میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم
مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم

لیست موضوعات

مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم

امروز با بررسی موضوع مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم با شما همراهیم.

انجام دادن مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم برای افرادی که از این روش استفاده می کنند باید مورد توجه باشد و مراقبت های لازم را بعد از این کار انجام دهند تا بتوانند نتیجه مورد نظر را دریافت کنند و تا حتی الامکان از عوارضی که شاید ایجاد شود خودداری شود.

مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم
مراقبت بعد از کربوکسی تراپی چشم

در ادامه مقاله به سوالاتی که برای شما نیز پیش بیاید پاسخ می دهیم.

کربوکسی تراپی چیست؟

مراقبت های لازم بعد از کربوکسی تراپی چشم چیست؟

علت انجام عمل کربوکسی تراپی چیست؟

عوارض بعد از انجام کربوکسی تراپی چیست؟

کاربرد کربوکسی تراپی چیست؟

هزینه ای که عمل کربوکسی تراپی دارد به چه مواردی بستگی دارد؟3

موارد ممنوعیت استفاد ه از کربوکسی تراپی چیست؟

 

کربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی همان نام علمی است که به گاز دی اکسید کربن داده شده است و عمل انجام کربوکسی تراپی یعنی اینکه به زیر پوست فرد گاز دی اکسید کربن تزریق می کنند، این گازی که تزریق می شود سبب می شود که جریان خون در منطقه ای که تزریق می شود زیاد شود

و در این ناحیه گردش خون باعث می شود که مواد مغذی به آن ناحیه منتقل شود و ترمیم سلولی رخ دهد. و بعد از مدت کوتاهی فرد شاهد از بین رفتن چروک ها می شود و پوست شاداب تر می شود و باعث جوانسازی نیز خواهد شد.

کربوکسی تراپی چیست؟
کربوکسی تراپی چیست؟

مراقبت های لازم بعد از کربوکسی تراپی چشم چیست؟

بعد از اینکه کربوکسی تراپی انجام شود می توان برای اینکه به درستی نتیجه لازم دریافت شود باید مراقبت هایی را مد نظر داشت از جمله از حمام کردن اجتناب شود، می توان تا مدت کوتاهی شنا کردن و انجام کارهایی مانند مراجعه به سونا و  جکوزی کنار گذاشته شود و هم چنین تا چند ساعت بعد درمان از قرار گرفتن در مقابل گرمای شدید و یا آب باران و حمام و… خودداری شود.

مراقبت های لازم بعد از کربوکسی تراپی چشم چیست؟
مراقبت های لازم بعد از کربوکسی تراپی چشم چیست؟

علت انجام عمل کربوکسی تراپی چیست؟

امروزه استفاده از عمل کربوکسی تراپی کاربرد زیادی دارد و برای انجام دادن این عمل معمولا دلایل زیادی وجود دارد، کربوکسی تراپی را هم برای جوانسازی بهتر پوست انجام می دهند، هم برای اینکه سیاهی دور چشم و گودی که وجود دارد ترمیم شود و به مرور زمان کم شود و هم اینکه از چروک های روی پوست کم کند .

زیر چشم افراد به دلایلی مانند پیری، مصرف سیگار، کم خوابی و … دچار تیرگی می شود مه علت این امر احتقان خون مویرگی می باشد، و اینکه جریان خون در مویرگ های پلک پایین فرد کاهش می یابد.

وقتی خون در این ناحیه کم می شود به مرور زمان اکسیژن خون کاهش می یابد و این ناحیه حالت کبودی پیدا می کند، در هنگام عمل کربوکسی تراپی سعی می شود که کاهش اکسیژنی که در ناحیه پلک پایین فرد جبران شود و جریان خون به مرور افزایش یابد. این عمل کلاژن موجود در پوست را نیز افزایش و پوست را بعد از چند روز جوان تر خواهد کرد.

علت انجام عمل کربوکسی تراپی چیست؟
علت انجام عمل کربوکسی تراپی چیست؟

عوارض بعد از انجام کربوکسی تراپی چیست؟

اگر کربوکسی تراپی توسط پزشک متخصص تزریق شود و به درستی استفاده شود معمولا عوارض کمی را در پی دارد و یا اصلا عارضه ای در پی ندارد، اما هر عملی معمولا می تواند عوارضی را در برخی افراد داشته باشد

از عوارضی که کربوکسی تراپی ایجاد می کند می توان به درد کم در ناحیه تزریق شده، قرمز بودن محل تزریق و در بعضی مواقع به فرد گرمای شدیدی دست می دهد، در پوست خش خشی ایجاد می شود و کبودی و ورم رخ می دهد. این عواضی که ایجاد می شود بلافاصله بعد از چند روز از بین می رود.

عوارض بعد از انجام کربوکسی تراپی چیست؟
عوارض بعد از انجام کربوکسی تراپی چیست؟

کاربرد کربوکسی تراپی چیست؟

عمل کربوکسی تراپی در حال  حاضر برای خیلی از نقاط بدن به کار می رود از نقاطی که می توان از کربوکسی استفاده کرد به پلک، صورت و همچنین نواحی مانند پشت دستها و باسن اشاره کرد، اگر ترک هایی روی پوست به دلایل کارهایی مثل چاقی و یا حاملگی ایجاد شده باشد، چروک هایی که روی صورت است و دور چشم ایجاد شده را کربوکسی از بین می برد.

در مواقعی که پوست دچار افتادگی و شل شدگی می شود از کربوکسی استفاده میشود، پشت دست، گردن افراد اگر دچار چروک شده باشد می توان با این روش جوانسازی را انجام داد.

اگر خط هایی در اطراف دهان افراد وجود داشته باشد و یا اینکه خط خنده بر روی صورت آنها نمایان باشد از این عمل به کار می برند.

هزینه ای که عمل کربوکسی تراپی دارد به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه ای که در ارتباط با کربوکسی تراپی مشخص می شود بنا به دلایل مختلفی می تواند متفاوت باشد، و این تفاوت هزینه را عوامل خاصی مشخص می کند، از جمله این موارد این است که فرد برای انجام این کار به چه مکان و منطقه ای مراجعه می کند و  محل درمانی مراجعه شده  در چه نقطه ای از شهر قرار دارد، پزشک متخصص سابقه کارش در این زمینه چقدر است و شهرت پزشک و مهارت او از عوامل تاثیر گذار است.

روش کربوکسی تراپی به نسبت خیلی از روش های دیگر هزینه به صرفه تر و بهتری دارد.

موارد ممنوعیت استفاده از کربوکسی تراپی چیست؟

هر عملی به خصوص عمل های  زیبایی و جوانسازی برای یک سری از افراد محددودیت استفاده دارد، بهتر است که از کربوکسی تراپی برای بیمارانی که به بیماری کلیوی و همچنین نارسایی کلیوی دچار هستند استفاده نشود، خانم های باردار تا پایان این دوره از این عمل استفاده نکنند

بیماری که مبتلا به سرطان هستند و یا کم خونی شدید دارند نباید این عمل را به کار ببرند، بیمارانی که مبتلا به بیماری های مغزی هستند و  یا صرع دارند نیز بهتر است از این عمل استفاده نکنند و  در صورت استفاده با مشورت با پزشک این کار را انجام دهند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید