میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کاشت مو
کاشت مو

لیست موضوعات

کاشت مو 

راه های بسیاری برای بهبود ریزش مو افراد وجود دارد. با این حال، موثرترین راه عمل کاشت مو است. هنگامی که عمل کاشت مو با موفقیت انجام شود، این یک راه حل دائمی برای افراد خواهد بود. 

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

دلایل ریزش و کم پشت شدن موها چیست؟

دلایل انجام عمل کاشت مو چیست؟

عمل کاشت مو به چه صورت بر روی افراد انجام می شود؟

مراحل انجام عمل کاشت مو به چه صورت است؟

اقدامات بیمار پس از عمل کاشت مو چیست؟

کاشت مو
کاشت مو

دلایل ریزش و کم پشت شدن موها

ریشه های مواز فولیکول های مو تشکیل شده است. ریشه مو از طریق مویرگها از فولیکول ها تغذیه می کنند. رشته های مو که از فولیکول های مو به اندازه کافی تغذیه می شوند ظاهر سالم و قوی دارند. هنگامی که آنها نمی توانند به خوبی تغذیه شوند، ریخته می شوند.در چرخه موی طبیعی، مو در طی یک زمان معین رشد می کند.

پس از این مدت ، به خودی خود تضعیف و شروع به ریزش می کنند و سپس یک تار مو جدید از همان ریشه رشد می کند و این چرخه ادامه دار است.  ریزش 100 عدد تار مو در هر روز به صورت نرمال محسوب می شود.

اگر این تعداد بیش از حد نرمال باشد نشانه هایی از یک مشکل است.ریزش مو می تواند به علت دلایلی، از جمله استرس، غم و اندوه، ریزش موی مردانه، بارداری و زایمان، سقط جنین یا سوء تغذیه باشد. در عین حال، یک فرد ممکن است به بیماری های خاصی دچار شود که باعث از دست دادن موها شود.

در این موارد، روش های درمانی بدون مشاوره با متخصصین ممکن است موجب هدر دادن زمان و پول شما شود. از آنجا که روش هایی که می توانند برای همه نوع از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد متفاوت هستند اما عمل کاشت موثر ترین و دائمی ترین روش برای درمان  ریزش مو به هر دلیلی است.

دلایل ریزش و کم پشت شدن موها
دلایل ریزش و کم پشت شدن موها

دلایل انجام عمل کاشت مو

امروزه از هر 3 نفر یک نفر، با مشکل  از دست دادن و ریزش موهای خود روبه رو هستند . ریزش و از دست دادن مو می تواند به دلایل بسیاری ایجاد شود به طور کلی، باعمل کاشت شما می توانید موهای ریخته شده خود را تجدید و حالت طبیعی موهای خود را دوباره به دست آورید.

عمل کاشت که با دستگاه های خاص انجام میشود، در طول انجام عمل کمترین میزان آسیب را به بافت سر شما می دهد، باعث پر پشت شدن موهای شما می شود، نتایج طبیعی و موفقی را ایجاد می کند، همچنین روند بهبودی بسیار سریعی دارد و شما می توانید به زندگی اجتماعی خود بازگردید.

دلایل انجام عمل کاشت مو
دلایل انجام عمل کاشت مو

عمل کاشت مو به چه صورت بر روی افراد انجام می شود

کاشت مو یک عمل پزشکی است که شامل مراحل خاصی می شود و باید توسط پزشک متخصص و یک تیم در اتاق عمل استریل انجام شود. قبل از انجام این کار، پزشک موی بیمار را تجزیه و تحلیل می کند و سپس پیوند ضروری (ریشه مو) را برای رسیدن به ظاهر موی طبیعی بیمار محاسبه می کند.

پزشک سپس تصمیم می گیرد که آیا بیمار مناسب برای انجام عمل پیوند مو هست یا نه. در این مرحله، پزشک ممکن است برخی از آزمایشات  مخصوص را از بیماران درخواست کند.

بعد از این که پزشک صلاحیت بیمار برای عمل را تایید می کند ، انجام بعضی از تجزیه و تحلیل های بیشتر برای تعیین محل اهدا کننده انجام می شود. ناحیه اهدا کننده منطقه ای است که عمل پیوند از آن منطقه استفاده می شود. در مردان، منطقه قفسه سینه، منطقه ریش و پاها می تواند به عنوان منطقه کمک کننده شناخته شود.

عمل کاشت مو به چه صورت بر روی افراد انجام می شود
عمل کاشت مو به چه صورت بر روی افراد انجام می شود

مراحل انجام عمل کاشت مو

در آغاز عملیات، با استفاده از داروهای بی حسی، از درد و رنج بیمار جلوگیری می شود. منطقه کمک کننده به وسیله تراش ها به دقت برداشته می شود. گرفتن پیوند بسیار نزدیک به یکدیگر می تواند باعث باز شدن در منطقه کمک کننده شود. بنابراین، پزشک متخصص باید برداشت از منطقه کمک کننده را به صورت دقیق انجام دهد.در عین حال، فرایند مرتب سازی انجام می شود و ریشه های سالم مو انتخاب می شوند.

هنگامی که بازیابی کامل پیوند انجام می شود، خط موی پیشانی براساس بیان صورت و ظاهر طبیعی بیمار تعیین می شود. این مرحله نیز به رضایت بیمار ارجاع داده می شود.

بعدها، کانال هایی که می توان آنها را پیوند داد، باز می شود. فرکانس این کانال ها برای میزان موفقیت کاشت بسیار مهم است. پیوند ها به کانال های باز منتقل می شوند و زمانی که روند به پایان می رسد، منطقه اهدا کننده و منطقه کاشت با باند های استریل بسته می شوند. در همان روز بیمار مرخص می شود.

مراحل انجام عمل کاشت مو
مراحل انجام عمل کاشت مو

اقدامات بیمار پس از عمل کاشت مو

بیمار در روز بعد از کاشت به مرکز پیوند مو میرود. پانسمان باز و پانسمان جدید انجام می شود و منطقه عملیاتی دوباره بسته می شود. در روز سوم، بیمار به مرکز پیوند مو می آید، پانسمان دوباره باز و پانسمان جدید انجام می شود.

بعد از این، در روزهای بعد منطقه عملیاتی دیگر پانسمان نمی شود و، باز باقی می ماند.پس از 10 روز از کاشت تار موهای جدیدی در مناطق پیوندی شروع به رشد می کند، اما همه موهای کاشت شده در منطقه پیوندی پس از یک ماه ریخته می شود.

اقدامات بیمار پس از عمل کاشت مو
اقدامات بیمار پس از عمل کاشت مو

این یک وضعیت پیش بینی شده و کاملا طبیعی است. ریزش موها می تواند تا 6 ماه طول بکشد. از آنجا که تار های مویی پیوند داده شده می توانند در زمان های مختلف ، بهبود و رشد داشته باشند. بین 6 ماه تا 1 سال، موهای جدید  کاشته شده به صورت کامل بهبود می یابد.کاشت یک جراحی جدی بر روی بدن شماست.

بنابراین، قبل از عمل کاشت تحقیقات دقیق و کاملی در این زمینه انجام دهید. از متخصصین مجرب در این زمینه استفاده کنید. حتما عمل کاشت را در مرکزهای پیوند مو که مجوز رسمی برای انجام این نوع عمل را دارند، انجام دهید. قبل از انجام عمل کاشت تمامی انتظارات خود را با پزشک متخصص در میان بگذارید.

اقدامات بیمار پس از عمل کاشت مو
اقدامات بیمار پس از عمل کاشت مو

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار از سال 86 در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94 :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

مشاوره در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل لب

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس :

09127379893

161 930 22 021

اینستاگرام:dr_zarganj


ایمیل :
[email protected]

توجه داشته باشید در رابطه با کاشت مو می توانید مقالاتی همچون کاشت مو با موی طبیعی و کاشت مو شرق تهران را نیز مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید