخلی دهانه ی رحم برای ایشان به وجود می آید. زمانی که پزشک برای دیدن بخش های درونی دهانه ی رحم ابزار خاص را وارد واژن فرد می نماید، امکان دارد که شخص در بخش لگن خویش مقداری فشار را حس نماید.

بعد از این مرحله است که نوبت به نمونه برداری از سلول های داخلی دهانه رحم می رسد که پزشک های متخصص این کار نمونه برداری را با ابزاری خاص تحت عنوان اسپاتولا انجام می دهند. در این اقدام ها، خطرات و یا عارضه هایی خاص فرد را تهدید نمی کنند و بنابراین نیازی نیست که خانم ها در این زمینه هیچ گونه نگرانی را به خود راه بدهند. البته برای اطمینان بیشتر می توانید به متخصصان زبده که یکی از آنها دکتر زرگنج فرد است، مراجعه نمایید.

زمانی که پزشک این کار را می کند، امکان رؤیت و مشاهده ی مناسب قسمت های داخلی دهانه ی رحم برای ایشان به وجود می آید
زمانی که پزشک این کار را می کند، امکان رؤیت و مشاهده ی مناسب قسمت های داخلی دهانه ی رحم برای ایشان به وجود می آید

بدون داشتن درد، ناراحتی

این امکان برای فرد وجود دارد که بدون داشتن درد، ناراحتی و یا هر نوع محدودیتی بعد از پایان نمونه برداری و اقدام به تست و آزمایش پاپ اسمیر، به منزل خویش مراجعه نماید و به امور عادی و معمولی زندگی خویش بپردازد.

اگر نمونه ای که پزشک متخصص از فرد مورد نظر دریافت می نماید، از نوع مایع liquid باشد، پزشک باید نمونه های برداشت شده را به ظرفی دیگر منتقل نماید که در آن ظرف نیز مایعی مخصوص وجود دارد که نقش نگه دارنده را برای نمونه ها دارا می باشد. همچنین در صورتی که نمونه برداری از فرد مورد نظر به سبک سنتی باشد، پزشک متخصص باید نمونه های مورد نظر را در تعدادی اسلاید ویژه نگهداری نماید.

بدون داشتن درد، ناراحتی
بدون داشتن درد، ناراحتی

در هر دو صورت، یعنی چه نمونه ها مایع و یا از نوع سنتی باشند، پزشک بعد از این مرحله ها باید نمونه ها را برای انجام آنالیز و تجزیه و تحلیل های دقیق تر به آزمایشگاه مربوطه ارسال نماید.

بعد از موارد ارزیابی و بررسی های دقیق آزمایشگاهی که به وسیله میکروسکوپ انجام می شود، امکان تشخیص نوع سلول های نمونه برداری شده از نظر سرطانی بودن و یا غیر سرطانی بودن وجود دارد.

آیا در خصوص میزان اهمیت سابقه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

اگر خانم در اقدامات قبلی خویش در زمینه ی تست و آزمایش پاپ اسمیر، مواردی را از قبیل تغییراتی غیر عادی در سلول های دهانه ی رحم شاهد بوده و این موارد در سوابق تست و آزمایش پاپ اسمیر ایشان موجود می باشند، بهتر است تا زمانی که مجددا برای این آزمایش مراجعه می نماید، موضوع و سابقه های موجود در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر را با پزشک مربوطه و با کارشناسان آزمایشگاه در میان بگذارد.

همچنین اگر پیش از این مراجعه دارای برخی از ناراحتی در ناحیه ی تناسلی خویش بوده است، لازم است که آن ها را نیز به پزشک متخصص خود اطلاع دهد. زمانی که پزشک متخصص نسبت به این موارد و سابقه های پیشین آگاه می شود،

مطمئنا سعی خواهد نمود که نمونه برداری های جدید و فعلی را با ظرافت و دقت بالاتری انجام دهد و در مواردی که با هر نوع موضوع خاصی در این زمینه برخورد می کند، رفتار دقیق تر و جدی تر با آن ها داشته باشد.

آیا در خصوص میزان اهمیت سابقه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص میزان اهمیت سابقه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

لطفا برای این که به خوبی متوجه شوید که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد با بخش های بعدی مقاله ی ما نیز همراه باشید. چون قصد داریم تا موارد و مطالب مهمی را در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر با شما به اشتراک بگذاریم تا در نهایت وارد موضوع اصلی شده و متوجه شویم که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد

در خصوص جواب و پاسخ های به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

تا این بخش از مقاله به خوبی اطلاعاتی را در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر کسب نمودید و متوجه این موضوع شدید این یک نوع آزمایش خاص می باشد که با بررسی های دقیق آزمایشگاهی می تواند شرایط و تغییرات مربوط به سلول های دهانه ی رحم را مورد چکاپ کامل قرار داده و تعیین نماید که این سلول ها در حال پیشروی به سوی سرطانی شدن هستند، یا خیر؟

همچنین با دکتر زرگنج فرد که یکی از بهترین دکترها برای آزمایش پاپ اسمیر هستند، آشنا شدید. حال در ادامه مواردی که معمولا در پاسخ های تست و آزمایش پاپ اسمیر وجود دارند را برای شما بیان نموده و به تشریح آن ها خواهیم پرداخت.

در مواردی که این سلول های نمونه برداری شده دارای وضعیتی طبیعی و نرمال باشند، پاسخی که در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر به عنوان جواب ارائه می شود،

در خصوص جواب و پاسخ های به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟
در خصوص جواب و پاسخ های به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

پاسخ منفی یا negative می باشد و به معنی این می باشد که سلول های نمونه برداری شده که مورد آزمایش قرار گرفته اند، شرایط سرطانی بودن را دارا نبوده اند و جای نگرانی برای فرد مورد آزمایش قرار ندارد. یعنی در این مرحله نیاز نیست که فرد را مورد بررسی ها و آزمایش های دیگر و بیشتری قرار داد.

در این مرحله لازم است که پزشک متخصص یک وقت دیگری را برای مراجعه ی بعدی آن فرد به جهت انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر در نظر گرفته و به ایشان اعلام نماید تا فرد مورد نظر از دوره ی مراجعه بعدی خویش آگاه باشد.

سلول های دهانه ی رحم فرد دارای شرایطی غیر نرمال هستند

در برخی از موارد نیز پاسخ به دست آمده از تست و آزمایش پاپ اسمیر مبنی بر این موضوع می باشد که سلول های دهانه ی رحم فرد دارای شرایطی غیر نرمال هستند.

در این صورت پاسخی که برای این آزمایش صادر می شود و در جواب تست و آزمایش پاپ اسمیر مورد ارائه قرار می گیرد، مثبت + می باشد. البته هنوز جای نگرانی برای شما مخاطب و خواننده ی گرامی وجود ندارد. چون زمانی که پاسخ دریافت شده از تست و آزمایش پاپ اسمیر + می باشد، دلیلی قطعی و بدون شک و شبهه برای سرطانی بودن سلول های دهانه ی رحم نمی باشد.

در حقیت زمانی که این حالت رخ می دهد، باز هم شرایط به نوع نمونه ها و چگونگی سلول هایی که مورد نمونه برداری قرار گرفته اند، وابسته می باشد.

سلول های دهانه ی رحم فرد دارای شرایطی غیر نرمال هستند
سلول های دهانه ی رحم فرد دارای شرایطی غیر نرمال هستند

شما در حال مطالعه ی یک مقاله ی علمی در حوزه ی پزشکی و کارهای آزمایشگاهی می باشید. لطفا تا انتهای این مقاله ی مفید با ما همراه باشید.

آیا در خصوص اصطلاحات و لغت های مورد کاربرد در تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

در این بخش از نوشتارمان در خصوص این که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد می بایست وارد توضیحاتی در خصوص اصطلاحات و لغت های فنی مورد استفاده در تست و آزمایش پاپ اسمیر شوید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

یک سری اصطلاح فنی و تخصصی هستند که در آزمایش های متنوع مورد کاربرد کارشناسان آزمایشگاه و متخصصین امر قرار می گیرند که در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر نیز وضع به همین صورت می باشد. در ادامه ما شما را با این مجموعه لغت ها و واژه ها بیشتر آشنا خواهیم نمود:

Atypicalsquamous cells of undetermined significance) ASCUS)

یکی از اصطلاح های معمولی که در تست و آزمایش پاپ اسمیر مورد کاربرد قرار می گیرد، سلو لهایی از نوع سنگ فرشی می باشند که با عبارت فوق نمایش داده می شوند.

مقصود اصلی ما از بیان این عبارت، همان سلول هایی می باشند که از دهانه ی رحم فرد برداشته شده و مورد نمونه برداری قرار گرفته اند. این ها سلول هایی هستند که خیلی ظریف بوده و دارای پهنای خیلی کمی هستند و در اصطلاح بسیار نازک می باشند.

رشد و نمو اصلی این سلول های ذکرشده می بایست به حالتی طبیعی و عادی باشد. البته زمانی که از این عبارت در تست و آزمایش پاپ اسمیر استفاده می شود، بیان کننده آن می باشد که سلول های سنگ فرشی به شکلی غیر عادی رشد داشته اند. باز هم در اینجا نیازی نیست که شما نگرانی و ناراحتی به خود راه دهید، چون هر نوع رشد غیر عادی در این گونه سلول ها نیز نمی تواند دلیلی قطعی و حتمی برای سرطانی بودن آن ها باشد.

Atypicalsquamous cells of undetermined significance) ASCUS)
Atypicalsquamous cells of undetermined significance) ASCUS)

زمانی که رشد این سلول ها از حالت طبیعی خود خارج می شود

زمانی که رشد این سلول ها از حالت طبیعی خود خارج می شود و رشدی غیر نرمال به خود می گیرد، معمولا پزشک ها نسبت به یک آزمایش مهم دیگر که عنوان آن liquid-based test می باشد، توصیه می کنند و از از فرد می خواهند که آن را نیز انجام دهد. در این شرایط موضوع نمونه برداری و آنالیز آن ها را با دقت و ظرافت بیشتری انجام می دهند.

اگر این اقدامات به خوبی و با دقت بهتری انجام شوند، می توان به وجود یا عدم وجود ویروس هایی که قبلا تحت نام hpv برای شما ذکر نمودیم، پی برد و این موضوع را مورد تشخیص مناسبی قرار داد.

اکنون در صورتی که در این نمونه برداری اخیر که بر اساس liquid-based test انجام شده است، نتیجه ای حاصل شود که بیان کننده ی وجود ویروس نامبرده باشد، می توان موضوع را به این گونه تفسیر نمود که فرد مورد نظر در بخش تناسلی خویش دارای یک سری از سلول ها می باشد که آن سلول ها دارای پیش زمینه هایی برای مبدل شدن به حالت سرطانی می باشند و اصطلاحا به آن ها پیش سرطانی نیز می گویند.

در صورتی که در تست ثانویه مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر مشکل خاصی مورد تشخیص قرار نگیرد

و در صورتی که در تست ثانویه مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر مشکل خاصی مورد تشخیص قرار نگیرد، می توان این گونه نتیجه گیری نمود که در نمونه برداری قبلی و اولیه فقط سلول هایی با رشد غیر طبیعی موجود بوده اند که این سلول ها دارای ریسک و خطری برای مبدل شدن به نمونه های سرطانی و یا پیش سرطانی نمی باشند.

در مجموع اگر وجود ویروس نامبرده برای کارشناس های آزمایشگاهی و یا پزشک متخصص محرز شود، می بایست نسبت به تست ها و موارد بررسی بعدی که در این زمینه مورد تجویز قرار می گیرند، اقدام نمود.

لطفا در بخش های بعدی مقاله ما در زمینه ی این که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد همراه باشید.

در صورتی که در تست ثانویه مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر مشکل خاصی مورد تشخیص قرار نگیرد
در صورتی که در تست ثانویه مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر مشکل خاصی مورد تشخیص قرار نگیرد

آیا در خصوص مخارج و مجموع هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

در اینجای مقاله ی علمی خود در زمینه ی این مورد که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد قصد داریم تا مواردی را در خصوص هزینه های این آزمایش برای شما بیان نماییم و شما را از مجموعه مخارج مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر با اطلاع نماییم.

احتمالا این موضوعات برای شما و یا هر فرد دیگر پیش آمده باشد که در حین طی نمودن مسیرهای درمانی و بررسی های پزشکی و سلامتی از قبیل عمل های جراحی، بستری های بیمارستانی، خرید داروها، انواع آزمایش ها و دیگر موارد پزشکی از خود سوال نموده باشید که هزینه هایی که در این ارتباط باید متقبل شوید، به چه میزان می باشد. این نوع سوال ها و پیگیری ها امری طبیعی می باشند و ممکن است که برای هر شخصی پیش بیایند.

این مورد را نیز در ذهن داشته باشید که مواردی که در این قسمت ذکر شد، هر یک به شکلی مستقل و جداگانه می توانند بر هزینه ها و مجموع مخارج تاثیر گذار باشند و در نهایت زمانی که فردی در سیر درمانی مربوطه قرار می گیرد، می بایست در خصوص مجموع این هزینه ها اطلاعاتی کسب نماید و در پایان مجموع همه ی آن ها را به عنوان جمع هزینه ها در نظر بگیرد.

آیا در خصوص مخارج و مجموع هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص مخارج و مجموع هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر اطلاعاتی دارید؟

مسئله حائز اهمیت

مسئله ای که در این جا حائز اهمیت می باشد، این است که در هیچ یک از موارد نمی توان اعدادی را به صورت واحدهای پولی و برای هزینه های مورد نظر بیان نمود، اما می توانیم عامل های مهمی که در این هزینه ها تاثیرات زیادی دارند را بیان نموده و هر یک را مورد بررسی قرار دهیم.

در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر نیز وضعیت به همین شکل می باشد و ما در ادامه ی مطلب خود موارد مهمی را که دارای بیشترین میزان تاثیر در هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر می باشند، بیان نموده و تشریح خواهیم کرد.

ابزارآلات و تجهیزات مورد کاربرد در تست و آزمایش پاپ اسمیر

به عنوان اولین موردی که می تواند در هزینه های مربوط به هر نوع آزمایش و همچنین تست و آزمایش پاپ اسمیر اثر بگذارد، می توانیم امکانات و تجهیزات مورد استفاده در این نوع آزمایش را بیان نماییم. هر چه تعداد ابزار و تجهیزات مورد کاربرد در تست و آزمایش پاپ اسمیر بیشتر بوده و از کیفیت و دقت بالاتری نیز برخوردار باشند، میزان هزینه ها در انجام این تست بیشتر خواهد شد.

تعداد دفعاتی که لازم است تا تست و آزمایش پاپ اسمیر مورد انجام قرار گیرد

یک عامل مهم دیگر نیز می تواند در میزان مجموعه هزینه ها در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر تاثیر گذار باشد و آن هم تعداد دفعاتی است که یک خانم به تست و آزمایش پاپ اسمیر نیاز پیدا می کند.

در واقع این تعداد فقط طبق تجویز و دستور دکتر متخصص مشخص می شود. به هر حال زمانی که فرد برای این آزمایش مراجعه می نماید و آن را انجام می دهد، بسته به این که چه نتیجه هایی از آن حاصل شود، ممکن است که پزشک برای دفعات دیگری و در دوره های زمانی مشخصی انجام این آزمایش را برای ایشان تجویز نماید که این موضوع خود می تواند یک عامل تاثیر گذار بر روی هزینه های تست و آزمایش پاپ اسمیر باشد.

قطعا همه ما نیز از این موضوع اطلاع داریم که هر چه تعداد و دفعات مربوط به یک آزمایش و از جمله تست و آزمایش پاپ اسمیر بیشتر شود، مجموعه خرج و مخارج مربوط به آن نیز بیشتر خواهند شد.

تعداد دفعاتی که لازم است تا تست و آزمایش پاپ اسمیر مورد انجام قرار گیرد
تعداد دفعاتی که لازم است تا تست و آزمایش پاپ اسمیر مورد انجام قرار گیرد

همچنین این امکان نیز وجود دارد که در مسیر مربوط به بررسی های پزشکی و اقدامات درمانی به برخی از سرویس ها و خدمات پاراکلینیکی نیز نیاز شود که این موضوع نیز تا حدودی می تواند مجموعه هزینه های مربوط به یک آزمایش و از جمله تست و آزمایش پاپ اسمیر را تغییر دهد و در میزان آن ها افزایشی را ایجاد نماید.

موقعیت مکانی شهرستانی که قرار است تا در آن جا تست و آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهیم

در برخی از موارد آزمایشگاهی و همچنین تست و آزمایش پاپ اسمیر شهرستان و یا مکانی که قصد داریم در آن جا تست را انجام دهیم نیز در میزان مجموعه هزینه ها تاثیر گذار می باشد.

امروزه و به طور معمول مقدار هزینه های مربوط به این اقدامات آزمایشگاهی و یا درمانی در کلانشهر و مراکز استانی بیشتر از شهرهای معمولی و کم جمعیت تر می باشد. همچنین مجموع این هزینه ها در پایتخت نیز نسبت به اکثر شهرهای دیگر بیشتر می باشد.

در خود پایتخت نیز مکان های درمانی و یا آزمایشگاهی که در بخش های بالایی شهر واقع شده اند، دارای مخارج و هزینه های گران تر و بیشتری نسبت به مکان های پایین شهر می باشند.

یک مورد دیگر را نیز می توان در موضوع هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر وارد نماییم و آن را نیز مد نظر بگیریم و آن مورد این می باشد که پزشک متخصصی که قرار است تا نمونه برداری مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر را برای ما یا هر فرد دیگری انجام دهد، دارای چه میزانی از تخصص، مهارت، تجربه و مشهوریت در بین جامعه ی پزشکی و در میان مردم می باشد؟

مشهور بودن

هر چه این میزان از مشهوریت در ایشان بیشتر باشد، می تواند در افزایش میزان هزینه ها و مجموع خرج و مخارج در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر تاثیر گذار باشد. برای مثال هزینه دکتر زرگنج فرد که از بهترین دکترهای این آزمایش می باشند، با دکترهای کم تجربه متفاوت است.

پس شما نیز اگر قرار باشد تا اقدامات مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر را نزد این گونه پزشک های سرشناس و مشهور انجام دهید، باید در خصوص میزان هزینه ها و مجموع مخارج احتمالی ایشان تحقیق نموده و مواردی را در ذهن داشته باشید.

بر اساس آن چه که در خصوص میزان هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر برای شما بیان نموده و هر یک از آن ها را تشریح نمودیم، باز هم به صورت کلی نمی توانیم یک مبلغ را در قالب واحدهای پولی رایج جامعه در این زمینه بیان نماییم.

مبالغ در دوره های زمانی مختلف و متنوع با هم برابر نخواهند بود

چون مبالغ در دوره های زمانی مختلف و متنوع با هم برابر نخواهند بود و امکان تغییراتی در آن ها وجود دارد و نمی توان مبلغ مشخصی را نیز برای هر یک از افراد بیان نمود. چون ممکن است که شرایط آن ها یکسان نبوده و یک پزشک متخصص موارد تجویز شده برای یک فرد را عینا برای شخص دیگری تجویز نخواهد نمود.

مبالغ در دوره های زمانی مختلف و متنوع با هم برابر نخواهند بود
مبالغ در دوره های زمانی مختلف و متنوع با هم برابر نخواهند بود

پس تنها در این جا توانستیم با مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر مجموع هزینه ها آشنا شویم و متوجه شدیم که چه عامل های مهمی در میزان هزینه های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر تاثیر گذار می باشند.

موارد دیگری نیز می توانند در موضوع مخارج تست و آزمایش پاپ اسمیر دارای تاثیراتی باشند که ما در این قسمت آن را به اختصار نام خواهیم برد:

آیا فردی که قرار است که تست و آزمایش پاپ اسمیر را انجام بدهد، دارای دفترچه بیمه و همچنین بیمه های تکمیلی می باشد، یا خیر؟

ایشان می خواهد اقدامات مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر را در کدام یک از مکان ها اعم از بیمارستان دولتی، مطب های خصوصی، بیمارستان های خصوصی، کلینیک ها و…… انجام دهد؟

آیا در این خصوص که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد اطلاعاتی دارید؟

در بخش پایانی و اصلی این مقاله در این زمینه که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول می کشد سوژه ی اصلی را در خصوص مدت پاسخ دهی تست و آزمایش پاپ اسمیر مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

هر نوع آزمایشی که در حوزه ی پزشکی انجام می شود، در یک مدت زمان مشخصی آمده شده و نتیجه های مربوط به آن به فرد یا افراد مورد نظر ارائه می گردد. این موضوع در خصوص تست و آزمایش پاپ اسمیر نیز صادق می باشد. البته برخی نکات در این زمینه وجود دارند که بهتر است تا ما آن ها را مورد توجه قرار دهیم.

همه مکان های پزشکی و آزمایشگاه های تشخیص طبی از امکاناتی برابر برخوردار نیستند

یکی این که همه مکان های پزشکی و آزمایشگاه های تشخیص طبی از امکاناتی برابر برخوردار نیستند و حتی میزان نفرات و پرسنلی که در این مکان ها مشغول به کار می باشند نیز یکی نمی باشد و بر همین اساس این امکان وجود دارد که در پاسخ های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر ایی مکان ها تفاوت هایی از نظر زمانی وجود داشته باشد.

بنابراین ممکن است که برخی از این مکان های آزمایشگاهی که دارای امکانات بسیار بهتر و بیشتری هستند و نیروهای کاری بیشتر را نیز در اختیار دارند، پاسخ های مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر را زودتر آماده نموده و به فرد مربوطه ارائه نمایند.

حال ممکن است که در برخی دیگر از مکان های آزمایشگاهی میزان امکانات و نفرات مشغول در آن مکان کم تر بوده و بنابراین مدت زمان بالاتری را نیاز داشته باشند تا بتوانند جواب تست و آزمایش پاپ اسمیر را آماده نموده و به شخص مورد نظر تحویل دهند.

همه مکان های پزشکی و آزمایشگاه های تشخیص طبی از امکاناتی برابر برخوردار نیستند
همه مکان های پزشکی و آزمایشگاه های تشخیص طبی از امکاناتی برابر برخوردار نیستند

امکانات کم

حتی برخی از مکان های آزمایشگاهی که در شهرهایی با امکانات کم واقع شده اند، برخی از نمونه برداری ها را خودشان انجام داده و برای تحلیل و آنالیز مناسب تر، نمونه ها را به دیگر شهرستان ها، مراکز استانی و یا حتی پایتخت ارسال می کنند و بعد از گذشت مدت زمانی که پاسخ به دستشان رسید، آن را به بیمار ارائه می نمایند.

در مجموع و با در نظر گرفتن برخی استانداردها در حوزه ی امکانات و نیروهای کاری یک میزان نسبتا مشخصی به عنوان میانگین برای زمان پاسخ دهی به تست و آزمایش پاپ اسمیر وجود دارد و آن میزان، معمولا بین 7 الی 14 روز می باشد.

شما در زمانی که برای تست و آزمایش پاپ اسمیر مراجعه می نمایید و تصمیم دارید که این تست را انجام دهید، بهتر است که از همان ابتدا در خصوص زمان تقریبی دریافت پاسخ تست و آزمایش پاپ اسمیر، از پرسنل آنجا و یا پزشک متخصص سوال نمایید تا در این خصوص نیز خیالتان راحت شود.

زمان دقیق ارائه ی پاسخ تست و آزمایش پاپ اسمیر

خلاصه این که زمان دقیق ارائه ی پاسخ تست و آزمایش پاپ اسمیر در همه ی مطب های پزشکی و یا مکان های آزمایشگاهی مساوی نمی باشد و فقط کافی است تا شما این موضوع را از پزشک مربوطه و یا نیروهای فعال در آزمایشگاه سوال کنید و در این خصوص کسب اطلاع نمایید.

در این قسمت به انتهای مقاله ای علمی و پزشکی در خصوص این که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول می کشد، رسیدیم. امیدواریم با توجه به مواردی که ما در این خصوص بیان نمودیم، اطلاعات خوب و مناسبی را در مورد موضوعات مربوط به تست و آزمایش پاپ اسمیر کسب نموده باشید و به خوبی متوجه شده باشید که جواب آزمایش پاپ اسمیر چند روز طول میکشد .

محدوده ی سن 21 الی 65 سال

همچنین در صورتی که در محدوده سنی مناسب برای تست و آزمایش پاپ اسمیر یعنی محدوده ی 21 الی 65 سال می باشید، بهتر است تا به صورت دوره ای نسبت به انجام تست و آزمایش پاپ اسمیر اقدام نمایید

تا در صورت بروز هر گونه تغییراتی خاص در سلول های دهانه ی رحم، موضوع را به موقع تشخیص داده و بتوانید اقدامات مناسب درمانی را در مورد آن انجام دهید. در آخر بهترین پیشنهاد ما به شما مراجعه و مشاوره گرفتن از دکتر زرگنج فرد به عنوان بهترین دکتر آزمایش پاپ اسمیر می باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید