میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

لیست موضوعات

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

هدف از نگارش این مقاله آشنا کردن شما مخاطبان محترم با بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ افراد برای زیباتر شدن صورت و اندام خود ، به خصوص برای رفع چین و چروک، خط اخم و خنده، حجم دادن به لب و گونه گاهی اوقات به روش های مختلفی که  وجود دارد، روی می آورند. از این روش ها می توان تزریق ژل و بوتاکس با عنوان محبوترین روش ها معرفی کرد. برای هر عملی  به خصوص تزریق ژل، رعایت برخی نکات به بهبود هرچه سریع تر وکاهش عوارض عمل کمک می کند.

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در ادامه به پرسش های زیر پاسخ می دهیم:

ـ منظور از تزریق ژل چه چیزی است؟

ـ  چه مواردی را پس از تزریق ژل باید رعایت کرد؟

ـ در تزریق چند نوع ژل استفاده می شود؟

ـ برای برطرف کردن ورم بعد از تزریق چه کاری باید انجام داد؟

ـ از تزریق ژل برای چه مواردی استفاده می شود؟

ـ تزریق ژل در چند مرحله انجام می شود؟

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

1ـ منظور از تزریق ژل چه چیزی است؟

اگر بخواهیم معنی دقیقی از تزریق ژل را بیان کنیم، باید به چرایی استفاده از آن بپردازیم. در واقع تزریق ژل یک عملی است که بدون ایجاد برشی در سطح پوست و به صورت سریع برای رفع نقص هایی همچون چین و چروک ، خط اخم ولبخند در صورت، زیاد کردن حجم لب ها، پر کردن گودی های صورت و غیره انجام می شود.

در بسیاری از افراد زیبا بودن به آنها اعتماد به نفس می دهد و در برنامه های مراقبت از خود برای رسیدن به این حس و حفظ زیبایی، از روش  تزریق ژل استفاده می کنند. تزریق ژل از محبوترین عمل ها بعد از بوتاکس در بین افراد می باشد.

انواع گوناگونی از ژل ها وجود دارد که سازمان FDA آمریکا آنها را تائید کرده است. ژل هیالورونیک به دلیل اثر گذاری زیاد در اصلاح فرم بافت ها و نیز موارد دیگر از محبوبیت بسیاری در بین افراد برخودار است.

بدن به طور ذاتی توانایی تولید هیالورونیک به عنوان روان کننده را دارد، اعضایی که در آنها مقدار بیشتری از هیالورونیک وجود دارد، عبارت است از:پوست، داخل مفصل ها، در داخل پلاگین چشم و در بقیه عضوها مقدار کمتری وجود دارد. این ماده قادر است بعد از تزریق در بدن جذب شده و به پوست ظاهری زیبا و جوان ببخشد.

1ـ منظور از تزریق ژل چه چیزی است؟
1ـ منظور از تزریق ژل چه چیزی است؟

2ـ چه مواردی را پس از تزریق ژل باید رعایت کرد؟

تصمیم برای انجام تزریق ژل  برای بعضی از افراد بسیار سخت می باشد، اما باید به این نکته توجه کنید که بعد از تزریق ژل، برای تاثیر گذاری بیشتر بر روی بافت پوست باید نکاتی را رعایت نمایید.در ادامه به برخی از این نکات اشاره می کنیم:

ـ جریان تزریق ژل بسیار ساده می باشد اما بازهم برای انجام آن باید به منخصص رجوع کنید. تقریبا اکثر متخصصین برای جلوگیری از درد ایجاد شده از تزریق و  بی حس کردن آن،لیدوکائین به بافت تزریق می کنند. موضوعی که در اینجا اهمیت دارد مربوط به افرادی است که به لیدوکائین حساسیت دارند. این افراد حتما پزشک خود را باید در جریان بگذارند.

نتیجه تزریق

ـ برای مشاهده نتیجه تزریق در صورت استفاده از هیالورونیک نیاز نیست مدت زمان زیادی را برای دیدن نتیجه منتظر بمانید زیرا تاثیر خود را به زودی نشان می دهد. اما حدود دوهفته برای بهبود ورم و دیدن تصویر واقعی محل تزریق زمان احتیاج ایت.

ـ در بعضی از ژل ها می توانید بعد از تزریق به کارهای روزانه خود بپردازید و و به استراحت احتیاجی ندارید . اگر در موارد نادر در اثر تزریق این ژل ها کبودی بوجود آمد بعد از گذشت حدود 7 روز برطرف خواهند شد.

ـ  اگر بعد از تزریق احساس کردید توده در محل تزریق تشکیل شده و تقارن لب ها را به هم زده، زیاد نگران نباشید و کاری به آن نداشته باشید زیاد خود بخود بعد از چند هفته از بین می روند.

ـ  با توجه به ژل های تقلبی در بازار باید ابتدا در مورد مارک ژل تحقیق کنید و وهیچ گاه سلامتی خود را به خاطر پرداخت هزینه کمتر به خطر نینداید.

ـ اگر تزریق ژل از یک جلسه بیشتر زمان ببرد باید ژل خود را از پزشک دریافت کنید و در یخچال نگهداری نمایید.

نتیجه تزریق
نتیجه تزریق

3ـ در تزریق چند نوع ژل استفاده می شود؟

ژل های انواع مختلفی دارند که آنها را با توجه به مدت زمان جذب آنها به صورت زیر تقسیم بندی می کنند.

ـ بعضی از ژل ها دارای کلاژن می باشند این ماده قادر است، پس از مدتی در پوست جذب شود.

ـ یرخی از ژل ها دارای مواردی است که از اسیدلاکتیک ساخته شده اند و این نوع ژل ها از نظر ساختمانی مشابه استخوان می باشند. این ژل ها با طول عمر تقریبا 2 سال تبدیل  برآمدگی های ریز در زیر پوست می شود.

ـ  ژل هایی نیز هستند که توانایی جذب شدن ندارند ودارای ترکیبات اکرولیت می باشند. این نوع ژل ها به صورت گلوله یعنی دایره های ریز در می آیند.این نوع ژل ها به ندرت استفاده می شوند.

برای انتخاب ژل مناسب باید به محل تزریق ژل نیز توجه نمایید و مناسب ترین را انتخاب نمایید . می توانید از پزشک و تجربه دیگر افراد برای انتخاب صحیح و درست مشورت بگیرید.

3ـ در تزریق چند نوع ژل استفاده می شود؟
3ـ در تزریق چند نوع ژل استفاده می شود؟

4ـ برای برطرف کردن ورم بعد از تزریق چه کاری باید انجام داد؟

بسیاری از افراد به دلیل ترس از تورم ایجاد شده بعد از تزریق از انجام دادن آن هراس دارند. این تزریق می تواند در اثر استفاده ماده لیدوکائین در ترکیبات ژل یا داروی بی حسی باشد. به همین دلیل حدود 20 دقیقه قبل از عمل، از داروی بی حسی استفاده می کنند. برای رفع تورم و بهبود آن می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

ـ  کمپرس آب سرد به دلیل منقبض کردن رگ های خونی برای بهبود تورم گزینه ی مناسبی می باشد. همچنین می توانید از این روش برای بی حسی محل تزریق استفاده کنید.

ـ داروها و غذاهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند را نباید استفاده کنید زیرا سبب جاری شدن خون به داخل رگ ها می شوند.

ـ بعد از تزریق ژل نباید ورزش کنید یا به باشگاه بروید چراکه مویرگ هایی که بر اثر تزریق ژل از بین رفته اند به پلاکت و جریان خون به مقدار کم احتیاج دارند.

ـ از کرم هایی که برای رفع تورم در بازار وجود دارد استفاده نمایید ولی باید از برندهای معتبر استفاده کنید.

ـ برای برطرف کردن الهاب به وجود آمده از میوه هایی که دارای آنزیم بروملین هستند مانند موز، استفاده نمایید.

ـ غذاهایی که در مواد آنها سیلیسات وجود دارد باعث ایجاد تورم می شوند. به همین دلیل باید از خوردن مواد غذایی مانند زیتون، قارچ، گوجه و غیره جلوگیری نمایید.

همچنین پس از تزریق ژل نباید به آن دست بزنید و آن را لمس کنید و باید سر را با استفاده از بالشت در زاویه مناسب قرار دهید.

4ـ برای برطرف کردن ورم بعد از تزریق چه کاری باید انجام داد؟
4ـ برای برطرف کردن ورم بعد از تزریق چه کاری باید انجام داد؟

5ـ از تزریق ژل برای چه مواردی استفاده می شود؟

تزریق ژل امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و استفاده از این روش در صورت برای انجام اقداماتی مثل افزایش حجم لب، چانه، گونه و یا همچنین کمک به زیبا سازی از طریق از بین بردن جای جوش، خط اخم، خط لبخند، چین و چروک اطراف چشم، گودی زیر چشم و فرورفتگی هایی که ممکن است در قسمت های از پوست وجود داشته باشد، کاربرد دارد.

در مواردی که بوتاکس به از بین بردن خط اخم یا لبخند کمکی نکند، می توان از تزریق فیلر استفاده کرد. در این روش با بازگشت حجم از دست رفته به پوست، خطوط لبخندی که از بینی تا دهان ادامه دارد و همچنین خط اخم از بین می رود.

تزریق ژل یک اقدام درمانی و زیبایی است که باید تحت نظر پزشک متخصص و با تجربه انجام شود که همین امر موجب تفاوت قیمت ها در کلینیک های مختلف می شود. تزریق برای هر فردی با توجه آناتومی صورت و شرایط شخص انجام می شود.

گاهی با افرادی مواجه می شویم که به دلیل استفاده از تزریق های غیر استاندارد، ظاهری غیرطبیعی دارند و یا حتی ممکن است که دچار عوارض دیگری علاوه بر عدم زیبایی بشوند.

به همین دلیل تصور عموم از انجام تزریق ژل، ظاهری غیرطبیعی با حجم زیاد لب و چانه است در صورتی که اگر این کار تحت نظر متخصص و در کلینیک های معتبر انجام شود، بر زیبایی فرد تاثیر بسیاری دارد.

5ـ از تزریق ژل برای چه مواردی استفاده می شود؟
5ـ از تزریق ژل برای چه مواردی استفاده می شود؟

6ـ تزریق ژل در چند مرحله انجام می شود؟

در ابتدا لازم است که یک شرح حال کلی از بیمار توسط پزشک یا پرستار گرفته شود و سابقه ی بیماری های فرد از او پرسیده شود و سپس یک برنامه درمانی به شخص ارائه می شود و در آن نحوه ی استفاده از پر کننده های پوستی و همچنین درمان محل بخیه توضیح داده شده است. سپس نوبت به انجام تزریق می رسد.

پرکننده های پوستی محتوی مواد بی حس کننده ی موضعی می باشند که در نتیجه تزریق را برای فرد راحت تر می کند. استفاده از بی حسی موضعی برای همه ی افراد واجب نیست زیرا درد تزریق بسیار جزئی می باشد.

ابتدا ناحیه ی تزریق توسط متخصص مشخص می شود و بلافاصله پس از تزریق پر کننده، یک کیسه ی یخ بر روی محل انجام تزریق گذاشته می شود.

برای تکمیل ظاهر بیمار و همچنین کمک به بیمار برای انجام فعالیت های روزانه ی خود، از مواد معدنی مناسب می توان استفاده کرد. بسته به گستردگی محل تزریق، این اقدام بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

پس از تزریق ژل یک ورم در محل ایجاد می شود که بخاطر انجام این اقدام تهاجمی است و نتیجه ی اصلی 3 روز پس از انجام تزریق مشخص می شود. بعد از انجام تزریق شخص می تواند به راحتی فعالیت های روزمره ی خود را انجام دهد و حتی آرایش کند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید