آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

لیست موضوعات

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟بعضی از بانوان در لیزر موهای زائد قیمت را مد نظر قرار می دهند  و این قیمت با توجه به اینکه کدام قسمت از بدن باشد و این که چند جلسه نیاز دارد تعیین می شود.بعضی از آن ها هم نگران این هستند که آیا لیزر برای بدن آنها ضرر دارد یا نه؟

ما  در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که آیا  لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود یا خیر؟پس این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مقاله مرتبط: مزایای استفاده از لیزر برای حذف مو های زائد

با توجه به خطر سرطان، اشعه ایکس و اشعه گاما بیشترین خطر را دارند و به عنوان اشعه یونیزاسیون با فرکانس بالا شناخته می شوند. اگر چه هر دو نوع می تواند از منابع طبیعی مانند گاز رادون می آیند، آنها همچنین می توانید ساخته دست انسان باشد. به عنوان مثال، نیروگاه های هسته ای این نوع تابش را برای انرژی هسته ای ایجاد می کنند و آزمایش های تصویربرداری پزشکی مانند سی تی اسکن ها از اشعه های اشعه ای برای تولید تصاویری از مناطق داخل بدن استفاده می کنند.هنگامی که تابش یونیزه از بدن عبور می کند، می تواند باعث آسیب مستقیم به DNA سلول شود و بعدا به سرطان منجر شود.

مقاله :نکات قبل از لیزر موهای زائد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می گوید انرژی لیزر مورد استفاده در روش حذف مو استفاده از تابش غیریونیزه می باشد. دکتر ویتنی بوو، یک متخصص پوست در نیویورک، به FoxNews.com گفت: “انرژی نور از این لیزرها عمدتا  درسطوح پوست باقی مانده و در سطح پوست باقی می ماند.” “این لیزر به DNA آسیب  نمی زند و باعث جهش های DNA نمی شود.”

laser-hair-removal

پالس های انرژی نور استفاده شده در درمان های حذف موی لیزر تنها برای گرم کردن و از بین بردن فولیکول های مو طراحی شده اند. اگر چه برخی از زنان همچنان در مورد  لیزر مناطق نزدیک اندام های تناسلی خود نگران هستند، اما کارشناسان می گویند هیچ خطری در این  زمینه وجود ندارد.

دکتر کنستانتین زکاشانسکی، انکولوژیست gynecologist در بیمارستان کوه سینا، به FoxNews.com گفت: “نور استفاده شده بیش از عمق فولیکول مو نفوذ نمی کند و اندام های داخلی به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرند و  عامل ناباروری نیستند.”

در حال حاضر هیچ تحقیقی نشان داده  نشده است که انرژی نور از لیزرهای حذف مو زائد می تواند باعث ایجاد سرطان شود. دکتر ویتنی بوو گفت:اما برخی از خطرات مانند قرمزی، زخم و تغییر رنگ در ناحیه تحت درمان وجود دارد.

اگر بیمار پس از یک جلسه لیزر سوزش را تجربه کند برخی از داروها می توانند در محدوده تحت  درمان با تجویز پزشک مورد استفاده قرار گیرد. دکتر باوو همچنین گفته است : ” استفاده از مخلوط شکر و تخم مظاهر ناپروکسن و ایبوپروفن می تواند تورم و قرمزی را کاهش دهد اما از تاول نمی تواند جلوگیری کند. اگر قرمزی  ناحیه لیزر شده طولانی مدت  شد و بیش از چند ساعت طول بکشد، به پزشک خود بگویید تا بتوانید تنظیمات مهم برای پوست شما را در جلسه بعدی خود  انجام دهد. “

به طور متوسط، برای رسیدن به نتایج پایدار، می توانید حدود شش جلسه داشته باشد، اما  دکتر باوو بیماران خود را تشویق می کند تا هر دو سال یکبار برای کسانی که در طول زمان با رشد احتمالی مجدد مو مواجه می شوند، زنده بمانند یا رشد کنند.

مقاله مرتبط:فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

این پزشک در ادامه گفته است: اگر درمان های لیزر برای شما بیش از حد گران هستند، یا موها قهوه ای یا سیاه نیستند (بنابراین کاندید خوبی برای درمان لیزر نیستند) می توانید از روش هاس سنتی استفاده کنید او گفت که اپیلاسیون دارای بیشترین خطر  برای از بین بردن موهای رشد یافته است که می تواند دردناک باشد و حتی موجب عفونت شود.

با یک کلیک تماس بگیرید