میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

آیا برای لیزر آماده‌اید؟
آیا برای لیزر آماده‌اید؟

لیست موضوعات

آیا برای لیزر آماده‌اید؟

آیا برای لیزر آماده‌اید؟
آیا برای لیزر آماده‌اید؟

احتمالا قبل از انجام لیزر باید این سوال را از خود بپرسید که آیا برای لیزر آماده‌اید؟ یا خیر

در این مقاله سعی می‌شود نکته‌هایی در خصوص لیزر بر روی پوست و همچنین اطلاعاتی که باید قبل از انجام دادن لیزر بدانید را توضیح می‌دهیم:

مو نقش مهم در زیبایی ظاهری انسان‌ها دارد اما موهای زائد که در نواحی مختلف بدن رشد می‌کنند باعث آزار انسان‌ها شده است، از این رو انسان‌ها همیشه به دنبال راهی برای خلاصی و از بین بردن موهای زائد خود هستند.

این امر هم حتی در گذشته مورد توجه بوده است و مردم در قدیم هم به دنبال راهی برای از بین بردن این موها بوده‌اند وراه هایی مانند پودرهای موبر گیاهی و تیغ استفاده می‌کردند.

امروزه با پیشرفت علم روش‌های بهتری پیش روی انسان‌ها قرار گرفته است مانند استفاده از کرم‌های موبر، پودرهای بهداشتی، اپیلاسیون ها، انواع موم‌های سرد و گرم که همگی موارد فوق رضایت چندانی برای انسان‌ها فراهم نکرده است. اما دستگاه‌های جدید و مختلف لیزر کمک بزرگی به حل این مشکل به صورت دائمی کرده است.

در این مقاله سعی شده است به سوال هایی در خصوص لیزر پاسخ مناسب داده شود:

1: دلیل استفاده از لیزر چیست؟

2: اثراتی که لیزر روی موهای زائد می‌گذارد چیست؟

3: قبل از انجام لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

4: آیا برای لیزر آماده‌اید؟

 

دلیل استفاده از لیزر چیست؟

مو های زائد بدن ما به صورت ناخواسته در حال رشد است و ما نیاز به روش درمانی برای جلوگیری و توقف رشد این موها داریم گاهی رشد غیر معمولی موهای زائد دلایلی از قبیل ژنتیک، مصرف داروهای خاص وبالا بودن و یا اختلال درهورمون های آندروژن و… است.

دلیل استفاده از لیزر این است که حساب لیزر از سایر روش‌ها جداست. در این سال‌ها لیزر یکی از کاربردی‌ترین سریع‌ترین و بهترین روش‌ها برای رفع موهای زائد است. بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی، لیزر جز درمان‌هایی مؤثر است که موهای زائد را به طور دائم از بین می‌برد.

 

اثرات لیزر بر روی موهای زائد چگونه است؟

از فایده‌ها و مزیت‌های لیزر این است که نیازی به بستری شدن و هرگونه برش بر روی پوست ندارد. احتمال تغییر رنگ پوست و زخم روی پوست وجود ندارد. نیاز به مصرف داروی خاصی ندارد. نسبت به سایر روش‌ها اثر بخش بوده درد کمتری دارد، نتیجه انجام لیزر را می‌توان به سرعت مشاهده کرد.

کاهش تعداد موهای زائد

کاهش سرعت رشد موها

نازک شدن موها

کمرنگ‌تر شدن موها

اثرات لیزر بر روی موهای زائد چگونه است؟
اثرات لیزر بر روی موهای زائد چگونه است؟

قبل از انجام لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اولین نکته برای انجام دادن لیزر بر روی پوست این است که در صورت برنزه کردن باید مدتی کار لیزر را به تأخیر بیندازند چرا که ممکن است باعث تاول و سوختگی پوست شود. همچنین قبل از انجام لیزر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید

دومین نکته برای تأثیر بهتر لیزر در طول درمان این است که از تیغ (شیو) قبل از انجام لیزر استفاده شود، پس در طول درمان از اپیلاسیون، از انواع لوازم برای شیو موهای زائد مانند بند، اپیلیدی، کرم‌های موبر، وکس و ژیلت بپرهیزید تا بتوانید نتیجه بهتری از لیرز خود داشته باشید. اما اگر پیش از لیزر مجبور به شیو موهای زائد خود شدید بهتر است این کار را دو روز قبل از انجام لیزر انجام دهید.

اگر موهای زائد در سه جلسه اول لیزر درمانی از بین رفتند به این معنا نیست که درمان پایان یافته است، این باور غلطی است که خیلی‌ها گمان می‌کنند اگر رشد موهای زائد ناخواسته بعد از 2-3 جلسه متوقف شد دیگر نیاز به ادامه درمان نیست در صورتی که عملکرد دستگاه لیزر به این صورت می‌باشد در هر جلسه اشعه لیزر روی فولیکول‌ها که برای رشد موهاست تأثیر دارد بعضی موها ممکن است در فاز استراحت باشند پس اشعه لیزر روی آن‌ها اثری ندارد با این اوصاف حداقل باید 6-4 جلسه درمان موهای زائد را ادامه دهید تا موهایی که در فاز استراحت بودند به فاز رشد برسند و آن‌ها هم در گیر اثر لیزر شوند.

 

آیا برای لیزر آماده‌اید؟

با پاسخ دادن به چندین سؤال در مورد رایج‌ترین باورهای نادرست درباره اثرات لیزر موهای زائد بر روی بدن شما را بر این باور می‌رسانیم که لیزر هیچ گونه مشکلی برای بدن ندارد و شما برای انجام دادن لیزر مشتاق و آماده می‌شوید:

  1. آیا لیزر برای پوست‌های تیره مناسب نیست؟

در نسل‌های ابتدایی دستگاه‌های لیزر که تنها فولیکول‌هایی از مو که تیره هستند را تحت تأثیر قرار می‌داد باعث نگرانی تیره پوستان شده بود چرا که دستگاه رنگ پوست تیره را به عنوان فولیکول تیره تشخیص می‌داد و باعث سوختگی پوست افراد می‌شد از این رو افرادی که پوست تیره داشتند از این کار منصرف می‌شدند.

اما دستگاه‌های جدید لیزر مانند آل پی آل و الکساندرایت موتوس این مشکل را بر طرف کرده است و کسانی که رنگ پوست تیره دارند باخیال راحت از این درمان استفاده می‌کنند.

  1. آیا لیزر موهای زائد در اطراف شکم و پهلو باعث ناباروری می‌شود؟

یکی از نادرست‌ترین فکرها و باورها در مورد لیزر موهای زائد در میان مردم است، این است که این روش درمانی باعث آسیب به تخمدان‌ها و ناباروری در زنان می‌شود که باید بگوییم این باور شایعه‌ای بیش نیست و از ریشه غلط است.

اثر لیزر و نفوذ اشعه آن تنها تا حد ریشهٔ مو یا همان فولیکول موها می‌باشد، به هیچ وجه اشعه لیزر به داخل بدن نفوذ نمی‌کند حتی به لایه دوم پوست هم نمی‌رسد، پس نمی‌تواند اثری روی تخمدان‌ها و قسمتهای داخلی بدن بگذارد و باعث ناباروری گردد، حتی در دوران بارداری هم روی جنین اثر منفی ندارد اما توصیه می‌شود در این دوره لیزر انجام نشود اما ممنوعیتی هم ندارد.

  1. آیا لیزر باعث ضخیم شدن موهای کرکی می‌شود؟

در بعضی از افراد که تجربه کار با لیزر را داشته‌اند به طور خفیف باعث ضخیم یا تیره شدن موها ی کرکی شده است اما برای همه این چنین نیست اگر با متخصص و کسانی که آشنا هستند با دستگاه‌های لیزر و مشورت با آن‌ها به درمان با این روش را پیشنهاد می‌کنند.ولی در لیزر الکساندرایت موتوس این اتفاق نمی یوفتد و موهای کرکی هم مانند موهای زخیم از بین میرود.

امیدوارم مطالعه این مطلب به دردتان بخورد توصیه آخر ما به شما این است که اگر قصد لیزر موهای زائد خود را دارید با آگاهی و تحقیقات قبلی به سراغ این کار بروید چراکه این روزها مراکز غیر تخصصی فراوانی اقدام به انجام این کار می‌کنند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با دستگاه مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

 

مشاوره در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل لب

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

اینستاگرام:dr_zarganj

09127379893

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید