میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هزینه بوتاکس دائمی
هزینه بوتاکس دائمی

لیست موضوعات

هزینه بوتاکس دائمی

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ( هزینه بوتاکس دائمی ) بپردازیم.

با گذر زمان و به دلایل مختلف چین و چروک هایی بر روی صورت ایجاد می شود که افراد زیادی به دنبال راهکاری برای رفع این مشکل می باشند. یکی از راهکارهایی که در بین مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار است تزریق بوتاکس در قسمت های چروک افتاده صورت می باشد.

هزینه بوتاکس دائمی
هزینه بوتاکس دائمی

اگر قصد انجام بوتاکس دائمی را دارید پیشنهاد می کنیم به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد مراجعه کنید و یا با شماره تلفن کلینیک که در انتهای همین مطلب درج شده است تماس بگیرید

در برخی موارد نیز افراد فقط به دلیل ایجاد زیبایی بیشتر در چهره مانند بالا کشیدن ابروها دست به اقدام تزریق بوتاکس می زنند. تمامی این افراد در زمینه تزریق بوتاکس پیش از انجام آن با سوال هایی مانند هزینه بوتاکس چقدر است؟

هزینه ی بوتاکس در قسمت های مختلف صورت تا چه حدی متغیر است؟ و خیلی از سوالات دیگر روبرو هستند،

ما در ادامه مقاله به تمامی این سوالات در زمینه هزینه تزریق بوتاکس پاسخ می دهیم

بوتاکس چیست و عوامل موثر بر افزایش هزینه آن چه مواردی می باشند؟

ماندگاری بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد و چه تاثیری بر روی هزینه بوتاکس دارد؟

بوتاکس در چه قسمت هایی از بدن تزریق می شود و آیا هزینه تزریق هر قسمت متغیر می باشد؟

چگونه تشخیص دهیم بوتاکس تزریق شده اصل است یا تقلبی؟ و چه تفاوتی از لحاظ هزینه تزریق بوتاکس دارند؟

بوتاکس ابرو چگونه انجام می گیرد و هزینه تزریق بوتاکس در این روش به چه شکلی محاسبه می شود؟

علت تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و کف پا چیست و آیا بوتاکس این نقاط از لحاظ هزینه با یکدیگر تفاوت دارند؟

آیا استفاده از کرم های بوتاکس می تواند جایگزین تزریق بوتاکس شود و تا چه مقدار در کاهش هزینه های بوتاکس موثر می باشند؟

مراحل تزریق بوتاکس چه مدت طول می کشد؟ و آیا تاثیری برروی هزینه آن دارد؟

در تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم چه تعداد تزریق صورت می گیرد و آیا تعداد دفعات تزریق تاثیری بر روی هزینه بوتاکس دارد؟

چه سنی برای انجام بوتاکس ایده آل تر است و آیا تغییری در هزینه بوتاکس ایجاد می کند؟

پیش از اقدام به تزریق بوتاکس از مصرف چه داروهایی باید خودداری شود؟

چه نکاتی قبل از انجام بوتاکس باید رعایت شود؟

تزریق بوتاکس برای چه کسانی منع می باشد؟

 

بوتاکس چیست و عوامل موثر بر افزایش هزینه آن چه مواردی می باشند؟

بوتاکس یک نوع سم بی خطر به نام بوتولینوم می باشد. این سم حاوی مقادیر بسیاری از پروتئین می باشد که عضلات صورت و محل مورد استفاده را فلج می کند.

استفاده از بوتاکس در زمینه های زیبایی ابتدا در سال 1989 به ثبت رسید و سپس در سال 2002 مجوز استفاده از بوتاکس در زمینه های زیبایی از سازمان بهداشت جهانی دریافت شد. از بوتاکس برای جوان سازی پوست صورت و رفع چین و چروک ها استفاده می کنند.

بوتاکس چیست و عوامل موثر بر افزایش هزینه آن چه مواردی می باشند؟
بوتاکس چیست و عوامل موثر بر افزایش هزینه آن چه مواردی می باشند؟

زمانی که نامی از سم بوتولینوم به میان می آید خیلی ها احساس ترس می کنند، اما این سم کاملا بی خطر است و هیچ گونه عوارضی به همراه ندارد، در گذشته از بوتاکس برای درمان برخی بیماری ها مانند میگرن استفاده می شد و کاملا در درمان موثر واقع می شد.

زمانی که از بوتاکس برای رفع چین و چروک استفاده می شود از آن نمی توان به عنوان یک روش دائمی یاد کرد، زیرا بوتاکس بسته به عواملی مانند:

کیفیت مواد بوتاکس، متابولیسم بدن افراد و جنس پوست آنان در بین 4 ماه تا 1 سال نیاز به ترمیم پیدا می کند و این خود یکی از علت هایی است که موجب می شود افراد هزینه ی بسیاری را سالانه برای ترمیم بوتاکس خود متحمل شوند.

بسیاری از افراد به دنبال این هستند که تزریق بوتاکس را با بالاترین کیفیت و با یک قیمت مناسب انجام دهند. بهتر است این افراد تزریق بوتاکس خود را در کلینیک های زیبایی دارای مجوز وزارت بهداشت انجام دهند تا از کیفیت کار و اصل بودن مواد تزریق شده اطمینان کامل داشته باشند.

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس:

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس:
عوامل موثر بر هزینه بوتاکس:

مقدار بوتاکس مورد نیاز برای انجام هر جلسه تزریق

هر چقدر عمق چین و چروک پیشانی، خط لبخند و… بیشتر باشد میزان مصرف بوتاکس برای رفع این چین و چروک ها افزایش میابد. از آنجایی که هزینه تهیه این مواد بوتاکس با توجه به برند و کیفیت آن متفاوت است هر چقدر مصرف این مواد افزایش یابد مبلغ هزینه بوتاکس نیز افزایش می یابد

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

برند بوتاکس مصرفی و درصد کیفیت آن

مواد بوتاکس در برند های مختلفی در داروخانه ها و مراکز پزشکی عرضه می شوند که ساخت کشور های انگلیس، آمریکا، کره جنوبی و چین می باشند.

هریک از این برند ها دارای کیفیت متفاوت و درصد تاثیرات متغیری می باشند که طبق آزمایشات مشخص شده بوتاکس های ساخته شده در کشور انگلیس از بالاترین کیفیت و قیمت در بین بوتاکس های دیگر برخوردار هستند و بوتاکس های چینی در بین برند های موجود دیگر از کیفیت پایینی برخوردار هستند که هزینه تهیه آن نیز به دلیل کیفیت پایین ارزان می باشد.

محل تزریق بوتاکس؛

پزشکان متخصص جراحی های زیبای هزینه تزریق بوتاکس را با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می کنند. یکی از این عوامل قسمتی از صورت و بدن است که بوتاکس را تزریق می کنند.

هزینه بوتاکس قسمت های مختلف بدن متغیر است و هر چقدر بوتاکس مصرفی برای رفع چین و چروک این قسمت ها بیشتر باشد هزینه بوتاکس دریافتی از مراجعه کنندگان نیز بیشتر می شود.

موقعیت مکانی کلینیک زیبایی برای تزریق بوتاکس

هزینه هایی که کلینیک های زیبایی برای تزریق بوتاکس دریافت می کنند در محله های مختلف متغیر است؛ به این معنی که در شهرهای بزرگ با توجه به این که کلینیک در بالای شهر قرار دارد یا پایین شهر و اجاره ساختمان کلینیک ها در هر دوی این مکان ها متغیر است هزینه های دریافتی از مشتریان متفاوت می باشد

همچنین با توجه به این که تزریق بوتاکس در تعداد جلسات مختلفی انجام می شود اگر محل کلینیک از محل سکونت مراجعه کننده فاصله داشته باشد شخص مجبور است هزینه ایاب و ذهاب بیشتری پرداخت نماید.

مهارت و تخصص پزشک مربوطه

پزشکان جراحی زیبایی با توجه به درصد تجربیات و تخصص خود در زمینه های زیبایی و همچنین میزان محبوبیتی که در بین مردم دارند دستمزد های متغیری دریافت می کنند

یعنی اگر شخصی بخواهد برای انجام تزریقات بوتاکس خود به یک پزشک با تجربه و ماهر مراجعه نماید معمولا باید دستمزد بیشتری نیز پرداخت نماید.

همه ی این موارد به نوبه خود بر روی هزینه انجام بوتاکس تاثیر گذار هستند و می توانند هزینه تحمیلی را کاهش و یا افزایش دهند. مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی می توانند با توجه به وضعیت اقتصادی خود و در نظر گرفتن این عوامل بهترین کلینیک و روش را برای طی کردن مراحل تزریق بوتاکس انتخاب نمایند.

ماندگاری بوتاکس به چه عواملی بستگی دارد و چه تاثیری بر روی هزینه بوتاکس دارد؟

مدت دوام و ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر چقدر مدت ترمیم بوتاکس طولانی تر باشد بیمار هزینه کمتری را متحمل می شود

اما باید این را نیز در نظر گرفت که برای تزریق یک بوتاکس با ماندگاری بالا باید یک ماده با کیفیت را نیز انتخاب و استفاده نمود که از این لحاظ بیمار باید برای تزریق بوتاکس با یک مواد با کیفیت هزینه بیشتری را بپردازد.

عوامل موثر بر ماندگاری بوتاکس:

مدت ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی مانند:

 • سن
 • جنسیت
 • سلامت بدن
 • مقاومت ماهیچه ها
 • متابولیسم بدن
 • کیفیت مواد بوتاکس
 • مقدار بوتاکس تزریقی
 • جنس پوست افراد

با توجه به هریک از این موارد مدت ماندگاری بوتاکس از 4 ماه تا 1 سال در همه ی افراد متغیر است.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

راهکار هایی برای افزایش ماندگاری بوتاکس:

جستجوی یک پزشک با تجربه و ماهر:

یک پزشک خوب می تواند در جلسه اول با توجه به جنس پوست شما مشخص کند که تزریق بوتاکس برروی پوست شما تا چه مدتی ماندگار است و با انجام تزریقات با کیفیت و دقیق در افزایش ماندگاری بوتاکس به شما کمک نماید.

اگر دکتر در انجام وظایف خود در زمینه تزریق بوتاکس بی تجربه باشد ممکن است بوتاکس را خیلی عمیق تزریق نماید که در این صورت کبودی هایی بر روی پوست ایجاد می شود و یا بوتاکس را خیلی سطحی تزریق نماید که در این صورت نیز برآمدگی هایی بر روی پوست پدیدار می شود و در هر دو حالت ماندگاری بوتاکس کاهش می یابد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

انجام مراحل بوتاکس در یک بازه زمانی معین:

زمانی که برای بار اول به پزشک برای انجام تزریق بوتاکس مراجعه می کنید پزشک پس از تزریق مرحله اول، نوبتی را برای مراجعه و انجام مرحله دوم تزریق برای شما مشخص می کند. سعی کنید در زمان دقیقی برای انجام مرحله دوم تزریقات بوتاکس اقدام نمایید

زیرا اگر این فاصله زیاد شود چین و چروک صورت به مرور نمایان می شود و بوتاکس نمی تواند به خوبی عمل کند و دوام و ماندگاری آن خیلی زود به اتمام میرسد.

انجام مراحل بوتاکس در یک بازه زمانی معین:
انجام مراحل بوتاکس در یک بازه زمانی معین:

دوری از اشعه خورشید:

یکی دیگر از عواملی که در چروک پوست صورت تاثیر دارد و دوام و ماندگاری بوتاکس را کاهش می دهد نور خورشید می باشد. کسانی که بوتاکس کرده اند می بایست در هنگام بیرون رفتن از منزل، از کرم ضد آفتاب استفاده نمایند و سعی کنند خیلی در معرض آفتاب قرار نگیرند.

عدم انجام حرکات صورت:

انجام حرکات صورت مانند اخم کردن و بیش از حد بالا دادن ابروها از عواملی هستند که موجب ایجاد چروک عمیق بر پیشانی می شوند

همچنین پس از تزریق بوتاکس برخی افراد طبق عادت این حرکات را انجام می دهند که موجب می شود بوتاکس دوام خود را از دست بدهد و ماندگاری آن کاهش یابد، بنابراین کسانی که بوتاکس انجام می دهند باید سعی کنند این حرکات را ترک دهند و در صورتی که به صورت ناخواسته حرکتی انجام دادند به محض متوجه شدن به حالت معمول باز گردند.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

عدم استفاده مداوم از لایه بردار:

اگر بوتاکس انجام داده اید پس از اتمام جلسه تزریقات به پوست خود فرصت ترمیم بدهید و تحت هیچ شرایطی از لایه بردارها به مقدار زیاد استفاده نکنید، زیرا این لایه بردارها از از انجام عملکرد خوب بوتاکس می کاهند و ماندگاری آن را کاهش می دهند، بنابراین پس از اتمام جلسات بوتاکس مصرف لایه بردارها را به حداقل برسانید.

مصرف به اندازه آب و مایعات:

پس از انجام تزریقات بوتاکس سعی کنید آب بیشتری بنوشید، زیرا مصرف آب به اندازه کافی به عملکرد بهتر سلول های زیر پوست کمک می کند و از خشک شدن پوست جلو گیری می کند و باعث می شود بوتاکس در زیر پوست بهتر عمل کند.

خودداری از سیگار کشیدن:

به طور معمول سیگار کشیدن عامل پیری زودرس و ایجاد چین و چروک های جدید می گردد به همین علت سیگار را به عنوان یک عامل برای کاهش ماندگاری بوتاکس می شناسند، بنابراین اگر قصد انجام تزریقات بوتاکس را دارید ابتدا برای ترک کردن سیگار اقدام نمایید.

خودداری از سیگار کشیدن:
خودداری از سیگار کشیدن:

استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده:

سعی کنید پس از انجام تزریق بوتاکس به صورت روزمره از کرم های مرطوب کننده استفاده نمایید، زیرا در صورت خشک شدن پوست، چین و چروک های جدیدی بر روی پوست ایجاد می شود و ماندگاری و عملکرد بوتاکس کاهش میابد، بنابراین با استفاده از کرم های مرطوب کننده از خشک شدن زود به هنگام پوست جلوگیری نمایید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

رژیم غذایی سرشار از فیبر:

پس از انجام تزریق بوتاکس بهتر است برنامه غذایی خود را به گونه ای تنظیم نمایید که فیبر کافی به بدن برسد. فیبر به عنوان یک مواد مغذی مورد نیاز برای سلول ها شناخته شده است، بنابراین با گنجاندن میوه ها و سبزیجات در برنامه غذایی خود به دریافت ای مواد مغذی به سلول ها کمک نمایید و با این کار دوام و ماندگاری بوتاکس را افزایش دهید.

بوتاکس در چه قسمت هایی از بدن تزریق می شود و آیا هزینه تزریق هر قسمت متغیر می باشد؟

باید در پاسخ به این سوال جواب داد بله. همان طور که در مباحث قبل بیان کردیم هزینه انجام بوتاکس برای قسمت های مختلف صورت و بدن متغیر می باشد و پزشکان با در نظر گرفتن محل تزریق بوتاکس و حجم چین و چروک این محل و همچنین میزان بوتاکس لازم و خیلی عوامل دیگر که از پیش به طور مفصل توضیح دادیم اقدام به محاسبه هزینه تمام شده بوتاکس می نمایند.

بوتاکس در همه ی نقاط صورت و در برخی نقاط دیگر مانند زیر بغل برای رفع بوی بد عرق و در واژن برای کاهش درد در هنگام نزدیکی و بی حسی ماهیچه های این ناحیه استفاده می شود.

بوتاکس در چه قسمت هایی از بدن تزریق می شود و آیا هزینه تزریق هر قسمت متغیر می باشد؟
بوتاکس در چه قسمت هایی از بدن تزریق می شود و آیا هزینه تزریق هر قسمت متغیر می باشد؟

نقاطی از صورت که از بوتاکس برای رفع چین و چروک آن استفاده می کنند:

بوتاکس پیشانی

در این نوع بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی و چروک های بین دو ابرو استفاده می شود. همچنین در برخی موارد با تزریق بوتاکس به پیشانی به درمان سردرد های میگرنی کمک می کنند. بوتاکس با خاصیت فلج کنندگی عضلات و ماهیچه ها به کاهش درد در این ناحیه کمک می کند.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

بوتاکس ابرو

در موارد دیگری افراد از بوتاکس برای بالا بردن ابروهای خود استفاده می کنند، برخی از افراد ابروهای افتاده بیش از حد معمول دارند در چنین شرایطی می توانند با تزریق بوتاکس در زیر ابرو به بالا بردن ابروهای خود و زاویه دادن به آن در جهت افزایش زیبایی چهره خود اقدام نمایند.

بوتاکس چانه

برخی دیگر از اشخاص صورت پف دار و گردی دارند که همین موضوع باعث شده است از زیبایی چهره شان کاسته شود. این افراد می توانند با مراجعه به کلینیک های زیبایی و دریافت نوبت از پزشک متخصص اقدام به زاویه سازی فک و چانه ی خود با تزریق بوتاکس به چانه نمایند.

بوتاکس چانه
بوتاکس چانه

بوتاکس گونه

از این روش بوتاکس که خیلی هم در بین خانم های جوان رواج یافته است، برای برجسته سازی گونه ها استفاده می شود و موجب می شود زیبایی چهره در آنان دو چندان شود.

بوتاکس لب

برخی افراد لب های باریکی دارند که همین باعث شده از زیبایی چهره آنان کاسته شود. در این مواقع می توانند با مراجعه به کلینیک های تخصصی زیبایی پوست و مو به منظور برجسته سازی لب هایشان به تزریق بوتاکس تحت نظر پزشک متخصص بپردازند.

بوتاکس لب
بوتاکس لب

این روش بوتاکس بیشتر در بانوان مورد استفاده قرار می گیرد، اما در صورت لزوم و در برخی موارد مشاهده شده که آقایان نیز از این روش بوتاکس استفاده کرده اند.

و…

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

چگونه تشخیص دهیم بوتاکس تزریق شده اصل است یا تقلبی؟ و چه تفاوتی از لحاظ هزینه تزریق بوتاکس دارند؟

انواع برند های بوتاکس از لحاظ قیمت با یکدیگر تفاوت دارند و برخی با کیفیت تر و گران قیمت تر از بقیه می باشند و برخی نیز از کیفیت پایینی برخوردارند و به قیمت های پایینی در بازار عرضه می شوند، اما باید توجه کرد که برخی سوء استفاده کنندگان از انواع بوتاکس ها، نمونه تقلبی ساخته اند و به قیمت ارزان تر از نمونه اصل آن در بازار عرضه می کنند.

درصورتی که برای تزریق بوتاکس خود بخواهید به مراکز بدون مجوز که اکثرا از نمونه های تقلبی و ارزان بوتاکس استفاده می کنند مراجعه نمایید

شاید در اصل قضیه باعث کاهش هزینه تزریق بوتاکس شود، اما پس از مدتی از اتمام تزریقات عوارض استفاده از بوتاکس های تقلبی به مرور آشکار می شود و در اینجاست که پس از این برای جبران عوارض منفی که بوتاکس بر روی پوست شما ایجاد کرده است باید هزینه گزافی پرداخت نمایید.

نحوه تشخیص بوتاکس تقلبی از بوتاکس اصل:

بوتاکس های تقلبی را آنقدری شبیه به بوتاکس های اصل تهیه می کنند که به راحتی قابل تشخیص نمی باشند و تنها راه شناخت بوتاکس های تقلبی مقایسه قیمت آن با بوتاکس هایی است که در مراکز رسمی و دارای مجوز استفاده می شوند

برای این کار زمانی که کلینیکی را برای انجام مراحل تزریق بوتاکس خود انتخاب کردید فقط به سخنان همان پزشک استناد نکنید و سعی کنید از مراکز درمانی دیگری نیز در زمینه هزینه بوتاکس تحقیق نمایید

و اگر متوجه شدید قیمت بوتاکس در مکان انتخابی شما تفاوت بسیاری با مراکز دیگر دارد و قیمت بسیار پایینی را ارائه می کند، مشخص می کند که بوتاکس مورد استفاده توسط این پزشک تقلبی است.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

بوتاکس ابرو چگونه انجام می گیرد و هزینه تزریق بوتاکس در این روش به چه شکلی محاسبه می شود؟

با بالارفتن سن و یا گاهی اوقات به علت عدم رعایت در سنین پائین، چین و چروک های اطراف چشم نمایان شده و ظاهر ناخوشایندی به صورت می دهد.

بهترین زمان برای بوتاکس وقتی است که تازه چین و چروک ها خودشان را نشان داده اند. بوتاکس با از کار انداختن عضلات اطراف ابرو چین و چروک ها را از بین می برد.

با کمک بوتاکس می توان به ابرو مدل داد. بعضی از افراد ابروهای افتاده ای دارند که به چهره آن ها حالت ناراحت و گرفته ای می دهد. برای رفع این موضوع به راحتی می توان از بوتاکس استفاده کرد.

با انجام بوتاکس به راحتی می توان دنباله ابرو را بالا برد و فرم جذابی به آن داد. پزشک متخصص متناسب با خواسته مراجعه کننده تزریق را در نقاطی انجام می دهد که بهترین نتیجه حاصل شود. بوتاکس ابرو هم در زنان و هم در مردان قابل انجام دادن است.

انجام بوتاکس باید حتما توسط پزشک متخصص انجام شود در غیر این صورت با انجام تزریق در نقاط اشتباه ممکن است عوارضی ایجاد شود که تا اتمام دوره تأثیر بوتاکس اثر آن روی چهره فرد باقی بماند.

نحوه انجام بوتاکس ابرو:

در ابتدا چنانچه بیمار داروی خاصی مانند آسپرین مصرف کند ممکن است پزشک از بیمار بخواهد برای مدت 2 یا 3 روز مصرف دارو را قطع کند.

پس از این و  هنگام مراجعه، پزشک قبل از انجام تزریق مقداری پماد بی حسی به محل تزریق می زند تا بیمار در حین تزریق درد خاصی را احساس نکند. پزشک متناسب با نوع خواسته بیمار محل های تزریق را مشخص کرده و پس از آن شروع به کار تزریق می کند.

نحوه انجام بوتاکس ابرو:
نحوه انجام بوتاکس ابرو:

پس از اینکه کار تزریق به پایان رسید پزشک از بسته های آماده ژل سرد شده برای از بین بردن درد و التهاب ناشی از تزریق استفاده می کند. پس از گذشت دو تا پنج روز بوتاکس تأثیر خود را نشان می دهد.

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس ابرو:

در مباحث قبل عوامل موثر بر هزینه بوتاکس را به طور کلی بررسی کردیم و این عوامل را در 5 دسته طبقه بندی کردیم. بوتاکس ابرو نیز از انواع دیگر بوتاکس ها استثناء نیست و پزشکان با توجه به عوامل ذکر شده هزینه بوتاکس را محاسبه می کنند.

عوامل موثر بر هزینه بوتاکس ابرو:
عوامل موثر بر هزینه بوتاکس ابرو:

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

در ادامه 3 عامل مهم و موثر بر هزینه بوتاکس را بیان می کنیم:

 • اولین مورد برای برآورد هزینه بوتاکس ابرو کلینک و پزشکی است که کار بوتاکس را انجام می دهد. چنانچه بوتاکس در یک کلینیک خوب و توسط یک پزشک متخصص انجام شود هزینه آن بالاتر می رود.
 • عامل بعدی در میزان هزینه، میزان چین و چروک صورت شخص مراجعه کننده است. هرچه میزان چین و چروک بیشتر باشد میزان بوتاکس مصرفی افزایش پیدا کرده و طبیعتاً هزینه هم بالا می رود.
 • نوع بوتاکس مصرفی و اینکه از چه برندی است و ساخت کدام کشور است عامل بعدی در تعیین میزان هزینه آن است.
در ادامه 3 عامل مهم و موثر بر هزینه بوتاکس را بیان می کنیم:
در ادامه 3 عامل مهم و موثر بر هزینه بوتاکس را بیان می کنیم:

علت تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و کف پا چیست و آیا بوتاکس این نقاط از لحاظ هزینه با یکدیگر تفاوت دارند؟

هزینه تزریق بوتاکس در هر سه نقطه با توجه به مقدار و حجم مواد تزریق شده متغیر است و پزشکان پس از اتمام تزریقات هزینه هر قسمت را جداگانه محاسبه می کنند.

علت تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و کف پا چیست و آیا بوتاکس این نقاط از لحاظ هزینه با یکدیگر تفاوت دارند؟
علت تزریق بوتاکس در زیر بغل، کف دست و کف پا چیست و آیا بوتاکس این نقاط از لحاظ هزینه با یکدیگر تفاوت دارند؟

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

بوتاکس زیر بغل:

عرق کردن پدیده ی ناخوشایندی است که روال کلی زندگی فرد را دچار مشکل می کند. در ابتدای امر این موضوع باید توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار گرفته تا احتمال وجود بیماری های خاص برای بیمار منتفی شود.

چنانچه  تعریق در فرد به دلایلی همچون وراثت یا بیماری های عصبی و یا عفونت غدد عرق زیر بغل باشد می توان برای درمان آن از بوتاکس استفاده کرد.

بوتاکس زیر بغل:
بوتاکس زیر بغل:

در صورتی که علت عرق کردن عفونت غدد عرق زیر بغل باشد باید سریع تر برای مداوای آن عمل نمود، چون عرق کردن به این دلیل زرد رنگ است و بوی زننده تری دارد.

در این افراد، چون میزان عرق کردن بیش از افراد عادی است به جز فصل گرما، شاهد عرق کردن در فصول سرد پائیز و زمستان هم هستیم و استفاده از لوازم جانبی مانند دئودورانت و مام تأثیری ندارد و برای حل موضوع و رفع آن بهترین روش انجام بوتاکس در ناحیه زیر بغل است.

درمان دارویی و رژیم غذایی

برخی پزشکان برای بهبود این مشکل از درمان دارویی و رژیم غذایی استفاده می کنند که تجربه نشان داده است که این روش ها هم اثر چندانی برای بهبود تعریق زیر بغل ندارد.

استفاده از بوتاکس در این ناحیه یک روش غیر تهاجمی و ایمن بوده و برای بیمار خطری ندارد، البته در صورتی که این کار توسط پزشک در یک کلینیک معتبر انجام شود. بوتاکس زیر بغل تعریق را از بین برده و حتی در فصل تابستان و با فعالیت بدنی هم دیگر شاهد تعریق در زیر بغل نخواهیم بود.

تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل در همه جای دنیا تأیید شده است و بیشتر از بوتاکس ابرو زمان میبرد، چون تزریق بوتاکس در این ناحیه نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد. مدت زمان تأثیر بوتاکس در زیر بغل بیش تر از مدت زمان تأثیر آن در ناحیه ابرو است.

بوتاکس کف دست:

در ناحیه کف دست هم همانند زیر بغل در بسیاری از افراد شاهد تعریق بیش از حد به علت فعالیت زیاد غدد تعریق هستیم. تعریق کف دست واقعا اذیت کننده بوده و بر روی کیفیت زندگی فرد تأثیر فراوانی گذاشته

و انجام بعضی از کارها را همانند استفاده از وسایل ورزشی را تحت تأثیر قرار داده و امکان انجام آن را از شخص سلب می کند. این موضوع به قدری اذیت کننده است که به یکی از عوامل معافیت سربازی برای آقایان تبدیل شده است.

به طور کلی برای رفع تعریق کف دست از سه روش استفاده می شود که می توانید با توجه به سیستم بدن، وضعیت اقتصادی و در نهایت نظر دکتر یکی را انتخاب نمایید:

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

کلرید آلومینیوم:

استفاده از کلرید آلومینیوم یکی از آسان ترین روش های درمان تعریق بیش از حد کف دست می باشد که از لحاظ اقتصادی از دیگر روش ها به صرفه تر است.

این محصول حاوی مقادیر بسیار بالایی از نمک است که توسط غدد عرق جذب شده و از تعریق بیش از حد کف دست جلوگیری می کند، اما مشکلی که این روش دارد این است که یک روش دائمی برای کاهش عرق در این ناحیه محسوب نمی شود.

روبینول:

روبینول یک داروی مفید برای رفع سوء هاضمه می باشد. هنگامی که افراد برای درمان سوء هاضمه از روبینول استفاده می کردند متوجه شدند که پس از مصرف دارو دهانشان خشک می شود.

پس از آن از داروی روبینول برای کاهش عرق استفاده کردند که یک درمان کوتاه مدت برای کاهش عرق می باشد و پس از 3 یا 4 ساعت باید مجدد استفاده شود.

بوتاکس:

برای انجام بوتاکس در ناحیه کف دست برای کنترل درد ناشی از تزریق، از پماد بی حسی و یخ استفاده می شود سپس در هر کف دست 20 نقطه برای تزریق مشخص شده و تقریباً 50 واحد بوتاکس به آن تزریق می شود.

باید دقت کرد که برای اینکه فرد در انجام کارهایی که نیاز به ظرافت و مهارت دارند دچار مشکل نشود مقدار تزریق در ناحیه انگشت شصت کم باشد.

مدت ماندگاری بوتاکس در کف دست چیزی حدود هفت ماه بوده که بعد از انجام یادآور دوم، این زمان به یک سال هم افزایش پیدا می کند.

بوتاکس:
بوتاکس:

بوتاکس کف پا:

در کف پا هم تعریق بسیار آزار دهنده است و عامل بوی بد و زننده پا هم می تواند باشد. برای حل این موضوع یکی از راحت ترین و بی خطر ترین راه ها تزریق بوتاکس است.

به علت ضخیم بودن پوست در ناحیه کف پا نسبت به سایر نقاطی که بوتاکس را می توان برای درمان در آن استفاده کرد، تزریق در عمق بیشتری باید انجام شود.

پس از انجام تزریق بوتاکس ناحیه مورد نظر به طور کامل خشک شده و دیگر تعریقی در آن اتفاق نمی افتد. زمان ماندگاری بوتاکس در این ناحیه بین 9 تا 12 ماه است و پس از آن با انجام تزریق یادآور این زمان افزایش پیدا می کند.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

آیا استفاده از کرم های بوتاکس می تواند جایگزین تزریق بوتاکس شود و تا چه مقدار در کاهش هزینه های بوتاکس موثر می باشد؟

همزمان با بالا رفتن سن و کاهش چربی ها و کلاژن های پوست، پوست چروکیده و افتاده می شود و این موضوع برای خانم ها بسیار نگران کننده است. این روزها در شبکه های تلویزیونی و ماهواره ها تبلیغات زیاد و وسوسه کننده ای در زمینه انواع کرم ها وجود دارد که بسیاری از بانوان را به سمت خود می کشاند.

برخی خانوارها که از لحاظ اقتصادی در سطح پایین تری قرار دارند سعی دارند با استفاده از این کرم ها از پرداخت هزینه های بالا برای تزریق بوتاکس خودداری نمایند

اما باید توجه داشت که این کرم ها نمی توانند همانند بوتاکس عمل کنند و باید به طور مداوم مورد استفاده قرار بگیرند که همین مشکل باعث می شود خیلی از خانم ها در طی سال، هزینه زیادی برای تهیه این کرم ها نمایند.

درصد تاثیر کرم های بوتاکس:

از این کرم ها نمی توان برای رفع چین و چروک صورت استفاده کرد، اما برای جلوگیری از چین و چروک ها در طی 6 الی 10 ماه با استفاده مکرر بین 30 تا 40 % می توان به نتیجه مثبت دست یافت.

برخی تولید کنندگان برای نشان دادن برتری محصولاتشان نسبت به انواع دیگر کرم ها ادعا می کنند که در محصولاتشان از سم بوتولینو که همان سم بوتاکس است استفاده کرده اند، اما باید بدانید که این سم فقط از طریق تزریق در ماهیچه ها اثر گذار است و هرگز قابلیت جذب از طریق پوست را ندارد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

تفاوت کرم های بوتاکس با تزریق بوتاکس:

 • در ترکیبات بوتاکس از مولکول های سنگین و بزرگی استفاده شده است که تبدیل آن به کرم کاری بسیار سخت و غیر ممکن است.
 • کرم بوتاکس فقط برای مدت زمانی کمتر از 24 ساعت تاثیر خود را نشان می دهد، اما اثرات بوتاکس تزریقی بین 6 ماه تا یکسال ماندگار است.
 • وظیفه سم بوتولینو فلج کردن و شل کردن عضلات می باشد که این کار فقط با تزریق ممکن می شود.
 • شناسایی محل دقیق تزریق بوتاکس کار بسیار سختی می باشد که نیاز دارد تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد و اگر در این زمینه کوچک ترین اشتباهی رخ دهد عوارض آن جبران ناپذیر است و در چنین شرایطی شخص چگونه می تواند به تنهایی محل بوتاکس را تشخیص دهد و کرم را در همان نقطه مالش دهد؟

مراحل تزریق بوتاکس چه مدت طول می کشد؟ و آیا تاثیری برروی هزینه آن دارد؟

انجام هر مرحله تزریق بوتاکس به طور میانگین بین 10 تا 15 دقیقه طول می کشد که پزشکان با حساب مشاوره های قبل و بعد از هر بار تزریق برای هر بیمار خود 1 ساعت را در نظر می گیرند. میزان زمان هر بار مراجعه به پزشک هیچگونه تاثیری بر روی هزینه آن ندارد و بیمار می تواند از این 1 ساعت زمان خود به هر شکلی استفاده نماید.

در تزریق بوتاکس پیشانی و دور چشم چه تعداد تزریق صورت می گیرد و آیا تعداد دفعات تزریق تاثیری بر روی هزینه بوتاکس دارد؟

 • در تزریق بوتاکس دور چشم پزشک متخصص زیبایی سه ناحیه از ماهیچه حلقوی دور چشم را در نظر گرفته و تزریقات را در آن 3 ناحیه انجام میدهد و برای چشم دیگر نیز همین عمل را تکرار می کند.
 • در تزریق بوتاکس پیشانی پزشک متخصص یک تزریق را در ماهیچه هرمی بینی و چهار تزریق را در خطوط پیشانی انجام می دهد که جمعا 5 تزریق انجام می شود.

همان طور که از پیش گفتیم حجم مواد بوتاکس تزریق شده بر روی هزینه بوتاکس اثرات بسیاری می گذارد و از آنجایی که حجم بوتاکس مصرفی با تعداد دفعات تزریق رابطه مستقیمی دارد (یعنی با افزایش تعداد دفعات تزریق حجم مواد بوتاکس مصرفی افزایش میابد) نشان می دهد که اگر تعداد دفعات تزریق بیشتر شود قطعا هزینه آن نیز افزایش می یابد.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

چه سنی برای انجام بوتاکس ایده آل تر است و آیا تغییری در هزینه بوتاکس ایجاد می کند؟

افراد می توانند به شرط آن که بیماری خاصی نداشته باشند در هر سنی برای انجام بوتاکس به مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی مراجعه کنند

اما مطابق با تحقیقات و تجربه پزشکان مشخص شده که بهترین زمان برای انجام بوتاکس دورانی است که خطوط  چروک پیشانی در هنگام اخم نمایان شوند، اما در حالت معمول این خطوط محو باشند، اما دلیل بر این نیست که اگر کسی در سنین میانسالی باشد نتواند بوتاکس را انجام دهد.

سن مراجعین و هزینه بوتاکس

سن مراجعین به کلینیک های زیبایی هیچ تاثیری بر روی قیمت و هزینه بوتاکس نمی گذارد و هزینه بوتاکس مطابق با عوامل دریگر برای همه ی سنین یکسان محاسبه می شود

و تنها تفاوتی که دارد این است که افرادی که در سنین میانسالی هستند و مشکوک به بیماری می باشند پیش از انجام تزریق باید ابتدا آزمایش هایی را انجام دهند تا پزشک از سوابق بیماری و سلامت جسمی آنان اطمینان کامل به دست آورد و سپس اقدام به تزریقات نماید.

حال آن که با بوتاکس و عوامل موثر بر هزینه آن آشنا شدید بهتر است با خلاصه ای از باید و نباید های پیش از تزریق بوتاکس و پس از آن آشنا شوید تا بتوانید دقیق تر برای تزریق بوتاکس تصمیم گیری نماید و پس از آن نیز از عوارض بوتاکس که در اثر اشتباهات خودتان ممکن است پیش بیاید در امان باشید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

پیش از اقدام به تزریق بوتاکس از مصرف چه داروهایی باید خودداری شود؟

حدود 7 تا 10 روز پیش از تزریق بوتاکس باید از مصرف برخی داروها مانند: آسپرین- ایبوپروفن- اکسیدیرین- سنت جان وارت- امگا 3 و ویتامین E خودداری نمود، زیرا این داروها خون را رقیق کرده و در انجام صحیح تزریق بوتاکس اختلال ایجاد می کنند.

بوتاکس را عمدتا برای نواحی صورت که بسیار حساس هم هستند تزریق می کنند پس اگر دارویی را مصرف می کنید در جلسه اول مشاوره با پزشک خود در جریان بگذارید تا در صورت لازم درخواست قطع آن را نماید و در حین انجام مراحل تزریق مشکلی ایجاد نشود.

بهتر است پیش از انجام تزریقات بوتاکس در مرحله مشاوره لیستی از سوالاتی که می خواهید از پزشک بپرسید یادداشت نمایید تا در صورت فراموش کردن به لیست مراجعه کرده و یادآور شوید

و به هیچ وجه از سوال پرسیدن خجالت نکشید، زیرا این حق شماست که درباره کاری که می خواهید انجام دهید اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

چه نکاتی بعد از انجام بوتاکس باید رعایت شود؟

پس از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان پوستتان را ماساژ ندهید، زیرا این کار باعث می شود مواد تزریق شده در زیر پوست به جاهای دیگر پخش شوند و همچنین پس از انجام تزریقات پوست بسیار حساس شده و ممکن است با دستکاری مداوم به آن آسیب بزنید.

پس از بوتاکس چند روزی حرکات ناگهانی و ورزش های شدید انجام ندهید، چون این کار نیز باعث می شود بوتاکس زیر پوست پخش شود، اما انجام کار های روزمره منعی ندارد.

از برخورد هرگونه وسیله جانبی با پوست خودداری نمایید و از انجام کارهای زیبایی مانند میکروبلیدینگ تا مدتی پس از تزریق اجتناب نمایید.

پس از انجام تزریقات نیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون که در بالا به تعدادی از آنها اشاره کردیم خودداری نمایید مگر با هماهنگی و دستور پزشک.

تا حدود 2 تا 4 ساعت بعد از عمل و بهبودی کامل سعی کنید در صورت نیاز به استراحت بر روی صورت نخوابید، زیرا با این کار در نتیجه مناسب پس از اتمام کار مشکلاتی ایجاد کرده و نیاز به ترمیم مجدد را ایجاد می کند.

تا زمانی که پزشک برای بهبودی کامل تعیین کرده است، از مواجه شدن با آفتاب و آب خیلی گرم اجتناب کرده، چون ممکن است با این کار به پوستتان که پس از عمل بسیار حساس شده آسیب برسد.

از مصرف نوشیدنی های الکلی از 3 یا 4 روز قبل از شروع تزریقات بوتاکس خودداری نمایید و پس از تزریقات نیز برای مصرف با پزشک معالج خود مشورت نمایید، زیرا نوشیدنی های حاوی الکل خوراکی احتمال بروز کبودی های پس از تزریق را افزایش می دهند.

استفاده از لوازم آرایشی پس از تزریق بوتاکس تا حدود 4 روز ممنوع است، زیرا در هنگام آرایش کردن ممکن است به پوست فشار وارد شود، اما توجه داشته باشید در صورتی که در هنگام آرایش فشاری بر پوست صورت وارد نشود، استفاده از لوازم آرایشی مانعی ندارد، ولی سعی کنید این کار را فقط در مواقع لزوم و با دقت کامل انجام دهید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

تزریق بوتاکس برای چه کسانی منع می باشد؟

 • کسانی که در اثر بیماری های متعدد در سیستم عضلانی و سیستم عصبیشان اختلال ایجاد شده است توانایی تزریق بوتاکس را ندارند.
 • اگر در نواحی تزریق بیماری های پوستی عفونی مانند تبخال وجود داشته باشد پزشک اجازه انجام بوتاکس را نمی دهد و نوبت تزریق را به زمانی دیگر موکول می کند.
 • خانم های باردار و یا شیرده به علت آن که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است نمی توانند از بوتاکس استفاده نمایند و باید تا پس از اتمام دوران شیر دهی صبر نمایند و سپس برای انجام مراحل تزریق بوتاکس اقدام نمایند.
 • گروه دیگری که اجازه انجام بوتاکس را ندارند کسانی هستند که از دوز بالایی از داروهای انعقاد خون استفاده می کنند، اما مطابق با نظر پزشک در صورتی که دوز پایینی از این داروها مصرف شود مشکلی در انجام بوتاکس ایجاد نمی شود و داوطلبان بوتاکس می توانند تزریقات بوتاکس را زیر نظر پزشک با تجربه و ماهر انجام دهند.
تزریق بوتاکس برای چه کسانی منع می باشد؟
تزریق بوتاکس برای چه کسانی منع می باشد؟

آیا راهی برای از بین بردن اثرات بوتاکس وجود دارد؟

صورت انسان ها عضو مهمی از بدن می باشد. هم از  این لحاظ که زیبایی و جذابیت فرد را نشان میدهد هم اینکه بسیاری از عواطف و احساسات انسان مانند لبخند و غم از طریق چهره نمایان می شود

اما برخی از پزشکان به دلیل بی تجربه بودن و تخصص نداشتن در انجام تزریق و با تزریقات بوتاکس در بخش های نادرست باعث می شوند زیبایی شخص به خطر بیفتد

و هم اینکه دیگر نتواند به راحتی عضلات صورت را حرکت دهد و صورتی کاملا بی روح و احساسات داشته باشد. در چنین مواقعی برای کاهش اثرات بوتاکس نادرست چه می توان کرد؟

آیا راهی برای از بین بردن اثرات بوتاکس وجود دارد؟
آیا راهی برای از بین بردن اثرات بوتاکس وجود دارد؟

نتایج تزریق بوتاکس در محل های اشتباه:

 1. صورت بی روح و خالی از احساسات
 2. افتادگی پلک
 3. ایجاد ابروهای نامتقارن

بوتاکس به طور معمول در حدود 4 تا 6 ماه اثرات خود را حفظ می کند و پس از آن به مرور از بین می رود، اما با انجام برخی از روش ها می توان این زمان را طولانی تر و یا کوتاه تر نمود.

نتایج تزریق بوتاکس در محل های اشتباه:
نتایج تزریق بوتاکس در محل های اشتباه:

راهکارهایی برای کاهش اثرات بوتاکس:

راهکارهایی برای کاهش اثرات بوتاکس:
راهکارهایی برای کاهش اثرات بوتاکس:

فیزیوتراپی عضلات صورت:

پس از آنکه از نتایج بوتاکس ناراضی بودید خودتان می توانید با انجام حرکات صورت و ماساژ صورت خود به طور روزمره به از بین رفتن هر چه سریع تر اثرات بوتاکس کمک نمایید.

شما در حال مطالعه مقاله هزینه بوتاکس دائمی هستید

قطره های چشمی:

قطره های چشمی با انقباض عضلات دور چشم به کاهش اثرات بوتاکس در این نقاط کمک می کنند. پس از این که تصمیم گرفتید اثرات بوتاکس ناخوشایند خود را کاهش دهید، می توانید هر مدتی یک بار با چکاندن قطرات چشمی در درون چشمان خود به کاهش اثرات بوتاکس کمک نمایید و خیالتان راحت باشد که این قطره ها هیچگونه عوارضی ندارند.

آندر مامولوژی:

از این دستگاه در مراکز زیبایی استفاده می شود و به کاهش اثرات بوتاکس کمک می کند و کسانی که قصد دارند اثرات بوتاکس خود را از بین ببرند لازم است هر روز به مدت 2 هفته از این دستگاه استفاده نمایند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

آر اف فرکشنال:

این دستگاه نیز مانند دستگاه آندرمامولوژی در کلینیک های زیبایی استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از اشعه ای که تولید می کند به افزایش جریان خون در نقاط مورد استفاده کمک می کند و قدرت عضلات را به آن بر می گرداند.

تمرین و ورزش:

به طور کلی به علت فعالیت بدنی بسیار زیاد ورزشکاران، بوتاکس بر روی صورت آنان دوام نمیارد و خیلی زود اثرات بوتاکس از روی صورتشان پاک می شود.

به همین دلیل ورزشکاران مجبورند در بازه زمانی کوتاه تری برای ترمیم بوتاکس خود اقدام نمایند، بنابراین شما نیز اگر می خواهید اثرات بوتاکس خود را از بین ببرید سعی کنید بیشتر ورزش نمایید، آن هم ورزش های شدید و سنگین که بدن و صورت حرکت بیشتری داشته باشند.

در این مقاله سعی کردیم که تمامی اطلاعات لازم مربوط به بوتاکس و هزینه های بوتاکس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید بسیار متشکریم.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید