نکات قبل از لیزر موهای زائد

لیست موضوعات

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد:لیزر موهای زائد یک روش عالی برای از بین بردن های اضافی بدن و موهای صورت بدون سوختگی، زخم، و قرمزی اصلاح و اپیلاسیون است.حذف موی لیزر به طور موقت به عنوان فرآیند کاهش موی دائمی شناخته شده است، و گرچه این کل مو را حذف نمی کند، به طرز چشمگیری باعث کاهش رشد مو و نیاز به اصلاح می شود.

نکات قبل از لیزر موهای زائد

چه کار باید پس برداشتن مو با لیزر انجام داد؟

  1. پوشیدن لباس نخی گشاد.
  2. از لمس کردن پوست در منطقه درمان جلوگیری کنید.
  3. آلوئه ورا را به منطقه درمان خود اعمال کنید.
  4. اجتناب از سالن بدنسازی، اتاق بخار، سونا، جکوزی، استخر شنا.
  5. هنگامی که دوش گرفتن / حمام رفتن آب را ولرم کنید.
  6. اجتناب از انجام تمرینات فیزیکی.

پس از اولین درمان لیزر موهای شما چه اتفاقی می افتد ؟

شما ممکن است با قرمزی و تورم  برای چند ساعت اول پس از برداشتن موی زائد با لیزر مواجه شوید. برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ را  در منطقه تحت درمان قرار دهید. در صورت بروز واکنش پوست بلافاصله بعد از برداشتن لیزر، پزشک ممکن است کرم استروئیدی را برای ناحیه آسیب دیده تجویز کند.

آیا حذف موی لیزر برای همیشه باید انجام داد؟

الکترولیز تنها روش دائمی حذف مو است. حذف موی لیزر بعد از چندین جلسه می تواند باعث کاهش میزان موهای شما شود. اما فولیکول های مو نابود نمی شوند. .. اگرچه کاهش رشد موها طولانی است، ممکن است جلسات بیشتری لازم باشد.

آیا پس از حذف مو با لیزر می توانید دوش بگیرید؟

دوش گرفتن بلافاصله پس از لیزر حذف مو با لیزر توصیه نمی شود. هنگامی که شما لیزر می کنید، پوست به مدت 24-48 ساعت حساس به گرما می شود، بنابراین مهم است که پوست در طول این مدت سرد و بدون عطر و یا محصولات عطری نگهداری شود.

افراد مبتلا به پرمویی غیرهورمونی (هایر تریکوز)، افراد با پوست روشن و موهای تیره، افراد دارای موهای ضخیم، بیش از سایر افراد از انجام لیزر موهای زائد سود برده و سریعتر پاسخ می دهند.

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

بر عکس مراجعین مبتلا به پرمویی های هورمونی، موهای نازک و بور به جلسات درمانی بیشتری نیازمندند.

دستورات قبل و بعد لیزر موهای زائد

  1. از یک ماه قبل از جلسه لیزر از روش هایی همچون اپیلاسیون و موم انداختن برای رفع موهای زائد استفاده نکنید. بهتر است از یک ماه قبل از لیزر و در کل دوره لیزر موهای زائد از روش های سرکن (مانند استفاده از کرم های موبر و ژیلت) برای مو زدایی استفاده کنید.
  2. بهتر است از دوماه قبل سولار نرفته و یا آفتاب نگیرید. درصورتی که با روش های نامبرده پوست بدنتان تیره شده است حتما پزشک خود را مطلع نمایید. در این شرایط می توانید از دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بهره ببرید.
  3. قبل از انجام لیزرهرگونه کرم و ماده آرایشی را از پوست خود پاک کنید.
  4. در اغلب موارد نیاز به استفاده از کرم های بی حسی نیست. چنانچه آستانه تحمل دردتان پایین است می توانید با هماهنگی پزشک از کرم بی حسی استفاده کنید یا از دستگاه لیزر الکساندرایت موتوس بهره ببرید.
با یک کلیک تماس بگیرید