میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هزینه لیزر سفید کننده پوست
هزینه لیزر سفید کننده پوست

لیست موضوعات

هزینه لیزر سفید کننده پوست

در این مقاله قصد داریم هزینه لیزر سفید کننده پوست را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم:

البته منظور از سفید کردن پوست رفع کدری رفع جای جوش و آکنه و یا منافذ باز و در نهایت شفافیت پوست میشود و اگر قصد تغییر رنگ پوست دارید هنوز دستگاهی به این منظور ساخته نشده است.

یکی از مشکلاتی که در بین زنان و مردان زیادی رواج  پیدا کرده تیرگی پوست است ، به خصوص قسمت هایی که رنگ آن در حالت طبیعی نیز تیره است .

تیرگی پوست در برخی از افراد به دلیل مسائل ژنتیکی می باشد ولی علاوه بر ژنتیک دلایل دیگری نیز دارد مانند تیرگی بر اثر افتاب سوختگی های مداوم – عوارض مصرف برخی داروها که بر روی هورمون های پوستی تاثیر می گذارد ، اختلالات پوستی –مشکلات التهابی و سبک زندگی نامناسب.

هزینه لیزر سفید کننده پوست
هزینه لیزر سفید کننده پوست

وقتی که بنا هر کدام از دلایل گفته شده پوست دچار لک و تیرگی شود به این معنا است که غلظت رنگدانه های پوست بالا رفته است ، لذا برای این که پوست روشن شود باید شدت این غلظت را کاهش داد.

برای از بین بردن تیرگی پوست راه های مختلفی وجود دارد مثل استفاده از لوسیون ها و یا کرم ها و صابون های روشن کننده پوست، ولی گاهی تیره گی پوست با این موارد نیز از بین نمی رود و باید از روش پیشرفته تری برای روشن شدن پوست استفاده کرد که یکی از این روش ها استفاده از سفیده کننده پوست با لیزر است.

در این مقاله به سوالا زیر پاسخ داده می شود:

 • لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟
 • لیزر سفید کننده پوست چگونه تیرگی را از بین می برد؟
 • جلسه رفع تیرگی پوست یا لکه های پوستی با لیزر سفید کننده چگونه است؟
 • آثار درمان بعد از انجام لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟
 • مزایای لیزر سفید کننده پوست کدام است؟
 • برای از بین رفت لکه های پوستی با لیزر سفید کننده پوست چند جلسه لازم است؟
 • مراقبت های بعد از لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟
 • مواردی که قبل از لیزر سفید کننده پوست باید به آن توجه شود کدامند؟
 • انواع لیزر سفید کننده پوست و از بین برنده لک های پوستی کدامند؟
 • مشاهده نتایج لیزر درمانی چه مدت طول می کشد؟
 • دوره بهبودی بعد از لیزر درمانی به چه صورت است؟
 • هزینه لیزر سفید کننده پوست به چه عواملی بستگی دارد؟

 

لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟

سفید کردن پوست با لیزر یک روش پزشکی محسوب می شود که در آن از طریق پروتوهایی از نور ، پالسی را به صورت متمرکز بر روی نقطه ای که مدنظر است می تابانند که در این فرایند تیرگی پوست از بین رفته  که موجب می شود غلظت رنگدانه ها نیز کاهش پیدا کند که به این طریق لک پوست از بین می رود .

لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟
لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟

استفاده از این روش موجب می شود سلول های تازه پوست تحریک شده و رنگ پوست به سمت روشن شدن متمایل شود انجام این فرایند حدود 30 الی 32 ساعت زمان می برد.

این روش برای درمان بیماری های دیگر پوستی نیز کاربرد دارد مانند چین و چروک-  زخم هایی که بعد از بهبودی به لک تبدیل شده اند – ملاسما- کلواسما- لکه های ناشی از بیماری کبدی و نیز لکه هایی که به دلیل بالا رفتن سن به وجود می آید و نیز در مشکلات تغییر رنگ پوست.

 

لیزر سفید کننده پوست چگونه تیرگی را از بین می برد؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است ابتدا چند دلیل پنهان تغیر رنگ پوست را مورد بررسی قرار دهیم:

تغییر رنگ پوست ممکن ائست ناشی از یک بیماری داخلی باشد لذا قبل از اینکه تحت عمل لیزر درمانی قرار گیرید ابتدا باید دلیل تیرگی پوست خود را بدانید و سعی در درمان آن کنید.

لیزر سفید کننده پوست چگونه تیرگی را از بین می برد؟
لیزر سفید کننده پوست چگونه تیرگی را از بین می برد؟
 • دلیل تغییر رنگ پوست ، در حال استفاده از هورمون های ترکیبی برای پیشگیری هستید:

قرص های هورمونی ویژگی های بسیار زیادی دارند مانند : تنظیم کننده عادت ماهیانه – ممانعت از به وجود آمدن آکنه- و حفاظت در برابر بعضی از سرطان ها.

ولی با این وجود قرص های هورمونی می توانند عوارضی نیز داشته باشند مثل قرص های جلوگیری از بارداری ممکن است موجب ملاسما شوند که این بیماری باعث ایجاد لک های قهوه ای بر روی پوست می شود

این هورمون موجب می شود که غلظت رنگدانه های پوستی به دلیل ملانین بالا افزایش یابد و قبل از اینکه بخواهید لکه ها ی پوستی ناشی از ملاسما را تحت لیزر درمانی قرار دهید می بایست ابتدا این مشکل هورمونی را درمان کنید سپس برای لیزر درمانی اقدام کنید.

 • دلیل تغییر رنگ پوست شما باردار هستید

زنان در موقع بارداری هورمون های بدنشان تغییر می کند و بیشتر زنان در این دوران مشکلات پوستی را تجربه می کنند در دوران بارداری به دلیل این که گردش خون بالا می رود موجب می شود لک های قرمز رنگی بر روی پوست به وجود بیاید.

آکنه و التهابی که در دوران بارداری وجود دارد ممکن است بعد از بارداری نیز از بین نرود لذا چنانچه بعد از بارداری تیرگی و لک بر روی پوستتان همچنان باقی ماند بهتر است ابتدا به پزشک برای تنظیم نمودن هورمون های بدن مراجعه نموده و چنانچه از تیرگی پوستی همچنان بر روی سطح پوست باقی بود لیزر درمانی را برای روشن نمودن پوستتان انجام دهید.

دلیل تغییر رنگ پوست شما باردار هستید
دلیل تغییر رنگ پوست شما باردار هستید
 • دلیل تغییر رنگ پوست مصرف بیش از حد الکل

مصرف الکل عوارض بسیار زیادی دارد علاوه بر اینکه رگ های خونی را بر روی پوست ایجاد می کند به اندام های داخلی نیز آسیب جدی می رساند. رگ های عنکبوتی بر روی پوست- قرمزی کف دست- تیره شدن پوست دور چشم از جمله عوارض مصرف بیش از حد الکل است .

 • از حمام خورشیدی یا سالن های برنزه کننده استفاده می کنید

مواقعی که هوا ابری و بارندگی است خیلی از افراد با این تصور که در معرض نور خورشید نیستند از کرم ضد افتاب استفاده نمی کنند ولی در واقع این عمل پوست را معرض پیری زودرس قرار داده اید.

در چنین زمان هایی پوست در برابر اشعه ماورا بنفش و مادون قرمز قرار گرفته که علاوه بر اینکه موجب می شود که بر روی پوست چین و چروک به وجود آید بلکه باعث می شود غلظت رنگدانه ها بالا رفته و بر روی پوست کک و مک و ضایعات قهوه ای ایجاد گردد.

از حمام خورشیدی یا سالن های برنزه کننده استفاده می کنید
از حمام خورشیدی یا سالن های برنزه کننده استفاده می کنید
 • دلیل تغییر رنگ پوست ، در حال مصرف دارو هستید

داروهای مسکنی مانند ایبوپروفن علا وه بر مزایای زیادی که دارند می توانند دارای عوارض جانبی نیز برای پوست باشند که استفاده از این داروها موجب ایجاد تغییرات در رنگدانه ها می شود و حساست های پوستی را به وجود می آورد .

 • دلیل تغییر رنگ پوست شما در معرض سموم محیطی قرار گرفته اید

همانگونه که نور افتاب موجب چمی شود که بر روی پوست تیرگی ایجاد شودو نیز باعث پیری زودرس می شود آلودگی هوا هم می تواند چنین عوارضی برای پوست داشته باشد و موجب پیری زودرس و ایجاد چروک و نیز تغییر رنگدانه ها شود.

 • دلیل تغییر رنگ پوست ، به خوراکی های تحریک کننده پوست دست زده اید

بعضی از گیاهان مانند کرفس و هویج وحشی دارای ماده خاصی هستند که وقتی با پوست تماس پیدا می کنند و سپس در معرض نور خورشید قرار می گیرند حالت افتاب سوختگی به وجود می آید که این امر موجب ایجاد لک های قهوه ای بر روی سطح پوست می شود.

به طور کلی لیزر سفید کننده برای دو مورد بیشتر از موارد که در بالا به آن اشاره شده کاربرد دارد یکی برای روشن کردن قسمتی از پوست بدن که نسبت به سایر قسمت ها تیره تر شده مثل زیربغل و دیگری برای از بین بردن لکه های که بر روی سطح پوست که بنا به هر دلیلی به وجود آمده اند.

در سفید کردن پوست با لیزر وقتی که پرتوهای متمرکز شده را به سطح پوست می تابانند موجب می شود لایه های از پوست برداشته شود ، این پرتوهای نوری دارای انرژیی زیادی هستند که از خود گرما تولید می کنند که در واقع گرمای موجود در امواج لیزر لکه های تیره پوست را از بین می برد.

انرژی گرمایی از امواج نوری بر روی پوست می تابد

در حقیقت چنین می توان گفت که در فرایند لیزر سفید کننده پوست انرژی گرمایی که از امواج نوری بر روی پوست می تابد لایه برداری پوست انجام می شود و بعد از انجام این فرایند پوست صاف و روشن می شود.

در عمل لایه برداری با لیزر پوست مرده برداشته می شود و سلول هایی تازه و زنده ای که ایجاد شده اند جایگزین می شوند و باعث می شود که علاوه بر از بین رفتن لک ها پوست جوانتر نیز شود. در موقع روشن کردن قسمت های تیره پوست بدن لیزر رنگ دانه ها تیره را از بین می برد و وقتی این ملانین ها از بین می روند غلظت رنگدانه ها نیز کاهش یافته و  پوست شفاف تر به نظر می رسد .

اگر بخواهیم طریقه از بین رفتن لکه های پوستی به صورت لیزر سفید کننده پوست را واضح تر شرح دهیم به این طریق است:

انرژی نو پراکنده شده از طریق لیزر لکه های (ملانین) ناحیه مورد نظر بر روی سطح پوست را مورد هدف قرار می دهد.

ملانین ناحیه مورد نظر نور را به سمت خود جذب کرده و بعد از گرم شدن به دو صورت از پوست جدا شده و از بین می رود:

بخشی از لک های روی پوست به دلیل شدت نور پرتوهای لیزر به قطعات بسیار ریزی انهدام می یابند و به وسیله سیستم دفاعی بدن و گردش خون به سمت سیستم دفاعی بدن روانه شده و از این طریق از بدن خارج می شوند.

در روش دیگر بعد از تابش نور پرتوهای لیزر برخی از نقاط تیره پوست، دارای رنگ تیره تری می شوند و بعد از گذشت 3 الی 7 روز از انجام لیزر درمانی لکه های کوچک  تیره شده و بعد از گذشت دو هفته برای لک های بزرگتر ، لایه تیره شده پوسته پوسته می شود

و از روی سطح پوست می ریزد و در نتیجه لک های روی پوست از بین می رود و تنها یک رد خیلی کوچک و کم رنگ از خود بر جای می گذارند. بیمارانی که برای روشن شدن پوستشان و از بین رفتن لک های روی پوست از این روش استفاده می کنند

لک های بزرگ و تیره

اگر دارای لک های بزرگ و تیره ای هستند باید برای اینکه نتیجه مثبت را از این روش دریافت کنند صبور باشند ولی در پایان کار پوست شفاف و جوان شده و از طریق این روش نتایج خوبی را می توانید از درمان خود بگیرید.

با استفاده از لیزر سفید کننده پوست می توانید صاحب پوستی صاف- جوان- شفاف و طبیعی شوید و علاوه بر موارد فوق موجب کلاژن سازی پوست نیز می شود ،خطوط ظریف روی سطح پوست را از بین برده و موجب بازگشت رطوبت از دست رفته پوست می گردد.

روش لیزر سفید کننده پوست سال های زیادی است که مورد استفاده قرار گرفته و در واقع یکی از بهترین و تاثیر گذارترین روش برای از بین بردن لک های پوست و تیرگی است . لیزر سفید کننده پوست یک روش پزشکی است و می بایست حتما توسط پزشک متخصص انجام گیرد .

جلسه رفع تیرگی پوست یا لکه های پوستی با لیزر سفید کننده چگونه است؟

لیزر سفید کننده پوست یک عمل ساده سرپایی است که در مطب پزشک انجام می شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد ، و اگر نیاز باشد مطابق تشخیص پزشک نواحی که می خواهید عمل لیزر انجام دهید را با کرم های موضعی بی حس می کنند ولی در حالت کلی این عمل دردی ندارد.

در روش لیزر سفید کننده پوست ، انرژی که از امواج نوری به دست می آید دارای طول حدود 755 نانومتر می باشد که به سمت نواحی که اسیب دیده اند فرستاده می شود و در نقطه مورد نظر گرما تولید می کند.

جلسه رفع تیرگی پوست یا لکه های پوستی با لیزر سفید کننده چگونه است؟
جلسه رفع تیرگی پوست یا لکه های پوستی با لیزر سفید کننده چگونه است؟

این انرژی گرمایی رنگدانه های پوستی که در درون بافت های پوستی قرار دارند را تخریب کرده و پوست روشن را ایجاد می کند . مدت زمانی که این فرایند طول می کشد به اندازه آسیب پوستی که در پوست بیمار است بستگی دارد

ولی در حالت متوسط حدود 10 دقیقه طول می کشد ولی اگر ناحیه آسیب دیده دارای اندازه بزرگی باشد ممکن است حدود 30 دقیقه به طول بیانجامد.

در اکثریت روش های درمانی برای از بین بردن تیرگی پوست به بیش از سه الی چهار جلسه درمان نیاز دارد ولی در لیزر درمانی برای از بین بردن تیرگی و لکه ها به یک الی نهایتا دو جلسه برای درمان نیاز دارد.

 

آثار درمان بعد از انجام لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟

بعد از انجام لیزر درمانی پوست می توان آثار مثبت فراوانی را مشاهده کرده که از آن جمله:

 • روشی سریع و موثر برای سفید کردن پوست

اکثر درمان هایی که برای روشن نمودن پوست به کار می رود مدت زمان طولانی برای دریافت نتیجه نیاز دارد ولی لیزر درمان برعکس سایر روش ها تاثیر فوری آن را می توان مشاهده نمود

به خصوص اگر درمان با لیزر به روش تهاجمی انجام شود بلافاصله بعد از درمان نتیجه مثبت آن قابل رویت است ، در واقع در لیزر درمانی روش تهاجمی از سایر روش ها سریع تر عمل می کند.

 • ارتقا اعتماد به نفس به لطف زیبایی بیشتر

اگر می خواهید سریع تر صاحب پوستی صاف و شفاف شوید و از لکه های روی پوست خود خلاص شوید لیزر درمانی را انتخاب کنید ، نتیجه درمان با لیزر درمانی داشتن پوستی سالم و نیز رضایت از خود است که موجب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.

 • زیبا تر شدن و بهبود ظاهر پوست

در لیزر درمانی علاوه بر این که لکه های تیره از بین می رود پوست رنگ زیبای سلامتی را نیز به خود جذب می کند ، پوست از طریق جذب انرژی پرتوهای لیزر سلول های مرده را که باعث ایجاد تیرگی و لک شده اند را از بین می برد و سلول های تازه و زنده را جایگزین می کند به این طریق دارای پوستی سالم و شاداب می شوید که داشتن پوست سالم در زیبایی افراد تاثیر به سزایی دارد.

مزایای لیزر سفید کننده پوست کدام است؟

لیزر سفید کننده پوست مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از :

 • عمل لیزر سفید کننده پوست بدون درد وخونریزی انجام می شود.
 • مدت زمان انجام آن کوتاه است .
 • نتایج اثرگذار و فوری دارد .
 • مدت زمان ماندگاری آن طولانی است .
 • علاوه بر این که تیرگی پوست را از بین می برد باعث شفافیت و جوان سازی پوست می شود .
 • این روش به بستری نیاز ندارد و بعد از انجام عمل لیزر می توان به کاره روزمره خود بپردازید .

 

برای از بین رفت لکه های پوستی با لیزر سفید کننده پوست چند جلسه لازم است؟

تعداد جلسات  برای این که بهترین نتیجه را از این فرایند بگیرید به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

 • اندازه ناحیه ای که می خواهید تحت درمان قرار بگیرد .
 • مقاومت پوست در برابر لیزر
 • نوع لیزر روشن کننده پوست

ولی در حالت کلی بین یک تا دو جلسه برای این عمل کافی می باشد .

برای از بین رفت لکه های پوستی با لیزر سفید کننده پوست چند جلسه لازم است؟
برای از بین رفت لکه های پوستی با لیزر سفید کننده پوست چند جلسه لازم است؟

روشن نمودن پوست از طریق لیزر درمانی برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی متقاضی درمان از طریق لیزر سفید کننده پوست هستند باید حداقل 18 سال داشته باشند .
 • اشخاصی که به صورت طبیعی پوستشان تیره است .
 • اشخاصی که به دلیل در معرض نور آفتاب بودن طولانی پوستشان تیره شده است .
 • کسانی که به دلیل رنگدانه های رو سطح پوست و یا لکه های تیره رنج  می برند .
 • افرادی که به دلیل بالا رفتن سن و خطوطی که بر روی آن ایجاد شده ظاهری نامناسب در پوستشان ایجاد کرده است .
 • مناسب برای افرادی که پوستشان دارای جای زخم های مختلفی مانند جای جوش- آکنه و سایر زخم ها می باشد .
 • زنان باردار نباید این درمان را انجام دهند .
 • زنانی که در دوران شیردهی هستند نیز نباید این درمان را انجام دهند .
روشن نمودن پوست از طریق لیزر درمانی برای چه کسانی مناسب است؟
روشن نمودن پوست از طریق لیزر درمانی برای چه کسانی مناسب است؟

مراقبت های بعد از لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟

باید تمامی دستورالعمل ها و طریقه مراقبت بعد از انجام لیزر سفید کننده را از پزشک متخصص بپرسید و توصیه های اصلی برای مراقبت به وسعت و ناحیه که عمل لیزر را انجام داده اید بستگی دارد لذا نوع مراقبت را پزشک تعیین می کند.

ولی در اینجا مراقبت هایی را که به صورت عمومی برای انجام انواع خدمات لیزر درمانی انجام می شود را به صورت مختصر شرح می دهیم

مراقبت های بعد از لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟
مراقبت های بعد از لیزر سفید کننده پوست به چه صورت است؟

شرایط مراقبت بعد از لیزر به نوع روشی که برای بیمار به کار برده شده بستگی دارد و بهبودی بعد از انجام لیزر درمانی کاملا ساده بوده و فقط 1 الی 2 روز طول می کشد .

– بعد از انجام لیزر درمانی ، ناحیه ای که تحت لیزر قرار گرفته حساس می باشد و برای این که احساس سوزش و التهاب را نداشته باشید می بایست از پمادهای ترمیمی مانند زینک استفاده کنید البته اگر پزشک لازم بداند که آن را تجویز کند .

– ناحیه ای که برای آن لیزر درمانی انجام شده را با اب خنک بشویید و می توان برای خنک کردن ان از کمپرس یخ استفاده کنید.

– تا حدود یک هفته بعد از درمان سعی شود در معرض نور خورشید و سرمای شدید قرار نگیرید .

– حتما موقعی که می خواهید از منزل خارج شوید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

مراقبت های ویژه بعد از لیزر سفید کننده پوست با شدت بالا و به صورت تهاجمی:

اگر در روش لیزر درمانی سفید کننده پوست از روش تهاجمی با شدت بالا استفاده کردید امکان دارد روی سطح پوست التهاب شدید برداشته و یا تاول بزند و یک مایع زرد رنگ از از سطح آن ناحیه از پوست خارج شود .

این مایع زرد رنگ بر روی پوست خشک می شود ولی نباید آن را بکنید زیرا این کار موجب می شود که بر روی سطح پوست شما زخم بردارد و جای آن نیز به راحتی از بین نرود

بعد از گذشت حدود 7 روز پوست خشک شده و یک لایه از آن ناحیه جدا می شود و بعد از ان پوست جوان و شفاف می شود و بعد از گذشت چند ماه به مرور روشن تر می شود .

و چنانچه لیزر درمانی بر روی پوست صورت انجام گیرد و شدت بسیار بالایی داشته باشد ممکن است پزشک پوششی را بر روی سطح پوست شما قرار دهد که می بایست مطابق نظر پزشکتان ممکن است حدود 7 الی 21 روز به طول بیانجامد که پوشش را بردارید .

مراقبت های ویژه بعد از لیزر سفید کننده پوست با شدت بالا و به صورت تهاجمی:
مراقبت های ویژه بعد از لیزر سفید کننده پوست با شدت بالا و به صورت تهاجمی:

بعد از انجام لیزر درمانی پوست حساس می شود لذا چنانچه در معرض نور آفتاب قرار گرفتید حتما از کرم های ضدافتاب قوی استفاده کنید (شاخص حفاظتی بالای 30)

مواردی که قبل از لیزر سفید کننده پوست باید به آن توجه شود کدامند؟

بهتر است در زمان دریافت نوبت برای انجام لیزر درمانی از پزشک متخصص و یا پرسنل مربوطه سوالاتی در مورد این که چه نکاتی را باید قبل از انجام لیزر درمانی رعایت کنید بپرسید زیرا فرایندهای قبل از انجام لیزر سفید کننده پوست در طول مدت زمان بهبودی بسیار تاثیرگذار است .

مواردی که قبل از لیزر سفید کننده پوست باید به آن توجه شود کدامند؟
مواردی که قبل از لیزر سفید کننده پوست باید به آن توجه شود کدامند؟

حتما می بایست قبل از انجام لیزر درمانی ، اگر بر روی ناحیه مورد نظر بیماری پوستی مانند تبخال وجود دارد آن را درمان کنید .

چند هفته قبل از انجام لیزر سفید کننده پوست ، پزشک برای شما کرم ها و ماسک هایی را تجویز می کند که می بایست حتما دستور پزشک را انجام دهید زیرا این کرم ها مغذی بوده و موجب می شود دوره بعد از درمان را برای رسیدن به بهبودی زودتر سپری کنید .

گاهی ممکن است که پزشک از شما بخواهد که کرم هایی را که قبل از لیزر درمانی استفاده کرده اید بعد از انجام لیزر نیز استفاده کنید زیرا این کرم ها به کلاژن سازی پوست کمک می کند .

نباید قبل از لیزر درمانی داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید البته مطابق نظر پزشک باید قطع شود .

در صورتی که پزشکتان اجازه دهد می توانید قبل از لیزر از کرم های بی حس کننده استفاده کنید تا به این طریق سوزش ناشی از لیزر را حس نکنید .

بعد از لیزر در صورت وجود التهاب بر روی سطح پوست پزشک پماد و یا کرم ضد التهاب تجویز می کند .

بعد از 20 دقیقه از انجام لیزر درمانی بدون هیچگونه مشکلی می توانید به منزل برگردید .

انواع لیزر سفید کننده پوست و از بین برنده لک های پوستی کدامند؟

روش های مختلفی برای لیزر سفید کننده وجود دارد که شما می توانید با انجام تحقیقات قبل از درمان روش مناسب خود را انتخاب کنبد برخی از این روش های لیزر درمانی عبارتند از :

انواع لیزر سفید کننده پوست و از بین برنده لک های پوستی کدامند؟
انواع لیزر سفید کننده پوست و از بین برنده لک های پوستی کدامند؟
 • Ablative Laser Resurfacing

به شیوه جدید از لیزرها که پرتوهای نور را با پالس کوتاه به سمت پوست می تاباند Ablative Laser Resurfacing گفته می شود ، این روش تهاجمی بوده و در مقایسه با تمامی روش های لیزر درمانی برای سفید کردن پوست اثر گذاری بیشتری دارد . در این روش لایه برداری بیشتری انجام می شود که این عمل با استفاده از تبخیر نمودن لایه پوست انجام می شود و بیمار فقط با یک جلسه می تواند لیزر درمانی پوست خود را انجام دهد .

کاملا امری طبیعی است که به دلیل لایه برداری بیشتری که بر روی پوست انجام می شود لذا عمق کار شدت بیشتری پیدا کرده و می بایست حتما توسط پزشک متخصص انجام گیرد این شیوه مراقبت های بیشتری بعد از درمان نیاز دارد . مدت زمانی که طول می کشد که این نوع لیزر درمانی بهبود کامل پیدا کند بین 2 الی 3 هفته می باشد .

لیزرهای Ablative عبارتند از:

لیزر اربیوم Erbium Laser

این نوع لیزر تهاجمی تنها بر روی سطح بالای پوست اثر داشته و لایه سطحی ان را بخار می کند این روش موجب می شود رنگ تیره ای که بر اثر افتاب سوختگی بر روی سطح پوست را پوشانده رووشن کند و در واقع برای اشخاصی که رنگ پوستشان تیره است مناسب است

در این شیوه ممکن از بعد از انجام لیزر درمانی ورم و خون مرگی بر روی سطح پوست دیده شود که زودگذر بوده و بعد از گذشت 2 هفته از بین می رود و می توان اثرات نتیجه بخش لیزر درمانی را مشاهده کرد .

لیزر دی اکسید کربن Carbon Dioxide (CO2) Laser

همانگونه که از نام ان پیداست این نوع لیزر از ترکیب نمودن گاز دی اکسیدکربن برای تبخیر سطح پوست استفاده می شود در واقع این شیوه موجب می شود بافت های پوستی کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند. در این شیوه بعد از این که بافت جدید ایجاد شد چروک خفیف بر روی پوست نیز از بین می رود و در نهایت پوستی صاف و شاداب جایگزین پوست قدیمی می شود .

 • Non- ablative Laser Resurfacing

این روش برعکس روش قبل که تهاجمی انجام می شد کاملا در طی درمان غیر تهاجمی عمل می کند در این شیوه پرتوهای لیزر به اینکه به سطح بالایی پوست صدمه ای برساند به سطح زیرین پوست نفوذ می کند

و سلول های پوست آسیب دیده را از بین برده و اجازه رشد به این بافت ها را نمی دهد و این عمل در حالی انجام می شود که لایه های اطراف پوست اسیب دیده که سالم هستند صدمه ای نمی بینند

لذا در این روش از کار درمان زمان لازم برای رسیدن به بهبودی کامل سریع می باشد در این شیوه عوارض بسیار کمی دارد ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید بیمار چند جلسه تحت درمان قرار گیرد .

 • Fractional Skin Resurfacing

این روش از لیزر سفید کننده پوست فرکشنال نام دارد طریقه انجام درمان با این نوع لیزر در مابین دو نوع دیگر یعنی تهاجمی و غیر تهاجمی می باشد در این روش امکان وجود عوارض بسیار کم است و در نقطه مقابل دوره بهبودی و اثربخشی بالایی دارد این روش از لیزر درمانی همزمان بر روی اپیدرم و درم اثر گذاشته و نتایج تاثیرگذاری را به بیمار می دهد .

تکنولوژی پیشرفته ای که در این نوع لیزر درمانی به کار رفته به این صورت است که اشعه لیزر را به اشعه های بسیار ریزتر تبدیل می کند که به این طریق به طور کاملا دقیق فقط ان ناحیه از پوست که می خواهید تحت درمان قرار بگیرد تحت تاثیر اشعه قرار می گیرد .

مکانیسم به کار رفته در این نوع لیزر به این طریقی عمل می کند که پرتوهای لیزر که بر روی سطح پوست می تابد بسیار ظریف است که به این صورت آن مناطق از پوست که نیاز به لیزر درمانی ندارند تحت اشعه لیزر قرار نمی گیرند .

 • نور پالسی شدید LPL . IPL Laser Dkin Resurfacing

این نوع لیزر بیشتر برای از بین بردن لکه رنگی کاربرد دارد. در این نوع لیزر درمانی از نور برای درمان استفاده می کنند به این طریق که تعداد فراوانی از نور کوتاه اما شدید ناحیه مورد نظر از سطح پوست را مورد هدف قرار می دهند .

بعد از انجام این نوع لیزر ممکن است سطح پوست به دلیل رگبار نورهای شدید دچار قرمزی – تورم- خون مردگی شود که این موارد موقتی بوده و پس از گذشت چند روز از بین می رود ، این نوع لیزر برای کسانی که پوست تیره ای دارند کاربرد ندارد .

لیزر پالس – دای یا PDL

این نوع لیزر برای از بین بردن لکه های مادرزادی کاربرد دارد . در این روش به صورت ضربه ای پرتوهای لیزر بر روی سطح پوست می تابد ، به دلیل ضربه های لیزر بعد از انجام این عمل ممکن است پوست دچار خون مردگی شود که موقتی بوده و بعد از گذشت چند روز از بین می رود و پوستتان صاف و شفاف می شود .

لیزر ان دی یاگ

در این نوع از لیزر به دو طریق می توان عمل لیزر درمانی را انجام داد هم به صورت پالسی و هم مداوم . در این لیزر درمانی از بین رفتن لکه به صورت موقتی بوده و ممکن است بعد از گذشت چند مدت دوباره لکه ها پدیدار شوند .

مشاهده نتایج لیزر درمانی چه مدت طول می کشد؟

در روش لیزر سفید کننده پوست بر خلاف سایر روش ها نیازی به انتظار کشیدن برای دیدن آثار درمان وجود ندارد نتیجه کار در این نوع لیزر درمانی خیلی سریع عمل کرده و می توان فورا بعد از عمل نتیجه را مشاهده کرد .

در لیزر سفید کننده پوست ، پوست فورا صاف و شفاف می شود و بهبودی و روشن شدن پوست بین 3 تا 6 ماه بر روی پوست دوام دارد.

مشاهده نتایج لیزر درمانی چه مدت طول می کشد؟
مشاهده نتایج لیزر درمانی چه مدت طول می کشد؟

این خصوصیات بیشتر در لیزر تهاجمی قابل مشاهده است که در آن بیمار طی یک یا دو جلسه نتیجه درمان را دریافت کرده و لکه های تیره بر روی پوست از بین می رود ولی در لیزرهای غیر تهاجمی ممکن است کمی دیرتر بتوان آثار مثبت درمان را مشاهده کرد در این نوع لیزر بین 1 الی 4 جلسه به درمان نیاز دارد.

 

دوره بهبودی بعد از لیزر درمانی به چه صورت است؟

واکنشی که پوست در برابر لیزر درمانی برای روشن نمودن پوست از خود نشان می دهد در افراد مختلف متفاوت است  طبق آمار و پرسشی که در این زمینه از برخی بیماران شده است چنین می گویند که بعد از انجام لیزر سفید کننده پوست حس سوزشی خفیف مانند سوختگی های ملایم بر اثر نور آفتاب را دارند.

دوره بهبودی در درمان های ساده و سطحی کوتاه است  و تنها بعد از گذشت 1 الی 2 روز می توان بهبودی کامل را به دست آورد . ولی دوران بهبودی در لیزر درمانی تهاجمی کمی طولانی تر است و ممکن است 1 الی 2 هفته طول بکشد

دوره بهبودی بعد از لیزر درمانی به چه صورت است؟
دوره بهبودی بعد از لیزر درمانی به چه صورت است؟

در این نوع درمان ممکن است ورم و التهاب به وجود بیاید برای از بین بردن ورم و قرمزی ناشی از لیزر درمانی و نیز جلوگیری از عفونت های باکتریایی بهتر است چند روز مطابق تجویز پزشک از پماد استفاده کنید.

بعد از انجام لیزر پوست نسبت به نور خورشید حساس شده و بیمار نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرد و یا اینکه حتما از ضدآفتاب استفاده کند.

هزینه لیزر سفید کننده پوست به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه لیزر سفید کننده پوست به عوامل گوناگونی مانند نوع درمان-درجه تیرگی پوست-  پزشک متخصص- مدت زمان درمان- نوع لیزر مورد استفاده برای درمان و نیز موقعیت کلینیک بستگی دارد. بهتر است بیمار قبل از این که درمان را شروع کند از پزشک بخواهد هزینه کلی درمان را برآورد کند.

هزینه لیزر سفید کننده پوست به چه عواملی بستگی دارد؟
هزینه لیزر سفید کننده پوست به چه عواملی بستگی دارد؟

در حقیقت هزینه لیزر سفید کننده پوست به سطح ناحیه مورد نظر پوست برای درمان و نیز نوع لیزری که جهت درمان استفاده می شود نیز بستگی دارد هزینه درمان در این نوع لیزر درمانی بالا است

و با توجه به وسعت تیرگی پوست ممکن است چند جلسه برای درمان نیاز باشد و هزینه درمان نیز وسعت نواحی که تحت درمان قرار می گیرد باهم متفاوت است مثلا هزینه از بین بردن یک تیرگی کوچک بر روی پوست صورت با هزینه روشن کردن کل صورت باهم متفاوت است.

البته بهتر است بدانید هرینه لیزر سفید کننده پوست در کشورهای مختلف نیز باهم متفاوت است به عنوان مثال هزینه درمان لیزر سفید کننده پوست در امریکا به این صورت است :

مطابق آمار گرفته شده از انجمن جراحان امریکا کمترین هزینه برای درمان لیزر سفید کننده پوست حدود 124 دلار می باشد و از سوی دیگر هزینه هر جلسه درمانی در این کشور چیزی حدود 115 دلار است ولی برای درمان های کامل حدود 600 دلار هزینه دارد.

درست است که هزینه درمان بالا است اما این هزینه برای تعداد جلسات بین 2 الی 4 جلسه است .

از اینکه تا پایان مقاله هزینه لیزر سفید کننده پوست ما را همراهی کردید متشکریم

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

۵ پاسخ

 1. هرچی که تودنیا چرت وپرت بود خوندم اخرش قیمت روز لیزر کردن پوست رو نفهمیدم !!!فقط گفته ارزونترینش۱۲۰دلار توامریکا!!!ینی قیمت ایران هم همونه؟کارگر روزمزدتوامریکا ۶۰ دلار در روز میگیره ینی من فلک زده هم باید همون قیمت میگرفتم؟اگه ۴ روز واس دکی کاریگری کنم میشه دستمزد بهترین عمل !؟

  1. سلام. با توجه به اینکه قیمت ها وابسته به دلار هست نمی شه قیمت دقیق داد و باید تماس بگیرید با کلینیک و قیمت روز رو بپرسید.
   ۰۲۱۲۲۹۳۰۱۶۱

 2. سلام من سه ماهه ۱۸ ساله شدم و میخوام عمل لیزر سفیدی پوستو انجام بدم پوستم به طور طبیعی سبزه هست میخوام بدونم بعد از انجام دو جلسه لیزر درمانی رنگ پوستم قشنگ به طور طبیعی روشن میشه؟ یکم هم پوست نازکی دارم ضرر نداره که؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید