میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی غیرتهاجمی
کربوکسی تراپی غیرتهاجمی

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی غیرتهاجمی

کربوکسی تراپی غیرتهاجمی یک روش بسیار ایمن و کاربردی می باشد. بهتر است، بدانید که کربوکسی تراپی همان تزریقگاز دی ‌اکسید کربن می باشد.

 

کربوکسی تراپی غیرتهاجمی
کربوکسی تراپی غیرتهاجمی

در روش کربوکسی تراپی گاز CO2 به پوست تزریق می شود، و به واسطه روش درمانی کربوکسی تراپی می ‌‌توان کمبود اکسیژن هایی که در منطقه مورد نظر وجود دارد، را برطرف کرد و از این بابت می ‌تواند جریان خون را در منطقه تزریق افزایش دهد.

به واسطه تزریق کربوکسی تراپی، مواد مغذی بیشتری می ‌توانند به پوست برسند و باعث افزایش گردش خون نیز می ‌شود. از همین جهت می ‌تواند سلول ‌های آن منطقه را دوباره بازسازی کند. خواص گاز CO2 بسیار زیاد می باشد.

از همین جهت به واسطه روش کربوکسی تراپی می ‌‌توان این گاز را در زیر پوست تزریق کرد. امروزه اغلب افراد به دنبال راه کارهایی برای زیبا سازی هستند تا بتوانند از این جهت جذابیت خود را تکمیل کنند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با کربوکسی تراپی غیر تهاجمی برای شما صحبت کنیم. امروزه یکی از رایج‌ ترین روش ‌های زیبایی کربوکسی تراپی غیر تهاجمی می باشد.

از همین جهت اغلب افراد، از طریق این روش توانسته اند زیبایی خود را تکمیل کنند. همان طور که ذکر کردیم، کربوکسی تراپی همان تزریق گاز دی اکسید کربن می باشد، که از این طریق می ‌تواند کمک کند، گردش خون در ناحیه تزریق بسیار بالا برود و از همین جهت باعث افزایش گردش خون در آن منطقه شود.

اغلب افراد مشکلاتی در صورت و اندام خود دارند، که می ‌توانند به واسطه کربوکسی تراپی این مشکلات را بر طرف کنند. روش‌ های دیگری برای زیبا جلوه دادن افراد مانند جراحی وجود دارد، اما همان‌ طور که می ‌دانید جراحی با عوارض‌  بسیاری رو به‌ رو می باشد

روشی ایمن

اما در روش کربوکسی تراپی غیر تهاجمی به دلیل غیر تهاجمی بودن آن، روش ایمنی می باشد، و از عوارض کمی برخوردار است، حتی در برخی موارد هیچ‌ گونه عوارضی مشاهده نشده است.

به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله در رابطه با کربوکسی تراپی غیر تهاجمی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم، تا آشنایی کاملی از این روش درمانی داشته باشید.

اگر شما نیز قصد دارید به واسطه تزریق اکسید کربن از روش درمانی کربوکسی تراپی  استفاده کنید، با خواندن این مطالب می توانید اطلاعات ارزنده ای کسب کنید. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

برای روشن شدن و درک بهتر کربوکسی تراپی غیر تهاجمی برای شما، سوالاتی مطرح کردیم، تا به واسطه پاسخ این سوالات بتوانیم اطلاعاتی در اختیارتان بگذاریم.

تاریخچه کربوکسی تراپی به چه صورت می باشد؟

آیا با کربوکسی تراپی تهاجمی آشنایی دارید؟

کاربردهای کربوکسی تراپی غیر تهاجمی شامل چه مواردی میباشد؟

افزایش گردش خون به وسیله  کربوکسی تراپی غیر تهاجمی چگونه صوورت می گیرد؟

بازسازی پوست با کربوکسی تراپی غیر تهاجمی چگونه اتفاق می افتد؟

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم به چه صورت می باشد؟

کربوکسی تراپی برای درمان لاغری چه تاثیراتی دارد؟

کربوکسی تراپی برای بر طرف نمودن جای جوش چه تاثیراتی دارد؟

درمان کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

عوارض کربوکسی تراپی شامل چه مواردی می باشد؟

چه افرادی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده نمایند؟

شرایط مورد نیاز برای نتیجه بهینه از کربوکسی تراپی غیر تهاجمی شامل چه مواردی می شود؟

تعداد جلسات کربوکسی تراپی غیر تهاجمی چگونه می باشد؟

ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی چقدر است؟

هزینه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی چگونه محاسبه می شود؟

جمع بندی

 

تاریخچه کربوکسی تراپی

برای درک بهتر روش درمانی کربوکسی تراپی لازم دانستیم که از تاریخچه و پیشینه این نوع روش درمانی برای شما اطلاعاتی ارائه نماییم. روش درمانی کربوکسی تراپی در سال 1830 در فرانسه ابداع شد، و توانست یکی از معروف ‌ترین روش ‌های درمانی برای بر طرف کردن بسیاری از عوامل باشد.

در سال 1830 بیمارانی وجود داشته ‌اند که از عارضه ‌های مختلف گردش خون درد و رنج می ‌کشیدند و از این جهت در بدن خود با مشکلاتی همراه بودند.

تاریخچه کربوکسی تراپی
تاریخچه کربوکسی تراپی

این افراد به واسطه اختراع روش درمانی کربوکسی تراپی توانستند با دی ‌اکسید کربن غنی ‌شده حمام کنند و از این جهت باعث التیام بخشیدن به زخم‌ های خود شوند.

همان طور که ذکر کردیم، آب غنی ‌شده با دی ‌اکسید کربن می ‌تواند سرعت درمان را بیشتر کند و از این جهت مشکلات پوستی و زخم ‌ها را بر طرف کند.

از همین جهت بود که بسیاری از پزشکان و متخصصین توانستند به روش کربوکسی تراپی غیر تهاجمی جذب شوند.

افزایش گردش خون

آن ها متوجه شدند که به واسطه تزریق دی ‌اکسید کربن می ‌توانند بیماری‌ های بسیاری را برطرف کنند و باعث افزایش گردش خون در بدن شوند.

هنگامی که افزایش سن رخ می ‌دهد، به مرور گردش خون در بدن کمتر می شود، و ممکن است، با کم شدن گردش خون در بدن مشکلاتی برای  افراد پیش بیاید.

به همین جهت با استفاده از روشی کربوکسی تراپی غیر تهاجمی می توان در صدد بر طرف کردن این مشکلات برآمد و به واسطه تزریق دی‌ اکسید کربن این مشکلات را بر طرف کرد. به همین جهت کربوکسی تراپی برای برطرف کردن انواع عارضه ها بسیار ایمن و قابل قبول می باشد.

در عصر امروز نیز در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اروپا از روش درمانی کربوکسی تراپی غیر تهاجمی بسیار استفاده می شود. همان ‌طورکه ذکر شد، این روش می‌ تواند باعث افزایش گردش خون و بر طرف شدن خطوط و چین و چروک‌ های پوست شود

همچنین می ‌تواند کلاژن تولید کند و از این‌ جهت برای از بین بردن چربی ‌ها روش کاربردی و مفیدی باشد. این تکنیک یکی از ساده ترین روش های درمانی برای برطرف کردن انواع عارضه های پوستی می باشد.

آشنایی با کربوکسی تراپی تهاجمی

به ‌طورکلی کربوکسی تراپی روشی است، که می ‌تواند گاز دی اکسید کربن را توسط سوزن به زیر پوست تزریق کند و از این جهت باعث افزایش گردش خون در بدن می شود.

امکان این‌ که بدن افراد دچار کمبود اکسیژن باشد، بسیار زیاد است. از همین جهت از طریق کربوکسی تراپی و تزریق دی ‌اکسید کربن در منطقه مورد نظر، می توان موجب زیاد شدن گردش خون در بدن شد.

آشنایی با کربوکسی تراپی تهاجمی
آشنایی با کربوکسی تراپی تهاجمی

در همین راستا مواد مغذی بیشتری می ‌توانند به پوست برسند. حدود ۷۰ سال پیش برای بهبود بیماری ‌های عروقی در فرانسه، دی اکسید کربن کاربرد بسیار زیادی داشته است.

طبق تحقیقات به ‌عمل‌آمده توسط پزشکان، نتیجه ‌های بسیار مثبتی از روند درمان به واسطه دی اکسید کربن مشاهده شده است. از همین جهت با توجه به  این تحقیقات می ‌‌توان گفت که به واسطه مواد مقوی و مغذی که در دی اکسید کربن وجود دارد، زخم ها می‌توانند التیام پیدا کنند.

بهبودی زخم ها

به همین جهت می باشد، که امروزه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی یک روش بسیار بهینه برای بهبودی زخم ها می باشد،

زیرا به واسطه تزریق دی اکسید کربن می‌‌ توان کلاژن سازی در بدن را بیشتر کرد و به همین جهت به ‌مرور می ‌‌توان ذخیره‌ های چربی در صورت و دیگر اندام را رفع نمود.

اغلب افراد دچار چربی های بسیاری در ناحیه شکم خود هستند، در همین راستا کربوکسی تراپی می تواند بسیار مفید باشد، و چربی‌ های مناطق شکمی را بر طرف کند. با در نظر گرفتن این‌که کربوکسی تراپی یک روش بسیار آسان و کم‌ هزینه می باشد، توانسته است محبوبیت بسیاری برای پزشکان و بیماران داشته باشد.

امروزه اهمیت استفاده کردن از روش کربوکسی تراپی بسیار بالا می‌ باشد. اغلب افراد ترجیح می ‌دهند از این روش برای جوان‌ سازی پوست چهره و اندام خود استفاده کنند.

همین ‌طور با توجه به این‌که این روش بسیار مطمئن و ایمن می باشد، استفاده از آن روز به ‌روز رو به افزایش می باشد. همان طور که می دانید کربوکسی تراپی یک روش غیر تهاجمی می باشد، و عوارضی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

از بردن چربی ها

اغلب افرادی که توسط کربوکسی تراپی چربی‌ های بدن خود را دفع کرده‌ اند، از نتیجه آن بسیار خشنود بوده اند.

کربوکسی تراپی برای انواع درمان ‌ها مناسب می باشد، و می تواند برای  درمان‌ های پوستی، چین ‌و چروک، افتادگی های پوست، افتادگی پلک و غیره مورد استفاده قرار ‌بگیرد.

این روش درمانی توسط متخصصینی که در زمینه کربوکسی تراپی تخصص دارند، و با مهارت هستند، انجام می‌گیرد و می ‌تواند یک روش درمانی بسیار کا بردی باشد. اغلب ما می‌ دانیم که گاز دی ‌اکسید کربن یک گاز کاربردی و مفید می باشد.

از همین جهت است، که بعد از انجام روش درمانی کربوکسی تراپی، به وجود آمدن حساسیت و یا بروز مشکلات بسیار محدود می باشد، و به همین دلیل است، که کربوکسی تراپی را یک روش مطمئن و غیر تهاجمی می ‌دانند.

استفاده از دستگاه های کاربردی

روش درمان کربوکسی تراپی با استفاده از دستگاه‌ های کاربردی و مفید با امکانات بسیار بالا می ‌تواند، تشخیص دهد که میزان فشار و میزان گازی که باید در زیر پوست مورد استفاده قرار بگیرد،چقدر می باشد.

به همین جهت می ‌تواند تشخیص درستی برای درمان‌ های متفاوت بدهد و به واسطه تزریق گاز، رشد عروقی نیز غلیظ ‌تر شده و جریان‌ های گاز در زیر سطح پوست به وجود بیاید و از این جهت باعث شود که تولید کلاژن بیشتر شده و می‌ تواند تخریب سلول ‌های چربی را نیز به ‌همراه داشته باشد.

استفاده از دستگاه های کاربردی
استفاده از دستگاه های کاربردی

اغلب افراد ممکن است، در رابطه با گاز دی ‌اکسیدکربن اطلاعات مفیدی نداشته باشند و وقتی که نام گاز دی ‌اکسید کربن را می ‌شنوند، حس کنند که این گاز خطرناک می باشد، و برای استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی تردید داشته باشند.

بهتر است، در این رابطه بگوییم که  پزشکان به مرور زمان، به واسطه تکنولوژی های متفاوتی که در خصوص گاز دی ‌اکسید کربن اختراع شد، توانستند نتیجه های بسیار مفیدی برای اغلب بیماری های متفاوت بگیرند

و به این نتیجه رسیدند که این روش درمانی می تواند برای درمان انواع بیماری ‌ها مفید باشد. به این جهت توانستند ثابت کنند که گاز دی ‌اکسید کربن یک گاز مفید می باشد، و می ‌تواند در اغلب موارد کاربرد بسیاری داشته باشد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

کاربرد های کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

همان ‌طورکه عنوان کردیم، به خاطر کربوکسی تراپی می‌‌ توان درمان ‌های بسیاری را انجام داد و این روش در پزشکی استفاده‌ های بسیاری دارد، اما اغلب کاربردهای کربوکسی تراپی برای درمان ‌های زیبایی می ‌باشد. در ادامه برای شما کاربردهای کربوکسی تراپی غیر تهاجمی را ذکر می‌ کنیم.

کاربرد های کربوکسی تراپی غیر تهاجمی
کاربرد های کربوکسی تراپی غیر تهاجمی
 • می ‌تواند جهت بهبود انعطاف ‌پذیری، برای درمان شل شدن و افتادگی ‌های پوست روش بسیار کاربردی و مناسبی باشد.
 • برای رفع تیرگی و چروک ‌های دور چشم بسیار مفید است.
 • کاهش سلولیت و چربی ‌های موضعی را نیز به ‌همراه دارد.
 • می ‌تواند برای درمان استرس و ترک ‌های پوستی ناشی از بارداری یا چاقی روش بسیار خوبی باشد.
 • وظیفه جوان ‌سازی مناطق مختلف بدن مثل: پشت دست، گردن، دکلته و غیره را بر عهده دارد.
 • برای بر طرف کردن چین و چروک‌ های صورت بسیار کاربردی می باشد.
 • در برخی موارد بعد برای درمان ریزش مو استفاده می‌ شود.
 • می‌ تواند نتایج لیپوساکشن را بهبود ببخشد.
 • برای برطرف کردن جای جوش، جای زخم و اثرات آکنه بسیار کاربردی می باشد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

افزایش گردش خون به وسیله کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

در روش درمانی کربوکسی تراپی نکته بسیار پر اهمیتی که وجود دارد، این است، که می ‌‌تواند افزایش گردش خون را به ‌همراه داشته باشد. همین‌ طور کربوکسی تراپی می تواند اکسیژناسیون بافت‌ ها را بهبود ببخشد.

در برخی اوقات از این گاز به صورت موضعی بر روی بدن یعنی به صورت حمام کردن در آب دی ‌اکسید کربن استفاده می‌شود. با توجه به غلظت زیاد دی اکسید کربن درون بافت ‌ها و رگ ‌های خونی، باعث انقباض عروق می شود، و در آخر می ‌تواند جریان خون در پوست را افزایش دهد.

افزایش گردش خون به وسیله کربوکسی تراپی غیر تهاجمی
افزایش گردش خون به وسیله کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

این روش درمانی می‌تواند باعث شود شریان‌ ها در پوست و عضلات مقاومت بیشتری داشته باشند، این واکنش با استفاده از اعمال دی ‌اکسید کربن در داخل پوست اتفاق می افتد.

در منطقه پلک بعد از این‌که کربوکسی تراپی انجام می شود، حدوداً ده دقیقه بعد گاز جذب پوست می شود، و ظاهر بسیار طبیعی برای فرد دارد.

در درمان ترک ‌های پوستی و اسکارها به واسطه کربوکسی تراپی ممکن است، میزان کمی احساس سوزش برای بیمار وجود داشته باشد.

به همین ترتیب برای درمان سلولیت و بافت‌ های چربی به علت این‌که میزان گاز زیادتری تزریق می شود، یک حس کشش و فشار ممکن است، برای بیمار به همراه باشد

زیرا افزایش جریان خون در این روش درمانی بسیار زیاد می باشد، و از این طریق باعث حس فشار و کشش در بافت های چربی شده  و سپس باعث بر طرف نمودن این بافت های چربی می شود.

بازسازی پوست با کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

روند درمانی بازسازی پوست با کربوکسی تراپی بر روی موش های آموزشگاهی انجام شده، با تزریق دی ‌اکسید کربن به غشای عروقی آن ‌ها مورد بررسی قرار گرفته ‌است. از این جهت پژوهشگران دریافته ‌اند که کربوکسی تراپی و تزریق دی ‌اکسید کربن می‌ تواند فیبرهای کلاژن را تحریک کند.

به همین جهت روش درمانی کربوکسی تراپی برای بر طرف نمودن پیری یا رفع کردن آسیب ‌های پوستی به شدت پیشنهاد می شود. وقتی که موش‌ ها مورد بررسی قرار گرفتند،

علاوه بر اینکه در گردش کلاژن آن ها تغییرات بسیار زیادی حاصل شده بود، دیده شد، که با توجه به استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی، پوست موش ‌های آسیب ‌دیده یا پیر، بهبود یافته است، و از این جهت توانسته ظاهری ضخیم ‌تر به پوست بدهد.

به دست آوردن این نتایج به این دلیل می باشد، که روش درمانی کربوکسی تراپی می ‌تواند به واسطه افزایش کلاژن و سازمان ‌دهی بافت ‌ها برای بهبود بافت‌ های پوستی بسیار مناسب باشد.

به همین دلیل است، که امروزه از این روش به ‌‌عنوان درمان زیبایی، برای بهبود پوست و ضخیم سازی آن استفاده می‌ کنند

همچنین روش درمانی کربوکسی تراپی می ‌تواند برای پیری پوست مفید واقع شود. از کاربردهای دیگر این روش می ‌‌توان بر طرف نمودن تیرگی‌ های زیر چشم، سلولیت و لایه ‌های چربی موضعی را نام برد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم:

یکی از مهم ‌ترین دلایلی که می ‌تواند برای کبودی زیر چشم تاثیرگذار باشد، پر خون شدن مویرگ ‌های زیر چشم می باشد. به طور کلی اشک از پلک ها به داخل بینی تخلیه می‌ شود

اما ممکن است بنا به دلایلی مانند: شکستگی قبلی بینی، انحراف تیغه بینی، آلرژی های فصلی، تخلیه اشک‌ ها به روش عادی صورت نگیرد

تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم:
تاثیر کربوکسی تراپی برای درمان کبودی زیر چشم:

و از همین جهت باعث کم شدن سرعت جریان خون در پلک پایین  شود، و در این ناحیه اکسیژن رسانی محدود شود، و در نهایت شکل ظاهری بدی به خود بگیرد و نواحی زیر چشم دچار کبودی شوند. در همین راستا می‌ تواند باعث شود، شبکیه مویرگی پائین پلک به وجود بیابد.

روش درمانی کربوکسی تراپی غیر تهاجمی با توجه به در نظر گرفتن و افزایش کلاژن در پوست  این ناحیه را جوان ‌تر می کند. می ‌‌توان برای بهبودی این منطقه مقدار کمی تزریق گاز دی ‌اکسید کربن را در نظر گرفت تا از این جهت بتواند باعث افزایش یافتن جریان خون و تقویت شبکه مویرگی بشود.

به واسطه تزریق کربوکسی تراپی غیر تهاجمی در زیر چشم، گردش خون برای زمان طولانی افزایش می ‌یابد و در آخر می ‌تواند تیرگی زیر چشم را به رنگ صورتی تبدیل کند. اثر بخشی این روش تا شش ماه تاثیر دارد، و ماندگار است.

کربوکسی تراپی برای لاغری

یکی دیگر از کاربرد های کربوکسی تراپی برای لاغری می باشد، و در این جهت می ‌تواند بسیار مفید باشد. روش درمانی کربوکسی تراپی یکی از محبوب ‌ترین روش‌ های لاغری در اغلب کشور های اروپایی می باشد.

مهم‌ ترین دلیلی که استفاده از این روش برای لاغری بسیار تاثیرگذار است، این است، که می ‌تواند در مواجه با چربی ‌های مقاوم بدن، عکس ‌العمل خوبی نشان دهد. بعد از این‌ که گاز دی ‌اکسید کربن به ذخایر چربی تزریق می شود، بدن می ‌تواند این گاز را تبدیل به اسید کربنیک کند.

یکی از قابلیت ‌های اسید کربنیک این است، که سلول‌ های چربی را در خود آزاد و حل کند. به همین سبب است، که کربوکسی تراپی موجب لاغری برای افراد می شود.

انجام این روش درمانی برای لاغری بسیار آسان می‌ باشد. پزشک مورد نظر گاز دی اکسید کربن را  به کمک یک سوزن ریز و بعد از بررسی ‌های مورد نیاز به نواحی مخصوصی که قصد چربی سوزی آن را دارید، تزریق می کند.

زمان مورد نیاز برای انجام این روش 15 دقیقه می‌ باشد. در این روش نیازی به بی ‌هوشی و بی ‌حسی نمی ‌باشد.

کربوکسی تراپی برای لاغری یکی از راه‌ های محبوب می باشد، به دلیل این‌که در این روش دوره نقاهتی وجود ندارد و بعد از انجام کربوکسی تراپی، می توانید به فعالیت‌ های روزانه خود بپردازید.

کربوکسی تراپی برای جای جوش

یکی از مدرن ‌ترین روش ‌ها برای بر طرف نمودن جای آکنه و جوش کربوکسی تراپی می باشد. این روش می ‌تواند کاربرد بسیار خوبی برای بر طرف نمودن جای انواع جوش داشته باشد.

باید عنوان کرد که در این روش درمانی هیچ‌ گونه دردی وجود ندارد و با استفاده از تزریق دی اکسید کربن می‌‌ توان باکتری ‌هایی که باعث ایجاد جوش می‌ شوند را از بین برد.

همین ‌طور می ‌تواند برای پوست بسیار مفید باشد، و کلاژن سازی را تقویت ببخشد تا از این طریق به‌ راحتی جای جوش برطرف گردد. به همین سبب کربوکسی تراپی برای رفع و از بین بردن جای جوشها یک روش کارآمد و مفید در علم پزشکی امروز می‌ باشد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

درمان کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

درمان به واسطه کربوکسی تراپی بستگی به منطقه آسیب دیده دارد، اما یک سری کلیات در رابطه با کربوکسی تراپی وجود دارد، که برای همه درمان ‌های آن یکسان می ‌باشد. در این روش همان ‌طورکه گفته شد، از یک کپسول استفاده می‌ شود.

این کپسول با لوله‌ های پلاستیکی به یک دستگاه تنظیم کننده جریان گاز متصل می باشد. پزشک متخصص شما با در نظر داشتن میزان گاز ورودی و نواحی مختلف برای تزریق، می ‌تواند دی ‌اکسید کربن را ازدستگاه مربوطه به پوست شما تزریق کند. این کار به واسطه یک لوله استریل پلاستیکی صورت می ‌گیرد.

درمان کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟
درمان کربوکسی تراپی چگونه انجام می‌شود؟

این لوله‌ ها دارای فیلتر های مناسبی هستند که باعث می شوند، ناخالصی ‌های باقی ‌مانده در گاز، جذب این فیلترها شوند و به بدن نفوذ پیدا نکنند و در آخر به کمک سوزن بسیار ریزی گاز دی‌ اکسید کربن در بدن شما تزریق می شود.

بهتر است، بگوییم که این روش کاملاً بدون درد می باشد، اما اگر شما بسیار حساس هستید و تحمل پایینی دارید، امکان این‌که پزشک مورد نظر برای شما بی ‌حسی موضعی در نظر بگیرد، بسیار می باشد، تا از این جهت بتواند رضایت شما را در برداشته باشد.

مثال

لازم است، بدانید در این روش درمانی امکان دارد، شرایط خاصی را تجربه کنید. به طور مثال در کربوکسی تراپی زیر چشم ممکن است، احساس کنید چشم شما به شدت پف کرده است، یا احساسی مثل گریه کردن داشته باشید. بهتر است، بگوییم نگران این شرایط نباشید، زیرا این شرایط بعد از حدود 10 دقیقه بر طرف می‌ شوند.

روش درمانی کربوکسی تراپی نیز برای برای از بین بردن چربی ‌های شکمی شرایط منحصر به‌ فردی دارد، زیرا در این روش میزان گازی که وارد بدن می شود، به نسبت به بقیه نواحی بدن بیشتر است. به ‌طورکلی شاید حس کنید به حد زیادی باد کرده اید و بدن شما باد دارد.

از همین جهت امکان این‌که کمی فشار در این نواحی داشته باشید، بسیار زیاد است. مثلاً ممکن است، احساسی مشابه با وقتی که می ‌خواهید فشار خون بگیرید، داشته باشید. در این رابطه نیز باید بگوییم جای نگرانی نیست و این مشکل بعد از 24 ساعت بعد از درمان، به ‌طور کلی رفع می‌گردد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از ایمن ‌ترین روش‌ ها می باشد، و به دلیل غیرتهاجمی بودن آن، هیچ‌ گونه عوارضی به‌ همراه نخواهد داشت.

امکان این ‌که بعد از کربوکسی تراپی درد و یا قرمزی بسیار اندکی در محل‌ های تزریق داشته باشید، بسیار است. این یک عارضه بسیار طبیعی می باشد.

در هنگام تزریق کربوکسی تراپی ممکن است، احساس گرما و صدای خش ‌خشی در پوست خود داشته باشید که این موارد بسیار زود گذر هستند و جزء عوارض به حساب نمی‌ آیند و معمولاً ظرف چند ساعت و به طور قطعی بر طرف می شوند.

عوارض کربوکسی تراپی
عوارض کربوکسی تراپی

از همین جهت می ‌‌توان گفت که کربوکسی تراپی یک روش غیر تهاجمی و بدون عوارض می باشد، و هیچ خطری برای افراد نخواهد داشت، اما برای این‌که بتوانید از موارد احتمالی جلوگیری کنید، باید از استحمام، شنا، سونا و جکوزی به مدت 4 روز خود داری کنید.

روش درمانی کربوکسی تراپی می ‌تواند برای تمامی نقاط بدن مانند: صورت، پلک، پشت دست ‌ها، گردن، باسن و پاها مورد استفاده قرار بگیرد و از این جهت بتواند برای این مناطق درمان لازم را  به ‌همراه داشته باشد.

همان طور که ذکر کردیم، روش درمانی کربوکسی تراپی نیاز به دوران بهبودی طولانی مدت ندارد و بعد از انجام این روش درمانی بلافاصله می‌ توانید به کارهای روزانه خود بپردازید

عوارض خاصی ندارد

و هیچ محدودیتی در این زمینه برای شما نمی ‌باشد. اغلب افرادی که به واسطه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی مورد درمان قرار گرفته‌اند، هیچ عوارض و نشانه ‌هایی دریافت نکرده‌اند

البته این‌که در نزدیکی نواحی تزریق احساس کمی سوزن سوزن داشته باشید، طبیعی می باشد، و این حالت بعد از چند دقیقه بر طرف می‌ گردد.

 

همین ‌طور ممکن است، بعد از تزریق به مدت 10 الی 20 دقیقه احساس کنید، پوست شما به میزان کمی از بقیه مناطق گرم ‌تر می باشد. این عارضه نیز بسیار طبیعی می باشد، و به دلیل تزریقی است، که در آن نواحی صورت گرفته و گرم‌ تر شده است.

باید بدانید گازی که از قبل برای روش درمانی کربوکسی تراپی غیر تهاجمی استفاده می ‌شود، باید استریل شده باشد. برای عملکرد بهتر کربوکسی تراپی توصیه می‌ کنیم، مواردی که برایتان ذکر می‌کنیم، بعد از انجام روش درمانی کربوکسی تراپی استفاده نشوند.

 • شنا کردن و استفاده از سونا و استخر
 • شستشوی نواحی مورد تزریق تا بعد از 6 ساعت
 • استفاده کردن از دمای بالا و پایین (سرما و گرما) در نواحی تزریق قبل از هنگامی که قرمزی پوست برطرف شده باشد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

چه افرادی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده نمایند؟

محدودیت‌ هایی در انجام روش درمانی کربوکسی تراپی برای افراد وجود دارد. ممکن است، برخی افراد کاندیدای مناسبی برای استفاده از روش درمانی کربوکسی تراپی نباشند. در ادامه برای شما ذکر می‌کنیم که کربوکسی تراپی  به چه کسانی پیشنهاد نمی‌ شود:

 • بیماری‌ های تنفسی حاد
 • مشکلات انعقاد خون مثل هموفیلی‌ ها
 • آمبولی ریه که اخیراً برای شما رخ داده باشد.
 • بیماری ‌های قلبی عروق کنترل ‌نشده مثل فشار خون کنترل‌ نشده
 • دیابت کنترل ‌نشده
 • عفونت‌ های پوستی
 • بیماری‌ های بافت پیوندی
 • بارداری یا شیردهی
چه افرادی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده نمایند؟
چه افرادی نمی‌توانند از کربوکسی تراپی استفاده نمایند؟

عوامل مورد نیاز برای نتیجه بهینه از کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

بهتر است، اطلاعات مفیدی در رابطه با تزریق کربوکسی تراپی غیرتهاجمی داشته باشید. امکان این‌که کربوکسی تراپی مانند اکثر روش ‌های درمانی یک تزریق نامطمئن داشته باشد، وجود دارد. امکان دارد، در هنگام تزریق میزان اندکی عفونت وارد خون شما شود و به همین دلیل دچار بیماری‌ های خونی شوید.

عوامل مورد نیاز برای نتیجه بهینه از کربوکسی تراپی غیر تهاجمی
عوامل مورد نیاز برای نتیجه بهینه از کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

به همین علت  برای در نظر گرفتن این عوامل شما باید به کلینیک و پزشکی مراجعه کنید که تجربه و تخصص بسیار بالایی در تزریق کربوکسی تراپی داشته باشد، و کلینیک آن دارای تائیدیه وزارت بهداشت باشد، همچنین تمامی تکنسین ‌هایی که در آن حضور دارند، باید حرفه ای باشند.

اگر پزشک معالج شما تخصص کافی در این رابطه را نداشته باشد، با تزریق مستقیم گاز دی ‌اکسید کربن به رگ‌ های سیاه و خونی باعث به وجود آمدن حباب‌ های گازی در زیر پوست می شود، و به همین جهت خون می ‌تواند حرکت کند و باعث به وجود آمدن آریتمی در رگ ‌ها شود.

در همین راستا اگر رگ ‌های موجود به چشم نزدیک باشند، امکان این‌که مشکلاتی برای بیمار ایجاد کند، بسیار زیاد می ‌باشد. حتماً می ‌دانید که دی اکسید کربن گاز سمی می باشد، و نیاز است، که میزان مناسبی از آن استفاده شود.

محل تزریق

اگر محل تزریق به خوبی در نظر گرفته شده باشد، و میزان این گاز به شکلی دقیق  و تعیین شده تزریق شود، هیچ‌ گونه مشکل و خطری شما را تهدید نمی‌ کند،

اما اگر به واسطه تشخیص غلط پزشک، میزان گاز نادرست و اشتباه باشد، ممکن است، برای شما مضر باشد.

به همین جهت توصیه می‌ کنیم در راستای انتخاب پزشک معالج خود بسیار دقت کنید. در افراد باردار نیز انجام کربوکسی تراپی بسیار مضر می باشد.

شما باید با در نظر گرفتن یک پزشک ماهر و کلینیکی که در آن رعایت نکات بهداشتی انجام بگیرد، از این مشکلات جلوگیری کنید. روش کربوکسی تراپی یک روش غیر تهاجمی می‌باشد و هیچ‌ گونه خطری برای افراد به دنبال نخواهد داشت.

مگر آن که شما در  انتخاب پزشک خود اشتباه کرده باشید. اگر کربوکسی تراپی به ‌خوبی بر روی پوست شما انجام بگیرد، خواهید دید که چگونه از داشتن یک پوست خوب لذت می‌ برید.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

با توجه به مشکل شما احتمال دارد، تعداد جلسات تغییر کند و همه آن به هدف شما از انجام روش درمانی کربوکسی تراپی بستگی دارد.

 • پزشکان برای از بین بردن چربی ‌های شکمی هشت تا ده جلسه را پیشنهاد می ‌کنند. پزشکان دریافته ‌اند که توسط این تعداد جلسات می توان نتیجه مثبتی از کربوکسی تراپی دریافت کرد. لازم است، بدانید که این جلسات باید هر هفته یا یک هفته درمیان برگزار شوند.
 • برای درمان سلولیت و پوست ‌های پرتقالی عموماً 6 تا 10 جلسه روش درمانی کربوکسی تراپی کارآمد و مفید می باشد. برای این عارضه نیز باید جلسات حدود هر هفته یا دو هفته یک بار انجام بگیرند.
 • در عارضه ترک ‌های پوستی میزان جلسات بین 4 تا 10 جلسه که ماهی یک‌ بار برگزار شوند، کاربردی و مفید است. اغلب پزشکان برای جوان‌ سازی پوست  4 تا 8 جلسه درمانی کربوکسی تراپی به مدت سه الی چهار هفته یک ‌بار را پیشنهاد می کنند.
 • برای درمان سیاهی زیر چشم 4 تا 8 جلسه درمانی به واسطه کربوکسی تراپی به ‌صورت چهار هفته در میان بسیار مناسب است.
تعداد جلسات کربوکسی تراپی غیر تهاجمی
تعداد جلسات کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی چقدر است؟

اگر کربوکسی تراپی ماهانه انجام بگیرد و همین ‌طور بیمار تغذیه سالم و ورزش را داشته باشد، می ‌تواند ماندگاری بسیاری در تمامی درمان‌ های خود داشته باشد

اما اگر شما ادامه درمان کربوکسی تراپی را پیگیری نکنید و فقط به یک جلسه بسنده کنید و یا این‌که ورزش و تغذیه مطلوبی نداشته باشید، امکان این‌که بعد از گذشت چند ماه مجدداً عارضه شما بازگشت داشته باشد، بسیار است.

ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی چقدر است؟
ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی چقدر است؟

بعد از انجام روش کربوکسی تراپی توصیه ‌هایی است، که باید آنها را در نظر بگیرید. عموماً بعد از 3 الی 4 جلسه در روند درمانی خود رو به بهبودی می ‌روید.

اگر بخواهیم به ‌طور کلی میزان ماندگاری جلسات کربوکسی تراپی  را بگوییم، یک جلسه شش ماه ماندگار می باشد، اما اگر استفاده از این روش مجدد انجام بگیرد و دوره درمان آن تکمیل شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت و افراد می‌توانند از آن استفاده بهینه ‌تری کنند.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

هزینه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

برخی افراد مایل هستند که در رابطه با هزینه‌ های کربوکسی تراپی بیشتر بدانند و از این جهت بتوانند هزینه ‌های آن را برآورد کنند. برای در نظر گرفتن هزینه‌ های کربوکسی تراپی باید عنوان کنیم که شرایط و دلایل بسیاری می ‌توانند بر روی تعیین هزینه‌ ها تاثیر گذار باشند.

با توجه به ناحیه مورد نظر شما برای انجام امور کربوکسی تراپی و میزان جلساتی که پزشک معالج برای شما در نظر می‌گیرد، امکان دارد، هزینه ‌ها متفاوت باشند، همچنین بر اساس میزان آسیب دیدگی ممکن است، میزان جلسات بیشتر و یا کمتر شوند.

هزینه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی
هزینه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی

تعداد جلسات کربوکسی تراپی غیر تهاجمی چهار تا هشت جلسه می باشد، که برای هر جلسه حدوداً سی دقیقه زمان نیاز است، تا بتوان درمان را به خوبی انجام داد. بعد از این‌که روش درمانی کربوکسی تراپی غیر تهاجمی انجام گرفت ؛ می ‌‌توان منتظر تغییرات منحصر به‌ فردی که برای پوست رخ می دهند باشید

اما برای این‌ که بتوانید در رابطه با هزینه ‌های کربوکسی تراپی بیشتر بدانید، باید به عوامل متعددی مانند  تخصص ‌های پزشک مورد نظر خود نیز دقت کنید.

باید توجه کنید پزشک شما حتماً از مهارت و تخصص کافی در رابطه با انجام روش درمانی کربوکسی تراپی برخوردار باشد، تا از این جهت بتواند این روش را به ‌صورت ایمن و کاربردی برای شما در نظر بگیرد.

جایگاه مطب کلینیک شما در شهر ممکن است، بر روی هزینه اثر داشته باشد. پس برای اطلاع از هزینه‌ های دقیق کربوکسی تراپی لازم است، که با پزشک معالج خود مشورت کنید، زیرا عوامل بسیاری در هزینه تأثیر خواهند گذاشت.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی هستید.

جمع بندی

یکی از چالش ‌های اغلب افراد همیشه زیبایی بوده است. اغلب افراد درصدد هستند که همیشه پوست خوبی داشته باشند و جذاب به نظر برسند. در رابطه با روش ‌های درمانی که برای زیبایی بسیار مفید می باشند، روش کربوکسی تراپی دارای مزایای زیادی می باشد

و از این جهت توانسته است توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند. این روش درمانی می‌ تواند برای اغلب مشکلات پوستی در نظر گرفته شود و به واسطه یک سوزن بسیار ظریف گاز دی اکسید کربن به بدن شما تزریق می شود

جمع بندی
جمع بندی

و از این جهت موجب می شود، گردش خون در بدن شما بیشتر شده و باعث کلاژن سازی پوست می شود. به همین جهت می ‌تواند برای پوست بسیار مفید واقع شود.

نکته حائز اهمیتی که در رابطه با روش درمانی کربوکسی تراپی وجود دارد، این است، که این روش بسیار غیر تهاجمی و ایمن می باشد و هیچ خطری شما را تهدید نمی ‌کند.

لازم به یادآوری است که

در مطالب بالا ذکر کردیم، که کربوکسی تراپی برای جای جوش، لاغری در نواحی شکمی و کبودی زیر چشم مؤثر می باشد

و می‌تواند برای برطرف کردن این عوامل مفید واقع شود. همان طور که ذکر کردیم، گردش خون به واسطه کربوکسی تراپی غیر تهاجمی بسیار بالا می ‌رود و از این طریق می‌ تواند کلاژن سازی مجدد شروع شود. اغلب افراد نگرانی در رابطه با عوارض کربوکسی تراپی دارند.

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم، این روش بدون هیچ‌ گونه عوارض و بسیار ایمن و غیرتهاجمی می باشد. اغلب افراد توانسته اند به واسطه این روش درمانی نتیجه بسیار مثبتی در روند برطرف نمودن عارضه های خود داشته باشند.

ممکن است، سوال برخی این باشد، که میزان ماندگاری کربوکسی تراپی چه مدت است،و لازم هست چند جلسه درمان صورت بگیرد تا بهبودی کامل حاصل شود. اغلب افراد نیز ممکن است، در رابطه با هزینه‌ های کربوکسی تراپی کنجکاو باشند.

در مطالب بالا در رابطه با قیمت کربوکسی تراپی نیز سخن گفتیم. با در نظر گرفتن تمامی مواردی که در این مقاله برای شما گفتیم

لازم است، بدانید، یکی از روش های مناسب جایگزین انواع جراحی ‌های پر خطر، کربوکسی تراپی می باشد. اگر شما بعد از مطالعه مطالب بالا در صدد استفاده از کربوکسی تراپی هستید، لازم می‌دانیم به شما بگوییم در این زمینه حتماً با یک پزشک با مهارت صحبت کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی از درمان به واسطه کربوکسی تراپی بگیرید.

از اینکه تا پایان مقاله کربوکسی تراپی غیرتهاجمی ما را همراهی کردید متشکریم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید