میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی بینی
کربوکسی تراپی بینی

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی بینی

در مقاله پیش رو تصمیم داریم در مورد روش کربوکسی تراپی بینی که از انواع متدهای کربوکسی تراپی می باشد، توضیحات کاملی را خدمت شما مخاطبین و خوانندگان گرامی بدهیم.

اگر قصد انجام کربوکسی تراپی بینی را دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

کربوکسی تراپی بینی
کربوکسی تراپی بینی

یکی از روش های درمان زیبایی کربوکسی تراپی می باشد که امروزه به صورت گسترده در میان افراد علاقه مند به زیبایی یک روش شناخته شده است، این روش برای زیبایی قسمت های مختلف بدن از جمله بینی مورد استفاده قرار می گیرد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

کربوکسی تراپی چیست و شیوه درمانی آن چگونه است؟

روش زیبایی بینی با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

کربوکسی تراپی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

آیا روش کربوکسی تراپی بینی یک روش بی خطر است؟

کربوکسی تراپی بینی برای درمان سلولیت به چه معناست؟

پوست با روش کربوکسی تراپی بینی چه سیگنالی را دریافت می کند؟

در روش کربوکسی تراپی بینی میزان تزریق گاز کربنیک چگونه کنترل می شود؟

آیا شیوه انجام کربوکسی تراپی بینی به روش سرپایی انجام می شود، یا به بیهوشی نیاز دارد؟

تفاوتی که روش کربوکسی تراپی بینی با روش مزوتراپی دارد، در چیست؟

تعداد جلسات درمان زیبایی با روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و برای چه حالتی امکان افزایش جلسات وجود دارد؟

ماندگاری روش کربوکسی تراپی بینی چه زمانی است؟

هزینه روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و به عواملی بستگی دارد؟

ظاهری ترین اثر در روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟

شرایط لازم و مورد نیاز قبل از انجام کربوکسی تراپی بینی چیست؟

شرایط دستورات لازم برای بعد از روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟

 

کربوکسی تراپی چیست و شیوه درمانی آن چگونه است؟

زیبایی یکی از مواردی است که همه افراد دوست دارند، به آن توجه داشته باشند، روش های مختلفی در دنیای امروز هم وجود دارد که برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، هر روشی شرایط، امکانات و پیامدهای خاص خود را دارد که در این میان یک روش اصولی و نو، به نام روش کربوکسی تراپی وجود دارد که علاقه مندان خاص خود را نیز جذب نموده است.

کربوکسی تراپی چیست و شیوه درمانی آن چگونه است؟
کربوکسی تراپی چیست و شیوه درمانی آن چگونه است؟

توجه داشته باشید روش کربوکسی تراپی تنها یکی از روش های درمان زیبایی است و روش های دیگر زیبایی نیز وجود دارند که مورد استفاده قرار می گیرند، در این بین روش کربوکسی تراپی به عنوان جدیدترین و شاید مشتری پسند ترین روشی باشد که امروزه از آن استقبال شده است.

روش کربوکسی تراپی در میان سایر روش های زیبایی یک ویژگی منحصر به فرد دارد که آن را از سایر روش های درمان زیبایی متمایز می سازد، در واقع می توان گفت که این روش با روشی نوین به درمان زیبایی اقدام نموده است و با روشی که در ماهیت اصلی خود، زیبایی افراد را به آنان هدیه می دهد، توانسته است، جایگاه خوبی را در میان علاقه مندان به زیبایی پیدا کند.

چین و چروک

زمانی که افراد از سن 30 سال به بعد با چین و چروک هایی در اعضای بدن خود مواجه می شوند، بیشتر تمایل دارند که زیبایی دوران قبل از سی سال خود را بیابند

از این رو برای کسب این زیبایی به روش های زیبایی اقدام می کنند، ما در این مطلب قصد داریم روش کربوکسی تراپی را به این دسته از افراد معرفی نماییم تا بتوانند با کسب اطلاع از شیوه انجام دقیق آن، یک انتخاب آگاهانه برای جذب زیبایی خود به دست آورند و برای آن اقدام نمایند.

روش کربوکسی تراپی روشی است که امروزه با دانش گاز و ترکیبات آن معرفی می شود، گاز مورد استفاده در روش کربوکسی تراپی، گاز دی اکسید کربن است، زمانی که گاز کربنیک عنوان می شود، می توان به گاز co2 رسید، این گاز همان گاز دی اکسید کربن است که با نام مشهور خود یعنی گاز کربنیک از آن یاد می شود.

توجه داشته باشید

روش کربوکسی تراپی که از گاز کربنیک استفاده می کند، با یک روش خاص به بدن تزریق می شود که ماندگاری داشته باشد و بتواند نقش زیبایی خود را به نحو مطلوب برای افراد ایجاد نماید، با این تفسیر می توان گفت که تزریق گاز کربنیک باید با وسیله ای خاص به بدن وارد شود که پس از آن می توان شاهد نتیجه مثبت این روش درمانی باشیم.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

روش کربوکسی تراپی با سوزن های مخصوصی گاز کربنیک را به بدن افراد در نقطه مورد نظر و هدف اصلی درمان زیبایی وارد می کند، البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که شیوه انجام این روش و نوع دستگاه یا ابزاری که برای این کار استفاده می شود، متفاوت است و پزشکی که این کار را انجام می دهد، نیز باید مورد تأیید باشد تا نتیجه کار همانی باشد که بیمار می خواهد به آن دست یابد.

توجه به موارد مقدماتی درمان زیبایی با کربوکسی تراپی نیاز به وقت و صرف انرژی و دقت لازم دارد تا بتوان نتیجه رضایت بخش این روش جدید را به خوبی مشاهده نمود، در این عبارت مشخص می شود که شیوه درمانی مذکور یک شیوه بسیار مطلوب بوده که مقدمات مناسب آن می تواند نتیجه را تا حد بیش از انتظار به نمایش بگذارد.

روش زیبایی بینی با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

در پاراگراف  قبل در خصوص روش کربوکسی تراپی توضیحاتی بیان شد که مشخص کننده تزریق گاز کربنیک به بدن بود، در ادامه خوب است، بدانید این روش درمانی چگونه می تواند به زیبایی بینی کمک کند، از آن جا که این روش یک روش جدید است و برای درمان از گاز کربنیک یا دی اکسید کربن استفاده می کند، باید با روش انجام آن آشنا شد.

در زمانی که پوست به هر طریقی چروک شود و یا حالت افتاده یا شل پیدا کند، می توان به سراغ روش های زیبایی رفت، به عنوان مثال در ناحیه بینی زمانی که چروک های خاصی دیده می شود،

روش زیبایی بینی با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟
روش زیبایی بینی با کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

روش کربوکسی تراپی انجام می شود، در حقیقت در روش کربوکسی تراپی در ناحیه چروک های پیدا شده روی بینی با سوزن های مخصوص و از زیر پوست شروع به تزریق گاز کربنیک می شود که خود این گاز در حکم تزریق گاز اکسیژن است که برای پوست نشاط آور می باشد.

زمانی که پوست ورود این گاز را حس نماید، این امید را در خود می یابد که اکسیژن لازم را دریافت نموده است و شروع به ایجاد مویرگ های ریزی در زیر پوست می کند تا به وسیله افزایش مویرگ های خونی، میزان گردش خون بیشتری را در زیر پوست و در ناحیه مورد نظر که در اینجا ناحیه بینی مورد نظر است، ایجاد نموده و شروع به باز سازی پوست از دست رفته و چروک شده نماید.

کربوکسی تراپی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

همان طور که گفته شد، روش کربوکسی تراپی بینی یکی از روش های درمان زیبایی است که امروزه مورد توجه و استقبال بسیاری از علاقه مندان به زیبایی قرار گرفته است، با این تفسیر می توان در نظر داشت که روش کربوکسی تراپی بینی می تواند برای هر فردی تجویز شود، اما به صورت کلی می توان این روش را برای برخی دیگر مناسب تر خواند، زیرا نتیجه بهتری را برای آنان در بر خواهد داشت.

کربوکسی تراپی بینی برای چه افرادی مناسب است؟
کربوکسی تراپی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

توجه داشته باشید افرادی که به صورت مادرزادی دارای چهره های زمخت با پوست های ضخیم و چروک هستند، می تواند گزینه بسیار مناسبی برای روش کربوکسی تراپی بینی باشند،

بعضاً دیده شده است که این دسته از افراد علاوه بر چروک های متعدد روی پوست بدن و صورت، در بخش بینی نیز دارای برخی خطوط اضافه هستند که در نگاه اول کاملاً مشخص است و افراد را از مشاهده بیشتر منع می کند، این دسته از افراد می توانند با خیال راحت روش درمان زیبایی با کربوکسی تراپی را برای بخش بینی خود انتخاب کنند.

چروک ها در اثر کاهش اکسیژن

دسته دوم افرادی هستند که در سنین بالای 30 سال با چروک های اطراف بینی مواجه می شوند، این چروک ها در اثر کاهش اکسیژن که در بخش بینی روی پوست رخ می دهد، مشاهده می شوند،  رفع این چروک ها تنها با روش های درمان زیبایی امکان پذیر می باشد که روش کربوکسی تراپی بینی یک روش پیشنهادی برای آنان می باشد.

دسته سوم افرادی هستند که در سنین کمتر در اثر عارضه های مربوط به بیماری های مختلف، دچار چروک هایی در ناحیه هایی از بدن خود از جمله بینی هستند که می توانند از کربوکسی تراپی بینی استفاده نمایند، بعضاً دیده شده است که این افراد در سن های پایین حتی دوران کودکی که به بیماری دچار شده اند، چروک هایی در ناحیه پوست خود دیده اند، پس به درمان زیبایی با روش یاد شده روی می آورند.

دسته آخر هم افرادی هستند که در سنین مختلف خود با مشاهده اولین چروک در پوست و در ناحیه بینی به روش های درمان زیبایی با کربوکسی تراپی بینی روی می آورند، زیرا این روش یکی از روش های نوین و جایگزین برای زیبایی در بخش پوست است که علاقه مندان زیادی در سطح جهان را به خود اختصاص داده است.

در مجموع می توان دسته های یاد شده از افراد دارای شرایط مختلفی هستند که هر یک از آن ها با مشاهده چروک های روی پوست در ناحیه بینی به درمان زیبایی و روش های مختلف آن روی می آورند که در این بین روش کربوکسی تراپی بینی به عنوان یک روش مناسب و نتیجه بخش یاد می شود که می توان آن را مورد توجه قرار داد.

آیا روش کربوکسی تراپی بینی یک روش بی خطر است؟

از آن جا که روش کربوکسی تراپی یکی از روش های پر طرفدار در میان علاقه مندان به زیبایی است، می تواند یک عامل اصلی در جذب مخاطب داشته باشد، این عامل همان بی خطر بودن آن است که به وفور علاقه مندان خود را راضی نگه داشته است، دلیل اصلی این روش در جذب مخاطب و بی خطر بودن آن می تواند عاملی باشد که بتوان این روش را برای سایر افراد علاقه مند نیز توصیه نمود.

کربوکسی تراپی بینی برای ترمیم مشکلات پوست و زیبایی از دست رفته آن در بخش بینی استفاده می شود که با تزریق گاز بی خطر دی اکسید کربن یا گاز کربنیک نمود آن بهتر مشاهده می شود،

آیا روش کربوکسی تراپی بینی یک روش بی خطر است؟
آیا روش کربوکسی تراپی بینی یک روش بی خطر است؟

از آن جا که گاز دی اکسید کربن توسط سوزن های مخصوص به زیر پوست و در ناحیه بینی تزریق می شود، می توان در نظر داشت که این گاز می تواند با اکسیژن موجود در پوست هم هماهنگ شده و به صورت یک دست برای اکسیژن رسانی به پوست در بینی اقدام نماید.

جالب است، بدانید گاز بی خطر co2 می تواند به عنوان گاز اکسیژن وارد بدن شده و به فعالیت ترمیم فیبروپلاست های پوستی بپردازد، فعالیت فیبروپلاست فعالیت ترمیم برای تحریک فیبروپلاست می باشد که به وسیله آن بتوان کلاژن خود را بهبود بخشید و عمل خون رسانی در ناحیه مورد نظر را بیشتر نمود.

با توجه به توضیحات بیان شده مشخص می شود که این روش درمانی یعنی کربوکسی تراپی بینی برای ترمیم و بهسازی بینی برای افراد مختلف یک روش تضمین شده است که می تواند بهترین کارایی را از خود به نمایش بگذارد و یک روش تأیید شده بی خطر در ترمیم و بهسازی پوست در ناحیه بینی و پوست اطراف آن است.

کربوکسی تراپی بینی برای درمان سلولیت به چه معناست؟

همان طور که مشخص شد، روش کربوکسی تراپی بینی یکی از روش های مناسب و پر طرفدار در میان علاقه مندان به زیبایی است که روش خاص و بی خطری می باشد، در واقع یکی دیگر از مشخصه های درمانی این روش درمانی آن است که برای درمان سلولیت به کار می رود.

سلولیت واژه ای است که برای درمان آن از روش های متعددی استفاده می شود که در میان همه روش ها، کربوکسی تراپی بهترین روش درمانی است، کربوکسی تراپی بینی برای درمان سلولیت به این معناست که چربی های اضافی روی پوست را از بین می برد، در واقع روش درمانی سلولیت برای حذف چربی های اضافی روی پوست استفاده می شود.

کربوکسی تراپی بینی برای درمان سلولیت به چه معناست؟
کربوکسی تراپی بینی برای درمان سلولیت به چه معناست؟

درمان سلولیت با کربوکسی تراپی به این صورت انجام می شود که چربی های مازاد روی پوست در اثر افزایش چربی بدن با کربوکسی تراپی حذف و ترمیم می شوند و سطح بینی به صورت یکدست و یکنواخت دیده شود، این روش درمانی شاید یکی از بهترین روش ها برای یکنواخت شدن پوست است.

جالب است، بدانید این روش با روش سلولیت در همه افراد می تواند دیده شود که در ناحیه بینی بین زنان و مردان یکسان است، هر چند که این روش درمانی یعنی کربوکسی تراپی برای سایر قسمت های بدن می تواند در میان زنان و مردان متفاوت باشد،

زیرا اصولاً زنان هستند که در معرض بیماری چاقی و افزایش چربی در بدن مواجه هستند، از این رو مخاطبین اصلی روش کربوکسی تراپی می توانند زنان باشند که در کربوکسی تراپی بینی هر دو را شامل می شود.

پوست با روش کربوکسی تراپی بینی چه سیگنالی را دریافت می کند؟

در روش کربوکسی تراپی که با شیوه خاص خود به تزریق گاز بی خطر  گاز کربنیک می پردازد، در ناحیه بینی یک جریان یکنواخت از گاز دی اکسید کربن به زیر پوست روانه می شود که پوست آن را به منزله ورود اکسیژن فرض می کند و برای آن به تکاپو می پردازد، در این بین تمام گاز وارد شده به منزله اکسیژن تصور شده و به باز سازی و ترمیم پوست منجر می شود.

سیگنال اصلی گاز دی اکسید کربن به زیر پوست در ناحیه بینی آن است،  که می تواند شاهراه خود را در میان مویرگ های خونی بیابد و برای آن برنامه ریزی داشته باشد،

پوست با روش کربوکسی تراپی بینی چه سیگنالی را دریافت می کند؟
پوست با روش کربوکسی تراپی بینی چه سیگنالی را دریافت می کند؟

در میان روش های متعدد جریان گاز co2 دیده می شود که مویرگ های بسیار ریز تولید شده در ناحیه بینی و در زیر پوست آن قسمت، این قانون را به رسمیت می شناسند که  این گاز، می تواند راهگشای خوبی برای بازسازی پوست باشد.

پوست در ناحیه بینی با تزریق گاز وارد شده به تولید اکسیژن اقدام می کند، ولی این اکسیژن یک اکسیژن واقعی نیست و می تواند به منزله گاز اکسیژن باشد

اما جالب آن است که این گاز برای درمان و  بازسازی پوست بسیار مؤثر عمل می کند، به گونه ای که می توان گفت که این گاز در حکم یک گاز دی اکسید کربن بوده که بسیار هم مناسب عمل می کند.

بهتر است، بدانید که چرا واژه اکسیژن در این باره به کار برده می شود، در واقع حضور اکسیژن است که مایه حیات می باشد و در پوست نیز این گاز مؤثر، در حکم یک مؤلفه سرنوشت ساز برای جوان سازی مشکلات پوست به کار برده می شود، یکی از راهکارهای جوان سازی پوست در بدن، حضور و یا تزریق این گاز به بدن است که روش کربوکسی تراپی بینی در بخش بینی این روش را انجام می دهد.

در روش کربوکسی تراپی بینی میزان تزریق گاز کربنیک چگونه کنترل می شود؟

نکته بسیار مهمی که در زمان تزریق گاز کربنیک باید توجه شود آن است که این تزریق در روش کربوکسی تراپی بینی با دستگاه خاصی کنترل می شود،

در واقع بینی یکی از بخش های بدن و صورت انسان است که بیشترین زیبایی را به فرد می دهد و یا آن که زیبایی یک فرد تا پنجاه درصد به بینی اختصاص دارد، از این رو کنترل میزان تزریق گاز کربنیک به بینی در روش کربوکسی تراپی بینی بدون شک به دستگاه کنترلی نیاز دارد، آن هم یک دستگاه کنترلی بسیار حساس و دقیق در خروج گاز.

در روش کربوکسی تراپی بینی میزان تزریق گاز کربنیک چگونه کنترل می شود؟
در روش کربوکسی تراپی بینی میزان تزریق گاز کربنیک چگونه کنترل می شود؟

همان طور که گفته شد، تزریق گاز دی اکسید کربن در زیر پوست بخش بینی با روش کربوکسی تراپی بینی با سوزن های مخصوص عمل زیبایی کربوکسی تراپی انجام می شود که این سوزن خود به یک لوله استریل از دستگاه کنترل گاز دی اکسید کربن متصل است و این دستگاه نیز به ماشین های کنترل دقیق اندازه خروج گاز کربنیک متصل می باشد.

نکته

توجه داشته باشید که راه های ارتباطی سوزن از دستگاه تا ماشین کنترلی، همگی در یک راه مستقیم و محافظت شده قرار دارند که در همه مکان ها این شرایط به درستی رعایت نشده است،

منظور از مکان همان مطب های درمان زیبایی یا کلینیک های درمانی است که برای روش کربوکسی تراپی استفاده شده اند.

زمانی که سوزن تزریق گاز کربنیک به انتقال گاز دی اکسید کربن اقدام می کند، این امکان وجود دارد که میزان خروج آن از کنترل خارج شود که در مراکز معتبر زیبایی، شیوه های کنترل و نظارت روی میزان خروج و انتشار و تزریق گاز دی اکسید کربن تأثیر گذار است، این راه می تواند مناسب ترین پیشنهاد یا توصیه ای باشد که در روال فرآیند روش کربوکسی تراپی عنوان می شود.

نکته
نکته

جالب است، بدانید که برخی از مراکز درمان زیبایی هنوز نتوانسته اند شرایط کنترلی مناسبی را برای تزریق گاز کربنیک فراهم آورند و در این حالت ممکن است، رضایت کامل از انجام روش درمانی کربوکسی تراپی بینی حاصل نشود، زمانی که بستر لازم و مقدمات انجام روش درمانی به درستی و دقت کامل تهیه شود، به طور یقین نتیجه مثبت و اثر بخشی را نیز در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است که این روش درمانی می تواند به شیوه های مختلف به تزریق گاز دی اکسید کربن به لحاظ میزان کنترل گاز انجام شود

اما عدم خونریزی در زمان این تزریق، نشان دقیق از میزان خروج گاز دی اکسید کربن است، در حقیقت اگر میزان تزریق گاز دی اکسید کربن به میزان لازم باشد، هیچ گونه خونریزی صورت نخواهد گرفت و روش با اطمینان خوبی انجام می شود که نتیجه بخش بوده و رضایت کامل بیمار را در امر زیبایی فراهم آورده است.

شاید بتوان گفت: مخزن نگه داری گاز دی اکسید کربن نیز یک روش خاص برای خود خواهد داشت که نگه داری از آن برای مراکز درمان زیبایی سفارش می شود، لوله های استریل در بخش مخزن گاز دی اکسید کربن نیز نیاز به کنترل دقیق دارند که برای روش کربوکسی تراپی بینی می توان از آنها استفاده کرد و در صدد نظارت کامل بر آنها بود.

آیا شیوه انجام کربوکسی تراپی بینی به روش سرپایی انجام می شود، یا به بیهوشی نیاز دارد؟

یکی از دلایل اصلی در جذب افراد علاقه مند به زیبایی در روش کربوکسی تراپی بینی آن است که این روش یک روش سرپایی بوده و برای انجام تزریق گاز دی اکسید کربن در زیر پوست به بیهوشی نیاز ندارد، در واقع مناسب بودن این روش درمانی برای زیبایی، داشتن همین ویژگی است که مخاطبین بسیاری را به خود جلب نموده است.

آیا شیوه انجام کربوکسی تراپی بینی به روش سرپایی انجام می شود، یا به بیهوشی نیاز دارد؟
آیا شیوه انجام کربوکسی تراپی بینی به روش سرپایی انجام می شود، یا به بیهوشی نیاز دارد؟

به طور کلی بیهوشی در برخی افراد که دارای بیماری های حاد یا مزمن باشند، ممکن است، بروز خطر کند و به بیهوشی طولانی تر بینجامد، در نتیجه این روش می تواند خطر ساز باشد، از این رو روش درمانی کربوکسی تراپی بینی برای انجام روش خود از روش بیهوشی استفاده نمی کند و هیچ گونه بیهوشی حتی کوتاه مدت نیز نخواهد داشت.

به صورت سرپایی

در واقع روش اصلی کربوکسی تراپی حتی برای کربوکسی تراپی بینی نیز به صورت سر پایی می باشد و تنها در یک زمان کوتاه انجام می شود

که البته به تعیین نقطه دقیق تزریق نیاز دارد، تعیین دقیق نقطه تزریق نیز قبل از انجام روش کربوکسی تراپی توسط پزشک معالج مشخص می شود که آن هم به چند جلسه ملاقات حضوری و شنیدن سخنان بیمار خلاصه می شود.

کربوکسی تراپی بینی با روش سرپایی بسیار راحت، سریع و مطمئن انجام می شود و بیمار با گذشت زمانی بسیار کوتاه می تواند نتیجه انجام روش درمانی منتخب برای زیبایی خود را مشاهده نماید و به مراقبت های بعد از آن بپردازد و با خیال آسوده به ادامه زندگی روزمره خود بپردازد.

شایان ذکر است که این روش درمانی می تواند بسیار سریع عمل نماید، ولی از آن جا که این روش به صورت سرپایی میباشد، می تواند کارایی مناسب خود را بهتر نشان دهد، برای شفاف شدن بیشتر موضوع می توان این گونه تصور نمود که این روش درمانی می تواند اثر مطلوب خود را برای تحریک تولید کلاژن و افزایش خون رسانی در زیر پوست داشته باشد.

روش درمان زیبایی با کربوکسی تراپی بینی به صورت تضمین شده می تواند یک روش راحت، بی خطر و توصیه شده برای علاقه مندان به زیبایی باشد، مخصوصاً اگر این زیبایی به ناحیه بینی در صورت باشد، در واقع روش مذکور در ارائه نتیجه توانسته است، بهترین مشاهدات و خروجی های پس از عمل زیبایی را به خود اختصاص دهد.

تفاوتی که روش کربوکسی تراپی بینی با روش مزوتراپی دارد، در چیست؟

همان طور که بیان شد، روش کربوکسی تراپی بینی با تزریق گاز دی اکسید کربن در ناحیه بینی و در زیر پوست این نقطه انجام می شود و یک تفاوت اصلی با روش مزوتراپی دارد، این تفاوت به نوع ماده تزریقی وابسته است، زیرا روش مزوتراپی به تزریق مایع، ولی کربوکسی تراپی به تزریق گاز اقدام می کند.

از آن جا که گاز دارای وزن سبک تری نسبت به مایع است، در زمان بعد از تزریق هیچ گونه کسالتی برای فرد به همراه ندارد و گویا همان وزن قبلی خود بوده که به ناحیه مورد نظر تزریق شده است، در خصوص گاز دی اکسید کربن این امکان دیده شده است که میزان تزریق آن باید در یک مدار کنترلی مورد نظارت قرار گیرد که برای انجام آن به دستگاه و تجهیزات همراه آن نیاز داریم.

در روش کربوکسی تراپی معایب روش مزوتراپی حل شده و با اندیشه بهتر به انجام کار زیبایی اقدام می شود، در زمانی که کربوکسی تراپی بینی در ناحیه بینی به کار ترمیم و باز سازی پوست ناحیه بینی می پردازد، نتیجه همانی است که انتظار می رود انجام شود که در بیمار به خوبی قابل مشاهده است.

تعداد جلسات درمان زیبایی با روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و برای چه حالتی امکان افزایش جلسات وجود دارد؟

درمان زیبایی با روش کربوکسی تراپی بینی به روش تزریق گاز دی اکسید کربن انجام می شود که این روش تا دریافت نتیجه مطلوب ممکن است، در جلسات معینی که تعداد آن از قبل تعیین می شود، ادامه یابد، اما سرانجام پس از پایان جلسات می توان نتیجه مطلوب و مورد دلخواه را به خوبی مشاهده نمود.

روش کربوکسی تراپی بینی خود یک روش درمانی است که به طور معمول بین هشت تا ده جلسه به درمان و تزریق گاز کربنیک نیاز دارد، اما ممکن است، در شرایطی هم تعداد جلسات به دوازده جلسه نیز افزایش یابد که این مورد با توجه به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک زیبایی عنوان می شود.

تعداد جلسات درمان زیبایی با روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و برای چه حالتی امکان افزایش جلسات وجود دارد؟
تعداد جلسات درمان زیبایی با روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و برای چه حالتی امکان افزایش جلسات وجود دارد؟

به طور معمول تعداد جلسات از هشت تا ده مورد برای همه نواحی درمانی با روش کربوکسی تراپی توصیه می شود و در کربوکسی تراپی بینی نیز به همین روال می باشد.

اما برای درمان جای جوش ممکن است، تعداد جلسات افزایش داشته و به دوازده جلسه درمانی برسد، با این حساب می توان در نظر گرفت که این روش درمانی با تمدید مکرر روش انجام خود در طی این جلسات، می تواند به صورت آهسته و مداوم به کار مداوای بیمار بپردازد و نتیجه همانی باشد که آن را طلب می کنید.

همیشه این واژه در ذهن جای داشته است که تداوم مکرر یک مقوله آن را به نتیجه درست می رساند و روش کربوکسی تراپی بینی نیز از این قاعده مثتثنی نیست و می تواند بهترین مشاهدات پس از عمل را از خود نشان دهد، اگر کربوکسی تراپی برای بینی استفاده شود،

10 جلسه تزریق

با 10 جلسه تزریق درست و دقیق گاز دی اکسید کربن نتیجه خوبی به دست خواهد آمد، اما برای جای جوش که ممکن است، در افراد مختلف متغیر باشد، شاید بیشت از 10 و به 12 جلسه نیز برسد، اما به هر حال این روش یک روش مناسب برای درمان زیبایی به شمار می آید.

لازم به ذکر است که در تمام  نواحی بدن که روش کربوکسی تراپی استفاده می شود، فاصله میان تزریق ممکن است، بین 1 تا 2 هفته باشد که برای کربوکسی تراپی بینی نیز همین یک تا دو هفته و برای کربوکسی تراپی جای جوش یک هفته توصیه شده است تا اثر مطلوب با هر تغییری مشاهده گردد.

ماندگاری روش کربوکسی تراپی بینی چه زمانی است؟

از این که روش کربوکسی تراپی برای بینی انتخاب می شود، توجه به زمان ماندگاری آن نیز اهمیت دارد، لذا می توان گفت که این روش درمانی مانند سایر روش های درمانی، دارای بازه خاصی در پایداری آن است،

زیرا در حقیقت روش درمانی کربوکسی تراپی بینی به صورت سرپایی و با یک تزریق گاز انجام می شود و نیازمند بیهوشی و استفاده از ابزار های جراحی نمی باشد، بنابراین مدت زمان آن نیز قطعاً کوتاه می باشد و البته با روش خاص می توان آن را پایدار نمود.

ماندگاری روش کربوکسی تراپی بینی چه زمانی است؟
ماندگاری روش کربوکسی تراپی بینی چه زمانی است؟

روش پایدار نمودن درمان زیبایی با کربوکسی تراپی آن است که به صورت مکرر و به صورت سالانه به تمدید انجام روش پرداخت و بدین وسیله نتیجه کار را به صورت مطلوب حفظ نمود،

توصیه می شود

انجام مکرر این روش را با همان پزشکی که بار اول برای درمان زیبایی خود انتخاب کرده اید انجام دهید و مجددا به سراغ پزشک زیبایی و معتمد اول خود بروید تا نیازی به انجام دوباره کاری در آزمایشات و جلسات مشاوره و غیره نداشته باشید و از همان پرونده پزشکی قبلی خود بتوانید کار درمان زیبایی خود را دنبال نمایید.

از این رو می توان نتیجه گرفت که روش درمان زیبایی با کربوکسی تراپی می تواند ماندگاری خود را به صورت سالانه داشته باشد و برای این تمدید ، می توانید نوبت دلخواه خود را از پزشک دریافت کرده و در زمان مورد نظر به پزشک معالج خود مراجعه داشته باشید.

خوب بودن روش کربوکسی تراپی آن است که می توانید تا 1 سال ماندگاری آن را مشاهده نمایید و برای آن برنامه ریزی مناسب در طول یک سال داشته باشید، همچنان که می دانید سایر روش های زیبایی وجود دارند که به صورت چند ماهه بوده و ممکن است، به صورت حداکثر 6 ماهه باشند، ولی کربوکسی تراپی تا یکسال تضمین می شود.

هزینه روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و به عواملی بستگی دارد؟

روش کربوکسی تراپی بینی یکی از روش های درمان زیبایی برای بینی است که در نظر داشتن میزان هزینه آن یکی از پارامترهای اصلی در جذب یا دفع مخاطب علاقه مند به آن است، این روش همچون سایر روش های درمانی دارای هزینه های مخصوص به خود است که می توان برای آن  دقت کافی را به خرج داد.

هزینه روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و به عواملی بستگی دارد؟
هزینه روش کربوکسی تراپی بینی چقدر است و به عواملی بستگی دارد؟

در واقع می توان گفت که این روش درمانی برای تعیین دقیق میزان هزینه خود عواملی را به خود اختصاص داده است که هر یک از آن ها در تعیین درمان مناسب هستند، یکی از عواملی که می توان آن  را به عنوان عامل اولیه در تعیین میزان هزینه روش کربوکسی تراپی در نظر داشت، مطب یا مرکز درمانی مورد نظر است، زیرا در واقع مکان مراجعه برای درمان، اولین عاملی است که به آن توجه می شود.

به صورت کلی مطب یا مرکز درمانی که به صورت خصوصی یا دولتی و یا نیمه دولتی باشد، دارای هزینه های مخصوص به خود است که  هر یک از آن ها شرایط و ضوابط درمانی خاص خود را دارند، این شرایط در تعیین میزان هزینه درمانی بسیار اثرگذار است و دقت در انتخاب مرکز درمانی برای پیگیری هر حالتی در زمان عمل یا بعد از آن نیز باید مورد توجه باشد.

پرسش از سابقه خدمت

زمانی که مطب یا درمانگاه مورد نظر خود را پیدا نمودید، باید بتوانید پزشک معالج برای درمان زیبایی خود را نیز با پارامتر های مورد نظر و مورد نیاز بیابید تا نتیجه انجام روش کربوکسی تراپی همانی باشد که انتظار می رود،

در واقع پرسش از سابقه خدمت و مشاهده درست نتایج خروجی پزشک معالج می تواند به شما کمک کند تا پزشک معتمد خود را بیابید،

برای این منظور می توانید در مراجعه اولیه به پزشک، آلبوم خروجی درمان زیبایی وی را ببینید و با گرفتن آدرس یکی از مراجعین وی از نزدیک نتیجه کار را مشاهده نمایید، سپس با اطمینان خاطر به روش درمان با کربوکسی تراپی بینی اقدام نمایید.

پرسش از سابقه خدمت
پرسش از سابقه خدمت

در نظر داشته باشید هر چقدر تجربه پزشک معالج در امر زیبایی و عمل کربوکسی تراپی بینی زیاد باشد، هزینه بیشتری را نیز خواهد داشت، اما اطمینان شما از انجام روش درمانی نیز بیشتر است.

عامل مهم دیگری که در تعیین میزان هزینه روش کربوکسی تراپی بینی اثر دارد، آن است که شرایط درمان را در نظر داشته باشید، در واقع شرایط درمان به نوع دستگاه، نوع سوزن، نوع ماشین کنترلی، نوع لوله استریل و… بستگی دارد که همه آن ها در کلام به مقدمات درمان خلاصه می شوند.

به طور کلی در مراکز معتبر رعایت بهداشت و نکات آن خود یکی از عوامل اصلی نگهداری مرکز است که باید رعایت شود. پس رعایت و تهیه کامل مقدمات درمان قبل از انجام روش کربوکسی تراپی خود یک الزام واقعی در درمان است که باید به آن توجه داشت، البته همواره فراهم آوردن امکانات اولیه و مقدماتی عمل، هزینه هایی را برای پزشک و یا مرکز درمان زیبایی در بر داشته که در تعیین میزان هزینه درمان مؤثر است.

شرایط آزمایشات

عامل بعدی شرایط آزمایشات قبل از انجام است، منظور از آزمایشات مشاوره های متعددی است که پزشک زیبایی برای انجام کربوکسی تراپی بینی به آن نیاز دارد که از شرایط واقعی بیمار مطلع شود و میزان تزریق گاز دی اکسید کربن را با توجه به شرایط بیمار و نیاز وی مشخص نماید، البته انجام برخی آزمایش ها هم می تواند نشان از نتایج دقیق تر باشد.

در مجموع می توان گفت که روش درمانی کربوکسی تراپی بینی خود روشی است که هزینه های درمانی و محوری را با خود دارد و با توجه به شرایط قرارگیری مرکز درمانی می تواند کاهش یا افزایش یابد

به عنوان مثال در مناطق بالای شهر و در شهر های بزرگ تر، هزینه انجام این روش بیشتر است و در مقابل در مناطق معمولی و یا پایین شهر و نیز در شهرستان ها، هزینه انجام کربوکسی تراپی بینی کمتر است.

در حقیقت می توان گفت: ذکر موارد فوق برای آن بود که علاقه مندان به زیبایی با دید بازتری جوانب کار کربوکسی تراپی بینی را در نظر بگیرند و با بررسی های لازم به یک انتخاب شایسته در امر انجام زیبایی بینی خود برسند، لازم به ذکر است که طی کردن پروسه انتخاب قبل از انجام کربوکسی تراپی بینی می تواند از هدر دادن هزینه شخص بیمار یا علاقه مند به زیبایی جلوگیری نماید.

ظاهری ترین اثر در روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟

زمانی که کربوکسی تراپی بینی  استفاده می شود، یک اثر به صورت ملموس در چهره و در بخش بینی دیده می شود، این اثر همان درخشندگی بینی در ناحیه چروک روی بینی است، در واقع زمانی که گاز دی اکسید کربن به زیر پوست ناحیه بینی منتقل شده است، پوست آن قسمت احساس جوانی بیشتری دارد و این جوانسازی با روشن شدن پوست در آن ناحیه قابل مشاهده است.

ظاهری ترین اثر در روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟
ظاهری ترین اثر در روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟

در زمان تزریق گاز دی اکسید کربن در نقطه مورد نظر در بینی، تمام سلول های بینی در آن قسمت که در گیر گاز دی اکسید کربن هستند، متوجه ورود گاز دی اکسید کربن می شوند و به ترمیم و بازسازی پوست در آن ناحیه می پردازند، این وضعیت به روشن شدن پوست بعد از جریان بیشتر خون و افزایش خون رسانی در ناحیه مورد نظر، منجر می شود.

با این تفسیر می توان گفت: ظاهری ترین  اثر کربوکسی تراپی بینی آن است که پوست به حالت مطلوب خود دست می یابد که برای آن نیاز به برنامه ریزی خاصی نیست و انجام روش کربوکسی تراپی کفایت می کند که نتیجه مؤثر و مناسب دیده شود، پس دقت نمایید که یک عمل کربوکسی تراپی درست، این اثر را خواهد داشت.

شرایط لازم و مورد نیاز قبل از انجام کربوکسی تراپی بینی چیست؟

برای هر روش درمانی شرایطی لازم است که بیمار می تواند آن ها را از پزشک معالج خود دریافت نماید و طبق رعایت شرایط مورد درخواست، به انجام کربوکسی تراپی بینی اقدام نماید، در حقیقت می توان گفت این شرایط همان حالت ها و مواردی است که قبل از کربوکسی تراپی بینی باید به آنها توجه نشان داد تا نتیجه روش کربوکسی تراپی مناسب باشد.

اولین شرط آن است که اگر بیمار باردار است، انجام کربوکسی تراپی را به زمان دیگری موکول نماید، زیرا ممکن است، تزریق گاز دی اکسید کربن برای جنین خطر آفرین باشد، از این رو این عمل را باید به زمانی بعد از فارغ شدن موکول نماید تا هم خود و هم نوزاد، در سلامت کامل باشند.

دومین شرط آن است که اگر فرد بیمار دچار سرماخوردگی شده است و یا آلرژی دارد و می تواند به سرما خوردگی دچار شود، آن را به پزشک معالج خود اختصاص دهد و از وی بخواهد تا داروهای خاص برای درمان سرماخوردگی را تجویز نماید و بعد از بهبودی می تواند به کربوکسی تراپی بینی اقدام نماید، توصیه می شود، از این بهبودی، یک هفته گذشته باشد.

الکل و مواد تحریک کننده خونی استفاده نکنید

شرط سوم آن است که فرد تا دو هفته قبل از انجام روش کربوکسی تراپی بینی از الکل یا مواد تحریک کننده خونی استفاده نکرده باشد،

زیرا الکل باعث می شود که خون رقیق شود و در زمان رقیق شدن خون این امکان وجود دارد که فرد در حین عمل با کبودی پوست مواجه شود و دچار عارضه های درمانی شود، از این رو توجه به این نکته بیمار را از ابتلا به هر عارضه دیگری بعد از عمل نجات خواهد داد.

الکل و مواد تحریک کننده خونی استفاده نکنید
الکل و مواد تحریک کننده خونی استفاده نکنید

شرط چهارم آن است که بیمار به هیچ عنوان از قرص ها یا داروهای درمانی ضد التهاب استفاده نکرده باشد، زیرا  استفاده از این داروها ممکن است، در روش کربوکسی تراپی بینی خطراتی را برای وی به جود آورد که جبران آن هزینه بر است و شاید هم ممکن است، جبران ناپذیر باشد.

شرط آخر یک شرط بسیار ساده است و آن مربوط می شود، به خوردن صبحانه مفصل و مقوی قبل از انجام روش کربوکسی تراپی، در واقع تغذیه قبل از روش کربوکسی تراپی باعث می شود تا در زمان عمل سرپایی کربوکسی تراپی بینی فرد بیمار سرحال باشد و در حین عمل دچار ضعف نشود و عمل کربوکسی تراپی به راحتی و در زمان کوتاه انجام شود.

رعایت شرایط فوق سبب می شود تا یک درمان کربوکسی تراپی خوب توسط پزشک انجام شود، از این رو نتیجه کربوکسی تراپی عالی خواهد شد و بیمار رضایت بیشتر و بهتری از انجام آن دارد و برای آن خرسندی بیشتری را حس می کند، این ها مواردی هستند که همواره برای روش کربوکسی تراپی عنوان می شوند.

شرایط دستورات لازم برای بعد از روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟

همان طور که روش درمان زیبایی با کربوکسی تراپی بینی مقدمات و شرایط اولیه ای را طلب می کند، می توان شرایط و دستورات پس از کربوکسی تراپی را نیز برای بیمار تجویز نمود تا با رعایت کامل همه آن ها به نتیجه مورد دلخواه خود در یک بازه یک ساله دست یابد، از این رو این شرایط در قالب دستور العمل بیان می شوند تا با دقت بیشتری انجام شوند.

شرایط دستورات لازم برای بعد از روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟
شرایط دستورات لازم برای بعد از روش کربوکسی تراپی بینی چیست؟

شرط اول

بعد از کربوکسی تراپی بینی به هیچ عنوان فرد بیمار از مواد الکلی و رقیق کننده خون استفاده نکند تا شرایط وخیم پوستی را  ایجاد نکند، در واقع نقطه مقابل و مخالف درمان با این روش، همان الکل و مواد الکلی است که بیشترین ضرر را برای فرد به همراه دارد و توصیه می شود، استفاده نشود.

شرط دوم

آن است که فرد اصلا ورزش های سنگین انجام ندهد، اگر فرد بیمار یک ورزشکار است، نباید ورزش های سنگین انجام دهد، زیرا این امکان وجود دارد که تزریق گاز دی اکسید کربن در زیر پوست بینی دچار تحریک یا یک شک غیر قابل پیش بینی شود و نتیجه را به صورت معکوس نشان دهد.

شرط سوم

فرد بیمار به مدت حداکثر تا سه روز از قرار گرفتن در آفتاب داغ و یا گرمازدگی خود را دور نگه دارد، آفتاب داغ ممکن است، مویرگ های ایجاد شده جدید را به شک وادار کرده و از انجام امر تولید کلاژن منصرف نماید، از این رو فرد بیمار نباید در معرض آفتاب باشد، چنانچه این آفتاب مستقیم باشد، اثر منفی بیشتری را خواهد داشت.

شرط چهارم

که بسیار مهم است، آن است، بعد از روش کربوکسی تراپی بینی هیچگاه پوست ناحیه مورد نظر را ماساژ ندهید، در صورتی که ماساژ صورت در بخش بینی انجام شود این امکان وجود دارد که نقطه تزریق گاز دی اکسید کربن تغییر یابد و شکل بینی از حالت اصلی خود خارج شود.

شرط پنجم

مربوط می شود به زمانی که ورم در ناحیه مورد نظر و پوست بینی مشاهده شود که باید از کمپرس یخ برای کاهش تورم استفاده گردد، دقت کنید این تورم تنها در زمانی مشاهده می شود که یا بدن فرد بیمار بسیار حساس باشد و یا آن که شرایط قبل از کربوکسی تراپی را مورد توجه قرار نداده باشد که البته با کمپرس یخ قابل درمان است.

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید، متشکریم و امیدواریم که از خواندن مطالب آن بهره لازم را کسب کرده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید