میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبت های بعداز لیفت ابرو
مراقبت های بعداز لیفت ابرو

لیست موضوعات

مراقبت های بعداز لیفت ابرو

مراقبت های بعداز لیفت ابرو برای کسانی که این عمل را انجام داده اند بسیار مهم است و حتما باید رعایت شود تا بهبودی سریع تر حاصل گردد و مشکلی برای شخص بوجود نیاید.  لیفت ابرو یک عمل زیبایی می باشد و به منظور جوان تر شدن و خوش فرم شدن حالت ابروها و صورت انجام می گیرد و جهت بالا بردن ابروها می باشد.

مراقبت های بعداز لیفت ابرو
مراقبت های بعداز لیفت ابرو

لیفت ابرو چشم ها را بزرگتر نشان می دهد و حالت چهره را باز می کند و باعث جذاب تر شدن صورت می شود. امروزه لیفت ابرو در میان مردم بسیار طرفدار دارد به این علت که بدون نیاز به بستری شدن انجام می گیرد و روش عمل بسیار مطمئن است و هیچ گونه دردی ندارد.

اگر به دنبال کلینیک زیبایی برای عمل لیفت ابرو هستید، پیشنهاد ما کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به انتهای همین مقاله مراجعه کنید

در این مقاله سعی داریم مراقبت های بعداز لیفت ابرو را برای شما توضیح دهیم.

در پایان مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

1-لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

2-جراحی لیفت ابرو به چه صورت انجام می شود؟

3-روش های مختلف لیفت ابرو به چه صورت است؟

4- آمادگی قبل از عمل لیفت ابرو به چه صورت است؟

5-مراقبت های بعداز لیفت ابرو چه مواردی هستند؟

6-عوارض احتمالی عمل لیفت ابرو چه می باشد؟

مراقبت های بعداز لیفت ابرو
مراقبت های بعداز لیفت ابرو

1-لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

عموماً لیفت ابرو در محدوده سنی 40 تا 60 سال بیشتر انجام گرفته است. اما کسانی که حالت ابروهای آنها افتاده است نیز این عمل را می توانند انجام دهند. لیفت ابرو برای اشخاصی که مدل ابروی آنها خسته و افتاده دارند و قصد دارند حالت ابرو خود را خوش فرم کنند مناسب است. کسانی که ابرویشان به صورت آویزان روی پلک افتاده و دور ابرو و بین دو ابرو خطوط ناهماهنگ دارند می توانند عمل لیفت ابرو را انجام دهند.

1-لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟
1-لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

2-جراحی لیفت ابرو چطور انجام می شود؟

در عمل لیفت ابرو بنا به تشخیص پزشک بیهوشی کامل و یا بیهوشی موضعی انجام می گیرد .و مدت زمان انجام عمل تقریبا یک تا سه ساعت می باشد. لیفت ابرو به روش های مختلف انجام می گیرد که بستگی به حالت ابروها ، حالت پیشانی ، خطوط دور ابروها و خطوط بین ابرو ها دارد . روش انتخابی به نتیجه و حالتی که شما می خواهید به آن برسید بستگی دارد.

لیفت ابروها با جراحی کلاسیک و جراحی آندوسکوپی نتیجه قطعی دارد . امروزه لیفت ابرو با روش هایی دیگری نیز انجام می شود که نیاز به جراحی ندارند اما نیتجه قطعی ندارند و به صورت مقطعی و موقتی است. روش هایی مثل لیفت ابرو با نخ، لیفت با بوتاکس، لیفت ابرو با لیزر که روش های نسبتا ارزانی هستند  و دوره نقاهت کوهتاه تری دارند.

2-جراحی لیفت ابرو چطور انجام می شود؟
2-جراحی لیفت ابرو چطور انجام می شود؟

روش برش خط مو

کسانی که پیشانی بلند دارند که حدوداً 7 سانت و یا بیشتر باشد روش برش خط مو برایشان مناسب ترین روش است. و اشخاصی که که پیشانی آنها کوتاه تر است و حالت صورت آنها اخمو است که باعث می شود چین و چروک بیشتری داشته باشند روش مناسب استفاده از روش آندوسکوپی می باشد در این روش علاه بر لیفت ابرو خطوطی که به دلیل اخم ایجاد شده از بین می رود.

این روش با استفاده از دوربین و ایجاد برش در پوست سر و جایی که رویش موها شروع شده صورت می گیرد.برای اشخاصی که پیشانی آنها کوتاه تر از 7 سانت می باشد و بین ابروهایشان خط و چین و چروک ندارد روش مناسب لیفت تیمورال می باشد.

که به این صورت انجام می گیرد: در محلی که رویش موها شروع شده در شقیقه دو برش ایجاد می شود و عمل لیفت در نواحی خارجی ابروها صورت گرفته و در نواحی بین ابروها تغییری صورت نمی گیرد.مشخص است که انتخاب روش مناسب به شرایط و حالت صورت و البته نظر پزشک بستگی دارد. دراین مقاله چند روش لیفت ابرو را توضیح می دهیم.

 

3-روش های مختلف لیفت ابرو به چه صورت است؟

  • لیفت ابرو با جراحی کلاسیک

گفتیم که در این روش بیهوشی کامل صورت می گیرد. محل ایجاد برش بر روی خط رویش مو یعنی جایی که موها وجود دارند و خط پیشانی می باشد. پزشک پوست شما را از عضله زیر آن جدا نموده ،پوست را می کشد و میزان پوست اضافی را برش می دهد.

این فرآیند باعث تضعیف ماهیچه هایی که باعث ایجاد خطوط خم شده اند، می شود. که نتیجه آن خطوط بین دو ابرو از بین می رود. در پایان جراحی برشی که ایجاد شد بخیه زده می شود.

این روش دوره نقاهت بیشتری دارد و  روش مناسب برای کسانی است که چین و چروک زیاد دارند. نسبت به سایر روش ها پایداری بیشتری دارد . برای آقایانی که طاس هستند توصیه نمی شود.

  • لیفت ابرو با جراحی آندوسکوپی

این روش نیز مانند روش جراحی کلاسیک لیفت ابرو با بیهوشی کامل انجام می گیرد.برش های کوچکی در بالای پیشانی ایجاد می شود و با استفاده از دستگاه آندوسکوپ محل های که تغییر صورت می گیرد مشخص می شود .

آندوسکوپ  وارد برش ها شده و یک سری امواج را به مانتیور ارسال می کند که به صورت تصویر می باشد.  با ابزار مناسب پوست پیشانی به بالا کشیده می شود و در محل مناسب قرار می گیرد. این روش جهت افتادگی های متوسط مناسب است و چون برش های ایجاد شده محدود هستند عوارض کمتر و طول درمان کمتری دارد.در این عمل به علاوه بالا رفتن ابروها، در این روش پوست اطراف پیشانی و ابروها کاملا صاف شده و خطوط آن برطرف می شود .

  • لیفت ابرو با نخ

در این روش به صورت عمل می شود که در داخل موی ابرو برش های سه تا چهار میلی متری ایجاد می شود و نخ هایی در ابرو پیوند داده می شود، جنس نخ ها از نایلون و غیرجذبی می باشد که بسیار مقاوم است.

در این روش پوست شل شده جمع می شود و با تحریک کلاژن ها در اطراف پوست ابرو لیفت ابرو صورت می گیرد. کاربرد این نخ ها به صورتی است که افتادگی پوست را محو می کند و در سایر قسمت های بدن مانند پوست اطراف لپ ها، چین چروک دور لب گردن و غبغب قابل استفاده است.

این روش حالت مصنوعی به چهره نمی دهد و ابروها کم تا متوسط به بالا کشیده می شوند . این روش قسمت بیرونی ابروها  را نسبت به قسمت درونی  بیشتر به سمت بالا می کشد . قابل ذکر است که این روش 12 تا 18ماه اثر داردو  به صورت دائمی نیست و بعداز این مدت مجدداً باید لیفت ابرو انجام شود.

  • لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

در این روش بیهوشی انجام نمی گیردوبا استفاده از کرم بی حسی صورت می گیرد و سپس در قسمت های مورد نظر بوتاکس تزریق می شود.

در این روش فرآیند انجام تزریق بوتاکس چند دقیقه است. طول اثر در روش تزریق بوتاکس 3 تا 5 ماه است . اگر این روش با روشهای دیگر به صورت ترکیبی استفاده شود نتیجه بهتر و طولانی تری دارد. خطوط پیشانی و دور چشم و خطوط اخم در این روش از بین می رود . از مزیت های این روش این است که باعث می شود چین و چروک های جدید دیرتر ایجاد شوند و پوست را صاف و شاداب می نماید. هزینه این روش کم است و عوارض زیادی ندارد. بهبودی سریع حاصل می شود و دوره نقاهت ندارد.

  • لیفت ابرو با لیزر

روند انجام این روش به صورتی است که با انرژی لیزر، سلول های واقع در لایه میانی پوست تحریک می گردد که نتیجه آن کلاژن سازی سریع می باشد. متخصص لیزر نقشه شبکه ای از پالس های کوچک نوری مشخص می کند.

با این کار و برخورد پالس های کوچک با پوست، انرژی به لایه میانی پوست وارد می شود که در نتیجه پوست تحریک شده و کلاژن سازی صورت می گیرد. ادامه فرآیند ، طی شدن روند طبیعی پوست است.ساخته شدن کلاژن باعث صاف شدن و بالا کشیده شدن پوست پیشانی می شود که خطوط آن رااز بین می برد کشیده شدن پوست پیشانی انجام شدن لیفت ابرو را در پی دارد. این روش نسبت به سایر روش ها مزیت ها و معایبی دارد .

در این روش به دلیل ایجاد برش امکان بروز عفونت وجود دارد. لیفت ابرو با لیزر روش نسبتاً هزینه بری است به دلیل اینکه معمولاً در چند جلسه انجام می شود. اما در این روش با توجه به موضوع که نیاز به تزریق ژل یا مواد دیگر نیست در نتیجه بدن از عوارض تزریق در امان خواهد بود.


4-آمادگی قبل از عمل لیفت ابرو به چه صورت است؟

عمل لیفت ابرو ساده است اما توجه داشته باشید نوعی عمل جراحی است با درنظرگرفتن قسمتی که جراحی می شود یک اشتباه جزئی می تواند آسیب های خطرناکی با شما وارد کند و سلامت و زیبایی شما را به خطر بیاندازد. در زیر نکاتی که قبل از عمل جراحی باید رعایت گردد آورده شده است.

-جهت انجام شدن این عمل باید در سلامتی کامل باشید.

-از استعمال دخانیات دوهفته قبل از جراحی و چهار هفته بعداز آن پرهیز کنید.

-بعضی از داروها خونریزی را زیاد می کند در نتیجه از استفاده از آن ها باید اجتناب کنید مثل آسپرین یا داروهای ضدالتهابی. بنا به صلاحدید پزشک از این داروها استفاده نکنید همچنین از الکل استفاده نکنید.
-ممکن است مجبور شوید موهای بلند را کوتاه کنید . زیرا برای عمل مزاحمت ایجاد می کند.
-اشخاصی که پوست آنها کلوئیدساز است نیاز است که با پزشک مشاوره کنند.

4-آمادگی قبل از عمل لیفت ابرو به چه صورت است؟
4-آمادگی قبل از عمل لیفت ابرو به چه صورت است؟

5-مراقبت های پس از عمل لیفت ابرو چه مواردی هستند؟

-دقت کنید که این عمل باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود.

-بعداز انجام عمل لیفت ابرو از انجام فعالیت هایی که به سر فشار وارد می شود خودداری کنید و از این نواحی به خوبی محافظت کنید.

-جهت جداکردن بخیه یک هفته بعد از عمل به پزشک مراجعه کنید.
-سعی کنید تا 3ماه بعداز انجام عمل از فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین  پرهیز کنید.

5-مراقبت های پس از عمل لیفت ابرو چه مواردی هستند؟
5-مراقبت های پس از عمل لیفت ابرو چه مواردی هستند؟

تسکین درد با مصرف داروها

-از داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده حتما 5-3 استفاده کنید.-با مصرف داروها درد شما تسکین می یابد اما در صورت بروز مشکل با پزشک مشورت کنید که داروهای قوی تر با دوز بالاتر برای شما تجویز کند.

-در صورتی که از درن (لوله تخلیه خون و مایع) در نواحی عمل شده استفاده شده باشد باید تا 48 ساعت از استحمام خودداری کنید.

– سعی شود تا شش ماه الی یکسال بعداز عمل به صورت مستقیم در برابر آفتاب قرار نگیرید و اگر ضروری است که در مقابل تابش آفتاب باشید از ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

– تا دوماه از استخر رفتن پرهیز کنید.

– سعی شود زخم هایتان را هر روز بررسی کنید تا دچار عفونت نشود.

– سعی کنید از سشوار با گرمای بالا استفاده نکنید.

-از کیسه یخ روی پیشانی خود استفاده کنید.

-تا زمانی که یخ ها آب می شوند آن را نگه دارید تازمانی که یخ ها آب شدند کمپرس یخ را استفاده کنید سپس آن را تعویض نمایید.

کمپرس یخ

-از کمپرس یخ تا 48 ساعت استفاده کنید زیرا باعث کاهس تورم و کبودی صورت شما می شود.

-نیم ساعت اول بعداز عمل استفاده از کمپرس یخ اهمیت زیادی در کبودی ها دارد.پس حتما از آن استفاده کنید.

-سعی کنید استفاده از کمپرس به این صورت باشد :20 دقیقه کمپرس را نگه کنید و 40 دقیقه بعدی آن را بردارید.

-اگر استفاده از کمپرس یخ باعث تشدید درد در شما می شود مدت کمتری استفاده کنید.

-دراز کشیدن باعث تشدید تورم و کبودی می شود پس سعی کنید حتی‌الامکان دراز نکشید.

– حالت نشسته یا ایستاده باعث افزایش روند بهبودی تورم و کبودی می شود . اگر دراز کشیدید سعی کنید سرتان در سطح بالاتری از بدن باشد از دو یا سه بالش زیر سرتان استفاده کنید.

-بعداز انجام عمل لیفت ابرو تا5 روز تورم بسیار شدیدی در پلک ها دارید ممکن است قادر نباشید چشم هایتان را باز نگه دارید.

-میزان تورم در روز سوم بسیار زیاد می شود.

-کبودی صورت بعداز 5 الی 7 روز شروع به خوب شدن می کند و بعداز دوهفته بهبود می یابد.

-از روز سوم سعی کنید از کمپرس آب گرم استفاده کنید . مانند کمپرس آب سرد درهر یک ساعت 20 دقیقه از کمپرس آب گرم استفاده کنید.

-از حوله یا کیف برقی برای کمپرس آب گرم استفاده کنید .

– کمپرس آب گرم به علت افزایش جریان خون تورم صورت را افزایش می دهد . با افزایش جریان خون سلول های پاک کننده لخته خون افزایش می یابدکه به مرور باعث رفع کبودی می شود.

نفوذ قطره خون زیر ملتحمه چشم

-گاهی اوقات بعداز عمل لیفت ابرو چشم ها قرمز می شود علت نفوذ قطره خون زیر ملتحمه چشم می باشد که باعث نگرانی نیست و طی سه هفته برطرف می شود.

– در صورت لزوم تا یک روز پانسمان قرار داده می شود در بیشتر موارد نیاز به پانسمان نیست.

– یک روز بعداز عمل می توانید دوش بگیرید.

– نواحی بخیه شده را به دقت بشویید و یا استفاده از گاز یا دستمال تمیز آن نواحی را به آرامی خشک کنید تا به بخیه ها فشار وارد نشود.

-از ژلی که برایتان تجویز می شود در روز دوبار استفاده کنید. دستانتان را بشویید و خشک کنید، ژل را به صورت ضربه ای روی بخیه ها قرار دهید. ژل را با گوش پاک کن استفاده نکنید ممکن است ضربه زدن باعث باز شدن گره بخیه ها شود.

– از تماس مواد آرایشی با محل بخیه ها خودداری کنید.

– کارهایی که باعث عرق کردن صورت می شود انجام ندهید.

به دو پهلو بخوابید

-سعی کنید به پهلو بخوابید و به متناوب به دوپهلو بخوابید چون دراین صورت تورم یک طرف بیشتر می شود.

– می توانید از داروهای ضددرد قبل از خواب استفاده کنید.

-مسلما بعد از جراحی حالت خواب آلود دارید با رعایت نکات می توانید استراحت کنید.

– بعداز عمل لیفت ابرو از مایعات رقیق ، آب میوه و سوپ میکس شده استفاده کنید . بعداز دوروز از غذاهای نرم استفاده کنید.

-تا یک روز نشسته و بدون فعالیت باشید. از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید . تا 3 روز کارهای سنگین و پرفعالیت انجام ندهید.

-هنگامی که تورم چشم ها به طور کامل برطرف شد و دید شما کامل بود می توانید رانندگی کنید.

– در چهار هفته اول باید میزان فعالیت ورزشی خیلی کمی داشته باشید . بعداز چهار هفته می توانید فعالیت های ورزشی خود را ادامه دهید

– تا 3 ماه بعداز جراحی به دلیل فعالیت متورم شدن نواحی اطراف چشم و پیشانی و خستگی معمول است.

-تا دوهفته از آرایش کردن پرهیز کنید بخصوص در نواحی که بخیه وجود دارد اما بعداز دوهفته در صورتی که زخم ها به صورت کامل بهبود یافته باشند می توانید دراین نواحی آرایش کنید.

 

پیگیری های بعد از عمل

-یک هفته بعداز عمل برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه کنید.

-کشیدن بخیه ها بعداز یک هفته درد بیشتری دارد و سخت تر می شود و باعث قرمزی اطراف چشم می شود لذا سعی کنید در همان زمان مشخص شده برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید.

– اگر بعداز عمل جراحی در خصوص کشیدن بخیه ها به شما نوبت داده نشد یا دچار اشتباه در روز مشخص شده شدید حتما زودتر با مطب تماس بگیرید و نوبت خود را رزرو کنید.

پیگیری های بعد از عمل
پیگیری های بعد از عمل

6-عوارض احتمالی عمل لیفت ابرو چه می باشد؟

بعد از عمل جراحی لیفت ابرو انتظار موارد ذیل را داشته باشید و در صورت بروز مشکلات زیر حتما به پزشک مراجعه کنید:

-تب خفیف تا 37.5 درجه سانتیگراد برای یک الی دو روز اول بعداز انجام عمل لیفت ابرو معمولی است اما اگر بعداز دو روز از عمل جراحی  تب بالای 38 درجه سانتیگراد داشتید ممکن است نگران کننده باشد و باید پزشک مطلع شود.

-در صورت وجود تورم شدید که تا 3 بهبود نیافته باشد.

6-عوارض احتمالی عمل لیفت ابرو چه می باشد؟
6-عوارض احتمالی عمل لیفت ابرو چه می باشد؟

داروهای ضد درد

-در صورت داشتن درد شدید در نواحی پشت پلک و چشم ها که با استفاده از داروهای ضد درد کاهش نیافته باشد.

– سردرد شدید که با وجود استفاده از داروهای ضد درد التیام نیافته باشد.

-از عوارض این عمل کبودی و متورم شدن اطراف چشم می باشد که طی دوهفته از بین می رود.

-طبیعی است که در ماه اول حالت ابروهای شما بالاتر از حد معمول قرار می گیرد این حالت بعداز ماه دوم برطرف می شود.

-جای زخم ممکن است تا مدتی باقی بماند که به مرور بهبود می یابد

-در روزهای ابتدایی بعداز عمل جراحی که پلک های شما متورم است ممکن ابروها متقارن نباشند و پلک های شما دارای ناهماهنگی باشند . و حالت چهره مصنوعی به نظر برسد. جای نگرانی نیست زیرا در روزهای آینده و با بهبود تورم این حالت برطرف می شود.

تورم

– معمولاً تورم تا 6 هفته اول باقی می ماند و این حالت ممکن است تا 3 ماه و یا حتی مدت بیشتری بهبود نیابد. این عارضه در همه بیماران بوجود می آید و جای نگرانی نیست با رعایت نکاتی که ذکر شود می توانید روند بهبودی را تسریع بخشید.

– خونریزی بعداز عمل جراحی در بین بیماران شایع است با رعایت این نکات از خونریزی جلوگیری کنید: سعی کنید بعداز عمل از سرفه کردن شدید خودداری کنید و از گرفتن بینی خود تا روز بعداز عمل جراحی اجتناب کنید.

– اگر هنگام سرفه یا عطسه کردن دهان خود را باز نگه دارید تا هوا جریان داشته باشد فشار کمتری به صورتتان وارد می شود و سرفه کردن عوارض کمتری را برایتان دارد.

– سوزن سوزن شدن و یا حالت برق گرفتگی در محل های که بخیه شده اند و محدوده پیشانی نشانه بهبوید عصب و زخم های شما می باشد.

– احساس خارش در فرق سر از دیگر عوارض موجود بعداز عمل جراحی لیفت ابرو می باشد.

اختلالات حسی و حرکتی در ناحیه پیشانی

-ممکن است برخی اختلالات حسی و حرکتی در ناحیه پیشانی ، سر و ابروها و اطراف چشم برایتان بودجود آید این عارضه تا 6 ماه و گاهاً یکسال در بین افراد وجود دارد.

-سعی شود ناهمواری ها و برجستگی های اطراف بخیه را ماساژ دهید که این ناهمواری ها سریعتر خوب شود . درهرصورت این عارضه تا چند هفته وجود  دارد.

– درمان ناهمواریهای سطح پوست دو الی چهار ماه ممکن است طول بکشد تا کاملا خوب شود در صورت نیاز در داروهای که ژل سیلیکون دارند استفاده کنید و به صورت منظم روی نواحی مربوط تا سه ماه به آرامی ماساژ دهید.

– به این نکته توجه داشته باشید که در اکثر موارد دو ماه تا بهبودی کامل بافت بعداز عمل جراحی لیفت زمان لازم است. با گذشت زمان چهره شما بهتر خواهد شد و از حالت مصنوعی در می آید . با گذشت چهار ماه بعداز عمل جراحی نسبت به دو ماه اول آن چهره شما تغییر یافته و ظاهر بهتری خواهید داشت.

-ایجاد لخته زیر پوست، کند شدن روند بازسازی پوست، بروز حسایت به موارد بی حسی، لطمه وارد شدن به عصب های صورت در موقع عمل و یا ایجاد عفونت پس از عمل از دیگر عوارض هایی است که ممکن است دچار آن شوید.

اختلالات حسی و حرکتی در ناحیه پیشانی
اختلالات حسی و حرکتی در ناحیه پیشانی

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید