میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کوچک کردن لابیا مینور
کوچک کردن لبیا مینور

لیست موضوعات

کوچک کردن لبیا مینور

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع کوچک کردن لبیا مینور بپردازیم.

اگر مایل به انجام عمل کوچک کردن لابیا مینور هستید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مقاله قرار دارد تماس بگیرید

اکثر بانوان دوست ندارند که برای درمان مشکلات لابیا با پزشکان صحبت کنند، این کار تنها به خود فرد ضربه زده و موجب می­شود تا در مورد عملکرد این ناحیه دچار آسیب و سردرگمی شود.

کوچک کردن لبیا مینور
کوچک کردن لبیا مینور

به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

 1. لابیا چیست؟
 2. لابیا مینور در حالت طبیعی به چه اندازه است؟
 3. لابیا مینور به چه علتی در بدن بانوان بزرگ­تر از حد طبیعی خواهد شد؟
 4. هایپرتروفی لابیا به چه معناست؟
 5. روش ­های کوچک کردن لابیا با استفاده از جراحی کدامند؟
 6. به چه دلیل باید از روش­های درمانی هایپرتروفی لابیا استفاده کرد؟
 7. چه افرادی کاندید انجام عمل جراحی زیبایی لابیا پلاستی هستند و چه افرادی نباید از این روش درمانی استفاده کنند؟
 8. مراقبت­ ها و اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از جراحی لابیا پلاستی کدامند؟

 

لابیا چیست؟

لابیا از واژه لاتین انتخاب شده که به معنای لب می­باشد. در واقع لابیا قسمتی از دستگاه تناسلی در زنان است و آن را می­توان بخشی از ناحیه تناسلی دانست که قابل مشاهده است.

در بانوان دو نوع متفاوت لابیا وجود دارد که تحت عنوان لابیا ماژور و لابیا مینور شناخته خواهند شد. در واقع لابیاها وظیفه دارند تا از مجرای ادرار، دهانه واژن و کلیتوریس محافظت کنند.

لابیا چیست؟
لابیا چیست؟

لابیا ماژور:

این قسمت به لابیای بیرونی و لابیا ماژور شناخته می­شود، و محل قرار گیری آن به این صورت است که از تپه ونوس شروع شده و تا قسمت پرینه ادامه خواهد داشت. این لابیا مسئولیت محافظت از ساختارهای درونی خود را ( کلیتوریس، لب­ های داخلی، دهانه واژن و مجاری ادراری) دارد.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

لابیا مینور:

در واقع لابیا مینور به بخشی از بدن گفته می­شود که داخل لابیا ماژور قرار گرفته و از زیر کلیتوریس تشکیل می­شود و تا دهانه واژن ادامه خواهد داشت. لابیا مینور دو لایه پوستی که در افراد مختلف می­تواند از جنبه رنگ و سایز کاملا متفاوت باشد.

لابیا مینور در حالت طبیعی به چه اندازه است:

بر اساس مطالعاتی که پزشکان در این زمینه انجام داده­اند لابیا مینور اندازه مشخصی ندارد و در بانوان با سایز­های مختلفی دیده شده است و این موضوع می­تواند به عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، بارداری­ های متعدد و … مربوط باشد.

در اصل نظر پزشکان به این صورت است که اگر اندازه لابیاها به شکلی باشد که حین فعالیت ­های طبیعی همچون ورزش کردن موجب آزار و اذیت فرد شود، باید حتما تحت درمان قرار گرفته و برای جراحی آن اقدام نمایید.

علاوه بر این ممکن است وجود لابیا مینور در دستگاه تناسلی چنین افرادی موجب گردد تا از خروج ترشحات موجود در واژن جلوگیری کند و این عامل مشکلات زیادی از جمله عفونت را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

لابیا مینور در حالت طبیعی به چه اندازه است:
لابیا مینور در حالت طبیعی به چه اندازه است:

پس بر این اساس باید به اندازه لابیاها توجه کرد و در صورت بزرگ بودن سایز آن حتما از پزشکان مشاوره بگیرید.

اگر از جنبه زیبایی نیز به این موضوع دقت کنیم نمی­توان هیچ اندازه خاصی را برای لابیاها تعریف کرد، اما بسیاری از بانوان نیز علاقه زیادی به عمل لابیا مینور دارند و می­خواهند با کوتاه کردن یا برداشتن لابیاها زیبایی ظاهری دستگاه تناسلی خود را بیش­تر کنند.

لابیا مینور به چه علتی در بدن بانوان بزرگ­تر از حد طبیعی خواهد شد؟

تا کنون مطالعات بسیار زیادی در این باره انجام شده اما پزشکان به نتیجه قطعی در این باره نرسیدند. با این وجود بررسی­ها نشان می­دهد که عوامل مختلفی می­تواند موجب رشد بیش از اندازه در لابیا مینور شود که مهمترین موارد آن شامل گزینه­ های زیر خواهد بود:

عوامل ژنتیکی:

طبق مطالعات سایز لابیاها می­تواند ارتباط مستقیمی با ژنتیک داشته باشد و در بسیاری از اقوام دیده شده که لابیاهای بزرگی دارند. پس نژاد یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در این زمینه می­باشد.

تغییرات هورمونی:

تغییرات هورمونی در بدن بر بخش ­های مختلفی می­تواند تاثیر گذار باشد که لابیا مینور نیز یکی از این قسمت­ها است. به عنوان مثال بزرگ شدن لابیاها می­تواند نتیجه بارداری در زنان باشد.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

بارداری و زایمان ­های متعدد:

یکی دیگر از مواردی که ممکن است موجب بزرگ شدن لابیاها در بانوان گردد زایمان ­های متعدد است. زمانی که بانوان زایمان­های بیش از 2 تا 3 مورد را تجربه کنند به دلیل اتفاقاتی که در بافت های ناحیه تناسلی به صورت طبیعی به وجود می ­آید دچار تغییرات دائمی نیز خواهند بود که یکی از این تغییرات بزرگ شدن سایز لابیا مینور خواهد بود.

افزایش سن:

هنگامی که سن افزایش می­یابد اندام­های بدن حالت کشسانی خود را از دست داده و موجب می­شود که پوست نواحی مختلفی از بدن کش بیاید. این مشکل می­تواند بر لابیا مینور نیز تاثیر گذاشته و موجب بزرگ شدن آن گردد.

معمولا بانوانی که مرز 40 سالگی را می­گذرانند بیشتر با این مشکل روبرو خواهند بود و همین موضوع سبب می­شود تا خواستار عمل ­های زیبایی در دستگاه تناسلی خود باشند.

البته این موضوع را نیز باید متذکر شد که با بالا رفتن سن و یائسگی در بانوان هورمون­ های زنانه کاهش می ­یابند، این عامل موجب می­شود تا بخش­ هایی از بدن همچون لابیا مینور به تدریج دارای تغییر سایز شده و کوچک­تر گردند.

بر اساس توضیحاتی که گفته شد به صورت قطعی نمی­توان گفت که بانوان به چه علت دچار شل شدگی در قسمت لابیا مینور خواهند شد. با این حال ممکن است بسیاری از افراد بعد از گذراندن دوره بلوغ علاوه بر بزرگ شدن لابیاها دچار تیرگی در این ناحیه نیز بشوند. چنین افرادی بیشتر از بانوان دیگر خواستار عمل­ های زیبایی در دستگاه تناسلی خود هستند.

هایپرتروفی لابیا به چه معناست؟

در واقع هایپرتروفی یک اصطلاح است که بین پزشکان هنگامی که لابیاها بیش از اندازه بزرگ باشند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. باید بدانید که وجود لابیاهای بزرگ در اندام تناسلی بانوان کاملا طبیعی بوده و هیچ جای نگرانی را برای فرد باقی نمی­گذارد.

هایپرتروفی لابیا به چه معناست؟
هایپرتروفی لابیا به چه معناست؟

افراد بسیار زیادی هستند که با لابیاهای بزرگ و نامتقارن متولد می­شوند و در طول دوره زندگی هیچ مشکل خاصی را متوجه نخواهند شد. اما ممکن است بزرگ شدن بیش از اندازه لابیا فرد را دچار مشکلات مختلفی کند که مجبور به عمل­ های جراحی در این زمینه گردد.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

آیا هایپرتروفی لابیا طبیعی است؟

در واقع همان گونه که گفته شد هایپرتروفی لابیا به معنای بزرگ شدن سایز لابیاهاست. بانوان باید بدانند که وجود لابیا در دستگاه تناسلی بی دلیل نبوده و نقش محافظت کننده از کلیتوریس و قسمت­های داخلی واژن را از عوامل مختلفی همچون ضربه یا اصطکاک را بر عهده دارد.

آیا هایپرتروفی لابیا طبیعی است؟
آیا هایپرتروفی لابیا طبیعی است؟

لابیاها در افراد مختلف دارای اندازه ­های متفاوتی هستند که اکثر مواقع نیز به صورت نامتقارن ظاهر خواهند شد. هایپرتروفی در لابیا مینور ممکن است به صورتی باشد، که موجب گردد تا لابیاهای داخلی بزرگ­تر از لابیاهای خارجی به نظر بیایند. اما این وضعیت جسمانی هیچ گونه تاثیری را بر سلامت فرد باقی نخواهد گذاشت

بسیاری از افرادی که دچار هایپرتروفی لابیا مینور هستند، در این باره اطلاعات خاصی نداشته و عوارض نامطلوبی را از بزرگی لابیاها احساس نخواهند کرد.

عوارض جانبی هایپرتروفی لابیاها:

بیشتر کسانی که دچار هایپرتروفی لابیا هستند در طی زندگی خود متوجه مشکلات خاصی نخواهند بود اما در تعداد کمی از افراد ممکن است موجب ناراحتی شده و وی را متوجه خطرات متعددی در این زمینه کند. عوارض جانبی که این مشکل می­تواند به همراه داشته باشد شامل موارد زیر خواهد بود:

تحریک:

لابیا یکی از حساس­ترین نقاط بدن می­باشد که ممکن است بزرگ بودن آن موجب شود تا زودتر از حالت طبیعی تحریک گردد. در افرادی که تحرکات ورزشی همچون اسب سواری و دوچرخه سواری را انجام می­دهند این امکان وجود دارد فشار را بر این قسمت از بدن خود احساس کنند.

تعدادی از بانوان که لابیاهای بزرگی دارند ممکن است هنگام فعالیت ­های جنسی با درد ناشی از اصطکاک مواجه شوند. زمانی که یک فرد دارای لابیای بزرگ باشد ممکن است با پوشیدن لباس ­های تنگ و یا لباس زیر با مشکلاتی از قبیل تحریک پایدار مواجه شوند.

تحریک:
تحریک:

بهداشت شخصی:

افرادی که دارای لابیاهای بزرگی در قسمت تناسلی خود هستند عموما به دلیل پیچ خوردن پوست­ های اطراف آن ممکن است که از نظر بهداشتی دچار مشکل شوند. تمیز کردن این قسمت از بدن یکی از مهم­ترین مواردی است که بانوان باید به آن توجه ویژه­ای داشته باشند.

چون وجود این قسمت ­های اضافی در اندام تناسلی می­تواند موجب شود تا باکتری ­ها بیش از حد معمول رشد کرده و تجمع آن­ها فرد را دچار بیماری­ هایی نظیر عفونت کند.

بانوانی که به این مشکل دچار شده­اند باید همیشه قبل از این که با نواحی حساس دستگاه تناسلی خود از جمله واژن تماسی داشته باشند، دست خود را با آب و صابون بشویند تا از انتقال میکروب به این ناحیه جلوگیری کنند. بهداشت اشتباه می­تواند بانوان را بیش از پیش در معرض خطراتی همچون عفونت بگذارد.

چنانچه احساس سوزش یا خارشی را در این ناحیه دارید، باید آن را به درستی شسته و در صورت ادامه دار بودن این احساس­ها بعد از شستشو با پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

تغییر در سبک زندگی:

افرادی که با هیپرتروفی لابیا مینور مواجه هستند، ممکن است با نپوشیدن لباس زیر یا شلوار جذب از عوارض پیش آمده تا حدودی جلوگیری کنند. این افراد باید توجه داشته باشند که پوشیدن لباس­های راحتی همچون شلوارک، شلوار پارچه­ای گشاد و … موجب جلوگیری از اصطکاک در این ناحیه گردد و کمتر دچار عوارض آن شوند.

به علاوه موارد ذکر شده می­توان از لباس ­هایی با الیاف طبیعی مانند پنبه و کتان استفاده کرد. بهره گیری از این الیاف می­تواند بیش از دیگر پارچه­ ها موجب شود تا هوا در اطراف ناحیه تناسلی جریان داشته باشد و از بروز مشکلات متعدد در این زمینه تا حدودی جلوگیری کرد.

تغییر در سبک زندگی:
تغییر در سبک زندگی:

زمانی که برای درمان این مشکل به پزشک مراجعه کنید ممکن است پمادهایی را برای شما تجویز کند که از تحریک این ناحیه جلوگیری شود.

علاوه بر آن استفاده از پدهای بهداشتی فاقد عطر، جلوگیری از مواد شیمیایی و مواد افزودنی می­تواند کمک بسیار زیادی را به این افراد کند.

پدهای حفاظتی برای افرادی که به ورزش کردن علاقه دارند یکی از موارد واجب به حساب می­آید. بهره گیری از این پدها می­تواند به فرد کمک کند تا به عنوان یک لایه محافظ از چرخیدن لابیا جلوگیری کند. با این وجود فرد باید مرتباً از صابون­های فاقد عطر استفاده نماید.

روش ­های کوچک کردن لابیا با استفاده از جراحی کدامند؟

تعدادی از بانوان ممکن است نیاز به عمل­ های جراحی برای کوچک کردن سایز لابیا باشند. این جراحی با استفاده از روشی صورت می­ پذیرد که در اصطلاح پزشکی به آن لابیا پلاستی می­گویند. در واقع لابیا پلاستی به معنای جراحی زیبایی در دستگاه تناسلی بانوان است.

برای این کار پزشکان پوست­ های اضافی که در این قسمت وجود دارد را بر می­دارند و آن را از حالت متفاوت خود به صورت متقارن در می ­آورند.

امروزه به دلیل پیشرفت­ هایی که در زمینه پزشکی شاهد هستیم، موجب شده تا روش­ های متعددی برای جراحی زیبایی لابیا پلاستی بین پزشکان رایج گردد.

در واقع هدف اصلی که می­توان از آن برای این بروزرسانی نتیجه گرفت، راحت­تر شدن عمل، کم­تر شدن عوارض و یافتن بهبودی در کوتاه­ترین زمان پس از انجام عمل می­باشد.

در واقع برای این که سایز لابیاها را تغییر داد تکنیک­ های متعددی وجود دارند که بسته به شرایطی که بیمار دارد و انتظارات وی از این عمل، یکی از این موارد توسط پزشک انتخاب خواهد شد. از جمله این روش­ها شامل موارد زیر خواهد بود:

روش ­های کوچک کردن لابیا با استفاده از جراحی کدامند؟
روش ­های کوچک کردن لابیا با استفاده از جراحی کدامند؟

استفاده از روش خطی در لابیا پلاستی (Trim Technique Labia plasty):

در استفاده از این روش باید ابتدا لبه ی داخلی را با استفاده از یک پنس که مخصوص استفاده ­های پزشکی است نگه دارند، سپس با استفاده از برشی طولی قسمتی از لابیا را که اضافه است بر می­دارند. در آخرین مرحله لبه­ های پوستی لابیا را که برش خورده به یکدیگر متصل کرده و بخیه می­زنند.

عموماً این روش درمانی حدود یک ساعت زمان می­برد که پزشک کار خود را به درستی انجام دهد. استفاده از این روش در مواقعی صورت می­پذیرد که لابیاها بیش از حد بزرگ باشند.

در این روش شکل ظاهری لابیا به صورت کلی تغییر کرده و غیر طبیعی بودن آن کاملا مشخص است. در افراد معدودی نیز ممکن است موجب بروز اختلالات ارگاسم شود، علاوه بر آن رنگ پوست را در این ناحیه و اطراف آن تغییر خواهد داد.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

استفاده از روش گوه­ای در لابیا پلاستی (Wedge Technique):

در این روش از لابیا پلاستی، پزشک متخصص بخش مرزی لابیاها را به صورت v یا گوه بر می­دارد، در این روش قسمت کوچکی از لابیا برداشته خواهد شد. شایان ذکر است که میزان برداشتن لابیا در این روش بسته به پزشک و انتظارات بیمار در این روش درمانی متفاوت است.

در این روش پزشک باید زمان بیشتری را درمان بیمار صرف کند اما به نسبت روش خطی نتایج بهتری را در بر خواهد گرفت. در این روش برای انجام عمل بیمار باید توسط پزشک بیهوش شود اما در مواردی که بیمار دچار مشکلاتی نظیر بیماری قلبی باشد و بیهوشی برای وی ضرر داشته باشد پزشک می­تواند از بی­حسی موضعی استفاده نماید.

باید دقت کنید که استفاده از این روش درمانی به دلیل ظرافتی که دارد نیاز به مهارت و تجربه خواهد داشت

پس بهتر است انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی با این روش توسط پزشک متخصص و مجرب صورت پذیرد.

یکی از مهمترین عواملی که می­توان تحت عنوان مزایا از آن برای این روش درمانی نام برد، کمترین آسیب به بافت­هایی است که عصب حسی در آن وجود دارد. به علاوه این موارد شکل لابیا مینور نهایتاً پس از انجام عمل به صورت طبیعی می­باشد. دوره نقاهت در این روش به دلیل کوتاه بودن زمان خونریزی به نسبت دیگر روش­ها کمتر است.

مزایای استفاده از روش Wedge Technique در لابیا پلاستی:

 • نگهداری پوشش منفذ دار و مرطوب حفره ­های داخلی لابیاها
 • بیشتر شدن میزان تحریک پذیری در این قسمت
 • بالا بودن میزان زیبایی این روش درمانی به نسبت دیگر روش ­ها

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

استفاده از روش دی اپیتلیازاتون در لابیا پلاستی (De – Epithelialization):

در این روش درمانی پزشکان بخش مرکزی لابیا مینور را تا حدودی عمیق می­کنند و به هیچ عنوان به لبه ­های بیرونی لابیا مینور صدمه وارد نخواهند کرد.

این روش درمانی نیاز بسیار زیادی به تمرکز دارد چون پزشک باید طول بخشی از لابیا را که بر می­دارد بیشتر از قسمت پشتی لابیاها در نظر بگیرد. این روش درمانی عموماً توسط پزشکان متخصصی که مهارت زیادی دارند انجام می­شود.

در این تکنیک بخش داخلی لابیا مینور به صورت Eye – shaped تکه برداری خواهد شد و دیگر نقاط باقی مانده را به یکدیگر متصل کرده و بخیه می­کنند.

مزایای استفاده از روش De – Epithelialization در لابیا پلاستی:

 • بافت ­های عصبی موجود در این ناحیه هیچ آسیبی نمی­ بینند.
 • به دلیل برداشتن قسمت کمی از لبه­ ها سیستم لنفاوی آسیبی نخواهند دید.
 • هایپرتروفی در این ناحیه پس از جراحی به وجود نخواهد آمد.

استفاده از روش خط پدال اسکول در لابیا پلاستی (Secul ped linear):

با این روش درمانی در لابیاها از لیزر یا چاقوی پزشکی استفاده می­شود و برش­هایی را در مناطق مورد نیاز می­زنند. نهایتاً بعد از این که برش­ها انجام شد لابیاها را به یکدیگر متصل نموده و بخیه می­کنند.

پزشک باید هنگام بخیه زدن به این موضوع توجه داشته باشد که نباید بخیه­ ها خیلی محکم زده وند تا موجب پدید آمدن اسکار در این ناحیه شود در مقابل نباید بخیه ­ها به صورتی باشند که پوست بدن به یکدیگر جوش نخورد.

در این روش درمانی بهتر است که به جای استفاده از چاقو، برش­ها را با استفاده از لیزر در این قسمت به وجود بیاورند.

چون استفاده از چاقو می­تواند موجب خونریزی بیشتری در این ناحیه به نسبت لیزر شود. هنگامی که از لیزر برای برش استفاده می­شود نیازی به ایجاد بخیه­ های محکم نخواهد داشت.

میزان بافت­هایی که در لابیاها باید برداشته شود بسته به نظر پزشک و بیمار می­تواند متفاوت باشد. بسیاری از افراد تصور می­کنند که دستگاه تناسلی بدون وجود لابیا ظاهری زیباتر خواهد داشت و افراد دیگری نیز علاقه دارند که در این قسمت از بدن تا حدودی لابیا وجود داشته باشد.

در چنین مواردی پزشک باید قبل از انجام عمل موقعیت لگن را مورد بررسی قرار داده و نتیجه نهایی را به بیمار عنوان نماید.

استفاده از روش خط پدال اسکول در لابیا پلاستی (Secul ped linear):
استفاده از روش خط پدال اسکول در لابیا پلاستی (Secul ped linear):
 1. استفاده از روش Z پلاستیک در لابیا پلاستی (Z – Plasty Technique):

در این روش درمانی بافت­ های بیشتری در دستگاه تناسلی برداشته خواهد شد و عموماً به شکل Z در می ­آید. اما علاوه بر این مورد ممکن است پزشکان بافت­ ها را به نوعی بردارند که به صورت W به نمایش در بیاید.

این نوع از روش­ها در شرایطی مورد استفاده قرار خواهد گرفت که لابیاها بیش از حد معمول بزرگ باشند و نیاز باشد که بخشی از پرینه و پوشش کلیتوریس برداشته شوند.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

استفاده از روش لیزر در لابیا پلاستی:

مشکلات ناشی از هایپرتروفی در لابیا پلاستی با استفاده از لیزر می­تواند تا حد زیادی برطرف شود. این روش درمانی شباهت بسیار زیادی به روش De – Epithelialization دارد. این روش درمانی به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد به یکی از محبوب­ترین روش­ها در کشورهای مختلف تبدیل شده است.

مزایای استفاده از روش لیزر در لابیا پلاستی:

 • هیچ گونه زخم و بخیه­ای در ناحیه درمان شده وجود نخواهد داشت.
 • بعد از انجام عمل سرعت بهبودی در حد بالایی قرار دارد.
 • کمترین میزان از برش و خونریزی را شامل خواهد شد.
مزایای استفاده از روش لیزر در لابیا پلاستی:
مزایای استفاده از روش لیزر در لابیا پلاستی:

استفاده از روش سافتینگ در لابیا پلاستی (Soft surgery):

در این شیوه درمانی لابیاها بدون این که هیچ آسیبی ببینند و یا هیچ گونه برشی بر روی آن ایجاد شود، عمل کوچک کردن بافت انجام خواهد شد. معمولا این روش برای افرادی استفاده می ­شوند که اندازه لابیاهای آن­ها کمتر از یک سانتی متر باشد و یا این که به دلیل تغییراتی همچون شکل ظاهری و رنگ آن خواستار انجام این عمل باشند.

همان گونه که گفته شد اعمال این روش درمانی بدون کوچک­ترین برشی صورت خواهد پذیرفت به همین منظور حین عمل نیازی به بیهوشی بیمار وجود ندارد. در این روش با استفاده از لیزری مخصوص، بافت­های اضافی موجود در دستگاه تناسلی برداشته خواهند شد.

اگر از این روش درمانی برای کوچک کردن لابیاها استفاده نمایید دوره نقاهت شما بین 5 تا 7 روز به طول خواهد انجامید.

استفاده از روش سافتینگ در لابیا پلاستی (Soft surgery):
استفاده از روش سافتینگ در لابیا پلاستی (Soft surgery):

به چه دلیل باید از روش­ های درمانی هایپرتروفی لابیا استفاده کرد؟

فرقی ندارد که بیمار برای از بین بردن مشکلات فیزیکی یا زیبایی عمل لابیا پلاستی را انجام می­دهد، در هر صورت بر اساس تجارب به دست آمده عمل زیبایی لابیا پلاستی می­تواند تاثیرات مثبت بسیار زیادی را بر اعتماد بنفس و زندگی زناشویی بانوان به وجود بیاورد.

در واقع لابیا پلاستی جزو عمل ­هایی است که برای جوان سازی و زیبایی دستگاه تناسلی به کار می­رود و می­توان با استفاده از آن سایز و رنگ این ناحیه را تغییر داد. اکثر مواقع بانوانی که دارای لابیاهای بزرگی هستند به دلیل کاهش اعتماد به نفس در مقابل همسر خود و یا احساس درد ناشی از مقاربت جنسی توانایی­های خود را برای برقراری رابطه جنسی از دست خواهند داد.

ساختار دستگاه تناسلی بانوان و دختران تا حد بسیار زیادی متفاوت است و می­توان با گذشت زمان به ویژه بعد از انجام زایمان­های طبیعی تغییراتی را شامل شود. اگر لابیاها به صورت غیر طبیعی بزرگ باشند می­تواند مشکلات عدیده­ای را برای بانوان به وجود بیاورد.

در افراد معدودی ممکن است مشکلات به وجود آمده بیشتر باشد و بزرگ بودن لابیا موجب شود تا در هنگام کار و ورزش مسائلی نظیر تحریک این ناحیه موجب آزار فرد گردد. تمامی این مشکلات با انجام عمل لابیا پلاستی به صورت کامل برطرف خواهند شد.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

انجام عمل زیبایی لابیا می­تواند مزایای مختلفی برای بیمار به همراه داشته باشد که از جمله آن شامل موارد زیر است:

 1. افزایش اعتماد بنفس بانوان در نتیجه زیبایی که پس از انجام عمل به دست می­آید.
 2. برجستگی­های موجود در دستگاه تناسلی کاهش پیدا می­کند و امکان پوشیدن تمامی لباس­ها را برای فرد میسر می­سازد.
 3. عدم تقارنی که در لابیاهای بانوان وجود دارد را اصلاح کرده و آن­ها را هماهنگ می­ کند.
 4. روابط جنسی و زناشویی را لذت بخش­ تر کرده و کیفیت آن را بالاتر می­ برد.
 5. درد ناشی از سایش لابیاها به لباس زیر را کاهش می­دهد و هنگام فعالیت ­های مختلفی نظیر دوچرخه سواری بیمار درد یا تحریکی را احساس نخواهد کرد.
 6. هنگامی که لابیاها بزرگتر از حد طبیعی هستند چین های پوستی در این قسمت موجب می­شود که کلیتوریس پوشیده شده و هنگام فعالیت جنسی کمتر تحریک شود. استفاده از جراحی زیبایی می­تواند به این مشکلات کمک شایانی کند.
 7. رعایت نکات بهداشتی پس از عمل جراحی برای فرد بسیار راحت­ تر خواهد بود.
 8. مسائلی از جمله مشکل تحریک مزمن در این افراد به صورت کامل از بین خواهد رفت.

 

چه افرادی کاندید انجام عمل جراحی زیبایی لابیا پلاستی هستند و چه افرادی نباید از این روش درمانی استفاده کنند؟

انجام لابیا پلاستی برای افرادی که می­تواند مفید واقع شود:

هایپرتروفی در لابیا مینور می­تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد، که اگر با هر کدام از این مشکلات مواجه شدید باید از این روش درمانی استفاده نمایید. از جمله این مشکلات شامل:

افرادی که در دستگاه تناسلی خود با مشکلاتی از جمله عدم تقارن، تیرگی و بزرگی لابیاها روبرو هستند.

افرادی که به دلیل بزرگ بودن لابیاهای مینور و چین خوردگی آن زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی خود را از دست داده­اند.

بانوانی که با عواملی همچون افتادگی و شل شدگی در این ناحیه همراه هستند.

در بانوانی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها و قرار گیری آن در جلوی مجاری ادرار موجب می­شود تا جریان ادراری پخش شده و موجبات آزار وی را فراهم آورد.

افرادی که هنگام تحرکات جنسی درد زیادی را متحمل خواهند شد.

بانوانی که به دلیل عدم زیبایی ناحیه تناسلی خود در مقابل شریک جنسی احساس شرم می­کنند.

افرادی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها هنگام فعالیت­ های روزانه دچار مشکلات و تحمل درد خواهند شد.

افرادی که برای پوشیدن لباس ­های جذب، به دلیل بزرگ بودن لابیاها محدودیت­ هایی را دارند.

چه افرادی کاندید انجام عمل جراحی زیبایی لابیا پلاستی هستند و چه افرادی نباید از این روش درمانی استفاده کنند؟
چه افرادی کاندید انجام عمل جراحی زیبایی لابیا پلاستی هستند و چه افرادی نباید از این روش درمانی استفاده کنند؟

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

انجام لابیا پلاستی برای افرادی که نمی­تواند مفید واقع شود:

به دلیل این که لابیا پلاستی جزو یکی از عمل ­های زیبایی به حساب می­آید جزو درمان­هایی محسوب می­شود که برای افراد خاصی دارای ممنوعیت بوده و بهتر است که از انجام این عمل خودداری کنند. از جمله این موارد شامل:

بانوانی که باردارند:

زمانی که فرد در دوران بارداری به سر می­برد بنا به دلایل مختلفی نمی­تواند از این روش درمانی استفاده نماید که این دلایل عبارتند از:

به دلیل این که برای انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی نیاز به بیهوشی فرد بیمار وجود دارد، افرادی که باردار هستند نمی­توانند این عمل را انجام دهند چون ممکن است عوارض ناشی از بیهوشی برای جنین مشکل ساز باشد.

در دوران بارداری ممکن است فرد به دلیل تغییرات هورمونی که در اندام ­های وی رخ داده دچار تورم و بزرگ شدن لابیاها شود.

این عوارض کوتاه مدت است و پس از زایمان به تدریج از بین می­رود. پزشک نمی­تواند به درستی تشخیص دهد که چه میزان از لابیاها باید برداشته شوند، به همین دلیل نمی­توان این عمل زیبایی را در این دوران انجام داد.

هنگامی که زایمان انجام می­شود لابیاها دچار کشیدگی خواهند شد. همین عامل می­تواند موجب شود تا لابیاها تغییر شکل دهند. به همین منظور این روش درمانی در دوران بارداری انجام نخواهد شد.

افرادی که در دوران بارداری به سر می­برند بهتر است که انجام این عمل را به بعد از زایمان موکول کنند. در واقع بهترین زمان برای انجام این عمل جراحی 2 ماه بعد از زایمان است.

بانوانی که باردارند:
بانوانی که باردارند:

افرادی که دچار زگیل یا تبخال تناسلی هستند:

انجام عمل­های زیبایی همچون لابیا پلاستی در افرادی که دچار زگیل یا تبخال تناسلی هستند می­تواند موجب شود تا این عوارض تحریک شده و در نواحی دیگر از دستگاه تناسلی رشد کنند. به همین منظور به افرادی که از این گونه عوارض رنج می­برند اکیدا توصیه می­شود که چنین عمل­هایی را در دستگاه تناسلی خود انجام ندهند.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

افرادی که کمتر از 18 سال سن دارند:

همان گونه که می­دانید بلوغ جنسی ممکن است تا 18 سالگی در افراد به طول بی­انجامد به همین منظور است که در افراد زیر 18 سال این عمل زیبایی انجام نمی­شود. چنانچه فرد نیاز مبرمی به انجام این عمل داشته باشد پزشکان انجام عمل را به بعد از 18 سالگی وی موکول خواهند کرد.

زنانی که بیش از 55 سال عمر کرده ­اند:

زمانی که سن افراد بالا می­رود بدن قدرت بازسازی بافت­های آسیب دیده خود را از دست خواهد داد و چنانچه این عمل در افراد کهنسال انجام گردد، بدن وی نمی­تواند جراحت­های ناشی از انجام عمل را به یکدیگر جوش دهد.

به همین منظور برای این که زخم با عوارضی نظیر عفونت مواجه نشود، این نوع از عمل­ها را برای زنان بیش از 55 سال انجام نخواهند داد.

بانوانی که دچار زخم­ های درون واژنی هستند:

افرادی که دچار بیماری­های عفونی و زخم­های درون واژنی هستند در ابتدا قبل از انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی باید بیماری­های خود را به صورت کامل درمان کنند. پزشکان انجام چنین عمل­هایی را بر اساس اولویت انجام خواهند داد. در واقع رفع عفونت و زخم واژن به نسبت انجام عمل لابیا پلاستی در اولویت قرار دارد.

شما در حال مطالعه مقاله کوچک کردن لبیا مینور هستید

افرادی که با همسران خود دچار مشکلات عاطفی شده­ اند:

انجام این عمل زیبایی به جذابیت دوچندان فرد کمک بسیار زیادی می­کند اما افرادی هستند، به دنبال مشکلاتی که در زندگی زناشویی خود دارند برای پر کردن خلاهای عاطفی خود و همسرشان سعی در انجام این عمل زیبایی دارند.

زمانی که فرد در روابط زناشویی خود دچار هر نوع مشکلات و مسائلی شده بهتر است که برای رفع آن به مشاوره مراجعه نماید. در واقع باید توجه داشته باشید که جذابیت جنسی نمی­تواند درمان کننده مشکلات عاطفی شود.

افرادی که با همسران خود دچار مشکلات عاطفی شده­ اند:
افرادی که با همسران خود دچار مشکلات عاطفی شده­ اند:

مراقبت­ها و اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از جراحی لابیا پلاستی کدامند؟

اقدامات مورد نیاز قبل از انجام عمل لابیا پلاستی:

اولین نکته ­ای که جزو مهمترین مسائل نیز به حساب می ­آید بررسی وضعیت بیمار قبل از انجام عمل می­ باشد. در واقع پزشک باید وضعیت انعقاد خون وی را مورد بررسی قرار دهد، تا در صورت وجود مشکلاتی از قبیل قطع نشدن خون بدن و یا خونریزی­های غیر طبیعی از انجام این عمل صرف نظر شود و یا به درمان آن بپردازند.

عدم استفاده از داروهایی همچون آسپرین، رقیق کننده ­های خون و داروهای ضد التهاب که می­تواند موجب افزایش خونریزی بعد از انجام عمل گردد.

انجام آزمایشات مربوطه به ویژه در بانوانی که بیش از 40 سال دارند. در این افراد آزمایش کلیه، تست دیابت، نوار قلب و چکاب فشار خون حتما باید صورت پذیرد.

انجام تست پاپ اسمیر برای بانوان یکی از مواردی است که باید حتما انجام شود. این تست می­تواند به پزشک جهت بررسی مشکلاتی از قبیل وجود عفونت در اندام­ های داخلی بیمار کمک کند و در صورت وجود باید ابتدا این مشکل درمان شده سپس عمل زیبایی لابیا پلاستی انجام شود.

پزشک باید سوابق درمانی بیمار خود را بررسی کند و در صورت وجود مواردی همچون تبخال تناسلی باید از انجام عمل صرف نظر کند چون ممکن است با تحریک آن تبخال­ ها در این ناحیه بیش­تر شوند.

بیمار باید قبل از انجام عمل تست تیروئید را حتما انجام دهد.

در صورت استفاده از مواد الکلی و سیگار باید حداقل 7 تا 10 روز قبل از عمل آن را قطع کنید.

بیمار باید شب قبل از انجام عمل لابیا پلاستی هیچ گونه رابطه جنسی را برقرار نکند.

بیمار باید شب قبل از انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی استحمام کند و تمامی باکتری­هایی که در این قسمت وجود دارند را از بین ببرد.

بیمار باید به این موضوع توجه داشته باشد که نباید دقیقا روزی که برای انجام عمل در بیمارستان حاضر می­شود عملیات شیو کردن را انجام دهد. چون ممکن است به دستگاه تناسلی آسیب رسانده و انجام عمل باعث عفونت در این منطقه شود. شیو کردن ناحیه تناسلی باید حداقل 3 روز قبل از انجام عمل صورت پذیرد.

اقدامات مورد نیاز بعد از انجام عمل لابیا پلاستی:

مراقبت­های مورد نیاز بعد از انجام عمل زیبایی لابیا پلاستی به چند دسته مختلف تقسیم می­شود که هر کدام شامل بازه زمانی خاصی است، در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت:

بازه زمانی اول (شامل 2 تا 3 روز بعد از انجام عمل خواهد بود):

این بازه زمانی جزو دوران استراحت مطلق برای بیماران محسوب می­شود و بیمار باید نکات مهمی را در این دوران رعایت کند که عبارتند از:

 1. با این وجود که انجام این عمل در دسته عمل­های سرپایی قرار دارد، اما زمانی که این عمل را انجام داده­اید بهتر است برای بازگشت به منزل یک همراه در کنار شما حضور داشته باشد.
 2. احتمال عوارضی همچون تورم، سوزش و درد در ناحیه تناسلی بعد از انجام عمل امری کاملا طبیعی به حساب می­آید. در طی این مدت باید مسکن­هایی که پزشک تجویز کرده را به موقع مصرف نمایید. استفاده از این داروها علاوه بر کاهش درد، از بروز عفونت نیز جلوگیری می­کند.
 3. در روزهای اولیه بعد از تزریق باید با استفاده از یک بالش سطح لگن خود را بالاتر از قسمت­های دیگر بدن بیاورید. این کار موجب جلوگیری از تورم در این ناحیه خواهد شد.
 4. استفاده از کمپرسور یخ می­تواند تا حد زیادی به کاهش درد و ورم کمک کند.
 5. در روزهای اول بعد از عمل باید در صورت رجوع به سرویس بهداشتی بدن خود را با آب خنک بشویید.
 6. از پوشیدن لباس ­های تنگ اکیدا خودداری کنید چون برای بهبود هرچه سریعتر نیاز است که هوا در اطراف محل عمل جریان داشته باشد.
 7. از انجام کارهای سنگینی همچون ورزش کردن و بلند کردن وزنه­ های سنگین خودداری کنید.
 8. از مواد غذایی که دارای ویتامین E و امگا3 است تا حد ممکن زیاد استفاده شود.

بازه زمانی دوم (تا 7 روز بعد از انجام عمل زیبایی خواهد بود):

در این بازه زمانی عوارضی همچون تورم، سوزش و درد در ناحیه تحت درمان کاهش می­یابد اما همچنان نیازمند رعایت نکات مهمی است که شامل:

 1. کماکان باید از لباس ­های نخی و گشاد استفاده نمایید.
 2. باید روزانه نزدیک به 2 لیتر آب مصرف نمایید.
 3. از پمادهایی که پزشک برای شما تجویز می­ کند غافل نشوید. قبل از استفاده بهتر است که دست خود را شسته و بعد از گذاشتن پماد بر ناحیه تحت درمان از گاز استریل بر روی آن استفاده نمایید.
 4. از فعالیت ­های سنگینی همچون ورزش و فعالیت جنسی خودداری کنید.
 5. استفاده از وان حمام و استخر و جکوزی در این بازه زمانی برای فرد بیمار ممنوع است.

بازه زمانی سوم ( تا یک ماه بعد از انجام عمل می ­باشد):

 1. بعد از گذشت دو هفته می­توانید برنامه غذایی عادی خود را شروع کنید.
 2. به هیچ عنوان نباید سریع پیاده روی کنید.
 3. تا اتمام یک ماه بعد از انجام عمل نباید فعالیت جنسی داشته باشید. بعد از گذشت این زمان نیز روابط جنسی باید به آرامی صورت پذیرد.
 4. انجام ورزش­های سنگینی همچون وزنه برداری، سوارکاری، دوچرخه سواری و … باید 7 هفته بعد از عمل از سر گرفته شود.

نتیجه گیری:

همان گونه که می­دانید تمامی روش­هایی که از آن برای جراحی زیبایی در بدن استفاده می­شود مزایا و معایب مختص به خود را دارد. عمل لابیا پلاستی نیز بر اساس حساسیت بسیار زیادی که این ناحیه از بدن دارد بدون شک از این مقوله مستثنی نیست. با این وجود انتخاب پزشک متخصص و تجربیاتی که وی در این زمینه دارد می­تواند اهمیت بسیار زیادی در این باره داشته باشد.

نتیجه گیری:
نتیجه گیری:

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید