میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن
پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن

لیست موضوعات

پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن

در این مقاله تعدادی پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

همچنین برای رفتن به صفحه پرسش و پاسخ کلینیک دگتر زرگنج می توانید اینجا کلیک کنید.

خانم ها در مرحله ای از زندگی خود دچار استرس و نگرانی در مورد برخی مشکلات و مسائل می شوند. یکی از این مشکلات که بیشتر خانم ها را درگیر خود کرده است و آرامش را از آنها سلب کرده است، گشاد شدن واژن است.

اگر قصد تنگ کردن واژن خود را دارید پیشنهاد می کنیم به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن
پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن

آنها درگیری های ذهنی برای خودشان ایجاد می کنند که چطور دچار این مشکل شده اند و باید جگونه این مشکل را حل کنند، هر چند برخی گمان می کنند که این شل شدگی واژن دیگر تنگ نمی شود و سعی می کنند که حتی الامکان جلوی گشاد شدگی را بگیرند تا دنبال راه حل غیر ممکن نباشند.

نگرانی بابت گشاد شدن واژن

برخی از خانم ها بعد از اینکه زایمان می کنند، به شدت نگران این می شوند که چگونه واژن خود را تنگ کنند، زیرا بعد از زایمان واژن گشاد می شود و آنها با استرس و نگرانی دنبال راه حل برای درمان آن می باشند و به سراغ دکتر متخصص می روند تا این مشکل را حل کنند،

ولی باید گفت که جای نگرانی نیست، چونکه واژن حالت ارتجاعی دارد، بدین گونه که قابلیت انعطاف دارد و بعد از گشاد شدن قابلیت تنگ شدن را دارد و خانم ها باید این نکته را بدانند که آنها می توانند بعد از گشاد شدن واژن آن را تنگ نمایند.

امروزه تکنولوژی به گونه ای پیشرفت کرده است که افراد می توانند بیماری های خود را با مراجعه به پزشک متخصص و ماهر و حتی با راه های ساده ای که در ادامه خواهیم گفت درمان کنند.

تنگ کردن واژن هم یکی از این پیشرفت ها است که شخص به راحتی می تواند واژن گشاد شده خود را از طریق صحیح تنگ کند. بنابراین نیاز به نگرانی در این مورد نیست و می توانند در طول 9ماه بارداری از لحظات آن لذت ببرند بدون اینکه دل واپس اتفاقات بعد از 9 ماه باشند.

بعد از 9 ماه تنگ شدن واژن به راحتی قابل درمان است

بعد از 9 ماه تنگ شدن واژن به راحتی قابل درمان است این هم به خاطر حالت ارتجاعی و انعطاف پذیر بودن آن است که می توان آن را به راحتی انجام داد.

خوب است که ابتدا خانم ها اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند و با آگاهی و دانش بیشتری زایمان، رابطه جنسی، عمل جراحی را پشت سر بگذرانند، زیرا عدم اطلاعات لازم نه تنها موجب آسیب رسیدن روحی و جسمی به شخص می شود، حتی ممکن است همسر او هم دچار آسیب روحی شود.

برخی خانم ها زمانی که ازدواج می کنند و می خواهند با همسر خود رابطه جنسی برقرار کند گمان می کنند، اگر رابطه برقرار کنند، واژنشان گشاد و شل می شود و دیگر هرگز به حالت اولیه برنمی گردد و تنگ نخواهد شد. بنابراین آنها سعی می کنند که از همسر خود دور بمانند یا رابطه جنسی با همسر خود را به حداقل خود برسانند.

این طرز فکر باعث آسیب روحی و جسمی هم به خودشان و هم به همسرشان می شود

این طرز فکر باعث آسیب روحی و جسمی هم به خودشان و هم به همسرشان می شود که ممکن است، عواقب تلخی را برای آنها در پی داشته باشد و منجر به طلاق شود. علت این طلاق از ندانستن و عدم آگاهی ناشی می شود

زیرا اگر خانم ها اطلاعات لازم داشتند و می دانستند که بعد از رابطه جنسی و گشاد شدن واژن باز هم با انجام دادن کارهایی می توانند واژن خود را تنگ کنند، این مشکلات به وجود نمی آمد و از همسرشان جدا نمی شدند.

بنابراین خوب است که خانم ها قبل از ازدواج، قبل از رابطه جنسی و قبل از زایمان در مورد این مساله آگاهی های خود را افزایش دهند و با خیال راحت و بدون دغدغه رابط جنسی، زایمان را انجام دهند و از آسیب های روحی و جسمی برای خود و همسرشان جلوگیری کنند. در ادامه ی مقاله ی پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن به توضیح و تشریح سوالات و تیترهای ذیل خواهیم پرداخت.

در ادامه به سوالات زیر خواهیم پرداخت:

گشاد شدن واژن چگونه است؟

علت گشاد شدن واژن چیست؟

باورهای غلط گشاد شدن واژن

از چه راه هایی می توان واژن را تنگ نمود؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن با ما همراه باشید.

گشاد شدن واژن چگونه است؟

در قسمت پایینی بدن واژن وجود دارد که دارای یک لوله است که کناره های این لوله با بافت های همبند پر شده است که روی همدیگر خوابیده اند و به هم متصل هستند.

زمانی که رابطه جنسی، زایمان، عمل جراحی در قسمت واژن انجام می شود، موجب کش آمدن بافت های کناری می شود و از همدیگر فاصله می گیرند که اینکار باعث گشاد شدن لوله خواهد شد. زمانی که واژن خالی باشد، بافت های کناری باز به طرف همدیگر برمی گردند و به همدیگر متصل می شوند و روی هم می خوابند.

گشاد شدن واژن چگونه است؟
گشاد شدن واژن چگونه است؟

زمانی که اینکار چندین بار انجام شد لوله عضلانی و بافت های کناری گشاد می شوند و آن قسمت شل می شود. به همین خاطر است که بعضی از خانم ها به خاطر گشاد شدن واژن خود دچار نگرانی و ترس می شوند و دوست ندارند کارهایی انجام دهند که واژن آنها گشاد شود، زیرا آنها باور دارند که اگر واژن گشاد شد دیگر تنگ نخواهد شد.

در ادامه مواردی از پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن را مورد مطالعه قرار خواهیم داد.

حالت واژن در زمان زایمان

زمانی که خانم باردار می شود، کم کم در ماه های آخر به خصوص ماه آخر ترشحاتی در بدن او ایجاد می شود که این ترشحات نه تنها بد نیست، بلکه برای واژن مفید است. این ترشحات به قسمت بافت های موجود در واژن می روند و موجب می شوند که بافت های اطراف واژن نرم شوند و حالت کش پیدا کنند.

زمانی که جنین می خواهد به دنیا آید این بافت ها و عضلات واژن به خاطر وجود ترشحات نرم شده و آماده این هستند که جنین را در خود جا بدهند. وقتی جنین در حال بیرون آمدن از واژن هست چون بافت نرم و حالت کشی دارد، به راحتی جنین می تواند از واژن خارج شود.

وقتی که جنین از واژن خارج شد واژن کم کم به حالت قبلی خود برمی گردد و چون دیگر ترشحی ایجاد نمی شود، سفتی خود را به دست خواهد آورد.

گشادی و شل شدگی واژن در زمان رابطه جنسی

برخی خانم ها دوست دارند، هنگام رابطه جنسی با همسر خود لذت کافی برخوردار شوند و از این رابطه نهایت لذت ببرند، اما وقتی می بینند که دهانه واژن آنها گشاد است متوجه می شوند که نمی توانند رضایتی که دوست دارند، هم خودشان به دست آورند و هم به همسرشان بدهند.

آنها می خواهند هنگام رابطه هر دوطرف لذت را ببرند، اما به خاطر این مشکل همیشه خود را سرزنش می کنند که همسرم از رابطه جنسی با من راضی نیست و لذت نمی برد و باید چه کار کنم.

گشادی و شل شدگی واژن در زمان رابطه جنسی
گشادی و شل شدگی واژن در زمان رابطه جنسی

از دست دادن اعتماد به نفس

خودش که به خاطر ترس از لذت نبردن اعتماد به نفس خود را از دست داده است، در تلاش هست که از همسرش دور بماند و هیچ وقت پیشنهاد رابطه را به همسرش ندهد و هر وقت که پیشنهاد رابطه از طرف همسرش داده می شود، با ترس و دغدغه ذهنی و همراه با دلشوره می پذیرد که همه اینها باعث می شود که آن ها رابطه خود را کم کنند، به گونه ای که نسبت به هم سرد شوند. خانم می تواند با همسر خود در این مورد صحبت کند تا او کمکش کند،

زیرا به تنهایی نمی تواند تصمیم درست بگیرد، زیرا ذهن او پر از ترس و دلشوره است و جایی برای گرفتن تصمیم درست ندارد، بنابراین خوب است، با همسر خود صحبت کند و با هم تصمیم درست را بگیرند، زیرا او هم دوست دارد، در کنار خانم و رابطه با او لذت ببرد.

آنها می توانند به پزشک معالج مراجعه کنند تا راه درمان را بیابند و خانم بدین وسیله واژن خود را تنگ کند و دیگر دچار افسردگی و نگرانی نشود. اعتماد به نفس خود را بازیابد و از رابطه جنسی با همسر خود لذت ببرد.

در ادامه مقاله ی ما در خصوص پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن همراه باشید.

علت گشاد شدن واژن چیست؟

برای گشادی و شل شدن واژن عوامل بسیاری دخیل هستند که خوب است که خانم ها آنها را بدانند و علت درست گشاد شدن واژن را شناسایی کنند، زیرا گاهی اوقات به خاطر ندانستن و عدم آگاهی علت هایی را انتخاب می کنند که اشتباه است و موجب آسیب هایی به خود خواهند شد. در اینجا علت های مختلفی را ذکر خواهیم کرد که این دلایل عبارتند از:

علت گشاد شدن واژن چیست؟
علت گشاد شدن واژن چیست؟

چاقی:

یکی از عوامل شل شدن واژن چاقی است. وقتی خانم چاق می شود، باعث می شود، همراه چاق شدن او واژن او هم گشادتر شود.

عمل جراحی های زنانه:

جراحی هایی که در قسمت واژن انجام می شوند موجب گشادی و بعداً شل شدن واژن خواهند شد. خانم ها نمی دانند با انجام دادن عمل های مختلف قسمت واژن خود به گشاد شدن واژن خود کمک می کنند و باید سعی کنند تا حتی الامکان از عمل هایی که لازم و ضروری نیست، خودداری کنند تا موجب آسیب رساندن به واژن نشوند.

بلند کردن وسایل های سنگین:

یکی از علل شدن شدن واژن در خانم ها برداشتن وسایل سنگین هست و بسیاری از خانم ها از این نکته غافل هستند و در زندگی خود چیزهای سنگین حمل می کنند، در حالی که این یکی از عواملی است که به گشاد شدن واژن کمک می کند. پس بهتر است، حمل وسایل سنگین را به همسر خود بدهند تا آن را برایشان حمل کند.

بلند کردن وسایل های سنگین:
بلند کردن وسایل های سنگین:

یائسگی:

یائسگی در خانم ها موجب پدید آمدن تغییراتی در بدن می شود که یکی از این تغییرات گشاد شدن واژن می باشد.

ضعیف بودن دیواره واژن:

دیواره واژن دارای بافت های متصل به هم می باشد که اطراف واژن را پوشانده اند. زمانی که این دیواره ها ضعیف باشند و استحکام لازم را نداشته باشند، کم کم بافت ها از همدیگر جدا می شوند و موجب گشادی و شل شدن واژن می شود.

کمردردهای مزمن:

خانم ها نباید فکر کنند که هر کمردردی نشانه این است که واژن آنها گشاد شده است. برخی کمردردها ممکن است، طبیعی باشد، مانند پریودی، اما در مورد کمردردهای مزمنی که همیشه و یا بیشتر اوقات با شخص همراه است باید عرض کرد این کمردردها موجب گشادی و شل شدن واژن می شوند که خانم ها در صورت وجود کمردردهای طولانی مدت باید حدس بزنند که ممکن است، واژن آنها گشاد شده است و بایستی به پزشک مربوطه مراجعه کنند تا اگر علت این کمردردها گشاد شدن واژن است، برای درمان آن اقدام کند.

یبوست های مکرر:

گاهی وقت ها یبوست ممکن است، ناشی از کم آبی یا موارد دیگری باشد که نیاز به نگرانی ندارد، اما زمانی که خانمی دچار یبوست به صورت مداوم و مکرر شود و فرد را اذیت کند بایستی بداند که ممکن است، واژن اوگشاد و شل شده است و فورا باید به پزشک مربوطه مراجعه کند.

احساس خانم یا همسرش در مورد رابطه جنسی:

خانم یا آقا فکر می کنند که هر چه رابطه جنسی بیشتری با هم داشته باشند، موجب گشاد و شل شدن واژن خانم خواهد شد. آنها با این باور نادرست از رابطه جنسی خود دست می کشند و یا سعی می کنند که رابطه جنسی را به حداقل خود برسانند تا خانم دچار گشادی واژن نشود.

ادرار به صورت غیر ارادی هنگام خنده:

زمانی که خانم شروع به خندیدن می کند و این خنده او به نهایت خود می رسد موجب می شود که دچار ادرار شود. او فکر می کند شاید به خاطر فشار زیادی که به خود هنگام خنده آورده دچار همچنین اتفاقی شده است، درحالی که می تواند این یکی از نشانه های گشاد شدن واژن باشد.

ژنتیک و وراثت:

یکی از باورهای غلط خانم ها این است که فکر می کنند، چون مادرشان، یا افراد دیگر خانواده یا بستگان نزدیک او مانند عمه، خاله دچار گشادی و شل شدن واژن هستند، این گشادی ارثی هست و او هم دچار گشادی واژن خواهد شد و هیچ راهی برای جلوگیری از گشاد شدن واژن خود ندارد و باید این گشادی و شل شدگی را تحمل کند.

در حالی که این باور اشتباه است و هر شخصی با توجه به وضعیت بدن و اندام خود تغییراتی در بدنش ایجاد می شود و خودش با انجام دادن فعالیت های مناسب می تواند واژن خود را تنگ کند.

تغذیه نامناسب:

خانم ها بعد از اینکه ازدواج می کنند و یا زمان زایمان، بدون اینکه بدانند کدام نوع غذا برای سلامتی خود مفید است و می توانند برای تنگی واژن خود استفاده کنند، به سراغ غذاهایی می روند که دوست دارند، بخورند. آنها با این کارشان به گشاد شدن واژن خود کمک می کنند، ولی نمی دانند، زیرا آنها فکر می کنند که این غذا مفید است،

ولی امروزه پیشرفت تکنولوژی به گونه ای زیاد شده است که افراد می توانند در عرض چند دقیقه در مورد چیزهایی که برایشان سوال است، به گوگل مراجعه کنند و اطلاعات خود را در آن مورد افزایش دهند تا با عدم آگاهی خود دچار آسیب روحی و جسمی نشوند.

خانم ها هم می توانند به گوگل مراجعه کنند و در مورد تنگ شدن واژن خود اطلاعات لازم را به دست آورند. در سایت های مختلف در مورد علل گشادی واژن و راه درمان آن اطلاعات موجود است و اینگونه می توانند به سواد خود در این زمینه بیفزایند.

زور زدن:

برخی افراد برای اینکه بخواهند به کارشان برسند و حوصله ماندن در دستشویی را ندارند، موقع دستشویی زور می زنند. آنها با اینکار خیال می کنند که کار درستی انجام می دهند و زودتر می توانند به کارشان برسند در صورتی که این باور اشتباه است.

زمانی که شخص به خود فشار می آورد این کار او نه تنها مفید نیست، بلکه آسیب جدی برای شخص ایجاد می کند و دهانه واژن او را گشاد می کند. پس زور زدن مناسب نیست و باید با خیال راحت در دستشویی نشست و کار خود را به اتمام رساند همانطور که کارهای دیگر مهم است و باید مورد توجه قرار گرفت باید به اینکار ها هم توجه کرد،

زیرا عدم آگاهی موجب آسیب رسیدن به شخص خواهد شد. یا برای کارهای دیگر مثل حمل کردن یا بلند کردن باید دقت کرد، زیرا حمل بیشتر از حد مجاز یا بلند کردن شیء بزرگ به گونه ای که قادر به تحمل وزن نباشد عوارضی را به دنبال دارد که یکی از این عوارض گشاد و شل شدن بافت های اطراف واژن خواهد بود که خانم ها باید در این موارد دقت لازم داشته باشند.

زور زدن:
زور زدن:

افزایش سن:

زمانی که سن خانم ها بالا می رود، تغییراتی در بدن آنها ایجاد می شود و یکی از این تغییرات گشاد شدن واژن خواهد بود. برخی از خانم ها باور می کنند، چون که سن آنها بالا است، دیگر هیچ دارویی نمی تواند واژن آنها را تنگ کند. بنابراین شرایط خود را با این وضعیت تطبیق می دهند و تحمل می کنند.

عطسه و سرفه های مداوم:

برخی عطسه و سرفه ها ناشی از سرماخوردگی است، بنابراین نباید برای عطسه یا سرفه ای که برای مدت کوتاهی انجام شد ه است به این فکر کند که حتما دچار شل شدن واژن شده است. شاید ناشی از بیماری دیگری باشد. پس زمانی که عطسه یا سرفه از حد معمول گذشت و به صورت مکرر اتفاق افتاد می تواند یکی از علل شل شدن واژن باشد.

زایمان:

یکی از عوامل خیلی مهم برای شل شدن واژن زایمان است. زایمان طبیعی موجب شل شدن واژن می شود. شاید به همین خاطر است که اکثر خانم های باردار دوست دارند، به صورت عمل جراحی وضع حمل کنند و از زایمان طبیعی خودداری کنند و می ترسند که بعد از زایمان دیگر نتوانند واژن خود را به حالت اول برگردانند و با این ترس 9 ماه بارداری را پشت سر می گذرانند.

ورزش سنگین به صورت منظم:

خانم ها فکر می کنند که ورزش سنگین بهترین راه برای درمان چاقی، شل شدن واژن و ….. است. آنها به باشگاه می روند و سعی می کنند، برای بدنسازی خود از وزنه های سنگین استفاده کنند تا بدنی خوش فرم داشته باشند.

در حالی که آنها اشتباه فکر می کنند و گمان نمی کنند که با وارد کردن فشار به واژن خود موجب گشادی واژن می شوند، زیرا هر چقدر فشار بیشتر باشد، به واژن فشار بیشتری وارد می کند و اینگونه واژن او گشاد و شل می شود. اگر دوست دارند، به باشگاه بروند باید سعی کنند، ورزش هایی انتخاب کنند که به سلامتی بدنشان آسیب و ضرر نرسانند.

بارداری های زیاد:

واژن هم توانایی وزن خاصی را دارد و زمانی که خانم در شکم خود دوقولو یا بیشتر دارد، واژن توانایی تحمل آن را در ماههای اخر ندارد و اینکار موجب گشاد و شل شدن واژن خواهد شد، زیرا که واژن وزنی بیشتر از معمول خود را حمل می کند. وزن معقول که موجب گشادی واژن نشود، یک فرزند است.

زمانی که خانم ماه های آخر را پشت سر می گذارد. عضلات واژن و بافت های اطراف آن کش می یابد، بدین گونه که کم کم موجب شل شدن واژن می شود.

به دیگر موردها در خصوص پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن توجه نمایید.

باورهای غلط گشاد شدن واژن

باورهای غلط گشاد شدن واژن
باورهای غلط گشاد شدن واژن

درد داشتن زیاد در زمان پریودی:

یکی از باورهای غلط که به صورت همگانی فراگیر شده است، این است که هر خانمی که در زمان پریودی درد بیشتری دارد و با درد دوره خود را سپری می کند علت آن این است که واژن او تنگ است.

این باوراشتباه تقریبا جز باوری شده است که همه بر آن صحه می گذارند و می گویند قطعا چنین است، درحالی که این فقط یک باور غیر معقول و نادرست است.

اولین رابطه جنسی:

بعضی دچار این باور اشتباه می شوند که اولین رابطه جنسی با همسر موجب گشاد شدن واژن خواهد شد.

آیا ممکن است، اولین رابطه موجب گشادی واژن شود؟

این باور غلط است که ما باید این باور اشتباه را از ذهنمان پاک کنیم. واژن دارای لوله و بافت به هم چسبیده است که این بافت ها به همدیگر متصل هستند و روی هم خوابیده اند.

زمانی که شخص برای بار اول رابطه جنسی برقرار می کند واژن چون حالت ارتجاعی دارد، باز می شود و با این کار بافت های کناری که روی هم خوابیده بودند باز می شوند و بعد از اتمام کار مجددا بافت های کناری روی هم قرار می گیرند و به همدیگر متصل می شوند، بنابراین اولین رابطه جنسی موجب گشاد شدن واژن نخواهد شد.

خارج شدن حباب یا هوا از دهانه واژن:

برخی معتقدند که یکی از عوامل گشاد شدن واژن خارج شدن حباب یا هوا از واژن است که در این صورت واژن گشاد شده است.

موارد بعدی را در زمینه ی پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

برخی از افراد به سراغ پزشک می روند و می پرسند که از واژن آنها حباب یا هوا خارج می شود، آیا من دچار گشادی واژن شده ام؟

در اینجا می خواهیم بگوییم که این خارج شدن حباب و هوا از واژن یک امر طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.

گشاد شدن واژن موجب ایجاد عفونت هایی مداوم می شود:

افرادی بر این باور معتقدند که تا زمانی که واژن آنها گشاد است، دچار عفونت می شوند و تنها راه درمان برای از بین رفتن عفونت های واژن تنگ کردن واژن است. تا زمانی که واژن تنگ نشود این عفونت ها همچنان هستند.

این چند مورد از باورهای اشتباه و غلطی است که در میان افراد شیوع پیدا کرده است، در حالی که این باورها اشتباه است و دلایلی که باعث گشاد شدن واژن می شود، را در قسمت بالا ذکر کردیم، بنابراین این باورهای غلط را باید از ذهنمان دور کنیم و با آگاهی های لازم باورهای درست را در ذهنمان قرار دهیم.

از چه راه هایی می توان واژن را تنگ نمود؟

برای درمان تنگی واژن راه هایی وجود دارد که اگر خانم ها بتوانند از آن به صورت صحیح استفاده کنند، می توانند واژن خود را تنگ کنند و نگرانی و استرس را از خودشان دور کنند. این راهها عبارتند از:

از چه راه هایی می توان واژن را تنگ نمود؟
از چه راه هایی می توان واژن را تنگ نمود؟

رژیم های غذایی مناسب:

زمانی که رژیم غذایی مناسبی داشته باشیم به تنگ کردن واژن خود کمک کرده ایم و نیاز به مراجعه به دکتر نیست.

ورزش کردن مناسب:

یکی از عوامل مهم برای تنگ کردن واژن خود ورزش کردن به صورت منظم و دائم است که بسیار کمک کننده است. خانم ها با قرار دادن ورزش مناسب در برنامه روزانه خود می توانند به تنگ شدن واژنشان کمک کنند.

یوگا:

یوگا یکی از تمریناتی هستند که شخص می تواند با یوگا واژن خود را تنگ کند بدین صورت که او می تواند هر روز به مدت 10 دقیقه نرمش هایی روی پاهای خود انجام دهد. پاهای خود راپایین و بالا بکشند، اما نباید پاهای خود را خم کند تا اینکار موجب تنگ شدن واژن شود، یا اینکه در حال دراز کشیدن باشد و پاهای خود را به ترتیب بالا و پایین ببرد.

یوگا:
یوگا:

استفاده از لباس زیر از جنس نخی یا پنبه ای:

خانم هایی که دچار گشادی و شلی واژن هستند، از لباس زیر که دارای جنس نخی یا پنبه ای است، استفاده کنند. لباس نخی باعث می شود که هوا از لباس زیر خارج و داخل شود. رد شدن هوا از لباس زیر اینکار علاوه بر تنگی واژن، موجب می شود که هوا رد و بدل شود و در این قسمت باکتری ایجاد نشود.

استفاده از ویتامینE:

ویتامین E ویتامین مناسبی است که برای رفع خشکی واژن می توان استفاده کرد و همچنین برای تنگی واژن می توان از آن استفاده کرد. ویتامین E برای تنگ کردن واژن بسیار موثر است.

برای تنگ کردن واژن ابتدا باید کپسول را باز شود و در واژن ریخته شود. بادی دقت کرد تیزی کپسول در دهانه واژن قرار نگیرد. وقتی کپسول در واژن ریخته شد واژن به خاطر قدرت جذب روغن داخل کپسول را به خود جذب می کند و کم کم بافت های آن به هم متصل می شود و موجب جمع شدن بافت های واژن می شود و اینگونه موجب سفت شدن و تنگی واژن خواهد شد.

استفاده از ویتامینE:
استفاده از ویتامینE:

استفاده از پروتئین های ارگانیک:

خانم ها برای تنگ کردن واژن خود می توانند از پروتئین استفاده کنند. این پروتئین برای تقویت کردن ماهیچه های اطراف عضلات واژن استفاده می شود که ماهیچه ها را تقویت می کنند. با کنار گذاشتن فست فودها، غذای چربی، غذاهای دارای کالری زیاد و مصرف کردن میوه ها، سبزی ها برای تقویت ماهیچه های واژن مفید است.

میوه های مقوی مانند آناناس، توت فرنگی برای مقاوم سازی بافت های کناری بسیار مفید است که خانم ها باید به این نکات توجه لازم داشته باشند و میوه و سبزی را جزء برنامه روزانه خود قرار دهند تا بتوانند با مصرف آنها ماهیچه های اطراف را محکم و مقاوم سازند.

رعایت کردن بهداشت:

خانم ها بایستی به نظافت خود اهمیت بدهند. نه تنها برای تنگی شدن واژن، بلکه باید همیشه بهداشت را رعایت کنند تا دچار عفونت و یا بیماری های دیگر نشوند. برای رعایت کردن بهداشت خانم ها باید زمانی که به حمام می روند، قسمت واژن خود را آرام و بدون فشار شستشو بدهند.

بدین طریق که برای تمیز کردن قسمت واژن از صابون استفاده کنند، بهتر است، صابون گیاهی استفاده کنند که بدون عوارض است و آسیبی به آن قسمت نمی زند خوب است که وقتی که صابون استفاده می شود، از جلو به عقب بکشند، زیرا اینگونه جلوی وارد شدن میکروب یا باکتری را خواهند گرفت.

رعایت کردن بهداشت:
رعایت کردن بهداشت:

زمانی که با صابون آن قسمت را شستشو دادند با آب ولرم آنجا را بشویند و باید به این نکته توجه کرد که صابون در واژن نماند، زیرا واژن نسبت به صابون تحریک می شود و موجب به وجود آمدن مشکلاتی می شود، بنابراین بایددر شستن دقت کامل کرد. آب نباید گرم باشد تا واژن اذیت نشود. بعد از شستن واژن باید آن قسمت را خشک کنند.

اینکار علاوه بر اینکه بافت های اطراف دهانه واژن را به هم متصل می کند و موجب سفت شدن و تنگی واژن می شود، موجب می شود که دیگر بوی بدی ندهد، زیرا عدم نظافت واژن موجب ترشح بوی بدی می شود. پاکیزه بودن می تواند جلوی بوی بد را بگیرد و همچنین واژن را تنگ نماید.

استفاده نکردن از اسپری های شیمیایی:

بعضی خانم ها از یک روش اشتباه برای رفع بد واژن استفاده می کنند، بدین طریق که آنها فکر می کنند، اسپری های شیمیایی برای رفع کردن بوی بد واژن خوب است و به سراغ خرید کردن این اسپری می روند.

و بعد از خرید کردن مدام از این اسپری به قسمت واژن خود می زنند تا بوی بد از بین برود در حالی که فکر نمی کنند که این اسپری ها شیمیایی است و برای واژن خطرناک می باشند و موجب به وجود آمدن عوارض هایی می شوند.

اسپری های شیمیایی موجب گشادی و شل شدن بافت های اطراف لوله واژن خواهند شد که موجب جدا شدن بافت ها از همدیگر می شوند که اینکار کم کم باعث می شود، واژن گشاد و شل شود.

آنها باید از این اسپری ها خودداری کنند و به دنبال اسپری های طبیعی بروند که در بازار موجود است. این اسپری های طبیعی حاوی آب، روغن گیاهی مانند اسطوخودوس، گلاب است که بسیار مفید است و می توانند برای رفع بد بوی واژن از این اسپری های مرغوب خریداری کنند و به قسمت واژن بزنند تا بوی بد رفع شود.

استفاده کردن از کپسول آلفا:

کپسول آلفا کپسولی است که برای درمان تنگی واژن بسیار مفید است و خانم ها می توانند از آن استفاده کنند. درکپسول آلفا روغن های مقوی وجود دارد، شامل روغن آرگان، جوجوبا و آووکادو که این سه کپسول بسیار مقوی است و خانم ها می توانند به مدت یک ماه از این کپسول استفاده کنند و بعد از یک ماه نتیجه را خواهند دید که واژن آنها به طور قطعی تنگ شده است و دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

سرکه:

سرکه یکی از راه ها برای تنگ کرن واژن می باشد. خانم ها می توانند زمانی که می خواهند حمام کنند، مقداری سرکه همراه آب در وان یا ظرفی بریزند و با آن به مدت نیم ساعت حمام کنند.

خانم ها با تکرار کردن این کار می توانند تنگی واژن خود را بازیابند. روش های دیگری هم وجود دارد، بدین صورت که شخص می تواند به اندازه دو قاشق غذاخوری سرکه در بطری بریزد و با آب مخلوط کند و با فشار وارد واژن کند و اینگونه شست و شو کند و فورا حمام کند یا اگر نخواهد حمام کند آن قسمت را با صابون و آب گرم ملایم بشوید و خشک کند.

باید توجه داشت که مقدار سرکه کم باشد و در آب رقیق شود و فورا بعد از استفاده شسته شود و خشک شود، زیرا ماندن آن در واژن خود عوارض هایی به وجود می آورد.

پس هنگام استفاده از سرکه باید مراقب بود که مقدار کمی سرکه در آب ریخته شود. بعضی افراد باور دارند که شخص برای تنگی واژن سرکه را هم می تواند به صورت خوراکی بخورد و هم به صورت موضعی استفاده کند در صورتی که این باور اشتباه برخی افراد است که بقیه افراد هم با این باور دچار اشتباه می کنند.

زمان رابطه جنسی پاها را در کنار هم قرار دادن:

یکی از عوامل مهمی که می تواند به صورت طبیعی و بدون اینکه نیاز به استفاده از چیزی باشد، این است که هنگام رابطه جنسی خانم سعی کند حتی الامکان پاهای خود را در کنار همدیگر قرار دهد و از باز کردن آنها خودداری کند. خوب است که خانم ها به این نکته توجه داشته باشند،

زیرا غفلت از این نکته موجب می شود که خانم موقع رابطه جنسی پاهای خود را باز بگذارد و کم کم بافت های موجود در کناره های لوله واژن باز شود و از همدیگر فاصله بگیرند و عضلات واژن گشاد شوند و همین کار موجب گشاد شدن و شل شدن واژن شود.

گزینه های بعدی را در زمینه ی پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن مورد مطالعه و بررسی قرار دهید.

زمان رابطه جنسی پاها را در کنار هم قرار دادن:
زمان رابطه جنسی پاها را در کنار هم قرار دادن:

تقویت و کار کردن روی عضلات لگن با کگل:

کگل تمرینی است که خانم ها برای تقویت کردن عضلات لگن خود از آن استفاده کنند و لگن خود را محکم و استحکام بخشند. کگل برای اینکار عالی است و کمک کننده خوبی برای تقویت عضلات است و ماهیچه های واژن است.

کگل یک نوع ورزشی است که به فرد کمک می کند تا تنگی واژن خود را به دست آورد. ورزش کگل در زمان زایمان توصیه می شود. انجام دادن تمیرنات کیگل عضلات کف لگن را محکم کرده و استحکام می بخشد.

این تمرین قابل انعطاف پذیر است و به تقویت و قوی کردن ماهیچه های واژن کمک می کند و موجب لذت بردن بیشتر هنگام رابطه جنسی خواهد شد.

و همچنین موجب محکم شدن ماهیچه های موجود در کیسه مثانه خواهد شد و از ادرار قطره ای خودداری می کند. اگر خانم ها بتوانند در دوران زایمان از این تمرینات کگل استفاده کنند، می توانند به زایمان خود کمک کنند تا راحتتر و آسان زایمان را انجام دهند.

این تمرینات موجب این می شود که بخیه کمتر زده شود و جلوی خونریزی در بدن را می گیرد، همچنین اگر خانم ها این تمرینات را بعد از زایمان انجام دهند، موجب می شود که زمانی که بخواهند با همسرشان رابطه برقرار کنند، به راحتی برقرار کنند و در این مورد اذیت نشوند. خود این تمرینات موجب تنگ شدن واژن خانم نخواهد شد، اما ماهیچه های درون واژن را تنگ تر می کند.

برای انجام دادن کیگل چند تمرین وجود دارد که خانم های علاقمند به این ورزش می توانند آنها را انجام دهند.

این تمرینات کگل عبارتند از:

1-تمرین اول برای ورزش کگل این است که خانم ها زمانی که می خواهند بروند دستشویی ادارار کنند، قبل از رفتن به دستشویی بایستی به مدت 30 ثانیه بدن خودشان را نگه دارند و جلوی ادرار خود را بگیرند و بعد از 30 ثانیه می توانند به دستشویی بروند. آنها باید سعی کنند، روزی 3بار اینکار انجام دهند. وقتی به صورت مداوم این کار را انجام دهند، موجب سفت شدن و منقبض شدن واژن خواهد شد و ماهیچه ها و بافت های آنها محکم و تقویت می شود.

خانم ها می توانند این تمرین را به راحتی انجام دهند

2-خانم ها می توانند این تمرین را به راحتی انجام دهند، بدین گونه که زمانی که آنها ادرار ندارند و بدنشان در حال آسودگی و سکون هستند یک انگشت یا دو انگشت خود را تمیز و ضدعفونی کنند و داخل واژن خود کنند. بعد از اینکه داخل واژن کردند به ماهیچه های خود فشار بیاورند،

اما توجه داشته باشند که نباید فشار زیادی وارد کنند تا بدنشان اذیت شود. برای انجام این تمرین توصیه می شود، روزانه ده مرتبه این تمرین را انجام دهند و هر مرتبه ده دفعه به ماهیچه های خودشان فشار بیاورند. این تمرین موجب می شود، عضلات و ماهیچه های واژن آنها سفت و تنگ شوند.

انجام این دو تمرین کمک بسیاری به محکم شدن ماهیچه های واژن می کند وتوصیه می شود که این دو تمرین را در حالی که حالت آرام و سکون دارند، انجام دهند و به خودشان زیاد فشار نیاورند.

بعد از گذشتن چند هفته مشاهده خواهند کرد که ماهیچه ها و بافت های واژن آنها سفت شده است. و این کار برای زایمان راحت و آسان و راطبه جنسی بعد از زایمان بهترین کار است.

لیزر مونالیزا:

لیزر مونالیزا، لیزری است که خانم ها بعد از گشاد شدن واژن خود با مراجعه به پزشک مربوطه می توانند از آن استفاده کنند و تنگی واژن خود را دوباره بازیابند.

لیزر مونالیزا لیزری است که موجب سفت شدن ماهیچه های داخل واژن می شود. بافت های واژن به هم چسبیده و متصل می شود و اینکار باعث می شود که واژن سفت و تنگ شود. لیزر برای کسانی است که علاقه به مصرف کردن داروهای طبیعی ندارند،

زیرا آنها حوصله ندارند، زمان زیادی را صرف کنند تا درمان شوند و بهترین راه را لیزر می دانند و با توصیه های پزشک خود عمل لیزر انجام می دهند. پس از لیزر واژن او تنگ شده است و دیگر خبری از شل شدگی واژن نیست.

عمل جراحی:

یکی از راه هایی که با مراجعه کردن به مطب دکتر به خانم ها پیشنهاد می شود، جراحی است. برخی خانم ها که از جراحی ترس و نگرانی ندارند، پیشنهاد دکتر را قبول می کنند و می خواهند که دکتر واژن آنها را جراحی کند و دوباره مانند قبل تنگی واژن خود را به دست آورند.

در این زمان دکتر هم با استفاده از دستگاه های موجود عمل جراحی را انجام می دهد و از این عمل موفق بیرون می آید. و خانم دوباره واژن تنگ خود را به دست می آورد.

عمل جراحی علاوه بر اینکه برای برای تقویت و منسجم شدن بافت های اطراف و موجب تنگی واژن می شود، فاصله بین واژن و مقعد هم به حالت اولیه باز می گرداند و اینگونه شکل اولیه خود را به دست می آورد.

قبل از اینکه دکتر بخواهد عمل جراحی را روی واژن خانم انجام دهد، باید به چند نکته توجه کند که عبارت است:

1-باردار نبودن خانم:

قبل از انجام عمل جراحی حتما باید پزشک از خانم بخواهد که تست بارداری بدهد تا مشخص شود، باردار نیست، زیرا اگر باردار باشد، نمی تواند عمل جراحی انجام دهد. و بعد از زایمان می تواند باز به سراغ پزشک برود تا بخواهد او را عمل کند.

2-پزشک برای اینکه بتواند خانم را عمل کند باید مطمئن شود که خانم دارای عفونت های قارچی نیست تا بتواند بعد از مطمئن شدن این مورد عمل جراحی را انجام دهد.

اگر خانم دارای عفونت قارچی باشد، حتما باید کارهای لازم که دکتر توصیه می کند انجام دهد تا بعد از ازبین رفتن عفونت های قارچی شروع به انجام عمل جراحی کنند

زیرا که قارچ های موجود در واژن مانع این است که عمل به درستی انجام شود و موجب شیوع بیماری خواهد شد، بنابراین قبل از عمل کردن باید از نداشتن عفونت در واژن خود مطمئن شود.

انجام دادن تست پاپ اسمیر

3-انجام دادن تست پاپ اسمیر. زمانی که خانم تست پاپ اسمیر انجام داد و مطمئن شد مشکلی وجود ندارد، دکتر عمل جراحی را انجام می دهد، زیرا در صورت داشتن مشکل دکتر نمی تواند عمل جراحی انجام دهد، چراکه این کار موجب بروز بیماری در فرد می شود.

بنابراین خانم ها حتما برای عمل کردن باید موارد بالا را انجام دهند و بعد نتیجه را به دکتر نشان دهند و دکتر بعد از تایید کردن آن نتایج عمل مورد نظر را روی واژن خانم انجام می دهد و بعد از عمل مشاهد خواهند کرد که دیگر اثری از گشاد شدن واژن نیست و واژن آنها بعد از عمل تنگ شده است.

عمل جراحی پرینورافی:

عمل جراحی پرینورافی برای زمان زایمان است. زمانی که خانم باردار زایمان طبیعی می کند به خاطر فشاری که به او در زمان زایمان وارد می شود، یکی از بافت هایی که در واژن او وجود دارد، دچار پارگی می شود. این بافت با نام پرینه شناخته می شود.

این پارگی پرینه به خاطر زایمان اتفاق می افتد و پزشک معالج در همان اتاق زایمان این بافت را می دوزد و نمی گذارد که پارگی پرینه موجب ایجاد مشکلات جدیدی شود.

بعد از گذشتن مدتی می توان به پزشک مراجعه کرد و بخیه موجود در این بافت را باز کرد. خانم ها مشاهده خواهند کرد که واژن آنها تنگ شده است و علامتی از گشادی و شل شدگی واژن وجود ندارد.

عمل جراحی پرینورافی:
عمل جراحی پرینورافی:

تنگ شدن واژن به وسیله نخ:

عمل دوختنِ واژن به وسیله نخ عملی است که خانم ها می توانند به جای عمل جراحی از نخ استفاده کنند. در عمل دوختن به وسیله نخ نیاز به بیهوش کردن بیمار نیست.

زیرا بدون خون ریزی انجام می شود و نیاز به آمپول بیهوشی نیست. بدین گونه که برای متصل شدن بافت های واژن و تنگ شدن واژن قسمت واژن را با نخ می دوزند و بدین صورت بافت های واژن به هم می چسبند و بعد از 12 روز نخ های موجود در بدن فرو می رود و قابل مشاهده نیست.

برعکس عمل جراحی که بخیه قابل مشاهده است و بعد از مدت فرد باید به بیمارستان برود و بخیه را در بیاورد. نکته مهم در اینجا وجود دارد که باید خانم ها توجه کنند.

اینکه بعد از دوختن واژن به وسیله نخ نباید به مدت شش ماه با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنند و بعد از این مدت می توانند رابطه جنسی خود را شروع کنند.

قرار دادن وزنه مخروط در واژن:

مخروط جسمی است که دارای وزن هست و برای تنگ کردن واژن به کار می رود. طرز استفاده از این مخروط به این شکل است که این وزنه مخروط در واژن قرار گذاشته می شود. این وزنه روی بافت ها و ماهیچه های داخل واژن فشار می آورد. این وزنه برای مدتی درون واژن قرار گذاشته می شود.

خانم ها می توانند هر روز دو مرتبه به مدت پانزده دقیقه وزنه مخروط را در داخل واژن قرار دهند. ابتدا وزنه های سبک درون واژن گذاشته می شود. وقتی که خانم ها توان حمل این را وزنه ها را داشته باشند، وزنه ها به تدریج افزایش می یاید.

و خانم ها باید این وزنه ها را تحمل کنند. هرچه وزن بیشتری درون واژن قرار بگیرد موجب افزایش مقاومت بافت ها و ماهیچه های واژن خواهد شد.

قرار دادن وزنه مخروط در واژن:
قرار دادن وزنه مخروط در واژن:

بدین طریق واژن خانم سفت و تنگ خواهد شد. توصیه می شود که این کار را به صورت مداوم و روزانه انجام دهند تا بدین صورت ماهیچه های واژن تقویت شود و واژن سفت گردد

البته باید به این نکته توجه کرد که خانم ها برای استفاده از این وزنه مخروط ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کرد و در صورت تایید پزشک می توان این کار را انجام داد. بدون تایید پزشک و از روی خودسر نمی توان اینکار را انجام داد.

استفاده کردن از میوه های ترش در سبد روزانه:

میوه های ترش برای قبض بسیار خوب هستند که از جمله می توان به میوه هایی مانند انار، توت فرنگی، زالزالک، زردالو نرسیده، گوجه سبز اشاره کرد که برای قبض بسیار مفید هستند. استفاده کردن از این میوه های ترش موجب جمع شدن و سفت شدن بافت های واژن خواهد شد و کم کم موجب تنگی واژن می شود، مخصوصا انار که تاثیر خود را زود می گذارد.

یکی دیگر از مواردی که تاثیر زیادی بر تنگ شدن واژن دارد، سیر است. خانم ها با استفاده کردن از سیر به صورت چندین هفته می توانند تنگی واژن خود را به دست آورند. سیر خواص بسیار بالای در تنگ شدن دیواره های واژن دارد و مصرف آن در زمان کم باعث تنگ شدن واژن خواهد شد.

استفاده کردن از میوه های ترش در سبد روزانه:
استفاده کردن از میوه های ترش در سبد روزانه:

توصیه می شود که خانم ها در سبد روزانه خود میوه های ترش را قرار دهند تا به صورت طبیعی شاهد تنگ شدن واژن خود باشند، بدون اینکه بخواهند به سراغ مواردی بروند که زمان بر باشد. خانم هایی که از عمل کردن هراس دارند، استفاده کردن از این میوه های ترش بسیار برایشان مفید است و می توانند از این میوه ها استفاده کنند تا گرفتار عمل نشوند.

استفاده از تحریک کننده های الکتریکی:

این روش برای منقبض و منبسط کردن در ماهیچه ها و بافت های داخل واژن هست و موجب سفت شدن عضلات واژن می شود.

روش استفاده از این تحریک کننده الکتریکی بدین صورت است که در قسمت ماهیچه و قسمت زیر لگن جریانی الکتریکی ایجاد می کنند و با این وسیله جریان الکتریکی را قطع و وصل می کنند و بدین صورت ماهیچه های واژن جمع و سپس شل می شوند.

این روش را خانم ها می توانند در روز یک تا چهار مرتبه انجام دهند، البته بستگی به زمان و شرایط خانم ها دارد، برخی چهار مرتبه انجام می دهند و برخی کمتر انجام می دهند.

استفاده از تحریک کننده های الکتریکی:
استفاده از تحریک کننده های الکتریکی:

چون که وضعیت و شرایط بدن هر خانمی با دیگر خانم ها فرق دارد، درمان با این وسیله ممکن است، برای برخی زودتر نتیجه دهد و برای برخی دیگر با زمان بیشتری نتیجه دهد. این کار باید به صورت مداوم انجام دهد و نمی تواند به صورت پراکنده انجام دهد، زیرا هرچه منظم تر این کار را انجام دهد، بهتر نتیجه خواهد گرفت.

خانم ها برای انجام این کار به پزشک خود مراجعه می کنند و پزشک با توجه به شرایط و وضعیت بدن خانم اگر صلاح دیدند توصیه می کنند که از دستگاه تحریک کننده الکتریکی استفاده کنند.

برای استفاده از این دستگاه ها بهتر است که خانم ها در مطب دکتر این کار را انجام دهند

برای استفاده از این دستگاه ها بهتر است که خانم ها در مطب دکتر این کار را انجام دهند، ولی اگر پزشک مربوطه تشخیص دهند، می توانند از دستگاه های مناسب و مشابه که در بازار موجود است، خریداری کنند و در منزل خود استفاده کنند، ولی بهتر است که در مطب دکتر از این دستگاه استفاده شود.

مدت استفاده از این دستگاه در روز به مدت بیست تا سی دقیقه است که باید جریانات الکتریکی وارد به ماهیچه ها را تحمل کند. این محرک های الکتریکی موجب تحریک ماهیچه ها می شود و آنها را منقبض و منبسط می کند و موجب تقویت ماهیچه و بافت های داخل واژن می شود.

نیوکنترل:

نیوکنترل نام یک صندلی مخصوصی است که دارای مغناطیس خاصی است. این صندلی برای تنگ و سفت شدن واژن به کار می رود. این صندلی در هر کجا یافت نمی شوند و فقط در مطب دکترهای متخصص کلیه و مجرای ادرار وجود دارند. خانم ها برای رفع مشکل گشادی واژن خود به پزشک معالج مراجعه می کنند.

دکتر زمانی که تشخیص بدهد بدن خانم مراجعه کننده قابلیت استفاده از این صندلی را دارد و می تواند از این دستگاه استفاده کند، به ایشان می گوید که شما برای سفت شدن واژن خود می توانید روی این صندلی بنشینید.

خانم بیمار باید به مدت بیست دقیقه تا سی دقیقه بستگی به توان بدن شخص روی صندلی قرار می گیرد. ماهیچه های تحتانی لگن به وسیله این صندلی تحت تاثیر قرار می گیرد و منبسط و منقبض می شود.

برای بهبود یافتن لگن و سفت شدن واژن این کار باید به مدت هشت هفته تداوم داشته باشد. تا با انجام دادن مکرر این تمرین ماهیچه و عضله های لگن استحکام یایند.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن هستید.

پیشرفت تکنولوژی

امروزه پیشرفت تکنولوژی کمک بسیاری به حل مشکل ها مخصوصا مشکل بیماری های پیچیده کرده است. دیگر افراد نیاز به نگرانی و استرس از اینکه نتوانند رابطه خوبی با همسر خود برقرار کنند، نتوانند زایمان خوبی داشته باشند، یا این که این عمل جراحی موجب شل شدن واژن خواهد شد و …. ندارند.

آگاهی و تکنولوژی دو چیز مهمی است که به خانم ها کمک می کنند، بتوانند از طریق صحیح و راهی که با آن راحت هستند و می توانند آن را انجام دهند، واژن خود را تنگ کنند.

آنها می توانند یا از راه های طبیعی، کمک گرفتن از کرم های طبیعی و سرکه و…. استفاده کنند که این موارد نیاز به حوصله و زمان نسبتاً طولانی دارد تا جواب دهد و بعد از مصرف کردن چند هفته واژن تنگ خواهد شد، ولی برخی افراد هستند که حوصله ندارند که چند هفته سپری کنند و دوست دارند، فوری به نتیجه دست پیدا کنند.

برای اینگونه افراد همانطور که بالا ذکر شد عمل جراحی، لیزر و…. مواردی است که در زمان کم جواب می دهد. آنها می توانند به پزشک معالج رجوع کنند و عمل را پیشنهاد بدهند.

پزشک معالج عمل کردن شخص دوباره تنگی واژن او را به او برمی گرداند و با خیال راحت به زندگی خود ادامه بدهد. گاهی وقت ها برخی خانم ها عمل نخ را بر عمل جراحی ترجیح می دهند و از پزشک می خواهند که عمل نخ را برای آن ها انجام دهد. برخی دیگر سعی می کنند، برای گشاد نشدن واژن خود پیشگیری کنند تا دچار گشادی واژن نشوند.

نتیجه:

با بررسی که در این مقاله در مورد گشادی و شل شدگی و تنگی واژن انجام شد. مشخص شد که واژن دارای بافت های متصل به هم هست. واژن حالت ارتجاعی دارد و قابلیت گشاد و تنگ شدن دارد.

بهترین کاری که خانم ها در ابتدا می توانند انجام دهند، این است که قبل از ازدواج، رابطه جنسی، زایمان و…. در مورد گشاد و شل شدن واژن و تنگ شدن واژن و دیگر مسائل مربوط به آن اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهند.

علاوه بر خانم ها، همسرشان هم باید در این موارد بر اطلاعات خود بیفزایند، زیرا ندانستن و عدم آگاهی و درک یک طرف موجب آسیب روحی و جسمی برای هر دو طرف ایجاد می کند

بنابراین هر دو نیاز به آگاهی هستند. باورهای غلط نشان می دهد که اگر زن و شوهر در این مورد درک و آگاهی نداشته باشند، دچار چه عواقبی خواهند شد.

وقتی خانم یا آقا به خیال اینکه رابطه جنسی موجب بدترکیب شدن قسمت پایینی خانم خواهد شد و موجب گشاد و شل شدن واژن او خواهد شد، آنها سعی می کنند که رابطه را به حداقل برسانند چون که معتقدند که دیگر واژن او تنگ نخواهد شد.

زایمان طبیعی

و یا خانم باردار تمام 9 ماه در این فکر است که هرکاری کند تا پزشکان بیمارستان را راضی کند تا فرزند او از طریق سزارین به دنیا بیاید تا او دچار گشادی واژن نشود.

این کار او آسیب جسمی و روحی برای همسرش ایجاد می کند و موجب ایجاد تنش هایی خواهد شد. تمام 9 ماه را برای خود کابوس می کند تنها به خاطر اینکه او نمی داند واژن حالت ارتجاعی دارد و بعد از زایمان می تواند واژن خود را تنگ کند. اگر او این را می دانست در 9ماه بارداری خود را دچار دغدغه و نگرانی نمی کرد و با خیال آسوده این 9ماه را پشت سر می گذراند.

زایمان طبیعی
زایمان طبیعی

زمانی که خانم رابطه جنسی، زایمان، بالا رفتن سن، عمل جراحی و… را پشت سر می گذراند مطمئنا دچار گشادی واژن می شود و واژن او شل می شود

بنابراین خوب است که قبل اقدام به این موارد آگاهی خود را افزایش دهند و برای اینکار نیاز نیست، حتما به سراغ پزشک یا انسان های دارای تجربه بروند. می توانند در خانه خود و بدون زحمت به سراغ گوگل بروند و در این زمینه اطلاع یابند.

وقتی مشاهده کردند می توانند از هر کدام راه های درمان که مناسب وضع و شرایط آنها بود انتخاب کنند و آن راه درمانی را برای خود برگزینند و انجام دهند تا تنگی واژن خود را به دست آورند. در این مقاله در مورد باورهای اشتباه گفته شد و نمونه هایی از آن آورده شد.

امیدواریم تا اینجا از خواندن پست پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

تقلید کورکورانه از باورهای اشتباه

بهتر است که به جای تقلید کورکورانه از این باورهای اشتباه با درک و آگاهی درست باورهای درست را در زندگی به کار ببریم تا سلامت بدنمان را تضمین کنیم.

علت های گشاد شدن واژن زیاد هستند که شامل تغذیه نامناسب، زایمان، بارداری های متعد و…. می باشند که همه آنها در گشاد شدن واژن دخیل هستند. بهتر است، این علت ها راشناسایی کنیم و راه های درمان آن را بشناسیم تا با خیال راحتتر رابطه جنسی، زایمان و…. را انجام دهیم و خودمان را به خاطر این موارد دچار استرس و نگرانی نکنیم و با خیال راحت آنها را پشت سر بگذرانیم.

تقلید کورکورانه از باورهای اشتباه
تقلید کورکورانه از باورهای اشتباه

همان طور که گفته شد امروزه پیشرفت تکنولوژی موجب شده است که ترس و استرس افراد کمتر شود و بدانند که راه های درمان تنگ کردن واژن زیاد است که هر شخص با توجه به توانایی بدن و زمانی که دارند، یکی از راه ها را انتخاب می کنند.

شما درذ حال خواندن پست پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن هستید.

استفاده از کرم های طبیعی

برخی از کرم های گیاهی استفاده می کنند، زیرا از عمل جراحی و… می ترسند و دوست دارند، با مواد طبیعی خود را درمان کنند، انواع کرم های گیاهی وجود دارند که برخی برای راحتی خود از کرم گیاهی ژله ای استفاده می کنند، زیرا راحت است و بر روی پوست تمیز کشیده می شود و در زمان کمتری این کار رت انجام می دهند.

برخی دوست دارند، با استفاده از عمل جراحی اینکار را بکنند، زیرا حوصله انجام دادن کارهای مکرر را ندارند و می خواهند فورا به نتیجه کار برسند. برخی دیگر علاقه دارند، با ورزش کردن روزانه و سبک و متناسب با وزن بدن، تنگی واژن خود را به دست آورند.

در این جا به پایان نوشتار خود با موضوع پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن رسیدیم. امید است با انواعی از پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن به خوبی آشنا شده باشید. امیدواریم از مطالعه مقاله پرسش و پاسخ درباره تنگی واژن بهره لازم را کسب کرده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

۶۶ پاسخ

  1. شما در اینجا نکات خوبی آورده اید. من برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع در وب بررسی کردم و فهمیدم اکثر افراد با نظرات شما در این وب سایت همراه هستند

  2. این وبلاگ فوق العاده است ، من عاشق مطالعه پست های شما هستم.مطالب خوب خودتون را حفظ کنید! شما تشخیص می دهید ، بسیاری از افراد در جستجوی این اطلاعات هستند و می توانید به آنها بسیار کمک کنید

  3. سلام
    من از شما سپاسگزارم که واقعاً با ملاحظه بودید و در مورد این نوع موارد توضیح دادید چون که برخی مردم به آن نیاز دارند.

  4. بسیار سپاسگزارم از اینکه فرصتی فوق العاده عالی برای خواندن اطلاعات خود در اینجا به افراد ارائه داده اید. برای من شخصاً و آشنایانم می تواند بسیار خوب و مفید باشد

  5. در حال خواندن برخی از مطالب شما در این وب سایت بودم و معتقدم این وب سایت بسیار آموزنده است.
    سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید