میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراکز لیزر میخچه
مراکز لیزر میخچه

لیست موضوعات

مراکز لیزر میخچه

ما در این مقاله قصد داریم درباره ی مراکز لیزر میخچه برای شما عزیزان صحبت نماییم.

همان طور که می دانید میخچه در واقع ضایعه پوستی می باشد که بدن برای ایمن کردن خود این واکنش را انجام می دهد. پوست بدن یکی از مهم ترین اعضا در بدن می باشد که باید از آن به خوبی مراقب شود

چون با ریزترین و آرام ترین ضربه ایی واکنش نشان می دهد و این واکنش ها می تواند به صورت تورم، تاول، قرمزی و انواع مختلف دیگر باشد. پیشنهاد ما برای مرکز لیزر میخچه در تهران کلینیک تخصصی دکتر زرگنج فرد می باشد.

در ادامه ما قصد داریم به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 1. جراحی میخچه ی پا با لیزر به چه صورت در مراکز انجام می شود؟
 2. چه هنگام باید برای از بین بردن میخچه به دکتر بروید؟
 3. فرق میان میخچه با پینه در چیست؟
 4. چه اشخاصی دچار میخچه می شوند؟
 5. چه راه حلی وجود دارد که ما دچار میخچه نشویم؟
 6. چه مشکلاتی وجود دارد که باعث می شود شما به میخچه دچار شوید؟

مراکز لیزر میخچه
مراکز لیزر میخچه

 

 1. جراحی میخچه ی پا با لیزر به چه صورت در مراکز انجام می شود؟

در ابتدا برای از بین رفتن میخچه با استفاده از لیزر به شخص مشاوره می دهند. علت به وجود آمدن میخچه اگر عفونت باشد و یا بیماری مخصوصی بوده باشد باید دلیل به وجود آمدن آن را از بین برد چون که رفع میخچه با لیزر تاثیر ندارد و اگر دلیل به وجود آمدن میخچه ناخن زیر گوشتی باشد باید اول ناخن را درمان کرد.

درمان میخچه با لیزر بهترین و تاثیر گذارترین کار برای درمان میخچه است. افرادی که از چاقو و جراحی و از درد و خونریزی نگران هستند می توانند با مراجعه به مراکزی که لیزر میخچه را انجام می دهند به راحتی میخچه ی خود را درمان کنند.

برای انتخاب مرکزی که قرار است میخچه ی خود را لیزر کنید حتما به بهداشت آن محیط دقت کنید. در سطح شهر مراکز بسیاری وجود دارند که میخچه را لیز می کنند اما باید توجه داشت که به سراغ مراکزی بروید که از تجهیزات و امکانات همچنین دکتر متخصص بهره مند باشد.

جراحی میخچه ی پا با لیزر به چه صورت در مراکز انجام می شود؟
جراحی میخچه ی پا با لیزر به چه صورت در مراکز انجام می شود؟

 

 1. چه هنگام باید برای از بین بردن میخچه به دکتر بروید؟

اگر میخچه ی شما شروع به درد کرد و یا حس سوزش در آن قسمت احساس کرده اید باید حتما به دکتر مراجعه کنید تا پزشک با استفاده از لیزر میخچه را کاملا بردارد و از عفونت پیش آمده جلوگیری نماید. امروزه راحت ترین و مطمن ترین راهکار برای از بین رفتن میخچه لیزر می باشد. در مدل کار کرد لیزر از یک سر کننده سطحی استفاده می شود که به کمک آن عمل لیزربدون هیچگونه خون و یا دردی میخچه را به راحتی و در زمان کمی از بین می برد.

بعضی اوقات تعدادی از اشخاص هستند که به دلیل مشکل ساز نبودن میخچه اهمیتی به درمان آن نمی دهند و به خیال اینکه چون روی بدن اثر بد نمی گذارد پیگیر آن نمی شوند، اما بهتر است بدانید اگر بگذارید میخچه کهنه شود  بعد از مدت طولانی باعث درد و ناراحتی شما می شود و اینکه درمان آن هم سخت تر می شود. پس بهتر است که اگر میخچه در بدن شما مشاهده شد دنبال یک راه درمانی مناسب باشید.

اگر شما به سراغ درمان میخچه نروید پوست بدن شما در ناحیه ی میخچه حجیم می شود و به بعد از گذشت زمان، بدن آن قسمت را بیگانه می داند و بر روی آن قسمت زخم هایی رخ می دهد ، در نتیجه باعث به وجود آمدن عفونت می شود از این رو پیشنهاد می کنیم با به وجود آمدن میخچه حتما به دنبال درمان آن باشید تا از عوابق آن پیشگیری کنید.

 1. فرق میان میخچه با پینه در چیست؟

شاید خیلی جاها دیده باشید که به جای میخچه از کلمه ی پینه و به جای کلمه ی پینه از کلمه ی میخچه استفاده می شود اما باید بگوییم که این جا به جایی اشتباه است زیرا بین پینه و میخچه تفاوت هایی وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرق میان میخچه با پینه در چیست؟
فرق میان میخچه با پینه در چیست؟

میخچه و پینه

 • فرق زیادی که بین دو بیماری میخچه و پینه وجود دارد ، معنی آن ها می باشد. در پینه ، سلول های بدن شما زنده می مانند اما میخچه متشکل از سلول هایی می باشد که پوست آن ها مرده است.
 • میخچه ها اصولا نقطه ایی محکم و سخت هستند که به دست یک بافت التهابی محاصره می شوند
 • با ایجاد پینه شما دردی را احساس نمی کنید اما با به وجود آمدن میخچه شما در آن ناحیه درد را حس می کنید.
 • اندازه ی میخچه ها اصولا نسبت به پینه ها ریز تر می باشد.
 • از نظر اندازه ی قطر اصولا میخچه ها قطر کوچک و حاشیه دار می باشند ولی پینه ها اینگونه نیستند و دارای قطر بزرگی می باشند.
 • علت به وجود آمدن پینه ها اساسا در ناحیه هایی می باشد که بر روی آن ها فشار بسیاری وارد شود مثل ناحیه هایی مانند کف و پاشنه ی پا که وزن را متحمل می شوند. اما میخچه ها در قسمت هایی از پا رخ می دهد که فشاری بر روی آن ها نمی باشد مانند بین انگشتان که فشاری را متحمل نمی شوند.

علت پینه

فشار هایی که به پا وارد می شود و باعث ایجاد پینه می شود به علت استفاده از کفش های تنگ با مدل های غیر استاندارد می باشد که باعث می شود بین انگشتان شما میخچه ایجاد شود. حتما بیاد داشته باشید که بهتر است کفش های استاندارد و مناسب انتخاب کنید تا دچار پینه و میخچه نشوید.

زیاد سر پا بودن یا دویدن های پی در پی باعث به وجود آمدن پینه در ناحیه ی کف پای شما می شود. شخصی که پای آن از انگشتان برجسته و استخوانی، پوست نازک یا به شکل های مختلف زشتی می باشد و سبب سایش پا به داخل کفش شود بیشتر دچار این پینه ها یا میخچه ها می شوند و باید دقت بالایی در مدل کفش یا جنس و سایز آن به کار ببرند تا پیشگیری های لازم انجام شود.

 1. چه اشخاصی دچار میخچه می شوند؟

میخچه اصولا در بین خانوم ها بیشتر از آقایان اتفاق می افتد. خانوم ها بیشتر به میخچه دچار می شوند زیرا استفاده ی آن ها از کفش های پاشنه بلند زیاد بوده و فشار زیادی را به پاها و انگشتان پا متحمل می کند.

این ضایعه ها اصولا با درد و ورم خود را نشان می دهند. در هنگام استفاده از کفش هایی که سایز آن ها نسبت به پای شما کوچیک بوده و یا به صورت شل می باشند ، به علت سایش پا با کفش احتمال ایجاد میخچه بیشتر می باشد  در نتیجه بهتر است مراقب سلامتی خود باشید و بخاطر زیبایی ، آسیبی به بدن خودتان نزنید.

بعضی از اشخاص هستند که دچار مشکلات استخوانی می باشند، این افراد نیز در خطر ایجاد میخچه هستند. اشخاصی که دارای دیابت می باشند در قرار گرفتن با هرگونه مشکلاتی که با پوست در  ارتباط می باشد حساس بوده و سریعا در قسمتی از پوست ایجاد مشکل می کنند.

به این اشخاص حتما توصیه  می شود که از کفش هایی که استاندارد و مناسب هستند ، استفاده نمایند و نکات بهداشتی مربوط به پای خود را رعایت نمایند. افرادی که در ورزش هایی مانند فوتبال یا کوهنوردی فعالیت دارند بهتر است بدانند که آن ها بیشتر در معرض ابتلا به میخچه هستند.

چه اشخاصی دچار میخچه می شوند؟
چه اشخاصی دچار میخچه می شوند؟

 

 1. چه راه حلی وجود دارد که میخچه در نیاوریم؟

میخچه بیماری ای می باشد که مانند بسیاری از بیماری ها اگر رعایت کنید از مبتلا شدن به آن پیشگیری کرده اید و هرگز به آن دچار نمی شوید. همان طور که بالاتر هم گفته ایم میخچه بر اثر تحمل فشار و سایش به وجود می آید پس در مرحله ی اول باید بگوییم که راحت ترین پیشگیری استفاده از کفش های استاندارد است و اگر استفاده از کفش های پاشنه بلند را کنار بگذارید احتمال مبتلا شدن آن را به 20 درصد می رسانید.

به طور مداوم جوراب را فراموش نکنید و حتما برای خارج شدن از منزل و استفاده از کفش، جوراب بپوشید.

از نرم کننده و کرم های مرطوب کننده ایی که وجود دارد به پاهای خود بمالید تا پاهایتان نرم و لطیف شوند. به طور معمول بعد از استفاده از کفش حتما پاهای خود را با آب خنک بشورید و سپس آن ها را خشک نماید. این ترفند ها به نظر بسیار راحت و خنده دار می باشد اما با رعایت همین چند نکته شما می توانید از مبتلا شدن به میخچه جلوگیری کنید و از پاهای خود مراقبت کنید.

چه راه حلی وجود دارد که میخچه در نیاوریم؟
چه راه حلی وجود دارد که میخچه در نیاوریم؟

 

 1. چه مشکلاتی وجود دارد که باعث می شود شما به میخچه دچار شوید؟

 • پوشیدن و استفاده از کفش های نامناسب: برخورد بیش از حد پوست پای شما با ناحیه هایی از کفش هایی که از مدل های جدید غیر استاندارد بوده و باعث می شود که خطر ابتلا به میخچه برای شما افزایش یابد.
 • راه رفتن به مدت زیاد بر روی سطوح سفت و سخت
 • عوض شدن مدل و فرم خاص در پاها که به دلیل مشکلات استخوانی رخ می دهد
 • عوض شدن در بیومکانیک پا به صورتی که پا بر روی یک ناحیه فشار زیادی را تحمل کند
 • اضافه وزن در دوران حاملگی
چه مشکلاتی وجود دارد که باعث می شود شما به میخچه دچار شوید؟
چه مشکلاتی وجود دارد که باعث می شود شما به میخچه دچار شوید؟

تا اینجا ما مطالب بسیاری را درباره ی میخچه به شما عزیزان گفتیم و راه حل هایی را برای پیشگیری به شما دوستان ارائه دادیم. با راه رفتن درست، متعادل بودن وزن، استفاده از کفش های استاندارد و ….. می توانید به راحتی از مبتلا شدن به میخچه جلوگیری کنید. بهتر است بیاد داشته باشید که پاها قلب دوم همه ی ما آدم ها می باشد و باید به سلامتی آن ها اهمیت دهیم. در طول روز پا فشار زیادی را ممکن است متحمل شود پس باید به سلامتی آن توجه ی ویژه ایی داشت.

پوست از حساس ترین اعضای بدن است که اگر از آن به خوبی مراقبت نشود باعث می شود میکروب ها و ویروس ها به داخل بدن راه پیدا کنند و سلامتی شما را به خطر بیندازند.

در سر تا سر تمامی شهر ها مراکزی موجود است که میخچه را لیزر می کنند و آن را به طور کامل از بین می برد. شما می توانید با مراجعه به یکی از این مراکز میخچه های خود را لیزر کنید و اصلا نگران درد یا خونریزی آن نباشید. لیزر در کوتاه ترین زمان میخچه ی شما را درمان می کند.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

23 سال تجربه موفق در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنینی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

کار با دستگاه  مونالیز

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید