میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

ژل مستر تریت
ژل مستر تریت

لیست موضوعات

ژل مستر تریت

در این مقاله قصد داریم قصد داریم به ژل مستر تریت بپردازیم :

ژل مستر تریت
ژل مستر تریت

اگر قصد تزریق ژل دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم که از کلینیک دکتر زرگنج فرد استفاده کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

امروزه بیشتر افراد به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند به همین دلیل دست به عمل های زیبایی و راه های جوانسازی صورت می زنند . اگر در این راه راهنمایی های لازم و مشاوره های درستی انجام نشود ممکن است حوادث جبران ناپذیری اتفاق بیفتد .

یکی از راه های زیبایی که در کنار آن باعث جوانسازی پوست می شود تزریق ژل پوست می باشد . ژل پوست انواع مختلفی دارد که یکی از مشهورترین و با کیفیت ترین ژل ها ، ژل مستر تریت می باشد .

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

آیا تزریق ژل مستر تریت تزریق با کیفیت و قابل اعتمادی می باشد ؟

تزریق ژل برای چه کارهایی استفاده می شود ؟

آیا ژل ها انواع مختلفی دارند ؟

آیا تزریق ژل دارای عوارض است ؟

ژل برای چه افرادی ممنوع می باشد ؟

نکات مهم و کلیدی در زمان تزریق ژل چیست ؟

تزریق ژل چه تاریخچه ای دارد ؟

ژل مستر تریت
ژل مستر تریت

تزریق ژل مستر تریت

همانطور که میدانید ژل ها انواع مختلفی دارد یکی از ژل های باکیفیت و پرطرفدار ژل مستر تریت می باشد ، معمولا ژل ها با توجه به مواد اولیه که در ساختشان استفاده شده است در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند این مواد یا مواد طبیعی هستند و یا مواد بیولوژیکی که استفاده می شوند . در گذشته های نه چندان دور از ماده ای به نام سنتتیک نیز استفاده می شد که این ماده سازگاری زیادی با بدن انسان نداشت و در بیشتر مواقع با عوارض زیادی همراه بود .

یکی از ماده های دیگری که استفاده می شد استفاده از کلاژن در ژل ها بود که یا از نوع حیوانی گرفته می شد یا از نوع انسانی ، که این مورد هم در بیشتر مواقع عوارض زیادی را به همراه داشت .

تزریق ژل مستر تریت
تزریق ژل مستر تریت

سازگار با آب بدن انسان

ژل مستر تریت محصولی آمریکایی است که بسیار با کیفیت است و آب بدن انسان سازگاری دارد . عوارض بسیار نادر دارد و کمتر دیده شده است که فرد از تزریق این ژل ناراضی باشد .همچنین این ژل برای قسمت های مختلف بدن از قبیل چانه ، گونه ، لب ، سینه و . . . استفاده می شود .

این ژل به سفارش آمریکا در چین تولید می شود . ماندگاری این ژل در بدن هر فردی متفاوت است اما معمولا بین چهار تا هشت ماه ماندگاری دارد و بعد از آن جذب بدن می شود . با توجه به اینکه محصول خارجی می باشد قیمت این ژل با توجه به قیمت دلار می باشد .

موارد کاربرد تزریق ژل

امروزه تزریق ژل بین افرادی زیادی محبوبیت پیدا کرده است ، این طرفدارن بیشتر خانم ها هستند و دارای کاربردهای زیادی است و در بیشتر قسمت های بدن تزریق انجام می شود . یکی از دلایل محبوبیت تزریق ژل این است که این ژل علاوه بر کاربردهای زیادی که دارد جوانسازی پوست را به همراه دارد همچنین به نسبت بسیاری از عمل های زیبایی دیگر دوره نقاهت کوتاه تر و بهبود سریع تری دارد .

به دلایل زیادی ممکن است دچار پیری زودرس شود از دلایل آن شرایط آب و هوایی، نیروی جاذبه و تغذیه غلط و . . . می توان اشاره کرد . در بعضی از مواقع افرادی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند زودتر دچار پیری و افتادگی پوست می شوند . همچنین بعضی از افراد به صورت ارثی دچار پیری پوست می شوند  و طراوت همیشگی پوست خود را از دست میدهند .

موارد کاربرد تزریق ژل
موارد کاربرد تزریق ژل

چین و چروک

چین و چروک هایی که بر روی پوست ایجاد می شود که طراوت پوست شما را بگیرد به همین دلیل  می تواند برای اینکه طراوت پوست خود را دوباره برگردانید می توانید از تزریق ژل استفاده نمایید .

افراد بهتر است قبل از هرکاری با یک پزشک معتبر مشورت کنند و با توجه به نیازی که دارند روشی درست را انتخاب نمایند . در زیر به کاربردها تزریق ژل در قسمت های مختلف بدن اشاره کرده ایم :

در صورت وجود چاله بر روی صورت می توانید با استفاده از ژل آن را بپوشانید .

اگر صورت شما دارای خطوط عمیقی می باشد بهتر است با استفاده تزریق ژل آنها را پر کنید.

تزریق ژل در اطراف چشم که دارای چین و چروک های زیادی است بیشترین استفاده را دارد .

تزریق ژل در چانه و فک برای فرم دادن بهتر به صورت انجام می شود .

تزریق ژل در گونه برای اینکه صورت را پر تر و جوان تر نشان دهد استفاده می شود .

تزریق ژل در پیشانی

تزریق ژل در پیشانی برای پر کردن چین و چروک ها و بیشتر برای جوانسازی پوست در این قسمت استفاده می شود .

تزریق ژل در بعضی مواقع برای گودی زیر چشم و پر کردن پشت پلک چشم استفاده می شود .

یکی از تزریق های ژل ، تزریق ژل در لب می باشد که محبوبیت زیادی در جهان دارد . به مرور زمان با بالا رفتن سن لب ها کوچکتر می شود و برای جلوگیری  از این عوارض پیری می توان از تزریق ژل استفاده کرد .

تزریق ژل در قسمت های مختلف مانند زانو نیز انجام می شود که در بعضی از مواقع جنبه درمانی دارد .

تزریق ژل در سینه نیز انجام می شود که برای زیبایی اندام نیز انجام میشود .

تزریق باسن با توجه به نیاز و سلیقه فرد نیز انجام می شود که در راستای زیبا شدن اندام می باشد .

تزریق ژل برای دست و ران ها نیز انجام می شود برای پر کردن و زیبا شدن این قسمت ها انجام می شود .

 

انواع مختلف ژل ها

ژل ها انواع مختلفی دارد و می توان با توجه به کیفیت و استاندارد هایی که دارند آنها را به سه دسته قوی ، متوسط و ضعیف تقسیم بندی کرد . از اینرو که شما می خواهید این ژل ها را در قسمت های مختلف بدن تزریق کنید پیشنهاد ما به شما این است از ژلی استفاده کنید که کیفیت بالا دارد و مشکلات و عوارض کمتری را در آینده برای شما ایجاد می کند .

انواع مختلف ژل ها
انواع مختلف ژل ها

یکی از دسته بندی های ژل این است که هر ژل برای یک قسمت بدن مناسب است به همین دلیل بهتر است قبل از تزریق  شما از یک پزشک مجرب راهنمایی های لازم را بگیرید تا در انتخاب موفق تر باشید  .

دقت داشته باشید یک ژل خوب علاوه بر اینکه سلامتی شما را تضمین می کند در زیبایی شما بسیار تاثیر دارد . زیرا ژل های بی کیفیت خیلی زود حالت خود را از دست می دهند و در بیشتر مواقع دیده شده است که به جای زیبایی مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می کند .

در ایران بسیار از ژل های بی کیفیت استانداردهای لازم را ندارند و نشانه تاییدیه سلامت را نیز ندارند به همین بهتر است قبل از تزریق به نشانه سلامت ژل توجه نمایید . دقت داشته باشید برای انتخاب ژل باید به مواردی از قبیل محل تزریق و حجم دارویی که می خواهید تزریق کنید توجه نمایید .

 عوارض تزریق ژل

تزریق ژل مانند هر روش زیبایی دیگر دارای عوارض میباشد ، که بیشترین عوارض به کیفیت و استاندارد ژل بر می گردد اگر شما یک مرکز معتبر را انتخاب کنید می توانید بدون هیچ دغدغه و ترس از عوارض کار را انجام دهید اما در مواردی ممکن است عوارض زیر رخ دهد :

در بعضی از مواقع ممکن است فردی که تزریق ژل را انجام می دهد تجربه کافی را نداشته باشد و اشتباهاتی را در تزریق انجام دهد این اشتباهات ممکن است یک سری واکنش های احتمالی را به همراه داشته باشد .

مورد بعدی که عوارضی را بعد از تزریق ژل به همراه دارد ژل های بی کیفیت می باشد که این عوارض در بعضی از موارد بسیار جبران ناپذیر می باشد و باید زمان و هزینه زیادی صرف کنید تا این مشکلات را از بین ببرید ، از مهم ترین عوارضی که تزریق این ژل های بی کیفیت دارد این است که مشکلات روحی و روانی جبران ناپذیری را برای فرد به وجود می آورد .

در بعضی از موارد دیگر عوارضی بعد از تزریق به همراه دارد زمانی است که تزریق در محل های غیر بهداشتی انجام می شود ، مکان هایی که به اصول اولیه بهداشت توهین میکنند و با سلامت افراد بازی می کنند . اینگونه موارد بعد از تزریق ممکن است عفونت هایی را در بدن بیمار یا قسمت هایی که تزریق انجام شده است دیده می شود .

 عوارض تزریق ژل
عوارض تزریق ژل

ورم و کبودی

یکی از عوارض عمومی که ممکن است در بدن هر فرد به یک شکل دیده شود عوارض ورم و کبودی و قرمزی در محل تزریق می باشد که معمولا بعد از دو یا سه روز بعد از تزریق برطرف می شود .

دقت داشته باشید در زمان تزریق بهتر است پزشک خود اطمینان داشته باشید درست است که شما باید قبل از تزریق با وسواسیت زیادی ددکتر خود را انتخاب کنید اما زمانی که انتخاب کردید و تزریق صورت گرفت باید کمی صبور باشد .

یکی از مشکلات و شاید عوارضی که بیشتر افراد بلافاصله بعد از تزریق با آن مواجه هستند این است که بلافاصله بعد از تزریق احساس می کنند ژل زیادی تزریق شده است اما بهتر است کمی صبر کنید زیرا بعد از دو روز به صورت طبیعی کمی از اثر ژل از بین می رود که این کاملا طبیعی است .

یکی از عوارضی که ممکن است سراغ فرد بعد از تزریق بیاید روش ها خانگی و خود درمانی هایی است که فرد بعد از تزریق انجام می دهد دقت داشته باشید بعد از تزریق هیچ کاری به جز دستورات پزشک انجام ندهید .

مزیت تزریق ژل

تزریق ژل از روش های زیبایی می باشد که مزیت های زیادی دارد ، در زیر به مزیت های تزریق ژل اشاره کرده ایم :

اولین مزیت تزریق ژل این است که شما می توانید تاثیر آنی آن را ببینید و نیازی نیست که زمان زیادی را منتظر نتیجه این روش زیبایی باشید مثلا زمانی که شما عمل بینی انجام می دهید باید زمانی حدود سه ماه صبر کنید تا نتیجه اولیه آن را ببینید و برای نتیجه نهایی حداقل یک سال باید صبر کنید اما شما زمانی که تزریق ژل را انجام می دهید حداقل باید دو روز صبر کنید .

شما برای انجام این روش زیبایی موثر نیازی ندارید که به بیمارستان بروید ، بستری شوید ، بیهوش شوید و زیر تیغ جراح قرار بگیرید . شما می توانید بدون هیچ مشکلی به مطب دکتر معتبر و خبره اینکار بروید ، تزریق ژل را انجام دهید و کمتر از نیم ساعت از مطب دکتر خارج شوید بدون هیچ عارضه و مشکلی .

تزریق ژل معمولا در مطب انجام می شود و مشکلی برای تزریق ژل وجود ندارد و به راحتی این تزریق انجام نمی شود .

بدون دوران نقاهت

تزریق ژل هیچ گونه دوره نقاهتی و می توانند خیلی سریع به فعالیت های روزانه خود بعد از تزریق ژل بپردازند .

یکی از مزیت های تزریق ژل نیازی نیست شما از داروی خاصی استفاده کنید و یا اینکه دردی بعد از تزریق ندارید که بخواهید از مسکن استفاده نمایید .

یکی از مزیت های تزریق ژل این است که در صورت اینکه شما از تزریق ژل خود ناراضی بودید می توانید کمی صبر کنید تا اثر آن از بین برود و یا پزشک مربوطه مراجعه کنید و از آن بخواهید که ژل را از خارج کند .

بیشتر این مشکل برای افرادی است که تزریق ژل را در لب هایشان انجام می دهند زیرا در بعضی از مواقع ممکن است تقارنی در لب مشاهده شود یا تزریق بیش از اندازه مورد نظر فرد باشد . در این موارد فرد می تواند کمی صبر کنید و سپس برای اصلاح آن اقدام نماید این اصلاح می تواند زری ژل دوباره و یا حتی در بعضی از مواقع خارج کردن ژل باشد .

 

ممنوعیت های تزریق ژل برای افراد

تزریق ژل مانند هر روش درمانی زیبایی برای بعضی از افراد ممنوع است. هر فرد باید قبل از تزریق ژل بداند که ممنوعیت تزریق ژل برای چه افرادی است و اگر در آن دسته از افراد نبود سپس اقدامات لازم را برای تزریق ژل انجام دهد .

ممنوعیت افراد برای تزریق ژل برای تمامی کاربردهای آن می باشد و هیچ فرقی ندارد که شما برای لب میخواهید انجام دهید یا پا برای هر قسمتی ممنوع می باشد . دقت داشته باشید پیشنهاد ما به شما این است که اگر هریک از مشکلات و حالت های زیر را دارید به دنبال تزریق ژل نباشید و با سلامتی خود بازی نکنید . در زیر به ممنوعیت های تزریق ژل برای افراد اشاره کرده ایم :

ممنوعیت های تزریق ژل برای افراد
ممنوعیت های تزریق ژل برای افراد

خانم های باردار در هر ماهی از بارداری که هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند و با سلامتی جنین و خودشان بازی نکنند .

خانم های شیرده که فرزندان خود را شیر می دهند فرقی نمی کند در چه سنی می باشد ، در هر سنی بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

افرادی که دچار بیماری آسم هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

افرادی که دچار بیماری آلرژی و حساسیت های شدید هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

افراد دیابتی

افرادی که دچار بیماری دیابت از هر نوعی هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

بیماریهایی از قبیل روماتیسم ، سندروم نفروتیک و لوپوس که در دسته بیماریهای خود ایمنی هستند بهتر است تزریق ژل  را انجام ندهند .

افرادی که باید به صورت مداوم از قرص آسپرین مصرف نمایند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند . در صورت لزوم می توانند با پزشک خود مشورت کنند و حدود دو هفته قبل و بعد از تزریق ژل آسپرین مصرف نکنند .

افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

افرادی که دچار سکته های قلبی و مغزی هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

افرادی که دچار لخته شدن خون هستند بهتر است تزریق ژل را انجام ندهند .

 

نکات مهم در زمان تزریق ژل

در زمان تزریق ژل شما باید به یک سری نکات توجه نمایید که بعد از تزریق از تزریق خود رضایت کامل داشته باشید . در زیر سعی کرده ایم به نکات مهم و کلیدی در این زمینه اشاره کنیم :

نکات مهم در زمان تزریق ژل
نکات مهم در زمان تزریق ژل

تزریق ژل تا حدودی درد دارد و این درد برای هر فرد با توجه به آستانه دردی که دارد متفاوت می باشد در بعضی از مواقع می باشد که تزریق ژل را یک فرد مانند آمپول زدن توصیف می کند و فرد دیگر همان تزریق ژل را یک روش زیبایی سخت یاد می کند . حال با توجه به دردی که ممکن است هر فردی تجربه کند پزشک مورد نظر از بی حسی استفاده می کند  . این نوع بی حسی معمولا همان بی حسی است که دندانپزشکان قبل از انجام کارهایشان ری دندان فرد استفاده می کنند .

یکی از اقدامات دیگری که پزشکا خبره انجام می دهند این است که محل دقیق تزریق بی حسیی و تزریق ژل را به صورت جداگانه و دقیق مشخص می کنند تا از اشتباهات احتمالی جلوگیری کنند.

نکته مهم بعدی که باید قبل از تزریق ژل پزشک باید به آن دقت کنند این است که محل تزریق را با دقت فراوان استریل کند همچنین تمامی وسایل و تجهیزاتی که استفاده می کنند باید ضد عفونی باشد تا بیماری از بیمار دیگر منتقل نشود .

 

تاریخچه تزریق ژل

تزریق ژل دارای تاریخچه چند ساله می باشد که در زیر سعی کرده ایم به صورت دقیق به تاریخچه این روش زیبایی بپردازیم :

سال 1893 : این سال را سال ظهور تزریق ژل می داند در ابتدا اولین عمل موفقیت آمیز تزریق ژل در این سال صورت گرفت به این صورت که چربی را از بافت برداشته و سپس در ناحیه بازو فرد تزریق کردند . این عمل با موفقیت همراه بود و بسیار مورد توجه قرار گرفت . این عمل توسط نوبوگ انجام شد .

سال 1910 : در این سال در ناحیه آرواره به عنوان پیوند بافت برای اولین بار انجام شد . این عمل موفقیت آمیز توسط لکسور انجام شد .

سال 1911 : اولویت تزریق ژل در سال 1911 با استفاده از طرنگ انجام شد این عمل توسط رونینگ انجام شد .

سال 1953 : در این سال اولین تزریق در صورت انجام شد اما در این روش چو از سیلیکون استفاده شد بود عمل ناموفقیت آمیز بود و سبب شد که تزریق سیلیکون برای همیشه ممنوع شود .این عمل توسط باروندوس انجام شد .

تاریخچه تزریق ژل
تاریخچه تزریق ژل

تزریق بافت چربی

سال 1976 : در این سال بیشتر بیماران متقاضی برای تزریق بافت چربی بودند و بیشتر این تزریق ها توسط فیشر انجام شد .

سال 1978 : در این سال لیپوساکشن برای بافت چربی ها انجام شد و این عمل را ایلوس انجام داد .

سال 1981 : در این سال از تزریق کلاژن خوک استفاده شد و این روش مورد تایید امریکا بود . این روش برای کاهش چین و چروک های صورت انجام می شد .

بعد از سال 1990 : از این سال به بعد ژل های متعددی وارد بازار شد و هر کدام از این به دلیل عوارض و یا حساسیت هایی که ایجاد می کرد مورد تایید و یا رد پزشکان قرار می گرفت .بعد از آن ژل ها برای خاصیت پر کنندگی که چین و چروک ها را پر کند ، گودی ها را از بین ببرد ، فرورفتگی و اسکار ها را ازبین ببرد در نوع ژل ها با خاصیت پرکنندگی قرار می گرفتند .

دسته دوم ژل هایی بودن که خاصیت حجم دهندگی دارند که برای قسمت های مختلف مانند لب ، گونه ، سینه و باسن استفاده می شود . نوع سوم این ژل ها دارای خاصیت جوانسازی پوست را دارد که صورت را جوانتر و زیباتر نشان میدهد .

 

نتیجه گیری :

تزریق ژل ها برای زیبایی صورت انجام می شود که بیشتر مورد توجه خانمها قرار گرفته است . ژل ها دارای برند های مختلفی می باشد که یکی از این برندها ژل مستر تریت می باشد که این ژل به سفارش آمریکا در چین تولید میشود و دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد . پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تزریق ژل تحقیات لازم را برای مرکزی که انتخاب میکنید داشته باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید