میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی شکم و پهلو
کربوکسی تراپی شکم و پهلو

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کربوکسی تراپی شکم و پهلو شیوه جدیدی برای از بین بردن چربی های اضافه ی بدن شما است.

اگر قصد انجام کربوکسی تراپی شکم و پهلو دارید پیشنهاد می کنیم به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

زیبایی، جوانسازی پوست، عمل در نواحی مختلف بدن، لاغری، چاقی و… همه مواردی هستند که ذهن عده ی زیادی از مردم را مشغول خود کرده اند. آمارها نشان می دهند که تعداد عمل های زیبایی در جهان، هر روز رو به افزایش است.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو
کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کشور ما نیز از این قضیه مستثنی نیست و میل مردم ایران مخصوصا خانم ها به جراحی های زیبایی غیر قابل انکار می باشد.

شنیده می شود که ایران زیاد ترین اندازه میزان عمل زیبایی را دارد. پزشکان ایرانی آن قدر عمل بینی انجام داده اند که در جهان معروف شده اند. دیده شده است که سلبریتی های معروفی برای عمل زیبایی به ایران آمده اند.

عده ای از کارشناسان افزایش آمار عمل های زیبایی را زیر سر فضای مجازی و عل الخصوص اینستاگرام می بینند. عکسهای ادیت شده، از مانکن های معروف در سراسر دنیا، باعث شده است خیلی ها از چهره و اندام خود ناراضی باشند. مدام در این هستند که به خود نگاه کنند و ایرادات ظاهری خود را لیست کنند.

خوب یا بد، درست یا غلط امروزه ما با این پدیده رو به رو هستیم. میل مردم به بهتر شدن، همراه با کمال گرایی ذاتی انسان از یک طرف و پیشرفت تکنولوژی و علوم جدید در پزشکی از طرف دیگر باعث شده اند که گرایشات به این سمت افزایش پیدا کند.

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی کربوکسی تراپی شکم و پهلو بپردازیم.

ولی قبل از هر چیزی ابتدا باید بدانیم که

کربوکسی تراپی چیست (درمان دی اکسید کربن)؟

کربوکسی تراپی شکم و پهلو به چه صورت است؟

چاقی چیست و به چه افرادی چاق می گویند؟

برای لاغر شدن چه روش هایی موجود هست؟

 

کربوکسی تراپی چیست (درمان دی اکسید کربن)؟

کربوکسی تراپی یعنی تزریق گاز کربنیک یا همان کربن دی اکسید (CO2) به زیر پوست.

این روش برای اولین بار در دهه 1930 میلادی در فرانسه به کار گرفته شد. در ابتدا دانشمندان آن دوره متوجه شدند که استخرهای ابی که با در اکسید کربن غنی شده اند تاثیر زیادی در بهبود جای زخم ها دارند، سپس در دهه 1950 میلادی این روش مورد استفاده جراحان قلب برای رفع انسداد رگ های خونی استفاده شد.

در سال 1995 برای اولین بار از این تکنیک برای جوانسازی پوست استفاده شد. با پیشرفت تکنولوژی، از این روش برای کاربردهایی زیادی نظیر از بین بردن چربی های موضعی در ناحیه شکم و پهلو استفاده می شود.

این گاز بی ضرر به صورت طبیعی در بدن ما موجود است، ولی در صورتی که بیش از حد مجاز در بدن وجود داشته باشد، ممکن است، خطرناک باشد.

پس ضروری است که ابتدا پزشک معالج با بررسی بدن بیمار میزان گاز کربن دی اکسید مورد نیاز برای او را تشخیص دهد، سپس اقدام به تزریق گاز بکند.

محبوب ترین روش های لاغری

این روش که یکی از محبوب ترین روش های لاغری می باشد، توانسته است که اکثر استاندارد های موجود را کسب کند، این روش با قدرت زیادی چربی های اضافه بدن شما را از بین می برد. بعد از تزریق گاز کربن دی اکسید در ناحیه شکم و پهلو، این گاز تبدیل به اسید کربنیک می شود.

اسید کربنیک این خاصیت را دارد که چربی های مازاد شما را آزاد یا در خود حل کند. از مزایای این روش این است که بدون نیاز به بی هوشی است و در مدت زمان اندکی انجام می‌شود.

محبوب ترین روش های لاغری
محبوب ترین روش های لاغری

از بین بردن چربی های اضافه شکم و پهلو بسیار سخت است. ممکن است، شما با ورزش سخت 30 یا 40 کیلوگرم کم کرده باشید، ولی هر چه تلاش می کنید، باقی مانده ی شکم و پهلویتان را نمی توانید آب کنید. آب کردن چربی های این ناحیه نیازمند ورزش های تخصصی سخت و صبر زیاد است.

این روش مشابه مزوتراپی می باشد، فقط به جای تزریق مایع، گاز کربن دی اکسید زیر پوست تزریق می شود.

شیوه تزریق گاز دی اکسید کربن:

در این روش گاز دی اکسید کربن به وسیله ی یک سرنگ با سر سوزن سایز 30 به داخل هیپودرم تزریق می شود. زاویه این تزریق 30 درجه می باشد و در هر قسمت 50 سی سی تزریق می شود. برای ناحیه شکم تزریق 250 الی 300 سی سی در هر جلسه کافی می باشد.

تعداد جلسات نیز بسته به میزان چربی موجود در ناحیه شکم بیمار بین 15 الی 20 جلسه متغیر است. فاصله ی زمانی بین جلسات هم با تشخیص پزشک از یک روز در میان تا هفته ای یک جلسه می تواند باشد. این روش زیاد وقت گیر نیست، مدت زمان هر جلسه چیزی در حدود 10 و یا نهایتا 15 دقیقه می باشد.

میزان تاثیر گذاری و برگشت پذیری در روش کربوکسی تراپی بستگی به میزان رعایت کردن خود شخص دارد. در صورت رعایت رژیم غذایی و داشتن تحرک مناسب، شخص می تواند که نتیجه ی رضایت بخشی از این روش بگیرد.

عوارض جانبی کربوکسی تراپی:

این روش که جز روش های کم خطر لاغری محسوب می شود، بدون نیاز به بی هوشی، بی حسی، درد و خون ریزی و فقط با یک تزریق ساده کار شما را راه می اندازد.

 • کبودی موقت در ناحیه تزریق (معمولا در بدترین شرایط بد از یک هفته اثرش از بین می رود)
 • ورم کردن ناحیه تزریق و مقداری قرمزی (معمولا بعد از 24 و یا نهایتا 48 ساعت اثرش از بین می رود)
 • احساس خارش در ناحیه تزریق (پس از گذشت 1 الی 2 ساعت اثرش از بین می رود)

مزایای روش کربوکسی تراپی:

 • عوارض جانبی خیلی کم
 • عدم نیاز به بی هوشی و جراحی
 • طول درمان و دوران نقاهتی ندارد.
 • نیاز به بخیه ندارد.
 • جای زخم باقی نمی ماند.
 • زمان زیادی از بیمار نمی گیرد.
 • نتیجه گیری سریع

انجام این روش به چه کسانی توصیه نمی شود؟

انجام این روش به افرادی که دارای

 • بیماری های کلیوی
 • تحت درمان دیالیز
 • خانم های باردار
 • فشار خون بالا (کنترل نشده)
 • بیماری قلبی شدید
 • بیماری های تنفسی شدید
 • سرطان یا تحت درمان شیمی درمانی
 • کم خونی ماژور
 • صرع (بیماری های غشی)
 • دیابت
 • بیماری های مغزی

هستند، توصیه نمی شود.

پیشنهاد می شود که افراد پس از تزریق تا 24 ساعت حمام نروند و از رفتن به استخر خودداری کنند.

کربوکسی تراپی شکم و پهلو به چه صورت است؟

یکی از بهترین روش ها برای داشتن اندام و پوستی زیبا، روش کروبکسی تراپی است. و البته شکم و پهلو یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشند که در طول فرایند زندگی ، با افزایش و کاهش وزن های متعدد مواجه می شود

و به همین دلیل نیاز بسیاری به رسیدگی و مراقب دارد. به عنوان نمونه خانمی را تصور کنید که به دلیل بارداری، وزن زیادی اضافه کرده است و کشیدگی پوست در ناحیه شکم و پهلو در حداکثر ترین حالت ممکن می باشد.

پس از وضع حمل و زایمان، این خانم به مرور وزن خود را از دست می دهد اما افتادگی پوست چیزی نیست که به راحتی قابل اصلاح باشد. روش های مختلفی برای اصلاح وضعیت بدن وجود دارد اما کربوکسی تراپی شکم و پهلو به گفته پزشکان و همچنین بر اساس تجربه افرادی که این روش را تجربه کرده اند

یکی از بهترین راهکار هاست. توجه داشته باشید که افراد چاق، یا کسانی که تغییرات وزنی را تجربه کرده اند، بیشترین گروهی هستند که به کروبوکسی تراپی شکم و پهلو نیاز دارند. بدین جهت در ادامه مقاله به بررسی چاقی و روش های اصولی کاهش وزن پرداخته خواهد شد.

چاقی چیست؟

تناسب اندام یکی از معضلات اساسی در زندگی مردم امروز می باشد. کامپیوتری شدن کارها از یک طرف و افزایش تعداد فست فودهای خوشمزه در سطح شهر باعث افزایش آمار چاقی شده است.

دیگر لازم نیست برای خیلی از کارها از خانه بیرون برویم. رستوران، نانوا، سوپر مارکت، میوه فروشی و سایر فروشگاه های آنلاین کار ما را آسان کرده اند.

دیگر لازم نیست برای انجام خیلی از کارها از خانه بیرون برویم، بلکه همان طور که سر جای خود نشستیم با چند تا کلیک کارمان را انجام میدهیم. از طرف دیگر فست فود های خوشمزه، غذاهای چرب، بستنی ها، نوشابه ها،چیپس و پفک و سایر مواد پر کالری طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

همه این عوامل دست به دست هم داده اند و آمار چاقی را به شدت در دنیا بالا برده اند. دولت های مختلف برای کاهش آمار چاقی به خصوص در سن کم قوانینی وضع کرده اند.

مثلا ممنوع کردن فروش نوشابه در مدارس و یا استفاده از غذاهای رژیمی در ادارات، ولی خب این اقدامات پیشگیرانه نیز نتوانسته اند تاثیر زیادی داشته باشند.

ما در این قسمت ابتدا به تعریف چاقی و سپس به تفکیک انواع آن می پردازیم.

بر اساس تعریفی که سازمان بهداشت جهانی از چاقی دارد، افزایش تجمع چربی‌های اضافه در قسمت های مختلف بدن که باعث ایجاد عدم توازن در بدن شخص می شود، را چاقی می گویند.

بر خلاف تصور عمومی، چاقی یک بیماری است که علاوه بر تنبلی اختلالات هورمونی نیز می تواند دلیل آن باشد. صنعتی شدن مواد غذایی باعث افزایش این اختلالات هورمونی شده اند.

به عنوان مثال حتما شما در آشنایانتان کسی را دارید که هر چه می خورد چاق نمی شود و یا کسانی را دیده اید که تغذیه معمولی دارند، ولی خیلی چاق هستند. کم کاری یا پر کاری غده ی تیروئید می تواند باعث بروز این مشکلات شود.

از دیگر عوامل موثر در چاقی، عوامل ارثی می باشند. طبق آمار فرزندانی که پدر و مادری چاق دارند، به احتمال 80 درصد دچار چاقی می شوند. به عقیده ی کارشناسان سریع غذا خوردن هم می تواند از دلایل مهم چاقی باشد.

تا این جا به بررسی چاقی و دلایل آن پرداختیم، ولی الان سوال اینجاست که

به چه کسی چاق گفته می شود؟

در بین عموم، مردم به کسانی که شکمشان بزرگ و جلو باشد، چاق می گویند.

قطعا یکی از نشانه های چاقی بزرگ بودن شکم است، ولی در ادامه ما قصد داریم کمی علمی تر به این مسئله بپردازیم.

متخصصان برای تشخیص وزن نرمال، یک شاخص طراحی کرده اند. شاخص توده ی بدنی یا همان BMI با توجه به قد، وزن، جنسیت، نوع استخوان بندی و نوع فعالیت وزن ایده آل شما را مشخص می کند. هر وزنی بالاتر از آن وزن اضافه وزن نام دارد. اگر هم وزن شخص پایین تر از آن عدد باشد، یعنی این که آن شخص دچار لاغری غیر طبیعی است.

از نظر پزشکان کسانی که 15 درصد اضافه وزن دارند، دچار عارضه ی چاقی هستند.

انواع چاقی

با توجه به عدد به دست آمده از شاخص BMI هر شخص، می توان چاقی یا لاغری او را دسته بندی کرد.

عدد حجم توده بدن = (وزن بر حسب کیلوگرم) تقسیم بر (قد بر حسب متر به توان ۲)

با استفاده از فرمول بالا می توان عدد شاخص BMI هر شخص را به دست آورد.

 • اضافه وزن معمولی:

عدد به دست آمده از شاخص BMI بین بیست و پنج تا 29.9 باشد. این شخص چاقی نیست و فقط کمی اضافه وزن دارد.

اضافه وزن معمولی:
اضافه وزن معمولی:
 • چاقی درجه یک:

شخصی که عدد به دست آمده از حجم توده بدنی اش بین 29.9 تا 35 باشد، دچار این نوع چاقی می باشد. شخص دارای چاقی درجه دو، مقداری چربی انباشته دارد، ولی با مقداری تلاش و رژیم غذایی می تواند آن را به راحتی از بین ببرد.

 • چاقی درجه دو:

شاخص BMI این اشخاص بین 35 تا 39.9 می باشد. این یعنی این که زنگ های خطر به صدا در آمده اند. این شخص کلا تناسب اندامش را از دست داده است و باید به سرعت دنبال راه چاره ای باشد. ورزش سخت و رژیم غذایی راههای مناسبی برای این اشخاص می باشند. این اشخاص اگر سریعا دنبال چاره ای نباشند دچار چاقی مفرط می شوند.

 • چاقی پر خطر یا چاقی مفرط:

اشخاصی که جواب شاخص توده ی بدنی آن ها بیش از 40 باشد، دچار این نوع چاقی هستند. اضاف وزن شدید، تجمع چربی اضافه در نواحی شکم، پهلو، ران، سینه و… از خصوصیات این نوع چاقی است.

این اشخاص علاوه بر زیبایی، سلامتی خود را نیز در خطر می بینند. چربی خون، بسته شدن رگ های قلب، قند و… از خطراتی هستند که سلامتی این اشخاص را تهدید می کنند.

البته توجه کنید که شرایط سنی هم در وزن ایده آل شما موثر است. مثلا پزشکان توصیه می کنند که آقایانی که سنی بالای 45 سال دارند، بهتر است که 10 درصد از وزن ایده آل خود بالاتر باشند.

برای آقایان بین 30 تا 45 سال نیز همان وزن ایده آل عدد مناسبی می باشد.

خانم های زیر 35 سال نیز بهتر است که 10 درصد زیر وزن ایده آل باشند.

چاقی پر خطر یا چاقی مفرط:
چاقی پر خطر یا چاقی مفرط:

راه های کاهش وزن:

 • رژیم غذایی مناسب:

رژیم غذایی یکی از راه های الزامی کاهش وزن است. شما هر راهی را که برای کاهش وزن انتخاب می کنید، باید در کنارش رژیم غذایی هم داشته باشید. فرمول اصلی لاغری، افزایش سوزاندن کالری و کاهش دریافت آن می باشد.

با رژیم غذایی مناسب می توان میزان دریافت کالری را کنترل کرد. در ادامه به نکاتی که باید در رژیم غذایی تان رعایت کنید، می پردازیم.

 • حذف غذاهای تهیه شده از دانه های سفید:

مواد غذایی که از دانه های سفید ساخته می شوند، بخش عمده ی آن ها از کربوهیدرات ها تشکیل شده اند. کربوهیدرات ها موادی هستند که به دلیل هضم سریع و قند بالا در رژیم لاغری جایی ندارند. در دوره ی رژیم باید مصرف این مواد را به حداقل رساند.

 • حذف مصرف فست فود:

فست فودها همان طور که از اسمشان پیداست، بهترین گزینه برای آماده کردن سریع یک غذای خوشمزه اند. تنوع بالا و مزه ی خوبشان باعث شده است که این روزها طرفداران زیادی به خود جلب کنند،

ولی باید قبول کنیم که این غذاها، غذاهای ناسالمی هستند. سدیم، چربی و کربوهیدرات مواد اصلی تشکیل دهنده ی فست فودها هستند. تجمع بیش از حد این مواد در بدن باعث چاقی و آسیب به بدن می‌شود.

حذف مصرف فست فود:
حذف مصرف فست فود:
 • حذف مواد قندی و شیرینی ها:

مواد قندی و شیرینی ها طرفداران زیادی دارند. مانند: انواع شکلات ها، بستنی ها، شیرینی ها، قند و شکر و…

اگر به برنامه غذایی خود نگاه کنیم، متوجه می شیم که از صبح، سر سفره ی صبحانه تا آخر شب با این مواد سر و کار داریم. مصرفی این گونه مواد در رژیم غذایی لاغری باید به حداقل برسد و به جای آن ها از قندهای طبیعی مثل خرما و عسل استفاده شود.

 • حذف چربی ها:

چربی ها از عوامل اصلی چاقی به حساب می آیند. هر چه میزان مصرف چربی بیشتر باشد، تاثیر مستقیمی بر روی اضافه وزن شما دارد.

 • مصرف آب زیاد:

آب یکی از نیازهای اصلی بدن می باشد. محققان ثابت کرده اند که مصرف روزانه 6 تا 8 لیوان آب چقدر می تواند در سلامتی شما مفید باشد. خوردن آب باعث پر شدن معده ی شما می شود. طبیعتا وقتی حجم معده پر شود، شما جای کم تری برای غذا خوردن دارید.

از طرفی مصرف آب سوخت و ساز بدن شما را افزایش می دهد و تا حدی می تواند باعث کاهش وزن شود. مصرف آب زیاد باعث افزایش دفعات ادرار و کاهش وزن آبی می شود.

 • آهسته غذا خوردن:

علاوه بر آن چیزی که می خوریم، این که چگونه بخوریم هم از اهمیت بالایی برخوردار است. تند غذا خوردن باعث می شود که نفهمیم کی سیر می شویم. علاوه بر این باعث می شود که نتوانیم به خوبی غذا را بجوییم و معده ی ما در طولانی مدت دچار مشکل می‌شود.

 • کوچک کردن وعده های غذایی:

به جای این که در یک وعده حجم غذای زیادی مصرف کنیم، بهتر است که آن حجم غذایی را بین چند وعده تقسیم کنیم.

کوچک کردن وعده های غذایی:
کوچک کردن وعده های غذایی:
 • شام خوردن زود هنگام:

سبک خوابیدن هم باعث می شود که خوب بخوابید، هم سلامت باشید و هم لاغر شوید. به جای این که ساعت 12 شب شام بخورید، ساعت 8 یا 9 شامتان را میل کنید.

 • خواب کافی:

بدن شما وقتی به اندازه کافی استراحت نکند، این کمبود انرژی را با غذا خوردن جبران می کند. وقتی به اندازه کافی نخوابید، انرژی کافی برای ورزش کردن را هم ندارید.

 • مصرف سبزیجات:

دانه های سبز سبزیجات دارای کربوهیدرات پیچیده هستند. این کربوهیدرات ها در بدن دیر هضم می شوند. آب موجود در سبزیجات باعث افزایش تعداد دفعات ادرار و خروج وزن آبی می‌شود. علاوه بر این ها سبزیجات در سلامتی بدن تاثیر زیادی دارند.

 • مصرف ماست:

میکروفلور موجود در ماست موجب زیاد شدن سرعت هضم غذا می‌شود و جذب مواد مغذی را بهبود می بخشد، همچنین این ماده کم کالری باعث ایجاد حس سیری در شما می شود.

 • استفاده از مواد مغذی:

مواد مغذی مثل حبوبات، گوشت بدون چربی، میوه و سبزیجات شما را زود سیر می کنند، انرژی زیادی به شما می رسانند و کالری کمی دارند. این ویژگی ها می تواند در لاغری شما تاثیر بسزایی بگذارند.

استفاده از مواد مغذی:
استفاده از مواد مغذی:
 • مصرف پروتئین:

پروتئین ها نقش بسیار مهمی در لاغری دارند. پروتئین ها قسمت حذف نشدنی هر رژیم غذایی هستند. علاوه بر لاغری، پروتئین ها تاثیر زیادی در عضله سازی بدن انسان دارند.

 • دور کردن منبع غذا:

یکی از عواملی که از نظر روانی تاثیر بسیار زیادی در رژیم غذایی دارد، دور کردن منبع غذا از سفره می باشد. به اندازه ای که در برنامه تان مجاز به خوردن هستید، درون یک ظرف غذا بکشید. این که قابلمه ی غذا جفتتان باشد، ممکن است، شما را تحریک کند.

در بالا راهکار هایی برای داشتن یک رژیم مناسب ذکر شد، ولی آیا فقط داشتن رژیم می تواند شما را لاغر کند؟

رژیم در لاغری یک اصل الزامی است، ولی به تنهایی کافی نیست. لاغری صرفا با رژیم هم زمان بر است و نمی تواند مشکل چاقی شما را کامل حل کند. توجه کنید که رژیم خیلی سخت و دشوار است. مخصوصا برای کسانی که میل زیادی به خوردن دارند. دکترهای تغذیه خوب، معمولا هفته ای یک بار فست فود و یا بستنی را در برنامه غذایی شخص می گذارند که شخص از رژیم زده نشود.

ورزش کردن، علی الخصوص ورزش های هوازی راه بسیار مناسبی هستند برای کاهش وزن. شما با ورزش کردن کالری زیادی می سوزانید و با رژیم گرفتن کالری کمی دریافت می کنید. این فرمول، فرمول طلایی لاغری می باشد.

دور کردن منبع غذا:
دور کردن منبع غذا:

در ادامه چند نمونه ورزش ساده برای لاغری را به شما معرفی می کنیم.

 • ورزش کردن:
 • پیاده روی:

یکی از روش های بسیار موثر در لاغری پیاده روی می باشد. مزیت اصلی این روش این است که هر شخصی با هر سن و جنسیتی می تواند این کار را انجام دهد.

نزدیک ترین پارک، کوچه و خیابان، حیاط خانه و یا هر جایی که از نظر شما می تواند مناسب باشد، گزینه خوبی برای مکان پیاده روی می باشند. در طول مسیر سرعت خود را بالا و پایین کنید.

این کار باعث زیاد شدن سوخت و ساز بدن شما می‌شود. پیاده روی باعث سوخت کالری های اضافی، حفظ عضلات و از بین رفتن چربی های شکم از مزیت های پیاده روی می باشند.

 • دویدن در فضای باز:

یکی از راه های بسیار موثر در کاهش وزن دویدن می باشد. دویدن بیشتر برای جوانان و کسانی که در فرم بدنی و سلامتی بهتری قرار دارند، مناسب می باشد. افراد مسن و کسانی که سابقه بیماری های قلبی و… دارند، بهتر است که همان پیاده روی را انتخاب کنند. بهتر است، برای دویدن به محیطی زیبا و دارای هوای پاک بروید.

به این ترتیب هم از زیبایی های طبیعی اطراف و هم از هوای پاک استفاده می کنید. در فعالیت های ورزشی داشتن یک همراه خوب که در مواقع خستگی و نا امیدی شارژتان کند مهم می باشد.

دویدن در فضای باز:
دویدن در فضای باز:
 • دویدن روی تردمیل:

جزء دستگاه های ورزش هوازی و شبیه ساز دویدن است. برای اشخاصی که دنبال لاغری در زمان کوتاه هستند و بنا به هر دلیلی امکان دویدن در فضای باز را ندارند، بهترین گزینه ممکن می‌باشد.

آلودگی هوا، گرمای شدید و نبود امکانات ورزشی مناسب در پارک ها از مشکلات ورزش کردن در فضای باز می باشد. از طرفی جو باشگاه های ورزشی آدم را به ورزش کردن ترغیب می‌کند.

از مزایای تردمیل نسبت به دویدن معمولی این است که شما می توانید سرعت، زمان و شیب مناسب را تنظیم کنید و به ورزشتان انعطاف دهید. عیب بزرگ این روش هم آسیب رساندن به زانو می‌باشد. به همین دلیل استفاده طولانی و مداوم از تردمیل توصیه نمی شود.

 • اسکی فضایی (الپتیکال):

این وسیله هم جزء دستگاه های ورزش هوازی و شبیه ساز کوه نوردی محسوب می شود. از مزیت های اصلی این دستگاه این است که کل بدن را درگیر می کند. درجه سختی آن قابل تنظیم است و معمولا یک مانیتور کوچک برای کرنومتر و میزان سوختن کالری در مقابل شما قرار دارد. اگر دچار عارضه ی زانو هستید، استفاده از این وسیله هم توصیه نمی شود.

 • دوچرخه ثابت:

این دستگاه که شبیه ساز حرکت دوچرخه می باشد، تاثیر زیادی در کالری سوزی دارد. فرق آن با دوچرخه معمولی این است که شما با خیال راحت با سرعت پا می زنید و ترسی از تصادف و یا افتادن ندارید و تمام تمرکزتان بر روی ورزش است. بالا بردن میزان تعرق و افزایش تعداد ضربان قلب از خصوصیات این دستگاه ورزشی هوازی است.

 • طناب زدن:

کی فکرش را می کرد که بازی دوران کودکی ما یکی از بهترین راه ها برای سوزاندن کالری شود؟

طناب زدن باعث افزایش تحرک می شود، ضربان قلب را بالا می‌برد و باعث افزایش میزان سوخت و ساز بدن می شود. از مزیت‌های این روش کالری سوزی شدید و درگیر کردن کل بدن می‌باشد.

در این قسمت از مقاله سعی کردیم که تعدادی از ورزش های مفیدی که برای لاغری وجود دارند، را به شما معرفی کنیم. توجه کنید که این ورزش ها در کنار هم دیگر و با یک برنامه ی اصولی تاثیر گذار می باشند. توصیه می شود، برای لاغری با ورزش حتما زیر نظر یک مربی بدن ساز حرفه ای بروید.

البته باید توجه داشته باشید که ورزش و کالری سوزی یک طرف قضیه است و طرف دیگر قضیه، رژیم و جلوگیری از ورود کالری به بدن شماست.

طناب زدن:
طناب زدن:

عمل برای کاهش وزن:

اگر بنا به دلایلی مثل کهولت سن، بیماری های قلبی، تنفسی، حرکتی و یا کمبود وقت و تنبلی توانایی ورزش کردن ندارید و یا با ورزش حجم زیادی از چربی‌های اضافه را از بین برده اید

عمل برای کاهش وزن:
عمل برای کاهش وزن:

 

عمل برای کاهش وزن:
عمل برای کاهش وزن:

ولی هنوزم قسمتی از شکم و پهلویتان مانده است، عمل های لاغری بهترین گزینه برای شما می باشند. ورزش کردن و رژیم گرفتن، اراده ای پولادین و صبر زیادی می‌خواهند. عمل کردن هم مزیت ها و معایب خاص خودش را دارد. در ادامه با انواع عمل لاغری و شیوه ی هر کدام بیشتر آشنا می شویم.

عمل برای کاهش وزن:
عمل برای کاهش وزن:

روش های سریع برای لاغری کدامند؟

 • مزوتراپی (لیپودوسالو):

در این روش که برای از بین بردن چربی های موضعی استفاده می شود، دکتر مایع خاصی را زیر پوست بیمار تزریق می کند که باعث از بین بردن چربی های اضافه می شود. این روش برای از بین بردن چربی های بازو، دست، ران، باسن، شکم و پهلو استفاده می شود.

مزوتراپی (لیپودوسالو):
مزوتراپی (لیپودوسالو):

رادیوفرکانسی (RF):

این روش نیز که مانند چند روش قبلی برای از بین بردن چربی های موضعی مفید است، با سیگنال های رادیویی متمرکز، میدانی از امواج را برای از بین بردن چربی های انباشته ایجاد می کند.

این دستگاه گرمای عمیقی را به سلول های چربی منتقل می کند و موجب مردن این سلول ها می شود. این سلول های مرده از طرق طبیعی (مدفوع و ادرار) از بدن بیمار خارج می شوند.

 • کرایلیپولیز:

شیوه ی انجام این روش دقیقا برعکس روش قبل می باشد. در این روش پزشک با استفاده از سرما موجب مرگ سلول های چربی می شود، سپس سلول های مرده توسط روش های طبیعی از بدن انسان خارج می شوند. توجه کنید که میزان این سرما باید کنترل شده و استاندارد باشد.

پزشک معالج دستگاه مکنده را روی ناحیه چربی قرار می دهد و دستگاه شروع به تولید سرما می کند و دمای این ناحیه را تا 9- درجه سانتی گراد پایین می آورد. تحقیقات ثابت کرده اند که سلول های چربی نمی توانند در این درجه زنده بمانند. از عوارض این روش می توان به

 • احساس بی حسی در آن ناحیه
 • قرمزی آن ناحیه
 • تورم
 • سوزش
 • درد
 • کبودی

اشاره کرد.

ما در این مقاله ابتدا چاقی را تعریف کردیم و دانستیم که به چه اشخاصی چاق می گویند، سپس شروع به معرفی انواع روش های لاغری کردیم.

ورزش کردن، رژیم گرفتن، روش های جراحی و کلینیکی از روش های اصلی لاغری هستند که همه ی آن ها به صورت کامل در این مقاله توضیح داده شدند. امیدوارم که خواندن این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

از اینکه تا پایان مقاله کربوکسی تراپی شکم و پهلو ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله کربوکسی تراپی شکم و پهلو نهایت بهره را برده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیکد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید