میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هزینه کربوکسی تراپی صورت
هزینه کربوکسی تراپی صورت

لیست موضوعات

هزینه کربوکسی تراپی صورت

یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد اقدام کننده به این روش درمانی – زیبایی پیش می آید، در مورد هزینه کربوکسی تراپی صورت می باشد که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

جهت انجام کربوکسی تراپی صورت با ما در تماس باشید.

02122930161

 

هزینه کربوکسی تراپی صورت
هزینه کربوکسی تراپی صورت

 

اینفوگرافیک عوامل موثر در هزنیه کربوکسی تراپی صورت

با مشاهده اینفوگرافیک زیر می توانید به سادگی عوامل موثر بر هزینه کربوکسی تراپی صورت را متوجه شوید.

 

اینفوگرافیک عوامل موثر در هزنیه کربوکسی تراپی صورت
اینفوگرافیک عوامل موثر در هزنیه کربوکسی تراپی صورت

از آنجا که روش درمانی کربوکسی تراپی یکی از فراگیر ترین روش های درمانی می باشد، ابتدا به معرفی این روش می پردازیم…

سوالاتی که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد، به شرح ذیل هستند:

1.کربوکسی تراپی چیست؟

2.تاریخچه ی کربوکسی تراپی به چه صورت می باشد؟

3.عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است؟

4.جوان سازی طبیعی با استفاده از کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟

5.کاربردهای روش درمانی – زیبایی کربوکسی تراپی چیست؟

6.درمان کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟

7.چه افرادی کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی نیستند؟

8.آیا در طول درمان احساس درد میکنیم؟

9.تعداد جلسات درمانی به طور معمول چقدر است؟

10.ماندگاری نتیجه ی کربوکسی تراپی چقدر است؟

11.عوامل مؤثر بر هزینه ی کربوکسی تراپی چیست؟

12.چه مواردی بر هزینه ی کربوکسی تراپی مؤثر است؟

13.اقدامات لازم برای قبل و بعد از کربوکسی تراپی چیست؟

14.درمان مشکلات صورت با کربوکسی تراپی چگونه است؟

15.زیبا سازی دور چشم با روش درمانی کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟

16.چرا افراد درمان با کربوکسی تراپی را برای اطراف چشم انتخاب می‌کنند؟

17.جوانسازی و برطرف کردن چروک های پوست صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه کربوکسی تراپی صورت با ما همراه باشید.

1.کربوکسی تراپی چیست؟

یکی از روش های خیلی فراگیر جوانسازی پوست در دنیا، کربوکسی تراپی است، کربوکسی تراپی که به درمان با استفاده از گاز دی اکسید کربن معروف است، یکی از روش های جوانسازی پوست است که از دهه ۱۹٣٠ میلادی جهانیان را به خود جلب کرده است، قدمت این روش (کربوکسی تراپی) به سال ۱۹۳۰ میلادی معادل سال ۱۳۰۹ هجری شمسی برمی‌گردد.

1.کربوکسی تراپی چیست؟
1.کربوکسی تراپی چیست؟

از این سال به بعد تحقیقات و پژوهش‌های زیادی روی این روش زیباسازی انجام شده و همه این تحقیقات تاثیرات زیاد و عوارض کم کربوکسی تراپی را گزارش می‌دهند.

از سال ۱۹۳۰ میلادی تاکنون به مرور شاهد توسعه و ارتقای عملکرد این روش بوده‌ایم و همچنان کربوکسی تراپی با پیشرفت روز افزون علم و صنعت پزشکی در حال پیشرفت است.

این روش، (کربوکسی تراپی) از روش های زیباسازی فراگیر است که معمولا برای بهبود انعطاف پذیری، بالا بردن خونرسانی، از بین بردن یا کاهش چین و چروک، تحریک پوست برای کلاژن سازی و از بین بردن چربی موضعی پوست و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

ترمیم و درمان سلولیت

این روش یکی از روش‌های درمانی برای ترمیم و درمان سلولیت، ترک های پوستی، سیاهی دور چشم و غیره می باشد.

این روش اولین بار از کشور فرانسه آغاز و سپس در جهان فراگیر شد. از این روش درمانی به علت عوارض کم و مزایای زیاد، می توان در نواحی مختلف بدن مانند پلک ها، صورت، باسن، شکم و پاها استفاده نمود.

کربوکسی تراپی روشی است که در آن از گاز دی اکسید کربن برای ترمیم و زیباسازی استفاده می‌شود؛ علت استفاده از گاز دی اکسید کربن برای زیباسازی در این روش درمانی- زیبایی، (کربوکسی تراپی) وجود دی اکسید کربن و تولید آن به صورت طبیعی در بدن است.

دی اکسید کربن به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و به همین خاطر روش کربوکسی تراپی روی بدن فرد اغلب واکنش مطلوبی خواهد داشت.

این روش درمان نه تنها دشوار نبوده، بلکه بسیار سریع و آسان است، به طوری که می توان از این روش به عنوان یکی از سریعترین و ساده ترین روش های جوانسازی و زیباسازی پوست یاد کرد.

زمان جلسه درمانی

جلسات درمانی کربوکسی تراپی معمولاً بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد. از موضوعاتی که این روش درمانی را فرا گیر کرده و امروزه توجه زیادی از جهانیان را به آن جلب کرده است، سریع و فوری بودن این روش است، در واقع انجام امور روزانه بلافاصله بعد از تزریق دی اکسید کربن به بافت هدف، امکان پذیر است.

(به این معنی که این روش نیازی به استراحت های طولانی یا بستری در درمانگاه و بیمارستان ها ندارد) تنها موردی که نیاز به کمی مراقبت دارد،

انجام این روش کربوکسی تراپی به منظور درمان سلولیت است، بعد از انجام این روش به منظور درمان سلولیت، باید به مدت بیست و چهار ساعت ( یک روز) از خوابیدن درون وان یا شنا کردن (رفتن به استخر) خودداری و اجتناب کنید.

زمان جلسه درمانی
زمان جلسه درمانی

در این روش افراد بسته به هدف استفاده از این روش، باید دوره درمانشان را به صورت کامل بگذرانند.

( اگر دوره ی درمان ناقص بماند، نتیجه ی دلخواه حاصل نمی شود)، البته دوره درمان کربوکسی تراپی کوتاه بوده و در بیشتر موارد افرادی که به این روش درمانی – زیبایی (کربوکسی تراپی) مراجعه می‌کنند، به ۷ تا ۱۰ جلسه درمان نیاز دارند.

کربوکسی تراپی یکی از موثرترین روش های جوانسازی پوست است و می‌توان گفت: تاکنون همه افرادی که از آن بهره برده‌اند راضی بوده و هیچ نارضایتی را به دنبال نداشته است.

2.تاریخچه ی کربوکسی تراپی به چه صورت می باشد؟

کربوکسی‌تراپی مشهور به دی اکسید کربن تراپی (CDT) یک تکنیک قدیمی در علم پزشکی است. تاریخچه این روش درمانی- زیبایی به حدود یک قرن پیش برمی‌گردد، کربوکسی تراپی اولین بار در دهه ۱۹۳۰ در فرانسه امتحان و سپس با پیشرفت چشمگیر آن، فراگیر شد.

فرانسوی ها با توجه به آب استخرها به این روش پی بردند؛ آنها وقتی دیدند که حمام یا شنا کردن در آب حاوی دی اکسید کربن باعث بهبودی زخم ها می شود و گاهی هم آنها را ترمیم می کند، به این فکر افتادند که با افزودن دی اکسید کربن به زخم ها شاید بتوان آنها را درمان کرد یا ممکن است، همین دی اکسید کربن موجب جوان سازی شود.

2.تاریخچه ی کربوکسی تراپی به چه صورت می باشد؟
2.تاریخچه ی کربوکسی تراپی به چه صورت می باشد؟

آنها پس از تحقیقات و پژوهش‌های بسیار توانستند روش کربوکسی تراپی را ابداع کنند که این روش پس از مدتی مورد توجه اکثر مردم جهان واقع شد و رشد چشمگیری داشت.

این روش در گذشته های دور، بیشتر برای درمان بیماری‌های قلبی کاربرد داشت، اما با مرور زمان جای خود را در میان روشهای زیبایی و جوانسازی نیز باز کرد و البته طولی نکشید که به فراگیرترین روش زیبایی شهرت یافت.

در دهه ۱۹۵۰ جراحان قلب و عروق از این روش برای درمان بیماری های قلبی نظیر گرفتگی عروق ناشی از مشکلات خونرسانی به قلب یا تجمع چربی ها درون قلب استفاده می‌کردند و حدوداً نزدیک به دهه ی ١٩٩۵ این روش به منظور درمان بیماری های پوستی و یا روشی برای جوانسازی پوست شهرت یافت.

با گذشت زمان، همچنین کاربردهای این روش افزایش یافت، در گذشته تنها به منظور خونرسانی به بافت‌ها از این روش استفاده می‌شد، اما امروزه از این روش برای جوانسازی، انعطاف‌پذیری، رفع چین و چروک، افزایش خون رسانی و غیره استفاده می شود.

 1. عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است؟

می توان کربوکسی تراپی را نوعی مزوتراپی هم دانست. در کربوکسی تراپی دی اکسید کربن گازی را به لایه‌های زیرین پوست تزریق می‌کنند، پس از تزریق دی اکسید کربن، این گاز به صورت موضعی در محل تحت درمان انتشار پیدا می‌کند.

بدن در مقابل زیاد شدن دی اکسید کربن شروع به تولید مکانیسم های لازم برای دفع آن می کند. (حتماً می‌دانیم که دی اکسید کربن هنگام تولید انرژی، طی فرآیندی در بدن نیز تولید می شود، سلول ها برای ادامه حیات به انرژی زیستی (ATP) نیاز دارند.

عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است؟
عملکرد کربوکسی تراپی چگونه است؟

ATP نیز انرژی حاصل از سوختن گلوکز است، گلوکز در حضور اکسیژن می سوزد که به این فرآیند تنفس سلولی گفته می شود. در فرایند تنفس سلولی بدن به اکسیژن زیادی نیاز دارد، ، زیرا گلوکز فقط در حضور اکسیژن می سوزد؛ در فرایند سوخت گلوکز در حضور اکسیژن علاوه بر انرژی، دی اکسید کربن نیز تولید می شود

به همین خاطر است که بدن ما انسان ها به اکسیژن زیادی نیاز دارد و دی اکسید کربن را دفع می کند؛، زیرا دی اکسید کربن در بدن تولید می‌شود

اما اکسیژن نه تنها در بدن تولید نمی‌شود، بلکه خود بدن انسان نیز برای تامین انرژی و تنفس سلولی به اکسیژن زیادی نیاز دارد. اکسیژن به وسیله تنفس جذب و دی اکسید کربن به وسیله ی بازدم دفع می‌شود.

 

 1. جوانسازی طبیعی با استفاده از کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟

هنگامی که در حالت طبیعی میزان دی اکسید کربن در یک بافت زیاد می‌شود، می‌تواند به این معنا باشد که یا ورود اکسیژن به این بافت کم بوده ویا خونرسانی به آن محل کاهش یافته است

علت این تغییر این است که دی اکسید کربن توسط برخی سیاهرگ ها به ریه منتقل می‌شود تا توسط ریه دفع شود. بدن در پاسخ به چنین واکنشی مکانیسم های جبرانی را ایجاد می‌کند.

( به راه می‌اندازد) یعنی در واقع برای پاسخ به افزایش دی اکسید کربن در یک بافت، خونرسانی به آن بافت را افزایش داده تا آن محل اکسیژن بیشتری دریافت و دی اکسید کربن را توسط برخی سیاهرگ ها به ریه انتقال دهد تا در آنجا دفع شود،

جوانسازی طبیعی با استفاده از کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟
جوانسازی طبیعی با استفاده از کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟

بنابراین ما در روش کربوکسی تراپی، دی اکسید کربن را به بافت ها تزریق میکنیم تا فرایندهای طبیعی را تحریک کنیم، در واقع نتیجه دلخواه ما از تحریک فرایندهای طبیعی خود بدن حاصل می‌شود.

وقتی دی اکسید کربن را به بافت مورد نظر تزریق میکنیم، حدود هفتاد و پنج درصد این گاز با آب موجود در بافت (خوناب) واکنش داده و از واکنش آنها (دی اکسید کربن به اضافه خوناب) ماده اسیدی به نام بی کربنات حاصل می‌شود.

بیکربنات باعث اسیدی شدن بافت مورد نظر و خوناب آن بافت می شود، در این حالت بدن برای رفع این میزان اسیدی بودن بافت، خونرسانی به آن منطقه را افزایش داده تا خوناب بافت را رقیق کند.

جالب است، بدانید هر چه بافت اسیدی تر باشد، جریان خون و اکسیژن رسانی به آن بافت نیز بیشتر خواهد بود، همین افزایش میزان اسید بافت و افزایش میزان خون رسانی، به جوانسازی آن بافت منجر می‌شود.

جوانسازی با افزایش خونرسانی بدن:

بدن برای افزایش خونرسانی به بافتی که میزان دی اکسید کربن و یا میزان بیکربنات آن بالاست، راهکارهایی دارد. این راهکارها عبارتند از:

 • گشاد کردن رگ های کوچک بافتی: این راه های کوچک بلافاصله بعد از اینکه در معرض دی اکسید کربن ( که طی فرایندی به بیکربنات تبدیل شده) اضافه قرار می‌گیرند، گشاد شده و میزان خونرسانی را افزایش می‌دهند.
 • ساخت فاکتورهای رشد به منظور ساخت رگ ها: بعد ازمرحله ی گشاد شدن عروق بافتی، اگر این مرحله به اندازه ی کافی پاسخگو نبود، بدن شروع به ساخت فاکتورهای رشد برای ساختن عروق بافتی و گسترش شبکه این رگ ها می‌کند. قابل ذکر است که این فاکتورهای رشد سه تاثیر مهم بر بدن می گذارند:
 1. خونرسانی را افزایش می‌دهند.

2.رگ ها را به چربی سوزی تشویق می‌کند.

3.همچنین به تحریک فرآیندهای ترمیم پوستی برای ساخت و تشکیل کلاژن منجر می‌شوند.

 

 1. کاربردهای روش درمانی- زیبایی کربوکسی‌تراپی چیست؟

این روش درمانی در پزشکی کاربردهای متنوعی دارد و همانطور که قبلاً اشاره شد، یکی از کاربردهای آن در گذشته درمان بیماری‌های قلبی همچون تنگی عروق و تجمع چربی در رگ ها، گرفتگی رگ ها و غیره بوده است، اما امروزه از این روش بیشتر به منظور درمان بیماری های پوستی و زیبایی استفاده می‌شود.

اکنون به کاربردهای آن در درمان بیماری های پوستی و زیبایی می پردازیم که شامل موارد ذیل می باشند:

 • درمان افتادگی و شل شدگی پوست با افزایش انعطاف پذیری آن
 • ایجاد پوستی جوان و لطیف و برطرف کردن پیری پوست
 • بر طرف سازی و از بین بردن تیرگی و رفع چروک های اطراف چشم
 • جوانسازی نواحی گوناگون مانند دست‌ها، پشت گردن و غیره
 • باعث کاهش یا از بین بردن سلولیت و چربی های موضعی می شود.
 • در رفع و برطرف سازی چین و چروک های صورت و تبدیل چین و چروک ها به پوستی صاف و شفاف نقش دارد.
 • درمان جای زخم و برطرف سازی آثار آکنه
 • موثر در درمان ریزش مو
 • موثر در بهبود نتایج لیپوساکشن
 • درمان و ترمیم ترکهای پوستی ناشی از چاقی یا حاملگی نظیر استرچ مارک

از این روش به علت کم خطر بودن، می توان در نواحی مختلف بدن همچون پلک ها، اطراف چشم، مژه ها، صورت، گردن، شکم، باسن و غیره استفاده نمود.

کاربردهای روش درمانی- زیبایی کربوکسی‌تراپی چیست؟
کاربردهای روش درمانی- زیبایی کربوکسی‌تراپی چیست؟

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

 1. درمان کربوکسی تراپی چگونه صورت می گیرد؟

فرایند درمانی در این روش به محل مورد نظر بستگی دارد، اما به طور کلی فرآیند درمانی کربوکسی تراپی یکسان است.

در این روش از یک کپسول گاز دی اکسید کربن استفاده می‌شود که این کپسول از طریق یک لوله پلاستیکی به دستگاه تنظیم کننده جریان گاز وصل است. پزشک با استفاده از این دستگاه می‌تواند میزان گاز ورودی به بدن را کنترل کند.

گاز دی اکسید کربن از کپسول خارج و سپس وارد دستگاه تنظیم گاز شده وسپس به یک لوله ی استریل که انتهای آن فیلتری تعبیه شده است، وارد می‌شود. کارایی این فیلتر جذب تمام ناخالصی های گاز دی اکسید کربن است، همچنین این فیلتر از ورود این ناخالصی ها به بدن جلوگیری می کند…

سپس گاز پس از عبور از این فیلتر، وارد سوزنی ریز می شود که پزشک با استفاده از این سوزن گاز را به زیر پوست تزریق می‌کند.

درمان کربوکسی تراپی چگونه صورت می گیرد؟
درمان کربوکسی تراپی چگونه صورت می گیرد؟
 1. چه افرادی که کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی نیستند؟

این روش درمانی زیبایی کاربردهای زیادی در علم پزشکی دارد، اما همه افراد نمی توانند کاندیدای مناسبی برای این روش درمانی باشند. اگر در شما هر یک از موارد زیر وجود داشته باشد، شما برای این روش درمانی – زیبایی کاندیدای مناسبی نیستید:

 1. بیماری قلبی کنترل شده و حاد ( مانند فشار خون کنترل نشده)
 2. مشکلات و بیماری‌ تنفسی حاد
 3. عفونت‌های پوستی شدید
 4. مشکلات انعقاد خون (مثل بیماری هموفیلی)
 5. دیابت و بیماری‌های قلبی کنترل شده
 6. دوران بارداری و شیردهی (دوران بارداری به علت تشکیل جنین زمان مناسبی برای عمل های جراحی و روش‌های درمانی نیست، زیرا ممکن است، به جنین آسیبی وارد شود)
 7. بیماری های تنفسی حاد یا مشکلات ریوی (مثل مشکل آمبولی ریه که به تازگی رخ داده باشد)
 8. بیماری های بافت پیوندی (چون دی اکسید کربن به لایه زیرین بافت پیوندی تزریق می‌شود، اگر بافت پیوندی آسیب دیده باشد، نمی‌توان این گاز را به زیر آن بافت تزریق کرد)
 9. شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

8.-آیا در طول درمان احساس درد می کنیم؟

این دوره های درمانی نه تنها احساس ناخوشایندی به دنبال ندارند، بلکه بعد از دوره درمان فرد احساس رضایت و خوشحالی می‌کند.

در طول درمان فرد هیچ دردی را احساس نمی‌کند، این درمان‌ها حتی نیازی به داروهای بی حسی هم ندارند؛ در طول درمان فرد معمولاً احساس درد نمی‌کند و این یکی از ویژگی‌های کربوکسی تراپی است

8.-آیا در طول درمان احساس درد می کنیم؟
8.-آیا در طول درمان احساس درد می کنیم؟

اما اگر فرد میزان پایینی از درد را احساس کرد، برای رفع آن می‌توان از کرم های بی حس کننده استفاده کرد. درست است که در کربوکسی تراپی فرد در طول دوره درمان دردی احساس نمی کند، اما ممکن است، بعد از تزریق ژل، بافت مورد تزریق رفتار عجیبی از خود نشان دهد.

کربوکسی تراپی را می‌توان به اندام های مختلفی تزریق کرد که در هر یک از آنها ممکن است، بدن رفتار عجیبی از خود نشان دهد :

هنگام تغذیه کربوکسی‌تراپی به اطراف دور چشم ممکن است، فرد احساس کند که زیر چشم پف کرده است، درست مثل حسی که قبل از گریه کردن به فرد حس می دهد، اما این حس بین ۵ تا ۱۰ دقیقه بعد از تزریق از بین می‌رود.

درمان ترک های پوستی و آکنه نیز در روش کربوکسی تراپی درد خاصی ندارد. در ترک های پوستی چون پوست بسیار خشک شده و ترک برداشته است، شرایط عادی وجود ندارد، ممکن است، پس از تزریق کمی احساس خارش یا فشار کنید، اما این اشکال جزئی نیز پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از تزریق نیز رفع می شود.

درمان جای زخم و درمان اسکارها توسط این روش نیز درد ندارد، زیرا اساساً بافت زخم دارای اعصاب نمی باشد.

کربوکسی تراپی تأثیر زیادی در درمان سلولیت ها و چربی های موضعی دست و پاها، شکم و غیره دارد، اما درمان این قسمتها شرایط خاص خودش را دارد.

در این موارد دی اکسید کربن بیشتری به بافت هدف مورد نظر تزریق میکنیم و در واقع با این عمل بافت هدف را یاد می کنیم؛ به همین خاطر ممکن است، فرد در ناحیه ی تحت درمان هنگام تزریق کمی احساس فشار کند.

مثال

برای مثال در هنگام تزریق در ناحیه پشت دست ها به فرد حسی دست می دهد که انگار دارند فشار خون آن را اندازه می گیرند، زیرا خونرسانی به این بخش با تزریق دی اکسید کربن زیاد شده است. در این نواحی معمولاً فرد تا ۲۴ ساعت (1روز) آینده، احساس گرمی و سوزن سوزن شدگی خفیفی خواهد داشت، اما بعد از ۲۴ ساعت آتی فرد حس سبک شدن می کند.

9 . تعداد جلسات درمانی به طور معمول چقدر است؟

معمولاً تعداد جلسات درمانی در کربوکسی تراپی به بافت هدف و نوع درمان بستگی دارد و در هر ناحیه طول دوره درمان متفاوت است.

 1. از بین بردن چربی های موضعی: برای از بین بردن چربی های موضعی معمولاً با هشت تا ده جلسه درمانی بهترین نتیجه حاصل می شود و جلسات درمانی کربوکسی تراپی معمولاً هر هفته یا یک هفته درمیان انجام می‌شوند.
 2. درمان ترک های پوستی: ترک های پوستی با چهار تا ده هفته جلسه کربوکسی تراپی درمان می‌شوند و فرد به نتیجه دلخواه می رسد، این جلسات ماهانه (ماهی یکبار) انجام می‌گیرند.
 3. درمان سیاهی زیر چشم: برای درمان سیاهی اطراف چشم، چهار تا هشت جلسه کربوکسی تراپی نیاز است که با فاصله دو تا چهار هفته بین جلسات صورت می‌گیرد.
 4. جوانسازی پوست: کربوکسی تراپی یکی از روش های محبوب و کوتاه‌مدت جوانسازی پوست به شمار می‌رود و به منظور جوان سازی پوست توسط کربوکسی تراپی چهار تا هشت جلسه درمانی نیاز است که به صورت سه تا چهار هفته یکبار برگزار می شوند.
9 . تعداد جلسات درمانی به طور معمول چقدر است؟
9 . تعداد جلسات درمانی به طور معمول چقدر است؟

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

10.ماندگاری نتیجه ی کربوکسی تراپی چقدر است؟

ماندگاری نتایج کربوکسی تراپی نیز به بافت هدف و محل تزریق در درمان بستگی دارد، اما به طور کلی کربوکسی تراپی به دلیل طبیعی بودن و افزایش مکانیزم های طبیعی بدن، معمولاً ماندگاری رضایت بخشی دارد. برای مثال:

 • در موارد جوانسازی پوست نتایج روش درمانی کربوکسی تراپی معمولاً از چهار تا شش ماه ماندگاری برخوردار است.
 • در سایر بافت های هدف در صورتی که رژیم غذایی مناسب داشته باشید و به طور مداوم ورزش کنید، نتایج کربوکسی تراپی تا چند سال ماندگاری خواهد داشت.

11.عوامل موثر بر هزینه تزریق کربوکسی تراپی چیست؟

کمبود اکسیژن از عواملی است که بر روی قسمت های مختلف بدن تاثیر می گذارد. از جمله باعث سیاهی دور چشم، ریزش مو، سلولیت و غیره می‌شود.

اشخاصی که از این مسائل رنج می‌برند، معمولاً به دنبال درمان آن به روش هایی هستند که هم مطمئن باشد و هم اینکه توانایی انجام آن از لحاظ پرداخت هزینه را داشته باشند.

یکی از روش هایی که برای درمان سیاهی دور چشم، گودی زیر چشم، ریزش مو و غیره پیشنهاد می‌شود، کربوکسی تراپی است.

کربوکسی‌تراپی یک روش درمانی مفید و قابل اطمینان می باشد که افراد معمولاً از هزینه‌های آن اطلاع چندانی ندارند.

11.عوامل موثر بر هزینه تزریق کربوکسی تراپی چیست؟
11.عوامل موثر بر هزینه تزریق کربوکسی تراپی چیست؟

سعی ما بر این است که با جمع آوری اطلاعات و نوشتن این مطلب به چنین افرادی کمک شود تا بدانند که آیا روش درمانی کربوکسی تراپی از لحاظ پرداخت هزینه مقرون به صرفه است، یا خیر؟

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

 1. چه مواردی بر هزینه کربوکسی تراپی موثر است؟

 • .بزرگی یا کوچکی (مساحت) قسمت مورد نظر برای درمان:

برخی از افراد که برای درمان مراجعه می‌کنند، برای درمان فقط یک بخش از صورت، مثلاً زیر چشم یا یک بخش از قسمت موی سر که از لحاظ رویش مشکل دارد و به طور کلی فقط یک قسمت از اعضای صورت، مراجعه می‌کنند،

اما در برخی موارد، درمان، کل صورت را شامل می شود. مسلماً بنا بر تعداد نواحی در نظر گرفته شده برای درمان، هزینه ها متفاوت بوده و کم یا زیاد می‌شوند.

چه مواردی بر هزینه کربوکسی تراپی موثر است؟
چه مواردی بر هزینه کربوکسی تراپی موثر است؟

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

تعداد جلسات درمانی:

در روش کربوکسی تراپی حداقل ۱۰ جلسه درمان نیاز هست. اما در بعضی موارد تعداد جلسات درمان، بسته به وخامت ناحیه و نیاز آن و تشخیص متخصص، یشتر می شود تا به نتیجه مورد نظر و دلخواه برسید، بنابراین بر طبق تعداد جلساتی که برای درمان نیاز است، هزینه درمان متفاوت می شود

البته در بسیاری از کلینیک ها، از جلسه دوم به بعد تخفیف اعمال می گردد، همچنین بعضی از اشخاص، همان جلسه نخست، کل هزینه را پرداخت می کنند

در این صورت نیز تخفیف های ویژه ای در نظر گرفته می شود. اگر شما مشتری دائم یک کلینیک زیبایی خاص هستید، حتماً از تخفیف مشتریان ویژه نیز برخوردار خواهید شد.

.سومین عامل موثر برهزینه کربوکسی تراپی، منطقه‌ای است که کلینیک در آنجا واقع شده است. برحسب اینکه کلینیک مورد نظرتان، در کدام منطقه قرار گرفته است تا حدودی تفاوت قیمت وجود دارد.

با عنایت به اینکه کلینیک، در شهرهای بزرگ یا کوچک قرار داشته باشد، یا در نواحی مختلف یک شهر، واقع شده باشد، هزینه درمان کم یا زیاد میشود.

البته توجه به این مطلب ضروریست که روش کربوکسی تراپی، یک روش ساده می باشد،که نیاز به تجهیزات خاص درمانی ندارد و حتی عوارض به خصوص نیز ندارد. فقط قرمزشدن ناحیه مورد درمان است که آن هم طی چند روز، به خودی خود برطرف می‌شود.

در نتیجه از بابت تزریق، هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و فقط این تفاوت هزینه، مربوط به شهرت و خدمات رسانی به مشتریان می باشد.

پس به طور کلی، هزینه کربوکسی تراپی، با توجه به ناحیه مورد نظر، برای درمان و همچنین دستمزد در نظر گرفته شده برای پزشک و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و هزینه نسخه پزشک، (دارو ها و کرم هایی که توسط پزشک مربوطه تجویز می‌شود) تعیین می‌گردد.

در برخی موارد، ممکن است، نتیجه مورد نظر در جلسات اولیه ظاهر نشود،پس توصیه می کنیم، صبورانه در جلسات شرکت کنید تا به نتیجه مطلوب و دلخواه تان برسید.

با تمام این تفاسیر بهتر است، قبل از هر تصمیم گیری، ابتدا جهت مشاوره به متخصص پوست و مو و کلینیک پوست و مو و زیبایی و لیزر مراجعه کنید تا پس از دریافت اطلاعات بیشتر، با خیالی آسوده اقدام نمایید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

13.اقدامات لازم قبل و بعد از کربوکسی چیست؟

چه اقداماتی، قبل از کربوکسی تراپی لازم است؟

اولین و مهمترین کاری که باید قبل از کربوکسی تراپی انجام شود، دقت در انتخاب یک پزشک و متخصص با تجربه و عالی می باشد.

بهتر است، نمونه عمل های قبلی پزشک را مشاهده کنید و اگر یک معرف که از قبل این عمل را انجام داده، شما را راهنمایی کرده و پزشک خود را پیشنهاد کند، شما با اطمینان بیشتری می توانید اقدام نمایید.

پس از انتخاب پزشک مورد نظر، به مطب ایشان مراجعه کنید و ناحیه مورد نظرتان ( جهت درمان) را به پزشک نشان بدهید تا پزشک بتواند شما را راهنمایی کند.

به یاد داشته باشید، قبل از مراجعه به مطب پزشک، حتماً استحمام کرده و با رعایت اصول و نظافت کامل، به پزشکتان مراجعه کنید.

13.اقدامات لازم قبل و بعد از کربوکسی چیست؟
13.اقدامات لازم قبل و بعد از کربوکسی چیست؟

چه مراقبت هایی بعد از کربوکسی تراپی لازم است؟

1.بعد از انجام کربوکسی تراپی ورمی که ایجاد می شود، طی حدود چهل و هشت ساعت برطرف می‌شود و اصلا جای نگرانی وجود ندارد.

2.بیمار هرگز تا مدت ۲۴ ساعت، بعد از انجام کربوکسی تراپی نباید استحمام کند.

 1. بیمار نباید حداقل تا حدود یک ماه، در معرض آفتاب قرار بگیرد و همچنین از برنزه کردن خود نیز خودداری کند.
 2. ورزش های سنگین بعد از کربوکسی تراپی ممنوع میباشند.

5.کرم های تجویز شده توسط پزشک را باید مرتب و دقیق استفاده کند.

6.بیمار باید حتماً جلسات تعیین شده برای معاینه بعد از انجام کربوکسی تراپی را انجام دهد.

با رعایت این قوانین،به طور حتم، بعد از انجام کربوکسی تراپی، نتایج مطلوب و دلخواهتان را به دست می آورید.

اکنون درمان مشکلات صورت با روش کربوکسی تراپی را شرح می‌دهیم:

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

 1. درمان مشکلات صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟

یکی از روش های عالی، برای برطرف شدن مشکلات صورت کربوکسی تراپی میباشد.

مشکلاتی از قبیل:

کربوکسی تراپی دور چشم که شامل:

سیاهی بوجود آمده در اطراف چشم

وجود گودی زیر چشم چین و چروک ها و خطوط زیرچشم چشم های پف کرده بافت پوستی دور چشم می باشد.

 • کربوکسی تراپی افتادگی پلک و ابرو
 • کربوکسی تراپی برای برطرف کردن چروک پوست صورت
 • برطرف کردن چروک ها و خطوط دور لب
 • جهت برطرف کردن غبغب
 • چروک های گردن
 • کربوکسی تراپی برای فک هایی با خطوط نامشخص
 • کربوکسی تراپی در موارد شل شدن و افتادگی گونه ها
 • کربوکسی تراپی چین و چروک های نرمه گوش
درمان مشکلات صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟
درمان مشکلات صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟

بروز این مشکلات، همیشه ناراحت کننده بوده و اعتماد به نفس فرد را خدشه دار می کنند.

در گذشته درمان چنین مشکلاتی به سختی صورت می گرفت، اما با روش کربوکسی تراپی و تزریق دی اکسید کربن، درمانی ساده و اساسی برای اینگونه عوامل ناامید کننده، به وجود آمد است.

همچنین با این روش به راحتی قسمت ناحیه دکلته را از وجود چین و چروک ها، خلاص و نسبت به جوان سازی آن اقدام می کنند.

برای برطرف کردن جای جوش، به وسیله کربوکسی تراپی، با افزایش کلاژن زیر پوست همان قسمت که جای جوش مانده است، اقدام به زیباسازی این قسمت می کنند.

در مواردی برای شستشوی بافت صورت و همچنین جهت بهبود جای زخم های صورت، قبل از اقدام به عمل جراحی (مانند جراحی لیفت صورت )، از تزریق دی اکسید کربن استفاده می شود.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

15.زیبا سازی دور چشم با روش کربوکسی تراپی چگونه صورت می‌گیرد؟

از مهمترین سوالات اساسی که برای افراد بعد از آشنایی با درمان به وسیله کربوکسی تراپی مطرح می‌شود، در مورد کربوکسی تراپی اطراف چشم می باشد.

شاید تاکنون متوجه شده باشید که بسیاری از متخصصان جراحی و جوانسازی اطراف چشم را توصیه نمی کنند. به دلیل حساس بودن نواحی اطراف چشم، بسیاری از افراد هم نگران این مسئله هستند،

ولی با این وجود، زیبایی و جوانسازی این ناحیه را نمی‌توان نادیده گرفت، چون تاثیر بسزایی بر چهره فرد دارد، بنابراین افراد سعی می کنند با احتیاط کامل در این مورد اقدام کنند. که البته حق هم دارند.

آیا می دانید

طبق تحقیق و پرس و جوهای به عمل آمده، اغلب افراد با بررسی انواع روش های درمانی، روش کربوکسی تراپی دور چشم را به دیگر روش ها ترجیح می دهند. با توجه به این موضوع سعی می‌کنیم، اطلاعات مفیدی در این رابطه، در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

با استفاده از روش کربوکسی تراپی، ابتدا گاز موجود در یک کپسول، (گاز دی اکسید کربن) بوسیله یک لوله از جنس پلاستیک، به سمت سرنگ حرکت می کند.

در مسیر حرکت دی اکسید کربن، یک فیلتر قراردارد که گاز را از هر گونه مواد و ناخالصی تصفیه می‌کند و سپس به سمت سرنگ ارسال می شود.

پزشک متخصص نیز به وسیله یک شیر تنظیم کننده، مقدار گازی را که باید به ناحیه وارد شود، تنظیم و سپس عمل تزریق را انجام می دهد.

معمولاً روش درمانی کربوکسی تراپی بدون درد می باشد. با این وجود عده‌ای از متخصصین قبل از تزریق، از بی حس کننده موضعی استفاده می کنند که حدود دو ساعت طول می کشد،که بی حسی از بین برود.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت هستید.

16.چرا افراد درمان با کربوکسی تراپی را برای اطراف چشم انتخاب می‌کنند؟

اغلب افراد بعد از بررسی، با روش های گوناگونی برای جوانسازی و زیبایی آشنا می‌شوند، اما اکثریت مردم ترجیح می‌دهند، از روش‌هایی استفاده کنند که ضمن ساده بودن، به عمل جراحی نیز نیاز نداشته باشد.

کربوکسی تراپی دور چشم، یک راه آسان و در عین حال، یک درمان سرپایی می باشد. بیمار بعد از انجام کربوکسی تراپی، به راحتی و بدون نیاز به دیگران، می‌تواند کارهایش را انجام دهد و با اطمینان از اینکه هیچ گونه عارضه ای او را تهدید نمی کند، به منزل برود.

در ضمن، ماده مورد استفاده در این روش، گاز دی اکسید کربن است و این گاز برای بدن هیچ گونه ضرری ندارد و به وسیله مویرگهای بدن جمع آوری می‌شود و سپس از بدن دفع می شود، بنابراین روش کربوکسی تراپی، یک روش موثر و امن برای افراد می باشد که اغلب آن را به دیگر روش ها ترجیح می دهند.

نکته

از نکات قابل توجه درمورد کربوکسی تراپی دور چشم این است که افراد واکنش‌های متفاوتی نسبت به این روش نشان می‌دهند. یعنی مدت زمان درمان، در افراد مختلف متفاوت است.

عده‌ای از افراد طی چند جلسه، به سرعت تیرگی دور چشم شان، برطرف می‌شود، اما در بعضی افراد، طول درمان کمی طولانی تر می باشد.

می‌توان گفت: که عوامل محیطی، میزان گازی که تزریق شده و بسیاری از مسائل دیگر، در این روش درمانی بی تاثیر نیستند.

در نتیجه برای همه افراد نمی توان هزینه درمانی مشابهی در نظر گرفت. بعضی از روش‌های درمانی نیز نسبت به کربوکسی تراپی برای رفع تیرگی زیر چشم، هزینه بالاتری را در بر می‌گیرد.

در نتیجه بهتر است که افراد، این روش را از بین سایر روش ها انتخاب کنند. در بعضی کلینیک ها روش کربوکسی تراپی را با روش های دیگر تلفیق می‌کنند که با این کار، نتایج مطلوب تری به دست می‌آورند. که البته بستگی به شرایط و تصمیم بیماران نیز دارد.

17– جوانسازی و برطرف کردن چروک های پوست صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟

در این روش با استفاده از سوزن های ظریف و نازک، گاز بی بو و بی خطر دی اکسید کربن، به قسمت های زیر پوست صورت تزریق می شود.

پس از تزریق، رگ های خونی عریض تر شده (اتساع یا گشودن رگ خونی) و مسلماً مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به قسمتهای تزریق شده می رسد. به علاوه دی اکسید کربن، باعث انبساط سلول های چربی زیر پوست شده و در نتیجه باعث از بین رفتن آنها می شوند.

در این روش با زیاد شدن اکسیژن، مایعی که در بین سلول ها تشکیل شده، از بین رفته و در نتیجه کلاژن بیشتری در پوست بوجود می آید.

17- جوانسازی و برطرف کردن چروک های پوست صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟
17- جوانسازی و برطرف کردن چروک های پوست صورت با روش کربوکسی تراپی چگونه است؟

نتایج به دست آمده از جوانسازی پوست صورت به روش کربوکسی تراپی، شامل به دست آمدن پوستی جوان و زیبا با سلول هایی با چربی کمتر و با دوام تر و سفت تر می باشند.

توجه داشته باشید

در دانشگاه سیانا در ایتالیا تحقیقاتی در مورد کربوکسی تراپی صورت به عمل آمده که نتایج به دست آمده از این تحقیقات، تاثیر زیاد این روش در جوانسازی و زیبایی پوست صورت می باشد.

در این روش با هزینه‌ای کم و بدون درد به بهبود پوست و جلوگیری از پیری و چین وچروک پوست صورت کمک می شود و با این روش به یک نتیجه دلخواه و مطلوب و سریع می توان دست یافت.

همچنین این نکته قابل ذکر می باشد که با وجود روش های متعددی که برای درمان پوست صورت وجود دارد، اما درمان ترک های پوستی (ترک های قدیمی و جدید)، تنها با روش کربوکسی تراپی ممکن می باشد.

در این روش پوست با بازسازی و ساخت کلاژن جدید، ضخیم تر شده و در نتیجه ترک های موجود روی پوست ترمیم شده و از بین میروند. نکته قابل توجه بعد از انجام کربوکسی تراپی این است که فرد مورد درمان، باید از شنا و استحمام و همچنین سونا و جکوزی به مدت یک روز خودداری کند.

امیدواریم با خواندن مقاله هزینه کربوکسی تراپی صورت اطلاعات مورد نیازتان را برایتان فراهم کرده باشیم و توانسته باشیم رضایت شما را جلب کنیم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید