میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

نشانه های واژینیسموس
نشانه های واژینیسموس

لیست موضوعات

نشانه های واژینیسموس

در این مقاله می خواهیم به بررسی نشانه های واژینیسموس بپردازیم.

همان طور که می دانیم واژینیسموس، انقباض عضلات واژن است که باعث درد و ناراحتی افراد خواهد شد. به طور کلی برای درمان قطعی واژینیسموس ، پیشنهاد ما مراجعه به کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ خواهیم داد:

واژینیسموس چیست؟

نشانه های واژینیسموس چیست؟

واژینیسموس چه علتی دارد؟

آیا واژینیسموس راه درمانی دارد؟

نشانه های واژینیسموس
نشانه های واژینیسموس

واژینیسموس چیست؟

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که عضلات واژن شما منطبق و سفت بشود. بعضی زنان این حالت را تجربه کرده اند و با درد آن آشنا هستند. به این درد و سفت شدن عضلات واژن، واژینیسم می گویند. نحوه ی شروع درد و میزان شدت آن برای همه ی زنان ثابت نبوده و تفاوت است. باید بدانید که میزان درد بستگی به شرایط آن زن داشته و برای هر کسی به یک میزان مختلف است.

واژینیسموس چیست؟
واژینیسموس چیست؟

نشانه های واژینیسموس چیست؟

همان طور که گفتیم هر یک از زنان ممکن است حالت های مختلف داشته و میزان درد آن ها یکسان نباشد، اما در این قسمت به بررسی بعضی حالت هایی می پردازیم که در بیش تر این بانوان وجود داشته است.

نشانه های واژینیسموس چیست؟
نشانه های واژینیسموس چیست؟

1 تنگی نفس و نفس کم آوردن در زمانی که در تلاش هستید برای انجام مقاربت.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان برقراری مقاربت، احساس نفس تنگی کرده و به سختی نفس بکشید، در این حالت حتی ممکن است عضلات کمر و پا شما گرفته و سفت شوند.

2ایجاد مشکلاتی برای انجام عمل دخول، یکی دیگر از علائم و نشانه هایی است که با سفت شدن عضلات واژن بانوان نمود پیدا خواهد کرد.در این زمان باعث تنگی بیش از حد و اذیت کننده شده و احساس درد خواهید کرد.

3داشتن درد و اختلال در انجام رابطه ی جنسی هم از نشانه های حتمی داشتن انقباض عضلات واژن بوده که در اکثربانوان مبتلا به این بیماری ظاهر می شود.

4داشتن اختلالات جنسی در هر شکلی که نمود پیدا کند، از دیگر نشانه های داشتن واژینیسموس یا همان بیماری سفت شدن عضالات واژن می باشد.

واژینیسموس چه علتی دارد؟

در حالت کلی تمام این علت ها مستقیم و قابل لمس بوده و درک آن ها سخت و غیر ممکن نیست. از علت های به وجود آمدن این انقباض عضلانی می توان به این اشاره کرد:

ترس از زایمان و بارداری، در انجام رابطه ی جنسی احساس گناه کردن و داشتن اضطراب شدید از انجام این کار، داشتن رابطه ای همراه با خشونت، داشتن خاطراتی که درآن مورد آزار جنسی قرار گرفته اید، از دلایل به وجود آمدن سفتی عضلات واژن در بخش احساسی است و این علت ها بخش فیزیکی هم دارند اما باید بگویم که تاثیرات بخش احساسی خیلی بیش تر است.

واژینیسموس چه علتی دارد؟
واژینیسموس چه علتی دارد؟

اما مواردی که در بخش فیزیکی علت به وجود آمدن سفتی عضلات واژن می باشند از جمله ی آن ها می توان به زایمان، کافی نبودن زمان برای  انجام آمادگی های قبل از دخول، یائسگی، وجود عفونت های واژن و همچنین عوارض مصرف دارو های مختلف، اشاره کرد.

لازم است بگویم که احساسات آدمی حتی در جسم آن هم تاثیرگذاشته و بیش تر از هرچیزی مهم است. همواره باید مراقب احساست خود بوده و با ترسیدن از زایمان و بارداری، برای رابطه ی خود مشکل درست نکنیم.

اما عادت های فیزیکی هم بی تاثیر نبوده و نمی توان آن ها را نادیده گرفت. باید هر دارویی طبق دستور پزشک استفاده شده و قبل از انجام رابطه جنسی آرامش و زمان کافی داشته باشید، تا به مشکلاتی از این دست برخوردنکنید.

آیا واژینیسموس راه درمانی دارد؟

جواب این سوال بله است. اگر شما در ابتدا سریعا بیماری را تشخیص داده و آن را بشناسیدخیلی راحت می توانید درمان را شروع کنیدیعنی هر چه زودتر این بیماری تشخیص داده شود راحت تر و سریع تر درمان خواهد شد.

اما در هر مرحله ای از این بیماری که باشید تحت درمان یک روانگر قرار خواهیدگرفت. در این جا می خواهیم بعضی از راه حل های درمانی روانگر متخصص این بیمار را شرح داده تا با آن ها آشنا شویم.

اولین مرحله داشتن تمرینات ارتعاشی بوده که همراه با تمرینات جابجایی انجام داده می شوند و شما را برای عمل دخول آماده می سازد. از دیگر راه های درمانی آموزش های جنسی و مشاوره جنسی است که به شما کمک می کند تا درباره رابطه جنسی اطلاعات درست داشته و احساس گناه نکنید، همچنین به شما یاد می دهند که قبل از شروع رابطه کار هایی کرده تا برای دخول آماده شوید.

این آموزش ها هم در حالت فیزیکی درد و هم در صورت داشتن مشکلاتی که بر اساس احساسات هستند، به شما خیلی کمک کرده و مفید اند.

مشاوره با یک متخصص

مرحله ی بعدی که تقریبا مشابه مرحله دوم است به این صورت شکل می گیرد که شما با مشاوره یک متخصص به درمان هیجانات خود می پردازید.

کنترل کردن هیجانات و به صورت مناسب و به موقع از نکات مهمی است که در درمان هیجانات خود به دست می آورید. در اخرین مرحله ی درمان با ورزش های درمانی کف پا می توانید به شل شدن عضلات ران و پا و واژن خود کمک کرده و درد این مریضی را کم کنید.

ورزش

ورزش هایی مانند یوگا حرکات بسیار کاربردی برای باز سازی عضلات لگن و گشاله ی ران داشته و به شما توصیه می کنم حتما آن ها را انجام دهید. درضمن بدانید که ترس نباید مانع شما برای انجام هریک از مراحل بالا شده و با ترس ها خود را بیش تراذیت نکنید. با مراجعه به پزشک تمام ترس های شما از بین خواهد رفت.

ورزش
ورزش

در نهایت می توان تمامی مطالب بالا را به این صورت بیان کرد که واژینیسموس، بیماری سفت شدن عضالات واژن بوده و رابطه ی جنسی شما را متوقف خواهد کرد. این بیماری علت های فیزیکی مانند زایمان یا یائسگی دارد ولی علت ها به همین جا ختم نشده و این بیماری دارای علت احساسی هم می باشد

برای مثال ترس از حاملگی و زایمان و یا این که در حین برقراری رابطه شما احساس گناه کنید، این ها همگی علت های به وجود آمدن این سفتی عضله بوده که با داشتن دکتر و مشاوره و همچنین ورزش درمانی، می توانید به راحتی این بیماری را درمان کرده و دیگر ترسی نداشته باشید.

برای این حس دردناک پیشنهاد ما پکیج های درمانی دکتر زرگنج فر است که مجموعه ای از روش های درمانی از جمله :

تایتنینگ , آر اف , بیو فیدبک , نورو فیدبک ,بوتاکس و روشهای گوناگون بسیاری است.

برای گرفتن اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس حاصل بفرمایید.

از این که این مقاله را مطالعه کردید ممنون ام و امیدوارم برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه  زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه درخشان در زمینه زیبایی های زنان بالیزر مونالیزا تاچ

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید