میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

واژینوپلاستی با لیزر
واژینوپلاستی با لیزر

لیست موضوعات

واژینوپلاستی با لیزر

امروز با بررسی موضوع واژینوپلاستی با لیزر با شما همراهیم.

واژینوپلاستی با لیزر را بانوانی مدنظر دارند که می خواهند عمل واژینوپلاستی را انجام دهند و به نوعی از پیشرفته ترین روش های روز دنیا استفاده کنند. روش هایی که به نسبت ضررهای کمتری را در پی داشته باشد و افراد زیادی بتوانند آن را انجام دهند.

واژینوپلاستی با لیزر
واژینوپلاستی با لیزر

اگر به دنبال بهترین متخصص برای هر گونه عمل زیبایی واژن و یا واژینوپلاستی با لیزر هستید، پیشنهاد ما کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کلینیک به انتهای همین مقاله مراجعه کنید.

 

در ادامه مقاله به سوالاتی که شاید برای شما نیز پیش بیاید و ذهنتان شما را به خود مشغول کند پاسخ می دهیم.

واژینوپلاستی به چه نوع عملی گفته می شود؟

متقاضیان انجام واژینوپلاستی با لیزر چه افرادی هستند؟

روش واژینوپلاستی با لیزر چه مزایایی در پی دارد؟

عمل واژینوپلاستی با لیزر چه مدت طول می کشد؟

قبل از انجام واژینوپلاستی با لیزر چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

بعد از انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر چه اقداماتی پیشنهاد می شود؟

کاربردهای استفاده از روش واژینوپلاستی با لیزر در چه مواردی است؟

لیزر از چه طریقی برای عمل واژینوپلاستی تأثیر دارد؟

جلسات مورد نیاز برای انجام واژینوپلاستی با لیزر چند جلسه است؟

ماندگاری واژینوپلاستی با لیزر تا چه مدتی است؟

منع استفاده از واژینوپلاستی با لیزر در چه افرادی است؟

سن مناسب برای انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر چه زمانی است؟

آیا واژینوپلاستی با لیزر ممکن است باعث ایجاد ناباروری شود؟

اهمیت انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر در چیست؟

روش واژینوپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود؟

آیا استفاده از لیزر در انجام عمل واژینوپلاستی درد دارد؟

عوارضی که واژینوپلاستی به همراه دارد کدامند؟

نکات مهم برای انجام واژینوپلاستی با لیزر کدامند؟

 

 

واژینوپلاستی به چه نوع عملی گفته می شود؟

از اسم واژینوپلاستی واضح است که این عمل را به منظور جراح های زیبایی می دانند که بر واژن انجام می شود. هر نوع عملی که بر روی  ناحیه واژن صورت می گیرد، مهم نیست که چه نوع عمل و جراحی باشد، در کل به عنوان واژینوپلاستی محسوب می شود.

هر فعالیتی که به عنوان یک عمل زیبایی بر روی واژن صورت گیرد را به عنوان واژینوپلاستی به حساب می آورند که در بیشتر مواقع به آن عمل تنگ کردن واژن نیز می گویند.

واژینوپلاستی به چه نوع عملی گفته می شود؟
واژینوپلاستی به چه نوع عملی گفته می شود؟

واژن به نوعی مثل یک لوله عضلانی است که اطراف این لوله با بافت های همبندی گرفته شده است. به دلایل زیادی این بافت ممکن است شل شود.

با کاهش تولیداتی که در ارتباط با تأثیرات هورمون استروژن و پروژسترون شکل می گیرد بافت های قسمت های داخلی و خارجی در ناحیه تناسلی کاهش پیدا می کند و شل شدن این ناحیه اتفاق می افتد. در مورد این شل شدن واژن باید گفت که تنها در زنانی که زایمان می کنند تجربه نمی شود بلکه در خانم هایی نیز که باروری را تجربه نکرده اند نیز این مسأله رخ می دهد.

این شل شدن واژن در خود زندگی زناشویی اختلالاتی را به وجود می آورد و با گذشت زمان مشکلات مختلف خانوادگی و همچنین اجتماعی را برای زنان ایجاد می کند.

متقاضیان انجام واژینوپلاستی با لیزر چه افرادی هستند؟

زنان زیادی می توانند این نوع عمل را انجام دهند و  به عبارتی این روش نیز متقاضیان خاصی دارد که به آنها پیشنهاد می شود از این روش واینوپلاستی با لیزر استفاده کنند. از جمله این افراد کسانی هستند که:

این روش مختص زنانی است که به دلایلی چون رابطه های جنسی که  زیاد بوده است یا انجام چند بار زایمان طبیعی، گشادی واژن پیدا کرده اند و این اندازه از گشاد بودن را می توان با روشی چون لیزر از بین برد.

متقاضیان انجام واژینوپلاستی با لیزر چه افرادی هستند؟
متقاضیان انجام واژینوپلاستی با لیزر چه افرادی هستند؟

همان طور که اشاره شد با گذشت زمان و وارد شدن به سنین پیری و میانسالی زنان، در بدنشان کاهش کلاژن سازی رخ می دهد و این کمبود کلاژن با مرور سبب این می شود که عضلات واژن کم کم شل بشود و مثل قبل حالت محکمی را که داشته از دست بدهد و این  حالت ارتجاعی بودن  این ناحیه کم شود. با استفاده از روشی چون واژینوپلاستی با لیزر می توان فقدان کلاژن موجود را کم کرده و به جای اینکه اوضاع بدتر شود، به شرایط بهتر در بدن افراد کمک می کند.

در خیلی موارد زنان بعد از انجام دادن زایمان های طبیعی به پزشک برای معاینه لگن و… می روند.

دکتر در خیلی موارد به این زنان پیشنهاد می کند که برای اینکه از به وجود آمدن مشکلاتی در آینده جلوگیری شود و مواردی چون ضعیف شدن بیشتر عضلاتی که در کف لگن زنان وجود دارد رخ ندهد و به نوعی نگهدارنده های مخصوص رحم و لگن با مرور آسیب نبینند، می توانند برای تقویت این ناحیه و برای پیشگیری از به وجود آمدن همچین مسائلی تحت نظر دکتر این عمل را انجام دهند.

انجام دادن روابط جنسی زیاد نیز از عواملی است که به گشادتر شدن واژن منجر می شود

دکتر می تواند این افراد را معاینه کرده و در صورتی که تعیین شود که می توانند با واژینوپلاستی نتیجه مورد نظر را بگیرند می توانند با استفاده از لیزر این کار را انجام دهند و جلسات مخصوص لیزر درمانی را در زمان مشخص شده شروع کنند.

بهترین متقاضیان برای عمل واژینوپلاستی را افرادی تشکیل می دهد که مبتلا به گشادی واژن هستند و عضلات نگه دارنده مثانه و… دچار ضعف شده باشد و پزشک تأیید کند که این بافت ها به وسیله لیزر می تواند مجددا مستحکم  شود.

زنان زیادی هستند که با انجام دادن زایمان های طبیعی که به سختی انجام شده در ناحیه واژن دچار آسیب هایی می شوند و کاندیداهای مناسبی برای عمل واژینوپلاستی با لیزر به شمار می آیند.

در خیلی موارد زنانی به صورت ژنتیکی مستعد انجام این عمل هستند و از همان ابتدا مشکلاتی در ارتباط با گشادی واژن و … دارند.

روش واژینوپلاستی با لیزر چه مزایایی در پی دارد؟

استفاده از لیزر برای هرگونه انجام دادن واژینوپلاستی می تواند مفید واقع شود و مزایایی زیادی داشته باشد از جمله موارد مهم می توان به این گزینه ها اشاره کرد:

یکی از مزیت های استفاده از این روش این است که می توان به تنگ کردن واژن اقدام کرده و  فارغ از هر گونه ایجاد درد یا وجود خونریزی ها در این ناحیه این روش را انجام داده و مشکلی ایجاد نکند.

برای استفاده از این روش فرد لازم نیست که دوره نقاهتی را بعد عمل بگذراند و دوره ای که برای بهبودی  در نظر گرفته می شود زمان خیلی محدودی است و زنان بعد انجام دادن این روش درمانی به راحتی می توانند کارهای خود را از سر بگیرند و  دردی را در هنگام کارها احساس نکنند.

روش واژینوپلاستی با لیزر چه مزایایی در پی دارد؟
روش واژینوپلاستی با لیزر چه مزایایی در پی دارد؟

مزیت مهم

مزیت دیگر روش واژینوپلاستی با لیزر این است که بعد از استفاده از لیزر نیازی نیست که تا چند ماه از رابطه جنسی خودداری شود و با مدت کمی مراقبت در این مرحله می توان سلامت فرد تضمین شود، اما در روش هایی که به عنوان واینوپلاستی با جراحی های سخت است برای برقراری رابطه جنسی فرد لازم است که چند ماه تا بهبودی کامل صبر کند و رابطه جنسی را ماه ها نداشته باشد.

این روش درمانی هزینه ای خیلی کمتر به نسبت روش های چون جراحی در پی دارد.

عوارضی که در ارتباط  با جراحی بر بدن ماندگار می شود خیلی زیاد است و به مرور شاید مشکلاتی ایجاد کند اما روشی چون واژینوپلاستی با لیزر می تواند جایگزین خوبی برای جراحی ها باشد تا عوارضی نیز در پی نداشته باشد. این نوع واژینوپلاستی عوارضی خاص به همراه ندارد و بجز کبودی در بعضی مورد مشکلی دیگر ایجاد نمی کند

در این روش چون برشی داده نمی شود به اعصاب این ناحیه آسیب وارد نمی کند.

در بیشتر جراحی ها زمانی که افراد واژینوپلاستی را با جراحی انجام می دهند احتمال اینکه در آینده زمانی که بخواهند زایمان انجام دهند به وسیله زایمان طبیعی این محدودیت ایجاد شود اما در ارتباط با انجام لیزر این روش محدودیتی را برای زایمان طبیعی ایجاد نمی کند وو فرد به راحتی می توان این کار را انجام دهد.

مزیت دیگر استفاده از این روش این است که در لیزر معمولا با قسمت ورودی واژن، پزشک کاری ندارد و این کار را در عمق واژن صورت می گیرد به همین دلیل عوارضی را برای زنان در پی ندارد و به آسانی انجام می شود.

در روش واژینوپلاستی با لیزر به بافت واژن آسیبی وارد نمی شود در حالی که در روش های دیگر معمولا قسمتی از بافت واژن احتمال اینکه برداشته شود زیاد است و همین برداشتن بخشی از بافت به مرور سبب می شود که نتوان مجدد عمل جراحی را انجام داد.

این روش برای خیلی از زنان که درمان های هورمونی نیز نمی توانند انجام دهند توصیه می شود.

عمل واژینوپلاستی با لیزر چه مدت طول می کشد؟

روش واژینوپلاستی با لیزر یک روش خیلی سریع است که زمان زیادی برای انجام آن در نظر گرفته نمی شود و در حدود بیست دقیقه می توان که یک جلسه لیزر را انجام داد. در طول این زمان بیمار دردی را احساس نمی کند و احتمال دارد که فقط کم سوزش در این ناحیه حس کند که با کمی حرارت دستگاه لیزر همراه باشد. البته برای کاهش این سوزش می توان بعد از انجم عمل از بسته های یخ برای کم کردن این سوزش استفاده کرد.

البته باید اضافه کرد که زمان این روش به مهارتی که پزشک در این مورد دارد نیز می تواند بستگی داشته باشد و احتمال اینکه روش واژینوپلاستی با لیزر از بیست دقیقه نیز بیشتر طول بکشد، در مواردی وجود دارد.

هر چه شل شدن واژن بیشتر رخ داده باشد پزشک در این مورد باید احتیاط بیشتری را انجام دهد و مدت زمانی که برای هر دفعه انجام لیزر نیاز است به نسبت مواقع دیگر بیشتر یا کمتر در نظر بگیرد.

عمل واژینوپلاستی با لیزر چه مدت طول می کشد؟
عمل واژینوپلاستی با لیزر چه مدت طول می کشد؟

قبل از انجام واژینوپلاستی با لیزر چه نکاتی را باید مدنظر داشت؟

برای اینکه عمل واژینوپلاستی با لیزر صورت گیرد نیازی نیست که از قبل اقدامات خیلی زیادی را انجام داد و در این مورد اگر کارهایی انجام شود برای انجام عمل مشکلات کمتری ایجاد می شود و رعایت این نکات ضرورت دارد تا نتیجه بهتری از  این کار دریافت شود.

بهتر است از هفت روز قبل انجام دادن واژینوپاستی با لیزر از اینکه رابطه  جنسی برقرار شود جلوگیری شود. مشورت با پزشک مربوطه در این مورد اهمیت دارد.

با پزشک متخصص در مورد انجام این روش صحبت شود تا دکتر بتواند ناحیه تناسلی را از وجود عفونت و…بررسی کند و اگر در این مورد مشکلی وجود دارد در ابتدا این نوع بیماری درمان شود و بعد از آن از واژینوپلاستی با لیزر بتوان برای درمان استفاده کرد.

در مواردی که دکتر تأیید کند که عفونتی وجود ندارد فرد می تواند چند روزی از رفتن به استخر خودداری کند یا اینکه در مکان هایی چون وان حمام ننشیند تا به هیچ عنوان عفونتی ایجاد نشود.

قبل از انجام واژینوپلاستی با لیزر چه نکاتی را باید مدنظر داشت؟
قبل از انجام واژینوپلاستی با لیزر چه نکاتی را باید مدنظر داشت؟

ناحیه تناسلی را قبل از عمل شیو کنید

برای انجام دادن واژینوپلاستی بهتر است که ناحیه تناسلی را چند روز قبل عمل، شیو کرده و بعد از شیو هیچ نوع لوسیونی برای این ناحیه استفاده نشود. هر گونه لوسیون یا کرم برای این ناحیه تنها با مشورت با پزشک و در جریان گذاشتن متخصص باید صورت گیرد.

اگر زمان انجام عمل واژینوپلاستی با لیزر مقارن با زمان عادت ماهانه فرد بیمار است، می توان زمان این روش را به بعد از تمام شدن دوران عادت ماهانه موکول کرد. معمولا پیشنهاد می شود که لیزر را در فاصله سه روز بعد از تمام شدن عادت ماهانه انجام داد تا مشکلی ایجاد نشود و اختلالی در دوره های بعدی عادت ماهانه صورت  نگیرد.

پزشک برای اینکه از وجود مشکلاتی بعد عمل در فرد جلوگیری کند معمولا از بیمار می خواهد که آزمایش پاپ اسمیر را استفاده کند و از فرد می خواهد که این آزمایش را اگر در یکسال اخیر انجام نداده با مراجعه  مراکز آزمایشی از این آزمایش استفاده کند و در صورت داشتن جواب این آزمایش در چند ماه اخیر نتیجه را به پزشک ارائه دهد.

 

بعد از انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر چه اقداماتی پیشنهاد می شود؟

برای اینکه روش واژینوپلاستی با لیزر همان نتیجه ای را در پی داشته باشد که مدنظر فرد است باید مراقبت هایی را انجام دهد که مفید واقع شود.

از جمله این موارد می توان به این گزینه ها اشاره کرد:

بهتر است چند روزی بعد  انجام عمل از برقرار کردن رابطه جنسی خودداری شود و بعد از این مدت مراجعه به پزشک در دستور کار قرار بگیرد، در صورتی که پزشک معاینات لازم را انجام داده و به فرد این اجازه را بدهد که برقراری رابطه مشکلی ایجاد می کند می تواند این کار را صورت دهد.

بهتر است در این مدت بعد از عمل از اینکه اجسام سنگین جا به جا شوند و فرد این نوع اجسام را بلند کند جلوگیری شود، چون همان طور که می دانید این اجسام در هنگام بلند کردن و حمل آنها فشاری که بر ناحیه واژن وارد می کند زیاد است و احتمال ایجاد مشکلاتی را به همراه دارد.

بعد از انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر چه اقداماتی پیشنهاد می شود؟
بعد از انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر چه اقداماتی پیشنهاد می شود؟

از ورزش های سنگین خودداری کنید

از انجام دادن هر گونه ورزشی که به عنوان ورزش های سنگین محسوب می شود فرد باید خودداری کند و فعالیت هایی که به نوعی سنگین هستند را تا مدتی انجام ندهد.

تا زمانی که پزشک معاینات لازم را انجام نداده باشد و به بهبودی کامل فرد اشاره نکند نیاز است که فرد به استخر نرود یا در این مدت در وان حمام ننشیند.

در خیلی موارد پزشک داروهایی را برای بهبودی کامل به فرد معرفی می کند در این مدت فرد نیاز دارد که کاملا این نوع داروها را در فرصت مناسب استفاده کند.

در مواردی احتمال اینکه پزشک به فرد ورزش هایی را پیشنهاد کند زیاد است در این مورد نیاز است که این ورزش ها را یاد گرفته و به طور کاملا مرتب  نظم انجام دهد تا بهبودی کامل انجام شود. این نوع ورزش ها مختص این عمل است و برای درمان بهتر توصیه می شود.

در زمینه هایی امکان دارد که سوزش احساس شود برای جلوگیری از این نوع درد می توان از پاکت هایی مخصوص به یخ به کار برده شود.

فرد بیمار به بهداشت ناحیه تناسلی بعد از انجام عمل دقت زیادی کند.

از ورزش های سنگین خودداری کنید
از ورزش های سنگین خودداری کنید

علت استفاده از واژینوپلاستی با لیزر چیست؟

در زایمان بافت های واژن دچار کشیدگی بیش از حد می شود و در مواردی که فردی زایمان های طبیعی را بیشتر انجام دهد این وضعیت آزاردهنده است. در صورتی که بافت واژن در هیچ صورتی بعد از زایمان مجددا به حالت اولیه برنمی گردد و به مرور زمان ضعیف تر خواهد شد. این شرایط در خیلی موارد فرد را مجبور به انجام دادن واژینوپلاستی می کند که برای اینکه این روش با جراحی های سخت صورت نگیرد معمولا از لیزر استفاده می کنند.

در مورد خانم هایی نیز که بی اختیاری ادرار دارند و با ورود به سنین پیری مبتلا به شرایطی چون عطسه و سرفه می شوند نیز توصیه پزشکان این است که فرد عمل واژینوپلاستی را انجام دهد که استفاده از این لیزر گزینه بهتری نیز است.

بهتر است به هیچ عنوان داروهایی که مخصوص واژینال بوده در این مدت استفاده نشود و با پزشک مربوطه مشورت کرده و استفاده از لوسیون های مخصوص و … به تعویق انداخته شود تا زمانی که بدن بهبود کامل را شاهد باشد و پزشک این مسأله را تأیید کند.

علت استفاده از واژینوپلاستی با لیزر چیست؟
علت استفاده از واژینوپلاستی با لیزر چیست؟

چکاپ

بعد از اتمام انجام دادن جلسات لیزر نیاز است که در زمانی که پزشک تعیین می کند فرد برای چکاپ به پزشک مراجعه کند تا ناحیه واژن را پزشک معاینه کرده و مشکلی ایجاد نشود.

از دلایل مهم دیگری که زنان به متخصص مراجعه می کنند برای درمان مشکلات دوران یائسگی است. از مواردی که در این سن برای خانم ها مشکلات و عوارضی را به همراه دارد همین گشاد تر شدن واژن می باشد که به آسانی با استفاده از لیزر می توان درمان لازم را انجام داد.

در مواردی که زنان به آتروفی مبتلا هستند یا اینکه خشکی واژن دارند نیز می توان برای  انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر استفاده کرد.

هزینه لازم برای واژینوپلاستی با لیزر بر اساس چه عواملی مشخص می شود؟

همان طور که اشاره شد این روش درمانی به نسبت خیلی از روش های جراحی دیگر از نظر هزینه انجام عمل زیبایی کمتر است و بیشتر افراد می توانند این روش را انجام دهند. در این مورد واژینوپلاستی با لیزر چون در چند جلسه انجام می شود

هر کدام از این جلسات هزینه ای در پی دارد و اینکه پزشک مشخص کند که فرد به چند جلسه نیاز دارد بر هزینه مشخص شده تأثیر دارد. مورد دیگری چون سابقه کار پزشک مربوطه برای انجام دادن عمل واژینوپلاستی می تواند بر هزینه تأثیر بگذارد.

هزینه لازم برای واژینوپلاستی با لیزر بر اساس چه عواملی مشخص می شود؟
هزینه لازم برای واژینوپلاستی با لیزر بر اساس چه عواملی مشخص می شود؟

کاربردهای استفاده از روش واژینوپلاستی با لیزر در چه مواردی است؟

با استفاده از این روش می توان در مواردی که واژن گشاد شده این مشکل را برطرف کرد.

اگر در ناحیه واژن سوزشی احساس می شود با انجام واژینوپلاستی با لیزر این مسأله رفع می شود.

هر گونه شل شدن یا گشاد شدن واژن را این نوع روش می تواند درمان کند.

روش واژینوپلاستی با لیزر نشانه های یائسگی را کمتر کرده و درمان این مرحله را انجام می دهد.

کاربردهای استفاده از روش واژینوپلاستی با لیزر در چه مواردی است؟
کاربردهای استفاده از روش واژینوپلاستی با لیزر در چه مواردی است؟

لیزر از چه طریقی برای واژینوپلاستی تأثیر دارد؟

پیش تر نیز گفته شد که استفاده کردن از لیزر به عنوان یک روش کاملا غیر تهاجمی شناخته می شود که به عنوان یک دستاورد خیلی مهم در عرصه پزشکی محسوب می شود که به راحتی می تواند فیزیولوژی دیواره واژن از این طریق بهبود پیدا کند، عضلات سفت شده و کانال واژن را تنگ تر کرده و به مرور این ناحیه بتواند لغزنده شود و خشکی این ناحیه کاهش پیدا کند.

عملکرد لیزر در ناحیه واژن این طور است که تأثیرات خود را بر بافت مخاطی در ناحیه واژن می گذارد و به نوعی سبب تحریک کردن تولید کلاژن می شود و سبب کارکرد بهتر در ارتباط  با لایه های مخاطی می تواند بشود. در این روش نیازی نیست که از هیچ گونه برشی استفاده کرد و فقط فیبروبلاست ها را در این مورد از راه اضافه شدن گرما تحریک می کنند و این گرما سبب احیای مجدد بافت های این ناحیه می شود.

لیزر از چه طریقی برای واژینوپلاستی تأثیر دارد؟
لیزر از چه طریقی برای واژینوپلاستی تأثیر دارد؟

روند انجام واژینوپلاستی

در ابتدا برای انجام دادن این نوع واژینوپلاستی پزشک معاینه واژینال را انجام می دهد و بررسی های لازم را شکل داده تا مشخص شود که این لیزر درمانی بر روی بدن بیماران آسیبی وارد نمی کند. سپس پزشک کار خود را شروع کرده و در مرحله اول اقدامات لازم را برای ضد عفونی کردن ابزار مورد نیاز انجام می دهد . سپس ضرورت دارد که خود دستگاه لیزر را نیز ضد عفونی کرد.

پزشک در این مرحله تمام دیواره واژن را سعی می کند که در نظر داشته باشد. بعد از این کار به بافت این ناحیه امواج نفوذ می کند و شاید بیمار خیلی کم احساس سوزش نیز داشته باشد.

استفاده از لیزر به نوعی برای تحریک کردن فرآیندهایی است که برای بازسازی بدن به کار می آید و بهره بردن از این دستگاه های لیزر می تواند سبب ایجاد و تولید سلول های سالم بیشتری در این ناحیه واژن  شود و اگر خون رسانی به ناحیه هایی دچار مشکل شده بتوان با این لیزر این خون رسانی دوباره افزایش پیدا کند و همچنین اثرات زیادی بر کشسانی ناحیه تناسلی داشته باشد و محیط داخلی واژن را این لیزر به همان حالت طبیعی می تواند برگرداند.

تقریبا زمانی قریب به سی روز طول می کشد تا ساختار واژن بتواند سفت شود و شل شدگی این ناحیه کاهش پیدا کند. اما تأثیرات را فرد از همان روزهای اول احساس می  کند.

جلسات مورد نیاز برای انجام واژینوپلاستی با لیزر چند جلسه است؟

در مورد اینکه چند جلسه برای انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر نیاز است تا فرد به درمان کامل برسد می توان گفت که این مسأله به میزان شل شدن واژن مربوط می شود و به میزان شل شدن بیشتر نیاز است که جلسه های بیشتری را ادامه داد.

در مواردی این روش تنها با یک یا دو جلسه درمان انجام می شود، ولی در موارد دیگری انجام چهار جلسه یا بیشتر پیشنهاد می شود تا نتیجه مورد نظر شکل گیرد. البته اینکه فرد به چند جلسه لیزر نیاز دارد را پزشک می تواند مشخص کند و در هر فردی این اندازه شاید تفاوت داشته باشد.

جلسات مورد نیاز برای انجام واژینوپلاستی با لیزر چند جلسه است؟
جلسات مورد نیاز برای انجام واژینوپلاستی با لیزر چند جلسه است؟

ماندگاری واژینوپلاستی با لیزر تا چه مدتی است؟

در مورد اینکه روش واژینوپلاستی با لیزر تا چه مدتی ماندگاری دارد باید اضافه کرد که این ماندگاری بستگی دارد که عضلات واژن تا چه میزان دچار شل شدگی شده است.

در کل این روش ماندگاری که دارد در حد دو سال است و پیشنهاد پزشکان این است که بعد از هر بار انجام دادن این روش برای اینکه این روش ماندگار بماند بعد از یکسال تا یک و نیم سال بتوان مجدد این کار را تکرار کرد.

ماندگاری واژینوپلاستی با لیزر تا چه مدتی است؟
ماندگاری واژینوپلاستی با لیزر تا چه مدتی است؟

منع استفاده از واژینوپلاستی با لیزر در چه افرادی است؟

این نوع روش مانند تمام موارد عمل های دیگر در افرادی منع استفاده دارد  بهتر است که این افراد این روش را به کار نبرند که مشکلاتی را برایشان ایجاد نکند.

در افرادی که گشادی واژن آنها بیش از حد است این روش را پزشکان به کار نمی برند و ترجیح می دهند برای اینکه نتایج بهتری در این مورد دریافت شود از روش های دیگر استفاده شود.

منع استفاده از واژینوپلاستی با لیزر در چه افرادی است؟
منع استفاده از واژینوپلاستی با لیزر در چه افرادی است؟

زنانی که به بیماری های سیستماتیک مبتلا هستند نیز نباید از این روش به کار ببرند.

در زنان باردار نیز این روش منع استفاده دارد و بهتر است تا بعد زایمان این کار صورت نگیرد.

زنانی که قصد دارند به زودی باردار شوند نیز بهتر است که واژینوپلاستی با لیزر را فعلا انجام ندهند.

زنانی که در ناحیه واژینال به عفونت هایی قارچی مبتلا هستند نیز باید اول این عفونت درمان کرده و سپس عمل انجام دهند.

در میان دختران باکره نیز این کار نباید صورت گیرد و بهتر است از روش هایی که در ارتباط با جراحی زیبایی به صورت بیرونی است استفاده کنند تا روش واژینوپلاستی که در درون واژن صورت می گیرد.

سن مناسب برای انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر  چه زمانی است؟

معمولا متخصصان به زنان پیشنهاد می کنند که این روش را در فاصله سنی که وارد سال های آخر جوانی و دوران میانسالی شده اند استفاده کنند، زمانی که دوران کلاژن سازی پوست کمتر شده است. در حال حاضر این روش را زنان در فاصله سی سالگی تا پنجاه  و پنج به کار می برند.

آیا واژینوپلاستی با لیزر ممکن است باعث ایجاد ناباروری شود؟

در این روش لیزر درمانی هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی شود و در آن از امواج استاندارد برای بدن به کار برده شده است، به همین دلیل این روش برای واژینوپلاستی نیز بر ناحیه تناسلی آسیبی وارد نمی کند و تأثیری بر باروری ندارد. همین شرایط این عمل سبب می شود که زنان با آرامش خاطر این روش را تحت نظر  پزشک متخصص انجام دهند و از مزیت های آن استفاده کنند.

اهمیت انجام دادن واژینوپلاستی با لیزر در چیست؟

واژن قسمتی حساس در دستگاه تناسلی زنان است و نقش زیادی در سلامت زنان به همراه دارد. اگر این ناحیه آسیبی ببیند می تواند کل زندگی زنان را مختل کند و این آسیب به کل زندگی زن وارد شود.

ارتباط جنسی یکی از موارد مهم برای زندگی زن و مرد است و شکل این نوع رابطه می تواند در اینکه زندگی زناشویی به چه صورتی ادامه داشته باشد خیلی موثر است.

در خیلی موارد زنان بعد از مدتی از ازدواج از رابطه جنسی لذت زیادی نمی برند و با افزایش سن بیشتر شاهد این مسأله هستند برای این مورد روش هایی وجود دارد که به این کیفیت رابطه برگردند.

بهبود کیفیت زندگی زنان

یکی از دلایل انجام دادن عمل واژینوپلاستی این است که با انجام روش مورد نظر در کیفیت زندگی زنان می توان بهبود زیادی را مشاهده کرد. این روش باعث افزایش سلامتی افراد می شود و اعتماد به نفس را در عرصه های مختلف زندگی به خصوص در ارتباط با رابطه جنسی شکل گرفته افزایش می دهد. زنان در مواردی که مشکلاتی در این مورد دارند با این روش می توانند درمان مورد نظر را شکل دهند.

در این زمینه واژنی که تنگ شده است در هنگام انجام دادن رابطه جنسی برای زن و مرد هر دولذت بیشتری را در پی دارد. با لیزر بهبودی راحت تر صورت می گیرد و در ارتباط با این روش معمولا از لحاظ نتیجه ایجاد شده هیچ تفاوتی با روش های دیگر ندارد و ظاهر کاملا با جراحی ها ی دیگر شبیه به هم است و تلاش پزشک این است که بر اساس نیاز پزشک و همچنین معاینات  لازم تعیین کند که کدام روش کارآیی بهتری را می تواند داشته باشد.

روش واژینوپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود؟

امروزه استفاده کردن از لیزر برای خیلی موارد به افراد پیشنهاد می شود و این نوع روش که به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود در بین افراد کارآیی زیاد دارد. از این روش در حال حاضر برای تنگ کردن واژن نیز استفاده می کنند. در مواردی که هدف جوان سازی ناحیه واژن نیز می باشد این روش به کار برده می شود.

این روش را افرادی مدنظر دارند که قصد دارند که جذابیت ناحیه تناسلی را با استفاده کردن از روش هایی که بدون درد باشد انجام دهند و ترجیح بر این است که روشی چون لیزر را که خونریزی بعد عمل ندارد استفاده کنند.

به کار بردن لیزر برای جوانسازی واژن یکی از موارد استفاده از لیزر برای این ناحیه است.

از عمل هایی که در بین زنان معروف است و خیلی ها متقاضی استفاده از آن هستند همین واژینوپلاستی با لیزر است. در بین زنانی که دوست دارند در رابطه جنسی خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، زنانی که خواهان بالا بردن کیفیت بیشتری در ارتباط با رابطه جنسی با همسر خود هستند و خانم هایی که دوست دارند ظاهر واژن بهتری داشته باشند این روش به کار می رود.

در خیلی از زنان بعد از گذر زمانی از ازدواج و تقریبا از حدود 35 سالگی به بعد بدن به سمت پیری متمایل می شود و این افت بدن و به سمت پیری رفتن به مرور سبب می شود که بدن نتواند مانند گذشته کار کلاژن سازی را انجام دهد و همین مسأله بر بدن تأثیرات پیرری را افزایش می دهد.

از دستگاه های لیزر معروفی که در زمینه های مختلف برای نقاط دیگر از پوست بدن استفاده می شود می توان برای ناحیه تناسلی نیز به کار برد، همچنین امروزه دستگاه های لیزری ساخته شده اند که کاملا برای انجام واژینوپلاستی است و خاص این عمل، طراحی لازم برای آن صورت گرفته است. در خیلی موارد دستگاه می تواند اقداماتی چون کلاژن سازی را انجام دهد اما دستگاه های لیزر دیگری نیز وجود دارد که می تواند در بافت های واژن تغییراتی را لحاظ کند و نیاز است به این مسأله دقت شود.

با استفاده از عمل واژینوپلاستی زنان در وضعیت جسمانی خود آرامش دارند و این روش به بهبود این مسأله کمک کرده است.

آیا استفاده از لیزر در انجام عمل واژینوپلاستی درد دارد؟

عمل واژینوپلاستی به عنوان روشی بدون درد شناخته می شود و اگر فردی خیلی حساس باشد و درد کمی را تجربه کند این درد در حد خیلی کمی است و به هیچ عنوان با دردی که در جراحی احساس می شود جراحی انجام نمی شود.

این نوع لیزر پوشش سطحی ناحیه واژن را تحریک می کند و به مرور ضخامت را افزایش می دهد و سعی می کند مایع بافتی مجددا برگردد و ناحیه تناسلی جوانسازی در پی داشته باشد و با این روش تغییرات ظاهری این ناحیه را بهبود می بخشد.

در مواقعی که این روش استفاده می شود ناحیه واژن به حالت عادی خود بر می گردد و از اینکه عفونت در این ناحیه رشد کند یا میکروب هایی که بیمارزا هستند ایجاد شود جلوگیری به عمل می آید. با استفاده از لیزر فیبروپلاست ها فعال می شود  و به این ناحیه سبب می شود که مجددا آب کافی برسد و عملکرد مخاط شرایط عادی خود را داشته باشد.

 

عوارضی که واژینوپلاستی به همراه دارد کدامند؟

در انجام عمل واژینوپلاستی نیاز بر این است که بخش های داخلی واژن را پزشک مد نظر داشته باشد و از این لحاظ عمل سخت تری  به حساب می آید و عوارضی را در پی دارد. در موردی ممکن است که روش واژینوپلاستی عفونت را ایجاد کند، خونریزی هایی را در پی داشته باشد و بعد انجام عمل لخته های خونی به وجود آید که برای افراد مشکلات بیشتری را ایجاد کند.

بیمار در خیلی موارد شاید رضایت از این روش نداشته باشد و به دکتر بیان کند که اندازه مورد نظر سفت نشده باشد. در صورتی که اگر فرد از پزشک بخواهد به جای درمان با روش واژینوپلاستی و جراحی های سخت از روشی چون لیزر استفاده کند می تواند عوارضی را در پی نداشته باشد.

روش لیزر تنها کمی سوزش ایجاد می کند و شاید تا چند ساعت بعد این روش قرمزی در این ناحیه به وجود آید که خیلی زود برطرف می شود.

نکات مهم برای انجام واژینوپلاستی با لیزر کدامند؟

زنانی که قصد دارند عمل واژینوپلاستی را انجام دهند باید به نکاتی که حائز اهمیت است دقت کنند.

بهتر است فرد انتظاری را که از عمل دارد به طور صادقانه به پزشک خود اعلام کند و پزشک در جریان قرار بگیرد که فرد چه کاری  را مد نظر دارد چون با این کار نتیجه بهتری از درمان حاصل می شود.

نکات مهم برای انجام واژینوپلاستی با لیزر کدامند؟
نکات مهم برای انجام واژینوپلاستی با لیزر کدامند؟

فرد در ارتباط با حساسیتی که این ناحیه دارد باید دقت کند که با پرس و جو و تحقیق کامل بتواند پزشک مناسبی را برای انجام عمل انتخاب کند. پزشک متخصص زنانی که در  این مورد سابقه کار و مهارت لازم را داشته باشد تا خطراتی کمتری را در پی داشته باشد و عمل به راحتی صورت گیرد.

قبل از انجام عمل به پزشک متخصص مراجعه کند و با پزشک مربوطه در مورد شرایط عمل و… مشورت کرده و در انتخاب بهترین فرد برای عمل واژینوپلاستی با لیزر اقدام کند.

توجه به توصیه های قبل و بعد از عمل

بیمار باید مراقبت های را که بیمار قبل عمل و بعد از آن توصیه می کند در نظر بگیرد و به هزینه مورد نظر برای این عمل فکر کند و پزشک را در جریان بگذارد. البته روش واژینوپلاستی با لیزر به نسبت روش های دیگر خیلی هزینه کمتری را برای زنان در پی دارد و با خیال آسوده تری افراد زیادی به این روش رو می آورند.

این عمل به عنوان یک جراحی زیبای در زنان به حساب می آید و لازم است که فرد به هزینه دقت کند اما تنها عامل برای انجام دادن یا ندادن این عمل را بر اساس هزینه مشخص نکند.

چون هر جراحی زیبایی می تواند حس خوشایندی را در افراد ایجاد کند و در این ناحیه حساس از  بدن خانم ها بر کیفیت زندگی زناشویی آنها تأثیرات زیادی بگذارد. پس بهتر است غیر از اینکه به پزشکی که هزینه کمتری دریافت کند فکر شود به تخصص پزشک و موارد دیگر ضروری نهایت دقت را انجام داد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید