میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

پرینورافی
پرینورافی

لیست موضوعات

پرینورافی

در طراحی این مقاله قصد داریم شما مخاطبان محترم را با پرینورافی آشنا کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ما را دنبال کنید.

پرینورافی
پرینورافی

سوالاتی که قرار است در این مقاله به آن ها پاسخ دهیم به شرح زیر می باشد:

 • پرینه چیست؟
 • پرینورافی چیست؟
 • عوارض عمل پرینورافی چیست؟
 • گشادی واژن
 • عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟
 • عمل پرینورافی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟
 • چه نوع اقداماتی باید قبل از عمل پرینورافی انجام شود؟
 • مدت زمان عمل پرینورافی
 • کاربرد عمل پرینورافی
 • چه نوع افرادی می توانند عمل پرینورافی را انجام دهند؟
 • بعد از انجام عمل باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
 • عمل پرینورافی چه تاثیری را روی رابطه جنسی از خود نشان می دهد؟
 • آیا زخم هایی که در انجام عمل بر ناحیه مربوطه باقی می ماند از بین می رود؟
 • برای انجام عمل پرینورافی باید به چه نوع پزشکی مراجعه کنیم؟
 • مزیت های عمل پرینورافی چیست؟
 • هزینه عمل پرینورافی چگونه است؟

 

پرینه چیست؟

پرینه را از لحاظ علمی به بخش های مربوط به ناحیه تناسلی و مقعد زنان همچنین مردان گفته می شود. پرینه درواقع میان مابین واژن و مقعد قرار گرفته است. این ناحیه قسمت های مختلف به لگن را در خود جای داده است، پرینه یکی از عوامل تاثیر گذار در حین انجام رابطه جنسی است که باعث لذت می شود. پرینه براثر عوامل مختلفی دچار تغییراتی می شود که حالت اولیه خود را از دست می دهد.

به همین دلیل این تغییرات باعث پارگی در واژن بانوان می شود، این نوع پارگی ممکن است بر اثر زایمان های طبیعی باشد که بانوان به آن دچار می شوند. این نوع پارگی معمولا در بین 90 درصد بانوان در حین زایمان رخ می دهد و می توان آن را یک امر کاملا طبیعی به حساب آورد.

پارگی در پرینه ها کاملا متفاوت است و این امکان نیز وجود دارد که به خودی خود به حالت بهبود درآید و تقریبا به حالت اولیه خود بدون هیچ نوع عملی نزدیک شود. اما این حالت فقط برای بعضی از افراد پیش می آید، زمانی که افراد از این حالت بدور هستند باید حتما بعد از انجام زایمان عمل کنند تا بتوانند آن را به حالت ترمیم درآورند.

 

پرینه چیست؟
پرینه چیست؟

پرینورافی چیست؟

امروزه با پیشرفت فناوری های تکنولوژی روز به روز دستگاه های مختلف و بروزی جهت عمل های زیبایی روی کار آمده است. یکی از عمل های زیبایی که در بین خانم ها و بانوان بطور چشم گیری افزایش پیدا کرده است مربوط به عمل زیبایی پرینورافی می شود.

این نوع عمل بر روی واژن های بانوان انجام می گیرد. زمانی که بانوان دچار گشادی واژن می شوند احساس ناراحتی می کنند به همین دلیل روی به عمل می آورند. عمل پرینورافی توسط روش های مربوط به واژینوپلاستی انجام می گیرد، این عمل به منظور تنگ کردن واژن به وسیله نخ و لیزر شکل می گیرد.

ناگفته نماند روش های مختلف و خانگی برای تنگ کردن واژن ها وجود دارد اما ما به شما عمل پرینورافی را معرفی می کنیم. زمانی که بانوان دچار پارگی واژن می شوند به حالت افتادگی و شل مانندی تبدیل می شوند، در این حالت توسط عمل پرینورافی می توانند این افتادگی و پارگی که موجب گشادی واژن می شود را به کمک پزشک متخصص ترمیم کنند.

پرینورافی چیست؟
پرینورافی چیست؟

این عمل به گونه ای می باشد که میزان پارگی را کاهش می دهد و دیگری عوامل مربوطه را کاملا ترمیم می کند. درون پرینه نوعی بافت است که به وسیله این عمل به حالت اولیه خود تبدیل می شود. بطور کلی با عمل پرینورافی بافت های درون واژن و دیگر عواملی که باعث شده است حالت اولیه خود را از دست بدهد بهبود می بخشد، در نهایت نتیجه عمل را می توانیم به تنگ شدن واژن ها اشاره کنیم.

عوارض عمل پرینورافی چیست؟

در جواب به این سوال گفته می شود که عمل پرینورافی همانند دیگر عمل ها از عوارض هایی برخوردار است. برای مثال این عمل از خون ریزی، کبودی، عفونت و.. را دربرمی گیرد اما نمی توان آن را به عنوان عوارض به حساب آورد چرا که این مشکلات در تمامی عمل ها دیده می شود،در ادامه عوارض این نوع عمل زیبایی را برای شما مخاطبان بازگو خواهیم کرد:

سرگیجه و حالت تهوع:

زمانی که بانوان این عمل را انجام می دهند ممکن بعد از عمل حدود 2 تا 3 روز با این مشکل روبرو شوند، این عوارض را می توانیم اشاره کنیم به موادهای بیهوشی که در حین انجام عمل استفاده می شود. و فرد بعد از به هوش آمدن بدنش دربرابر آن واکنش نشان می دهد.

درد بعد از عمل پرینورافی:

بعد از عمل این امکان وجود دارد که در ناحیه ای که عمل بر روی آن صورت گرفته است احساس درد کنید، چرا که بعد از گذشتن حالت بی حسی و بی هوشی این درد احساس می شود، که این امر کاملا طبیعی می باشد و جای هیچ نگرانی نیست، برای رفع درد ها توسط تجویز دکتر می توانید از داروهای مسکن برای از بین بردن درد استفاده کنید.

نکته مهمی که باید بعد از عمل به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید برای چند روزی در منزل استراحت کنید و به هیچ عنوان به بدن خود فشار وارد نکنید، چرا که امکان درد، التهاب و کبودی در ناحیه ترمیم شده دیده می شود.

خون ریزی بعد از انجام عمل:

بعد از عمل به دلیل اینکه از بخیه های کوچکی استفاده می شود ممکن است با خون ریزی مواجه شوید اما برای حل این مشکل تا حد امکان از فعالیت های سنگین دوری کنید و چند روزی استراحت کنید، یکی دیگر از عواملی که باید به آن توجه کنید این است که قبل از عمل (حدود یک ماه قبل) سعی کنید از قرص هایی که موجب روان کننده خون می شوند کاملا دوری کنید چرا که امکان دارد بعد از عمل با خون ریزی هایی روبرو شوید، مانند قرص آسپیرین.

ترشح واژینال بعد از عمل:

بانوانی که عمل پرینورافی را انجام می دهند امکان دارد بعد از عمل با ترشحاتی از جانب واژینال روبرو شوید، این ترشح به حالت زرد رنگ یا قهوه ای است، دلیل به وجود آمدن ترشح این است که واژن ها جزء قسمت های مهم جهت ایجاد ترشح و باکتری می باشد و در برابر هر عامل خارجی واکنش نشان می دهد

در این حالت واژن با بخیه هایی که در بافت های آن قرار گرفته است عکس العمل نشان می دهد و ترشحاتی را از خود به وجود می آورند، اگر زمانی این ترشحات از بوی بد و نامطبوعی برخوردار بود پیشنهاد می شود حتما به دکتر متخصص خود مراجعه کنید تا توسط داروهای مخصوصی که از سوی دکتر خود تجویز می شود را مصرف کنید تا این مشکل از طریق داروهای مربوطه به حالت طبیعی خود در آید.

در ادامه گفته می شود که ترشحات واژن ممکن است به حالت پنیری باشد، این حالت توسط قارچ ها به وجود می آید، برای رفع این مشکل فقط کافی است از سوی پزشک خود آنتی بیوتیک های مربوطه را مصرف کنید تا دیگر با این نوع ترشحاتی مواجه نشوید.

التهاب و عفونت بعد از انجام عمل پرینورافی:

بعد از عمل زمانی با عفونت روبرو خواهید شد که به دستورات پزشکی و عوامل های مربوطه جهت بهداشت فردی خود توجهی نشده است با عفونت روبرو می شوید، ناگفته نماند امکان دارد این عفونت توسط داروهایی باشد که پزشک آن را برای شما تجویز کرده باشد و نسبت به آن بی توجه باشید.

زمانی که بخش جراحی شده با عفونت و التهاب مواجه می شود به حالت زخم هایی در می آید، که ممکن است در این حالت امکان این که شما تب کنید بسیار زیاد است در نهایت باید حتما در چنین حالتی به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

التهاب و عفونت بعد از انجام عمل پرینورافی:
التهاب و عفونت بعد از انجام عمل پرینورافی:

گشادی واژن

همان طور که در تعاریف بالا گفته شد گشادی واژن ممکن است براثر عوامل های مختلفی همچون زایمان های طبیعی رخ دهد. شاید این سوال در ذهن شما مخاطبان پیش آمده باشد که گشادی واژن دقیقا به چه منظور است؟ در پاسخ به این سوال گفته می شود که گشادی واژن در ناحیه مختلف تناسلی به دو حالت دیده می شود که در ادامه هر یک از آن ها را شرح می دهیم:

 • شل شدگی و به حالت افتاده عضله های مربوط به دیواره های واژن: زمانی که بانوان با این حالت مواجه هستند باید سعی کنند عمل واژینوپلاستی استفاده کنند و توسط روش های مربوط به تنگ کردن ترمیم انجام گیرد.
 • پارگی مربوط به پرینه یا گشاد شدن دهانه ورودی واژن: این نوع مشکل باید توسط عمل پرینورافی انجام گیرد تا به حالت اولیه خود درآیند.
گشادی واژن
گشادی واژن

عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

درپاسخ به این سوال گفته می شود که این عمل به وسیله ی یک بیهوشی کاملا ساده یا بی حسی کاملا ساده ای انجام می گیرد. بعد از انجام این مرحله دیواره های مربوط به پشتی واژن را به یکدیگر نزدیک می کنند، ترمیم برای این مشکل در بیرون از ناحیه انجام می گیرد. با انجام این حالات واژن ها به حالت تنگ شده ای در می آیند.

اگر بخواهیم به عمق جراحی و این عمل اشاره کنیم، باید بگوییم که این عمل عمقی نیست چرا که حدود2 تا 3 سانتی متر به عمق واژن نفوذ می کنند.

عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟
عمل پرینورافی چگونه انجام می شود؟

عمل پرینورافی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

در پاسخ به این سوال گفته می شود که این نوع عمل برای تمامی افراد توصیه نمی شود. به همین دلیل باید افرادی که از شرایط زیر بهره مند هستند بطور جدی از این نوع عمل کاملا بدور باشند:

 • بانوانی که باردار هستند
 • افرادی که می خواهند سه ماه آینده باردار شوند
 • بانوانی که از سیستم بدنی ضعیفی برخوردار هستند
 • اشخاصی که مبتلا به بیماری های متفاوت و مختلفی هستند
 • زنانی که دچار حساسیت های مختلفی اند( در این حالت باید حتما تحت نظر پزشک عمل را انجام دهند.)
عمل پرینورافی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟
عمل پرینورافی برای چه کسانی توصیه نمی شود؟

چه نوع اقداماتی باید قبل از عمل پرینورافی انجام شود؟

زمانی که قصد دارید عمل پرینورافی را انجام دهید باید قبل از عمل اقداماتی را رعایت کنید. این اقدامات دربرگیرنده موارد زیر می باشد:

 • قبل از انجام عمل باید حتما آزمایش های مربوطه را انجام دهید.
 • هنگامی که فرد قصد دارد عمل کند باید به این نکته توجه کند که اگر مبتلا به عفونت در ناحیه واژن است قبل از عمل حتما آن ها را توسط دکتر متخصص از بین ببرید.
 • بانوانی که باردار هستند باید حتما از این نوع عمل دوری کنند چرا که این امکان وجود دارد به جنین خود صدمه وارد کنند.
 • اگر زمانی شما دچار این مشکل هستید که سیستم دفاعی بدنتان ضعیف می باشد باید سعی کنید از این عمل دوری کنید.
 • قبل از شروع عمل حتما باید با دکتر متخصص زنان مشورت کنید و برای انجام عمل خود با پزشک مربوطه مشاوره های لازمه را برای انجام عمل انجام دهید.
چه نوع اقداماتی باید قبل از عمل پرینورافی انجام شود؟
چه نوع اقداماتی باید قبل از عمل پرینورافی انجام شود؟

مدت زمان عمل پرینورافی

براساس نتایج بدست آمده گفته شده است که این نوع عمل زمان طولانی را به خود اختصاص نداده است چرا که حدود نیم ساعت تا یک ساعت این عمل انجام توسط دکترهای متخصص انجام می گیرد.

مدت زمان عمل پرینورافی
مدت زمان عمل پرینورافی

کاربرد عمل پرینورافی

عمل پرینورافی از کاربرد بالایی برخوردار می باشد. همان طور که گفته شد برای بانوانی که زایمان طبیعی داشته اند این عمل بشدت کاربرد دارد. همچنین برای از بین بردن مشکلاتی مانند رفع افتادگی، شل شدن، و جلوگیری از مشکلات مربوط به یائسگی که زود انجام می شود نقش مهمی را ایفا می کنند.

کاربرد عمل پرینورافی
کاربرد عمل پرینورافی

چه نوع افرادی می توانند عمل پرینورافی را انجام دهند؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت شرایط های مختلفی وجود دارد که بانوان می توانند با در نظر داشتن آن ها این عمل را انجام دهند. این شرایط عبارت اند از:

 • بالا رفتن سن افراد: ( هرچقدر میزان سن افراد افزایش پیدا می کند افراد دچار تغییر و تحولات در بخش مختلف بدن بخصوص در ناحیه تناسلی می شوند.)
 • تکرار زایمان های پشت سرهم
 • چاقی
 • یبوست های مکرر (باعث فشار به این ناحیه می شود)
 • تومورهای لگنی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار برای انجام این عمل مربوط به افتادگی رحم می شود، این افتادگی در اثر موارد زیر به وجود می آید:

 • احساس درد و فشار در ناحیه ی لگن
 • احساس پر بودن در بخش های مربوط به زیر شکم
 • احساس کشش در ناحیه ران
 • احساس کشش در بخش های مربوط به تحتانی کمر
 • تکرر ادرار
 • ایجاد و احساس درد در زمان رابطه جنسی
 • و..

با توجه به عوامل گفته شده اگر زمانی فرد دچار به چنین شرایطی بود باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کند.

بعد از انجام عمل باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

زمانی که عمل به اتمام می رسد باید بعد از آن نکاتی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید، این نکات دربرگیرنده موارد زیر است:

 • حدود 5 هفته استراحت مطلق داشته باشید
 • از داشتن فعالیت های سنگین بطور جدی خودداری کنید چرا که موجب کشش و فشار در ناحیه جراحی شده و بخیه ها می شود.
 • تا حد امکان سعی کنید غذاهایی را مصرف کنید که روان کننده باشد چرا که یبوست یکی از عوامل مضر و تاثیر گذار در عمل زیبایی می باشد و فشارهای بسیار زیادی را وارد می کند.
 • بهداشت فردی خود را رعایت کنید و به این نکته توجه بیشتری داشته باشید که ناحیه جراحی شده باید تمیز باشد و بهداشت مربوط به آن رعایت شود، در غیر این صورت با مشکلات جدی روبرو خواهید شد.
 • حتما داروهایی که از سوی پزشکتان تجویز شده است را بر اساس ساعت مشخص شده مصرف کنید و نسبت به آن ها به هیچ عنوان بی توجه نباشید.
 • حدود 6 تا 8 هفته رابطه جنسی نداشته باشید.
 • انجام ندادن بعضی از حرکات ورزشی چرا که موجب فشار و تحریک شدن ناحیه جراحی شده می شود.
 • خشک نگه داشتن ناحیه ی عمل شده.

 

 

بعد از انجام عمل باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
بعد از انجام عمل باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

عمل پرینورافی چه تاثیری را روی رابطه جنسی از خود نشان می دهد؟

طبق تحقیقات بدست آمده گفته شده است که این نوع عمل می تواند نقش مهمی را برای رابطه های جنسی از خود ایفا کند. بانوانی که این عمل را انجام می دهند بخش های مربوط به واژن خود را تنگ می کنند، این عمل موجب بالا رفتن میل جنسی افراد خواهد شد و لذت آن ها را چند برابر می کند. این عمل باید حتما توسط دکتر متخصص زنان انجام شود همچنین پزشک مربوطه باید نسبت به این عمل ماهر بودن خود را نشان دهد.

عمل پرینورافی چه تاثیری را روی رابطه جنسی از خود نشان می دهد؟
عمل پرینورافی چه تاثیری را روی رابطه جنسی از خود نشان می دهد؟

آیا زخم هایی که در انجام عمل بر ناحیه مربوطه باقی می ماند از بین می رود؟

مسلما زخم هایی که بعد از عمل ایجاد می شوند کاملا طبیعی می باشد چرا که هر نوع عملی را در نظر بگیریم با یکسری زخم هایی مواجه هستند. پزشکان متخصص در حین عمل تا حد امکان این تلاش را می کنند که عملی را انجام دهند که فرد با زخم های کمتری مواجه شوند.

این زخم ها بعد گذشتن چندین روز مشخص می شود و در بعضی مواقع با توجه به نوع پوست افراد به حالت اولیه خود درمی آیند و با سرعت بالایی بهبود می یابند اما اگر زمانی این زخم ها همچنان از بین نرفتند و جای آن ها مشخص بود پیشنهاد می شود حتما توسط لیزر های مربوطه ومجهز این زخم ها را توسط پزشک های متخصص و با تجربه از بین ببرید.

آیا زخم هایی که در انجام عمل بر ناحیه مربوطه باقی می ماند از بین می رود؟
آیا زخم هایی که در انجام عمل بر ناحیه مربوطه باقی می ماند از بین می رود؟

برای انجام عمل پرینورافی باید به چه نوع پزشکی مراجعه کنیم؟

این سوال بسیار مهم است چرا که این عمل در ناحیه بسیار حساس بدن انجام می شود. بانوانی که قصد دارند این عمل را انجام دهند باید حتما به پزشکان ماهر و با تجربه مراجعه کنند و طی چندین جلسه مشاوره و داشتن آگاهی کامل اقدام به این نوع عمل زیبایی کنند.

پزشکان متخصص زنان و همچنین جراحان پلاستیک با تجربه می توانند این عمل را به خوبی برای افرادی که قصد تنگ کردن واژن خود را دارند انجام دهند. نکته مهمی که باید پزشکان در حین عمل رعایت کنند این است که تنگ کردن واژن نباید بیش از اندازه باشد چرا که با تنگ شدن بیش از حد واژن عمل دخول با مشکل مواجه می شود و بسیار سخت خواهد بود.

 

برای انجام عمل پرینورافی باید به چه نوع پزشکی مراجعه کنیم؟
برای انجام عمل پرینورافی باید به چه نوع پزشکی مراجعه کنیم؟

مزیت های عمل پرینورافی چیست؟

این عمل از مزیت های بالایی برخوردار است که در ادامه بخشی از این مزیت ها را برای شما مخاطبان شرح می دهیم:

 • داشتن رضایت از عمل جراحی
 • مدت زمان نقاهت کم است و بهبودی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود
 • تزریق ژل به بخشی از ناحیه در حین عمل
 • روشن سازی واژن
 • نداشتن تورم
 • برخورداری از یک رابطه جنسی کاملا رضایت بخش
 • بهره مندی از ارگاسم مطلوب
 • و…
مزیت های عمل پرینورافی چیست؟
مزیت های عمل پرینورافی چیست؟

هزینه عمل پرینورافی چگونه است؟

هزینه عمل یکی از سوالاتی است که در ذهن بیشتر افراد رخ می دهد. خوب است که بدانید هزینه این عمل بر حسب یکسری شرایط مختلف است و نمی توان به قیمت دقیق آن اشاره کرد، هزینه این عمل کاملا متغیر است.

عوامل تاثیر گذار در این عمل را می توانیم به دستمزد دکتر متخصص، مرکزی که قرار است در آن عمل صورت گیرد، محل عمل در چه جایی از شهر است و..بستگی دارد. برای مثال امکان دارد عمل پرینورافی در شهری نسبت به شهرهای دیگر ارزان تر یا گران تر باشد. یا اینکه محله ی پایین شهر بودن یا بالا شهر بودن را می توانیم یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت بشناسیم.

هزینه عمل پرینورافی چگونه است؟
هزینه عمل پرینورافی چگونه است؟

بطور کلی با توجه به تعاریف گفته شده می توانیم نتیجه بگیریم که این نوع عمل برای افرادی که قصد دارند واژن خود را بر اساس عوامل های مختلفی که حالت اولیه خود را از دست داده اند تغییر دهند پیشنهاد می شود.

همچنین بانوان باید حتما به مراکز کاملا معتبر و شناخته شده ای مراجعه کنند و نسبت به پزشکی که قرار است عمل جراحی را برای آن انجام دهد آگاهی کاملی داشته باشد.

علاوه بر این موضوع بانوان باید حتما سعی کنند اقداماتی که قبل از عمل و همچنین بعد از عمل به آن ها گوشزد می شوند را به درستی انجام دهند، چرا که این نکات بسیار با اهمیت است و نقش مهمی را برای شما بانوان ایفا می کنند. با رعایت کردن تمامی نکات مربوطه شما با نتیجه مثبتی روبرو خواهید شد.

عمل تنگ کردن واژن در کلینیک دکتر زرگنج توسط جراح متخصص بدون درد و بهبودی سریع با لیزر مونالیزاتاچ بهترین لیزر روز دنیا انجام می شود.جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های زیر در تماس باشید.

 

(امیدواریم اطلاعات کافی و سودمندی را نسبت به این مقاله کسب کرده باشید.)

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال ۱۳۶۱به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید