میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لیزر کندلا
لیزر کندلا

لیست موضوعات

لیزر کندلا

در این مقاله به بررسی موضوع لیزر کندلا می پردازیم.

اگر از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، کرم ها و پودر های موبر خسته شده اید، و به دنبال خلاصی از شر موهای زائد با کمترین دردسر می گردید. حتما ما را در این مقاله همراهی کنید تا با هم دستگاه لیزر کندلا را بررسی کنیم و تمام باید ها و نباید های لیزر مو های زائد را یاد بگیریم.

لیزر کندلا
لیزر کندلا

در این مقاله سعی می کنیم تا به سوالات زیر پاسخ دهیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

در تبلیغات از دستگاه های مختلفی نام برده می شود. فرق بین آنها چیست و کدام دستگاه بهتر است؟

لیزر کندلا چیست؟

تاثیر گذار ی لیزرکندلا بر موهای زائد به چه صورت است و آیا لیزر کندلا  باعث از بین رفتن کامل موها می شود؟

مزایای لیزر کندلا کدامند؟

عوارض جانبی لیزر کندلا کدامند؟

چه باور های غلطی در خصوص عوارض جانبی لیزر موهای زائد با لیزر کندلا وجود دارد؟

آیا لیزر موهای زائد روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر می گذارد؟

عوارض ناشی از لیزر موهای زائد با لیزر کندلا برای چه افرادی خطرناک است؟

آیا ممکن است بیماری های واگیر دار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر کندلا منتقل شوند؟

آیا مصرف دارو های گوناگون بر لیزر موهای زائد اثر می گذارد؟

برای چه قسمت هایی از بدن لیزر مو جایز نیست؟

آیا قبل از لیزر مو باید پزشک مرا ویزیت کند؟

با چه پزشکی در رابطه با لیزر مو مشورت کنیم؟

نوع پوست چه تاثیری در روند درمان لیزر موهای زائد با لیزر کندلا دارد؟

حداقل سن و حداکثر سن برای لیزر مو های زائد چقدر است؟

آیا لیزرکندلا برای موهای زائد مردان هم کاربرد دارد؟

چه مدت بعد ار اپیلاسیون می توان موهای زائد را لیزر کرد؟

آیا قبل از لیزر، نیازی به زدن ژل برای ضخیم شدن مو می باشد؟

ایا قبل از انجام لیزر می توان دوش گرفت؟

آیا می توان پیش از لیزر موهای زائد از دئودورانت استفاده کرد؟

آیا قبل از لیزر باید موها را شیو کرد؟

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

چرا لیزر روی موهای سفید اثر ندارد؟

چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام م شود؟

مراقبت های لازم بعد از لیزر با لیزر کندلا کدامند؟      

چگونه فرق لیزر کندلا اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

چه عواملی در نتیجه گرفتن از لیزر کندلا تاثیر گذارند؟

 

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد به یک فرایند درمانی گفته می شود که در آن از یک اشعه نور متمرکز برای از بین بردن موهای زائد کمک می گیرند. بهتر است که پیش از انجام لیزر یک سری نکات را رعایت کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

نکته اول مربوط به زمانی است که در حال بررسی درباره لیزر مو های زائد با دستگاه لیزر کندلا هستید، و بعد به زمانی است که تصمیم قطعی برای لیزر موهای زائد را گرفته اید و به مهیا کردن شرایط قبل از لیزر می پردازید.

لیزر موهای زائد چیست؟
لیزر موهای زائد چیست؟

نکته:  قبل از لیزر موهای زائد خود حتما با یک دکتر متخصص پوست و مو مشورت کنید.

در تبلیغات از دستگاه های مختلفی نام برده می شود. فرق بین آنها چیست و کدام دستگاه بهتر است؟

برای رفع موهای زائد دو سیستم مختلف وجود دارد: سیستم های لیزری و سیستم های غیر لیزری.

دستگاه های غیر لیزری، سیستم های نوری می باشند که IPL نامیده می شوند. این مدل از دستگاه ها برای از بین بردن موهای زائد مناسب می باشند ولی از لیزر کم قدرت تر هستند. در حقیقت به دلیل گران بودن سیستم های لیزری، سیستم های غیر لیزری به بازار امده اند، که دسترسی به آنها راحت تر بوده و هزینه کمتری دارند ولی در عوض عوارض بیشتری مانند سوختگی پوست و بازگشت سریع مو را دارند.

سیستم های لیزری دارای انواع متفاوتی می باشند که الکسانداریت و دایود از آن جمله اند. الکساندرایت و دایود دارای مکانیسم ها و طول موج های مختلفی هستند که هر کدام از آنها برای انواع مختلف پوست ها مورد استفاده قرار می گیرند.

لیزری که برای پوست های سبزه استفاده می شود ممکن است که برای پوست های روشن نامناسب باشد و بر عکس.  انتخاب لیزر مناسب با پوست شما بر عهده پزشک می باشد و پزشک متخصص باید با انواع مختلف لیزر ها آشنایی داشته باشد.

در تبلیغات از دستگاه های مختلفی نام برده می شود. فرق بین آنها چیست و کدام دستگاه بهتر است؟
در تبلیغات از دستگاه های مختلفی نام برده می شود. فرق بین آنها چیست و کدام دستگاه بهتر است؟

لیزر کندلا چیست؟

لیزر کندلا یکی از مدرنترین و پیشرفته ترین دستگاه ها برای رفع موهای زائد می باشد. لیزر کندلا توسط شرکت کندلا ساخته شده و الکساندرایت کندلا نسل چهارم تولیدات این شرکت می باشد.

از دلایل محبوبیت این دستگاه در بین مراکز زیبایی، قیمت لیزر الکساندرایت است که به نسبت بقیه دستگاه ها دارای هزینه کمتری می باشد. به غیر از این مقاومت و ماندگاری بسیار زیاد این دستگاه که منجر به افزایش طول عمر آن می شود، می باشد.

برای ایجاد طول موج 755 نانومتر در این دستگاه از جواهری به نام الکسا استفاده می کنند، الکسا بعد از تحریک شدن به کمک منبع انرژی بسیار قوی، لیزر سبز رنگی را به سطح پوست می تاباند که موجب ایجاد طول موج 755 نانومتر به صورتی بسیار دقیق می شود، دستگاه های مشابه لیزر کندلا این توانایی و دقت را ندارند.

طول موج 755 نانومتری در دستگاه لیزر کندلا قابلیت تنظیم و تغییر دارد و همچنین قابلیت نفوذ به اعماق پوست با دقت خیلی بالا را دارا می باشد. لیزر کندلا می تواند در هر یک ثانیه 5 شات را پراکنده کند و همین امر باعث کم شدن زمان درمان و جلسات انجام لیزر می شود.

لیزر کندلا یک سیستم خنک کننده بسیار قوی دارد که در زمان مو زدائی از بوجود آمدن احساس درد یا سوزش در پوست بیمار جلوگیری می کند.همین طور کاربرانی که با دستگاه لیزر کندلا کار می کنند به خاطر راحتی استفاده از آن، برای خرید این دستگاه راغب تر هستند.

نقطه قوت در لیزر کندلا مربوط به جواهر به کار گرفته شده در آن می باشد. تولید بهترین نوع جواهر الکسا در آمریکا می باشد. تهیه دستگاهی که به نوع مرغوب الکسا مجهز باشد باعث اثر گذاری بیشتر این دستگاه در رفع موهای زائد بدن می شود.

تاثیر گذار ی لیزرکندلا بر موهای زائد به چه صورت است و آیا لیزر کندلا  باعث از بین رفتن کامل موها می شود؟

برای رفع دائمی موهای زائد بدن 3 روش کاربرد بیشتری دارد، دارو، الکترولیز، لیزر

معمولا لیزر موهای زائد را کم پشت و نازک می نماید ولی موجب از بین رفتن کامل آنها نمی شود. لیزر معمولا 4 تا 6 جلسه و تقریبا یک بار در ماه انجام می شود و بعد 3 ماه یک بار جلسات ترمیمی لیزر انجام می شود.

بعد از انجام 4 تا 7 جلسه لیزر موها بسیار کمتر می شوند. اگر شخص مشکل هورمونی نداشته باشد خیلی زود جواب می گیرد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد بیشتر می باشد و لیزر کردن بی فایده است. پس اگر در جلسه مشاوره قبل از لیزر مشخص شد که مشکل هورمونی وجود ندارد، می توان جلسات لیزر را آغاز نمود، باید بدانید که لیزر موهای زائد را به صورت کامل از بین نمی برد.

تاثیر گذار ی لیزرکندلا بر موهای زائد به چه صورت است و آیا لیزر کندلا  باعث از بین رفتن کامل موها می شود؟
تاثیر گذار ی لیزرکندلا بر موهای زائد به چه صورت است و آیا لیزر کندلا  باعث از بین رفتن کامل موها می شود؟

مزایای لیزر کندلا کدامند؟

 • لیزر کندلا برای پوست های روشن مناسب تر می باشد. این لیزر به دلیل طول

موج مناسبی که دارد، بهترین دستگاه برای پوست های روشن است. چرا که باعث کمترین صدمه به پوست می شود.

 • دوره درمان با دستگاه لیزر کندلا کمتر است.
 • سرعت انجام درمان با لیزر کندلا بسیار بالا است.
 • در لیزر کندلا برای هر بیمار یک سری مخصوص به کار می رود که در رعایت بهداشت بسیار اهمیت دارد. در حالی که باقی لیزر ها این خصوصیت را ندارند.
 • احساس درد در لیزر کندلا بسیار کم می باشد و این به خاطر این است که با ورود اشعه لیزر به بدن یک گاز هم تزریق می شود، این گاز باعث خنک شدن پوست می شود.
 • از دیگر مزایای این دستگاه داشتن یک سیستم خنک کننده بسیار قوی می باشد که برای کاهش درد، التهاب و سوزش به کار می رود. با کمک گرفتن از این دستگاه دیگر نیازی به استفاده از کرم های موضعی و بی حس کننده نیست.
 • لیزر کندلا هزینه بیشتری نسبت به سایر لیزر ها دارد اما با این وجود به دلیل درد کمتر، بهداشت بیشتر، جلسات کمتر و توان بالاتر طرفداران زیادی دارد.
مزایای لیزر کندلا کدامند؟
مزایای لیزر کندلا کدامند؟

عوارض جانبی لیزر کندلا کدامند؟

عوارض ناشی از لیزر با دستگاه کندلا به دو قسمت عوارض کوتاه مدت و عوارض بلند مدت تقسیم بندی می شوند.

عوارض کوتاه مدت حذف موهای زائد با لیزر کندلا

عوارض کوتاه مدت ناشی از لیزر بوسیله دستگاه کندلا طبیعی می باشد و امکان دارد که بعد از انجام لیزر این عوارض را مشاهده کنید:

تورم خفیف

از عوارضی که در لیزر به وجود می آید و دلیل آن، از بین بردن فولیکول های مو بوسیله حرارت بسیار بالا و در حدود 80 درجه سانتی گراد، موجب متورم شدن پوست می شود. تورم ایجاد شده در بافت های کناری سلول های پوست می باشد و بعد از گذشت چند ساعت به طور کامل محو می شود. می توانید پوست را خنک نگه دارید تا تورم به سرعت کاهش یابد.

قرمز شدن

از واکنش های طبیعی پوست به گرما، قرمز شدن است. وقتی که اشعه لیزر به ملانین مو جذب می گردد باعث ایجاد حرارت بسیار بالایی می شود تا موجب سوختن فولیکول مو شود، در نتیجه پوست شما قرمز می گردد. در دستگاه لیزر کندلا با استفاده از سیستم های خنک کننده DCD و ACC و همچنین اسپری کریوژن و دمیدن هوای خنک سعی شده تا قرمزی پوست را به حداقل برسانند. به شکلی که حتی اشخاصی که پوست های بسیار حساسی دارند بعد از لیزر بوسیله لیزر کندلا قرمزی کمتری به نسبت اپیلاسیون داشته اند.

این قرمزی موقت بوده و بعد از چند ساعت خوب می شود.

التهاب

در بعضی افراد به غیر از تورم و قرمز شدن التهاب نیز بوجود می آید. بعد از انجام لیزر با دستگاه لیزر کندلا امکان دارد که حس کنید در سطح پوستتان جوش های بسیار ریزی زده است ولی در واقع این جوش ها به دلیل التهاب بافت های اطراف فولیکول مو می باشد که حرارت خیلی بالایی را گرفته اند. با خنک کردن قسمت لیزر شده و همچنین استفاده کردن از کیسه یخ این التهاب از بین می رود.

اثر سوختگی

بوجود آمدن لکه های تیره و روشن که بیشتر به سوختگی شبیه هستند هم بر پوست بعضی از افرادی که پوست های تیره دارند ممکن است که دیده شود. این لکه های ایجاد شده معمولا بین 4 تا 7 روز بعد از لیزر با دستگاه لیزر کندلا پاک میشوند.

 پوسته پوسته شدن

یکی دیگر از عوارضی که بعد از لیزر کندلا مشاهده شده است پوسته پوسته شدن پوست در ناحیه ای که لیزر انجام شده می باشد. احتمال وقوع این عارضه بسیار کم است و در افرادی دیده می شود که پوستشان خشک است و با استفاده از کرم های مرطوب کننده به راحتی درمان می شود.

تغییر رنگ پوست یا تغییر رنگدانه ها

بعد از انجام لیزر با دستگاه لیزر کندلا ممکن است در بعضی از قسمت های پوست خود تغییر رنگ مشاهده کنید. به طور مثال کسانی که رنگ پوست تیره ای دارند لکه های سفیدی را روی پوست خود ببینند. این عارضه به دلیل تغییر در رنگدانه های پوست ایجاد می شود و موقتی است و بین 4 تا 6 روز کاملا محو می شود ولی در صورتی که ادامه دار بود و تغییرات عادی به نظر نرسید حتما به پزشک مراجعه کرده و از کرم های لایه بردار استفاده کنید.

عوارض جانبی بلند مدت حذف موهای زائد با لیزر کندلا

گزارش خاصی از عوارض جانبی بلند مدت لیزر کندلا تا امروز گزارش نشده است. ولی اگر لیزر مو توسط اپراتور بی تجربه و بدون تخصص و با استفاده از دستگاه های تقلبی انجام شود، امکان دارد که بیمار عوارض شدید و بدون بازگشتی را تجربه نماید. این عوارض موارد زیر را شامل می شود.

از بین رفتن رنگدانه های پوست

تغییر رنگدانه های پوست ممکن است به احتمال خیلی کم بعد از انجام لیزر با دستگاه لیزر کندلا آن هم در اشخاصی که رنگ پوست تیره ای دارند، دیده شود. اگر به توصیه های پزشک بی توجهی کرده باشید و در 2 هفته گذشته قبل از انجام لیزر آفتاب گرفته باشید ممکن است که لکه های روشن برای مدت زمان طولانی روی پوست شما باقی بماند.

آسیب دیدن چشم ها

در روند فرایند رفع موهای زائد در ناحیه صورت اگر لیزر مستقیما به چشم ها برخورد کند موجب آسیب رسیدن به چشم ها خواهد شد. به همین خاطر در زمان انجام لیزر از عینک های مخصوص برای پوشاندن چشم ها استفاده می کنند تا از چشم ها محافظت نمایند.

ایجاد زخم و عفونت

در لیزر به وسیله دستگاه لیزر کندلا به دلیل از بین بردن فولیکول های مو ممکن است که خطر ایجاد عفونت بوجود آید پس بهتر است اگر زخمی روی بدن شما وجود دارد پیش از انجام لیزر پزشک خود را در جریان قرار دهید، تا در صورت خطر به وجود آمدن عفونت دارو های مناسب یا کرم های آنتی بیوتیک به شما بدهد. در صورت عدم رعایت این موارد امکان دارد که با انجام لیزر باکتری ها به جریان خون وارد شوند و در زخم جمع شده و باعث عفونت می شود.

سوختگی خفیف و تاول زدن

اگر بعد از انجام لیزر مو توسط دستگاه لیزر کندلا، پوست در مقابل آفتاب قرار داده شود ممکن است که تاول بزند. همین طور اگر طول موجی که انتخاب شده برای پوست شما مناسب نباشد ممکن است باعث ایجاد سوختگی و بوجود آمدن تاول شود.

تغییر بافت پوست

ایجاد تغییر در بافت پوست یکی دیگر از عوارض لیزر کندلا می باشد و بیشتر در پوست های برنزه شده اتفاق می افتد.

اثر سوختگی

معمولا با استفاده از دستگاه لیزر کندلا سوختگی ایجاد نمی شود ولی در اثر بی تجربگی اپراتور دستگاه و دادن حرارت بیشتر از حد مجاز به پوست ممکن است که پوست آسیب دیده و دچار سوختگی شود. اگر در انتخاب مرکز لیزر و پزشک خوب دقت کنید چنین عارضه های بوجود نمی آید.

امکان دارد که فرد بعد از انجام لیزر مراقب نبوده و پوست را در معرض آفتاب قرار داده باشد و باعث ایجاد سوختگی در سطح پوست شود. در چنین موقعیت هایی بعد از مشاهده آثار سوختگی فرد باید خیلی فوری نزد پزشک برود.

رشد مجدد موها با حجم بیشتر

موضوع رشد بیش از حد مو ها در ناحیه ای که تحت لیزر قرار گرفته است را نباید  با موضوع ریزش موهای لیزر شده بعد از 2 هفته یکی دانست. بعضی از بیماران بعد از گذشته 10 روز از لیزر درمانی، مخصوصا بعد از انجام لیزر در جلسه اول به کلینیک می آیند و می گویند که آنقدر موهایشان زیاد شده است که در زمان استحمام قسمتی که لیزر شده است پر از مو شده و هر دفعه باید آن را تمیز نمایند.

توجه داشته باشید که اثر لیزر مو بعد از گذشت 2 هفته مشخص می شود و آن دسته از موهایی که داخل فولیکول در مرحله رشد بوده اند و ریشه آنها سوزانده شده است از پوست خارج می شوند و در نتیجه شما با یک حجم زیاد از مودر ناحیه لیزر شده مواجه خواهید شد. این نشانه خوبی است و نشان دهنده این موضوع می باشد که لیزر بوسیله دستگاه لیزر کندلا به درستی صورت گرفته است و با کمی صبر می بینید که در جلسات آینده حجم موها کمتر خواهد شد.

رشد دوباره موها با حجم زیاد که به عنوان عوارض لیزر مو باشد، خیلی کم گزارش شده است که آن نیز به دلیل اختلالات هورمونی و یا مصرف یک سری دارو بدون اطلاع دادن به پزشک متخصص لیزر اتفاق افتاده است. حتما قبل از انجام لیزر با دستگاه کندلا با پزشک متخصص مشورت کنید و لیست دارو هایی که مصرف می نمایید را به وی بگویید.

چه باور های غلطی در خصوص عوارض جانبی لیزر موهای زائد با لیزر کندلا وجود دارد؟

حذف موهای زائد با دستگاه کندلا سرطان زا است.

سرطان زا بودن لیزر شایعه ای بیش نیست. بر طبق آخرین اطلاعیه فدراسیون مراقبت از پوست FDA  لیزر کندلا سرطان زا نبوده و حتی در مواردی برای درمان سرطان پوست هم کاربرد دارد.

لیزر موهای زائد موجب ناباروی می شود.

این شایعه که لیزر باعث ایجاد ناباروری می گردد کاملا رد شده است. با در نظر گرفتن این موضوع که اشعه لیزر فقط چند میلیمتر برای رسیدن به فولیکول مو،  نفوذ می کند و انقدر قوی نیست که از پوست عبور نماید و به بخش های داخلی بدن برسد. در نتیجه به هیچ عنوان نمی تواند اثری بر بخش های داخلی بدن بگذارد و سبب ناباروری گردد.

آیا لیزر موهای زائد روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر می گذارد؟

پاسخ این سوال خیر است. زیرا لیزری که برای ناحیه بیکینی و زیر بغل استفاده می شود به اجزای داخلی بدن مانند تخمدان ها یا بافت سینه ارتباطی ندارد و آثار بدی روی بافت های بدن نمی گذارد. این موضوع در دنیا بررسی شده و مشخص گردیده است که میزان نفوذ پذیری لیزر در پوست بسیار اندک می باشد و چند میلی متر بیشتر نیست. در نتیجه به بافت های زیرین نفوذ نمی کند که مشکل ساز شود. انرژی گرمایی آزاد شده به وسیله ی لیزر نمی تواند در عمق بافت نفوذ کند و نفوذ آن فقط در قسمت های سطحی پوست است.

عوارض ناشی از لیزر موهای زائد با لیزر کندلا برای چه افرادی خطرناک است؟

پوست های خیلی تیره

اشخاصی که دارای پوست های تیره هستند ممکن است که این علائم بیشتر در آنها بروز کند. در این افراد معمولا پزشک کرم های بی حسی و یا ضد حساسیت تجویز می کند تا پوست های حساس واکنش کمتری به لیزر داشته باشند. به هر شکل این عوارض جانبی خفیف، موقتی و کوتاه مدت هستند و دلیلی برا ایجاد نگرانی بابت آنها وجود ندارد چرا که بعد از چند ساعت یا چند روز خوب می شود.

 

افرادی که برنزه کرده اند

به افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند لیزر کندلا پیشنهاد نمی شود، زیرا ممکن است که دچار عوارضی مانند اثر سوختگی و یا تغییر بافت پوست شوند. بنابراین متخصصان می گویند که بهتر است که صبر کنید تا پوست به رنگ طبیعی خود برگردد بعد لیزر کنید.

زنان باردار

عوارض جانبی حاصل از لیزر با لیزر کندلا بر روی زنان باردار یا جنین  آنها تایید نشده است. گرچه بر طبق نتایج تحقیقاتی که انجام شده از عوارض ناشی از لیزر با دستگاه لیزر کندلا بر زنان باردار چیزی گزارش نشده است اما توصیه می شود که در زمان بارداری لیزر انجام ندهید.

افرادی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند

در اشخاصی که به تازگی عمل جراحی انجام داده اند احتمال بروز عفونت بعد از رفع موهای زائد با لیزر کندلا بیشتر از سایر افراد است. بنابراین اشخاصی که زخم باز دارند یا بخیه هایی دارند که هنوز جوش نخورده است باید تا سلامت کامل صبر کرده و بعد لیزر کنند.

افرادی که داروهای خاصی مانند آنتی بیوتیک یا راکوتان مصرف می کنند.

مصرف آنتی بیوتیک ها و دارو های هورمونی یا راکوتان ممکن است که روی تاثیر لیزر بر موهای زائد اثر عکس بگذارد و حتی امکان دارد که موجب رشد مجدد موها با حجم های بسیار زیاد بعد اتمام جلسات لیزر شود.

 

آیا ممکن است بیماری های واگیر دار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر کندلا منتقل شوند؟

در مورد انتقال بیماری هایی مانند زگیل توسط دستگاه لیزر کندلا گزارش هایی دریافت شده است. اگر دستگاه لیزر کندلا به ویروس زگیل و یا هر ویروس دیگری آلوده شده باشد می تواند این ویروس را به افراد دیگر نیز منتقل نماید. اگر کسی مبتلا به ویروسی باشد باید قبل از انجام لیزر حتما به پزشک یا اپراتور دستگاه اطلاع دهد و انجام لیزر را تا زمان از بین  بیماری اش به تاخیر بیاندازد.

 

آیا مصرف دارو های گوناگون بر لیزر موهای زائد اثر می گذارد؟

مصرف داروهایی مانند دارو های رقیق کننده خون مثل آسپرین و دارو های ضد التهاب باعث ایجاد تاثیرات نامطلوبی روی لیزر موهای زائد می شود..

اگر به هر دلیلی بیشتر از 14 روز است که آنتی بیوتیک استفاده می کنید، بهتر است که لیزر نکنید زیرا ممکن است که لیزر موهای زائد در این شرایط باعث ایجاد اثرات بدی روی پوست شما شود. می دانید که آنتی بیوتیک موجب حساسیت پوست در برابر نور می شود و از آنجا که لیزر اشعه متمرکزی از نور می باشد امکان دارد که باعث سوختن پوست، از بین رفتن رنگدانه های پوست و یا ایجاد لک هایی بر روی پوست شود.

قرص های مکمل مانند قزص های ویتامین گروه B باعث افزایش رشد موها می شود. در نتیجه اگر از این قرص ها استفاده می کنید ممکن است با لیزر به نتیجه دلخواه نرسید.

پس اگر داروی خاصی استفاده می کنید حتما در هنگام مشاوره به پزشک خود اعلام نمایید.

برای چه قسمت هایی از بدن لیزر مو جایز نیست؟

لیزر موهای زائد برای ابرو ها و قسمت های اطراف چشم خطر دارد، چرا که ممکن است که به چشم ها صدمه بزند.

اگر پوست خود را با آفتاب گرفتن برنزه کرده اید و به اصطلاح آفتاب سوخته شده اید یا حتی برنزه شده اید، تا وقتی که پوست شما به رنگ طبیعی نرسیده بهتر است که لیزر نکنید. چرا که امکان بروز عوارضی مانند تاول زدن و یا سوختگی وجود دارد.

آیا قبل از لیزر مو باید پزشک مرا ویزیت کند؟

می دانید که لیزر موهای زائد یک روش درمانی به شمار می رود. در نتیجه شما باید خودتان را به دست یک شخص مطمئن بسپارید. اولین قدمی که باید پیش ازلیزر بردارید، گرفتن مشاوره از یک پزشک متخصص پوست می باشد.

ابتدا پزشک متخصص شما را معاینه می کند و بررسی می کند که آیا شما شرایط لازم برای انجام لیزر با لیزر کندلا را دارید؟ این بررسی در 3 بخش که شرایط فیزیکی، شرایط بیولوژیکی و شرایط خاص را شامل می شود انجام می گردد.

با چه پزشکی در رابطه با لیزر مو مشورت کنیم؟

اگر قصد دارید که درباره لیزر موهای زائد خود و همچنین ویژگی های دستگاه لیزر کندلا بیشتر بدانید بهتر است که با یک پزشک متخصص در امور جراحی زیبایی و پوست و مو که دارای تجربه های زیادی در ارتباط با لیزر مو های زائد دارد مشورت کنید.

نوع پوست چه تاثیری در درمان لیزر موهای زائد دارد؟

قبل از انجام لیزر موهای زائد، پزشک متخصص، رنگ موهای زائد شما و همچنین نوع پوست شما را بررسی میکند و بر اساس آن مشخص می کند که چه دستگاهی برای پوست و موی شما مناسب تر می باشد. اگر شما موهایی روشن داشته باشید پزشک لیزر کندلا را به شما توصیه نمی کند. اگر پوست شما روشن و موهای تیره داشته باشید پزشک لیزر کندلا را به شما پیشنهاد می کند و اگر پوست شما خیلی تیره است استفاده از دستگاه کندلا یگ برای شما مناسب تر می باشد.

حداقل سن و حداکثر سن برای لیزر مو های زائد چقدر است؟

در هنگام انجام لیزر موهای زائد، حتما باید سن فرد در نظر گرفته شود. لیزر کندلا برای اشخاص کمتر از 15 سال مناسب نمی باشد. امکان دارد که این افراد در کوتاه مدت به نتیجه خیلی خوبی دست یابند ولی به این خاطر که در سن بلوغ هستند، ممکن است که بعد از گذشت چندین سال با رشد غیر طبیعی و زیاد موهای زائد خود مواجه شوند، در این صورت مجبور به پرداخت هزینه و وقت اضافی برای از بین بردن موهای زائد می شوند. پس بهتر آن است که بعد از گذراندن سن بلوغ و زمانی که هورمون ها به پایداری رسیدند برای لیزر موهای زائد خود اقدام نمایند.

همین طور لیزر روی افرادی که به دلیل بالا رفتن سن موهایشان سفید شده است، جواب نمی دهد.

 

آیا لیزر موی مردان هم امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که: بله مردان هم می توانند موهای زائد بدن خود را لیزر کنند، ولی به خاطر وجود یک سری تفاوت های بین زنان و مردان مانند ضخامت پوست، نحوه رویش مو و میزان تحمل درد، انتخاب نوع دستگاه و تنظیمات دستگاه  مثل طول موج، مدا پالس و فرکانس برای مردان متفاوت می باشد.

چه مدت بعد ار اپیلاسیون می توان موهای زائد را لیزر کرد؟

همانطور که گفته شد، اشعه لیزر به وسیله فولیکول ریشه مو جذب می شود و انرژی حرارتی تولید می نماید که باعث از میان رفتن مو ها می شود. اگر در فاصله کمتر از 2 هفته گذشته به هر روشی موهای خود را از زیشه خارج کرده باشید لیزر مو هیچ تاثیری روی موهای زائد شما نخواهد گذاشت. اگر موهای زائد خود را با روش اپیلاسون گرفته اید،بهتر است که 4 تا 6 هفته بعد که  موهایتان در حال رشد هستند برای لیزر اقدام کنید.

آیا قبل از لیزر، نیازی به زدن ژل برای ضخیم شدن مو می باشد؟

هنگام مشورت با متخصص پوست و مو، و زمانی که دکتر پوست شما را معاینه می کند اگر به دارویی نیاز باشد برای شما تجویز خواهد شد. در بیشتر موارد، مو برای انجام لیزر، با لیزر کندلا مناسب است. ولی اگر پوست شما تیره باشد یا برنزه کرده باشید دکتر یک کرم سفید کننده به شما می دهد که به سفید شدن پوست شما کمک کند. دقت کنید که قبل از شروع لیزر و در حین انجام آن، از کرم هایی که باعث تیره شدن پوست می شوند استفاده نکنید.

آیا قبل از انجام لیزر می توان دوش گرفت؟

بهتر است که قبل از انجام لیزر حمام کنید و پوست خودتان را با استفاده از شامپو بدن یا صابون کاملا تمیز کنید که اگر مواد آرایشی، چربی یا کرم روی پوست باقی مانده پاک شود.

آیا می توان پیش از لیزر موهای زائد از دئودورانت استفاده کرد؟

در روزی که قصد انجام لیزر موهای زائد خود را دارید هیچ گونه ماده اضافی مانند مرطوب کننده یا دئودورانت را بر روی پوست خود نمالید. چرا که در زمان انجام لیزر با لیزر کندلا پوست باید کاملا پاک باشد.

آیا قبل از لیزر باید موها را شیو کرد؟

لیزر جذب رنگدانه های مو می گردد پس اگر موها بلند و تیره باشند، اشعه لیزر به آنها جذب شده و قدرت نفوذ به پوست را ندارد و به ریشه مو نمی رسد و ممکن است که باعث ایجاد سوختگی پوست شود.  در نتیجه شیو کردن بوسیله تیغ نو و بدون ایجاد زخم یا خراش روی پوست 12 تا 14 ساعت پیش از انجام لیزر ضروری می باشد.

بهتر است که شیو مو روز قبل از انجام لیزر صورت گیرد اما در صورتی که فراموش شود در همان روز هم می توان مو ها شیو کرد.

آیا قبل از لیزر باید موها را شیو کرد؟
آیا قبل از لیزر باید موها را شیو کرد؟

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

با اطمینان کامل می گوییم خیر. هیچ گونه لیزری حتی لیزرهایی با برند آمریکایی برای از بین بردن موهای زائد کرکی جواب نمی دهد و حتی ممکن است که اگر برای این نواحی از لیزر استفاده کنید با نتیجه عکس مواجه شوید. به این صورت که تمام موهای کرکی صورت شما سیاه و ضخیم شوند.

آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟
آیا موهای نازک و کرکی را می توان لیزر کرد؟

چرا لیزر روی موهای سفید اثر ندارد؟

می دانید که لیزر دارای یک رنگ و یک طول موج می باشد، مکانیسم عمل لیزر به این صورت است که در رنگدانه های ملانینی مو ها جذب می شود و باعث از بین رفتن سلول های زنده مو می گردد، در نتیجه موهای ضخیم و مشکی دارای ملانین بیشتری هستند و نور لیزر را راحت تر جذب می کنند و سریع تر از بین می روند.

با توجه به توضیحات گفته شده موی سفید به دلیل نداشتن ملانین قادر به جذب اشعه لیزر نبوده و به لیزر جواب نمی دهد.

چرا لیزر روی موهای سفید اثر ندارد؟
چرا لیزر روی موهای سفید اثر ندارد؟

چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می شود؟

دلیل اینکه لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می شود چرخه رشد مو در انسان می باشد.

هر تار مو 3 مرحله رشد دارد:

 1. مرحله رشد یا آناژن
 2. مرحله انتقالی یا کاتاژن
 3. مرحله استراحت یا تلوژن

تاثیر لیزر تنها بر موهایی است که در مرحله رشد یا آناژن باشند، و اگر مو در مرحله کاتاژن یا تلوژن باشد لیزر تاثیری روی آن نمی گذارد. از عوامل مهم در نتیجه گیری لیزر تعداد تارهای مویی است که در ناحیه تحت لیزر در مرحله آناژن باشند.

چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می شود؟
چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می شود؟

مراقبت های لازم بعد از لیزر با لیزر کندلا کدامند؟

 • بعد از انجام لیزر تا 24 ساعت بعد از انجام موارد زیر پرهیز کنید.
 • استفاده از مواد شوینده در محل لیزر
 • فعالیت بدنی شدید
 • آرایش
 • استحمام
 • تا سه روز بعد از انجام لیزر از کرم زینک به همراه کرم بتامتازون ( برای بدن) و از کرم زینک به همراه کرم مومتازون ( برای صورت) به صورت هر 8 ساعت یکبار استفاده کنید و از چهارمین روز کرم ضد آفتاب بزنید. بهتر است که کرم زینک به صورت یک سوم کرم های دیگر استفاده شود.
 • در زمان انجام لیزر به دنبال برنزه کردن پوست خود نباشید.
 • روند ریزش موها در افراد مختلف، متفاوت است و در بعضی موارد امکان دارد که بعد جلسه های دوم یا سوم موها شروع به ریزش نمایند و این موضوع با توجه به نوع پوست هر کسی متفاوت می باشد.
 • در زمان درمان موهای زائد با استفاده از لیزر، موهای زائد را تنها با تیغ یا ژیلت شیو کنید و از روش هایی که باعث کنده شدن موها از ریشه می شوند دوری کنید.
 • امکان دارد که بعد از انجام لیزر ریشه های سیاه رنگ مو را بر روی پوست خود مشاهده کنید که در حقیقت ریشه سوخته مو می باشد و می ریزد.
 • جلسات لیزر صورت هر یک ماه یک بار و جلسات لیزر بدن هر 2 ماه یک بار انجام شود بهتر است.
 • به خانم هایی که زیر 50 سال سن دارند و در نواحی صورت، دور سینه، شکم و کشاله ران مو های زائد دارند انجام آزمایش هورمونی و سونوگرافی تخمدان توصیه می شود.
مراقبت های لازم بعد از لیزر با لیزر کندلا کدامند؟
مراقبت های لازم بعد از لیزر با لیزر کندلا کدامند؟

چگونه فرق لیزر کندلا اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

از مسائل خیلی مهم در انتخاب لیزر نوع دستگاه لیزر می باشد. تنها یک نام تجاری معروف نمی تواند جواب دهی و آسیب نرساندن دستگاه را تضمین کند.

نکته بسیار مهم در ارتباط با دستگاه های لیزر چگونگی تشخیص دستگاه لیزر اصل از تقلبی می باشد. در واقع تشخیص این مساله آسان نیست و افراد متخصص در این زمینه نیز به سختی می توانند دستگاه اصلی را از تقلبی تشخیص دهند. به غیر از دستگاه های تقلبی لیزر، بعضی از کلینیک ها دستگاه های اصلی کار کرده ی کشورهای دیگر را خریداری کرده و با انجام یک سری تعمیرات از آنها استفاده می کنند.

سعی کنید برای انتخاب کلینیک لیزر به دنبال تخفیف های استثنایی نباشید چرا که هیچ ارزانی بدون دلیل نمی باشد. در انتخاب کلینیک بسیار دقت کنید و یک کلینیک معتبر و با سابقه را انتخاب نمایید.

همن طور می توانید با شرکت وارد کننده دستگاه کندلا تماس گرفته و استعلام بگیرید که آیا دستگاه آن کلینیک اصل است یا تقلبی

چگونه فرق لیزر کندلا اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟
چگونه فرق لیزر کندلا اصل و تقلبی را تشخیص دهیم؟

چه عواملی در نتیجه گرفتن از لیزر کندلا تاثیر گذارند؟

 • درمان مشکلات هورمونی
 • انتخاب صحیح دستگاه لیزر
 • انتخاب صحیص درجه لیزر
 • تکمیل دوره لیزر درمانی در موعد های مقرر
چه عواملی در نتیجه گرفتن از لیزر کندلا تاثیر گذارند؟
چه عواملی در نتیجه گرفتن از لیزر کندلا تاثیر گذارند؟

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید