میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لیفت بینی استخوانی
لیفت بینی استخوانی

لیست موضوعات

لیفت بینی استخوانی

در این مقاله قصد داریم پیرامون موضوع لیفت بینی استخوانی مطالبی را برای شما دوستان ارائه نماییم.

امروزه پزشکان به جای جراحی بینی از لیفت بینی استفاده می کنند، لیفت بینی برای برخی از ایراد های بینی به کار گرفته می شود نواقصی مانند قوز بینی مورد استفاده می باشد. در چند سال اخیر زیبای بینی یکی از شیوه های به روز در حرفه ی زیبایی بوده و نکته ی بسیار مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد کسانی که در گیر بیماری یا عیوبی در ظاهر خود هستند به واسطه ی این روش مشکلات آنها حل خواهد شد.

لیفت بینی استخوانی
لیفت بینی استخوانی

اگر به دنبال کلینیک زیبایی برای لیفت بینی استخوانی هستید، پیشنهاد ما کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به انتهای همین مقاله مراجعه کنید

 

در این بین ممکن است سوالاتی برای شما عزیزان پیش بیاید که ما به آنها پاسخ خواهیم داد.

 • توضیح و مفهوم لیفت بینی؟
 • آیا لیفت بینی با نخ مناسب برای همه افراد می باشد و چه افرادی بیشتر از این روش استقبال می کنند؟
 • انواع نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شود؟
 • انواع روش های لیفت بینی؟
 • ترمیم بینی با نخ به حالت دوبل چگونه می باشد؟
 • بعد از لیفت بینی استخوانی نتایج حاصله چگونه می باشد؟
 • مزایا و معایب لیفت بینی استخوانی؟
 • هزینه ی لیفت بینی استخوانی؟

 

 • توضیح و مفهوم لیفت بینی؟

لیفت بینی نوعی از جراحی زیبایی می باشد که از زیر بینی تعدادی نخ که مخصوص این کار می باشد و همچنین قابل هست زیر پوست بینی می گذارند و مدل اولیه بینی تغییری نمی کند و برش یا شکستن استخوان بینی نیازی ندارد و نخ مخصوص بعد از بی حسی بینی در قسمتی که پزشک تعیین کرده جاگذاری می شود و با بالا کشیدن محل مورد نظر در بینی و جلو کشیدن پوست بینی استخوانی و با فرم دادن به بینی آن را جذاب می کنند ودر این روش نیازی به مراقب بعد از عمل بینی وجود ندارد.

لیفت بینی یکی از روش هایی می باشد که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است به گونه ای که باعث زیباتر و جوان تر شدن بیمار می شود به همین دلیل بیشتر مردم از این متد استقبال زیادی می کنند.

توضیح و مفهوم لیفت بینی؟
توضیح و مفهوم لیفت بینی؟
 • آیا لیفت بینی با نخ مناسب برای همه افراد می باشد و چه افرادی بیشتر از این روش استقبال می کنند؟

این روش برای هر فردی گزینه ی مناسبی نمی باشد و احتمال اینکه بینی بعد از لیفت دچار پایین افتادگی پی در پی شود وجود دارد در لیفت بینی با نخ هم نیز باید به نوع بینی نیز دقت کرد زیرا ماندگاری لیفت و تعداد ترمیم برای هر فرم بینی متفاوت می باشد.

برای ترمیم بینی شش مرحله نیاز است تا بینی به فرم دلخواه خود برسد البته احتمال اینکه برخی ترمیم ها به بیشتر از شش جلسه نیاز باشد و همچنین میزان هزینه در لیفت بینی نسبت به جراحی بینی بسیار اندک می باشد . نوع بینی در لیفت بسیار مهم می باشد زیرا رفع قوز بینی به نسبت از سر بالا بودن بینی دوام بیشتری دارد و در بین ی هایی که سر بالا هستند افت بسیار کمتر از بینی هایی است که سر پایین می باشند.

لیفت بینی یکی از روش های به روز می باشد که نیازی به جراحی ندارد و نیز آسیبی به مخاط بینی ظاهر بینی را تغییر می دهد، اما نکته مهم این است که هر بینی را نیم توان با لیفت زیبا کرد و تشخیص نوع زیبایی بینی باید توسط پزشک انتخاب شود.

آیا لیفت بینی با نخ مناسب برای همه افراد می باشد و چه افرادی بیشتر از این روش استقبال می کنند؟
آیا لیفت بینی با نخ مناسب برای همه افراد می باشد و چه افرادی بیشتر از این روش استقبال می کنند؟

عمل زیبایی بینی

یکی از افراد داوطلبی که روش لیفت بینی را انتخاب می کنند کسانی هستند که می خواند عمل زیبایی بینی را انجام دهند و با روش لیفت می خواهند ببینند آیا با عمل بینی تغییر می کنند یا نه ، زیرا با لیفت بینی ، بینی بدون هیچ گونه تغییری در ساختار آن باقی می ماند و در صورت جراحی نکردن بینی می توان بینی خود را به حالت و فرم اولیه باز گرداند.

نخ های که در لیفت بینی  مورد استفاده است از جنس پلی دی اکسانون می باشد جنس این نخ ها به گونه ای می باسشدکه قابل جذب هستند و به مدت 6 تا8 ماه پس از لیفت نخ ها جذب بدن می شوند و پزشکان از این ماده استفاده های بسیاری در لیفت بینی دارند و در این نوع نخ ها خارهایی وجود دارد که این خارها باعث تحریک آن قسمت شده و همین خارها باعث کلاژن سازی خواهد شد تا بینی به صورت سر بالا باشد و بعد از  این نخ ها نیز بینی به همان حالت باقی بماند.

عمل زیبایی بینی
عمل زیبایی بینی
 • انواع نخ هایی که در لیفت بینی استفاده می شود؟

Mono filament

که نام مخفف شده ی آن پی دی او می باشد که نوعی از نخ تک رشته ای می باشد و که خیلی از اثرات را در  لیفت ندارد.

PDO_COG

این نوع نخ که کاگ می نامند، نخ تک رشته ای می باشد که دارای خارهای کوچک و ظریفی می باشد و این برآمدگی ها که موجب التهاب و کلاژن سازی در بینی می شود و همچنین به نوعی قلاب گونه روی پوست بینی، این فرایند را ایجاد می کند که بینی زود تر لیفت شود و این نوع نخ از دیگر نخ هایی که در لیفت مورد استفاده می باشد گرانتر بوده و تاثیر گذاری بیشتری را همراه دارد.

Polyglycolide

این نوع نخ ها دارای چند رشته می باشند و همچنین دو مزیت را شامل می شود:

اول اینکه که باعث التهاب بیشتر در پوست بینی می شود.

و دوم این که این نوع نخ ها حاوی موادی به نام گلیکولیک اسید می باشد که این ماده باعث افزایش التهاب در قسمت لیفت بینی شده و همچنین کلاژن سازی آن را افزایش می دهد.

در کل این نوع نخ ها 10 درصد بیشتر به نسبت بقیه ی نخ ها باعث ملتهب شدن بینی شده و نتیجه آن را بهتر می کند.

Hurricane

این نوع از نخ ها حالت مارپیچی استفاده می شود به همین دلیل بسیاری اط نخ را داخل بافت بینی می کنند و این عمل به خاطر ملتهب شدن و کلاژن سازی در پوست گردد و این نوع از نخ تاثیر زیادی در لیفت دارد و در برخی موارد نیز از نخ کاگ در کنار این نوع از نخ های لیفت استفاده می شود.

پس واضح و آشکار است که استفاده از نخ ها باعث خواهد شد میزان التهاب بیشتر شده و ملتهب شدن باعث کلاژن سازی و خون رسانی خواهد شد نخ های لیفت و سوزن هایی که مورد استفاده می باشدو محلی که آن را استفاده می کنند باید ضخامت و طول مناسبی برخوردار باشد .

 

در لیفت بینی علاوه بر مهارت پزشک نوع و تعداد نخ مورد استفاده نیز نقش دارد ، نخ هایی که پطشکان امروزه در لیفت استاده می کنند تقریبا کوتاه هستند و فقط یک سطح صاف را دارا می باشند و به دلیل اینکه این نخ ها مقاوم نیستند توانایی نگهداری سربالا بودن استاندارد بینی را ندارند تغییر قابل مشاهده ای را ایجاد نمی کنند و اگر نخ مورد استفاده کلفت و ضخیم باشد نیز احتمال باقی ماندن جای ضخیم لیفت وجود دارد.

 • ترمیم بینی با نخ به حالت دوبل چگونه می باشد؟

برای لیفت بینی هیچ گونه جراحی نیاز نمی باشد و بی هوشی نیز ندارد و در کل برای لیفت بینی از بی حسی موضعی استفاده می شود که 10 دقیقه زمان می برد و کبود شدن و ورم کردن و تغیر در تن صدا نیز در لیفت دبل به هیچ عنوان وجود ندارد و میزان ماندگاری لیفت بینی در قبال مراقبت درست می باشد و ترمیم کردن لیفت در صورت نیاز بیشتر از سه سال است. لیفت دوبل برای بینی هایی که دارای انحراف هستند مناسب نیست اما بینی هایی که قوز دارند و گوشتی هستند گزینه ی مناسبی برای کوچک کردن بینی می باشد و هم چنین برای سربالا کردن بینی نیز استفاده می شود.

این روش به در زیبایی بینی یک متد به روز می باشد اما در کشور ایران هنوز پیشرفت آنچنانی نکرده است و پزشکان هنوز از این روش زیاد استفاده نمی کنند پس برای لیفت بینی باید با دقت زیادی پزشک متخصص و کلینیک خود را انتخاب کنید.

ترمیم بینی با نخ به حالت دوبل چگونه می باشد؟
ترمیم بینی با نخ به حالت دوبل چگونه می باشد؟
 • انواع روش های لیفت بینی؟

لیفت از طریق تزریق ژل یا همان فیلر بینی:

یکی از آسانترین و کم هزینه ترین روش هایی که در لیفت استفاده می شود لیفت با ژل است. در این نوع لیفا بیهوشی در کار نیست و پزشک متخصص با تزریق ژل به بینی فرد مراجعه کننده و بی حسی موضعی اقدام به زاویه سازی بینی فرد می کند و از موادی مانند اسید هیالورنیک به اطراف بینی مراجعه کننده نیز تزریق می کند این یل برای فرورفتگی های بینی و صاف کردن انحنای بینی مورد استفاده است، این ژل بدون عوارض می باشد و بعد از یک سال جذب بدن فرد می شود و زمان تزریق این ژل حدود 10 دقیقه می باشد.

مزایای روش لیفت با ژل:

 • فرم بینی بعد از حدود یک سال به حالت قبل خود باز می گردد.
 • عوارضی مانند اسکار و یا شل شدن غضروف محل تزریق را در بر ندارد.
 • نیاز به بیهوشی فرد تزریق کننده نیست.
 • دوره ی بهبودی بسیار کوتاه مدتی را دارد.
 • میزان هزینه ی این روش بسیار اندک می باشد.
مزایای روش لیفت با ژل:
مزایای روش لیفت با ژل:

لیفت با استفاده از نخ:

روش لیفت با نخ یکی از روش های پر طرف دار عصر حال می باشد در این روش میزان ماندگاری نسبت به سایر روشها بسیار بالاست و فردی که قصد لیفت با نخ را دارد می تواند بینی خود را به فرم دلخواه خود برساند.

در این روش پزشک بعد از بی حسی موضعی چند سوراخ با استفاده از سوزن در نوک بینی فرد به وجود می آورد تا از طریق این سوراخ ها نخ ها را داخل بینی کرده و زیر پوست فرد قرار دهد جنس این نخ ها پروتئین می باشد و با ساختار بدن سازگار می باشد و بعد از حدود 2 سال این نخ ها جذب بدن شده و بینی فرد لیفت کننده به حالت اولیه ی خود باز می گردداز این روش برای افتادگی بینی و یا قوز بینی نیز مورد استفاده است و حدود سه روز دوران نقاهت این روش است .

 

مزایای روش لیفت با نخ:

 • این روش از ماندگاری زیادی نسبت به روش تزریق ژل دارد.
 • این روش فرد فرم دلخواه خود را روی فرم بینی خود پیاده می کنند.
 • نیاز به بیهوشی کامل فرد نیست.
 • مدت زمان لیفت با نخ بسیار اندک می باشد.
 • دوران بهبودی در مدت زمان اندک.
مزایای روش لیفت با نخ:
مزایای روش لیفت با نخ:

لیفت به روش پلاسما جت:

در این روش از دستگاهی به نام پلکسر استفاده می کنند از کشور ایتالیا وارد ایران شده است. پلاسما جت یک روش بسیار به روز در زیبایی می باشد و نام دیگر این روش بلفاروپلاستی دینامیک نام دارد. پلاسما یک ماده ای می باشد که نه مایع است نه گاز و نه جامد. در این روش که باعث تحریک شدن سلول های پوستی و بهبود بافت پوست می گردد. و از این متد برای رفع افتادگی پلک ،چین و چروک، و برطرف کردن خال استفاده می شود.

این روش نیاز به بی هوشی نیست و شاید میزان جلسات مراجعه به کلینیک بیشتر از 5 روز باشد. پس از پاک کردن صورت از انواع آلودگی ها روی پوست صورت پماد ضدعفونی استفاده می کنند و پوست بینی را به صورت نقطه نقطه می سوزانند که با حس گرما یا کمی درد همراه است و 4 الی 10 روز طول می کشد تا این سوختگی ها به طور کامل محو شوند و برای اینکه زودتر این سوختگی ها محو شود باید از دست زدن و مالیدن و زیر نور آفتاب قرار گرفتن خودداری کنند. افرادی که بینی گوشتی دارند پلاسما جت روشی مناسب می باشد و در این روش 20 دقیقه یا کمتر زمان برای لیفت نیاز است.

مزایای روش لیفت با پلاسما جت:

 • هزینه خیلی کمتری نسبت به جراحی زیبایی را دارا می باشد.
 • میزان ماندگاری بالایی را دارا می باشد.
 • نیاز به بیهوشی ندارد.
 • فاقد عوارض می باشد.
 • دوران نقاهت کمی را در بر دارد.
مزایای روش لیفت با پلاسما جت:
مزایای روش لیفت با پلاسما جت:

بعد از لیفت بینی استخوانی نتایج حاصله چگونه می باشد؟

 • بالا رفتن پل بینی
 • زاویه ی لب و بینی در حد متعادل تنظیم می شود و حد متعادل زاویه لب و بینی 85 تا 105 درجه است .
 • باریک شدن قسمت نوک بینی

پس بیمار باید با پزشک خود مشاوره قبل از لیفت بینی خود داشته باشد و در این مشاوره بیمار باید سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهد و پزشک وظیفه دارد تمام جزییات لیفت را از قبیل هزینه ، عوارض، پیشگیری از عفونت، نوع لیفت، امکانات، و نوع نخ به کار رفته را در اختیار بیمار قرار می دهد و تمام کارهایی را که بیمار باید قبل و بعد از لیفت را باید انجام دهد را یادآوری می کند تا بهبودی در پروسه ی خیلی کمی انجام شود.

در انجام لیفت بینی آقایان تفاوت هایی بالیفت بینی بانوان وجود دارد به دلیل بزرگ بودن بینی آقایان میزان مصرف نخ نیز زیاد است. افرادی که دارای بینی استخوانی هستند اگر لیفت بین را برای خوش فرم کردن بینی خود انتخاب کرده اند باید بدانند که لیفت باعث تحریک لایه ی موجود در زیر پوست شده و این خود باعث صاف و نرم شدن پوست بینی می شود و شکل دلخواه نیز برای فرد ایجاد خواهد شد اگرچه بسیاری بر این عقیده هستند که بینی استخوانی فقط با جراحی به شکل و فرم بهتر خواهد رسید ولی لیفت بینی به دلیل کم هزینه بودن و همچنین کمتر بودن دوران بهبودی در این روش باعث می شود که خواهان زیادی داشته باشد .

 

 • مزایا و معایب لیفت بینی استخوانی؟

مزایا لیفت بینی:

 • مدت زمانی که برای لیفت عمل بینی نیاز است کمتر از 30 دقیقه می باشد و اصلا به بیهوشی در این متد نیاز نیست.
 • در این روش فرد لیفت کننده می تواند بگوید که چه میزان بینی خود را سر بالا کند.
 • دوران نقاهت در لیفت بینی بسیار کوتاه مدت می باشد به طوری که درکمتر از سه روز فرد می تواند به کارهای روزانه ی خود برگردد.
 • در روش لیفت بینی، بینی حالت اولیه ی خود را حفظ می کند و نیازی به شکستگی استخوان و برش در بینی نمی باشد و عوارضی از قبیل تورم و صدای تو دماغی و مشکلات تنفسی ندارد و نخ هایی که در این روش استفاده می کنند به دلیل اینکه با بدن انسان سازگار می باشد در طول 2 الی3 سال بدون اینکه عوارضی را در بر داشته باشد جذب بدن خواهد شد.

پس اگر شما جز افرادی هستید که از عمل های سنگین جراحی زیبایی و عوارض بعد از عمل می ترسد و استفاده از لیفت بینی گزینه ی خوبی برای این افراد می باشد.

معایب لیفت بینی:

 • لیفت بینی برای هر مشکل بینی مناسب نمی باشد زیرا لیفت بینی سایز بینی را کوچک نمی کند و تغییر نوک بینی با این نوع متد نیز صد در صد نمی باشد.
 • لیفت بینی دارای نتیجه خوبی می باشد ولی این نوع زیبایی همیشگی نمی باشد و بعد از یک مدت زمان مشخصی به حالت قبل خود باز می گردد.
 • قوز بینی و انحراف بینی و مشکلات شبیه این نیز با لیفت بین قابل در مان نیست زیرا پزشک هیچ برشی بر روی بینی انجام نمی دهد پس این مشکلات با لیفت حل نخواهد شد.
 • از عوارضی که در لیفت بینی می توان به آن اشاره کرد محلی که در آن تزریق می شود احتمال اینکه عفونت کند را دارد پس باید با دقت بیشتری پزشک و کلینیک خود را انتخاب کنید تا میزان خطر عفونت بسیار کاهش یابد.
 • هزینه ی لیفت بینی استخوانی؟

یکی از سوالاتی که بیشتر پرسیده می شود هزینه لیفت بینی می باشد. هزینه ی این روش به عوامل متعددی بستگی دارد همچون میزان تخصص پزشک معالج مهارت و تجربه پزشک و موادی که کلینیک برای بیمار خود استفاده می کند و کیفیت خدماتی که در کلینیک ارائه می دهند بر میزان هزینه ی آن تاثیر گذار است

پس با مراجعه به وب سایت کلینیکی که آن را انتخاب کرده اید و همچنین به هنگام مشاوره با پزشک مورد نظر خود می توانید اطلاعات مورد نیاز در مورد هزینه ی کامل این روش را بدست آورید.

 

بعد از لیفت بینی مراقبت هایی لازم است که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

برای رفع کبودی به وجود آمده بعد از عمل لیفت بینی تا 24 ساعت باید از کمپرس سرد استفاده شود.

پزشک مربوزه برای اینکه عفونتی رخ ندهد آنتی بیوتیک برای شما تجویز می کند.

پس از لیفت بینی اگر احساس در داشتید می توانید از مسکن هایی مانند استامینوفن استفاده کنید.

اصولا پزشک متخصص توصیه می کند به مدت 14 روز از چسب بینی استفاده شود.

حداقل تا دو شب باید سر را با زاویه ی  30درجه قرار داد سر را بالا نگه داشت. و در نهایت باید گفت که روش و متد لیفت یک راه کار دائمی نمی باشد و بعد از مدت زمان کوتاهی به حالت اولیه ی خود باز می گردد.

از اینکه این مقاله را برای کسب اطلاعات بیشتر انتخاب کرده اید نهایت تشکر را داریم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید