فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

لیست موضوعات

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد :این روزها به غیر از خانه دارای و تربیت بچه ها خانم ها در جامعه شانه به شانه مردان کار می کنند و زمان آن ها بیشتر از قبل برایشان حساس و حیاتی است و در این مشغله کاری زمانی را هم برای سلامتی و زیبایی خوشان باید در نظر بگیرند به خاطر همین یکی از سوال های که مراجعه کنندگان برای لیزر موهای زائد از پزشک خود دارند این است که علت قرار دادن این فاصله ها برای هر جلسه لیزر چیست؟ و آیا می شود این پروسه را کوتاه تر کرد؟ قبل از جواب به این سوال باید لیزر پزشکی را بیشتر بشناسید.

همچنین می توانید راجع به زیباسازی واژن مطالب جذابی را مطالعه نمایید

 

چگونه کار حذف لیزر یا IPL مو  انجام می شود؟

سیستم حذف لیزر موها با انتشار یک پرتو نور پالس، که توسط رنگدانه ای که در فولیکول مو جذب می شود، کار می کند. نور لیزر تنها برای یک قطعه در یک ثانیه نور پالس می کند. مدت زمان پالس ها به دقت تعیین می شود، به طوری که انرژی کافی توسط فولیکول مو جذب می شود تا آن را غیرفعال کند، اما انرژی بیش از حد به طوری که گرمای بیش از حد به پوست اطراف منتقل می شود.

چگونه مو در بدن رشد می کند؟

رشد مو در بدن دارای سه فاز است:

  1.  فاز آناژن
  2.  مرحله رشد، کاتاژن
  3.  تلوژن یا فاز ریزش

این بدان معنی است که میزان مو قابل درمان بستگی به تعداد موهای موجود در مرحله رشد فعال (آناژن) و مدت زمان چرخه دارد. سن، سطح هورمون، ترکیب ژنتیکی، محل درمان و برخی داروها می توانند رشد، طول، ضخامت و رنگ مو را تحت تاثیر قرار دهند. لیزر تنها می تواند بر روی مو در مرحله فعال رشد کند، نه همه موهای بالقوه را می توان در هر زمان درمان کرد.

همانطور که دیگر موها وارد چرخه رشد در زمان های مختلف می شوند، درمان های اضافی ضروری است. تعداد موها در فاز آناژن متفاوت و بین 20٪ تا 85٪ ببا توجه به محل بدن می باشد. برخی از  افراد ممکن است فقط سه  جلسه درمان لیزری داشته باشند در حالیکه دیگران ممکن است پنج جلسه یا بیشتر نیاز داشته باشند.

در طول مشاوره خصوصی و محرمانه برنامه درمان شخصی شما مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت تا بهتر نیازهای شما برطرف شود.

در حذف موهای زائد با لیزر، موهای تیره به راحتی قابل درمان هستند چون به علت غلظت زیاد ملانین تیره که در آنها وجود دارد به حداکثر جذب و تبدیل انرژی نور به  زودتر پاسخ می دهند. موی خاکستری / سفید تقریبا هیچ ملانین ندارد و ممکن است به طور موثر درمان نشود.لایه فوقانی پوست اپیدرم همچنین حاوی ملانین است و وقتی که پوست در معرض نور UV باشد، غلظت آن افزایش می یابد.

  مقاله های مرتبط:نکات قبل از لیزر موهای زائد
مزایای استفاد ه از لیزر برای حذف مو های زائد؟

فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در هر زمان درصد خاصی از موها فعال می باشد و برای آماده شدن همه موها برای لیزر باید به این بین جلسات فاصله باشد تا همه این موها از بین بروند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

اگر میخواهید برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنید شاید این سوال را داشته باشید که فاصله بین جلسات چند روز است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت به طور معمول این فاصله زمانی ثابت می باشد و بستگی به قسمتی دارد که لیزر می کنید مثلا صورت با پا تعداد جلسات آن فرق دارد اما به شکل معمول مثلا در جلسات اولیه این فاصله معمولا 4 هفته می باشد ولی در جلسات بعد از آن این فاصبه به 6 هفته می رسد.پس این ذهنیت را کنار بگذارید که لیزر موهای زائد را می توان در پروسه کوتاه مدت انجام داد.

چقدر طول می کشد تا مو پس از اولین درمان لیزر رشد کند؟

چرخه رشد موی هر  فرد متفاوت است، به همین دلیل است که برخی از موها توسط لیزر  از بین نمی روند و همچنان رشد می کنند. حداقل هر دوره درمان شش ماه طول میکشد ، انتظار می رود در این دوره کاهش قابل توجهی از رشد مو، در هر جلسه پس از هر چهار تا شش هفته انجام شود.

آیا فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد صورت با بقیه قسمت های بدن متفاوت است؟

همانطور که موها روی صورت سرعت رشد بیشترینسبت به دیگر قسمت های بدن دارند، فاصله بین جلسات لیزر موهای صورت معمولا از هر 4 هفته شروع می شود و هر 6 هفته یک بار درمان شروع می شود.

با یک کلیک تماس بگیرید