میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

هایفوتراپی
هایفوتراپی

لیست موضوعات

هایفوتراپی

برای جوانسازی پوست روش های بسیاری وجود دارد. هایفوتراپی یکی از آن ها است؛ اما ماندگاری هایفوتراپی به گفته بعضی متخصصین بیشتر است که در این مقاله بیشتر در مورد آن می خوانیم.

امروز در این مقاله قصد داریم درباره موضوع هایفوتراپی صحبت کنیم. افزایش سن اتفاقی است که همه ما با آن مواجه می شویم. با افزایش سن، شرایط ایده آل و کیفیت پوست از بین می رود . در پوست چین و چروک هایی به وجود می آید و کم کم از نگاه کردن در آینه خودداری می کنیم. در تمام زمان ها انسان ها در پی راهی جهت مبارزه با این عوامل بوده اند و سعی در پیدا کردن راهکاریهایی جهت بهبود کیفیت پوست خود داشته اند.

امروزه روش های زیادی در جهت جوان سازی پوست انجام می شود ، با این حال هنوز نمی توان روند پیری را به تعویق انداخت. هایفوتراپی از روش های جدیدی است که در راستای بهبودی پوست استفاده می شود که دراین مقاله بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد و با روش انجام آن آشنایی پیدا خواهید کرد.

 

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

هایفوتراپی چیست؟

دستگاه هایفوتراپی چگونه کار می کند؟

هایفوتراپی چه کاربردهایی دارد؟

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

آیا هایفوتراپی روشی ایمن است؟

هزینه ی هایفو تراپی چه قدر است؟

تأثیر ماندگاری هایفوتراپی چه فدر است؟

آیا با روش هایفوتراپی آشنایی دارید؟

تاریخچه استفاده از هایفوتراپی به چه زمانی برمی گردد؟

هایفوتراپی صورت به چه صورت می باشد؟

انجام روش هایفوتراپی به چه کسانی توصیه می شود؟

آیا از کاربردهای هایفو‌تراپی مطلع هستید؟

مزایای هایفوتراپی کدام موارد هستند؟

انجام روش هایفوتراپی چه تفاوتی با لیفت صورت دارد؟

زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟

مراحل انجام هایفوتراپی به چه صورت می باشد؟

تعداد جلسات هایفوتراپی چه میزان می باشد؟

هایفوتراپی
هایفوتراپی

تعریف هایفوتراپی

با بالا رفتن سن تغییراتی در پوست به وجود می آید. بافت های پوست فرسوده می شود و کم کم افتادگی و چین و چروک به وجود می آید. در حال حاضر روش های متفاوتی برای جوان کردن پوست هست. شیوه هایی مثل میکرودرم ، آرلف ، لیفتینگ و لیزر سبب تغییر در لایه های رویی پوست می گردد.

اما هایفوتراپی شیوه ای کم تهاجم و بدون جراحی می باشد که سبب  جوان شدن و لیفتینگ پوست می گردد و همچنین تاثیر زیادی بر لایه های داخلی پوست می گذارد. همین امر سبب ماندگاری تأثیرات این شیوه نسبت به دیگر روش های جوانسازی است.

در این عمل با بهره بردن از امواج اولتراسوند گرمایی در یک نقطه کانونی در لایه تحتانی پوست به وجود می آورد. این سبک مثل سونوگرافی می باشد به این صورت که دستگاه را روی پوست می کشند با این تفاوت که انرژی هایفوتراپی بیشتر بوده و فرکانس کم تری دارد.

تعریف هایفوتراپی
تعریف هایفوتراپی

 

دستگاه هایفوتراپی

امروزه در ایران این عمل از دستگاهی خاصی با عنوان دابلو که توسط کشور کره جنوبی ساخته شده است استفاده می شود. کیفیت این دستگاه بسیار بالا است به این صورت که فقط در یک جلسه جوانسازی پوست انجام می گیرد و تأثیرات طولانی مدت می گذارد.

دستگاه مورد نظر انرژی صوتی را به زیر پوست می فرستد. این امواج به سه لایه سطحی و درم و لایه ای نازک از بافت همبند که روی عضله‌ قرار دارد و پزشکان در طول جراحی لیفت آن را سفت می‌ نمایند، نفوذ کرده و تأثیرات گرمای خود را می گذارد. نیروی حرارتی با گرم و سفت کردن این بافت‌ها، موجب سفت شدن پوست و ساخته شدن کلاژن نو می شود که در نهایت لیفت و سفت شدن طولانی مدت پوست را به دنبال دارد.

تعداد جلسات درمان

بیشتر مراجعه کنندگان فقط به یک تا دو جلسه درمان احتیاج خواهند داشت. متخصصان اعتقاد دارند که نتیجه ی بالینی چشمگیری را می‌توان دید و درمان پوست تا 6 ماه بعد از درمان اولیه قابل دیدن می باشد. درمان کامل می‌تواند در فاصله ی 1 سال بسته به میزان لیفت و سفتی مورد نیاز پوست انجام گیرد.

کاربردهای هایفوتراپی

زمان کم و بی درد

عوارض جانبی ندارد

کم تهاجم و به پوست آسیب نمی رساند

احتیاجی به مراجعه دوباره ندارد و فقط یک جلسه لازم است

کشیدن صورت ( لیفتینگ)

کشیدن ابرو و گردن

رفع چین و چروک

برداشتن غبغب

رفع افتادگی پلک بالا

افتادگی زیر چانه را از بین می برد

از بین یردن چین و چروک بالای گردن و صورت

این شیوه مناسب افرادی می باشد که پوستشان تا اندازه ای “شل شده” که قابل دیدن است و احساس می‌کنند مقاومت و سفتی پوست آن ها کاهش پیدا کرده است. اولین نشانه ی پیری پوست افتادگی ابرو و یا پلک می باشد. معمولاً اشخاص از سی سالگی به بعد که دچار شل شدگی کم تا متوسط پوست می شوند، تقاضا کنندگان مناسبی برای هایفوتراپی هستند.

این روش، افتادگی کم تا متوسط پوست شل و یا تضعیف شده را برطرف می‌ کند و خصوصاً، از راه درست کردن و جوان‌سازی قوی پوست، باعث کشیده شدن ابرو و پیشانی می‌شود

که این شیوه موجب کم شدن پوست زائد، دیده شدن شکل اصلی چشم‌ها و درمان ظاهری و جوان‌تر شدن پوست صورت می‌ گردد. هایفو تراپی به علاوه ی لیفت کامل صورت، برای لیفت گردن، قفسه سینه، بازوها، آرنج، شکم، ران‌ها و زانوها هم مناسب است.
آقایان متقاضیان بسیار مناسبی برای هایفوتراپی می باشند، چون این شیوه احتیاج به دوره ی درمان و استراحت ندارد و این نکته باعث می‌ شود تا بیماران به سرعت بتوانند کارهای هر روزه ی خودشان را انجام بدهند. به دلیل اینکه، هایفوتراپی روشی خوب می باشد.

نتیجه ی روش هایفوتراپی بر خلاف دیگر شیوه های جوانسازی پوست، بلا فاصله پس از انجام آن قابل دیدن است و تا 6 ماه بعد هم تأثیرش باقی می ماند.

کاربردهای هایفوتراپی
کاربردهای هایفوتراپی

نامناسب بودن هایفوتراپی

بیمارانی که صرع و تشنج می کنند

وقتی عفونت‌هایی مثل تبخال دور لب در زمان انجام هایفوتراپی دارند

خانم‌هایی که باردارند

تنگ بودن سرخرگ قلبی در افراد

کسانی که دیابت شان ‌قابل کنترل نیست

عوارض هایفوتراپی

اول امکان دارد کمی قرمزی و یا تورم را در محل درمان ببینید و مقداری احساس سوزش کنید. این نشانه ها در عرض چند ساعت ناپدید می شود، نشان دهنده این نکته است که پوست روند ساخت دوباره ی کلاژن را شروع می کند.

امن و بدون‌خطر بودن هایفوتراپی و تأثیرات سفت‌کنندگی آن بر پوست از نظر بالینی به اثبات شده است و تأثیرات جوان شذن آن طبیعی و به مرور خواهد بود.

 

ایمنی هایفوتراپی

بیشتر از نیم قرن است که دکتران و متخصصین با ایمنی کامل از روش انرژی اولتراسوند استفاده می برند که سابقه ی استفده از آن به بیش از 50 سال می رسد. مطالعات زیاد در این زمینه توسط متخصصان ایمنی این روش را تأیید می کند تا حالا با استفاده از هایفوتراپی درمان های بسیاری در سر تا سر دنیا انجام گرفته است، بی آن که مشکلات جدی به وجود بیاورد.

ایمنی هایفوتراپی
ایمنی هایفوتراپی

هزینه ی هایفوتراپی

خرج هایفوتراپی به تجهیزات و امکانات درمان و همچنین هزینه دکتر ها بستگی دارد. مسئله ی مهم که قیمت را تحت الشعاع قرار ‌خواهد داد، این است که کدام بخش از بدن بیمار احتیاج به درمان دارد و چند جلسه درمان مورد احتیاج است.

هزینه ی هایفوتراپی
هزینه ی هایفوتراپی

ماندگاری هایفوتراپی

بیماران می‌توانند بعضی از تأثیرات اولیه درمان و لیفتینگ را ببینند. سفت شدن پوست صورت در طول 3 تا 4 ماه اتفاق می افتد و کلاژن‌های تازه تر با کلاژن‌های کهنه جایگزین می‌ شود. روند بازسازی کلاژن تا 6 ماه بعد از انجام درمان ادامه می یابد. فرایند پیر شدن به همین سرعت ادامه پیدا می کند، ولی نتیجه ی هایفوتراپی همیشگی بوده و پاک نمی شود.

ماندگاری هایفوتراپی
ماندگاری هایفوتراپی

 

نتیجه گیری
نتیجه گیری

آیا با روش هایفوتراپی آشنایی دارید؟

هایفو (HIFU)  معادل کلمه انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound می باشد و به معنی «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» می باشد. هایفو از روش های جدید در جهت زیباسازی پوست و به منظور سفت شدن و لیفتینگ پوست صورت می گیرد. هایفو روشی غیرتهاجمی می باشد و بدون درد است و جایگزینی برای روش لیفت کردن صورت است.

روش هایفوتراپی با بهره گیری از امواج فراصورت (اولتراساوند) انجام شود . این امواج در دستگاه های سونوگرافی نیز استفاده می شوند. در روش هایفو این امواج انرژی را به طور یکپارچه به لایه ای از پوست وارد می کند که موجب کلاژن سازی می شود. وظیفه کلاژن ها ترمیم بافت های بدن از جمله پوست می باشد؛ به موجب این فرآیند پوستی صاف و سفت و بدون چین و چروک خواهیم داشت.

تاریخچه استفاده از هایفوتراپی به چه زمانی برمی گردد؟

روش هایفوتراپی سالها جهت درمان تومورهای سرطانی به کار گرفته شده که این روش در جهت درمان زیبایی اولین با در سال 2008 به کار گرفته شد. در سال 2009 سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا(FDA) این روش را، با کاربرد لیفت ابرو تایید کرد. روش هایفوتراپی جهت درمان چین و چروک نواحی گردن و بالای سینه توسط FDA در سال 2014 تایید شد.

این یک روش جدید است، از این رو بعضی از کاربردهای آن تاکنون مورد تایید FDA قرار نگرفته است اما طبق شواهد موجود اثرات مضر و عوارض خاصی در استفاده های مختلف هایفوتراپی گزارش نشده است و روش مطمئن و امنی می باشد، با  وجود این که هنوز تحقیقات گسترده ای در زمینه درمان های هایفوتراپی انجام نشده است اما پزشکان فهمیده اند که این روش جهت درمان چین و چروک صورت ،نسبت به لیفت روش موثرتری می باشد. بعد از چند ماه اثرات ناشی از روش هایفوتراپی قابل مشاهده است و عوارض و مضرات استفاده از لیفتینگ و جراحی های زیبایی را نخواهید داشت.

 هایفوتراپی صورت به چه صورت می باشد؟

عملکرد دستگاه هایفو به این صورت می باشد که با امواج متمرکز فراصوت، به لایه ی زیرین لایه سطحی پوست انرژی وارد شده. انرژی امواج فراصوت باعث بالا رفتن دمای این لایه می شود. هنگامی که سلول های این لایه به یک دمای مشخص برسند، به آسیب سلولی دچار می شوند. ممکن است این تصور را داشته باشید که این مسئله با هدف بهبود پوست متضاد باشد، ولی این گونه نیست.

آسیب رسیدن به سلول ها موجب تحریک روند تولید پروتئین هایی به نام کلاژن می شود. وظیفه کلاژن ها حفظ بافت های بدن از جمله پوست می باشند. با افزایش تعداد کلاژن ها در بافت، آن ناحیه سفت تر می شود. لذا با زیاد شدن میزان کلاژن ها، پوستی سفت تر ، صاف و بدون چین و چروک را خواهیم داشت. امواج پرانرژی فراصوت لایه ی خاصی از پوست را مورد هدف قرار می دهند و به لایه های دیگر پوست آسیب نمی رسانند. قابل ذکر است که به ماهیچه ها، اعصاب و سلول های دیگر پوست آسیبی نمی رسد.

 هایفوتراپی صورت به چه صورت می باشد؟
هایفوتراپی صورت به چه صورت می باشد؟

انجام روش هایفوتراپی به چه کسانی توصیه می شود؟

روش هایفوتراپی در حالت کلی برای کسانی که دچار شل شدگی پوست از خفیف تا متوسط هستند و در رنج سنی 30 تا 75 هستند، که قصد دارند روند پیری را کند کنند، مناسب می باشد. هدف از انجام روش هایفوکم کردن روند پیری می باشد، از این رو، افرادی که جوان تر هستند نتیجه بهتری را از این درمان می بینند. این روش برای افرادی که بالای 25 سال سن دارند ،روشی موثر در پیشگیری از پیری می باشد.

چنانچه مداوم در معرض نورخورشید یا اشعه فرابنفش هستید و یا از شل شدگی پوست رنج می برید، جهت داشتن نتیجه بهتر نیاز به چندین جلسه درمانی خواهید داشت. برای افراد سن بالا که میزان شل شدگی پوستشان در ناحیه گردن بیشتر است ، نیاز به جراحی دارند و انجام روش هایفوتراپی برای آنها مناسب نیست. همچنین این روش جهت افرادی که در نواحی مورد نظر زخم، عفونت، آکنه های کیستی و ایمپلنت های فلزی دارند، توصیه نمی شود.

انجام روش هایفوتراپی به چه کسانی توصیه می شود؟
انجام روش هایفوتراپی به چه کسانی توصیه می شود؟

آیا از کاربردهای هایفو‌تراپی مطلع هستید؟

برطبق اعلام انجمن جراحی پلاستیک زیبایی ایالات متحده، روش هایفوتراپی می تواند روشی جایگزین برای لیفت صورت باشد. این روش از سال 2008 تا به حال شهرت بسیاری را پیدا کرده است و افراد زیادی از این روش بهره برده اند. در طی سالهای اخیر استفاده از هایفو حدود 50 درصد بیشتر شده است.

آیا از کاربردهای هایفو‌تراپی مطلع هستید؟
آیا از کاربردهای هایفو‌تراپی مطلع هستید؟

استفاده از روش هایفوتراپی کاربردهای زیادی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ایم:

 

 • از بین بردن چین و چروک پوست
 • از بین بردن افتادگی پوست در ناحیه گردن و غبغب
 • لیفت کردن گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • بهتر شدن خط چانه
 • صاف شدن و سفت کردن پوست صورت
 • لیفت کردن گردن و دکلته
 • اصلاح طرح لبخند

محل‌های مناسب جهت انجام روش هایفوتراپی در تصور زیر نشان داده شده است.

مزایای هایفوتراپی کدام موارد هستند؟

روش هایفوتراپی یک روش پیشرفته می باشد که غیرتهاجمی وبدون جراحی می باشد و از مزایای بسیاری برخوردار است. در ادامه این مزایا را بیان می کنیم. جهت رسیدن به نتیجه مورد نظر انجام یک تا سه جلسه درمان نیاز می باشد. میزان ماندگاری روش هایفوتراپی بین یک تا دو سال می باشد.

میزان هر جلسه درمانی کوتاه و بین 30 تا 90 دقیقه می باشد. این روش درمانی راحت و بدون دردسر می باشد و از دوره ریکاوری کوتاهی برخوردار است. از این روش از تزرق و برش دادن بهره گرفته نمی شود. از این رو بدون خونریزی و پانسمان انجام می شود. این روش جهت بهتر و بیشتر شدن نتیجه جراحی زیبایی به کار گرفته می شود. در ترکیب با سایر روش ها نظیر میکرونیدلینگ نتیجه بهتری را خواهد داشت. نسبت به جراحی زیبایی هزینه کمتری را در بردارد.

مزایای هایفوتراپی کدام موارد هستند؟
مزایای هایفوتراپی کدام موارد هستند؟

انجام روش هایفوتراپی چه تفاوتی با لیفت صورت دارد؟

هایفوتراپی نسبت به جراحی لیفت از هزینه و عوارض کمتری برخوردار است، در مقابل می توان گفت اثر ماندگاری کمتری را نیز دارد . کسانی که از این روش استفاده می کنند نیاز به تکرار درمان طی سالها دارند. گفتیم که روش هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی می باشد. با انجام این روش برشی روی پوست شما ایجاد نمی شود و از هیچ گونه تزریقی استفاده نمی شود.

اما لیفت صورت یک روش بسیار تهاجمی می باشد . در هنگام انجام لیفت صورت بیهوشی نیاز است چون جراحی می باشد پس برش، بخیه و پانسمان در این روش استفاده می شود.

در روش هایفوتراپی دوره نقاهت نیاز نمی باشد و بعد از انجام آن قادر هستید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید. بعد از انجام این روش پزشک دارویی را برای شما تجویز نمی کند و نیاز به استفاده از پماد ندارید. لیفت صورت یک روش جراحی است که تقریباً بین 2 الی 4 ساعت طول می کشد. لیفت صورت طول دوره درمان به میزان 2 تا4 هفته دارد. بعد از لیفت صورت پانسمانی روس سر شما قرار داده می شود، مایعات ناشی از محل جراحی تا چند روز تخلیه می شود.

یک هفته پس از جراحی بخیه ها کشیده می شود. عوارض جراحی درد ، ملتهب شدن، متورم شدن، کبودی ،… می باشد که تا چند هفته پس از جراحی ادامه خواهد داشت.

شما از هر روشی جهت درمان زیبایی بهره بگیرید قاعدتاً ناچار به تحمل عوارض آن هستید. هایفوتراپی عوارض خفیف و کوتاه مدتی دارد و در بسیاری موارد نیز احتمال وقوع این عوارض کم می باشد. عوارض هایفوتراپی مقدار کمی قرمز شدن و متورم شدن می باشد. با انجام لیفت صورت بیهوشی عمومی صورت می گیرد، خونریزی در پی دارد و امکان ایجاد عفونت و لخته های خون وجود دارد. لیفت صورت با درد همراه است. ریزش مو در محل جراحی انجام می شود و اسکار روی پوست ایجاد می شود.

با در نظر گرفتن شواهد و تحقیقات انجام شده، رسیدن به نتیجه مورد نظر با انجام هایفوتراپی در حدود سه ماه بعد میسر می شود. این درحالی است که با انجام لیفت یک سال زمان لازم است تا به نتیجه مورد نظر دست یابید. همانطور که گفتیم هایفوتراپی نتیجه سریعتری را در پی دارد و از خطرات کمتری نیز برخوردار است اما این نکته را نیز باید بگوییم که اثرات آن ماندگاری طولانی مدت را در پی ندارد. اما با لیفت صورت نتیجه ماندگارتری خواهید داشت و در حدود 12 سال اثرا لیفت باقی می ماند.

زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟

در هنگامی که هایفوتراپی انجام می شود ممکن است احساس معذب بودن داشته باشید. به گفته برخی بیماران حسی مانند سوزن سوزن شدن جزئی و اثر درمان به صورت پالس های الکتریکی کوچک می باشد. همانطور که گفتیم این روش بدون درد می باشد اما اگر در این خصوص نگران هستید با پزشک خود مشورت کنید تا از استامینوفن یا مسکن ضد التهابی غیراستروئیدی مثل ژلوفن (ایبوبروفن ) قبل از شروع درمان استفاده کنید.

بعد از انجام درمان ممکن است تا چند ساعت قرمز شدن پوست یا متورم شدن صورت می گیرد که به تدریج از بین می رود .

زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟
زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟

مراحل انجام هایفوتراپی به چه صورت می باشد؟

قبل از انجام هایفوتراپی آمادگی خاصی نیاز نیست. فقط در صورت داشتن آرایش و یا کرم های مراقبتی مثل ضدآفتاب بهتر است آن را قبل از شروع پاک کنید.

 انجام مراحل درمان به صورت زیر می باشد.

 

 • ابتدا می بایست محل مورد نظر توسط پزشک یا تکنسین مربوطه پاکسازی شود.
 • استفاده از کرم های بی حسی موضعی در محل مورد نظر بستگی به نظر پزشک دارد.
 • از ژل مخصوصی در محل های مورد نظر استفاده می شود این ژل همانند لوبریکانت است که در سونوگرافی استفاده می شود.
 • با قرار گرفتن دستگاه هایپو روی پوست شما عمل درمان شروع می شود.
 • پزشک یا تکنیسن امواج فراصوت را تنظیم می کند، این کار با استفاده از مانیتور دستگاه انجام می شود.

 • امواج فراصوت توسط دستگاه با پالس های کوچکی به محل مورد نظر فرستاده می شود. میزان 30 تا 90 دقیقه فرآیند درمان ممکن است  به طول انجامد.
 • در پایان کار دستگاه از روس پوست شما برداشته می شود.

در هنگام انجام کار احساس سوزن سوزن شدن دارید . دربرخی موارد احساس گرمای خفیفی وجود خواهد داشت. جهت رفع این مشکل قبل از شروع کار از داروهای مسکن استفاده کنید. لازم است در این خصوص با پزشک مشورت شود. بعداز اتمام جلسه درمانی می توانید به آسانی کلینیک را ترک کرده و فعالیت های خود را از سر بگیرید.

تعداد جلسات هایفوتراپی چه میزان می باشد؟

برای کسب نتیجه عالی طبق نظر پزشکان انجامسه جلسه درمانی در طول سال توصیه می شود. اما جهت ماندگاری نتیجه می بایست در سالهای بعد ، یک یا دو جلسه سالیانه این روش را انجام دارد. این تعداد جلسات به نظر پزشک بستگی دارد اما این تعداد جلسه نتیجه مطلوب را برای شما در پی دارد. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید تعداد جلسات درمان را افزایش دهید.

نتیجه گیری

   انسان ها برای جوان ماندن و زیبایی کارهای مختلفی انجام می دهند. هایفوتراپی روشی موثر و کم درد است که بسیاری از متخصصان آن را پیشنهاد می کنند. این روش حالت لیفتینگ دارد و به سفت شدن قسمت هایی از صورت که شل و ضعیف شده است، کمک می کند. امید است که این مطلب مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :info@drzarganj.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با یک کلیک تماس بگیرید