Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

آیا برند و نوع بوتاکس مهم است؟

همانطور که قبلا اشاره شد بوتاکس در واقع سم بوتولونیوم است. استفاده از این سم سودمند یکی از رایج ترین روش های مورد استفاده در جوانسازی، پیشگیری از پیری و چین و چروک، میگرن، تعریق بیش از حد، درمان اسپاسم و غیر قرینگی صورت، اسپاسم اندام ها، واژینیسموس و همورویید بوده و چنانچه توسط پزشک ماهر انجام شود می تواند نجاتگر و امیدبخش باشد.

مجددا تاکید میکنیم که بوتاکس در واقع یک سم است بنابراین امکان تعیین دوز آن به صورت دقیق و تزریق در محل درست مهم بوده و در غیر اینصورت می تواند عوارض فراوانی برای فرد به دنبال داشته باشد. کشورهای محدودی از تکنولوژی تعیین دوز دقیق این  برخوردار می باشند از اینرو وزارت بهداشت و درمان کشورمان با بررسی های تخصصی تنها چهار نوع بوتاکس موجود در بازار را تایید کرده است.

بوتاکس در امریکا 450-800 دلار هزینه دارد. اگر چه این سم به عنوان دارو با سوبسید خارجی (شرکت تولید کننده خارجی) و داخلی وارد کشور شده و توزیع می شود ولی با یک حساب سرانگشتی نیز مشخص می شود که مبالغ بسیار پایین اخذ شده در برخی مراکز عاقلانه نبوده و مشکوک است.

از سوی دیگر برخی افراد سودجو بدون در نظر گرفتن عوارض احتمالی تزریق (همچون شوک حین تزریق) و بدون آگاهی از آناتومی صورت در آرایشگاه ها اقدام به تزریق بوتاکس می کنند. از آنجا که سلامتی نعمتی بزرگ و تکرار نشدنی است .هر یک از ما وظیفه داریم با بررسی و مطالعه دقیق بهترین روش و بهترین فرد را انتخاب کرده و با دریافت خدمات از افراد و مراکز معتبر به خود و سلامتی خویش احترام بگذاریم.