میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مزوتراپی مو
مزوتراپی مو

لیست موضوعات

مزوتراپی مو

در این مقاله قصد داریم به توضیح مزوتراپی مو  بپردازیم و اینکه آیا مزوتراپی مو خوبه؟ یا نه امروزه اکثر مردم با ریزش مو مواجه هستند. با پیشرفت تکنولوژی در زمینه زیبایی با استفاده از روش مزوتراپی مو می توانید بدون نیاز به جراحی و از طریق عصاره بعضی از گیاهان دارویی که به صورت مستقیم با استفاده از ریشه ها مو جذب می­شود، موهای خود را ترمیم کنید

این روش طرفدارهای زیادی در میان مردم پیدا کرده است. چند دهه است که از مزوتراپی مو به عنوان یک درمان موثر برای رفع کم پشتی مو و رشد مو های کسانی که در فرآیند ریزش مو قرار گرفته اند استفاده می شود.

در این مقاله سعی میکنیم به سوالات زیر پاسخ دهیم

  • نحوه کارمزوتراپی مو چگونه است؟
  • روش های درمان ریزش مو در مزوتراپی چیست؟
  • هزینه درمان مزوتراپی مو چقدر است؟
  • عوارض جانبی مزوتراپی چیست؟
  • زمان مشاهده نتیجه درمان چه وقت است؟
  • نحوه کارمزوتراپی چگونه است؟
  • میزان تاثیر مزوتراپی در ترمیم مو چقدر است؟
  • دلایل رایج نبودن مزوتراپی در ایران چیست؟
  • اهداف مزوتراپی چیست؟
  • نکاتی که پس از درمان باید به آن توجه کنیم چه نکاتی است؟

 

نحوه کارمزوتراپی مو چگونه است؟

درمزوتراپی مو با توجه به ریزش مو پزشک با انجام یک آزمایش خون موی فرد بیمار را آنالیز می کند برای تشخیص بهتر استفاده از محلول ها، با تزریق مواد در زیر بافت پوست لایه های اپیدرم پوست را مورد هدف خود قرار میدهد.

این کار باعث می شود که لایه مزودرم که در زیر لایه سطحی پوست است با عمق نزدیک به 1 میلی متر تحریک شود و موی طبیعی انسان شروع به ترمیم کند. اگر ریزش مو در بیمار به خاطر یک بیماری خاص باشد روش مزوتراپی  می تواند در متوقف کردن ریزش مو ها نقش  مهمی داشته باشد.

نحوه کارمزوتراپی مو چگونه است؟
نحوه کارمزوتراپی مو چگونه است؟

روش های درمان ریزش مو در مزوتراپی چیست؟

یکی از روش های درمان در مزوتراپی مو استفاده از محلول شیمیایی می باشد که به لایه مزودرم پوست تزریق می شود که دارای ترکیب های استیل تتراپپتید و بیوکانین آ است.

این دو مواد در کنار هم یک محرک طبیعی برای رشد مو هستند. برخی ترکیبات در این محلول باعث می شود که گردش خون، کاهش التهاب، تحریک پوست و تولید کلاژن بهبود یابد و این امر باعث افزایش فولیکول های پوست می شود که از ریزش مو جلوگیری می کند. همچنین به رشد موها سرعت می­بخشد.

روش های درمان ریزش مو در مزوتراپی چیست؟
روش های درمان ریزش مو در مزوتراپی چیست؟

هزینه درمان مزوتراپی مو چقدر است؟

یکی از نکته های مهم برای اکثر بیماران هزینه ی درمان هر بیماری است برای درمان ریزش مو، و رفع کم پشتی مو در روش مزوتراپی مو با توجه به اینکه جزء درمان های زیبایی محسوب می شود و تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. هزینه آن بستگی به  جلسه های درمان و نوع آن و نیاز بیمار دارد، منظور از نوع آن (درمان شیمیایی یا درمان مکانیکی ) است.

هزینه درمان مزوتراپی مو چقدر است؟
هزینه درمان مزوتراپی مو چقدر است؟

عوارض جانبی مزوتراپی چیست؟

معمولا مزوتراپی مو بدون درد می باشد اما عده ای از بیماران بعد از استفاده از آن دچار درد و سوزش در ناحیه تزریق می شوند، زیرا از سوزن های ریز استفاده می کنند. از عوارض جانبی که بعد از درمان در برخی از بیماران ممکن است روی دهد میتوان به باد کردن، کبودی، التهاب و عفونت اشاره کرد.

معمولا در یک جلسه برای بیماران داروی زیادی تزریق نمی کنند زیرا ممکن است یک بیمارنسبت به مواد تزریق شده آلرژی داشته باشد. به بیماران توصیه می کنیم حتما قبل از تزریق مواد یک تست انجام دهند تا از آلرژی هایی که ممکن است در بدن آنها به وجود آید جلوگیری شود.

زمان مشاهده نتیجه درمان چه وقت است؟

نکاتی که باید آن ها را رعایت کنیم این است که  حتما قبل از آنکه به دکتر برویم از موادهای حالت دهنده استفاده نکنیم. هنگامی که از محلول استفاده کردیم حدود 24 ساعت ازشستن موی خود خودداری کنیم.

معمولا بیشتر بیماران بعد از چند هفته که درمان خود را شروع می کنند به یک نتیجه دلخواه و مثبتی می رسند

اما در مزوتراپی مو میزان تاثیر گذاری بستگی به شدت ریزش مو دارد معمولا بیماران باید بعد از 2 الی 3 ماه به یک نتیجه قابل توجه برسند  اما برای دیدن نتیجه کامل این درمان نزدیک به 6 ماه باید صبر کنند .

زمان مشاهده نتیجه درمان چه وقت است؟
زمان مشاهده نتیجه درمان چه وقت است؟

میزان تاثیر مزوتراپی در ترمیم مو چقدر است؟

با توجه به درمان های انجام شده توسط مزوتراپی مو به این نتیجه رسیده ایم که به اندازه قرص های خوراکی و حتی بیشتر از آن ها بر ترمیم مو ها تاثیر می گذارد.

هنگامی که شما از قرص های خوراکی استفاده میکنید،باید ابتدا منتظر حل شدن قرص ها درون بدن خود باشید تا توسط جریان خون به پوست سر برسد که این فرآیند باعث  می شود مقدار دارویی که به پوست شما می رسد کاهش یابد، اما در مزوتراپی مو ما میتوانیم دارو را مستقیم به ناحیه ای که می خواهیم تزریق کنیم  همین امر باعث شده که تاثیر آن بیشتر از قرص ها باشد.

میزان تاثیر مزوتراپی در ترمیم مو چقدر است؟
میزان تاثیر مزوتراپی در ترمیم مو چقدر است؟

دلایل رایج نبودن مزوتراپی در ایران چیست؟

به دلیل وجود نداشتن  مقاله های علمی برای تایید کاربرد  مزوتراپی مو در زمینه پوست و مو، همچنین متخصصان پوست در کشور ایران  روش درمان مزوتراپی مو را قبول ندارند،اما وقتی به کنفرانس های بین المللی که در خارج ایران برگزار می شود نگاه میکنیم، به این نتیجه می رسیم که در بسیاری از کشور های اروپایی مخصوصا فرانسه به مزوتراپی به عنوان درمان پایه زیبایی پوست  توجه میکنند.

اهداف مزوتراپی چیست؟

برای آن دسته از افرادی که موی سالم دارند از روش مزوتراپی مو برای جلوگیری از ریزش موی خود می توانند استفاده کنند اگر این  افراد از محلول های شیمایی بهره گیرند فلوکیول های پوست خود را که به حالت خواب درآمده بودند را فعال می کنند  از این رو ریزش مو به تاخیر می افتد و مدت رشد مو ها زیاد می شود همچنین باعث  می شود که مو ها دچار پیری زود رس نشوند .

اهداف مزوتراپی چیست؟
اهداف مزوتراپی چیست؟

نکاتی که پس از درمان باید به آن توجه کنیم چه نکاتی است؟

معمولا پس از درمان حدود 24 الی 48 ساعت محل مورد نظر قرمز می شود، شما میتوانید با ماساژ آن قسمت درد خود را کمتر کنید، همچنین بیمار باید از انجام دادن ورزش های سنگین بعد ازحدود 48 ساعت خودداری کند، بیمار باید بعد از 8 ساعت که از درمانش گذشت از دوش استفاده نکند و در معرض نور مستیقم خورشید قرار نگیرد

اگر یک بیمار مجبور بود که در معرض نور آفتاب قرار گیرد باید حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کند. باتوجه به اینکه پس از درمان آب بدن بیمار کاهش می یابد توصیه می شود که آب کافی بخورد تا دچار کم آبی نشود.

نکاتی که پس از درمان باید به آن توجه کنیم چه نکاتی است؟
نکاتی که پس از درمان باید به آن توجه کنیم چه نکاتی است؟

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه  کار در زمینه زیبایی های زنان از سال ۹۴

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه مونالیز

مشاوره در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل لب

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22

091277379894

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

 

مزوتراپی بازو شرق تهران و مزوتراپی لاغری بازو و مزوتراپی لاغری پهلو و مزوتراپی لاغری شکم و مزوتراپی بازو قیطریه و  از اینکه وقت می گذارید تا مقالات را مطالعه کنید بسیار سپاس گزار هستیم و شما بهراحتی با کلیک بر روی هر یک از موضوعات یاد شده می توانید آن موضوع را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید