میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی
کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی

لیست موضوعات

کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی

امروز قصد داریم موضوعی را با عنوان کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی برای شما دوستان مورد بررسی قرار دهیم.

کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی
کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی

اگر قصد انجام کربوکسی تراپی دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب قرار دارد تماس بگیرید

امروزه با به وجود آمدن راه هایی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن دیگر نیازی به رژیم های سخت و یا انجام فعالیت های دشوار نیست. یکی از این روش ها کربوکسی تراپی است که باعث می شود تا سلولیت بهبود یافته و در نتیجه چربی های موضعی را کاهش دهد در این مقاله هر آنچه را که باید در خصوص کربوکسی تراپی بدانید به شما خواهیم گفت با ما همراه باشید.

در ادامه می خواهیم به تعدادی از سوالاتی که شما عزیزان در این خصوص پرسیده بودید پاسخ دهیم:

 • آیا از روش کربوکسی تراپی برای لاغری اطلاعی دارید؟
 • از چگونگی انجام تزریق کربوکسی تراپی چیزی می دانید؟
 • آیا گاز کربن دی اکسید در روش کربوکسی تراپی می تواند سمی می باشد؟
 • کربوکسی تراپی برای لاغری چه فوایدی را می تواند به دنبال داشته باشد؟
 • آیا کربوکسی تراپی می تواند مزایایی داشته باشد؟
 • از نقایصی که کربوکسی تراپی می تواند درمان کند مطلع هستید؟
 • کربوکسی تراپی چگونه می تواند موجب جوان سازی پوست شود؟
 • آیا روش کربوکسی تراپی شامل موارد منع استفاده می شود یا خیر؟
 • اقداماتی که باید پیش و پس از کربوکسی تراپی از آن آگاه باشید؟
 • کربوکسی تراپی باید چند جلسه انجام شود تا نتیجه آن مشخص شود؟
 • دستگاه کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند و به چه صورتی میزان گاز CO2 را کنترل می کند؟
 • آیا کربوکسی تراپی می تواند کمکی به ترک های سطح پوست داشته باشد؟
 • آیا از هزینه هایی که کربوکسی تراپی دارد آگاهی دارید؟
 • در خصوص کربوکسی تراپی چه نکاتی حائز اهمیت هستند؟
 • آیا پس از تزریق کربوکسی تراپی عفونت ایجاد می شود یا خیر؟
 • چه کسانی فاکتور انجام کربوکسی تراپی را دارند؟
 • آیا تا به حال درباره ی تاریخچه ی کربوکسی تراپی مطالعه داشته اید؟

آیا از روش کربوکسی تراپی برای لاغری اطلاعی دارید؟

کربوکسی تراپی روشی بسیار ساده و نوین است که سبب بهبودی سلولیت هاشده همچنین چربی های موضعی را نیز حذف می کند. این روش بدون بهره گیری از عمل جراحی انجام می شود و تنها با تزریق گاز کربن دی اکسید که از طریق کانولا و سوزن شماره 30 صورت می گیرد. در واقع این گاز سبب اکسژن بیشتری را به آن ناحیه انقال می دهد در نتیجه بدن بیش از پیش سوخت وساز می کند.

از همین رو مواد محلولی که در بین سلول ها قرار دارند را کم کرده که این امر باعث سفت تر شدن بافت های زیر پوستی می شود. کربوکسی تراپی با بهاره برب از روش مکانیکی و همچنین حذف بافت های چربی سلولیت ها را بهبود می دهد.

آیا از روش کربوکسی تراپی برای لاغری اطلاعی دارید؟
آیا از روش کربوکسی تراپی برای لاغری اطلاعی دارید؟

بدون درد و خطرات جانبی

اگر می خواهید درباره ی درد یا خطرات آن بدانید باید بگوییم که تقریبا بدون درد و خطرات جانبی است اما گزارش هایی هم مبنی بر این که برخی بیماران در اطراف محلی که دی اکسید کربن تزریق شده احساس سوزش داشتند وجود داشته که البته مقطعی است و پس از مدت کوتاهی از بین می رود.

لازم به ذکر است که چون کربن دی اکسید گردش خون را بالا می برد و اکسیژن بیشتر د رآننواحی نقل و انتقال می یابند در نتیجه احتمال اینکه به مدت 10 تا 20 دقیقه ناحیه تحت درمان گرمای بیشتری نسبت به سایر نقاط بدن داشته باشد طبیعی است. این گاز که در میان بافت ها حرکت دارد به ریه انتقال یافته و از آن طریق دفع خواهد شد که البته درصد ناچیزی از آن هم به بی کربنات تبدیل می شوند راه دفع بی کربنات ها از طریق کلیه است.

بر اساس مطالعاتی که در خصوص کربوکسی تراپی صورت گرفته است هیچ مسمومیت یا خطر جدی گزارش نشده است برخلاف عمل های جراحی که به مراقبت های قبل و بعد نیاز دارند کربوکسی تراپی هیچ محدیدت خاصی شامل آن نمی شود و فرد پس از تزریق همانند گذشته می تواند روال عادی زندگی خود را ادامه دهد.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

از چگونگی انجام تزریق کربوکسی تراپی چیزی می دانید؟

در کربوکسی تراپی با استفاده از یک سرنگ که حاوی گاز کربندی اکسید است و همچنین یک سر سرنگ شماره 30 به لایه ی هیپودرم پوست این گاز را تزریق می کنند. که باید حتما با زاویه 30 درجه تزریق شود زیرا ممکن است به لایه های دیگر پوست تزریق شود و عملکرد مناسب را نداشته باشد برای هر قسمت 50 سی سی از این گاز کفایت می کند. البته این میزان برای شکم بیشتر است چیزی حدود 250 تا 300 سی سی باید باشد. اگر تزریق با تفنگ انجام شود کار بسیار راحت تر از تزریق با سرنگ است.

از چگونگی انجام تزریق کربوکسی تراپی چیزی می دانید؟
از چگونگی انجام تزریق کربوکسی تراپی چیزی می دانید؟

حذف سلولیت

برای حذف سلولیت به صورت کامل باید 15 تا 20 جلسه کربوکسی تراپی تزریق شود، برخی از پزشکان تسخیص می دهند که فرد باید یک روز در میان برای تزریق در مطلب حضور یابند از برخی دیگر معتقدند که در هفته یک جلسه هم می تواند نتیجه دلخواه را به ارمغان آورد. مدت زمان تزریق 10 تا 15 دقیقه به طول می انجامد در بیشتر افراد پس از جلسه 5 می توان تغییرات مثبت را حس کرد.

حذف سلولیت
حذف سلولیت

چنانچه افرادی که مراحل درمانی این تزریق را به طور کامل انجام دهند و پس از آن از انجام ورزش های متناسب خودداری نکنند همچنین رژیم غذایی مناسبی داشته باشند می توانند نتایج کربوکسی تراپی را تا چند سال در خود مشاهده کنند. عوارضی که این روش درمانی می تواند برای افراد داشته باشد معمولا به صورت احساس درد، خونمردگی، سنگینی، احساس وجود هوا در زیر پوست است که پس از مدت کوتاهی به صورت کامل از بین می روند.

حذف سلولیت
حذف سلولیت

آیا گاز کربن دی اکسید در روش کربوکسی تراپی می تواند سمی باشد؟

گاز کربن دی اکسید همان گازی است که ما در بازدم خود درهوا منتقل می کنیم در واقع گلبول های قرمز بدن وظیفه دارند تا اکسیژن را دریافت کنند، در بدن گسترش دهند و اعضای مختلف بدن آن را به کربن دی اکسید تبدیل کنند سپس از طریق ریه ها از بدن دفع شود در نتیجه این گاز در دسته گاز های سمی قرار ندارد به دلیل اینکه در سوخت و ساز بدن نقش مستقیمی دارد.

آیا گاز کربن دی اکسید در روش کربوکسی تراپی می تواند سمی باشد؟
آیا گاز کربن دی اکسید در روش کربوکسی تراپی می تواند سمی باشد؟

اثر بخشی که کربوکسی تراپی برای لاغری دارد مانند بسیاری از روش های دیگر از سوی جامعه ی پزشکی مورد تایید قرار گرفته شده است حتی از جانب پزشکان به مراجعه کنندگان توصیه می شود که از این روش استفاده کنند. از آن جایی که این روش درمانی هزینه ی بسیار مقرون به صرفه و علاوه بر آن اثر بخشی بسیار عالی نیز برای لاغری به دنبال داشته در نتیجه می تواند در بین گزینه هایی که برای لاغری وجود دارند صدر نشین جدول باشد.

در بسیاری از کشور های اروپایی و پیشرفته دنیا از روش کربوکسی تراپی برای لاغری بهره می برند که اتفاقا متقاضیان بسیاری هم دارد که به دنبال اندامی زیبا و ایده آل هستند.

کربوکسی تراپی برای لاغری چه فوایدی را می تواند به دنبال داشته باشد؟

 • کربوکسی تراپی برای تمامی پوست ها می تواند قابل استفاده باشد.
 • برای تمامی نواحی بدن می تواند قابل استفاده باشد و چربی ها را به صورت ناحیه ای هدف قرار می دهد.
 • موجب بهبودی در سولیت ها می شود.
 • پس از 5 جلسه تزریق می توان کاهش سایز و به دنبال آن لاغری را احساس کرد.
 • کسانی که از عمل جراحی لیپوماتیک برای لاغری استفاده کرده اند می توانند جهت یکنواخت کردن چربی ها از روش کربوکسی تراپی بهره ببرند.
 • به دلیل اینکه در کربوکسی تراپی گاز دی اکسید کربن را به بافت های چربی زیر پوستی تزریق می کنند که منجر به آب شدن چربی ها می شود در نتیجه می توان از آن برای انواع نواحی مختلف بدن مثل ران، بازو، شکم، پا، معده و… استفاده کرد.
 • به طور طبیعی با بالا رفتن جریان خون اکسیژن بیشتری در اختیار سلول ها قرار می گیرد و دی اکسید کربنی که تولید می شود از راه ریه ها دفع می شود به طور کلی با بالا رفتن میزان اکسیژن سوخت وساز بدن هم بالا می رود که منجر به لاغری و حذف سلول های چربی می شود.
 • از طرفی دیگر گار دی اکسید کربن برای سلول های چربی نوعی ترکیب سمی محسوب می شود که با سلول های چربی واکنش نشان داده موجب ترکیدن و از بین رفتن آنها می شود.
کربوکسی تراپی برای لاغری چه فوایدی را می تواند به دنبال داشته باشد؟
کربوکسی تراپی برای لاغری چه فوایدی را می تواند به دنبال داشته باشد؟

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

آیا کربوکسی تراپی می تواند مزایایی داشته باشد؟

کربوکسی تراپی قادر است تا در درمان اکثر مشکلات پوستی یا بیماری هایی مانند چاقی باشد این روش درمانی بیشتر زمانی بای ما کاربرد دارد که نیاز به بهبود حمایت عروقی و همچنین بهبود درد های موضعی داشته باشیم. در روش سنتی آن توانسته است نتایج مثمر ثمری را در درمان بیماری هایی مثل آسیب های عروقی، بیمار های کم خونی حاد مثل سندروم دیابت، مور بوس بورگر، سندروم رینود، نقص سیاهرگی حاد و لمفاتیکی داشته است.

کشفیات جدید درمان نقص قابل بازگشت با میکروآنژیوپسی همراه است. در شاخه ی پوست شناسی روش فوق برای درمان زخم هایی مانند زخم پا، درمان اختلالات مو، برخی اوقات برای درمان پسوریازیس، اسکرودرمی و آنژیوکتاتیک روزاسه آ می تواند موثر واقع شود.

با تمام این تعاریف گاهی پیش می آید که در طول درمان کربوکسی تراپی برخی از رگ های نازک و کوچک که پشت پلک ها یا روی گونه ها هستند کمتر شده یا به کلی از بین می روند و این مشکل به دلیل اتساع رگی درتکرار گرایش به نرمال سازی به وجود می آید. علاوه بر درمان این بیماری ها کربوکسی تراپی برای درمان بیماری هایی مثل اختلالات ناخن، ویتیلیگو و اریسپلاس نیز بهترین نتایج را داشته که قابل بازگشت هم نیستند.

آیا کربوکسی تراپی می تواند مزایایی داشته باشد؟
آیا کربوکسی تراپی می تواند مزایایی داشته باشد؟

از نقایصی که کربوکسی تراپی می تواند درمان کند مطلع هستید؟

کربوکسی تراپی می تواند نقص هایی را در تمام نقاط بدن بهبود بخشد که شامل مواردی همچون اختلالات تنفسی شدید، نقص شدید کلیه، نقص شدید قلب، بیمارانی که با مسدود کننده های کربو آنهیداز که فراموشی دارند درمان شده اند، نقص حاد کبد با کاهش سطوح پروتئین پلاسما و قانقارین گازی می باشد

از نقایصی که کربوکسی تراپی می تواند درمان کند مطلع هستید؟
از نقایصی که کربوکسی تراپی می تواند درمان کند مطلع هستید؟

کربوکسی تراپی چگونه می تواند موجب جوان سازی پوست شود؟

کربوکسی تراپی می تواند در جوان سازی پوست نیز موثر واقع شود از جمله مواردی که می توان برای جوان سازی با کربوکسی تراپی ذکر کرد شامل موارد زیر است:

 • رفع تیرگی های اطراف چشم
 • رفع ترک های پوستی که ناشی از بارداری یا چاق شدن است و اصطلاحا به آن استرچ مارک گفته می شود.
 • کاهش دهنده سلولیت و کاهش توده های چربی موضعی
 • کاهش دهنده و از بین برنده ی چروک های صورت و اطراف چشم
 • از بین برنده ی اسکار های ناشی از سوختگی، آکنه و جراحی
 • از بین برنده ی پسوریازیس
 • پدیده ی رینود را از بین می برد
 • رفع زخم های عروقی
 • کاهش دهنده ی بیماری هیا ایسکمیک اندام تحتانی
 • رفع افتادگی و شل شدن پوست
 • در جوان سازی پشت دست، دکلته و حتی گردن موثر است
 • درمان بیماری های erectile
 • از بین برنده ی خطوط لبخند و خطوط رز گوشه لب ها
 • کمک به یکنواخت سازی قبل و بعد از لیپوساکشن
 • کمک به رشد مجدد مو ها
 • کاهش دهنده ی درد های عضلانی و اسپاسم هایی که در ورزش به وجود می آیند

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

آیا روش کربوکسی تراپی شامل موارد منع استفاده می شود یا خیر؟

این روش هم همانند هر روش درمانی دیگر می تواند برای برخی از افراد ممنو باشد یا بهتر است که دسته ی خاصی از افراد آن را انجام ندهند. افرادی که نباید کربوکسیتراپی را انجام دهند شامل دسته ی زیر می باشند که شامل:

 • بیمارانی که مشکلات کلیوی دارند
 • اشخاص که دیالیزی هستند
 • بانوانی که در دوره ی بارداری به سر می برند
 • افرادی که به بیماری سرطان دچار شده اند
 • کسانی که شیمی درمانی انجام می دهند
 • کسانی که یک عمل جراحی انجام داده اند و هنوز جای عمل باز است
 • کسانی که از کم خونی شدید رنج می برند
 • افرادی که به بیماری صرع مبتلا هستند
 • مبتلایان به بیماری های مغزی
 • کسانی که بیماری های چشمی دارند و در اصطلاح به آن گلوکوم می گویند
آیا روش کربوکسی تراپی شامل موارد منع استفاده می شود یا خیر؟
آیا روش کربوکسی تراپی شامل موارد منع استفاده می شود یا خیر؟

اقداماتی که باید پیش و پس از کربوکسی تراپی از آن آگاه باشید؟

اگر می خواهید درمان با کربوکسی تراپی بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد پس بهتر است از قبل مشورت های لازم را با پزشک خود داشته باشید و راهنمایی های لازم را از او بخواهید.

مثلا از تعداد جلساتی که باید برای شما صورت گیرد آگاه شوید زیرا این تعداد جلسات برای هر کسی تعداد مشخصی است و برای همه یکسان نیست، علاوه بر آن پزشک باید توضیحاتی را در خصوص میزان دی اکسید کربن تزریقی که برای شما استفاده می شود بگوید

همچنین هزینه ای که برای هر جلسه باید پرداخت کنید دلیل این توضیحات این است که شما شرایط خود را با توضیحات پزشک مقایسه کرده در صورت تمایل این روش درمانی را انجام دهید.

لازم به ذکر است که دوره نقاهت کربوکسی تراپی طولانی مدت نبوده در نتیجه نیازی نیست که مراقبت های زیادی پس از تزریق انجام دهید. شما پس از اینکه کربوکسی تراپی را انجام دادید به راحتی می توانید طبق روال همیشگی به کارهای روزمره خود برسید.

 

اقداماتی که باید پیش و پس از کربوکسی تراپی از آن آگاه باشید؟
اقداماتی که باید پیش و پس از کربوکسی تراپی از آن آگاه باشید؟

اما یکسری از نکات وجود دارند که رعایت آن ها ضروری است مثلا

 • تا 4 ساعت پس از تزریق از دوش گرفتن و رساندن رطوبت به نواحی تزریق شده خودداری کنید این استثنا شامل استخر، سونا و جکوزی می باشد.
 • بهتر است تا 24 ساعت پس از تزریق از دوش آب سرد استفاده نکنید.
 • توصیه می کنیم پس از تزریق کربوکسی تراپی به مدت 30 روز از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم آفتاب جدا خودداری کنید.
 • از انجام ورزش های سخت و سنگین برای یک مدت خودداری کنید
 • حتما از کرم ها و دارو هایی که پزشک متخصص برای شما تجویز کرده است استفاده کنید، حتی پیشنهاد می شود به طور کامل آن ها را مصرف کنید.
 • در صورتی که پزشک شما تشخیص دهد که بعد از تزریق کربوکسی تراپی لزوم به معاینه دیده می شود حتما نزد دکتر بروید و پشت گوش نیناندازید.
 • مدت زمانی که برای کربوکسی تراپی لازم است بین 10 تا 15 دقیقه برای هر شخص و بنابر قسمتی که قرار است تریق در آن انجام شود متفاوت است
 • بی حسی ناشی از تزریق پس از 30 دقیقه از بین می رود
 • مثل هر تزریق دیگری این تزریق هم آثاری مثل کبودی به دنبال دارد که بعد از گذشت 2 الی 3 روز از بین می روند.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

کربوکسی تراپی باید چند جلسه انجام شود تا نتیجه آن مشخص شود؟

در روش کربوکسی تراپی که برای رفع یا کاهش ترک های پوستی انجام می شود تعداد جلساتی که که تزریق انجام می شود حائز اهمیت است. هرچقدر که ترک های روی پوست بیشتر باشد و عمق آن ها بیشتر باشد تعداد جلسات نیز افزایش می یابد و هرچقدر که این ترک ها کمتر باشند جلسات کمتری لازم است در نتیجه میزان آسیب پوستی رابطه مستقیمی با تعداد جلسات دارد.

البته اینکه بدن هر فرد چه واکنشی نسبت به کربوکسی تراپی نشان می دهد نیز مسئله ای است که باید به آن دقت کرد. به طور مثال برخی از افراد واکنش سریع تری به گاز کربن دی اکسید نشان می دهند یعنی خون رسانی با سرعت بیشتری صورت می گیرد که همین مسئله سبب می شود تا روند درمانی تسریع پیدا کند از همین رو تعداد جلساتی که باید کربوکسی تراپی انجام شود کاهش پیدا می کند.

تشخیص پزشک

با توجه به تمامی توضیحات نمی توان تعداد دقیقی را بیان کرد و در این مسئله تنها پزشک است که می تواند نتیجه دقیقی را به شما شرح دهد. کربوکسی تراپی روشی درمانی است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است دلیل این محبوبیت شاید شرایطی باشد که کربوکسی تراپی از آن برخوردار است و همین امر آن را نسبت به سایر روش ها ارجعیت داده است.

دقت داشته باشید که اگر قصد دارد از این روش درمانی بهر ببرید حتما از قبل راجع به پزشکی که قرار است شما را ویزیت و تزریق را انجام دهد تحقیق کنید و از تجربیات او مطلع شوید زیرا بسیار مهم است. گاهی اوقات پیش آمده که این روش تا پایان نتایج دلخواه را نداشته است اما معمولا از جلسه 5 به بعد می توان نتیجه دلخواه را مشاهده کرد.

درمان نقاط مختلف تعداد جلسات مختلفی نیز لازم دارد مثلا برای درمان سلولیت 6 تا 10 جلسه لازم است که برای هر فرد متفاوت می باشد و پس از گذشت یک تا دو هفته تزریق بعدی انجام می شود. یا برای رفع ترک های پوستی 4 تا 6 جلسه کفایت می کند تزریق بعدی باید پ از یک هفته انجام شود.

برای سرعت بخشیدن به روند درمانی می توان از ماساژ و کاپینگ گم استفاده کرد زیرا این روش ها می توانند به خون رسانی کمک کنند. طبق توصیه ای که پزشکان به مراجعه کنندگان دارند بهتر است هر سال آن را تمدید کنند تا مانع بازگشت ضایعات پوستی شود.

 

دستگاه کربوکسی تراپی چگونه عمل می کند و به چه صورتی میزان گاز CO2 را کنترل می کند؟

برای تزریق گاز مورد نظر به پوست از دستگاه های مختلفی استفاه می کنند که هر یک به نحوی میزان کربن دی اکسید تزریقی را کنترل می کنند اما عملکرد همه ی آن ها به یک صورت است و همه ی آن ها قطعاتی شبیه به هم دارند.

در دستگاه های کربوکسی تراپی مخزنی تعبیه شده است که گاز کربن دی اکسید در آن قرار می گیرد و با استفاده از لوله هایی پلاستیکی به سیستمی تنظیم کننده وصل شده اند. سرعت مقدار گازی که باید به پوست تزریق شود را خود پزشک تحت نظارت دارد.

پس از اینکه گاز کربن دی اکسید از مخزن خارج شد به دستگاه تنظیم کننده وارد می شود و سپس به لوبه های استریل ورود پیدا می کند، این لوله ها فیلتر هایی دارند تا اگر احیانا ناخالصی هایی وجود داشت از طریق این فیلتر ها به گاز خالص تبدیل شوند و در مرحله آخر با استفده از یک سوزن کوچک در نواحی مد نظر تزریق می شود.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

طول درمان در نقاطی که پوست نازک دارد ادامه دار خواهد بود

لازم به ذکر است که به هنگام تزریق گاز کربن دی اکسید به نقاطی از پوست که نازک تر هستند مثل گردن باید 4 تا 8 جلسه طول درمان ادامه داشته باشد و هر سه هفته یک بار باید تزریق صورت گیرد برای چنین نقاطی میزان گازی که معمولا توسط پزشکان تزریق می شود 80 میلی لیتر یا 80 سی سی در دقیقه است. سوزنی که مناسب این قسمت ها می باشد از نوع G30 است هر تزریق که انجام می شود باید بین 1 تا 2 سانتی متر با تزریق بعدی فاصله داشته باشد.

هنگامی که دکتر متخصص تزریق را انجام می دهد ابتدا از ترک هایی که عمق بیشتری دارند شروع به تزریق می کند و پس از آن به سراغ ترک هایی که عمق کمتری دارند و سطحی هستند می رود.

بانوان باردار

روش فوق برای بانوانی که باردار هستند و یا فرادی که بیماری های عفونی دارند مناسب نمی باشد و توصیه نمی شود. علاوه بر اگر بانوانی که باردارند بخواهند اقدام به کربوکسی تراپی کنند پس از این که وضع حمل کردند ترک های پوستی شدید تر می شود در نتیجه پیشنهاد می شود که تا مدتی پس از زایمان از انجام کربوکسی تراپی خودداری کنند، و یا افرادی که بیماری های عفونی دارند ابتدا به درمان بیماری فوق بپردازند و سپس کربوکسی تراپی را انجام دهند.

هزینه ای که کربوکسی تراپی در درمان ضایعات پوستی برای مراجعه کنندگان در بر دارد بسیار کمتر از سایر گزیه های موجود است همچنین درد یا دوره ی نقاهت بلند مدتی ندارد مهم ترین تفاوتی که آن را نسبت به سایر روش ها متمایز کرده این است که عارضه ی خاصی را بای بیمار به دنبال ندارد همین عوامل سبب محبوبیت دو چندان این روش شده است.

جزئیاتی که در خصوص دستگاه کربوکسی تراپی می توانیم در اختیار شما قرار دهیم:

 • در کشور روسیه تولید می شود.
 • به دلیل اینکه بتوان آن را به راحتی حمل کرد وزن بسیار کمی دارد.
 • ارگونومیک آن طوری است که بتوان به راحتی در دست قرار بگیرد طراحی آن مانند یک قلم ظریف است.
 • به تعمیرات پیچیده یا نگهداری های خاص احتیاجی ندارد.
 • تشکیل شده از سه قسمت اصلی است
 • سر دستگاه که به عنوان مغز کل دستگاه محسوب می شود که خود این سری، دریچه ای جهت تنظیم کردن فشار گاز به هنگام تزریق مجهز است.
 • قسمت دوم آن مختص به دریچه ای است که به دریچه ی ایمنی معروف است کار این درچه تنظیم فشار است اما تفاوت آن با قسمت قبلی این است که این درچه می تواند بیش از پیش فشار را محدود کند.
 • بدنه ی اصلی که کارتریج گاز کربن دی اکسید در آن تعبیه شده است و هنگام تخلیه این امکان وجود دارد تا آن را تعویض کنید.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

آیا کربوکسی تراپی می تواند کمکی به ترک های سطح پوست داشته باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله کربوکسی تراپی می تواند ترک هایی که در سطح پوست ایجاد شده اند را درمان کند. برخی بر این عقیده اند که با ورزش و داشتن تغذیه ای مناسب می توان به رفع این ترک ها کمک کرد، اما اینگونه نیست و هرگز نمی توان با تغذیه یا ورزش این ترک ها را از بین برد زیرا سطح پوست آسیب دیده است و تنها با تزریقات مختلف رفع می شوند و جای آن ها پر می شود.

زمانی که کلاژن پوست از بین برود کشیدگی پوست را به دنبال دارد که خود منجر به ایجاد ترک بر روی پوست می شود. چنین ضایعه پوستی به طور معمول برای بانوانی که باردار هستند یا افرادی که چاق می شوند به وجود می آید. کربوکسی تراپی می تواند علائم کشش پوست را درمان کند و برای انواع پوست مناسب می باشد.

با تزریق گاز کربن دی اکسید به زیر پوست می توان تولید کلاژن و الاستین را بالا برد در نتیجه مقاومت پوست بیشتر می شود به بیانی دیگر پوست ضخیم می شود. با ضخیم شدن سطح پوست ترک های پوستی نیز از بین می روند یا مقدار آن ها به حداقل می رسد. امروزه تزریق کربوکسی تراپی برای رفع ترک های سطح پوست محبوبیت خاصی را بین مردم به دست آورده است.

آیا از هزینه هایی که کربوکسی تراپی دارد آگاهی دارید؟

هزینه هایی که کربوکسی تراپی می تواند برای مراجعه کنندگان در برداشته باشد به عواملی متعددی بستگی دارد که هر یک از آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردارند. از عواملی که در خصوص قیمت می تواند تفاوت های زیادی را ایجاد کند مرکزی است که تزریق در آن انجام می شود زیرا مراکزی که کارکنان مجرب و پزشکان با تجربه ای دارد معمولا هزینه های بیشتری را دربر می گیرند.

خود پرشک نیز فاکتور بسیار مهمی است که باز هم می تواند بر قیمت تاثیر گذار باشد هر چقدر که دکتر مهارت بیشتری به هنگام تزریق داشته باشد نتیجه ی بهتری نیز خواهد داشت همین امر می توان سبب شود تا یک پزشک دستمزد کارش را بگیرد که هر چه کار بهتر باشد دستمزد نیز بیشتر است.

در خصوص کربوکسی تراپی چه نکاتی حائز اهمیت هستند؟

استفاده های بالینی از کربوکسی تراپی: علاوه بر اینکه با خون رسانی و گردش اکسیژن را بالا می برد می تواند به از بین بردن سیاهی های اطراف چشم، از بین بردن علائم کششی پوست، بهبود سلولیت، کاهش یا درمان ریزش مو، جوان سازی پوست و همچنین از بین برنده چربی های زائد کمک کند.

قسمت هایی از بدن که کربوکسی تراپی تاثیرات مثبت برای آن ها دارد:

برخی از نواحی بدن هستند که با تزریق کربوکسی تراپی می توانند نسبت به سایر قسمت های بدن تاثیرات بیشتری در جهت مثبت بگیرند به طور مثال: تیرگی های اطراف چم، تیرگی و افتادگی زیر گردن، ترک ها و افتادگ بازو، ترک های شکم و ران که در اثر کاهش یا افزایش بیش از حد معمول به وجود می آیند، تزریق کربوکسی تراپی به معده به منظور کم اشتهایی و لاغر شدن.

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

مزیت های بهر بردن از کربوکسی تراپی:

همانطور که در قسمت قبل گفته شد در هر ناحیه ای که گاز کربن دی اکسید تزریق شود خون رسانی در آن ناحیه افزایش می یابد اما علاوه بر خون رسانی و افزایش اکسیژن در بافت ها، میزان کلاژن و الاستین نیز افزایش می یابند، همچنین برای از بین بردن خطوط ریز که در صورت وجود دارند نیز موثر است با رفع چین و چروک های پوست شادابی و سرزندگی در پوست را به ارمغان می آورد.

برای حذف چین و چروک ها از پوست روش های دیگری نیز مطرح هستند که نسبت به تزریق کربوکسی تراپی از دوام کمتری برخوردارند اما دقت داشته باشید که این بدان معنا نیست که با انجام کربوکسی تراپی دیگر نیازی به تمدید آن نمی باشد بلکه برای حفظ مکانیسم اثر لازم است تا در وقت مناسب حداقل سالی یکبار جهت انجامدوباره ی آن نزر متخصص بروید.

مزیت های بهر بردن از کربوکسی تراپی:
مزیت های بهر بردن از کربوکسی تراپی:

تزریق کربوکسی تراپی برای سیاهی ها و لکه های اطراف چشم:

روش فوق می تواند مویرگ هایی که به صورت پنهان در زیر پلک ها قرار گرفته اند وهمچنین ترمیم لایه ای از کلاژن که در پشت چشم است تاثیر مثبت داشته باشد. چنانچه کربن دی اکسید در این نقاط تزریق شود به دلیل اینکه بسیار حساس هستند باید با فشار کم و دقت دو چندان تزریق صورت گیرد. با اکسیژن رسانی به این نقاط می توان سموم نهفته شد در این نواحی را از طریق کربن دی اکسید دفع کرد و تیرگی های اطراف چشم را از بین برد.

تزریق کربوکسی تراپی برای درمان ترک های سطح پوست:

هرگاه کلاژن های پوست دچار آسیب شوند یا مقدار آن ها از حالت طبیعی کمتر شود علائمی که نشان دهنده ی کشش در پوست نمایان می شود، نشانه های فوق اغلب در مادران باردار مشاهده می شود. با تزریق گاز کربن دی اکسید علائم ناشی از کشش پوست از بین رفته با کاهش می یابند.

حذف چربی با کربوکسی تراپی:

در روشش فوق به درمان سلولیت و همچنین از بین رفتن چربی های اضافی بدن کمک می شود. دقت داشته باشید تزریقی که برای تیرگی های اطراف چشم انجام می شد روشی کاملا متفاوت با این تزریق است ن تنها این تزریق بلکه هر نقطه از بدن که گاز کربن دی اکسید باید تزریق شود با دیگر نقاط معمولا در اندازه گاز و نحوه ی انتقال آن به بافت ها متفاوت است. به نحوی که در این روش به صورت مستقیم به نواحی آسیب دیده گاز انتقال پیدا داده می شود دلیل این کار این است تا چربی ها به طور کامل از بین روند.

معایب گاز دی اکسید کربن:

لازم به ذکر است که گاز کربن دی اکسید از آن جا که به صورت طبیعی در بدن یافت می شود در نتیجه نمی تواند هیچ ضرر خاصی برای انسان داشته باشد. ما با دریافت اکسیژن و گسترش آن در بدن و سپس تبدیل آن به کربن دی اکسید از طریق ریه ها به دفع آن می پردازیم

این واکنش در فتوسنتز کنندگان برعکس انسان است یعنی آن ها کربن دی اکسید را دریافت کرده و طی یک فرآیند به اکسیژن تبدیل می کنند. لازم به ذکر است که هر گازی مانند دی اکسید کربن بی خطر نیست مثلا منواکسید کربن که از سوختن مواد نفتی ایجاد می شود اثری کشنده دارد.

احساس درد هنگام تزریق کربوکسی تراپی:

انجام این روش معمولا بدون درد است به دلیل این که پزشک متخصص به هنگام تزریق از بی حسی های موضعی استفاده می کند، اما این امکان وجود دارد که برخی از افراد نسبت به این بی حسی ها مقاومت نشان دهند و درد کمی را احساس کنند یا بعضی از کسانی که پوستی نازک دارند امکان دارد درد های ناشی از تزریق را احساس کنند. در روش فوق هیچ به استراحت و بستری شدن نیازی نیست این تزریق به قدری راحت انجام می شود که پس از تزریق می توانید به کارهای روزمره خود ادامه دهید.

احساس درد هنگام تزریق کربوکسی تراپی:
احساس درد هنگام تزریق کربوکسی تراپی:

شما در حال مطالعه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی هستید

آیا پس از تزریق کربوکسی تراپی عفونت ایجاد می شود یا خیر؟

این سوال پاسخ قطعی ندارد به این دلیل که هیچ گاه در هیچ روشی نمی توان گفت که عفونت پس از اتمام کار ایجاد نخواهد شد. روش فوق نیز همانند دیگر روش ها این امکان برایش وجود دارد که پس از تزریق کربوکسی تراپی عفونت ایجاد شود

اما دقت داشته باشید که می توان از آن جلوگیری کرد به طور مثال با رعایت نکات بهداشتی که قبل و بعد از تزریق دکتر متخصص به ما متذکر خواهد شد می توان ایجاد عفونت را به حداقل رساند. بر اساس آمار هایی که از مراجعین تزریق کربوکسی تراپی گرفته شده است هیچ گزارشی مبنی بر وجود عفونت پس از تزریق کربوکسی تراپی وجود نداشته است این خبر می تواند ناشی از رعایت نکات بهداشتی مراجعین و مشاوره خوب متخصصان باشد.

هنگامی که متخصص می خواهد تزریق را انجام دهد تمامی تجهیزات را ضد عفونی می کند یکبار پس از تزریق و یکبار قبل از تزریق، علاوه بر آن سرنگ ها و وسایلی که با پوست برخورد دارند یکبار مصرف هستند. گاز کربن دی اکسید به جهت اینکه باید خالص باشد از دو فیلتر عبور داده می شود. این ضد عفون به منظور از بین بردن تمامی ویروس هاست که می تواند شامل ایدز و هپاتیت باشد.

چه کسانی فاکتور انجام کربوکسی تراپی را دارند؟

پیش از اینکه به تزریق کربوکسی تراپی بپردازید بایذ تمامی شرلیط را در نظر بگیرید و با مشورتی که پزشک به شما می دهد تمامی زوایا را در نظر بگیرید سپس اقدامات لازم را انجام دهید. کسانی مناسب این تزرق هستند که ضایعات پوستی کمتری دارند و ترک های ایجاد شده روی پوست آن ها کم عمق است یا اینکه افتادگی پوستی کمتری دارند، کسانی که برای لاغری می خواهن این کار از انجام دهند هرچقدر که چربی کمتری داشته باشند این روش بیشتر جوابگو است.

چه کسانی فاکتور انجام کربوکسی تراپی را دارند؟
چه کسانی فاکتور انجام کربوکسی تراپی را دارند؟

آیا تا به حال درباره ی تاریخچه ی کربوکسی تراپی مطالعه داشته اید؟

روش کربوکسی تراپی تقریبا به 50 سال قبل باز می گردد اما در طول 70 سال اخیر تجهیزات آن ایجاد شده است. در کشور فرانسه از کربوکسی تراپی به جهت باز شدن گرفتگی رگ های بدن استفاده می شود اما در سال 2000 بسیاری از کشورها از این روش به جهت درمان ضایعاتپوستی استفاده می کردند اکنون این روش برای تمامی افراد با بیماری های مختلف کاربرد دارد.

آیا تا به حال درباره ی تاریخچه ی کربوکسی تراپی مطالعه داشته اید؟
آیا تا به حال درباره ی تاریخچه ی کربوکسی تراپی مطالعه داشته اید؟

از اینکه مقاله کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی را انتخاب کردید نهایت تشکر را داریم. هدف از گردآوری مطالب فوق آشنایی بیشتر شما با موضوع کربوکسی تراپی برای لاغری موضعی بود امیدواریم رضایت کافی را داشته باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید