میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کی کربوکسی تراپی کرده
کی کربوکسی تراپی کرده

لیست موضوعات

کی کربوکسی تراپی کرده

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع کی کربوکسی تراپی کرده بپردازیم. صراحتاً می­توان اعلام کرد جوان­سازی پوست یکی از عواملی است که موجب می­شود بیشتر مردم برای دستیابی به آن تلاش بسیاری کنند.

در این بین بانوان اهمیت دوچندانی به این موضوع خواهند داد و به دنبال روش مطمئنی جهت درمان انواع مشکلات پوستی می­گردند. کربوکسی تراپی یکی از انواع این روش ­هاست که مزایای مختص به خود را دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در ابتدا به شناسایی کربوکسی تراپی بپردازیم و سپس کاربردهای بالینی آن را معرفی کنیم.

اگر به دنبال بهترین متخصص برای کربوکسی تراپی هستید، پیشنهاد ما کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کلینیک به انتهای همین مقاله مراجعه کنید.

همچنین اگر می خواهید بدانید کی کربوکسی تراپی کرده می توانید به کلینیک دکتر زرگنج فرد مراجعه کرده و با افرادی که کربوکسی تراپی کرده اند صحبت کنید.

کی کربوکسی تراپی کرده
کی کربوکسی تراپی کرده

به سوالات زیر باید پاسخ دهیم:

 1. کربوکسی تراپی به چه معناست؟
 2. مکانیسم اثر کربوکسی تراپی در بدن به چه صورت است؟
 3. استفاده از روش درمان کربوکسی تراپی برای چه افرادی می­ تواند مناسب ­تر باشد؟
 4. کربوکسی تراپی با چه روشی به درمان بیماران کمک می­ کند؟
 5. استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چه نوع احساسی را می­تواند در بیمار ایجاد کند؟
 6. طول درمان کربوکسی تراپی به چه میزان است؟
 7. میزان ماندگاری استفاده از روش کربوکسی تراپی تا چه اندازه است؟
 8. هزینه استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چگونه محاسبه می­ شود؟
 9. عوارض و مراقبت­ های لازم بعد از انجام کربوکسی تراپی را بیان کنید؟
 10. موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی در بیماران کدامند؟
 11. کاربرد­های بالینی کربوکسی تراپی کدامند؟

 

کربوکسی تراپی به چه معناست:

همان طور که گفته شد در حال حاضر اکثر مردم توجه و اهمیت بسیار زیادی به زیبایی خود دارند. این عامل دلیلی شده تا برای جوان­سازی  و زیبایی پوست خود از روش­های مختلفی بهره گیری ­کنند اما بین تمامی این روندها صراحتاً می­توان اعلام کرد که روشی بیشتر مورد توجه افراد قرار می­گیرد که درمان با آن بدون نیاز به استفاده از جراحی­های صورت حتی به شکل سطحی انجام پذیرد.

می­توان گفت که کربوکسی تراپی یکی از ساده ­ترین و البته جزو امن­ترین روش ­ها برای ترمیم و زیبایی بیشتر در صورت و بدن است که به شکل سرپایی انجام می­شود. بعد از بهره گیری این شیوه بیمار می­تواند بدون معطلی بعد به انجام کارهای روزمره خود بپردازد به نوعی استفاده از کربوکسی تراپی دوران نقاهت را در پی نخواهد داشت.

از آن جایی که فرانسوی­ ها اهمیت بسیار زیادی را به زیبایی پوست خود می­دهند، موجب شده تا برای دست یابی به پوستی شاداب به روش ­های متعددی دست پیدا کنند و آن را مورد استفاده خود قرار دهند. از جمله این روش ­ها کربوکسی تراپی است که کشف آن به سال های 1930 بر می­گردد. پس از این سال­ ها به بعد استفاده از کربوکسی تراپی در مراکز مختلفی برای جوان سازی پوست افراد مورد بهره گیری قرار گرفت.

کربوکسی تراپی به چه معناست:
کربوکسی تراپی به چه معناست:

تزریق گاز دی اکسید کربن

اگر بخواهیم به این شیوه درمان دقیق­تر نگاه کنیم باید گفت که کربوکسی تراپی به نوعی عمل تزریق گاز دی اکسید کربن است که کاملا بی خطر بوده و  میزان مشخصی از آن را می­توان در بدن همه افراد به شکل طبیعی یافت. چنانچه اندازه گاز در اکسید کربن در اندام ­ها از حدی که به صورت مجاز است، بیشتر شود بدن شخص آن را به صورت یک کمبود اکسیژن در ناحیه تحت درمان تلقی می­کند و برای این که بدن با این مشکل روبرو نشود جریان خون را در این نقطه افزایش خواهد داد.

با اعمال این روش مواد مغذی بیشتری به ناحیه مورد درمان خواهد رسید که این عمل باعث ترمیم بافت سلولیت در تمامی نقاطی که از گاز دی اکسید کربن بهره گیری شده می­شود. با این حال باید گفت که برای انجام کربوکسی تراپی و دریافت نتیجه بهتری در آن نیاز است که بیمار چند جلسه ترمیم را طبق دستور پزشک تکرار کند.

تزریق گاز دی اکسید کربن
تزریق گاز دی اکسید کربن

استفاده از گاز دی اکسید کربن برای اولین بار

در گذشته زمانی که این تکنیک برای اولین بار ابداع شد انجام آن به صورت تزریقی شکل نمی­گرفت، بلکه برای اعمال آن بر روی پوست کربن در اکسید را با آب داغ مخلوط می­کردند، به صورتی که آب کاملا اشباع شود و آن را به شکل مستقیم بر روی پوست بدن و در ناحیه ­ای که قصد درمان آن را داشتند قرار می­دادند. آب اشباع شده از کربن برای درمان زخم و آرتروز مورد استفاده قرار می­گرفت.

استفاده از گاز دی اکسید کربن برای اولین بار
استفاده از گاز دی اکسید کربن برای اولین بار

اما بعد از گذشت چندی، وقتی که پزشکان نتایج شگفت انگیز آن را مشاهده نمودند باعث شد که به فکر درمان دیگر بیماری­ ها با استفاده از این محلول شگفت انگیز باشند و پس از دریافت فناوری­ های جدید پزشکان از آن به صورت موضعی استفاده نمی­ کردند و به شکل مستقیم آن را به بافت­ های زیر جلدی تزریق کرده که با این کار شاهد نتایج بهتر و سریع­تری نیز در این باره بودند.

اما در کنار این مسئله مباحث دیگری نیز باید مورد توجه قرار داد که یکی از آن­ها میزان پایین بودن عارضه در استفاده از گاز دی اکسید کربن است چون این گاز هیچ ضرری برای بدن افراد ندارد وتوسط  مویرگ­ ها به شکل کاملی جذب خواهد شد و سپس دفع می­شود. به همین دلیل درمان با استفاده از کربوکسی تراپی را یکی از تاثیر گذار ترین و در عین حال ایمن­ترین روش­ ها برای از بین بردن مشکلات عدیده ­ای که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند می­دانند.

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی در بدن به چه صورت است:

همانطور که گفتیم گاز دی اکسید کربن ( CO2 ) جزو یکی از بی­ضررترین و در عین حال نوعی گاز غیر سمی دانست که بدن همه انسان­ ها به شکلی کاملا طبیعی آن را برای سوخت و ساز هر روزه تولید میکند و به نوعی نیاز مبرمی در اندام به این گاز احساس می­شود. گاز دی اکسید کربن وارد خون شده و از طریق ریه در بدن دفع خواهد شد.

مکانیسم اثر کربوکسی تراپی در بدن به چه صورت است:
مکانیسم اثر کربوکسی تراپی در بدن به چه صورت است:

استفاده از این گاز برای درمان بیماران به قسمتی تزریق می­شود که عاری از هر گونه رگی باشد چون باید وارد رگ­ ها نشود تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهد اما

اگر به هر دلیلی تزریق آن در داخل رگ ­ها صورت بگیرد هیچ نوع خطری را برای فرد بیمار به دنبال نخواهد داشت

و پس از گذشت چندی به سادگی دفع خواهد شد. پس با این تفاسیر می­توان گفت مقداری از این گاز برای بدن هر شخصی لازم و ضروری است.

هنگامی که این گاز برای درمان به قسمتی از بدن توسط متخصص تزریق می­شود ، موجب شده تا هموگلوبین موجود در بافت تحت درمان، تمامی اکسیژن­ هایی را که از پیش به خود جذب کرده را به دلیل تمایل بیشتر به گاز دی اکسید کربن رها کرده و جذب CO2 می ­شود. با این کار اکسیژن آزاد شده می­تواند بیش از پیش در بافت­ های مورد نظر جریان داشته باشد.

پس از این اقدامات به دلیل این که مویرگ ­های بیشتری نسبت به قبل در ناحیه تحت درمان تولید می­شود، میزان بازسازی در این ناحیه نیز بالا می­رود.

این عمل موجب می­شود تا کلاژن و الاستین بیشتری در این قسمت از بافت ایجاد شود که باعث خون رسانی بیشتری نیز به این ناحیه خواهد ­شد.

البته باید گفت زمانی که این گاز به صورت یکباره وارد بافت چربی می­شود به دلیل اعمال فشار به ناحیه تحت درمان موجب می­شود تا در اولین دقایق عملکردی برعکس چیزی که در تصور بیماران است ، خواهد داشت

و باعث می­شود تا به دلیل زنجیره­ای از فعالیت­ ها در این ناحیه بافت با یک عملکرد آبشاری روبرو شود و چربی­ های موجود در آن کم­کم شروع به تجزیه شدن کنند. اما پساز این که جریان خون در این ناحیه گردش پیدا کرد نتیجه برعکس می­شود و با بالا رفتن اکسیژن چربی­ های جداسازی شده به شکل قبل در می ­آیند.

استفاده از روش درمان کربوکسی تراپی برای چه افرادی می ­تواند مناسب ­تر باشد:

این روش درمان کاربرد­های فراوانی که می­تواند برای افراد داشته باشد و در نقاط مختلفی از بدن می­توان آن را مورد استفاده قرار داد. اما با این حال نیازمند سن خاصی نیست و قابل استفاده در تمامی افراد با هر رده سنی می­باشد. بدون شک به هر میزانی که بیمار سن کمتری داشته و جوان­تر باشد به همان اندازه نیز نتیجه بهتر و دلچسب­تری را مشاهده خواهد کرد.

اما با این وجود پزشکان توصیه می­کنند این روش درمان برای افرادی که قصد دارند از آن برای کشیدن پوست صورت و بدن، از بین بردن غبغب در ناحیه گردن و یا ترمیم و پنهان کردن چین و چروک در نواحی مختلف صورت استفاده کنند بهتر است که سنی بیش از 30 سال را داشته باشند.

استفاده از روش درمان کربوکسی تراپی برای چه افرادی می ­تواند مناسب ­تر باشد:
استفاده از روش درمان کربوکسی تراپی برای چه افرادی می ­تواند مناسب ­تر باشد:

آمار بدست آمده

طبق آمار و ارقام به دست آمده از نتایج حاصل شده در استفاده از کربوکسی تراپی از هر 9 نفر حدوداً 6 نفر بعد از گذشت 3 جلسه استفاده مداوم از این گاز متوجه روند بهبود وضعیت خود خواهند شد. اما این نتایج در شرایطی صورت می­پذیرد که فرد بیمار در سلامتی کامل به سر ببرد البته درمان خود را رها نکند.

برای مثال اگر دلیل استفاده از گاز دی اکسید کربن از بین بردن چین و چروک باشد ؛ بیمار بهتر است که چروک­ های پوستی خود را به صورت کامل رها نکند، چون به هر میزان که این چروک­ ها عمیق­تر و بیشتر باشد ، روند درمان آن سخت­تر و طولانی­تر خواهد بود. کربوکسی تراپی را می­توان یک روش موثر برای درمان چین و چروک و جوانسازی پوست صورت و بدن دانست که به شکل طبیعی قابلیت شاداب­تر و زیباتر جلوه دادن پوست بدن را دارد.

کربوکسی تراپی با چه روشی به درمان بیماران کمک می­ کند:

هنگامی که افراد مختلف از روش کربوکسی تراپی برای درمان خود استفاده می­کنند با این وجود که مناطق درمان می­تواند بر اساس نوع بیماری متعدد باشد اما روش انجام آن در تمام نقاط بدن به یک صورت است. برای این که پزشکان بتوانند این گاز را به بدن تزریق کنند نیازمند انجام مراحل خاصی هستند.

در اصل گاز دی اکسید کربن را در یک مخزن مختص به خود نگهداری می­کنند و برای انجام تزریق ابتدا پزشک متخصص باید در وهله اول مخزن را با استفاده از لوله ­های پلاستیکی به یک دستگاهی که تنظیم کننده حرکت سیالی آن است وصل کند انجام این کار برای آن است که بتوان حجم مخصوصی از این گاز را بنا به نظر پزشک برای تزریق در صورت و بدن انتقال دهد.

سپس با بهره گیری از رگلاتوری که بر روی این دستگاه نصب شده می­توان گاز دی اکسید کربن را در مخزن به جریان انداخت و آن را برای استفاده به درون یک لوله استریل منتقل کرد.

کربوکسی تراپی با چه روشی به درمان بیماران کمک می­ کند:
کربوکسی تراپی با چه روشی به درمان بیماران کمک می­ کند:

در قسمت انتهایی این لوله که مختص به تزریق است فیلتری تعبیه شده است.

پس از این که گاز به درون آن ورود پیدا می­کند می­تواند با بهره گیری از این فیلتر که در بخش میانی آن به کار برده شده همه ناخالصی­ های موجود در گاز را به خود جذب کرد تا این عمل مانع ورود هر نوع ناخالصی به بدن بیمار شود.

در مرحله بعد پس از این که گاز به لوله مذکور انتقال داده شد پزشک مورد نظر گاز دی اکسید کربن را با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف از قسمت دیگر فیلتر عبور داده و آن را به زیر پوست بیمار برای درمان وی منتقل می­کند. استفاده از این روش برای تزریق گاز بدون درد است اما پزشکان برای این که بیمار آرامش خاطر داشته باشد و دردی حتی به میزان اندک را تحمل نکند پوست را در ناحیه تزریق بی حس می­کنند.

استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چه نوع احساسی را می­تواند در بیمار ایجاد کند:

بر اساس توضیحاتی که داده شد درمان با استفاده از گاز دی اکسید کربن بدون هیچ گونه درد و عارضه ­ای صورت می­پذیرد اما با این وجود به دلیل اضافه شدن گاز به بدن شخص بیمار می­تواند همراه با حسی عجیب و جالب در بیمار ظاهر شود.

علت این موضوع می­تواند ورود حجم مشخصی از یک گاز خارجی به درون بدن فرد باشد. چنانچه شخص از درد ناشی از سوزن ترس و واهمه ­ای داشته باشد می­تواند با مشورت پزشک برای کم شدن آن از مسکن­ های ضعیف استفاده کند.

استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چه نوع احساسی را می­تواند در بیمار ایجاد کند:
استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چه نوع احساسی را می­تواند در بیمار ایجاد کند:

مثال

در حالت کلی می­توان گفت افراد بر اساس ناحیه ­ای که تحت درمان قرار داده ­اند می­توانند احساس متفاوتی را داشته باشند. اگر برای بهبود با کربوکسی تراپی بخواهیم مثالی بزنیم برای درمان علائم کششی با استفاده از گاز دی اکسید کربن این امکان وجود دارد که فرد بیمار متوجه فشارهایی که به دلیل ضیق اختناق حاصل از تزریق گاز در زیر بافت مورد نظر به وجود می­آید می­شود و آن همراه با علائمی نظیر خارش و احساس ورم در این ناحیه خواهد بود.

البته باید متذکر شد که همه احساس ­هایی که در بیماران بعد از انجام عمل کربوکسی تراپی به وجود می­آید پس از جذب گاز دی اکسید کربن توسط بدن به شکل کامل از بین خواهد رفت و البته در نقطه­ ای که عملیات تزریق انجام می­شود به دلیل این که هیچ بافت عصبی در آن وجود ندارد فرد بیمار نیز طبیعتاً دردی را احساس نخواهد کرد.

نکته

برای از بین بردن سلولیت و توده ­های چربی به دلیل این که برای درمان باید بخش زیادی از گاز دی اکسید کربن در ناحیه مورد نظر تزریق شود بیمار به صورت کامل آن را احساس خواهد کرد. این شرایط به این صورت است که در زیر پوست قسمتی که تحت درمان قرار گرفته هنگامی که میزان تزریق گاز در حال افزایش است فشار را احساس می­کند.

ممکن است بیمار بعد از گذشت یک شبانه روز احساس داغ شدن را در ناحیه تزریقی داشته باشد این مسئله در صورتی به وقوع می­پیوندد که فشار خون در این ناحیه گردش دارد.

بر اساس نظر کارشناسان اگر تصور کنیم که گاز دی اکسید کربن را به زیر پوست در ناحیه مورد درمان تزریق کرده ­اند در این حالت پوست متورم خواهد شد و بافت این ناحیه به دلیل تزریقی که صورت گرفته و ورود گاز به درون بدن تا حدی از یکدیگر باز می­شوند.

می­توانیم اعلام کنیم که چنین کاری به نوعی تعرض و ورود کردن به بدن است که به صورت قطعی بدن انسان با این تهاجمات برخورد خواهد کرد.

در چنین حالتی ممکن است در بسیاری از افراد واکنش بدن با گاز دی اکسید کربنی که تزریق شده مثبت باشد و نهایتا منجر به ساخت بیشتر کلاژن شود که برای پوست امری ضروری است.

در شکل دیگر این قضیه ممکن است واکنش بدن شخص به این کار منفی باشد و بعد از تزریق شاهد به وقوع پیوستن چروک­ های ریزی در این ناحیه شود. اگر صراحتا اعلام کنیم می­توانیم بگوییم که این امکان وجود دارد تا در بدن همه افراد کلاژن سازی صورت نگیرد.

 

طول درمان کربوکسی تراپی به چه میزان است:

در حالت کلی طی تجارب به دست آمده افراد مختلف نسبت به درمان با استفاده از کربوکسی تراپی واکنش ­های متعددی را از خود بروز داده ­اند به همین منظور است که بصورت دقیقی نمی­توان عنوان کرد که طول درمان افراد به چه میزان است.

طول درمان کربوکسی تراپی به چه میزان است:
طول درمان کربوکسی تراپی به چه میزان است:

در بسیاری از بیماران دیده شده که تنها با سه جلسه استفاده از کربوکسی تراپی عوامل بیماری به صورت کامل از بین رفته و بهبود نسبی حاصل شده است اما در مقابل افراد دیگری نیز هستند که با استفاده از گاز دی اکسید کربن ممکن است به سرعت متوجه روند بهبود وضعیت خود نشوند و طول درمان بیشتری را برای سلامت کامل نیاز داشته باشند در این افراد نیاز به تکرار عمل کربوکسی تراپی تا 10 جلسه امری ضروری به حساب می­آید تا بتواند بهبود کامل حاصل شود.

در حالت کلی می­توان گفت که تاثیر پذیری روش درمانی کربوکسی تراپی به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، عوامل محیطی که بیمار در آن زندگی می­کند، میزان گاز دی اکسید کربن تزریقی توسط پزشک، سبک زندگی بیمار و عوامل دیگری که مرتبط با این موضوع بوده که می­توان گفت هر کدام از این عوامل موجب به تعویق انداختن یا تسریع زمان بهبودی در بیمار می­شود.

 

میزان ماندگاری استفاده از روش کربوکسی تراپی تا چه اندازه است:

برای این که پس از درمان بیمار تاثیری به مراتب بهتر را هنگام استفاده از این روش احساس کند، بهتر است که بسته به جوابگویی در بدن وی بین 7 تا 10 جلسه طبق نظر پزشک متخصص برای تمدید تزریق اقدام نماید. اگر بر اساس تشخیص پزشک خود عمل کنید و طول درمان را کامل کنید این روش می­تواند ماندگاری بین 6 ماه تا 24 ماه را به دنبال داشته باشد.

میزان ماندگاری استفاده از روش کربوکسی تراپی تا چه اندازه است:
میزان ماندگاری استفاده از روش کربوکسی تراپی تا چه اندازه است:

شایان ذکر است مدت زمانی که درمان با استفاده از گاز دی اکسید کربن می­تواند ماندگاری داشته باشد، رابطه مستقیمی با سلامت جسمانی فرد مورد نظر دارد. به عنوان مثال در افرادی که دارای کم­خونی یا بیماری نظیر تیروئید هستند استفاده از گاز دی اکسید کربن برای از بین بردن تیرگی دور چشم نمی­تواند نتیجه دلخواهی را به دست بیاورد و ماندگاری طولانی مدتی را نخواهد داشت و به دلیل بیماری که دارند پلک پس از گذشت 6 الی 12 ماه رنگ پوست به صورت اولیه خود باز می­گردد.

برای درمان چنین مشکلاتی این افراد باید در ابتدا بیماری خود را به شکل کامل درمان کنند و بعد از آن می­توانند از کربوکسی تراپی استفاده نمایند.

در کنار بیماری­ هایی که ذکر شد سبک زندگی نیز می­تواند تا اندازه­ ای بر میزان ماندگاری درمان با روش کربوکسی تراپی تاثیر گذار باشد که از جمله آن می­توان به استفاده از رژیم ­های سخت و طاقت ­فرسا، وجود استرس در طول زندگی، تحمل بیماری­ های خاص و استعمال دخانیات اشاره کرد.

طبق آزمایشات انجام شده می­توان گفت نظریه کارشناسان در این رابطه به این صورت است که هر نوع تعدی بر روی پوست صورت و بدن و یا در بخش­ های زیرین پوست می­تواند باعث شود که تغییراتی ریز یا درشت در ناحیه تحت درمان بسته به بدن شخص به وجود بیاید.

به عنوان مثال اکثر مواقع با اعمال ضربه ­ای به بدن افراد ممکن است موجب پدید آمدن خون­مردگی و تورم در ناحیه مورد تهاجم شود. در چنین حالتی بعد از گذشت مدتی کوتاه فرد می­تواند شاهد بهبود تدریجی در این ناحیه شود.

کلاژن سازی در زیر پوست

بهبود وضعیت شخص در صورتی انجام خواهد پذیرفت که کلاژن سازی در زیر پوست به درستی انجام شود. چنانچه خلاف این حالت صورت پذیرد و پوست نتواند عملیات کلاژن سازی را به درستی برای بهبود وضعیت خود انجام دهد ممکن است شرایط برعکس شود و میزان کبودی و تورم در بدن فرد تا اندازه ­ای بیشتر شود. ماندگاری کربوکسی تراپی نیز همانند تغییراتی است که به صورت موقتی در بدن شکل گرفته و به طور دقیق نمی­توان صراحتاً اعلام کرد که بعد از درمان با آن چه عملکردی را شاهد خواهیم بود.

کلاژن سازی در زیر پوست
کلاژن سازی در زیر پوست

هزینه استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چگونه محاسبه می ­شود:

بر اساس توضیحاتی که تا کنون ذکر شده تعداد جلساتی که برای درمان عوامل مختلف مورد نیاز است تا اندازه ­ای می­تواند متفاوت باشد پس به همین منظور نمی­توان گفت که هزینه مورد نیاز در همه به صورت یکسان است و البته مرکزی که عمل کربوکسی تراپی در آن انجام می­شود نیز می­تواند مشخص کننده میزان هزینه مورد نیاز باشد.

هزینه استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چگونه محاسبه می ­شود:
هزینه استفاده از درمان با روش کربوکسی تراپی چگونه محاسبه می ­شود:

در کنار این مسائلی که ذکر شد باید به نوع بیماری که قرار است با استفاده از گاز دی اکسید کربن درمان شود نیز اشاره کنیم چون برخی از بخش­های بدن نیاز چندانی به تزریق گاز فراوان در آن دیده نمی­شود اما در بسیاری از بیماری ­ها باید از گاز به صورت پراکنده و در اندازه زیاد استفاده کرد.

بر این اساس می­توان گفت که هزینه درمان به عواملی همچون تعداد جلساتی که دکتر برای بیمار خود در نظر می­گیرد و میزانی که گاز دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می­شود و البته تخصص پزشک و مرکز درمان بستگی دارد. در برخی از درمان ­ها ممکن است پزشک استفاده از این روش درمان را با دیگر روش ­ها برای بهبود سریع­تر و نتیجه گیری بهتر تلفیق کند. این عامل نیز می­تواند بر روی قیمت تمام شده برای بیمار تاثیر بسزایی داشته باشد.

عوارض و مراقبت­ های لازم بعد از انجام کربوکسی تراپی را بیان کنید:

اگر بخواهیم منطقی و روراست به این قضیه نگاه کنیم باید گفت که همه شیوه ­هایی که پزشکان از آن برای درمان بیماران خود استفاده می­کنند دارای عوارض کوتاه یا بلند مدتی می­باشد و اگر پس از مراجعه به درمانگاه پزشکی صراحتاً اعلام کند که شیوه به کار برده شده توسط او بدون عارضه است می­توان گفت که ادعای وی حقیقت نخواهد داشت و به نوعی او بنا به دلایل مختلف سعی در فریب بیماران خود را دارد.

با این حال روش­ های درمانی همچون کربوکسی تراپی به نسبت دیگر شیوه­ هایی که برای زیبا سازی پوست صورت و بدن استفاده می­شود تا اندازه ­ای دارای کمترین میزان از به وجود آمدن خطرات احتمالی پس از استفاده از آن است و می­توان گفت که عوارض دائمی و بلند مدتی را ندارد.

عوارض و مراقبت­ های لازم بعد از انجام کربوکسی تراپی را بیان کنید:
عوارض و مراقبت­ های لازم بعد از انجام کربوکسی تراپی را بیان کنید:

امن ترین روش زیبایی

بهره گیری از این روش که جزو یکی از ساده ­ترین و امن­ ترین نوع عمل­ های زیبایی است و تزریق در آن به میزان کنترل شده انجام می­شود نمی­تواند برای بیمار به صورت جدی مشکل آفرین باشد.

اما با این وجود این روش درمان نیز دارای عوارض بسیار اندکی می­باشد به این صورت که بیمار ممکن است بعد از تزریق دچار عوارض کوتاه مدتی همانند تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان شود.

به این دلیل که عوارض پدید آمده به صورت موقتی است بعد از گذشت 12 الی 24 ساعت به صورت کامل این کبودی و تورم از بین خواهد رفت و جای هیچ­گونه نگرانی را از این بابت برای بیمار نخواهد گذاشت.

عارضه تورم

یکی از شایع ­ترین مواردی که بعد از انجام عمل کربوکسی تراپی ممکن است بیمار به آن دچار شود عارضه تورم است که در محل تحت درمان به وجود می­آید و میزان و ماندگاری آن می­تواند در افراد متعدد به شکل متفاوتی صورت پذیرد. در بیماران بسیار زیادی نیز دیده شده که بعد از انجام عمل کربوکسی تراپی هیچ تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان به وجود نیامده است.

اما در کنار این افراد بیمارانی هم هستند که بدن آن­ها نسبت به گاز دی اکسید کربن تزریق شده حساسیت نشان داده و موجب تورم و یا کبودی در ناحیه تحت درمان شده که در آن­ها بعد از گذشت چیزی حدود 12 الی 36 ساعت این عوارض از بین خواهد رفت. چنانچه بعد از انجام عمل کربوکسی تراپی تورم را در ناحیه تحت درمان مشاهده نمودید و بعد از گذشت دو روز این عارضه از بین نرفت باید حتما به پزشک خود مراجعه کنید و علت آن را جویا شوید.

مراقبت­ های بعد از کربوکسی تراپی باید به چه صورتی انجام پذیرد:

همانطور که گفته شد استفاده از همه شیوه ­های درمانی چه برای زیباسازی باشد و چه صرفا برای درمان عارضه ­ای خاص مورد استفاده قرار گیرد نیازمند مراقبت­ های پس از آن در همه افراد وجود دارد تا بتوان با کمک این مراقبت­ ها روند بهبود را در این ناحیه تا اندازه ­ای تسریع بخشید.

بر اساس توضیحات داده شده استفاده از این روش درمانی عارضه خاصی ندارد و همه عوارض کوتاه مدت آن اصولا بعد از گذشت مدت زمانی نزدیک به یک الی دو روز از بین خواهد رفت اما با تمام این اوصاف نیاز به مراقبت بعد از تزریق یکی از موارد بسیار مهم در طی روند درمان است.

شایان ذکر است که درمان با استفاده از کربوکسی تراپی نیاز به مراقبت چندانی ندارد و تنها اولین روز پس از درمان بیمار باید از خود مراقبت کند.

بعد از تزریق گاز دی اکسید کربن بهتر است که بیمار از استحمام بلافاصله بعد از اعمال رفتن به استخر، سونا و جکوزی در اولین ساعات درمان خودداری کند و در کنار این عوامل بهتر است که به مدت یک هفته در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و چند روزی ورزش ­های سخت و سنگینی همچون بدنسازی و وزنه برداری را انجام ندهید تا به صورت کامل از بهبود وضعیت خود مطمئن شوید و بعد از این مدت  می­توانید دوباره و به زندگی عادی خود بازگردید.

مراقبت­ های بعد از کربوکسی تراپی باید به چه صورتی انجام پذیرد:
مراقبت­ های بعد از کربوکسی تراپی باید به چه صورتی انجام پذیرد:

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی در بیماران کدامند:

بر اساس توضیحاتی که تا کنون گفته شده کربوکسی تراپی نمی­تواند عوارض خاصی را برای افراد عادی به همراه داشته باشد و چنانچه شخص هیچ نوع مریضی عفونتی نداشته باشد می­تواند بدون وجود هیچ ترس و اضطرابی از این روش درمان استفاده کند و نتایج بسیار خوبی را از آن بدست آورد.

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی در بیماران کدامند:
موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی در بیماران کدامند:

اما در افرادی که از بیماری­ های خاص رنج می­برند نتیجه دلخواهی را نمی­توان شاهد بود و نباید از درمان با استفاده از این روش استفاده کنند. از جمله این بیماری­ ها شامل:

 1. بیمارانی که از عارضه­ هایی همچون سرطان رنج می­برند
 2. افرادی که برای درمان از شیمی درمانی استفاده می­کنند
 3. اشخاصی که دارای نارسایی کلیه هستند
 4. افرادی که دچار بیماری قلبی عروقی حاد هستند
 5. کسانی که از فشار خون کنترل نشده رنج می­برند
 6. افرادی که دارای سندرم خونریزی هستند و مشکلات تنفسی حادی دارند
 7. اشخاصی که در گذشته بر اثر عوامل مختلفی چون تصادف دچار سکته مغزی شده ­اند
 8. بیماران دیابتی
 9. بیماران دیالیزی
 10. بانوانی که باردارند
 11. افرادی که گریبانگیر بیماری­ های مغزی هستند و کسانی که به کم­خونی دچارند

شایعات

بین مردم شایعاتی گفته می­شود که استفاده از این روش را برای بانوانی که باردارند ممنوع می­کند. برای انجام این روش درمانی هیچ نوع دلیل پزشکی مبنی بر عدم استفاده از آن در دوران بارداری ذکر نشده اما با این وجود توصیه پزشکان این است که انجام کربوکسی تراپی را برای مدتی که باردار هستید و یا در زمان شیر دهی برای اطمینان بیشتر به تعویق بیاندازید.

کاربرد­های بالینی کربوکسی تراپی کدامند:

به همان صورت که گفته شد کربوکسی تراپی به دلیل عملکرد خاصی که دارد و البته فعل و انفعالاتی که در نتیجه تزریق آن به بدن حاصل می­شود می­تواند در همه قسمت­ های بدن از جمله کل صورت (دور چشم، خط خنده، دور لب، پیشانی)، گردن، باسن، لابیاها، دست و پا به کار برده شود و دارای کاربردهای مختلفی می­تواند باشد که در ادامه به آن­ها خواهیم پرداخت.

کاربرد­های بالینی کربوکسی تراپی کدامند:
کاربرد­های بالینی کربوکسی تراپی کدامند:

استفاده از کربوکسی تراپی برای درمان مشکلات اطراف چشم:

تیرگی دور چشم و لک صورت:

دلایل مختلفی می­تواند باعث شود که این تیرگی ­ها در اطراف چشم به وجود بیایند. که یکی از شایع­ترین و مهم­ترین آن­ها خفگی در خون­های مویرگی این ناحیه است. گاهاً در افراد مختلف دیده شده که در پلک پایین چشم آن­ها شبکه­ های مویرگی بنا به عوامل مختلفی از خون بدن پر شده باشند. اصولا زمانی که شخصی بنا به هر دلیلی گریه می­کند اشک از چشم­ ها وارد بینی وی خواهد شد تا از این طریق خارج شود.

در بعضی از اشخاص ممکن است عمل تخلیه اشک به بینی کاملا درست انجام نشود که این عامل می­تواند در نتیجه دلایل مختلفی نظیر انحراف بینی، شکستگی، آلرژی­ های فصلی و یا عوامل متعدد دیگر باشد.

هنگامی که فرد گریه می کند

در چنین حالتی هنگامی که فرد گریه می­کند اشک چشمان وی به درستی و به صورت کامل از مجاری آن تخلیه نخواهد شد، این عامل می­تواند باعث پایین آمدن میزان سرعت گردش خون در پلک­ ها شوند.

در چنین افرادی این عامل باعث پایین آمدن اکسیژن رسانی در اطراف پلک­ ها خواهد شد و نهایتا این قسمت به رنگ کبود در می­آیند. استفاده از روش کربوکسی تراپی می­تواند شبکه مویرگی موجود در پلک­ ها را صحت ببخشد و موجب شود تا لایه ­های کلاژن سازی در پوست بیش از پیش شوند و نهایتا پوست را جوان­­سازی کنند.

زمانی که بخشی از گاز دی اکسید کربن به محل آسیب دیده تزریق می­شود باعث بالا رفتن میزان جریان خون در ناحیه تخت درمان شده و مویرگ­ها را تا اندازه زیادی تقویت می­کند که این کار سبب می­شود تا جریان خون برای مدت زمان طولانی در پلک­ ها افزایش یابد و نهایتا تیرگی آن از بین رفته و به رنگ صورتی ملایمی تبدیل می­شود.

چربی­ های اضافی در اطراف چشم یا پرولاپس:

پرولاپس در اصطلاح تخصصی به چربی موجود در پلک پایین صورت اشخاص گفته می­شود که به وجود آمدن آن دلایل مختلفی را می­تواند به همراه داشته باشد که یکی از شایع­ترین این دلایل افزایش سن در افراد مختلف است. با بالا رفتن سن افراد تمامی عضلات موجود در بدن آن­ها تا اندازه ­ای ضعیف خواهند شد در میان آن­ها عضلات چشم نیز تا حدودی ضعیف می­شوند.

چربی­ های اضافی در اطراف چشم یا پرولاپس:
چربی­ های اضافی در اطراف چشم یا پرولاپس:

بعد از این که عضلات مقاومت خود را از دست دادند پوست موجود در این ناحیه نیز تا اندازه ­ای شل می­شود و چربی ­ها و مایعات موجود در اطراف چشم حرکت کرده و به سمت این قسمت هجوم می­آورند و آن را تا اندازه ­ای پر می­کنند. اما غیر از این مورد عوامل متعدد دیگری نیز هستند که موجب تورم زیر چشم می­شوند، از جمله آن شامل تغییرات فصلی و آب و هوایی، نداشتن خواب کافی و به موقع، ابتلا به آلرژی و عوامل وراثتی می­باشد.

نظریه ­ای که در کربوکسی تراپی مورد استفاده قرار گرفته در این روش درمان می­تواند با تزریق بخش اندکی از گاز دی اکسید کربن باعث شود تا خون موجود در بدن شخص بیشتر از قبل تزریق در پلک ­ها جریان داشته باشد و موجب شود که این افتادگی به مرور از بین رفته و باعث بهبود این ناحیه شود.

چین و چروک صورت به ویژه اطراف چشم:

هنگامی که انسان­ها به دلایل مختلفی همچون اخم کردن، خندیدن، تمرکز و یا جواب دادن با اشاره عضلات موجود در صورت خود حرکت می­دهند موجب می­شود که آن­ها منقبض شده و بعد از گذشت چندی در نتیجه این انقباضات بر روی پوست صورت چین و چروک­ های مختلفی ظاهر شود.

چین و چروک صورت به ویژه اطراف چشم:
چین و چروک صورت به ویژه اطراف چشم:

در کنار دلایل ذکر شده عوامل دیگری نیز می­تواند موجب به وجود آمدن چروک در این ناحیه شود از جمله آن­ها شامل عوامل محیطی و شیوه زندگی همچون قرار گرفتن در معرض آفتاب، استعمال دخانیات خواهد بود

این عوامل موجب پدید آمدن چین و چروک در صورت و به خصوص اطراف چشم و پیشانی خواهد شد. اگر به چین و چروک­ها اهمیت چندانی ندهیم این عامل می­تواند موجب شود تا ظاهر افراد خسته­­تر به نظر بیاید.

به دلیل این که پوست اطراف چشم از باقی نقاط نازک­تر است می­تواند بیشتر آسیب پذیر باشد. به هر میزان که چروک های پوستی قدیمی­تر شوند درمان آن تا حدودی سخت­تر می­شود و معمولا استفاده از کرم ­ها برای این افراد تاثیر گذار نخواهد بود. به همین دلیل بهره گیری از روش درمانی کربوکسی تراپی می­تواند کمک بسیار زیادی را به این افراد کند و علائم پیری را در آن­ها تا اندازه زیادی کاهش دهد.

نکته مهم

گاهاً دیده شده که افراد برای تزریق گاز دی اکسید کربن به اطراف چشمان خود ترس و اضطرابی به دلیل شایعات موجود در این زمینه در دل دارند. اما باید گفت که این موضوع بسته به پزشک انتخاب شده توسط خود شما است.

در حالت کلی می­توان گفت با استفاده از گاز دی اکسید کربن این امکان وجود دارد تا تمامی چروک­ هایی که در طی سبک زندگی و بالا رفتن سن به وجود آمده ­اند و یا چروک­ هایی که ریشه در وراثت دارد به صورت کلی محو شوند و موجب شود تا فرد جشمانی جوان­تر و زیباتر را داشته باشد.

نکته مهم
نکته مهم

این روش درمان با استفاده از دستگاه­ هایی که مورد تایید قرار گرفته ­اند انجام خواهد شد و مراحل استفاده آن نیز بسیار راحت­ است و شخصی که در این مورد آموزش دیده باشد به راحتی می­تواند عمل تزریق را برای بیمار انجام دهد.

اما با این وجود اگر چنین کاری توسط یک فرد ناشی صورت پذیرد ممکن است عوارض خطرناکی را در پی داشته باشد. همانطور که می­دانید چشم یکی از حساس­ترین نقاط بدن است.

انجام تزریق گاز دی اکسید کربن در این ناحیه نیاز به تجربه بالا دارد چون اگر توسط یک فرد مبتدی تزریق صورت گیرد و با فشاری که وی ممکن است به این ناحیه ایجاد کند گاز به درون عضلات چشم نفوذ کرده و نهایتا موجب از دست دادن بینایی فرد شود.

بکار گیری کربوکسی تراپی برای رویش مجدد موهای ریخته شده (آلوپسی):

در اصطلاح تخصص به ریزش مو آلوپسی گفته می­شود و به ریزش سکه ­ای مو نیز آرا آتا گفته می­شود. آرا آتا به صورتی است که قسمت­ هایی از موی سر، ابرو، بدن، ریش و سیبیل به شکل سکه گرد ریزش پیدا کرده و خالی می­شود.

این عارضه در افراد موجب می­شود که تا در بافت­ ها گردش خون تا حدودی کمتر جریان داشته باشد. بسیاری از پزشکان ادعا می­کنند که با استفاده از کربوکسی تراپی قادرند به رویش مجدد موهای ریخته شده در ناحیه تحت درمان به بیمار کمک کنند.

تقسیم بندی ریزش مو

ریزش مو در حالت کلی به چهار دسته تقسیم می­شود که در نوع اول آن موی بدن به شکل منطقه­ ای ریزش خواهد داشت، در نوع دوم ریزش مو به شکل حاشیه­ ای صورت می­گیرد،

سومین نوع در افرادی است که به بیماری یونیور سالیس مبتلا شده­اند و تمامی موهای بدن آنان ریزش خواهد داشت، نوع چهارم بیماری توتالیس است که در آن موی بخش های خاصی چون ابرو و مژه خواهد ریخت.

تقسیم بندی ریزش مو
تقسیم بندی ریزش مو

در حالت کلی باید گفت که آنتی ژن­ های موجود بر روی فولیکول مو با سیستم ایمنی بدن به اشتباه واکنش نشان می­دهد و باعث می­شود تا گلبول­ های سفید خون فولیکول مو را احاطه کرده و موجب شوند تا دست از رشد و تکثیر مو بردارند. تا کنون تحقیقات بسیاری انجام شده که دریابند به چه دلیل سیستم ایمنی بدن به فولیکول­های مو حمله می­کند و موجب ریزش آن­ها از ریشه می­شود اما تا به حال هیچ نتیجه علمی در این باره به دست نیامده است.

هیچ روشی برای درمان ریزش مو کشف نشده است

بر طبق آزمایشات، نتایج و اطلاعات به دست آمده در این زمینه تا کنون هیچ روشی برای درمان رشد مجدد موها یافت نشده و نمی­توان درمانی را برای فولیکول ­هایی که مرده ­اند به دست آورد. در حالت کلی چون ریزش مو ممکن است ریشه موروثی داشته باشد با استفاده از روش­ های مختلف نمی­توان از آن نیز جلوگیری کرد اما با بهره گیری از روش کربوکسی تراپی می­توان روند ریزش را تا حدودی به تعویق انداخت.

هیچ روشی برای درمان ریزش مو کشف نشده است
هیچ روشی برای درمان ریزش مو کشف نشده است

این شیوه بیشتر مورد توجه افرادی است که در سنین جوانی به سر می­برند و موهای آن­ها شروع به ریزش کرده و یا بانوانی که به دلیل بارداری قصد جلوگیری از ریزش موی خود را دارند. در حالت کلی می­توان گفت بهره گیری از این روش مناسب­تر از استفاده از دیگر روش ­های درمان است و کسانی که از کربوکسی تراپی استفاده می­کنند بعد از گذشت چند جلسه می­توانند متوجه تغییرات پیش آمده در موهای خود باشند اما با این حال بر اساس توضیحات داده شده تاثیر دائمی نخواهد داشت.

هیچ روشی برای درمان ریزش مو کشف نشده است
هیچ روشی برای درمان ریزش مو کشف نشده است

استریا:

درمان ترک­ های پوستی که به دلایل مختلفی پدید می آید برای افرادی که قصد دارند بدون جراحی انجام شود یکی از کارهای بسیار دشوار و زمان­بر به حساب می­آید. به وقوع پیوستن این عارضه به دلیل پارگی در کلاژن ­ها است. استریا ­ترک­ هایی هستند که بر روی پوست بدن ظاهر می­شوند که به وجود آمدن آن در پوست ناشی از حاملگی یا بالا رفتن سریع وزن و چاقی بیش از اندازه که دلیل آن می­تواند بدنسازی، دوران بلوغ یا بهره گیری از استروئید باشد که موجب به وجود آمدن این استریاها یا استرچ مارک خواهد شد.

استریا:
استریا:

این تغییراتی که به یکباره در بدن به وجود می ­آید موجب می­شود تا بخش ­هایی از بدن همانند ران، باسن، سینه، شکم و مفصل ران که تا حدودی به نسبت دیگر اعضا آسیب­ پذیرترند ترک­ های پوستی مشاهده شود.

استریا:
استریا:

برای از بین بردن یا کمرنگ کردن تمامی ترک ­ها در این ناحیه بدون استفاده از جراحی می­توان از روش کربوکسی تراپی استفاده کرد.

صراحتاً می­توان اعلام کرد که هیچ روشی برای از بین بردن استریا در بدن همچون کربوکسی تراپی نمی ­تواند کار ساز باشد.

طبق نظر محققان اغلب ترک­ هایی که بر روی پوست ظاهر می­شوند در نتیجه افزایش و کاهش سریع وزن بوده که اغلب در بانوان بیشتر به چشم می­خورد. در حقیقت چاق شدن یا لاغری به یکباره می­تواند یکی از مهم­ترین عواملی باشد که در پدید آمدن استرچ­ مارک ­ها دخیل است و دوران بارداری نیز شامل همین موضوع خواهد شد.

در این دوران به دلیل این که پوست کش خواهد آمد موجب می­شود تا بافت با کاهش شدیدی در لایه ­های اپیدرم موجود در بدن افراد مواجه شود و نتیجه آن شامل پدیدار شدن این خطوط به شکل ترک ­های پوستی بر روی کل بدن به ویژه شکم و باسن خواهد شد. زمانی که گاز دی اکسید کربن برای از بین بردن ترک­ های پوستی تزریق می­شود علاوه بر از بین بردن استرچ مارک ­ها شل شدگی و افتادگی در این ناحیه را نیز درمان خواهد کرد.

استفاده از کربوکسی تراپی برای درمان شل شدگی و افتادگی واژن، درمان شل شدگی و افتادگی در بخش ­های مختلفی از بدن همچون صورت، بازو و …

شل شدگی در واژن یکی از معضلاتی است که تعداد زیادی از بانوان با آن دست و پنجه نرم می­کنند و تا اندازه ­ای موجب پایین آمدن اعتماد بنفس و تاثیر در زندگی مشترک آن­ها شده است. واژن بعد از گذشت چند سال از ازدواج به دلایل مختلف موجب شل شدگی و افتادگی می­شود. بانوان برای برطرف کردن این معضل راه ­های بسیار زیادی را پیش رو دارند که می­توانند از آن­ها استفاده کنند اما راه­حلی مد نظر این افراد است که نتیجه­ ای سریع و با امنیتی بالا را به همراه داشته باشد.

کربوکسی تراپی و تنگ کردن واژن

کربوکسی تراپی یکی از بهترین روش ­ها برای تنگ کردن واژن بین بانوان به حساب می ­آید. واژن به دلیل رابطه جنسی و زایمان­ هایی که به صورت پیاپی انجام می­شود در قسمت دیواره حالت خشکی پیدا می­کند که این عامل موجب از دست رفتن شکل طبیعی و خونی واژن می­شود. استفاده از روش کربوکسی تراپی برای درمان این مشکل می­تواند با خون­رسانی به این نقاط موجب تقویت آن شود.

تزریق گاز دی اکسید کربن به این ناحیه موجب می­شود که واژن از شکل اولیه افتاده و شل خود خارج شود به نوعی موجب ترمیم آن خواهد شد. استفاده از این شیوه جزو یکی از ساده­ترین شیوه­ ها برای درمان شل شدگی است که به سادگی توسط پزشکان متخصص و با تجربه در این زمینه انجام خواهد شد.

در این روش به دلیل این که دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد و در عین حال به خوبی جوابگوی این مشکل است بسیار مورد توجه قرار گرفته چون بیمار پس از گذشت مدتی کوتاه می­تواند به زندگی عادی و زناشویی خود بازگردد.

عوامل شل شدگی و افتادگی واژن:

در اصل واژن یک لوله عضلانی است که متشکل از بافت­ های همبند در این ناحیه است. بافت این ناحیه به دلایل متفاوتی می­تواند شل شود که با این اتفاق بانوان گشادی را در واژن خود حس می­کنند و می­تواند موجب احساس نارضایتی در بانوان و همسرانشان باشد. طبق آمار به دست آمده چیزی حدود نیمی از بانوان بعد از گذشت سن 28 سالگی احساس گشادی را در دهانه واژن خود به مراتب دارند.

زمانی که بانوان باردار می­شوند به صورت طبیعی لگن شروع به ترشح هورمون­ هایی می­کند که باعث می­شود

تمامی بافت ­های این قسمت و البته استخوان­ ها و مفصل­­ ها دچار حالت شل شدگی می­شوند و شکل کشسانی به خود پیدا خواهند کرد.

این خاصیت در ماه­ های آخر بارداری به صورت موقت بیشتر شده و باعث می­شود تا واژن بتواند جنین را از خود عبور دهد. بعد از این که زایمان انجام شد واژن به حالت قبل خود باز می­گردد و دوباره بافت آن مستحکم خواهد شد.

هنگامی که بارداری ­ها به صورت پیاپی باشد پس از گذشت چند زایمان واژن ممکن است استحکام خود را کم­کم از دست داده و این عامل موجب شل شدگی آن شود. اما غیر از این مورد عوامل دیگری نیز هستند که تاثیر بسزایی را در میزان شل شدگی و افتادگی واژن دارند. از جمله این موارد شامل:

یائسگی:

مطمئن ­ترین دلیلی که می­تواند موجب افتادگی در این بخش شود یائسگی بانوان است که در حالت عادی تمامی زنان با آن روبرو خواهند شد اما میزان آن می­تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

زایمان طبیعی:

بعد از زایمان­ ها به ویژه زمانی که تعداد دفعات آن بالا باشد واژن به دلیل کشیدگی پیاپی شل شده و شکل اولیه خود را از دست می­دهد.

انجام ورزش ­های سنگین:

در ورزش ­هایی همچون بدنسازی بسیاری از حرکات هستند که باعث می­شود واژن تقویت شده و سفت­تر شود اما در مقابل حرکات دیگری هم هستند که به دلیل شدتی که دارد موجب افتادگی در این قسمت خواهد شد.

ژنتیک:

این مسئله یکی از مهم­ترین دلایل وجود چنین عارضه­ ای است. بسیاری از افراد به صورت مادرزاد دارای عضله­ هایی سفت و محکم­اند و کسانی هم هستند که عضله­ های آن­ها شل بوده و با روابط زناشویی و زایمان به سرعت عضله واژن آن­ها افتاده خواهد شد.

کربوکسی تراپی در طب زنان کاربرد­های متفاوتی دارد که از جمله آن شامل: محو شدن لک­ه ای ناشی از حاملگی، از بین برنده چربی­ های اضافی اطراف شکم و باسن، از بین برنده اسکار­های ناشی از جراحی در اطراف واژن، موجب خون­رسانی و جوان­سازی در این ناحیه خواهد شد و از بین برنده تیرگی­ های موجود در این قسمت است.

کاهش سلولیت و توده ­های چربی:

سلولیت در اصل به تحولات چین خورده و موج مانند بر روی سطح پوست گفته می­شود که معمولا بعد از پشت سر گذاشتن دوران بلوغ در 85 درصد بانوان به چشم می­خورد. برای این عارضه درمان­ های مختلفی وجود دارد که از جمله آن رژیم غذایی، ماساژ درمانی، فعالیت جسمانی متعادل، فرکانس رادیویی و فراصوت­ها می­باشد. استفاده از روش درمان کربوکسی تراپی برای پایین آوردن سلولیت می­تواند تاثیر فراوانی را به همراه داشته باشد.

اگر بخواهیم دقیق ­تر به این موضوع بپردازیم باید گفت که سلولیت نوعی اختلال چند عاملی است که بیشتر در بانوان جوان دیده خواهد شد.

این عارضه در حالت کلی هیچ­گونه خطری برای فرد بیمار به دنبال ندارد اما موجب از دست رفتن زیبایی در قسمت مورد نظر شده و ممکن است تاثیرات منفی را بر کیفیت زندگی شخصی فرد داشته باشد. در اصل این مشکل در نتیجه تغییر گردش خون در مویرگ­ ها، آدیپوسیت ­ها و سیستم­ های لنفاوی به وجود می­ آید.

در اصل سلولیت به چربی­ های نا همواری که بر روی قسمت­ های مختلفی از بدن همچون ران و باسن به وجود می­آید گفته می­شود. این عارضه در جمعیتی معادل بیش از 90 درصد از بانوان وجود دارد. استفاده از این روش می­تواند تا اندازه زیادی به درمان مشکلاتی که ریشه آن مسائل فیزیولوژیکی است کمک کند چون با ایجاد گردش بیشتر خون در ناحیه تحت درمان می­تواند آسیب­ های پوستی را با کلاژن سازی از بین ببرد.

از بین برنده اسکارهای به وجود آمده بعد از سوختگی، جراحی و یا آکنه:

اسکار را در زبان فارسی به نوعی بافت جوشگاه می­دانند. در اصل بافت­ها قسمتی که ضخم شده و در نقطه ­ای که جوش می­خورند حاشیه ­هایی ایجاد می­شود. اسکارها انواع مختلفی دارند که از جمله آن شامل:

 • گوشت اضافه: در اصل این نوع از اسکار به لک و برآمدگی مانده از جای جوش ­های بزرگ می­ گویند که اکثرا به صورت رنگی در پوست ظاهر می­ شوند.
 • اسکار لکه ­ای: لکه های باقی مانده که به صورت کاملا صاف و یکدست می­ باشند و اصولا پررنگ ­تر دیده می ­شوند.
 • اسکار عمقی: زمانی که به دلایل مختلف بافت زیر پوست نابود شود اسکارهایی بسیار عمیق در این ناحیه بر روی پوست ظاهر می ­شوند.
 • اسکار کلوئیدی: این نوع از اسکار نیز همچون گوشت­ های اضافه در نتیجه جای جوش برآمده به وجود می­آید که به بزرگی اسکارهای عمیق نیست و همچون اسکار لکه­ ای نیز صاف و یکدست نمی­باشد. معمولا رنگ این نوع از اسکار ارغوانی است.

امکان بر طرف کردن خط خنده و تمامی خطوط ریزی که در صورت هستند:

در اصل خط خنده به خطوطی گفته می­شود که از هر دو سمت بینی تا کناره­ های لب کشیده شده ­اند که می­تواند در نتیجه عوامل مختلفی از جمله کهولت سن به وجود بیاید. زمانی که در صورت شخص لایه ­های چربی از بین بروند موجب پدیدار شدن این خطوط خواهد شد که برای درمان آن می­توان به سادگی بدون استفاده از عمل جراحی زیبایی با تزریق گاز دی اکسید کربن آن را ترمیم کرد.

 

از بین برنده زخم ­های پوستی و عروقی:

این دسته از زخم ­ها را می­توان یکی از رایج­ترین نوع زخم های پوستی دانست که اکثر مواقع در بخش ­های پایینی بدن از جمله پاها دیده می­شود. این نوع زخم موجب می­شود که سلول­ های اطراف بافت­ های ناحیه مورد نظر تا اندازه­ ای از بین برود و خود را به شکل زخم­ هایی در این ناحیه به نمایش بگذارد.

این دسته از زخم­ ها معمولا هنگامی به وجود می­آیند که دریچه رگ­ ها نتواند گردش خون را به سمت خودحفظ کند و قادر به جلوگیری از جریان برگشتی خون نخواهد بود.

هنگامی که دریچه این بخش از بدن صدمه ­ای ببیند موجب می­شود که جریان خون در تمامی رگ­ های بدن تا حدودی به نسبت قبل بیشتر شود و فشار بیش از اندازه ­ای که خون جریان یافته به رگ ­ها وارد می آورد موجب صدمه رسیدن به آن­ها شده و موجب شود تا مواد مغذی و اکسیژن به میزان لازم به بافت ­ها نرسد. این عامل باعث تجزیه بافت شده و خود را به شکل زخم بر روی بدن به نمایش می­گذارد.

استفاده از کربوکسی تراپی می­تواند موجب شود تا اکسیژن بیشتری به عضلات و بافت ­های آن برسد که این عامل از به وجود آمدن زخم در این ناحیه جلوگیری خواهد کرد.

کمک به درمان اگزماهایی که عود کننده هستند:

می­توان گفت که اگزما نوعی نمونه واکنشی است که سطح پوست بدن در مقابل بعضی از بیماری ­ها از خود بروز می­دهد. این معضل می­تواند خود را با عوامل مختلفی از جمله تاول، قرمزی، ترشح مایعات روشن و باکتری­ ها به نمایش بگذارد. این بیماری بسته به نوع آن به یازده دسته تقسیم می­شود که شامل:

درماتیت اتو پیک، درماتیت سوزش آور، درماتیت تماس آلرژیک، درماتیت استازی، عفونت­ های قارچی، پوست زخمی، اگزمای دیس هیدروتیک، لیچن سیمپلکس، اگزما سکه ­ای (نومولار)، پوست خشک و درماتیت سبورئیک

درمان بیماری­ های ایسکمی اندام تحتانی:

در اصل کمبود اندازه پروتئین ­های خاصی می­تواند باعث شود که فشار خون در افراد تا اندازه­ ای بالا برود و موجب نارسایی قلبی در بیمار شود. در اصل این نارسایی به دلیل جمع شدن بخشی از مایعات بدن در کنار یکدیگر به دلیل عدم توانایی پمپاژ خون با استفاده از قلب می­باشد. این عامل می­تواند سبب به وجود آمدن ایسکمی حاد در بیماران شود و در صورت عدم درمان آن ممکن است فرد بیمار مجبور به قطع عضو در اندام­ های خود شود.

افرادی که به دیابت­ های نوع 2 دچار هستند بیش از دیگر افراد می­توانند در معرض این مشکلات باشند. وجود پروتئین S100A1 یکی از مهم­ترین عواملی است که می­تواند در سلول­ های ماهیچه­ ای قلبی نقش بسیار مهمی را داشته باشد.

در حالت کلی باید گفت که درک اصول مکانیسم این بیماری می­تواند کلیدی برای حل و درمان آن باشد. کربوکسی تراپی به دلیل مکانیسم خاصی که دارد کمک بسیار زیادی به درمان این مشکل می­باشد.

کاهش موضعی چربی در اندام­ ها بدون استفاده از لیپوساکشن و امکان استفاده به عنوان مکمل لیپوساکشن:

چربی­ های اضافی اطراف شکم یکی از معضلاتی است که امروزه به دلیل تغذیه و سبک زندگی نامناسب گریبانگیر بسیاری از افراد جامعه ما شده و موجب از دست رفتن زیبایی و تناسب اندام این افراد گشته است. استفاده از گاز دی اکسید کربن با خاصیتی که دارد می­تواند تا اندازه زیادی به کاهش این چربی­ ها کمک کند و بهبود زیبایی اندام افراد شود.

امکان جوانسازی گردن، قفسه سینه و پوست دست:

پوست بخش ­های مختلفی از بدن همچون صورت و گردن و پوست دست می­تواند با قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و یا به دلیل آسیب­ های شیمیایی که ممکن است برای آن به وجود بیاید پس از گذشت مدتی به تدریج زبر و خشن شده و نرمی­ خود را از دست می­دهد.

عوامل متعدد دیگری نیز هستند که می­توانند در به وجود آمدن این عامل موثر باشند که از جمله آن افزایش و کاهش شدید وزن، استفاده از مواد مخدر و مشروبات الکلی، کمترین میزان استفاده از آب و رژیم ­های غذایی نادرست می­باشد.

برای درمان این عامل روش­ های طبیعی و مصنوعی فراوانی وجود دارد که از جمله آن ورزش کردن، استفاده از مایعات و جراحی ­های پلاستیک است اما افرادی هستند که قصد دارند در کوتاه­ترین زمان و بدون نیاز به جراحی به نتیجه دلخواه خود برسند. برای دستیابی به این خواسته استفاده از کربوکسی تراپی می­تواند یکی از بهترین و ساده­ترین روش ­ها به شمار بیاید.

امکان جوانسازی گردن، قفسه سینه و پوست دست:
امکان جوانسازی گردن، قفسه سینه و پوست دست:

کاهش میزان درد و اسپاسم عضله ­ها:

اسپاسم که در معنای عامیانه گرفتگی خوانده می­شود در اصل می­تواند پاسخی دردناک به نابسامانی عمومی و یا حالت ­های غیر استاندارد باشد که به شکل گرفتگی­های عضله ای و به صورت ممتد خود را در معرض نمایش خواهد گذاشت. به نوعی می­توان گفت این گرفتگی ها یک انقباض عضلانی به حساب می­آید که قادر است قسمت­ های مختلفی در اندام­ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

برای درمان اسپاسم روش ­های متفاوتی موجود است که یکی از ساده­ترین و بدون خطرترین این شیوه­ ها استفاده از گاز کربن دی اکسید می­باشد که در قسمتی از عضله مورد نظر طی چند جلسه درمان تزریق خواهد شد و می­تواند با آزادسازی عضله درد ناشی از اسپاسم را تا اندازه زیادی کاهش دهد.

کاهش میزان درد و اسپاسم عضله ­ها:
کاهش میزان درد و اسپاسم عضله ­ها:

از بین برنده غبغب:

غبغب یکی از معضلاتی است که در نتیجه اضافه وزن و یا عوامل ژنتیکی به وجود می ­آید. افرادی که وزن زیادی را به یک­باره کم می­کنند بیش از بقیه در معرض ابتلا به غبغب هستند. هنگامی که بافت زیر چانه تا اندازه ­ای به نسبت قبل حجیم ­تر می­شود باعث پدید آمدن غبغب شده و موجب می­شود که زاویه موجود در این قسمت تغییر کند و باعث از دست رفتن زیبایی افراد خواهد شد.

امروزه روش­ های بسیار زیادی برای از بین بردن این معضل وجود دارد اما بین تمامی این شیوه ­ها افراد روشی را انتخاب می­کنند که بدون جراحی و البته بدون درد و خونریزی صورت پذیرد. استفاده از کربوکسی تراپی در این مورد می­تواند موجب از بین بردن غبغب و بازیابی زیبایی و جوانی در این دسته از اشخاص شود.

از بین برنده غبغب:
از بین برنده غبغب:

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید