میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

ایا لیفت بینی دائمی است
ایا لیفت بینی دائمی است

لیست موضوعات

ایا لیفت بینی دائمی است

در این مقاله قصد داریم در مورد این سوال پر تکرار که ایا لیفت بینی دائمی است یا خیر اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس با ما همراه باشید .

مهم: اگر چه لیفت بینی روشی کاربردی است اما لازم است قبل از آن از توسط پزشک متخصص معاینه شوید تا بهترین روش ممکن برای شما تشخیص داده شود.

در عصری که ما زندگی می کنیم ، تمامی افراد به دنبال زیبا شدن و  زیبا دیده شدن هستند ، به همین دلیل روز به روز به روش های نوین علم پزشکی در زمینه زیبایی اضافه می شود .

ایا لیفت بینی دائمی است
ایا لیفت بینی دائمی است

یکی از روش های زیبایی جدید ، لیفت بینی است که امروزه به دلیل مزیت های زیادی که نسبت به روش های گوناگون دیگر در زمینه زیبایی بینی وجود دارد ، پرطرفدار است .

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چرا باید لیفت بینی را انجام دهیم؟

لیفت بینی چیست؟

مزایا و معایب لیفت بینی  چیست؟

ماندگاری لیفت بینی چه مدت است؟

آیا انتخاب پزشک حاذق برای لیفت بینی اهمیت دارد؟

خدمات پس از درمان و اقدامات مراقبتی لیفت بینی چگونه است؟

مراحل انجام لیفت بینی به چه صورت است ؟

چه نخ هایی در در لیفت بینی انجام می شوند ؟

 

اهمیت لیفت بینی

اهمیت لیفت بینی
اهمیت لیفت بینی

یکی از فاکتورهای زیبایی صورت فرم بینی فرد است که در نگاه اول بسیار به چشم می آید . حال اگر بینی دارای نواقصی مانند قوز، افتادگی یا بزرگی بیش از حد باشد ، برای فرد اصلا خوشایند نیست چرا که باعث خدشه دار شدن زیبایی و همچنین پایین آمدن اعتماد به نفس فرد می شود .

تا چند سال پیش بیشتر افرادی که تمایل به  ایجاد تغییراتی در بینی خود داشتند  جراحی زیبایی بینی که با نام علمی رینوپلاستی شهرت داشت را انتخاب می کردند و اکثریت جامعه آماری آن را خانم ها تشکیل می دادند .

اهمیت لیفت بینی
اهمیت لیفت بینی

عمل رینوپلاستی

عمل رینوپلاستی
عمل رینوپلاستی

عمل رینوپلاستی سنتی شامل جراحی برای اصلاح و بازسازی بینی است که در این  نوع از عمل جراحی بینی ، فرد نیاز به بیهوشی کامل دارد و این بی هوشی می تواند برای فرد خطرناک بوده و باعث بروز  صدمات جبران ناپذیر شود .

همچنین مراقبت های بعد از عمل بسیار سخت و سنگین بوده و گاها ممکن است تا چند هفته یا چند ماه ادامه داشته باشد . مورد دیگر این است که به علت وجود ورم و کبودی نتیجه ی عمل بلافاصله مشخص نیست و بعضا نتیجه ی نهایی پس از گذشت چندین ماه قابل مشاهده است .

اما امروزه با پیشرفت های چشمگیری که در حوزه ی  علم پزشکی به وجود امده ، روش های نوین زیبایی بدون عمل جراحی  قد علم کرده اند که به نسبت جراحی ، دارای هزینه  ی کمتر، زمان کوتاه تر و عوارض کمتری هستند .

یکی از موثرترین این روش ها برای زیبایی بینی متد لیفت بینی می باشد که مشکلاتی از  جمله بزرگ بودن بینی ، پره های باز و نا متناسب ، قوز بینی یا افتادگی آن و غیره  را به راحتی و بدون نیاز به بیهوشی بر طرف می کند .

لیفت بینی یکی از متد های زیبایی

لیفت بینی یکی از متد های زیبایی
لیفت بینی یکی از متد های زیبایی

لیفت بینی یکی از متدهای زیبایی بینی است که به دو روش لیفت با نخ و لیفت با ژل انجام می شود که در اینجا توضیحاتی در مورد فرایند لیفت بینی به کمک نخ داده می شود .

در روش لیفت با نخ پزشک جراح  نخ را زیر پوست بینی جایگذاری می کند ، این نخ ها به صورت افقی به پل بینی و در کل به نوک بینی فرد وارد می شوند .

به این ترتیب هم ساختار طبیعی بینی حفظ می شود و هم صدماتی مانند  برش دادن ، شکستن استخوان و سایر آسیب ها را نیز به همراه نخواهد داشت .

لیفت بینی یکی از متد های زیبایی
لیفت بینی یکی از متد های زیبایی

نخ استفاده شده در این متد  پلی دی اکسانون نام دارد که به اختصار آن را PDO می نامند . از لحاظ علمی ثابت شده که نخ پلی دی اکسانون برای بدن قابل جذب بوده و پس از مدتی کاملا جذب بدن می شود و اثری از آن باقی نخواهد ماند .

همچنین این نخ با ساختار بیولوژیکی بدن انسان کاملا مطابقت داشته و باعث بروز هیچ عارضه یا حساسیتی نمی شود و بدن آن را پس نمی زند . با گذشت زمان و به تدریج که نخ PDO جذب بدن فرد می  شود .

تولید کلاژن

تولید کلاژن
تولید کلاژن

فرایند تولید کلاژن و فیبروبلاست های بافتی در پوست صورت می گیرد و به همین دلیل پوست محکم تر و کشیده تر می شود . در نتیجه بینی فرد بسیار خوش فرم  و زیبا تر می شود .

به علاوه وجود و قرار گیری این نخ ها در بینی مثل یک ساختار نگهدارنده یا داربست عمل می کند که بدون هیچ عمل جراحی و در مدت زمان کوتاه و سریعی باعث فرم دهی به بینی شده و نوک آن را بالا برده و یا به شکل مورد نظر فرد در می آورد.

علاوه بر این به جای بیهوشی که هم هزینه ی بالایی در بر دارد و هم باعث بروز صدماتی به بدن می شود ، از بی حسی موضعی استفاده می شود که با صرف زمان کمتری انجام شده و کم خطر تر و کم هزینه تر نیز است .

لیفت بینی با نخ باعث به وجود آمدن ظاهری طبیعی در صورت فرد شده و با کمترین درد ، ظاهری کاملا طبیعی به فرد هدیه می دهد .

نخ های قرار گرفته شده در بینی پس از گذشت مدت زمان حدود 6 الی 8 ماه کاملا حل شده و جذب پوست می شوند . با این حال  بینی حالت بالا و لیفت شده ی خود را برای تقریبا 8 تا 12 ماه دیگر نیز حفظ می کند .

اگر ترمیم و درمان مجدد حدودا 9 ماه  تا 1 سال پس از درمان اولیه انجام پذیرد می توانیم انتظار داشته باشیم که بینی فرم خود را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کند .

مزایا و معایب لیفت بینی

مزایا و معایب لیفت بینی
مزایا و معایب لیفت بینی

با توجه به اینکه هر عمل و اقدام برای زیبایی دارای مزیت ها و معایب خاص خود می باشد ، در ادامه قصد داریم مزایا و معایب مربوط به لیفت بینی را برشماریم .

یکی از مزیت هایی که می توان از آن به عنوان مهم ترین نقطه ی قوت لیفت بینی نام برد ، عدم وجود بیهوشی در آن است . همانطور که اطلاع دارید ، بیهوشی به دو شکل انجام می پذیرد .

مزایا و معایب لیفت بینی
مزایا و معایب لیفت بینی

نوع اول بی هوشی ، بی حسی محیطی یا ناحیه ای  است و نوع دوم بیهوشی ، عمومی یا کامل است . در بی حسی موضعی متخصص بیهوشی برای ناحیه ای که قرار است جراحی روی آن انجام شود ، تزریق نخاعی یا اپیدورال انجام می دهد .

بی هوشی عمومی

بی هوشی عمومی
بی هوشی عمومی

در بیهوشی عمومی یا کامل ابتدا یک سرم به فرد وصل می شود و سپس داروهایی که منجر به خواب رفتن فرد می شود به سرم تزریق می شود .

در تمام مدت بیهوشی متخصص بیهوشی لوله ای در نای(راه هوایی) فرد قرار می دهد که این لوله به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است و به اکسیژن رسانی و رسیدن گازهای بیهوشی برای در خواب نگه داشتن فرد کمک می کند .

بی حسی عمومی یا کامل می تواند آسیب های جبران ناپذیری به سیستم عصبی بدن انسان وارد کند یا باعث بروز حساسیت های پوستی شود .

برای مثال بدن فرد ممکن است به چسب ها یا مواد لاتکس ( مواد موجود در بعضی از اقلام پزشکی مانند دستکش ) یا محلول حاوی ید حساسیت نشان دهد . همچنین ممکن است بدن فرد به محل تزریق آنژیوکت نیز حساسیت نشان داده و باعث ایجاد عفونت شود .

بی حسی موضعی

بی حسی موضعی
بی حسی موضعی

اما در لیفت بینی از بی حسی موضعی یا محیطی استفاده می شود که خوشبختانه درصد خطرات و عوارض جانبی آن بسیار پایین و نزدیک به صفر است .

از دیگر مزیت های زیباسازی بینی به وسیله لیفت می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر فرد تحت لیفت قرار گرفته از فرم حاصل شده رضایت کافی نداشته باشد ، به راحتی می تواند آن را تغییر دهد .

بی حسی موضعی
بی حسی موضعی

همچنین در نظر گرفتن این نکته ی مثبت که در این روش هیچ گونه برش یا شکستگی استخوان وجود ندارد نیز می تواند به عنوان یک مزیت عمده ی لیفت بینی بیان شود . همچنین با توجه به اینکه برش های ایجاد شده با استفاده از سوزن انجام می شود و برش ها بسیار کوچک می باشند ، هیچ وقفه ای بابت خون رسانی به پوست به وجود نخواهد آمد .

اما مانند تمامی عمل های زیبایی که دارای معایبی می باشند ، عمل لیفت بینی نیز از این قضیه مستثنی نیست و معایب خاص خود را دارد .

عفونت کردن محل گره

عفونت کردن محل گره
عفونت کردن محل گره

یکی از معایب این روش امکان عفونت کردن محل گره می باشد . یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است با لیفت بینی رخ دهد پاره شدن نخ لیفت می باشد که در این صورت کل پروسه لیفت باید دوباره انجام شود .

همچنین ممکن است گره ی نخ واکنش نشان دهد و زیر پوست حالت برآمدگی ایجاد کند که در این صورت می بایست نخ توسط پزشک مربوطه خارج شود .

یکی از صدمات با درصد وقوع بسیار پایین ، پرش های عضلانی و صدمات وارد شده به اعصاب می باشد .همچنین اگر فرد دارای پوست بسیار نازکی باشد امکان دیده شدن نخ از زیر پوست وجود دارد .از دیگر معایب آن می توان به وجود ترمیم های متوالی اشاره کرد که می تواند موجب درد شود .

شما در حال مطالعه مقاله ایا لیفت بینی دائمی است هستید

ماندگاری لیفت بینی

ماندگاری لیفت بینی
ماندگاری لیفت بینی

یکی از پرسش های مهمی که ممکن است پیش آید برای فردی که در نظر دارد عمل لیفت بینی را انجام دهد ، مدت ماندگاری این عمل است .

زمان یکی از مهم ترین فاکتور های تصمیم گیری برای هر فرد می باشد و اگر با توجه به هزینه های احتمالی مدت زمان ماندگاری کم باشد ، قطعا عمل از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست .

همانطور که پیش تر نیز گفته شد ، در لیفت بینی با کمک نخ ، از نخی به نام نخ پلی دی اکسانون که به اختصار PDO نامیده می شود استفاده می شود .

این نخ از انواع نخ های قابل جذب می باشد که پس از گذشت مدتی از جایگذاری ، توسط پوست جذب شده و دیگر اثری از آن باقی نمی ماند . به علت همین ویژگی در این نخ ، نمی توان انتظار نتایج ماندگاری را داشت . این ماندگاری بسته به فرد و ویژگی های پوستی وی کاملا متغیر می باشد .

ماندگاری لیفت بینی
ماندگاری لیفت بینی

افراد جوان

افراد جوان
افراد جوان

برای افرادی که سن کمتری دارند و جوان تر هستند یک بار لیفت با نخ می تواند کافی باشد و فرد از نتیجه ی حاصل شده نهایت رضایت را داشته باشد . برای سایر افراد که سن بالاتری دارند ممکن است نیاز به تعداد دفعات بیشتری برای ترمیم باشد اما در نهایت مداوم نخواهد بود .

اگر کار لیفت توسط پزشک حاذق و حرفه ای انجام شود با توجه به سن فرد و کشش پوستی وی ، اثر درمان می تواند طولانی تر شده و چندین سال نیز دوام داشته باشد . با بالا رفتن سن و سپری شدن زمان به تدریج حالت کشسانی پوست فرد کاهش می یابد و ممکن است نیاز به تکرار دوره ی درمان باشد .

افراد جوان
افراد جوان

به طور کلی مدت زمان ماندگاری لیفت بینی می تواند از حداقل سه ماه تا حداکثر دو سال متغیر باشد .

اهمیت انتخاب پزشک حاذق برای لیفت بینی

اهمیت انتخاب پزشک حاذق برای لیفت بینی
اهمیت انتخاب پزشک حاذق برای لیفت بینی

در بسیاری از موارد پزشکان ممکن است نخ های بسیار کوتاه و نرم استفاده کنند که به علت باریکی و نرم بودن نخ ها ممکن است نتایج حاصله مطلوب نباشند .

در نتیجه برای یک لیفت موفق و مطلوب ، لازم و ضروری است که از نخ های ضخیم تر همراه با لنگر که به نام دندانه شناخته می شوند استفاده شود .

اهمیت انتخاب پزشک حاذق برای لیفت بینی
اهمیت انتخاب پزشک حاذق برای لیفت بینی

اما همین استفاده از نخ ضخیم ممکن است باعث بروز آسیب به بینی و حتی ایجاد اسکارهای دایمی روی پوست بینی شود . اینجاست که انتخاب یک پزشک خبره که تعداد زیادی عمل لیفت بینی با نخ را انجام داده است بسیار ضروری می باشد

تا فرد از حصول یک نتیجه ی مطلوب اطمینان داشته باشد . همچنین تعداد دقیق نخ های مورد استفاده برای به وجود آمدن نتیجه ی نهایی مورد نظر و دلخواه نیز به حضور یک پزشک حاذق و با تجربه نیاز دارد .

مانند تمامی عمل ها و درمان ها ، برای لیفت بینی نیز اگر دکتر انتخاب شده ماهر نباشد و به کار خود اشراف نداشته باشد ممکن است صدمات جبران ناپذیری به فرد وارد کند .

بنابراین انتخاب یک پزشک حاذق و کلینیک خوب برای انجام این درمان ، بسیار ارزشمند است تا کلینیک را با یک عمل موفقیت آمیز ترک کنید نه یک عمل اصطلاحا وصله پینه شده و بی ارزش . برای انتخاب یک پزشک خوب باید نکاتی را در نظر داشت که در ذیل به آن می پردازیم .

از پزشک خود درخواست کنید تا نمونه کار هایی که پیش تر از شما انجام داده است را به صورت عکس قبل و بعد به شما نشان دهد تا بتوانید معیار خوبی از نتیجه ی حاصله از عمل داشته باشید .

تعداد عمل هایی که دکتر مورد نظر شما انجام داده است نیز از جمله فاکتورهای مهم در انتخاب پزشک حاذق می باشد . زیرا تجربه ی کاری نقش بسزایی در موفقیت عمل دارد .

حتما در مورد نوع نخ مورد استفاده و تعداد نخ هایی که پزشک قرار است برای شما استفاده کند اطلاعاتی کسب کنید زیرا در نتیجه ی عمل تاثیر بالایی خواهد داشت .

در مورد عوارض پیش آمده برای سایر بیماران نیز از پزشک خود سوال بپرسید تا با اطلاعات کافی برای عمل خود حاضر شوید .

می توانید با حضور در مطب پزشک مورد نظر یا کلینیکی که قرار است خدمات درمانی شما در آن انجام شود نمونه ی زنده ای از عمل های صورت گرفته را مشاهده کنید و بتوانید با چشم خود معایب یا مزایای خدمات درمانی مورد نظر را مشاهده کنید .

شما در حال مطالعه مقاله ایا لیفت بینی دائمی است هستید.

خدمات پس از درمان و اقدامات مراقبتی لیفت بینی چگونه است؟

خدمات پس از درمان و اقدامات مراقبتی لیفت بینی چگونه است؟
خدمات پس از درمان و اقدامات مراقبتی لیفت بینی چگونه است؟

مراقبت های قبل از عمل :

مراقبت های قبل از عمل :
مراقبت های قبل از عمل :

بهتر است قبل از عمل لیفت بینی با مراقبت های قبل از آن آشنا شوید تا نتیجه نهایی با نتیجه باب میل تان یکی باشد . در زیر به مراقبت های قبل از لیفت بینی اشاره کرده ایم :

مانند هر عمل دیگر سعی کنید قبل از عمل یک پزشک خبره و کاربلد را انتخاب نمایید و با او مشورت کنید و  هر سوالی که دارید در مورد لیفت بینی از او بپرسید و  همچنین انتظاراتی که از عمل لیفت بینی دارید را با پزشک در میان بگذارید.

گاهی این جلسه مشاوره ممکن است مشخص شود که لیفت بینی برای شما مناسب نیست و پزشک راه دیگری را به شما پیشنهاد دهد .

مراقبت های قبل از عمل :
مراقبت های قبل از عمل :

نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید

نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید
نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید

سعی کنید یک هفته قبل از عمل از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید زیرا نتیجه بدی در عمل لیفت بینی خواهد گذاشت.

اکثر پزشکان معتقدند که در عمل های زیبایی به ویژه لیفت بینی بهتر است فرد دو الی یک هفته قبل از عمل از دخانیات استفاده ننماید زیرا ممکن است این امر باعث عفونت در فرد شود .

بهتر است هر گونه دارویی که مصرف می کنید را با دکتر خود در میان بگذارید و یک هفته قبل از لیفت بینی ، دارویی بدون اجازه و مشورت پزشک مصرف نکنید .

به هیچ عنوان یک هفته قبل از عمل ، از داروهایی مانند آسپرین استفاده نکنید . به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید ؛ زیرا در اکثر مواقع افرادی که قبل از عمل از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند در هنگام عمل و یا بعد از آن دچار خون ریزی می شوند .

داروهایی مانند نوافن، ایبوپروفن ، ناپرو ژنتیک و ناپروزان را یک هفته قبل از عمل لیفت بینی نباید مصرف کنید.

نکته مهم که باید قبل از عمل لیفت بینی این است که با انرژی مثبت و  با اعتماد به پزشک در روز عمل به مطب بروید تا نتیجه خوبی را در پایان کار مشاهده نمایید .

قبل از عمل سعی کنید پوستتان تمیز باشد و هیچ کرمی حتی کرم مرطوب کننده بر روی پوست تان نباشد .

شما در حال مطالعه مقاله ایا لیفت بینی دائمی است هستید.

مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی

مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی
مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی

برای اینکه عوارض بعد از لیفت بینی را کاهش دهید بهتر است تمامی مراقبت های بعد از عمل لیفت را به خوبی انجام دهید . این مراقبت ها به صورت زیر است :

در بعضی از افراد ممکن است بعد از عمل لیفت بینی احساس تهوع به وجود بیاید . برای رفع آن اگر پزشک دارویی تجویز کرده بود مصرف کنید ، در غیر این صورت سعی کنید یک آبمیوه بنوشید ؛ زیرا ممکن است گاهی این تهوع بر اثر افت فشار ناشی از استرس باشد .

مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی
مراقبت های بعد از عمل لیفت بینی

اگر خارش و یا قرمزی در محل احساس کردید می توانید تا پنج روز بعد از عمل ، روزی 4 یا 5 بار یخ بر روی آن بگذارید این کار روند خارش و قرمزی را به صورت چشم گیری کاهش می دهد .

سعی کنید تا 24 ساعت بعد از عمل حرکات صورت مانند اخم و خنده را انجام ندهید ؛ زیرا این حرکات باعث تحریک بخیه و نخ های لیفت می شوند .

به هیچ عنوان تا دو روز بعد از عمل از لوازم آرایشی به ویژه کرم استفاده نکنید .

سعی کنید تا 7 الی 10 روز بعد از عمل از غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارند استفاده نکنید . همچنین میوه و سبزیجاتی که سفت هستند را نیز استفاده نکنید .

یکی از مهم ترین نکاتی که باید بعد از عمل لیفت بینی از انجام آن به صورت جدی پرهیز کنید جویدن آدامس است .  زیرا آدامس باعث می شود که حرکات عضلات صورت زیاد شود و لیفت بینی را تحریک کند .

سعی کند قبل از عمل لیفت بینی اگر می خواهید ، به حمام بروید ؛ زیرا بعد از عمل نمی توانید تا دو روز به حمام بروید . البته بعضی از پزشکان بعد از یک روز را به بیمار اجازه می دهند ولی باید مراقب باشند که صورت خود را بخصوص ناحیه ای که لیفت انجام شده است را با مراعات بالا بشویند .

تا دوروز سعی کنید زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید . همچنین بهتر است تا یک هفته حمام آفتاب نگیرید .

سعی کنید تا  سه روز بعد از لیفت بینی ، به جکوزی و سونا نروید.

اگر پزشک دارویی تجویز کرد حتما به موقع مصرف کنید .

شما در حال مطالعه مقاله ایا لیفت بینی دائمی است هستید.

مراحل انجام لیفت بینی

مراحل انجام لیفت بینی
مراحل انجام لیفت بینی

لیفت بینی یکی از روش های پزشکی است که باید طبق قاعده و قانون خودش انجام شود ؛ زیرا این روش ها با سلامتی فرد متقاضی همراه است . در زیر به مراحل انجام لیفت بینی اشاره کرده ایم :

در گام نخست هرگونه آرایش و کثیفی که ناشی از آلودگی هوا است را به صورت کامل برطرف نمایید . بیشتر پزشکان قبل از عمل لیفت بینی به بیمار می گویند صورت خود را با صابون به صورت کامل بشویند تا میکروب و کثیفی بر روی آن نباشد .

در این گام باید بینی را به صورت کامل با ماده کلرهگزیدین  ضدعفونی کنید .

از داروهای بی حسی موضوعی و یا ضد درد  برای اینکه درد لیفت بینی کاهش پیدا کند ،  برای بیمار تزریق می شود .

بعد از اینکه بی حس شدن بینی بصورت کامل انجام شد ، مراحل لیفت بینی با نخ ، با توجه به تجربه و روش انتخابی پزشک انجام می شود .

بعد از اتمام کار ، پزشک باید تمامی مراقبت های لازم بعد از عمل لیفت بینی را به بیمار توضیح دهد و در صورت بروز هر گونه مشکلی از بیمار بخواهد که با او در ارتباط باشد و عمل خود سرانه انجام ندهد .

مراحل انجام لیفت بینی
مراحل انجام لیفت بینی

کاربرد لیفت بینی

کاربرد لیفت بینی
کاربرد لیفت بینی

عمل لیفت بینی برای بینی های استخوانی و گوشتی انجام می شود  .

بینی های گوشتی به بینی هایی گفته می شود که پوست بینی ضخیمی دارند  و چربی منافذ پوست این نوع از بینی ها به وضوح دیده می شود و همچنین دارای چهره های بین باز  و پهن هستند .

معمولا عمل بینی در بینی های گوشتی نتیجه مطلوبی ندارد و به دلیل اینکه دارای غضروف ضعیفی هستند احتمال اینکه بعد از یک مدت بینی به سمت پایین کشیده شود بسیار زیاد است به همین دلیل بیشتر افرادی که دارای این نوع بینی هستند ترجیح می دهند روش های دیگر زیبایی بینی را امتحان کنند .

کاربرد لیفت بینی
کاربرد لیفت بینی

این روش ها شامل لیفت بینی با نخ ، تزریق ژل پلاسما و گاها رینوپلاستی است .

در این نوع روش بهتر است افرادی که داری بینی گوشتی هستند با پزشک مربوطه مشورت کنند و بهترین روش پیشنهادی را که با نظر خودشان متناسب است انتخاب نمایند .

در این روش از نخ PDO برای اینکه نوک بینی به سمت بالا کشیده شود  و همچنین پره های بینیم جمع تر شود استفاده می کنند . این نوع از نخ ها به نسبت نخ های دیگر دارای آلرژی بسیار کمتری است و همچنین بیمار می تواند از مزیت دوره نقاهت هم استفاده نماید .

بینی استخوانی ، بینی هایی هستند که عمدتا دارای قوز هستند و یا افرادی که این بینی ها را دارند از اندازه آنها ناراضی هستند و این اندازه می تواند بزرگی و یا حتی کوچکی بینی باشد که با دیگر اجزای صورت همخوانی ندارد . با استفاده از لیفت بینی با نخ می توان ، بینی با پوست نرم و صاف به همراه فرمی زیبا را به فرد هدیه داد .

شما در حال مطالعه مقاله ایا لیفت بینی دائمی است هستید.

نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شوند

نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شوند
نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شوند

نخ های متعددی در حال حاضر برای لیفت بینی وجود دارد و بهتر است قبل از عمل لیفت بینی از پزشک بخواهید از نخی برای شما استفاده کند که لیفت بینی را به خوبی و با ماندگاری بیشتری انجام می دهد .

مونوفیلامنت  از نخ های معروفی است که در لیفت بینی استفاده می شود  که نام اختصاری آن پی دی او  است . این نخ با ظرافتی که دارد باعث می شود خیلی از عوارض بعد از عمل لیفت بینی تا حد زیادی کاهش یابد .

نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شوند
نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شوند

نخ کاگ

نخ کاگ
نخ کاگ

پی دی او – سی او جی  یکی از نخ های دیگر در روش لیفت بینی است که به نام نخ کاگ در بین پزشکان معروف است .

این نخ مانند نخ های قدیم خارهای بسیار ظریفی دارد که این  مشکل باعث میشود که التهابات زیادی در ناحیه ای که از نخ استفاده می شود به وجود آید .

از مزایای این نخ می توان به تحریک کلاژن سازی و لیفت سریع تر پوست اشاره کرد . این نخ به نسبت نخ های دیگر به دلیل مزایایی که دارد گران تر است .

پلی گلیکولیک اسید  از نخ های دیگر برای لیفت بینی است و دو مزیت اصلی دارد . اول اینکه باعث ایجاد لیفت سریع و التهاب در پوست بینی می شود و همچنین دارای چند رشته است . به دلیل وجود ماده ای به نام گلیکولیک اسید، این نخ ها روند التهاب و کلاژن سازی را به سرعت انجام می دهند .

هوریکان از نخ هایی است که به صورت مارپیچ استفاده می شود و باعث می شود که طول بیشتری از آنها درون بافت صورت قرار بگیرد و همین امر کلاژن سازی را بیشتر کند . این نخ ها در قسمت های دیگر به جز لیفت بینی نیز کاربرد دارند .

روش نخ دوبل

روش نخ دوبل
روش نخ دوبل

یکی از روش هایی که بعضی از پزشکان برای زیبایی بینی انجام می دهند این است که از همان لیفت بینی با نخ استفاده می کنند اما به روش نخ دوبل .

این روش در عمل زیبایی بینی اگر به دقت و با ظرافت انجام شود و بعد از عمل به خوبی از آن مراقبت شود ، می تواند طول عمر بیشتری نسبت به روش لیفت بینی با یک نخ را داشته باشد .

این روش زیبایی نیز به یک روش  غیر تهاجمی معروف است و نیازی نیست در آن فرد بیهوش شود . و شما بعد از اینکه بی حسی موضعی را زدید باید  حدود 20 دقیقه صبر کنید تا بی حسی اثر خودش را بگذارد و بعد از آن عمل لیفت بینی از طریق دو نخ برای شما در ده دقیقه انجام می شود . معمولا عوارضی که در روش های زیبایی بینی داریم ، مانند کبودی، تورم، تغییر صدا و حتی مشکلات مخاطی در این عمل نداریم .

بهتر است بدانید اگر دچار انحرافی در بینی هستید از این روش استفاده نکنید . اما اگر می خواهید بینی را به سمت بالا جمع کنید  یا می خواهید قوز بینی را برطرف کنید این روش بهترین انتخاب است . اگر پزشک شما مهارت کافی را داشته باشد می تواند با استفاده از این روش سوراخ های بینی شما را تا حد زیادی جمع کند .

شما در حال مطالعه مقاله ایا لیفت بینی دائمی است هستید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به پرسش کلی که آیا لیفت بینی دائمی است پاسخ دهیم و بگوییم خیر، برای اینکه بتوانید از نتیجه لیفت بینی  مدت طولانی تری  لذت ببرید بهتر است به دستور پزشک در زمان های مشخص عمل را تکرار کنید .

این روش مانند هر روش دیگری نیاز به مراقبت های قبل و بعد از عمل دارد که اگر شما در انتخاب پزشک حساسیت زیادی به خرج داده باشید می توانید از مشاوره های آن استفاده کنید و تا حد زیادی عوارض این روش زیبایی را کاهش دهید .

از اینکه تا پایان مقاله ایا لیفت بینی دائمی است با ما همراه بودید متشکریم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

۴ پاسخ

    1. اگر منظورتون اینه که با مشت می خوان بزنن تو بینیتون به نظر ما قبل از لیفت هم نمی شه این کار رو انجام داد. 🙂

  1. سلام اگر بخوایم بینیمون دائم همینجور بمونه باید هر سال یا هر دوسال تمدید شه یا بعد یه مدت میمونه؟و اینکه هزینه ی تمدید به اندازه ی هزینه ی عمله؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید