میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی شرق تهران
کربوکسی تراپی شرق تهران

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی شرق تهران

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره ی موضوع کربوکسی تراپی شرق تهران در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. کربوکسی تراپی یکی از روش های جدید و بسیار پرطرفدار برای جوانسازی پوست، برطرف کردن سیاهی و گودی زیر چشم و کم کردن چین و چروک های صورت و همچنین ترک های پوستی، کم کردن سلولیت، لاغری، درمان شل شدگی پوست و بسیاری بیماری های دیگر به حساب می آید.

کربوکسی تراپی شرق تهران
کربوکسی تراپی شرق تهران

در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با روش کربوکسی تراپی و همچنین کلینیک دکتر زرگنج فرد که متخصص در کربوکسی تراپی و در شرق تهران می باشد، آشنا کنیم. این کلینیک دارای پزشکان بسیار حرفه ای و باتجربه می باشدکه قطعا از بهترین های ایران محسوب می شوند

 

سوالاتی که درباره ی کربوکسی تراپی شرق تهران ممکن است داشته باشید : 

 • تکنیک کربوکسی تراپی شامل چه مراحلی دارد؟
 • گاز کربن دی اکسید جز گاز های سمی است؟
 • دلیل این که کربوکسی تراپی جز روش های ایمن محسوب می شود؟
 • کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟
 • کربوکسی تراپی از چه مواد و دستگاهی استفاده می کند؟
 • کربوکسی تراپی چه تاریخچه ای دارد؟
 • چرا کربوکسی تراپی محبوب است؟
 • کربوکسی تراپی چه مزایایی دارد؟
 • کربوکسی تراپی چه عوارضی در پی دارد؟
 • چند جلسه برای انجام کربوکسی تراپی نیاز است؟
 • چه کسانی نباید کربوکسی تراپی را انجام دهند؟
 • بعد از انجام کربوکسی تراپی چه کارهایی بهتر است انجام دهیم؟
 • کربوکسی تراپی چه میزان ماندگاری دارد؟
 • بیماران برای انجام کربوکسی تراپی چه حسی دارند؟

 

تکنیک کربوکسی تراپی چه مراحلی دارد؟

تکنیک کربوکسی تراپی یکی از بی خطرترین و راحت ترین و از بهترین روش ها برای درمان مشکلات پوستی به حساب می آید که مناسب ترین سن برای درمان و استفاده از روش کربوکسی تراپی افراد بالای 30 سال هستند که هر چقدر بیمار جوان تر باشد نتیجه ی درمان نیز بهتر خواهد بود مخصوصا در زمینه ی شل شدن و افتادگی پوست اگر سن بیمار پایین تر باشد نتیجه ی بهتری حاصل خواهد شد.

تکنیک کربوکسی تراپی دارای دو مرحله است که در مرحله ی اول بیمار را بی حس می کنند که برای انجام بی حسی با استفاده از پماد، موضع شما بی حس خواهد شد. در مرحله ی دوم با استفاده از یک سرنگ کوچک و نازک گاز دی اکسید کربن (co2) را که بدون بو و بدون رنگ است در زیر پوست شما تزریق خواهند کرد.

سپس کنترل و تنظیم کردن آن به وسیله ی پزشک انجام خواهد شد. توجه داشته باشید که مدل های مختلف پوست می توانند از کربوکسی تراپی استفاده کنند و این روش مختص گروه خاصی از نوع پوست نخواهد بود.

ورود گاز دی اکسید کربن به بدن

بعد از وارد شدن گاز دی اکسید کربن به بدن شما 2 اتفاق می افتد، اول این که بعد از داخل شدن گاز دی اکسید کربن به بدن شما، هموگلوبین به خاطر اینکه به گاز دی اکسید کربن خیلی تمایل دارد باعث آزاد سازی اکسیژن می شود و سپس به دی اکسید کربن وصل خواهد شد

این کار باعث تراکم زیاد اکسیژن شده که در نتیجه سبب افزایش جریان خون شده و مویرگ های جدید ایجاد کرده و باعث بالا رفتن عمل بازسازی و تولید شدن هر چه بیشتر کلاژن خواهد شد هر چقدر کلاژن بیشتری تولید شود شما جوان تر به نظر می رسید. توجه داشته باشید که بعد از گذشت زمان بیشتر نتیجه ی درمان نیز بهتر خواهد شد.

توجه داشته باشید که گاز دی اکسید کربن یک گاز غیرسمی محسوب می شود که این گاز اگر به هر دلیلی مستقیم وارد رگ ها شود هیچ خطری شما را تهدید نمی کند و استفاده از گاز دی اکسید کربن کاملا بی خطر بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در ادامه مراحل تکنیک کربوکسی تراپی را در تصاویر زیر برای شما دوستان آورده ایم :

مرحله ی قبل از درمان

در ادامه مراحل تکنیک کربوکسی تراپی را در تصاویر زیر برای شما دوستان آورده ایم :
در ادامه مراحل تکنیک کربوکسی تراپی را در تصاویر زیر برای شما دوستان آورده ایم :

بعد از تزریق گاز دی اکسید کربن به صورت مساوی در پوست پخش می شود.

بعد از تزریق گاز دی اکسید کربن به صورت مساوی در پوست پخش می شود.
بعد از تزریق گاز دی اکسید کربن به صورت مساوی در پوست پخش می شود.

گاز دی اکسید کربن با خنثی کردن سلول فیبروبلاست سبب افزایش اکسیژن می شود.

گاز دی اکسید کربن با خنثی کردن سلول فیبروبلاست سبب افزایش اکسیژن می شود.
گاز دی اکسید کربن با خنثی کردن سلول فیبروبلاست سبب افزایش اکسیژن می شود.

بعد از اینکه اکسیژن فعال شد، بازسازی کلاژن رخ داده و مویرگ ها افزایش می یابند.

بعد از اینکه اکسیژن فعال شد، بازسازی کلاژن رخ داده و مویرگ ها افزایش می یابند.
بعد از اینکه اکسیژن فعال شد، بازسازی کلاژن رخ داده و مویرگ ها افزایش می یابند.

گاز کربن دی اکسید جز گاز های سمی است؟

گاز کربن دی اکسید از گاز های سمی به حساب نمی آید، درباره ی این گاز بهتر است بدانید که فرمول شیمیایی آن CO2 است و ترکیبی از کربن و اکسیژن می باشد. گاز دی اکسید کربن که به گاز کربنیک نیز معروف است با سوختن زغال و مواد عالی در کنار اکسیژن به دست می آید به عبارت دیگر می توان گفت زمانی که کربن به طور کامل می سوزد منجر به تولید گاز دی اکسید کربن می شود.

ما زمانی که نفس می کشیم اکسیژن را وارد بدن خود می کنیم و دی اکسید کربن را از بدن خارج می کنیم و نتیجه این که دی اکسید کربن در بدن ما وجود دارد و وارد شدن گاز دی اکسید کربن به بدن هیچ ضرری برای ما نخواهد داشت و خوشبختانه با پیشرفت علم و به کارگیری گاز دی اکسید کربن شاهد درمان بعضی از بیماری ها و مشکلات در بدن هستیم.

شما در حال خواندن مقاله کربوکسی تراپی شرق تهران هستید

غلظت گاز دی اکسید کربن

در واقع گاز دی اکسید کربن گازی است که اگر غلظتش پایین باشد بدون بو خواهد بود و اگر غلظتش بالا باشد همراه بو خواهد بود که دارای بویی بسیار تند و اسیدی است، همچنین گاز دی اکسید کربن بدون رنگ می باشد و به دلیل این که دی اکسید کربن گازی سنگین تر از هوا محسوب می شود همیشه در قسمت پایین منطقه ای که پخش است قرار دارد.

امروزه از گاز کربن دی اکسید برای زیباسازی مانند رفع چین و چروک های صورت و بدن، درمان شل شدگی و افتادگی پوست، درمان پوشته شدن پوست، درمان رفع ریزش موی سر مخصوصا در آقایان، برطرف کردن گودی و سیاهی زیر چشم ها و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود که توسط دستگاه کربوکسی تراپی که یک روش جدید و کاربردی است انجام می شود.

غلظت گاز دی اکسید کربن
غلظت گاز دی اکسید کربن

دلیل این که کربوکسی تراپی جز روش های ایمن محسوب می شود؟

یکی از مهم ترین دلایلی که روش کربوکسی تراپی در جهان و مخصوصا کشورهای اروپایی و همچنین ایران مورد اعتماد قرار گرفته است و جز روش های ایمنی در زیباسازی محسوب می شود این است که مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا یا همان FDA  قرار دارد.

دلایل دیگری مانند تجربه کسانی که از این روش برای درمان بیماری های خود استفاده کرده اند و آن را در اختیار همگان قرار داده اند در اعتماد سازی کربوکسی تراپی موثر بوده است و دلیل مهم دیگری عوارض خیلی کم روش کربوکسی تراپی است که باعث شده این روش را به عنوان روشی ایمن شناسند که در آینده شاهد محبوبیت بیشتر این روش کم دردسر در میان زنان و مردان خواهیم بود.

دلیل این که کربوکسی تراپی جز روش های ایمن محسوب می شود؟
دلیل این که کربوکسی تراپی جز روش های ایمن محسوب می شود؟

تکنیک کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟

علت نام گذاری تکنیک کربوکسی تراپی این است که گاز کربن دی اکسید نام علمی اش کربوکسی می باشد و چون در این تکنیک از گاز کربن دی اکسید استفاده می شود این روش به کربوکسی تراپی معروف شده است و امروزه از نام کربوکسی تراپی برای آن استفاده می کنند.

در همه ی نقاط بدن می توانیم از کربوکسی تراپی استفاده کنیم، نقاطی مانند صورت، گردن، دست ها، پاها، پلک ها، باسن قابل ترمیم و بازسازی هستند، در زیر انواع تکنیک های کربوکسی تراپی را برای شما عزیزان آورده ایم :

تکنیک کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟
تکنیک کربوکسی تراپی چه کاربردهایی دارد؟
 • رفع سیاهی و گودی اطراف چشم

برای از بین بردن دایره ها و گودی زیر چشم با استفاده از تکنیک کربوکسی تراپی، جریان خون به پلک را افزایش می دهند که انجام این کار باعث کاهش دایره ها در چشم بیمار خواهد شد.

در برطرف کردن سیاهی چشم که ممکن است هم مردان و هم زنان این مشکل را داشته باشند، که جالب است بدانید حتی کودکان نیز دچار سیاهی اطراف چشم می شوند که از دلایل آن می توان به ژنتیک و ارثی بودن سیاهی زیر چشم اشاره کرد.

معمولا دلیل سیاهی های زیر چشم عواملی مانند کم خوابی، استرس، تغییر در هورمون ها، زندگی پر تنش و عوامل دیگری می باشد که بهتر است در سریع ترین زمان ممکن نسبت به درمان اقدام کنید و جلوی خطرات دیگری که ممکن است اتفاق بیفتد را بگیرید که ما کربوکسی تراپی شرق تهران را به علت تجربه و کادر حرفه ای که دارد به شما پیشنهاد می کنیم.

سیاهی دور چشم

معمولا دلیل اصلی برای به وجود آمدن سیاهی دور چشم جمع شدن عروق می باشد. به دلایل زیادی، شبکه مویرگی پلک ها در قسمت پایین روی هم قرار می گیرند. مایع اشکی در پلک ها به بینی داخل شده و اگر گرفتگی در سمتی که به بینی می رود باشد مانند گرفتگی به خاطر آلرژی های فصلی، گرفتگی به خاطر شکستگی های بینی، کم خونی، بیماری های مربوط به تیروئید و عوامل دیگری باعث این مشکل می شود

در نتیجه تخلیه درست انجام نشده و در پلک های پایینی جریان خون کم خواهد شد و در نتیجه باعث می شود به تدریج رنگ زیر چشم به رنگ آبی تیره تبدیل شود که به این مشکل کبودی آلرژیک نیز می گویند

پوست های رنگ تیره

معمولا پوست هایی که دارا ی رنگ تیره تری هستند سیاهی اطراف چشم در آن ها نیز شایع تر بوده و بیشتر در افرادی با پوست تیره دیده می شود برای مثال خیلی از شهروندان کشور هند به دلیل این که پوستی تیره رنگ دارند زیر چشم آن ها سیاه می باشد. نازک بودن پوست پلک ها نیز در بعضی افراد باعث می شود بافت چربی کم شده و باعث تیرگی زیر چشم می شود.

برای این که نتیجه خوبی از این نوع درمان به دست آورید باید به مدت 6 ماه برای کامل شدن جلسه های درمانی به پزشک خود مراجعه کنید، معمولا رنگ سیاهی زیر چشم با افزایش سن بیشتر نیز می شود و در صورتی که سیاهی زیر چشم خود را درمان نکنید به صورت مشکل دائمی تبدیل خواهد شد. سعی کنید در سریع ترین زمان برای درمان این عارضه به پزشکی باتجربه مراجعه کنید.

 • کاربرد کربوکسی تراپی در لاغر شدن

کربوکسی تراپی یک روش عالی برای لاغر شدن نیز محسوب می شود. در کشورهای زیادی مخصوصا کشور های اروپایی کربوکسی تراپی یک روش بسیار محبوب و معروف است که طرفداران بسیار زیادی را توانسته جذب کند. دلیل محبوبیت روش کربوکسی تراپی برای لاغر شدن، قدرت زیادی است که روش کربوکسی تراپی بر چربی های مقاوم بدن دارد، در این روش بعد از این که گاز دی اکسید کربن به ذخیره های چربی بدن تزریق شد، سپس  دی اکسید کربن به اسید کربنیک تبدیل خواهد شد و اسید کربنیک سلول های چربی را آزاد کرده یا سلول های چربی را حل خواهد کرد.

مدت زمان انجام تکنیک کربوکسی تراپی برای لاغری در هر جلسه 15 دقیقه است که در این نوع کربوکسی تراپی از بی حسی و بیهوشی استفاده نمی کنند و بیمار دوره ی نقاهت نیز ندارید که از مزایای کربوکسی تراپی برای لاغری محسوب می شود، انجام این روش بسیار راحت بوده و شما بعد از تزریق می توانید به کارهای روزانه خود بپردازید و مانند قبل به زندگی خود ادامه دهید.

 • بهبود ترک های پوستی با کربوکسی تراپی

با استفاده از تکنیک کربوکسی تراپی می توانید محل ترک های پوستی که براثر چاق شدن و حاملگی و بلوغ که در ناحیه سینه و شکم، باسن، ران پا، لگن و کمر به وجود آمده است را برطرف کنید یا آن را کم رنگ کنید، در اصطلاح به ترک های پوستی استرچ مارک نیز گفته می شود.

برای برطرف شدن ترک های پوستی از روش تجزیه کردن چربی های زیر پوست استفاده شده که با عمل اکسیژن رسانی در محل ترک پوست این مشکل برطرف خواهد شد و با کمک کردن در ساخت کلاژن جدید و سپس به ضخیم شدن پوست کمک می کند و در نتیجه باعث برطرف شدن ترک های پوست در بدن می شود.

 • کم کردن توده های چربی و لاغری

در روش کربوکسی تراپی می توان با نابود کردن چربی های اضافه در اطراف شکم باعث لاغری شد و کم شدن توده های چربی شد، در این روش میکرو جریان های خونی را تغییر می دهند که این کار باعث آسیب به سلول های چربی خواهد شد. توجه داشته باشید که در کربوکسی تراپی برای لاغری باعث کاهش سلول های چربی شده و این که سلول های چربی را به طور کامل از بین نمی برد که در نتیجه این تکنیک برای لاغری موقتی است و راهی برای درمان دائمی لاغری محسوب نمی شود. قطعا داشتن یک رژیم غذایی اصولی و تداوم در ورزش کردن می تواند به شما در تناسب اندام و داشتن یک اندام زیبا کمک کند.

 • برطرف کردن اسکارها

یکی از جدیدترین و محبوب ترین استفاده از کربوکسی تراپی در روش های برطرف کردن جای جوش و اسکارهایی است که براثر جراحی، سوختگی و آکنه به وجود آمده است. استفاده از کربوکسی تراپی کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد به عنوان یکی از مراکز نمونه و از مراکزی که دارای مجهزترین و بهترین تجهیزات روز دنیا است باعث نابودی اسکارها در بدن بیمار می شود.

در روش کربوکسی تراپی نابودی اسکارها به این صورت است که باکتری هایی که باعث به وجود آمدن جوش در پوست می شوند را نابود می کنند و برای از بین بردن جای جوش با تقویت کلاژن سازی، جای جوش را از بین می برند، کربوکسی تراپی کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد از معروف ترین و محبوب ترین ها در زمینه ی از بین بردن جای جوش در ایران محسوب می شود.

 • رفع شل شدن و افتادگی پوست

هر چه بیمار جوان تر باشد روش کربوکسی تراپی بهتر جواب خواهد داد مخصوصا در شل شدن و افتادگی پوست مراجعه به موقع به پزشک نتیجه بهتری خواهد داشت. قطعا تزریق در اکسید کربن به دلیل راحتی و بدون خطر بودنش بهترین گزینه برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست محسوب می شود و همانطور که قبلا نیز گفته شد بهتر است افرادی که  سن آن ها بالای 30 سال است نسبت به این عمل اقدام کنند.

 • جوانسازی پوست در پشت دست ها، قسمت گردن و دکلته

جوانسازی پوست در تکنیک کربوکسی تراپی از محبوب ترین نوع درمان ها محسوب می شود که می توان جوانسازی و تقویت کلاژن را در همه ی قسمت های بدن مانند قسمت دکلته، گردن، دست ها، بازوو … خیلی راحت و در مدت زمان کمی انجام داد.

 • رفع خط لبخند و خطوط ریزی که دور دهان به وجود می آیند.

خط لبخند و خطوط ریز زیادی که بر روی صورت به دلیل بالا رفتن سن به وجود می آیند باعث احساس ناخوشایندی در افراد و پایین آمدن اعتماد به نفس مخصوصا در خانم ها می شود که برای درمان این مشکل، بسیار راحت و با هزینه بسیار ناچیزی میتوان این خطوط ناخوشایند را که باعث کم شدن زیبایی در صورت می شود با استفاده از دستگاه های کربوکسی تراپی برطرف کرد.

 • درمان ریزش موی سر

روش های زیادی برای درمان ریزش مو وجود دارد که محبوب ترین آن ها استفاده از تکنیک کربوکسی تراپی است که افراد زیادی را توانسته به خود جذب کند. در این روش موهای جدید را برای رشد تحریک می کنند و مانع از ریزش مو می شوند. مدت زمان کربوکسی تراپی برای مو به این صورت است که معمولا در مدت 3 ماه مانع از ریزش مو می شوند و در مدت 3 تا 6 ماه مو رشد کرده و تراکم مو را مشاهده خواهید کرد.

در انجام این روش خواهید دید که کربوکسی تراپی گلبول های قرمز خون را وادار به آزاد سازی اکسیژن می کند که دلیل این کار این است که دی اکسید کربن بیشتری جذب شود که سپس توسط بدن دفع خواهد شد و در نتیجه گردش خون در محل موردنظر تحریک خواهد شد. اکسیژن رسانی به محلی که می خواهید کاشت مو انجام دهید سبب ایجاد عروق خونی می شود و مانند شیوه ی جوانسازی مو با لیزر این شیوه هم سبب تغذیه فولیکول مو می شود.

برای این که در کاشت مو با کربوکسی تراپی به نتیجه دلخواه خود برسید به چندین جلسه کربوکسی تراپی نیاز دارید. معمولا شروع جلسه های درمانی ریزش مو 4 تا 6 هفته خواهد بود و بعد از گذشت 4 تا 6 هفته با توجه به شرایط شما می توانید مدت درمان را تغییر دهید. معمولا بعد از گذشت 6 ماه می توانید نتیجه ی مطلوب خود را ملاحظه کنید ولی در بعضی از افراد ممکن است بعد از گذشت یک سال نتیجه ی دلخواه به دست آید که در افراد مختلف مدت زمان رسیدن به نتیجه ی مورد قبول متفاوت خواهد بود.

شما در حال خواندن مقاله کربوکسی تراپی شرق تهران هستید

 • درمان اگزمای پسوریازیس

کربوکسی تراپی یا همان تزریق کننده گاز کربنیک به زیر پوست، بهترین درمان برای اگزمای پسوریازیس می باشد، پسوریازیس درواقع مشکلی است که باعث پوسته شدن پوست شده که تنها در چند جلسه کربوکسی تراپی کاملا بهبود خواهد یافت به خصوص افرادی که دائما درگیر این بیماری و مشکل هستند با کربوکسی تراپی مشکلشان برطرف خواهد شد. جالب است بدانید که کربوکسی تراپی باعث درمان بیماری هایی مانند درد مربوط به روماتیسم و آرتریت می شود.

 • برطرف کردن بیماری های عروقی

کربوکسی تراپی باعت برطرف کردن بیماری های عروقی می شود که به خاطر بیماری دیابت به وجود آمده اند. می توانید بدون درد بیماری عروقی خود را به روش کربوکسی تراپی درمان کنید.

 • درمان ناهمواری های پوست

برای درمان و صاف شدن ناهمواری هایی که در پوست وجود دارند یکی از راه های بسیار موثر استفاده از تکنیک کربوکسی تراپی است که در واقع مکمل روش لیپوساکشن است. در روش کربوکسی تراپی با افزایش دادن جریان خود در قسمتی که دچار ناهمواری شده است مانع از پیری خیلی زود پوست می شود و باعث شادابی و جوان شدن پوست خواهد شد.

 

کربوکسی تراپی از چه مواد و دستگاهی استفاده می کند؟

کربوکسی تراپی تزریق گاز دی اکسید کربن در زیر پوست بیمار است. در تکنیک کربوکسی تراپی از سوزن های خیلی نازک و ظریف در زیر پوست بیمار برای تزریق استفاده می شود و از گاز بدون خطر دی اکسید کربن یا همان co2 در تکنیک کربوکسی تراپی استفاده می کنند.

درواقع بدن ما این تزریق را نوعی کمبود اکسیژن فرض می کند که باعث افزایش جریان خون در ناحیه ای که تزریق کرده اید می شود و به دلیل افزایش جریان خون در این ناحیه تزریق، ترمیم سلولی رخ می دهد.

کربوکسی تراپی از چه مواد و دستگاهی استفاده می کند؟
کربوکسی تراپی از چه مواد و دستگاهی استفاده می کند؟

معمولا بدن ما بعد از دیدن یک آسیب دیدگی مانند یک خراش و زخم خود را ترمیم می کند و بدون این که نیازی به دکتر و درمان خاصی داشته باشد بهبود پیدا می کند. معمولا مشکلاتی که در زیبایی شناسی اتفاق می افتد به دلیل از دست دادن ماده در پوست و پیش آمدن اختلال در ترکیب بدن خواهد بود و یا ممکن است به دلیل این باشد که مدام در معرض نور خورشید قرار گرفته اید و همچنین عامل دیگر روند پیری است که با تزریق دی اکسید کربن در نواحی مورد نظر خود باعث واکنش بدن شده که با تعامل بین دی اکسید کربن و عامل تنظیم کننده پرفیوژن بافت خواهد بود.

تکنیک کربوکسی تراپی

در تکنیک کربوکسی تراپی از یک دستگاه استفاده می شود که این دستگاه یک مخزن گاز دی اکسید کربن دارد که به وسیله ی بخش الکترونیک، خروجی دستگاه تنظیم خواهد شد. سرعت و میزان گاز خروجی به عواملی مانند محل درمان و نوع بیماری بستگی دارد که توسط پزشک معالج مشخص خواهد شد و گاز دی اکسید کربن به وسیله ی یک سوزن نازک به زیر پوست بیمار تزریق خواهد شد.

از لوازم کربوکسی تراپی می توان کپسول 3 لیتری مربوط به دی اکسید کربن، پدال پای برای تخلیه گاز دی اکسید کربن، نیدل تزریق به تعداد 20 عدد، لاین گاز به تعداد 10 عدد، دیسک فیلتر به تعداد 10 عدد، پروپ واژینال برای پالومای دیجیتال، ماساژور دستی و شارژی برای پالومای دیجیتال را نام برد.

تکنیک کربوکسی تراپی
تکنیک کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی چه تاریخچه ای دارد؟

کربوکسی تراپی که در گذشته به کربن دی اکسید درمانی معروف بود در سال 1932 کشف و شناخته شد به این صورت که برای بهبود زخم ها در آن زمان از استخرهایی که دارای آب های غنی دی اکسید کربن بود استفاده می کردند و این روش درمانی که بسیار موفقیت آمیز بود به روش درمان با دی اکسید کربن معروف شد.

تکنیک دی اکسید کربن درمانی در دهه ی 1950 به وسیله ی متخصصان قلب برای درمان کردن انسدادهای شریانی و اختلالاتی که به علت گردش خون و تجمع چربی ها در شریان کاربرد داشت.

در سال 1995 وقتی که اصطلاح کربوکسی تراپی معروف شد درمان های زیبایی شناسی و کاربرد کربوکسی تراپی در زیبایی در دنیا مخصوصا اروپا رواج پیدا کرد.

تزریق کردن گاز دی اکسید کربن یا co2 بیش تر از 70 سال است که در اروپا برای درمان بیماری هایی مانند بیماری های ایسمتیک عروق به کار می رود و در سال 2000 به وسیله ی کشور ایتالیا به عنوان یک روش درمانی و زیباسازی در دنیا معروف و شناخته شد.

امروزه تکنیک کربوکسی تراپی در سراسر جهان مخصوصا اروپا و شمال و جنوب آمریکا کاربرد بسیاری دارد و افراد زیادی را جذب کرده است. کشور عزیز ما نیز سال هاست که از روش جدید کربوکسی تراپی برای درمان انواع بیماری های زیبایی استفاده می کند و روش کربوکسی تراپی طرفداران بسیار زیادی در دنیا به دلیل عوارض بسیار کم و نتایج عالی به دست آورده است که کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر زرگنج فرد یکی از معروف ترین و بهترین ها در ایران محسوب می شود.

شما در حال خواندن مقاله کربوکسی تراپی شرق تهران هستید

چرا کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر زرگنج فرد محبوب است؟

کلینیک های بسیار زیادی در تهران درمان های زیباسازی را انجام می دهند. کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر زرگنج فرد به دلیل استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا و همچنین داشتن کادری حرفه ای به یکی از بهترین مراکز درمان و زیباسازی پوست در ایران تبدیل شده است و از سراسر ایران برای درمان بیماری های خود مانند افتادگی پوست، برطرف کردن جای جوش، درمان ریزش مو و … به کلینیک دکتر زرگنج فرد مراجعه می کنند که خوشبختانه در کلینیک دکتر زرگنج فرد اکثر بیماران از انتخاب و نتیجه عمل خود راضی هستند.

کربوکسی تراپی چه مزایایی دارد؟

کربوکسی تراپی از مزایایی که دارد می توان به  موارد زیر اشاره کرد :

 • کربوکسی تراپی عوارض بسیار کمی دارد، اینقدر عوارض کم و نادر است که درواقع می توان گفت کربوکسی تراپی عوارضی ندارد.
 • کربوکسی تراپی بدون درد است.
 • روش کربوکسی تراپی خونریزی به همراه ندارد.
 • زمان بسیار کمی نیاز دارد که بسته به نوع بیماری، زمان درمان متفاوت خواهد بود.
 • قیمت عمل های کربوکسی تراپی نسبت به سایر عمل ها بسیار مناسب است.
 • اکثر بیماران از نتایج عمل خود راضی هستند.
 • انجام کربوکسی تراپی باعث افزایش اعتماد به نفس در بیماران بعد از درمان می شود.
 • بعد از درمان بلافاصله می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید.

کربوکسی تراپی چه عوارضی در پی دارد؟

کربوکسی تراپی معمولا عوارضی در پی ندارد و اگر عوارضی رخ دهد بسیار کم و بدون خطر خواهد بود و این موضوع را در نظر داشته باشید که بدن انسان ها به طور معمول مقداری گاز دی اکسید کربن تولید و آزاد می کند و موضوع تزریق گاز دی اکسید کربن به پوست عملی غیرعادی نیست که به بدن شما آسیب وارد کند و از نظر تزریق گاز دی اکسید کربن نگرانی نداشته باشید.

از عوارضی که ممکن است اتفاق بیفتد درد بعد از کربوکسی تراپی است که معمولا بعد از چند ساعت برطرف می شود و جای نگرانی نیست. از عوارض بسیار نادر که خیلی کم اتفاق افتاده است کبودی و خش خش پوست است که بعد از گذشت چند ساعت بهبود پیدا می کند.

تورم بعد از تزریق

یکی دیگر از عوارضی که باعث نگرانی کسانی که کربوکسی تراپی انجام داده اند می شود تورم بعد از تزریق و در محل تزریق است که ممکن است برای بعضی ها اتفاق بیفتد و برای بعضی ها تورمی اتفاق نیفتد، در انسان های مختلف موضوع تورم یکسان نیست. معمولا با گذشت 48 ساعت مشکل تورم در محل تزریق برطرف خواهد شد و نیازی نیست به پزشک مراجعه کنید و احتمال این که تورم برطرف نشود خیلی نادر است ولی اگر بیش تر از 48 ساعت گذشت و شما هنوز هم دچار تورم در محل تزریق بودید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

بهداشت در هنگام تزریق

در مواردی که کم اتفاق افتاده است این است که اگر شما از مراکز حرفه ای و بهداشتی کربوکسی تراپی را انجام ندهید ممکن است اصول بهداشتی را رعایت نکنند و از وسایل یک بار مصرف استفاده نکنند که این امر باعث ایجاد عفونت در بیمار خواهد شد، دقت داشته باشید انتخاب یک مرکز کربوکسی تراپی از مهم ترین بخش عمل محسوب می شود که بهتر است قبل از درمان، درباره ی مراکز کربوکسی تراپی تحقیق کرده و بهترین را انتخاب کنید.

بعد از عمل کربوکسی تراپی نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، این است که مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی را جدی بگیرید. این مراقبت ها شامل این است که تا مدت 4 ساعت بعد از کربوکسی تراپی و تزریق به حمام، استخر، سونا، جکوزی نروید و سعی کنید در معرض آب قرار نداشته باشید. سعی کنید تا مدتی بعد از انجام عمل ورزش های سنگین انجام ندهید و به مدت یک ماه زیر تابش مستقیم آفتاب نروید چون پوست شما ممکن است حساس باشد و عارضه ای برای شما پیش آید.

توجه داشته باشید که کربوکسی تراپی مراقبت خاص و ویژه ای نیاز ندارد و تنها با رعایت نکاتی که گفته شد می توانید مطمئن شوید هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد.

بهداشت در هنگام تزریق
بهداشت در هنگام تزریق

چند جلسه برای انجام کربوکسی تراپی نیاز است؟

در تکنیک کربوکسی تراپی تعداد جلسات برای هر نوع بیماری متفاوت خواهد بود و قطعا پزشک شما با در نظر گرفتن همه ی عوامل بهترین تصمیم را برای شما خواهد گرفت و تعداد جلسات را تعیین خواهد کرد. عواملی مانند نوع جنس پوست شما، سن بیمار، عارضه بیمار در تعیین تعداد جلسات کربوکسی تراپی نقش خواهند داشت که در ادامه به صورت تخمین زده شده تعداد جلسات هر بیماری را خدمت شما عزیزان خواهیم گفت.

معمولا در تکنیک کربوکسی تراپی 6 تا 10 جلسه و در فاصله زمانی 1 الی 2 هفته ای می باشد و بسته به نوع بیماری و نظر پزشک ممکن است کم تر یا بیش تر شود. در کم کردن چربی های اطراف شکم و موضعی معمولا 8 تا 10 جلسه نیاز خواهد بود و فاصله ی هر جلسه تا جلسه قبل بهتر است 2 هفته باشد، در درمان سلولیت های پوستی مدت زمان 6 تا 10 جلسه نیاز خواهد بود و فاصله ی بین جلسه ها 1 یا 2 هفته خواهد بود

در درمان چین و چروک ها 4 تا 6 جلسه زمان می برد و فاصله ی بین جلسه ها 1 هفته خواهد بود. این زمان ها با توجه به ارزیابی پزشک شما ممکن است تغییر کند و نکته ای که بهتر است در نظر داشته باشید این است که این درمان ها دائمی نخواهند بود و معمولا باید 6 ماه یا یکسال یک بار تکرار شوند که این تکرار نیز در بیمار های مختلف یکسان نیست که در ادامه برای شما عزیزان خواهیم گفت که با انجام چه کارهایی می توانید مدت درمان کربوکسی تراپی که انجام داده اید را افزایش دهید.

بعد از انجام کربوکسی تراپی چه کارهایی بهتر است انجام دهیم؟

استفاده از یک رژیم غذایی سالم و تداوم در ورزش کردن و به طور کلی سبک زندگی سالم می تواند باعث شود که بعد از درمان و گذشت بیش از یک سال نتیجه ی عمل خود را داشته باشید و نیازی نباشد که هر 6 ماه یک بار به مرکز کربوکسی تراپی مراجعه کنید.

مخصوصا در مشکل سلولیت با رعایت کردن اصول و سبک زندگی سالم می توانید سال ها درمان مجدد آن را به عقب بیندازید و در پرداخت هزینه ی مجدد نیز برای درمان این نوع بیماری صرفه جویی کنید.

چه کسانی نباید کربوکسی تراپی را انجام دهند؟

افرادی که دارای بیماری ها و مشکلات زیر هستند نباید از تکنیک کربوکسی تراپی استفاده کنند:

 • خانم هایی که باردار هستند.
 • افرادی که دارای نارسایی کلیه هستند.
 • افرادی که نارسایی کلیه داشته و دیالیزی هستند.
 • بیمارانی که در دوره شیمی درمانی قرار دارند.
 • کسانی که دچار کم خونی هستند.
 • افرادی که دارای مشکلات مغزی می باشند.
 • کسانی که بیماری قلبی دارند.
 • کسانی که دچار مشکل تنفسی شدیدی هستند.
 • افرادی که مبتلا به صرع بوده یا سابقه ی غش دارند.
 • افرادی که فشار خون بالا و از نوع کنترل نشده دارند.
 • بیمارانی که مشکلات عصبی دارند.

کربوکسی تراپی شرق تهران چه میزان ماندگاری دارد؟

معمولا مدت ماندگاری کربوکسی تراپی شرق تهران و همه ی مراکزی که کربوکسی تراپی انجام می دهند 6 ماه خواهد بود و اگر کربوکسی تراپی با روالی معین انجام شود قطعا ماندگاری روش کربوکسی تراپی بالا خواهد رفت. سعی کنید هر 6 ماه یک بار به پزشک خود در کلینیک دکتر زرگنج فرد که از بهترین های این تکنیک هستند مراجعه کنید.

بیماران برای انجام کربوکسی تراپی چه حسی دارند؟

همانطور که گفته شد درمان با کربوکسی تراپی بدون درد خواهد بود و معمولا پزشکان نیم ساعت قبل عمل از پماد بی حسی برای جلوگیری از احساس درد در بیمار استفاده میکنند، اما ممکن است برای کسانی که می خواهند از این روش استفاده کنند مخصوصا کسانی که برای بار اول می خواهند به کربوکسی تراپی اقدام کنند

این روش کمی عجیب به نظر بیاید و ممکن است شما به خاطر بیماری که دارید کمی درد داشته باشید یا از سوزن کربوکسی تراپی بترسید که در این صورت از مسکن برای شما استفاده می شود و با توجه به اینکه چه منطقه ای از بدن شما مورد درمان قرار گرفته است حس های مختلفی نیز خواهید داشت

مثال

برای مثال اگر برای درمان سیاهی زیر چشم اقدام کرده اید ممکن است بعد از این که گریه کنید پف در آن ناحیه ایجاد شود که با گذشت چند دقیقه کاملا برطرف خواهد شد. در پایان عمل که عملی سرپایی خواهد بود بسیار از انجام کربوکسی تراپی احساس رضایت خواهید داشت

و این که نکته ای که بسیار مهم است این است که انتخاب کلینیک مناسب با افرادی خوش برخورد و باتجربه قطعا آرامش را چه در قبل عمل و چه در بعد عمل برای شما عزیزان به ارمغان می آورد که قطعا انتخاب کربوکسی تراپی در کلینیک دکتر زرگنج فرد انتخاب بسیار مناسبی برای کسانی است که به شدت در انتخاب مرکز مناسب حساس و سخت گیر هستند خواهند بود.

امیدواریم مقاله فوق مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و برای شما مفید بوده باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید