میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

ژل بهتر است یا چربی
ژل بهتر است یا چربی

لیست موضوعات

ژل بهتر است یا چربی

ژل بهتر است یا چربی سوالی که بسیاری از داوطلبین برای زیبایی می پرسند. در این مطلب سعی داریم با توضیح در مورد هر یک از آن ها و بیان مزایا و مضرات آن پاسخ شما را بدهیم.

ژل بهتر است یا چربی
ژل بهتر است یا چربی

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

1 – پرکننده های پوستی چیست؟

2 –  تزریق ژل چیست؟

3 – تزریق چربی چیست؟

4 – ژل بهتر است یا چربی؟

5 – نکات مثبت در تزریق چربی و ژل چیست؟

6 – نکات مهم در تزریق ژل برای قسمت های مختلف صورت چیست؟

7 – دستگاه های تزریق چیست؟

8 – پرکننده ها با چه موادی ساخته شده اند؟

9 – نکات مشاوره قبل از درمان چیست؟

10 – نحوه درمان پرکننده تزریقی چگونه است؟

 

1 – پرکننده های پوستی چیست؟

چهار مؤلفه اصلی ساختاری صورت ما پوست ، چربی ، ماهیچه و استخوان است. با افزایش سن ، از دست دادن حجم در این ساختارها به بسیاری از علائم بارز پیری کمک می کند. ممکن است پرکننده های پوستی بتوانند بهبود دهنده باشند.

با گذشت زمان ، افتادگی استخوان های مرتبط با سن در صورت می تواند منجر به انقباض فک ، نزول بینی و از بین رفتن گونه های بالا شود. ماهیچه های صورت نیز از نظر حجم و خاصیت ارتجاعی کاهش می یابد و افت و حرکت چربی صورت بیشتر علائم پیری را برجسته می کند.

سرانجام ، پوست کشش یافته و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد – همراه با از بین رفتن چربی ، ماهیچه و استخوان ، این منجر به ایجاد چین و چروک ، افتادگی پوست و سایر علائم آشنایی با پیری می شود.

1 - پرکننده های پوستی چیست؟
1 – پرکننده های پوستی چیست؟

پرکننده های پوستی ، یک درمان تزریقی است که می تواند در مطب پزشک انجام شود ، که به خطوط صاف و بازگرداندن حجم از دست رفته در نتیجه بازگرداندن ظاهر جوان تر کمک کند.

پرکننده های پوستی مواد نرم و ژل مانند هستند که در زیر پوست تزریق می شوند. آن ها می توانند به تعدادی از نگرانی های رایج از جمله صاف کردن دایره های عمیق زیر چشم ، بزرگ کردن گونه ها ، حجم دادن به لب ، صاف کردن خطوط لب و چین خوردگی های بینی یا همان خط خنده (چین هایی که از کنار بینی به گوشه های دهان می رود)  و جوان سازی دست ها بپردازند.

پرکننده های پوستی می توانند از انواع مختلفی تشکیل شوند که برخی از آن ها به صورت طبیعی و برخی مصنوعی هستند. یکی از رایج ترین ترکیبات مورد استفاده در پرکننده های پوستی ، اسید هیالورونیک (HA) است.

HA ماده ای طبیعی است که در پوست ما وجود دارد و در نگه داشتن آبرسانی و حجم دهی پوست نقش عمده ای دارد. پرکننده های HA ، بسته به ترکیب شیمیایی خاص خود ، می توانند از شش ماه تا خیلی بیشتر عمر کنند و نهایتا به تدریج جذب بدن شوند.

مزایای پرکننده های HA

یکی از مهم ترین مزایای پرکننده های HA ، جدا از ظاهر طبیعی آن ها هنگام تزریق ، این است که در صورت بروز یک عارضه جانبی می توانند توسط محلول مخصوص حل شوند ، یا مثلا اگر فرد از ظاهر آن خوشش نیاید آن را با همان محلول مخصوص حل کرد. همچنین ، بیشتر پرکننده های هیدروژن با لیدوکائین ، با یک عامل بی حسی ترکیب می شود تا در طول درمان شخص احساس راحتی بیشتری کند.

دیگر پرکننده های پوستی در دسترس شامل مواردی است که از هیدروکسیلاپاتیت کلسیم ، اسید پلی L- لاکتیک ، پلی متیل متاکریلات و چربی اتولوگ ساخته شده است (چربی که از قسمت دیگری از بدن شما پیوند می یابد).

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم یک ترکیب مانند مواد معدنی است که به طور طبیعی در استخوان های انسان یافت می شود. سال ها است که در دندانپزشکی و جراحی پلاستیک بازسازی کننده با سابقه طولانی ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

اسید پلی- L- لاکتیک یک پرکننده مصنوعی است که به تحریک تولید کلاژن کمک می کند. این پرکننده با دیگر پرکننده ها متفاوت است زیرا نتایج آن تدریجی است؛ حجم مورد نظر در طی چند ماه اتفاق می افتد زیرا بدن را به تولید کلاژن تحریک می کند.

مزایای پرکننده های HA
مزایای پرکننده های HA

پلی متیل متاکریلات

پلی متیل متاکریلات یک پرکننده نیمه دائمی است. اگرچه در مقایسه با دیگر پرکننده های قابل تجزیه بیولوژیکی با دوام تر ، دوام بیشتری دارد ، اما عوارض بالقوه ای نظیر تشکیل توده های قابل مشاهده در زیر پوست را دارد.

هر یک از این مواد جوانب مثبت و منفی خود را دارند و همچنین تراکم ، طول عمر و بافت منحصر به فردی دارند ، به این معنی که یک ماده خاص ممکن است کم و بیش مناسب یک ناحیه خاص از صورت باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

انتخاب نوع مناسب پرکننده پوستی ، نیاز به راهنمایی متخصص پوست و متخصص جراحی با تجربه و دارای درک کامل از آناتومی صورت و آشنایی با انواع پرکننده های موجود و روش های تزریق مربوطه دارد.

یک پزشک به طور کامل کلیه قسمت هایی که فرد در رابطه با آن نگرانی های خاصی دارد را ارزیابی خواهد کرد ، درک می کند که شما برای خروج از این روش چه چیزی را می خواهید و بررسی کنید که قبل ، حین و بعد از درمان چه انتظاری دارید تا از بهترین نتیجه آرایشی اطمینان حاصل کنید.

از پرکننده های پوستی در بازار سیاه خودداری کنید.

روشهای پرکننده پوستی بسیار گران است و همین امر باعث شده برخی از مصرف کنندگان برای خرید پرکننده های خود به بازار سیاه آنلاین روی آورند. در یک ماه گذشته ، در رسانه ها و در ادبیات پزشکی از عوارض خطرناک ناشی از تزریق پرکننده های سیاه توسط متخصصان غیر بهداشتی ، گزارش های متعددی تهیه شده است.

یک خطر این است که پرکنندگانی که به صورت آنلاین خریداری می شوند می توانند حاوی انواع مواد غیر استریل مانند ژل مو باشند. هنگام تزریق ، این مواد می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک ، عفونت ها و مرگ سلول های پوستی شوند.

از پرکننده های پوستی در بازار سیاه خودداری کنید.
از پرکننده های پوستی در بازار سیاه خودداری کنید.

خطر دیگر این است که تکنیک تزریق نادرست می تواند نه تنها به تورم و برآمدگی منجر شود

بلکه عوارض جانبی جدی تری از جمله مرگ سلول های پوستی و آمبولی که منجر به کوری می شود را نیز در پی دارد.

FDA یک اخطار رسمی صادر کرده است و از مصرف کنندگان خواسته است که “هرگز مواد پرکننده پوستی را در اینترنت خریداری نکنند. آن ها ممکن است جعلی ، آلوده یا مضر باشند.

پرکننده های پوستی مناسب ایمن و موثر را تهیه نمایید. حتما می پرسید از کجا. پیدا کردن یک پزشک مناسب برای انجام روش پرکننده پوستی شما مهم است و موادی که پزشک معتبر پیشنهاد می کند نیز بسیار مهم است.

با برقراری ارتباط صحیح بین شما و پزشک متخصص می توانید به نتایج طبیعی ، زیبا و بی خطر برسید.

2 – تزریق ژل چیست؟

ژل های حجمی به موادی اطلاق می شود که در آن ها اسید هیالورونیک جود دارد ، این ماده یکی از مواد طبیعی است که در  پوست انسان موجود است و یافت می شود. ترکیب موجود در آن ها  با بافت های ناسازگاری زیادی دارند و بدن را دپار آسیب نمی کنند.

از این ژل ها برای کاهش چین و چروک و حجم دادن به گونه ها ، لب ها ، سوراخ ها و پرکننده های مختلف برای چال های پوستی استفاده می شود. سفتی و چسبندگی خوب به بافت زیر جلدی و یکنواختی در جذب از مزایای آن است. محل تزریق باعث می شود تا حد زیادی بافت ایجاد شود.

2 - تزریق ژل چیست؟
2 – تزریق ژل چیست؟

انواع مختلف ژل:

ژل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام بسته به نوع خود کاربردهای متفاوتی دارد. بطور کلی ژل ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

1 – ژل قابل جذب

این ژل ها قابلیت جذب توسط پوست را دارا می باشند چرا که از مولکول های بدن انسان هستند.

2 – ژل های دیر جذب

ژل های Radiesse و Captique ژل های دیر جذب کننده هستند. این نوع ژل ها هیستوژنز را تحریک می کنند و طی 1 تا 5 سال عمر خواهند کرد. مشکل این نوع ژل ها (ژل های دیر جذب) این است که باعث ایجاد گلوله های زیر پوست می شوند.

3 – ژل غیر قابل جذب:

همانطور که از نام این ژل ها پیداست به هیچ وجه توانایی جذب در پوست را ندارد. از نمونه های این ژل ها می توان  ژل های Article و Aquamid را نام برد.

از مضرات این دسته از ژل ها این است که به خود پوست تزریق نمی شوند. اما اثر آن ها طی گذشت زمان است. که تقریبا می توان آن را به مدت سه تا پنج سال تعیین کرد. این ژل ها همچنین قابلیت گلوله در زیر پوست را دارند که از این نظر جز مضرات آن محسوب می شود؛ به طوری که بعد از مدتی می توانید آن ها را در زیر پوست لمس کنید.

یکی از روش های نسبتا طولانی برای جوان سازی و شاداب کردن صورت و چهره تزریق ژل است.

قسمت هایی از پوست که بر اثر پیری و یا حادثه چربی خود را از دست داده با تزریق ژل می تواند ترمیم و پر شود.

وقتی در اثر پیری و گذت زمان صورت دارای چین و چروک می شود و خط های خنده و اخم پر رنگ تر و گاهی ثابت می شوند و فرم لب ها نازک تر می شود چهره آن شادابی و زیبایی جوانی را نخواهد داشت.

ژل های پرکننده اسید هیالورونیک در زیر این چین ها تزریق می شوند تا حجم از دست رفته را جایگزین کرده و ظاهری جوان تر به وجود آورند.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

در کجا ها می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

1 – تزریق ژل در لب

2 – پروتز چانه

3 – پروتزهای دندانی

4 – تزریق ژل برای از بین بردن خط اخم و خندیدن

5 – تزریق ژل برای معالجه برفک

6 – تزریق ژل برای احتقان بینی بدون جراحی

7 – تزریق ژل برای درمان چین و چروک دور چشم

8 – تزریق ژل برای از بین بردن تیرگی زیر چشم

9 – تزریق ژل در درمان چین و چروک صورت

10 – تزریق ژل برای معالجه افتادگی صورت و گردن

در کجا ها می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟
در کجا ها می توان از تزریق ژل استفاده کرد؟

قبل از تزریق ژل دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • آسپرین مصرف نکنید.
 • بدون استفاده از رقیق کننده خون
 • عدم مصرف ویتامین E
 • سیر نخورید
 • 48 ساعت قبل از استفاده از ژل از مصرف ضد درد و الکل خودداری کنید.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

مراقبت هایی بعد از لیفت صورت با تزریق ژل نیاز است که در زیر آن ها را بیان می کنیم:

 • امتناع از ماساژ ناحیه تزریق
 • از گرم شدن و فشرده کردن ناحیه خودداری کنید
 • عدم فعالیت سنگین و ورزش
 • در طول مدتی که پزشک به شما می گوید از آفتاب گرفتن خودداری کنید
مراقبت هایی بعد از لیفت صورت با تزریق ژل نیاز است که در زیر آن ها را بیان می کنیم:
مراقبت هایی بعد از لیفت صورت با تزریق ژل نیاز است که در زیر آن ها را بیان می کنیم:

شاید در فضای مجازی افرادی را دیده باشید که به دلیل استفاده از ژل های غیر استاندارد آسیب دیده اند

اما با انتخاب یک تیم جراحی زیبایی متخصص که از بهترین مواد و جدیدترین فناوری ها استفاده می کنند می توانید از این آسیب ها دوری کنید و به نتیجه دلخواه برسید.

شاید بد نباشد که به توضیح مختصری در مورد تفاوت ژل و بوتاکس برای مفهوم شدن موضوع بیان کنیم. بوتاکس نورون های مربوط به عضله را به طور موقت قطع می کند و باعث شل شدن عضلات در آن نقطه از صورت می شود و بعد از چند روز چین و چروک های آن نقطه صورت از بین می رود.

ژل به ناحیه ای که چین و چروک وجود دارد تزریق می شود و باعث ایجاد توده ای می شود که منجر به از بین رفتن چین و چروک های آن ناحیه می شود. بوتاکس 5 تا 8 ماه دوام دارد و ژل 6 تا 18 ماه دوام می آورد.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

3 – تزریق چربی چیست؟

پیوند چربی صورت یک عمل جراحی است و از پروتکل درمانی متفاوت پیروی می کند. به طور معمول ، پیوند چربی به صورت یک عمل سرپایی با استفاده از بی حسی عمومی یا بی حسی موضعی با آرام بخش انجام می شود.

بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده ، ممکن است تا 2 هفته از خرابی نیز لازم باشد. جراح زیبایی شما در طول مشاوره آنچه را که انتظار دارید با عمل جراحی و بهبودی طی کند ، انجام خواهد داد.

دوام و طول مدت ماندگاری پر کننده های پوستی بستگی به نوع محصول استفاده شده، ناحیه ای که تزریق در ان صورت گرفته، سن و خود بیمار دارد.

به بیان کلی و روشن هر چقدر محصول مورد استفاده تراکم بیشتری داشته باشد و در عمق بیشتری تزریق شود می تواند ماندگاری و دوام بیشتری داشته باشد، هر چند این یک قانون را نمی توان به همه شرایط تعمیم داد.

3 - تزریق چربی چیست؟
3 – تزریق چربی چیست؟

برای حفظ نتایج ، جراح زیبایی شما به سادگی درمان را تکرار می کند ، مقدار و روش های لازم را برای اطمینان از نتایج بهینه تنظیم می کند

پرکننده های اسید هیالورونیک بیشترین گزینه موقت هستند و بنابراین اغلب برای بیماران پرکننده برای اولین بار توصیه می شود. اینها معمولاً از 6 تا 18 ماه به طول می انجامد.

تزریق روی لب کمی سریعتر از مواردی که در لبه های بینی وجود دارد ، خواهد شد. برخی از پرکننده های HA ، مانند VOLUMA ، فرموله شده اند که دوام بیشتری دارند ، اما معمولاً در مناطق خاصی مانند گونه ها محدود می شوند.

پرکننده های مصنوعی تمایل بیشتری به ماندن دارند ، زیرا توسط بدن جذب نمی شوند. آنها می توانند گزینه مناسبی برای بیمار مناسب باشند

اما شما می خواهید آماده باشید تا به نتیجه هایی که برای چندین سال در آنجا خواهد بود متعهد شوید – و ارائه دهنده ای با تجربه و واجد شرایط را انتخاب کنید که سبک زیبایی شناسی را دوست دارد.

تزریق چربی به طور نامحدود دوام می یابد. با این حال ، برخی از چربی های تزریقی انتظار می رود زنده نمانند. در ابتدا ، جراح زیبایی شما می تواند ناحیه درمانی را بیش از حد پر کند ، در نتیجه ظاهری کامل تر که به تدریج در ظاهر طبیعی تری ایجاد می شود به دست آید.

تزریق چربی اتولوگ تنها درمان پرکننده تزریقی است که نیاز به جراحی دارد ، اما نتایج می تواند برای سالهای طولانی ادامه یابد. چربی خود شما از ناحیه دیگری برداشت می شود.

سپس چربی خالص شده و به صورت تزریق می شود تا به بازگرداندن حجم در گونه ها ، معابد ، پلک های تحتانی یا مناطق دیگر کمک کند. تزریق چربی برای انجام ایمن و دستیابی به نتایج عالی ، به تمرینات تخصصی نیاز دارد و فقط باید توسط یک جراح زیبایی و متخصص در زمینه مجرب انجام شود.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

4 – ژل بهتر است یا چربی؟

برای کمک به از بین بردن چین و چروک پوست می توانید از برخی روش ها استفاده کنید. یکی از آن ها تزریق ژل و دیگری تزریق چربی است. به طور کلی تزریق چربی به مراتب بهتر از تزریق ژل است

زیرا چربی در بسیاری از قسمت های بدن نیز وجود دارد و یک ماده شیمیایی نیست و باعث عوارض کمتری می شود. اما مزیت تزریق ژل در مقایسه با چربی این است که ژل تورم و درد زیادی ندارد. همچنین به دلیل آماده بودن ژل ها ، نیازی به مراجعه به اتاق عمل نیست و می توان به صورت سرپایی تزریق کرد.

4 - ژل بهتر است یا چربی؟
4 – ژل بهتر است یا چربی؟

چربی در مقابل پر کننده های اسید هیالورونیک همان ژل برای بازگرداندن حجم از دست رفته چهره است.

شما می خواهید بهترین ظاهر خود را ببینید و احساس خوبی کنید. اما با فرایند پیری این زیبایی کم رنگ تر می شود ، مبارزه با چروک های عمیق سخنت و سخت تر می شود و چهره خسته به نظر می رسد.

در عمل جراحی زیبایی Dino R. Elyassnia در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، می فهمیم که شما می خواهید با استفاده از پیشرفته ترین گزینه های درمانی صورت بهترین ظاهر خود را پیدا کنید.

دکتر الیاسنیا به عنوان یک جراح پلاستیک دارای مجوز در هیئت مدیره که در منطقه Bay خلیج فعالیت می کند ، می فهمد که بیماران وی بهترین گزینه هایی را که روی میز گذاشته شده است می خواهند تا بدانند تا بتوانند انتخاب مناسبی را برای خودشان انجام دهند.

مؤلفه اصلی پیری صورت از بین رفتن حجم صورت به صورت چربی است. اگر به دنبال کاهش ظاهر چین و چروک ها و بازگرداندن حجم از دست رفته صورت هستید ، گزینه های درمانی زیادی وجود دارد که می توانید به آن ها نگاه کنید. دو مورد از بهترین ها شامل چربی پیوند سان فرانسیسکو و پرکننده های اسید هیالورونیک است.

هر دوی این رویکردها می توانند نتایج بسیار خوبی به خصوص در دست جراح پلاستیک معتبر ارائه دهند ، با این وجود بسیار مهم است که تفاوت بین این دو را درک کنید تا مشخص کنید کدام روش برای شما مناسب تر است. با این حساب ، بیایید جوانب مثبت و منفی هر دو روش پیوند چربی و پرکننده های اسید هیالورونیک را بررسی کنیم.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

5 – نکات مثبت در تزریق چربی و ژل چیست؟

5 - نکات مثبت در تزریق چربی و ژل چیست؟
5 – نکات مثبت در تزریق چربی و ژل چیست؟

الف – مزایای پیوند چربی موارد زیر است:

1 – چربی بدن خود شما نشان دهنده ایمن ترین و طبیعی ترین ماده پرکننده موجود است. بنابراین ، بیشترین حس را دارد که از چربی بدن خود استفاده کنید تا چربی صورت از دست رفته را جایگزین کنید.

2 – نه تنها چربی باعث از بین رفتن حجم از دست رفته می شود ، بلکه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد سلول های بنیادی موجود در چربی تزریق شده ، تأثیر جوانی بر ظاهر پوست می گذارد.

3 – چربی موجود در فرآیند تزریق باعث زنده ماندن بافتی که هنوز زنده است نسبت به سایر حجم دهنده ها می شود.

4 – از آن جا که چربی باید از بدن خودتان برداشته شود ، این روش امکان ایجاد کانتور بهبود یافته بدن را از بین می برد و نواحی سرسخت سپرده های چربی را از بین می برد.

5 – هزینه های طولانی مدت مربوط به حفظ حجم با پیوند چربی در مقایسه با پرکننده های اسید هیالورونیک کمتر است.

موارد منفی در مورد پیوند چربی موارد زیر را شامل می شود:

1 – روش های پیوند چربی اغلب شامل جراحی با مقداری بیهوشی است.

2 – هزینه های کوتاه مدت از هزینه استفاده از پرکننده های مصنوعی فراتر می رود.

3 – پیوند چربی به دلیل کبودی و تورم در مقایسه با پرکننده های مصنوعی که زمان کمتری دارند بیشتر است.

4 – خطرات می توانند شامل توده ها و بی نظمی هایی با پیوند چربی باشند که در مقایسه با پرکننده های اسید هیالورونیک ، درمان آن دشوارتر است.

5 – پیوند چربی نیاز به عمل جراحی بر روی قسمت دیگری از بدن دارد که همان خطرات لیپوساکشن بدن را در عین حال زیاد می کند.

ب – جوانب مثبت پرکننده های اسید هیالورونیک موارد زیر را شامل می شود:

1 – Restylane و Juvederm ، دو مورد از محبوب ترین پرکننده اسید هیالورونیک ، از نظر ایمنی بیمار دارای سابقه بسیار خوبی هستند. علاوه بر این ، این پرکننده ها می توانند نتایج نرم و بسیار طبیعی ایجاد کنند.

2 – یک درمان معمولی فقط به بی حسی موضعی احتیاج دارد و می تواند در مدت زمان کوتاهی از طریق محل کار انجام شود.

3 – اگرچه کبودی و تورم هنوز امکان پذیر است ، اما آسیب در مقایسه با تزریق چربی بسیار کاهش می یابد و غالباً هیچ آسیب و ضرری وجود ندارد!

4 – هزینه های کوتاه مدت بسیار کمتر از هزینه پیوند چربی است.

5 – تزریق اسید هیالورونیک قابل برگشت است. آن ها می توانند با تزریق ساده یک ماده دیگر کاملاً سریع و با اطمینان حل شوند.

موارد منفی پرکننده های اسید هیالورونیک شامل موارد زیر است:

1 – هنوز خطر کمی از پاسخ آلرژیک وجود دارد که هنگام استفاده از چربی بدن خود وجود ندارد.

2 – همه پرکننده ها موقتی هستند و به مرور زمان نیاز به نگهداری مداوم دارند.

3 – هزینه های طولانی مدت پرکننده ها می تواند چشم گیر باشد.

6 – نکات مهم در تزریق ژل برای قسمت های مختلف صورت چیست؟

الف – در اینجا نکاتی برای تزریق ژل لب مطرح می کنیم. حجیم شدن لب با تزریق ژل اسید هیالورونیک با بی حسی و کاملاً بدون درد است.

1- تا 1 هفته از مایعات گرم بنوشید

2- حداقل 24 ساعت پس از تزریق از رژ لب استفاده نکنید

3- از کمپرس گرم استفاده نکنید

4- حداقل 24 ساعت پس از تزریق سیگار و قلیان را نکشید

5- از بوسیدن حداقل 24 ساعت پس از تزریق خودداری کنید

6- طبق دستور پزشک از کپسول سفالکسین استفاده کنید

7- تا 2 هفته توسط پزشک ماساژ داده نشود

8- با استفاده از پماد تتراسایکلین یا پماد موپیروسین دو بار در روز تا 1 هفته پس از تزریق چربی بزنید.

الف - در اینجا نکاتی برای تزریق ژل لب مطرح می کنیم. حجیم شدن لب با تزریق ژل اسید هیالورونیک با بی حسی و کاملاً بدون درد است.
الف – در اینجا نکاتی برای تزریق ژل لب مطرح می کنیم. حجیم شدن لب با تزریق ژل اسید هیالورونیک با بی حسی و کاملاً بدون درد است.

توجه داشته باشید:

1- عدم تقارن در تزریق ژل تا 2 هفته طبیعی است ، به دلیل کبودی و تورم در محل تزریق که باعث ایجاد حجم جعلی می شود.

2- کبودی و درد جزئی تا 1 هفته پس از تزریق طبیعی است.

3- در صورت وجود درد شدید و رنگ آمیزی کم رنگ پس از تزریق ، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

4- به علت تزریق بی حسی ممکن است تا چند ساعت پس از تزریق احساس شود که لب یا چانه کج شده است که طبیعی است و جای نگرانی نیست.

5- به علت تزریق ماده بی حس کننده و تورم ایجاد شده توسط آن ، یک حجم جعلی ایجاد می شود که پس از 3 تا 7 روز کاملاً از بین می رود و حجم ایجاد شده 30 تا 50 درصد کمتر از روز اول است.

6- اگر سابقه تبخال سمپلکس دارید ، طبق دستور پزشک ، باید Aciclovir مصرف کنید.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

ب – لیفت صورت با تزریق ژل FaceLift

لیفت صورت با تزریق ژل روشی غیر تهاجمی ، بی خطر و بدون نیاز به دوره ریکاوری است.

برای پوست های چروکیده ، ژل را در چین و چروک ها تزریق می کنند و به دلیل خاصیت پر شدن آن ، چین و چروک پوست از بین می رود.

مانند چین و چروک های پیشانی ، با تزریق ژل به پیشانی و پر کردن چین و چروک های این ناحیه ، اثرات پیری کم می شود.

شاید شما بسیار شنیده اید این ژل برای بعضی از قسمت های بدن استفاده می شود ، بله درست است. می توان با تزریق ژل به نواحی مختلف بدن مانند تزریق ژل به بینی – لب – گونه – چانه را برجسته و مدل سازی کرد. شاید بپرسید چه نوع ژل هایی برای لیفت صورت استفاده می شود؟

1 – دائمی:

پزشک معالج برای تزریق ژل جهت لیفت صورت تصمیم می گیرد که بسته به شرایط شما و بودجه ای که برای این امر در نظر گرفته اید ، از چه نوع ژلی استفاده کنید.

 • ژل دائمی حداقل 6 سال می تواند دوام داشته باشد.
 • ژل های دائمی ساخته شده از پلی آکریل آمید و پلی متیل متاکریلات هستند.
 • ژل های دائمی که با گذشت زمان جذب بدن می شوند.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

۲- موقتی:

همانطور که از نام آن پیداست ، تغییرات در چهره شما برای مدت زمان محدودی خواهد بود.

 • دوام این نوع ژل بین 6 تا 18 ماه است.
 • ژل های موقت ساخته شده از اسید هیالورونیک یا کلاژن هستند.

اگر بخواهیم تفاوت اصلی بین این دو ژل را بیان کنیم می توان از عوارضی گفت که در نوع دائمی آن به وجود می آید اما در نوع موقت آن دیده نمی شود.

اگر اکنون نگران عارضه لیفت صورت با تزریق ژل هستید ادامه مطلب را بخوانید:

در مورد ژل های موقتی به دلیل اینکه نوعی پروتئین هستند که با بدن بیگانه نیستند، باعث کمترین عارضه و حساسیت می شوند.

در مورد ژل های دائمی ، عوارض جانبی مانند حساسیت و حتی عفونت و گاهی جابجایی ژل دیده می شود.

7 – دستگاه های تزریق چیست؟

7 - دستگاه های تزریق چیست؟
7 – دستگاه های تزریق چیست؟

دستگاه Micro cannula میکرو کانولا:

این وسیله دارای یک سر گرد می باشد که یک دریچه نازک دارد و از راه یک ورودی کوچک که به طور معمول با استفاده از یک سوزن بزرگ تر است، در زیر پوست جا می شود و می تواند به راحتی در آن جا لغزیده شود، تا بتوان ژل یا فیلر را به راحتی بدون خونریزی و درد تزریق کرد.

ویبراتور:

جدیدترین وسیله تسکین دهنده درد در جهان است که با لرزش اعصاب درد را گمراه می کند و درد تزریق بی حسی را تا 90٪ کاهش می دهد.

8 – پرکننده ها با چه موادی ساخته شده اند؟

پرکننده های پوستی موادی ژل مانند هستند که از آن ها برای بازگرداندن حجم و چربی از دست رفته در قسمت های مختلف بدن و صورت، چین و چروک هایی که در صورت به وجود آمده  در زیر پوست آن ناحیه تزریق می شوند.

این روش یکی از روش های محبوب و پرطرفدار است چرا که این روش در کنار مقرون به صرفه بودن از آن جا که بدون جراحی و آسیب است سالیانه بیش تر از یک میلیون زن و مرد این روش درمانی را برای جوان سازی انتخاب کرده و مورد استفاده قرار می دهند.

اگر می پرسید چگونه پرکننده های پوستی می توانند ظاهر من را تقویت کنند باید بگوییم:

پر کنند های پوستی می توانند فراتر ازصاف کردن چین و چروک ها بروند ، اگرچه در این مورد نیز عالی هستند!

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

در اینجا چند مورد از رایج ترین مواردی که پرکننده های پوستی می توانند به شما کمک کنند آورده شده است:

 • خطوط اطراف بینی و دهان را صاف کنید (خطوط ماریتونت ، خطوط لبخند ، و پرانتز)
 • تقویت و بازیابی حجم در گونه ها یا قسمت های فرو رفته
 • خطوط لب عمودی را کاهش دهید
 • لب ها را حجم دهید و تقویت کنید
 • چین و چروک را صاف کنید
 • تقارن را در بین ویژگی های صورت بهبود بخشید
در اینجا چند مورد از رایج ترین مواردی که پرکننده های پوستی می توانند به شما کمک کنند آورده شده است:
در اینجا چند مورد از رایج ترین مواردی که پرکننده های پوستی می توانند به شما کمک کنند آورده شده است:

پرکننده های مختلفی وجود دارند که مورد تأیید  FDA هستند و  جراحان زیبایی نیز آن ها را مورد استفاده قرار می دهند. طقه بندی پرکننده ها بر اساس ماده ای است که از آن ساخته شده اند.

یک یادداشت برای ایمنی خود: همیشه مطمئن شوید محصولاتی را که استفاده می کنید دارای تأیید FDA هستند ، به نام ها و برند های مختلف تجاری که فقط از طریق یک پزشک تأیید می شوند اعتماد نکنید.

الف – اسید هیالورونیک (HA)

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که از قبل در پوست شما یافت می شود. به ریزش و آبرسانی پوست کمک می کند. پرکننده های HA معمولاً نرم و مانند ژل هستند.

نتایج به دست آمده موقتی است زیرا تقریبا شش تا دوازده ماه طول می کشد که بدن بتواند به تدریج و البته به طور طبیعی این موراد را به خود جذب کند. اکثر این مواد پر کننده با لیدوکائین ترکیب و تزریق می شوند تا بتوان ناراحتی در طول و بعد از درمان را به حداقل ممکن رساند. لیست پرکننده های تأیید شده توسط FDA شامل  موارد زیر هستند:

 • محصولات Juvdderm: Juvéderm XC، VOLUMA، VOLBELLA، VOLLURE
 • محصولات Restylane: Restylane ، Restylane Silk ، Restylane Lyft ، Restylane Refyne و Restylane Defyne
 • تعادل بلوترو Belotero Balance

ب – کلسیم هیدروکسیلاپاتیت (CaHA)

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم ماده است که به طور طبیعی در استخوان های بدن ما یافت می شود. برای استفاده از آن در پرکننده ها، ذرات کلسیم در آن ریز و تقریباً میکروسکوپی بوده و در ژل صاف به حالت معلق قرار می گیرند. قوام و تراکم این پر کننده معمولا بیشتر از یک پرکننده اسید هیالورونیک است نیز زمان بیشتری طول می کشد

در اکثر بیماران این زمان تقریبا دوازده ماه یعنی یک سال است. هیدروکسیلاپاتیت کلسیم همچنین به تحریک تولید کلاژن طبیعی کمک می کند و به طور معمول برای خطوط و چین و چروک های عمیق تر مورد استفاده قرار می گیرد. پرکننده های CaHA تأیید شده توسط FDA شامل Radiesse® است.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

ج – اسید پلی- L- لاکتیک

اسید پلی- L- لاکتیک یک ماده سازگار است (به این معنا که استفاده از آن در بدن بی خطر است) ، این ماده مصنوعی زیست تخریب پذیر است. از مانده سالیان سال است که در وسایل مورد نیاز پزشکی مثل بخیه هایی که قابل جذب هستند مورد استفاده قرار می گیرد.  این محصولات در طبقه محرک کلاژن قرار دارند

زیرا مکانیسم اصلی آن ها برای صاف کردن خطوط ریز ، کمک به پوست شما در بازسازی کلاژن طبیعی است. ژل پرکننده ، چند روز پس از درمان از بین می رود.

اسید پلی- L- لاکتیک معمولا برای چروک هایی از صورت که عمیق تر هستند کاربرد دارد. نتایج حاصل از آن می توانند بیش تر از دو سال طول بکشند.

د – پلی متیل متاکریلات (PMMA)

پلی متیل متاکریلات (PMMA) ماده ای سازگار اما مصنوعی است. این ماده در قرن گذشته در پزشکی استفاده شده است. در پرکننده های پوستی ، PMMA به شکل یک “میکروسفر” یا یک توپ ریز هستند ، که به طور نامحدود در زیر پوست باقی می ماند تا به پشتیبانی مداوم بپردازد.

پرکننده های PMMA همچنین حاوی کلاژن ، یک ماده طبیعی موجود در پوست است که باعث ایجاد یک ساختار مستحکم می شوند. پرکننده های PMM که مصوب FDA هستند شامل Bellafill® است، که البته قبلاً با عنوان Artefill شناخته می شدند.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

9 – نکات مشاوره قبل از درمان چیست؟

در طول مشاوره ، جراح زیبایی شما زمینه نگرانی شما را ارزیابی کرده و تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند. در حالی که خطرات ناشی از پرکننده های پوستی حداقل هستند ، شما باید قبل از شروع درمان ، سابقه پزشکی خود را کاملاً فاش کنید

زیرا برخی از آلرژی ها ، شرایط پوستی و عصبی یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر اندازند. به عنوان مثال ، در صورت مصرف NSAID ها (به عنوان مثال آسپیرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن) یا رقیق کننده خون ، باید به جراح زیبایی بگویید ، زیرا این ها احتمال کبودی را افزایش می دهد.

9 - نکات مشاوره قبل از درمان چیست؟
9 – نکات مشاوره قبل از درمان چیست؟
 • به کدام پرکننده نیاز دارید

با داشتن بسیاری از محصولات پرکننده پوستی در بازار ، دشوار است بدانید که کدام گزینه برای شما بدون راهنمایی یک جراح آرایشی و بهداشتی با تجربه بهتر است.

هر محصول بصورت منحصر به فرد برای داشتن بافت ، چگالی و عمق تزریق مشخص شده است ، بدین معنی که پرکننده های خاص برای مناطق خاصی بهتر کار می کنند. در حالی که ارائه دهنده شما مشخص خواهد کرد که چه کالایی برای شما مناسب است.

 • در طول درمان چه انتظاری دارید

تزریق پرکننده پوستی روشی غیر جراحی است و به طور معمول در مطب انجام می شود. درمان اولیه شما با یک مشاوره آغاز می شود ، در طی آن با جراح زیبایی خود برای گفتگو در مورد نگرانی ها و اهداف خود ملاقات خواهید کرد.

10 – نحوه درمان پرکننده تزریقی چگونه است؟

درست قبل از درمان واقعی ، ناحیه تمیز می شود ، و ممکن است قبل از تزریق بی حسی موضعی برای آن ناحیه استفاده شود. همچنین بسیاری از محصولات پرکننده حاوی لیدوکائین ، بیهوشی ملایم هستند

که برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول و بعد از درمان شما مورد استفاده قرار میگیرد. سپس ارائه دهنده شما مقدار دقیقی از پرکننده را به صورت استراتژیک زیر پوست تزریق می کند.

بلافاصله بعد از دریافت تزریق پرکننده متوجه نتایج آن خواهید شد، البته این بستگی به محصول مورد استفاده و ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته دارد. برخی از بیماران کبودی و تورم خفیفی را تجربه می کنند ، اما این ها موقتی هستند و باید طی روزهای بعد از درمان فروکش کنند.

شما می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی خود برگردید ، اما جراح زیبایی شما ممکن است از شما بخواهد که تنها آن روز را مرخصی داشته باشید و از ورزش یا سایر فعالیت های سخت اجتناب کنید.

شما در حال مطالعه مقاله ژل بهتر است یا چربی هستید

سخن آخر

همانطور که می دانید بسیاری از علائم مشهود پیری را می توان در کاهش حجم مشاهده کرد. با کشیده شدن بافت های صورت ، خطوط اطراف بینی، دهان و گونه ها کمی توخالی به نظر می رسند.

پرکننده های پوستی و تزریق های چربی می توانند باعث بهبود حجم از دست رفته شوند و می توانند چین و چروک ها را برطرف کنند ، لب ها را برجسته تر  کنید و ظاهری جوانتر برای شخص به ارمغان آورند.

سخن آخر
سخن آخر

انتخاب بین تزریق ژل یا چربی نهایتا با مشورت پزشک و بسته به ناحیه ای که مورد نظر است صورت می گیرد. هر پزشکی را انتخاب کردید ، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده شما پیشینه اثبات شده در پزشکی آرایشی و همچنین آموزش و تجربه قابل توجهی را در زمینه تزریق پرکننده دارد.

بخواهید عکس های بیماران را قبل و بعد از تزریق ارائه دهد تا نتیجه را ببینید. اگر یک R.N. یا دستیار پزشک تزریقات شما را انجام می دهد ، آن شخص باید تحت نظارت پزشک متخصص ، ترجیحا یک جراح زیبایی آرایشی و بهداشتی ، از نزدیک همکاری کند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید