میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

5 روش طلایی برای جلوگیری از بروز خطر لیزر
5 روش طلایی برای جلوگیری از بروز خطر لیزر

لیست موضوعات

5 روش طلایی برای جلوگیری از بروز خطر لیزر

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی 5 روش طلایی برای جلوگیری از بروز خطر لیزر بپردازیم با ما همراه باشید.

5 روش طلایی برای جلوگیری از بروز خطر لیزر
5 روش طلایی برای جلوگیری از بروز خطر لیزر

در حال حاضر لیزر یکی از روش های موثر برای از بین بردن موهای زائد نواحی قسمت های مختلف بدن می باشد. علت استفاده از آن دلایل مختلفی است که مهمترین آن تاثیر طولانی مدت این نوع در مان است که معمولا به طور لفظی دائمی دانسته می شود و علاوه بر آن بالا بودن دقت عمل و همچنین سرعت عمل این روش می باشد که در هر ثانیه پوست را به اندازه ی یک سکه می تواند مورد تاثیر قرار دهد تا از شر این موهای اضافی خلاص شوید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد.

 • آیا لیزر کردن موهای زائد تاثیرگذار است؟
 • می توان در صورت برنزه کردن از لیزر درمانی بهره برد؟
 • آیا لیزر به همه نوع پوستی جواب می دهد؟
 • نتیجه ی قطعی لیزر بعد از چه مدت زمان نمایان می شود؟
 • آیا لیزر درمانی ارزش دارد؟
 •  5 روش طلایی برای جلوگیری ازبروز خطر لیزر چیست؟

 

لیزر کردن موهای اضافی

لیزر کردن موهای اضافی یک روش پزشکی است که لازمه ی آن آموزش برای انجام لیزر درمانی و همچنین ریسک بالقوه می باشد. قبل از اینکه به عمل دست بزنید لازم است که  از مدارک پزشک مطلع شوید و به هر مرکز لیزر درمانی مراجعه نکنید.

پس اگر در حال برنامه ریزی برای انجام لیزر موهای زاید هستید باید دقیقاً از شش هفته پیش از لیزر از تمامی روش های دیگر همانند اپیلاسیون و الکترولیز هیچ استفاده ای نکرده باشید.

اثرات جانبی لیزر

عمل لیزر ریشه های مو را مد نظر قرار دارد که موقتاً با استفاده از روش های دیگری مثل وکس و یا موچین از بین می روند. اما ممکن است عمل لیزر درمانی عوارضی برای شخص ایجاد کند. اگر بخواهیم خطرهایی که انجام لیزر برای موهای زائد به وجود می آورد را بگوییم می شود به  اثرهای جانبی لیزر از جمله موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ پوست فرد
 • رنگ مو
 • برنامه های درمانی که فرد دارد
 • مراقبت هایی که مربوط به قبل از لیزر می شود
 • مراقبت هایی که مربوط به بعد از لیزدرمانی است

تحریک های پوستی شدید که بعد از انجام لیزر روی پوست خود متوجه می شوید احساس بدی به شما می دهد مثلا پوست دچار خارش، تورم و قرمزی می شود که موقتی می باشد. لیزر برای موهای زائد اطراف چشم، پلک، ابرو، و این نواحی اصلا توصیه نمی شود چون آسیب های چشمی برای فرد به همراه دارد.

حال می توان با رعایت نکات و روش های طلایی از بروز خطرات لیزر جلوگیری کرد مثلاً ممکن است بیمار بعد از عمل لیزر درمانی دچار تورم در ناحیه مورد نظر شود که شبیه به آفتاب سوختگی می باشد گاهاً هم به شکل تاول شکل می گیرد که می توان از ژل آلوئه ورا برای درمان و تسکین این سوختگی و تاول استفاده کرد که در ادامه به ذکر روش های برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی لیزر می پردازیم.

اثرات جانبی لیزر
اثرات جانبی لیزر

جلوگیری از بروز خطرات احتمالی لیزر

 • قبل از لیزر موهای زائد باید به پزشک پوست جهت گرفتن مشاوره برای نوع درمان مراجعه کرد که در این زمینه باید تجربه لازم را داشته باشد تا بتوانید با خیال آسوده پوست و بدن خود را تحت اختیار او قرار دهید.
 • اگر از آن دسته افرادی می باشید که مستعد تبخال هستند حتما باید برای انجام لیز 24 الی 48 ساعت قبل از لیزردرمانی از مصرف داروهای ضد ویروسی پرهیز کنید.
 • به هیچ عنوان مواد کافئینی مصرف نکنید.
 • در طول مدت عادت ماهیانه نباید عمل لیزر درمانی صورت بگیرد.
 • اگر داروهای خوراکی ایزوترتینوئین مانند آکوتان، دکوتان، راکوتان و … مصرف می کنید حداقل باید تا 6 ماه لیزردرمانی را به تعویق بیندازید و اگر موضعی مصرف می کنید که باید به مدت یک هفته آن را قطع کرد.
 • نواحی که قراراست لیزر درمانی شود باید از هر مواد آرایشی، کرم های برنزه کننده، اسپری و … پاک باشند چون این مواد وقتی در معرض نور لیزر قرار می گیرند باعث سوختگی می شوند و به پوست صدمه وارد می کنند.

 

آیا لیزر کردن موهای زائد تاثیرگذار است؟

به طور صریح می توان گفت خیر. در این روش درمان از از لیزر آرایشی بهداشتی کمک می گیرد و عملکرد آن به این شکل است که روی پوست و فولیکول های موی شما اثر می گذارد و ریشه ی مو را کلا قطع کرده و طوری که دیگر شاهد رشد مجدد آن نخواهیم بود.

می توان در صورت برنزه کردن از لیزر درمانی بهره برد؟

فردی که تصمیم به لیزر درمانی دارد باید حتما از شش هفته پیش از لیزر موهای اضافی از آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست دوری کند.

چون لیزر رنگدانه تیره مو را در شما مورد هدف قرار می دهد وقتی که پوستان را برنزه کرده باشید لیزر نمی تواند پوست و مو را از هم تشخیص دهد و ممکن است که پوست را هدف لیزر قرار دهد که این خود باعث سوختگی می شود به همین خاطر معمولاً اشخاصی که تصمیم به عمل لیزر درمانی دارند فصل پاییز و زمستان را برای این کار انتخاب می کنند. ناگفته نماند که لیزرموتوس جدیدترین دستگاه لیزر برای لیزر موی زائد در افرادی ک سولار رفته یا آفتاب گرفته اند گزینه مناسبی است.

آیا لیزر به هم نوع پوستی جواب می دهد؟

موهایی که زمخت و تیره هستن به لیزر پاسخ بهتری می دهند و زودتر از موهای دیگر تحت تاثیر قرار می گیرند اما موهایی که رنگ خاکستری، بلوند، قهوه ای و یا قرمز دارند واقعا سختر جواب می گیرند. پوست های تیره در مقایسه با پوست روشن خیلی سرسخت ترند و دیرتر نتیجه می دهند. اما نمی توان گفت که غیر ممکن است. و با لیزر موتوس ممکن می شود.

آیا لیزر به هم نوع پوستی جواب می دهد؟
آیا لیزر به هم نوع پوستی جواب می دهد؟

نتیجه ی قطعی لیزر بعد از چه مدت زمان نمایان می شود؟

شما به طور قطع در جلسات اول نتایج قابل لمسی را مشاهده نمی کنید اما بعد از گذشتن سه ماه می توان گفت  که از شر موهای اضافی خلاص می شوید و بعد کم کم و روز به روز بیشتر متوجه نتیجه ی این لیزر درمانی می شوید.

آیا لیزر درمانی ارزش دارد؟

به جرات می توان گفت بله.  لیزر درمانی همه و صد درصد موهای زائد شما را از بین نمی برد اما  این را بدانید که موهای خیلی سخت و زمخت شما را که از آن ها در رنج و عذاب بودید خیلی کم می شود طوری که تنها ممکن است موهای نازک و کرکی باقی بماند. بعد از لیزر موهای زائد دیگر نباید نگران شیو کردن زود به زود و همچنین دردهای اپیلاسیون باشید همه چیز برای همیشه درست می شود.

 در ادامه به ذکر 5 روش طلایی که از بروز خطر لیزر جلوگیری می کند اشاره می کنیم:

 • 10 روز بعد از انجام لیزر استفاده از هر گونه مواد آرایشی و کرم زدن ممنوع می باشد و منطقه ای که لیزر درمانی شده است باید کاملا شسته و پاک باشد.
 • تمام آزمایش های هورمونی و غیر هورمونی را که گرفته اید قبل از انجام لیزر به پزشک خود نشان دهید و مشاوره های لازم را از آن دریافت کنید چون اختلالات و مشکلات هورمونی باید حتما قبل از انجام لیزر تحت درمان و بررسی آن هم زیر نظر متخصص انجام گیرد.
 • هر بیماری پوستی و یا غیر پوستی اگر دارید حتی حساسیت های کوچک پوستی را که بخاطر آن تحت درمان هستید را به پزشک معالج خود نشان دهید.
 • زمانی که لیزر می کنید از تابش نور مستقیم خورشید دوری کنید چرا که احتمال اینکه عوارض جانبی مثل تاول بروز کند بیشتر است و قطعاً به مراتب اثر بخشی لیزر را هم کم می کند در این صورت پیشنهاد می شود به هیج عنوان در آن محل لیزر انجام نگیرد.
 • استفاده از کرم موبر با وجود اینکه هیچ ممنوعیتی ندارد اما ممکن است دچار حساسیت پوستی شوید پس پیشنهاد می شود جهت جلوگیری از بروزخطر، ازاستفاده آن پرهیز کنید.

از اینکه وقتتان را برای خواندن این مقاله گذاشتید متشکرم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال ۱۳۶۱به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال۱۳۷۴ در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال۱۳۶۸

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با دستگاه مونالیزاتاچ از سال۱۳۹۴

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

مشاوره در زمینه مراقبت بعد از تزریق ژل لب

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

۰۹۱۲۷۳۷۹۸۹۳

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید