میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هزینه پلاسما جت پلک
هزینه پلاسما جت پلک

لیست موضوعات

هزینه پلاسما جت پلک

در مقاله هزینه پلاسما جت پلک تلاش شده است که شما را با تکنیک پلاسما جت آشنا کنیم و هزینه پلاسما جت پلک رادراین مقاله برای شما تخمین بزنیم.

هزینه پلاسما جت پلک
هزینه پلاسما جت پلک

برای کسب اطلاعات لازم در مورد هزینه پلاسما جت پلک می توانید به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک که در انتهای همین پست درج شذه است تماس بگیرید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

1- منظور از پلاسما جت چیست؟

2-از پلاسما جت چه استفاده هایی می شود؟

3- هزینه پلاسما جت پلک چقدر است و معمولا به چه عواملی بستگی دارد؟

4- چه کسانی می توانند برای انجام پلاسما جت داوطلب شوند؟

5- چرا پلاسما جت پلک با نام دیگری تحت عنوان بلفاروپلاستی دینامیک شناخته می شود؟

6- نحوه انجام پلاسما جت پلک چگونه است؟

7- پلاسما جت چه مزایا و برتری هایی نسبت به سایر روش های درمانی مشابه دارد؟

8- اثر روش  پلاسما جت پلک  تا چه مدت ماندگاری و دوام دارد؟

9-آیا انجام پلاسما جت پلک برای  افراد دردناک است؟

10- چند جلسه درمانی برای انجام  پلاسما جت پلک مورد  نیازاست؟

11- چه نکات و مراقبت ها یی را باید بعد از انجام پلاسما جت پلک رعایت کنیم؟

12- چه توصیه و مراقبت هایی را باید قبل از انجام پلاسما جت پلک رعایت کنیم؟

13-آیا می توان همزمان با روش پلاسما جت از روش های درمانی دیگر مانند بوتاکس  و یا لیزر درمانی و یا تزریق فیلر و یا روش لایه برداری شیمیایی و غیره استفاده کرد؟

14- چه زمانی ما می توانیم شاهد اثر پلاسما جت باشیم و نتیجه حاصل از پلاسما جت را شاهد باشیم؟

15- مدت زمان انجام پلاسما جت و جلسات آن هر کدام چقدر به طول می انجامد؟

16 – چه افرادی معمولا  نمی توانند از روش پلاسما جت استفاده کنند؟

17- علت افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم  چیست و چه عواملی سبب تشدید افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم شما خواهد شد؟

18-آیا بعد از پلاسما جت باید در بیمارستان بستری شویم؟

19- آیا  اگر افتادگی پلک را درمان نکنیم، میدان دید ما کاهش می یابد؟

20- در چه سنی می توانیم از روش پلاسما جت استفاده کنیم؟

21- منظور از پلاسما چیست؟

22- آیا مکانیسم لیزر و پلکسر مشابه است و ما می توانیم پلکسر را نوعی لیزر بدانیم؟

23- مدت ریکاوری بعد از پلاسما جت  پلک چقدر است؟

24- روش پلاسما جت پلک برای افراد چه عوارضی ممکن است به دنبال داشته باشد؟

25- تاریخچه پلاسما جت

26- آیا در روش پلاسما جت از روش بیهوشی استفاده می شود؟

27- لیفت پوست در روش پلاسما جت چگونه انجام می شود؟

 

منظور از پلاسما جت چیست؟

شاید زیاد با مفهوم پلاسما جت آشنا نباشید. در واقع پلاسما جت یک تکنیک و روش درمانی جدید در زمینه زیبایی محسوب می شود. این روش توسط دستگاهی به همین نام انجام می شود. از این دستگاه برای زیبایی و رفع افتادگی پلک و رفع چین و چروک پلک و درمان پوست اضافه پلک نیز استفاده می شود اما این دستگاه تنها روی پلک تاثیر ندارد، بلکه در زیبایی و جوان سازی بسیاری از نقاط پوست صورت و بدن نیز نقش دارد.

در مورد پلاسما جت پلک بهتر است بدانید که این دستگاه بسیار دقت بالایی دارد چرا که همان گونه که می دانید پلک عضو حساسی است و پوست این ناحیه بسیار حساس و ظریف است، ولی در روش پلاسما جت با دقت بالایی به زیبایی و بهبود این ناحیه می پردازد بدون این که کوچک ترین آسیبی به چشم و پلک وارد کند.

در این روش حرارت آن به بافت های دیگر منتقل نمی شود و دقت بالای دستگاه پلاسما جت سبب می شود برای نواحی حساس مانند پلک، جایگزین فوق العاده ای برای روش هایی مانند لیزرها و یا آراف فرکانسی باشد.

اساس کار دستگاه پلاسما جت به این گونه می باشد که می تواند با یونیزه کردن گاز بین پوست و اپلیکاتور یک بار الکتریکی تولید کند که این بار می تواند بر روی غشای پوست تاثیر بگذارد و آن را تحریک کند و سبب جوان سازی و ترمیم بافت ها خواهد شد.

پرتوهای پلاسما درون پوست می روند

پرتوهای پلاسما درون پوست می روند و سبب ترمیم و نابودی پوست زائد پلک می شوند. در اصل پلاسما لایه های سطحی پوست را از بین می برد که پوست را تحریک به بازسازی آن می کند.

در این روش  پلاسما جت سبب کلاژن سازی می شود که این کلاژن سازی می تواند سبب رفع چین و چروک  اطراف چشم و جوان سازی آن شود.

پرتوهای پلاسما درون پوست می روند
پرتوهای پلاسما درون پوست می روند

شما در حال مطالعه مقاله هزینه پلاسما جت پلک هستید؛ همچنان با ما در ادامه این  مقاله همراه باشید.

از پلاسما جت چه استفاده هایی می شود؟

امروز افراد به دنبال راه های آسان و در عین حال ایمن برای زیبا کردن پوست خود می گردند که روش پلاسما جت یک روش بی خطر و در عین حال غیر تهاجمی است.

با استفاده از این روش می توان خیلی از عیوب و نواقص پوستی را درمان کنیم به طور مثال اگر بر روی پوست شما جوش های زیادی وجود داشته باشد، این روش خیلی آسان می تواند این جوش ها را درمان کند و جای جوشی اگر روی صورت شما باقی مانده باشد با این روش جای جوش به آسانی پاک می شود.

لازم به ذکر است که با افزایش سن، پوست شما در معرض پیر شدن قرار می گیرد و یک سری لکه های پیری ایجاد می شود. معمولا پلاسما جت خیلی راحت لکه هایی را که روی پوست ایجاد می شود را محو می کند که علاوه بر لکه های پیری، می تواند خال های رنگی بسیاری را از بین ببرد و یکی از کاربردهای شگفت انگیز این روش از بین بردن افتادگی پلک است.

افراد جراحی های مختلف می کنند تا شاید بتوانند این افتادگی پلک را درمان کنند

معمولا افراد جراحی های مختلف می کنند تا شاید بتوانند این افتادگی پلک را درمان کنند اما به آسانی با روش پلاسما جت بدون جراحی می توانند این افتادگی پلک را به راحتی بر طرف کنند یعنی در اصل یکی از کاربردهای پلاسما جت، بلفاروپلاستی پلک می باشد و می تواند در پلک فوقانی شما افتادگی را رفع کند و در پلک تحتانی و زیرین شما می تواند پف چشم را بر طرف کند.

حتی با این روش چین و چروک ها نیز به آسانی محو خواهد شد و دیگر لازم نیست شما کلی جراحی های زیبایی پلاستیک انجام دهید. شما با روش پلاسما جت تمامی چین و چروک ها را می توانید محو کنید.

روی پوست بعضی بعضی افراد نقطه های قرمز رنگی ظاهر می شود و این نقطه های قرمز رنگ باعث آزردگی خاطر افراد می شود و به خاطر ظاهر زشتی که این نقطه ها در صورت آن ها بروز می دهد، احساس نارضایتی از ظاهر خود دارند. این افراد می توانند به کمک روش پلاسما جت این مشکل پوستی را حل کنند که حتی در این روش شما می توانید از شر آکنه  نیز به راحتی خلاص شوید.

درمان پف زیر چشم

این روش علاوه بر افتادگی پلک می تواند پف زیر چشم را نیز درمان کند. همچنین جای زخم و یا سوختگی را نیز بهبود می بخشد. بسیاری از افراد که تاتو می کنند ممکن است  بعد از مدت زمانی از تاتو خود خسته بشوند و احساس رضایت نداشته باشند و می خواهند تاتو خود را پاک کنند که از بین بردن جای تاتو و میکروپیگمنتیشن به آسانی از طریق پلاسما جت امکان پذیر است.

اگر شما جزو آن دسته افراد هستید که دارای پوستی پر از لک و کک و مک هستید، بهترین روش برای درمان مشکلات پوستی ناشی از رنگدانه ها پلاسما جت است. گاهی بعضی از افراد روی بعضی از نقاط پوست خود دارای زگیل و یا یک گوشت اضافه می باشند.

وجود این گوشت اضافه اگر هر چقدر هم کوچک باشد، ممکن است باز در زیبایی فرد  تاثیر زیادی می گذارد و حتی بعضی افراد در روی صورت خود گوشت اضافه بزرگ تری را دارند که سبب می شود فرد احساس ناراحتی زیادی داشته باشد که ظاهر او زشت شده است

بر طرف کردن زگیل ها و گوشت های اضافه

اما یکی از کاربردهای پلاسما جت برای بر طرف کردن زگیل ها و گوشت های اضافه و فیبروم و غیره می باشد. ممکن است برخی از نقاط بدن و یا صورت شما دچار اسکار و یا هر گونه جای سوختگی باشد که این روش در ترمیم جای سوختگی ها و زخم ها هم می تواند کمک کننده باشد.

شاید شما با رگ های ریزی روی پوست نواحی مختلف بدن خود مواجه شده اید. این مشکلات عروقی در واقع همان واریس می باشد که در روش پلاسما جت می توان د اثر رگ های واریسی بر پوست را از بین ببرید.

همچنین می تواند باعث لیفت صورت و کشیدگی پوست شما نیز بشود و همین طور می تواند لیفت و کشیدگی پوست پایین  صورت شما را هم انجام دهد و در بهبود و درمان کسانی که دچار غبغب هستند، موثر واقع شود.

البته اگر شما دارای بینی های گوشتی هستید و می خواهید اندازه بینی خود را کوچک کنید، بدون این که بینی  خود را زیر تیغ جراح زیبایی ببرید می توانید به کمک پلاسما جت لیفت بینی خود را انجام دهید. در اصل در استفاده از پلاسما جت در کوچک  کردن بینی شما به این گونه است که می تواند آب و چربی که بین پوست بینی  شما و غضروف بینی، وجود دارد را تبخیر کند. با تبخیر کردن چربی  و آب اندازه بینی شما کاهش می یابد.

در مطلب هزینه پلاسما جت پلک  تلاش  شده است تا شما عزیزان را با کاربردهای مختلفی که پلاسما جت  دارد آشنا  کنیم. با ما همراه باشید.

هزینه پلاسما جت پلک چقدر است و معمولا به چه عواملی بستگی دارد؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که افراد برای انجام پلاسما جت پلک مد نظر قرار می دهند هزینه پلاسما جت پلک است و معمولا می خواهند بدانند هزینه پلاسما جت پلک چقدر است.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که هزینه پلاسما جت پلک به عوامل گوناگون و متعددی وابسته است و ما نمی توانیم یک قیمت پایه و ثابت را برای شما عزیزان عنوان کنیم.

معمولا عواملی که بر روی هزینه پلاسما جت پلک تاثیر گذار هستند می توان به منطقه جغرافیایی  و شهر و حتی محله ای که می خواهید در آن پلاسما جت پلک را انجام دهید بستگی دارد.

همچنین مهارت و تخصص پزشک شما نیز در میزان هزینه پلاسما جت پلک بی تاثیر نیست همچنین به این که به چند جلسه درمانی  و یا مدت زمان برای انجام پلاسما جت  مورد نیاز است بستگی دارد. در جلسه اول معمولا درصد بیشتری از هزینه که باید بپردازید را پرداخت می کنید و  هزینه نیز در جلسات درمانی  بعدی به نسبت جلسه اول کم تر می شود.

از عوامل دیگر که می تواند در هزینه پلاسما جت پلک تاثیر گذار باشد

از عوامل دیگر که می تواند در هزینه پلاسما جت پلک تاثیر گذار باشد می توان به نوع مشکلی که شما دارید و گستردگی محلی است که می خواهید پلاسما جت روی آن انجام شود نیز  اشاره کرد.

پس به طور کلی می توان گفت حجم کار و مکانی که پلاسما جت انجام  می شود و ناحیه تحت درمان در هزینه پلاسما جت دخیل هستند. شما می توانید برای تخمین دقیق هزینه ها با پزشک خود قبل از انجام پلاسما جت مشورت کنید.

پزشک شما هزینه پلاسما جت پلک را به شما می گوید اما از نظر هزینه درمان نگران نباشید چون اگر بخواهیم با هزینه های مربوط به عمل زیبایی مقایسه کنیم، هزینه پلاسما جت پلک خیلی کمتر و مقرون به صرفه تر برای شما تمام می شود .

از عوامل دیگر که می تواند در هزینه پلاسما جت پلک تاثیر گذار باشد
از عوامل دیگر که می تواند در هزینه پلاسما جت پلک تاثیر گذار باشد

ما در این بخش از مقاله هزینه پلاسما جت پلک برای شما خوانندگان گرامی عوامل موثر بر هزینه و قیمت پلاسما جت پلک را بازگو کردیم .

اگر می خواهید بدانید که آیا برای انجام پلاسما جت کاندید مناسبی هستید یا نه با ادامه مقاله هزینه پلاسما جت پلک همراه ما باشید.

چه کسانی می توانند برای انجام پلاسما جت داوطلب شوند ؟

اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که از روش های جراحی بیم دارند  و از خطرات و عوارض  ناشی از بیهوشی جراحی نگرانند، می توانید به جای روش های جراحی از روش پلاسما جت استفاده کنید

زیرا که پلاسما جت یک روش غیر تهاجمی و بی خطر است و اگر دچار افتادگی پلک شده اید و این افتادگی پلک اگر شدت آن خفیف و یا متوسط باشد و این افتادگی روی پلک بالایی باشد، می توان از طریق پلاسما جت اقدام به درمان آن کرد

و یا کسانی که افتادگی پلک آن ها مربوط به هر دو چشم نیست و فقط یک چشم آن ها دچار افتادگی پلک می باشد نیز برای انجام پلاسما جت کاندید مناسبی هستند یعنی پلاسما جت حتی مشکل افتادگی پلک یک طرفه را هم می تواند درمان کند و کسانی که بعضی اختلالات خونی دارند و مجبور به استفاده از وارفارین هستند می توانند از پلاسما جت استفاده کنند.

اگر آدم پر مشغله و گرفتاری هستید

اگر شما آدم پر مشغله و گرفتاری هستید و زمان آزاد زیادی ندارید و باید سریع به محل کار خود باز گردید و فرصت انجام اعمال جراحی و بستری های طولانی مدت بعد از عمل را ندارید نیز روش پلاسما جت برای این افراد روش مناسبی برای درمان آن ها می باشد.

اگر آدم پر مشغله و گرفتاری هستید
اگر آدم پر مشغله و گرفتاری هستید

گاهی وقت ها بعضی از افراد اعمال جراحی انجام می دهند که مشکل افتادگی پلک خود را درمان کنند اما بعد از عمل یک نوع عدم قرینگی در هر دو پلک آن ها مشهود است.

این افراد نیز کاندید مناسبی برای انجام پلاسما جت هستند تا از طریق انجام پلاسما جت بتوانند نواقصی  را که  جراحی زیبایی ایجاد کرده است را رفع کنند.

این نواقص شامل عدم قرینگی پلک ها می باشد که پلاسما جت می تواند آن را درمان کند و تقارن را به هر دو پلک برگرداند و همچنین اگر بعد از عمل، افتادگی پلک بهبود نیافت و یا اگر بعد از جراحی افتادگی پلک شما درمان شد ولی بعد از مدتی افتادگی پلک شما دوباره برگردد می توانید شما از روش پلاسما جت برای جلوگیری از افتادگی پلک  استفاده کنید تا این افتادگی پلک را درمان کنید.

اگر می خواهید چند کار درمانی را به طور همزمان انجام دهید

اگر شما می خواهید چند کار درمانی را به طور همزمان انجام دهید مثلا می خواهید به جز بر طرف کردن افتادگی پلک، پوست شل خود را نیز بکشید و سفت کنید و یا همزمان با این دو کار چین و چروک اطراف چشم خودرا نیز محو کنید می توانید از روش پلاسما جت استفاده کنید و شما کاندید مناسبی برای انجام این تکنیک درمانی هستید.

معمولا کسانی که به دنبال روش های ایمن و بی خطر می گردند و به دنبال روش هایی هستند که بر روی پلک آن ها زخم  و یا اسکاری  بر جای نگذارد این افراد نیز برای انجام روش پلاسما جت پلک گزینه مناسبی هستند زیرا پلاسما جت  بر روی پلک هیچ برش و خراش و زخمی ایجاد نمی کند.

گاهی افتادگی پلک سبب می شود فرد دچار اختلالاتی شود مثلا ممکن است در بینایی فرد تاثیر گذار باشد و فرد به خاطر این افتادگی دچار کم بینی شده باشد.

در این گونه شرایط نیز پلاسما جت به این افراد پیشنهاد می شود که مشکل کم بینی آن ها درمان شود. کسانی که می خواهند با درمان افتادگی پلک جوان تر شوند و سن خودرا پایین بیاورند و یا کسانی که دنبال روش هایی برای افتادگی پلک خود می گردند که دوران نقاهت طولانی نداشته باشند، برای انجام پلاسما جت پلک گزینه مناسبی هستند.

در مقاله هزینه پلاسما جت پلک شما خواهید دانست که از تکنیک پلاسما جت با عنوان بلفاروپلاستی دینامیک نیز یاد می شود. پس برای دانستن اطلاعات بیشتر خواندن ادامه این مقاله را از دست ندهید.

چرا پلاسما جت پلک با نام دیگری تحت عنوان بلفاروپلاستی دینامیک نیز شناخته می شود؟

در اصل به پلاسما جت پلک بلفاروپلاستی دینامیک نیز اطلاق می شود. شاید به این منظور این نام را برای این روش برگزیدند که چون در طی انجام پلاسما جت پلک، دکتر شما از شما می خواهد مرتبا چشمان خود را باز کنید و یا ببندید.

هدف پزشک از این خواسته این است که  چین و چروکی که هنگام باز و یا بسته شدن چشم اطراف چشم شما نمود می کند را مشاهده کند و به درمان و رفع این چین و چروک های ریز اطراف  چشم شما بپردازد

همین طور در روش پلاسما جت حتی می توانید در مورد پلک ها و چشمان خود در مدت زمانی که پزشک دارد پلاسما جت را برای شما انجام می دهد نظر بدهید  و این کار سبب می شود  شما پس از پایان کار رضایت کامل را از انجام پلاسما جت پلک خود داشته باشید.

برای همین است که افراد زیادی طرفدار انجام پلاسما جت پلک هستند. پلاسما جت می تواند با سوزاندن پلک و از بین بردن پوست سطحی، لایه های زیرین را مجبور کند که جمع تر  شود و افتادگی ها را رفع کند.

چرا پلاسما جت پلک با نام دیگری تحت عنوان بلفاروپلاستی دینامیک نیز شناخته می شود؟
چرا پلاسما جت پلک با نام دیگری تحت عنوان بلفاروپلاستی دینامیک نیز شناخته می شود؟

نحوه انجام پلاسما جت پلک چگونه است؟

در این روش پزشک به وسیله قلم مخصوص پلاسما جت نقاط مشخص  شده ای از پلک شما را می سوزاند. فواصل این نقاط معمولا معین شده و نزدیک به هم می باشد. پزشک در اصل با سوزاندن نقاط پشت پلک شما سبب می شود لایه سطحی پوست یا همان اپیدرم از حالت جامد به شکل گاز تغییر کند

اما این تنها اپیدرم پوست نیست که طی تکنیک پلاسما جت تغییر حالت می دهد، بلکه لایه های عمقی تر پوست شما نیز تحت تاثیر قلم پلاسما جت قرار می گیرند و به خاطر اثر این قلم این لایه های عمقی تبخیر می شوند. همین تبخیر شدن لایه های عمقی پوست، سبب جمع شدگی  پوست پلک شما می شود و به این ترتیب افتادگی پلک شما درمان می شود.

در این روش هیچ زخم  و یا برشی انجام نمی شود. فقط پوست توسط قلم سوزانده می شود که این نقاطی که سوزانده شده، سپس پوسته ریزی  می کنند و این پوسته ریزی هایی که پشت پلک در محل سوختگی ها رخ خواهد داد، جای نگرانی ندارد و این پوسته ریزی چیز زیاد مهمی نیست و معمولا بعد از یک هفته این پوسته ریزی بر طرف می شود.

سفت تر و براق تر شدن پلک

بعد از بر طرف شدن این پوسته ریزی ها، شما شاهد این هستید که پلک شما براق تر و سفت تر از قبل شده است و جای این سوختگی ها در روند بهبودی به رنگ قهوه ای تغییر شکل می دهند و حالت دلمه ای پیدا می کند و این دلمه ها در مدت کوتاهی بهبود می یابند ولی توجه داشته باشید که این دلمه ها را دستکاری نکنید یا پوست آن را نکنید و سعی کنید بگذارید خودش روند بهبود طبیعی را طی کند.

سفت تر و براق تر شدن پلک
سفت تر و براق تر شدن پلک

اگر شما وسوسه شوید و پوست این دلمه ها را جدا کنید، باعث می شوید جای این دلمه ها مدت زمان بیشتری باقی بماند.  خوبی انجام پلاسما جت در این است که هیچ گونه خونریزی در این روش رخ نمی دهد و یک روش کاملا موثر و ایمن  است.

شما با مطالعه ی این بخش از مقاله هزینه پلاسما جت پلک، با چگونگی روش انجام پلاسما جت آشنا می شوید. ما را همراهی کنید.

پلاسما جت چه مزایا و برتری هایی نسبت به سایر روش های درمانی مشابه دارد؟

اگر بخواهیم روش پلاسما جت را با سایر روش های درمانی دیگر مورد ارزیابی قرار دهیم، خواهیم دانست که در روش پلاسما جت بر خلاف  روش های جراحی دیگر نیازی به بیهوشی وجود ندارد زیرا روش پلاسما جت اصلا نیاز به جراحی ندارد. علاوه بر این، روش پلاسما جت این مزیت را دارد که اصلا زخم و یا خونریزی وجود ندارد.

در نتیجه شما اصلا در روش پلاسما جت  بخیه نمی خورید همین امر نیز سبب می شود که شما نیاز نداشته باشید که مدت زمانی را بعد از انجام روش درمانی برای استراحت و ترمیم بخیه ها صرف کنید و می توانید در مدت کوتاه تری به محل کار خود و یا انجام فعالیت روزانه خود باز گردید.

یکی دیگر از مزیت های پلاسما جت در مقایسه با روش های جراحی

یکی دیگر از مزیت های پلاسما جت در مقایسه با روش های جراحی در این است که در روش پلاسما جت عوارض و خطرات عمل جراحی افتادگی پلک مثل باز ماندن چشم بعد از بر طرف کردن افتادگی پلک را ندارد.

در روش پلاسما جت با این که چیزی حدود هفتاد در صد افتادگی پلک را رفع می کند اما هیچ گاه باعث عوارضی مانند بسته نشدن  چشم و باز ماندن چشم نخواهد شد.

همچنین با تحقیقات انجام شده بر روی خانم ها و آقایانی که از روش پلاسما جت استفاده کردند، دریافتند که تقریبا به طور کامل و صد در صد همگی از انجام روش پلاسما جت خود راضی بودند و رضایت کامل داشتند و این روش در مقایسه با لیزر و آر اف فرکانسی می تواند به طور دقیق تر روی پوست نواحی پلک حرارت دهد، به گونه ای که سبب آسیب به بافت های کناری  نشود.

یکی دیگر از مزیت های پلاسما جت در مقایسه با روش های جراحی
یکی دیگر از مزیت های پلاسما جت در مقایسه با روش های جراحی

در این قسمت از مبحث هزینه پلاسما جت پلک به ماندگاری و دوام اثر پلاسما جت پرداخته ایم. پس همچنان در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.

اثر روش پلاسما جت پلک تا چه مدت ماندگاری و دوام دارد؟

معمولا ماندگاری اثر پلاسما جت در درمان افتادگی پلک تا حدودی به خود رفتار شما نیز بستگی دارد. اگر شما بتوانید به تمام نکات و توصیه های لازم که پزشک شما بعد از پلاسما جت از شما  می خواهد عمل کنید، مسلما اثر پلاسما جت  برای شما طولانی تر باقی می ماند حتی ممکن است دوام آن تا دو سال و حتی بیشتر  هم دوام داشته باشد و بعد از آن برای ماندگاری بیشتر می توانید پلاسما جت را برای افتادگی پلک تکرار کنید.

اثر روش پلاسما جت پلک تا چه مدت ماندگاری و دوام دارد؟
اثر روش پلاسما جت پلک تا چه مدت ماندگاری و دوام دارد؟

اگر می خواهید بدانید که آیا پلاسما جت پلک ها با درد همراه است یا نه، پس در ادامه مقاله هزینه پلاسما جت پلک با ما همراه شوید.

آیا انجام پلاسما جت پلک برای  افراد دردناک است؟

گاهی  برخی از افراد به خاطر حساس بودن پوست ناحیه پلک فکر می کنند سوزاندن پوست این ناحیه با قلم پلاسما جت  حتما دردناک و آزار دهنده است اما ما به شما عزیزان می گوییم اصلا این چنین نیست زیرا قبل از این که پزشک شما اقدام به سوزاندن  پلک شما بکند، بر روی پلک شما و اطراف آن کرم های بی حس کننده می زند.

آیا انجام پلاسما جت پلک برای  افراد دردناک است؟
آیا انجام پلاسما جت پلک برای  افراد دردناک است؟

همین امر سبب می شود حین انجام پلاسما جت شما کوچکترین دردی را حس نکنید و حتی بعد از اتمام پلاسما جت  و از بین رفتن تاثیر کرم بی حسی درد زیادی ندارید و حتی اگر کوچکترین دردی بعد از انجام پلاسما جت داشته باشید، دکتر برای شما مسکن و ضد درد تجویز می کند و شما حتی آن مقدار کمی هم اگر درد داشته باشید، با این مسکن ها و ضد دردها بهبود می یابد. پس  می توانیم بگوییم که شما در روش پلاسما جت پلک کوچکترین دردی را تجربه نخواهید کرد.

در ادامه مقاله هزینه پلاسما جت پلک با ما همراه باشید تا با تعداد جلسات مورد نیاز برای پلاسما جت پلک آشنا شوید.

چند جلسه درمانی برای انجام پلاسما جت پلک مورد نیاز است؟

برای انجام پلاسما جت پلک  معمولا تعداد جلسات را پزشک برای شما معین می کند و تعداد جلسات  بستگی  به عوامل گوناگونی دارد. اگر پزشک شما بخواهد یک پلک را فقط درمان کند و بخواهد به طور مثال فقط پلک بالای شما را درمان کند، معمولا این پلاسما جت ها که معمولا فقط برای یک پلک صورت می پذیرد، یک جلسه درمانی مورد نیاز است

چند جلسه درمانی برای انجام پلاسما جت پلک مورد نیاز است؟
چند جلسه درمانی برای انجام پلاسما جت پلک مورد نیاز است؟

ولی اگر پزشک شما قصد داشته باشد هر دو پلک بالا و پایین را به طور همزمان درمان بکند معمولا برای ماندگاری بیشتر پلاسما جت، پزشک شما دو یا سه  جلسه درمانی برای درمان افتادگی هر دو پلک شما تعیین می کند

اما توجه داشته باشید فاصله بین جلسه ها نزدیک نیست و معمولا بین جلسه های پلاسما جت مدت زمان یک ماه و یا دو ماه فاصله است ولی باز هم این پزشک است که تعیین می کند برای شما چه تعداد جلسه درمانی مورد نیاز می باشد.

البته معمولا اگر جلسات درمانی تا چهار جلسه طول کشیده باشد ماندگاری بیشتری دارد و می توانیم بگوییم در تعیین جلسات، جنس پوست شما و شرایط جسمانی شما بی تاثیر نیست و معمولا پزشک با در نظر گرفتن همه این جوانب برای شما تعداد جلسات درمانی را تخمین می زند.

چه نکات و مراقبت هایی را باید بعد از پلاسما جت پلک رعایت کنیم؟

معمولا رعایت نکات و توصیه های بعد از انجام پلاسما جت به اندازه خود انجام پلاسما جت حائز اهمیت است که اگر شما این نکات را جدی بگیرید  و  به آن ها عمل کنید، عمل به این نکات سبب بالا بردن ماندگاری تاثیر پلاسما جت می شود.

همچنین سبب می شود شما نتیجه و جواب بهتری از این روش بگیرید. یکی از نکاتی که بعد از انجام پلاسما جت اهمیت دارد و شما باید رعایت کنید این می باشد که سعی کنید از قرار گرفتن در تابش مستقیم اشعه های خورشید پرهیز کنید.

چه نکات و مراقبت هایی را باید بعد از پلاسما جت پلک رعایت کنیم؟
چه نکات و مراقبت هایی را باید بعد از پلاسما جت پلک رعایت کنیم؟

پس سعی کنید در منزل بمانید ولی اگر مجبور هستید بیرون بروید و در معرض تابش خورشید قرار بگیرید، سعی کنید از ضد آفتاب استفاده کنید. البته سعی کنید برای خرید یک کرم ضد آفتاب با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک معمولا بهترین ضد آفتاب ها را برای شما معرفی می کند. معمولا ضد آفتاب هایی با SPF 50 گزینه  مناسبی هستند تا پوست شما را از اشعه های مضر خورشید محافظت کند. البته  از مراقبت های  بعد از پلاسما جت می توان به این نکته مهم اشاره کرد که شما نباید  تا چند روز بعد از پلاسما جت روی ناحیه ای که پلاسما جت انجام دادید، از لوازم آرایشی استفاده کنید.

بهتر است از استعمال هر گونه ماده آرایشی  اجتناب کنید و اگر خواستید چیزی روی  ناحیه مورد نظر بزنید، اول با پزشک خود مشورت کنید.

سعی کنید برنزه کردن پوست خود را به زمان دیگری موکول کنید

سعی کنید برنزه کردن پوست خود را به زمان دیگری موکول کنید و سعی کنید برای برنزه کردن آفتاب نگیرید و یا اگر از دستگاه های سولاریوم برای برنزه کردن پوست خود استفاده  می کنید و یا از اسپری های مخصوص برنزه کردن  و یا از تزریق کننده های مخصوصی  برای برنزه کردن پوست خود کمک می گیرید، بهتر است بدانید تمام روش های مذکور برای برنزه کردن پوست بعد از پلاسما جت توصیه نمی شود و از استفاده از این مواد خودداری کنید.

اگر این نکته را رعایت نکنید ممکن است سبب عوارضی در خود شوید و یا سبب شوید پلاسما جت  به آن نتیجه مطلوبی که باید دست پیدا کند نتواند دست پیدا کند.

نکته دیگری که باید بعد از پلاسما جت به آن توجه کنید این است که معمولا پزشک شما برای بهبودی سریع تر جای سوختگی بالای پلک شما و اطراف آن پماد و یا کرم های ترمیم کننده تجویز می کند و شما باید سعی کنید برای تسریع روند بهبود خود این پمادها و کرم ها را همان گونه که پزشک نحوه مصرف آن را به شما گفته است مصرف کنید.

ولی اگر شما نحوه مصرف را نمی دانید می توانید از بروشور دارویی که پزشک تجویز کرده است نحوه صحیح استفاده از این کرم ها را یاد بگیرید. سعی کنید تا چند روز از این کرم ها  استفاده کنید

اما نکته دیگری که ممکن است اغلب شما از آن مطلع نباشید، توجه به این نکته است که حرارت زیاد مانع از این خواهد شد پلاسما جت اثر مطلوب خود را نشان دهد.

محل مورد نظر را با آب داغ و بسیار گرم نشویید

برای همین بعد از پلاسما جت محل مورد نظر را با آب داغ و بسیار گرم نشویید و سعی کنید به مدت  دو هفته بعد از پلاسما جت از رفتن به استخر و یا سونا خودداری کنید و بهتر است که در بیست و چهار ساعت اول بعد از انجام پلاسما جت حمام نروید و دقت کنید به هیچ عنوان دلمه ها و جای سوختگی پشت پلک را دست نزنید.

خود این دلمه ها در مدت زمان سه الی هفت روز بهبود می یابند پس آن ها را دستکاری نکنید چرا که این کار سبب می شود جای آن ها باقی بماند  و سعی کنید از شوینده های لایه برداری که شیمیایی هستند و یا استفاده از اسکراب ها تا یک هفته بعد از انجام پلاسما جت جدا خودداری کنید.

بلافاصله بعد از پلاسما جت پلک نمی توانید رانندگی کنید

یک نکته مهم دیگر که باید به آن اشاره کنیم این است که شما بلافاصله بعد از پلاسما جت پلک نمی توانید رانندگی کنید چون پلاسما جت اندکی با ورم مختصر همراه است و ممکن است دید شما برای رانندگی کافی نباشد و مشکلات جدی حین رانندگی برای شما پیش بیاید ولی نگران نباشید.

بعد از این که بهبود یافتید، ورم پلک شما می خوابد. دید شما بهتر می شود و پزشک به شما اجازه رانندگی را خواهد داد. اما تا زمانی که پزشک به شما اجازه رانندگی را نداده است، جدا از رانندگی اجتناب کنید.

همین طور بهتر است برای این که در روند بهبود و درمان پلاسما جت وقفه نیفتد، به مدت یک هفته بعد از پلاسما جت دخانیات استفاده نکنید. یعنی سیگار و قلیان استفاده نکنید و سعی کنید در دوران بعد از پلاسما جت نکات پزشک خود را مو به مو انجام دهید تا به مشکلی بر نخورید .

بلافاصله بعد از پلاسما جت پلک نمی توانید رانندگی کنید
بلافاصله بعد از پلاسما جت پلک نمی توانید رانندگی کنید

شما بعد از خواندن این بخش از مقاله هزینه پلاسما جت پلک، از مراقبت ها و نکاتی که بعد از پلاسما جت باید رعایت کنید آگاه می شوید. پس با ما باشید.

چه توصیه و مراقبت هایی را باید قبل از انجام پلاسما جت رعایت کنیم؟

در روش پلاسما جت بر خلاف بسیاری از روش های درمانی دیگر  نیاز به شرایط و مراقبت های خاصی قبل از پلاسما جت وجود ندارد اما با این وجود برخی از کارها می تواند به شما کمک زیادی حین انجام پلاسما جت بکند.

مسلما اگر شما قبل از پلاسما جت با نحوه انجام پلاسما جت آشنا باشید در موقع انجام پلاسما جت دچار استرس و اضطراب نخواهید شد. برای همین می توانید قبل از انجام پلاسما جت  مطالعه ای از این تکنیک داشته باشید.

شما این اطلاعات را می توانید از راه های مختلف کسب کنید. می توانید جلسه ای قبل از انجام  پلاسما جت با پزشک خود داشته باشید و از او بخواهید در مورد نحوه انجام پلاسما جت اطلاعاتی در اختیار شما  قرار دهد و یا می توانید از افرادی که قبلا این روش را امتحان کردند این سوال را بپرسید و همچنین می توانید از طریق اینترنت اطلاعات زیادی از انجام پلاسما جت به دست بیاورید.

نکته دیگری که معمولا پزشک ها قبل از شروع پلاسما جت برای شما انجام می دهند

همچنین نکته دیگری که معمولا پزشک ها قبل از شروع پلاسما جت برای شما انجام می دهند، استفاده از کرم های بی حس کننده روی موضع درمان است و اگر شما می خواهید پلاسما جت را برای بینی خود انجام دهید توجه کنید آزمایشاتی را که پزشک شما قبل از پلاسما جت درخواست می کند  انجام دهید و سعی کنید از خوردن داروهایی مانند آسپرین که رقیق کننده هستند، از سه روز قبل از انجام پلاسما جت خودداری کنید.

نکته دیگری که معمولا پزشک ها قبل از شروع پلاسما جت برای شما انجام می دهند
نکته دیگری که معمولا پزشک ها قبل از شروع پلاسما جت برای شما انجام می دهند

شما در حال مطالعه مقاله  هزینه پلاسما جت پلک هستید. در ادامه این مقاله در مورد همزمان استفاده کردن از چند روش درمانی دیگر با روش پلاسما جت صحبت خواهیم کرد.

آیا می توان همزمان با روش پلاسما جت از روش های درمانی دیگر مانند بوتاکس  و یا لیزر درمانی و یا تزریق فیلر و یا روش لایه برداری شیمیایی و غیره استفاده کرد؟

معمولا نباید همزمان با روش پلاسما جت از روش های درمانی دیگر استفاده بکنیم زیرا اگر همزمان با روش پلاسما جت از روش های دیگر نیز استفاده کنیم، باعث می شود عوارض زیادی متوجه فرد شود و حتی دوره درمان فرد را ممکن است طولانی کند و یا متوقف کند  و سبب آسیب و ایجاد عوارض در فرد شود.

بنابراین بهتر است در دورانی که شما هنوز در دوران نقاهت بعد از پلاسما جت هستید، از همزمان استفاده کردن روش هایی مانند بوتاکس  و یا لیزر درمانی، یا تزریق فیلر و یا روش هایی مانند لایه برداری شیمیایی  پرهیز کنید.

اما اگر بخواهیم بعد از پلاسما جت از  روش درمانی بوتاکس استفاده کنیم چه زمانی مناسب است؟ شما باید این نکته را بدانید که در مدت زمان بیست و یک روز قبل از انجام پلاسما جت و بیست و یک روز بعد از انجام پلاسما جت حق انجام  بوتاکس یا سایر پر کننده ها را ندارید و همین طور باید بدانید در مدت زمان نود روز قبل از انجام پلاسما جت و نود روز بعد از انجام پلاسما جت نباید از روش های درمانی نظیر لیزر درمانی و سایر روش های  لایه برداری شیمیایی به طور کامل استفاده کنید.

آیا می توان همزمان با روش پلاسما جت از روش های درمانی دیگر مانند بوتاکس  و یا لیزر درمانی و یا تزریق فیلر و یا روش لایه برداری شیمیایی و غیره استفاده کرد؟
آیا می توان همزمان با روش پلاسما جت از روش های درمانی دیگر مانند بوتاکس  و یا لیزر درمانی و یا تزریق فیلر و یا روش لایه برداری شیمیایی و غیره استفاده کرد؟

اگر شما می خواهید بدانید چه زمانی می توانید نتیجه بعد از پلاسما جت را ببینید، پس ادامه مطالعه مقاله هزینه پلاسما جت پلک را از دست ندهید.

چه زمانی ما می توانیم شاهد اثر پلاسما جت باشیم و نتیجه حاصل از پلاسما جت را شاهد باشیم؟

معمولا پس از انجام پلاسما جت شما می توانید شاهد نتیجه  و اثر آن باشید ولی چون کمی ورم ممکن است در ابتدا داشته باشید، نتیجه بهتر را معمولا بعد از گذشت چهار هفته می توانید مشاهده کنید.

شما به طور واضح می توانید آثار و نتیجه حاصل از پلاسما جت را بعد این زمان مشاهده کنید اما گاهی دکتر بعد از هشت هفته  ممکن است صلاح بداند که یک جلسه دیگر ترتیب دهد تا نتیجه اثر عالی  تری داشته باشد.

چه زمانی ما می توانیم شاهد اثر پلاسما جت باشیم و نتیجه حاصل از پلاسما جت را شاهد باشیم؟
چه زمانی ما می توانیم شاهد اثر پلاسما جت باشیم و نتیجه حاصل از پلاسما جت را شاهد باشیم؟

مدت زمان انجام پلاسما جت و جلسات آن هر کدام چقدر به طول می انجامد؟

معمولا وقتی برای یک عمل زیبایی  و یا سایر روش های درمانی مراجعه می کنید، زمان زیادی را در اتاق عمل صرف می کنید اما این در صورتی است که در روش ساده ای مانند پلاسما جت که اصلا به بیهوشی و جراحی نیاز ندارد، تنها ده دقیقه الی بیست دقیقه طول می کشد و طول مدت جلسات پلاسما جت ده دقیقه الی بیست دقیقه است

و  همین زمان کوتاه و تاثیر زیاد این روش و عوارض کم و همین طور داشتن هزینه مناسب سبب محبوبیت و استقبال بی نظیر افراد از این تکنیک درمانی شده است.

مدت زمان انجام پلاسما جت و جلسات آن هر کدام چقدر به طول می انجامد؟
مدت زمان انجام پلاسما جت و جلسات آن هر کدام چقدر به طول می انجامد؟

چه افرادی معمولا نمی توانند از روش پلاسما جت استفاده کنند؟

روش پلاسما جت یک روش کاملا بی خطر و بدون هیچ عارضه خطرناکی می باشد اما باز پزشک شرط احتیاط را رعایت کرده و برای مادران باردار انجام این روش را توصیه نمی کند.

از این رو اگر شما باردار هستید و قصد انجام پلاسما جت را دارید بهتر است انجام پلاسما جت را به زمانی بعد از زایمان خود موکول کنید و همچنین افرادی که دارای بیماری صرع هستند، حتما اگر تصمیم به انجام پلاسما جت دارند بسیار لازم است پزشک خود را از سوابق بیماری های خود آگاه کنند  چون معمولا پزشک برای افرادی که دچار بیماری صرع و یا بیماری های حاد التهابی  هستند آن ها را گزینه های مناسبی برای انجام پلاسما جت نمی دانند

و همچنین اگر فرد در روی بدن خود یک شیء بیگانه مانند دستگاهی که ضربان قلب را کنترل و تنظیم می کند دارد و یا دارای  هولتر مانیتور باشند و یا هر وسیله دیگری  که روی ناحیه مورد درمان قرار گرفته باشد و یا تاثیر گذار باشد را برای انجام پلاسما جت مناسب نمی داند.

همچنین افرادی که از بیماری های خود ایمنی رنج می برند و یا دچار سرطان هستند، باید برای انجام پلاسما جت با پزشک مشورت کنند و در مورد افرادی که دچار بیماری دیابت هستند و دیابت آن ها به خوبی کنترل نشده باشد، بهتر است از روش پلاسما جت استفاده نکنند.

اگر دارای مشکلات و بیماری غددی دیگری هستید حتما بیماری خود را به پزشک بگویید

اگر دارای مشکلات و بیماری غددی دیگری هستید حتما بیماری خود را به پزشک بگویید ولی معمولا کسانی که دچار بیماری های غددی هستند بهتر است پلاسما جت را انجام ندهند.

بعضی از افراد دچار بیماری های عفونی مربوط به پوست هستند. چه عفونت پوستی شما از نوع عفونت پوستی ویروسی باشد، چه عفونت  پوستی باکتریایی باشد، بهتر است برای انجام پلاسما جت دست نگه دارید و پزشک خود را در جریان عفونت پوستی خود قرار دهید. معمولا پزشک با بررسی جوانب انجام پلاسما جت را برای این گروه ها صلاح نمی داند.

شما با خواندن این قسمت از مطلب هزینه پلاسما جت پلک،  قطعا متوجه شده اید که چه کسانی را دکتر برای انجام پلاسما جت منع می کند.

اگر دارای مشکلات و بیماری غددی دیگری هستید حتما بیماری خود را به پزشک بگویید
اگر دارای مشکلات و بیماری غددی دیگری هستید حتما بیماری خود را به پزشک بگویید

علت افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم  چیست و چه عواملی سبب تشدید افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم شما خواهد شد؟

معمولا درماتو کلازی یا همان  پوست زائدی که در پلک بالا مشاهده می کنید و همین طور افتادگی پلک و چین و چروک اطراف چشم به دلایل مختلفی رخ می دهد. یکی از بارزترین و شایع ترین عامل ایجاد کننده این عوامل افزایش سن می باشد.

البته درماتو کلازی ممکن است در بعضی از افراد جوان هم رخ دهد ولی معمولا در افراد مسن شایع تر است. شما وقتی به سنی بالای 40 سال برسید، معمولا افتادگی پلک و چین و چروک صورت مشهود می شود اما عوامل دیگری نیز در ایجاد این عوامل و تشدید این عوامل دخیل هستند.

مصرف دخانیات یکی از عواملی است که سبب تشدید پیری و چین و چروک می شود. از گزینه دیگر می توان به اشعه مضر خورشید اشاره کرد که وقتی شما در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار می گیرید، یک عامل مهم ایجاد کننده چین و چروک است.

کم کاری تیرویید

بعضی از بیماری ها مانند کم کاری تیرویید می تواند در ایجاد این افتادگی های پلک و چین و چروک موثر باشد.  پتوز و برخی از بیماری های مادرزادی نیز می توانند تاثیر گذار باشند. وجود برخی از آلاینده های محیطی نیز می توانند تاثیر گذار باشند.

اختلال عضلانی و اختلال عصبی نیز به گونه ای می تواند در ایجاد آن ها موثر باشد. وقتی چین و چروک و افتادگی پلک رخ بدهد، معمولا افراد نمی دانند چگونه از شر این چین و چروک ها خلاص بشوند و نمی دانند چگونه افتادگی پلک خود و یا سایر مشکلات پوستی خود را حل کنند.

از همین رو به شما عزیزان روش درمانی پلاسما جت پلک را پیشنهاد می کنیم. چون هم برای شما مقرون به صرفه تر از اعمال جراحی زیبایی است، هم این که موثر تر و کم عارضه تر از سایر روش ها می باشد.

کم کاری تیرویید
کم کاری تیرویید

آیا بعد از انجام پلاسما جت باید در بیمارستان بستری شویم؟

معمولا خانم هایی که خانه دار هستند و یا مسئولیت یک خانواده را به عهده دارند و کودک در خانه دارند، گاهی این نگرانی برای آن ها پیش می آید که اگر در بیمارستان بستری شوند باید فرزند خود را در این چند روز به چه کسی بسپارند و یا چه کسی کارهای منزل را انجام می دهد و یا برای آن ها غذا بپزد

و همین طور خانم ها و آقایانی که شاغل هستند و نگران بستری در بیمارستان هستند؛ چون نمی دانند آیا کارفرمای آن ها به آن ها اجازه مرخصی می دهد و یا برای دوران نقاهت بعد از انجام پلاسما جت زمان آزاد کافی دارند و می توانند مرخصی طولانی بگیرند. این دغدغه ها قبل از هر روش درمانی وجود دارد

این دغدغه ها بعد از انجام پلاسما جت کاملا بی اساس است

ولی باید بگوییم این دغدغه ها بعد از انجام پلاسما جت کاملا بی اساس است زیرا اصلا بعد از انجام پلاسما جت  نیاز به بستری کردن فرد وجود ندارد  و اصلا در بیمارستان بستری نمی شوید و حتی بعد از انجام پلاسما جت، دکتر محل موضع قابل درمان را نیز پانسمان  نمی کند و معمولا بعد از پلاسما جت دکتر برای شما کرم هایی می دهد که به طور مرتب روی ناحیه  مورد درمان بزنید تا روند بهبودی سریع تر طی شود.

همین طور شما می توانید از کمپرس سرد نیز استفاده کنید و این کمپرس سرد را می توانید در چهل و هشت ساعت اول بعد از انجام پلاسما جت بر روی محل موضع بگذارید و همچنین در دو سه روز اول موقع خوابیدن زاویه تخت خود را به گونه ای تنظیم کنید  که سر تخت با زاویه سی درجه به سمت بالاتر تنظیم شده باشد.

پس اگر شما می خواهید به فعالیت روزانه خود باز گردید یا به محل کار خود باز گردید، می توانید بعد از انجام پلاسما جت و با گذشت یک هفته و یا شاید زودتر  به محل کار خود یا به منزل خود باز گردید.

این دغدغه ها بعد از انجام پلاسما جت کاملا بی اساس است
این دغدغه ها بعد از انجام پلاسما جت کاملا بی اساس است

آیا اگر افتادگی پلک را درمان نکنیم میدان دید ما کاهش می یابد؟

افتادگی پلک  در اصل  به زمانی اطلاق  می شود که پلک  بالایی شما کمی افتاده می شود و پایین می آید. این حالت یعنی افتادگی پلک را که به اصطلاح بلفاروپتوز نیز می گویند باعث می شود ظاهر شما مسن تر و همین طور  خسته تر به نظر بیاید و باعث می شود میدان بینایی و دید شما نسبت به زمانی که افتادگی پلک نداشتید، کاهش پیدا کند

و همین طور باعث ایجاد یک حس بد و منفی نسبت به ظاهر  خود فرد برای فرد پیش بیاید که سبب کاهش اعتماد به نفس وی می شود. این افتادگی پلک، هم می تواند به مرور زمان و کم کم برای فرد رخ دهد، هم می تواند به طور ناگهانی برای فرد رخ دهد. ولی وقتی شخصی دچار افتادگی پلک شود، باعث مشکلاتی برای او می شود.

علاوه بر این که میدان دید او را کم می کند، سبب برخی از سر دردها نیز در فرد می شود و همین طور باعث خستگی فرد نیز می شود برای همین برای جلوگیری از کاهش میدان دید می توانیم به دنبال راه حلی برای حل افتادگی پلک باشیم چرا که اگر ما این افتادگی پلک را درمان کنیم، این کاهش دید  که بر اثر افتادگی پلک رخ داده بود، بر طرف می شود.

اما چه راهی برای از بین بردن افتادگی پلک می توانیم استفاده کنیم. بهترین و موثر ترین راه برای درمان افتادگی پلک، استفاده از تکنیک پلاسما جت است.

آیا اگر افتادگی پلک را درمان نکنیم میدان دید ما کاهش می یابد؟
آیا اگر افتادگی پلک را درمان نکنیم میدان دید ما کاهش می یابد؟

در چه سنی می توانیم از روش پلاسما جت استفاده کنیم؟

معمولا در استفاده از روش پلاسما جت یا فایر بولت، محدودیت سنی وجود ندارد یعنی شما در هر رده سنی  که قرار داشته باشید می توانید از این روش استفاده کنید.

مسلما بستگی به شرایط جسمانی و مشکل و عارضه ای که دارید نیز بستگی دارد. به طور مثال اگر افتادگی پلک به دلیل کهولت سن باشد شما در سنین بالاتر می توانید از این روش استفاده کنید

ولی اگر عارضه و آسیب شما ناشی از مشکلات و بیماری های مادرزادی باشد، مسلما این روش در سنین پایین تر انجام می شود. پس باید بگوییم در روش پلاسما جت  شما در هر سنی که باشید می توانید برای انجام این روش و تکنیک زیبایی و درمانی اقدام کنید.

حتی به گونه ای که می توان گفت که روش پلاسما جت در سنین بالای هشتاد سال هم قابل انجام است و همین طور اگر سن شما حتی اگر زیر بیست سال هم باشد، باز هم این تکنیک قابل انجام است.

در چه سنی می توانیم از روش پلاسما جت استفاده کنیم؟
در چه سنی می توانیم از روش پلاسما جت استفاده کنیم؟

منظور از پلاسما چیست؟

ماده در طبیعت به چهار حالت  وجود دارد. یا مواد به صورت مایع هستند و یا به صورت جامد هستند و یا به صورت گاز هستند. اما ماده یک حالت دیگر نیز دارد و آن به صورت پلاسما است.

در اصل پلاسما حالتی از ماده است که باعث یونیزه کردن سلول ها می شود و در استفاده از تکنیک پلاسما جت نیز از همین حالت ماده استفاده می کنند که می تواند لایه سطحی پوست یا همان اپی درم را از جامد به گاز تغییر دهد و همین کار نیز باعث جمع شدگی پوست شما می شود.

معمولا در پلاسما ذراتی که دارای بار مثبت و خنثی و منفی هستند همگی در یک مخلوط کنار هم قرار دارند. به این مخلوط  پلاسما می گویند. در اصل می توانیم بگوییم پلاسما جزو گازهایی محسوب می شود که شبه خنثی هستند و یا به عبارتی می توان گفت که یک گاز یونیزه شده است و معمولا تعداد الکترون آزاد آن تقریبا مساوی و برابر باشد.

در اصل پلاسما این گونه شکل می گیرد که اگر ما گازی را به شدت گرم کنیم و یا در میدان الکتریکی  بسیار قوی قرار دهیم، اتفاقی که رخ می دهد این است که اتم های آن چنان حالت برانگیخته می گیرند و الکترون های آن  به شدت انرژی جنبشی آن ها زیاد می شود و باعث می شود الکترون ها شتاب بگیرند.

این شتاب سبب می شود که به اتم ها  گاز برخورد کند و همین امر باعث آزاد شدن الکترون های بیشتری می شود و یونیزاسیون رخ می دهد و در اثر این اتفاق پلاسما تولید می شود.

منظور از پلاسما چیست؟
منظور از پلاسما چیست؟

آیا مکانیسم لیزر و پلکسر مشابه است و ما می توانیم پلکسر را نوعی لیزر بدانیم؟

ما نمی توانیم پلکسر را یک نوع لیزر بدانیم. در اصل عملکرد این دو با هم خیلی متفاوت است.  لیزر برای این که پوست را تبخیر کند از پروتون کمک می گیرد که سبب می شود پوست آسیب و صدمه ببیند.

این در حالی است که در پلکسر آسیبی به بافت های پوست وارد نخواهد شد. زمان بهبودی در پلکسر در مقایسه با لیزر بسیار سریع تر است و در پلکسر در بافت های اطراف واکنش التهابی ایجاد نمی شود همچنین در پلکسر این خطر وجود ندارد که  بعد از این که درمان شوید، دچارالتهاب هایپر پیگمنتی شوید.

لیزر براساس موج هایی با طول فرکانس متفاوت است و از طول موج های مختلفی استفاده می کند. پلکسر بر  روی همه مدل های مختلف پوست  کاربرد دارد پس همان گونه که می بینید روش درمانی لیزر و پلکسر در بسیاری از جهات با هم متفاوت است و نمی توانیم پلکسر را نوعی لیزر بدانیم.

آیا مکانیسم لیزر و پلکسر مشابه است و ما می توانیم پلکسر را نوعی لیزر بدانیم؟
آیا مکانیسم لیزر و پلکسر مشابه است و ما می توانیم پلکسر را نوعی لیزر بدانیم؟

در این قسمت از مقاله هزینه پلاسما جت پلک،  شما مدت زمان ریکاوری بعد از انجام پلاسما جت  را متوجه خواهید شد. پس با ما همراه باشید.

مدت ریکاوری بعد از پلاسما جت پلک چقدر است؟

پوست موضع درمان ممکن است از یک هفته تا دو هفته کمی قرمز باشد و سرعت بهبود در افراد مختلف متفاوت است. مسلما افرادی که از داروها و کرم های تجویز شده پزشک به طور مرتب استفاده می کنند، مدت زمان سریع تری بهبود می یابند.

مدت ریکاوری بعد از پلاسما جت پلک چقدر است؟
مدت ریکاوری بعد از پلاسما جت پلک چقدر است؟

در مطلب آموزشی هزینه پلاسما جت پلک تلاش شده است شما عزیزان را با برخی از عوارض احتمالی پلاسما جت آشنا کنیم. پس همچنان ما را در این مبحث همراهی کنید.

روش پلاسما جت پلک برای افراد چه عوارضی ممکن است به دنبال داشته باشد؟

در روش پلاسما جت هیچ عارضه خطرناک و جبران ناپذیری وجود ندارد. فقط شاید چند ناراحتی جزئی برای فرد پیش بیاید که این ناراحتی ها بخشی از  روند درمان است و نمی توان این ناراحتی ها را به عنوان عوارض محسوب کنیم.

معمولا پس از این که شما پلاسما جت  را انجام دادید، پشت پلک شما به خاطر سوختگی که قلم دستگاه پلاسما جت بر روی پلک شما به وجود آورده است کمی قرمز و در عین حال ورم می کند.

ولی در این روش خبری از عفونت هایی که بعد از جراحی پلک ممکن است رخ دهد وجود ندارد. این قرمزی و ورم زودتر از انتظار شما  محو می شوند. ممکن است نهایتا از سه روز و یا در طی یک هفته به طور کامل این ورم و قرمزی رفع شود

اما جای سوختگی پشت پلک و این سوختگی را نمی توان در اصل  به عنوان عوارض محسوب کرد چون پزشک از عمد این سوختگی ها را ایجاد می کند تا پوست پلک جمع شود و خود این سوختگی ها بعدا پوسته ریزی می کند و حتی اگر به صورت دلمه شوند، مدت زمان کوتاهی رفع می شوند و اصلا سبب اختلال و یا ایجاد مشکل خطرناکی برای فرد نخواهد کرد.

برای همین می توانیم بگوییم که در روش پلاسما جت هیچ گونه عوارض خطرناک و تهاجمی وجود ندارد چرا که در انجام این روش حتی یک قطره خون از شما نمی ریزد و شما اصلا دچار خونریزی نخواهید شد. نه برشی در این روش اتفاق می افتد، و نه جای هیچ اسکار و یا زخمی را بر روی پوست شما باقی می گذارد.

تاریخچه پلاسما جت

اگر بخواهیم در تاریخچه پلاسما جت جست و جو کنیم، خواهیم دانست که پلاسما جت در اصل آخرین ایده یک   پروفسور  به نام جورجیو فیپی بود. پروفسور همواره دنبال روشی برای درمان و بهبود بیماری های پوستی و مخاطی بود.

پروفسور می خواست روشی  برای درمان مشکلات پوستی پیدا کند که به صورت جراحی نباشد برای همین این ایده پلاسما جت را مطرح کرد. روش پلاسما جت و به خصوص بلفاروپلاستی غیر جراحی مورد قبول و تایید یک اکیپ مدیریتی در بیمارستان KIMS در میدستون قرار گرفت.

آیا در روش پلاسما جت از روش بیهوشی استفاده می شود؟

در اصل در پلاسما جت پلک  هیچ گونه داروی بیهوشی استفاده نمی شود و همان گونه که می دانید خود داروهای بیهوشی دارای عوارض و خطرات مخصوص به خود هستند و معمولا در جراحی های بزرگ استفاده می شوند.

این در حالی است که در روش ساده پلاسما جت اصلا هیچ نیازی به استفاده از داروی بیهوشی نمی باشد و تنها برای این که بیمار، درد جزئی پلاسما جت را متوجه نشود، از کرم بی حس کننده استفاده می کنند و نیازی به بیهوشی افراد نیست.

در مقاله هزینه پلاسما جت پلک، شما را با چگونگی لیفت پوست در پلاسما جت آشنا خواهیم کرد. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید.

لیفت پوست در روش پلاسما جت چگونه انجام می شود؟

همان گونه که اطلاع دارید منظور از لیفت پوست کشیدگی پوست می باشد اما در روش پلاسما جت چگونه باعث لیفت خواهد شد. در روش پلاسما جت هیچ ماده شیمیایی و یا غیر شیمیایی بر روی پوست شما تزریق نمی کنند

بلکه در این روش  سلول های پوست شما را تحریک می کنند و بعد از تحریک سلول های پوست، سلول ها در واکنش به این تحریک شروع به کلاژن سازی و الاستین می کند و همین بازسازی دوباره پوست  باعث سفتی پوست می شود و لیفت پوست رخ می دهد.

با تشکر و سپاس از شما خوانندگان عزیز که در مقاله  هزینه پلاسما جت پلک با ما همراه بودید. امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید