میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم
مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم

لیست موضوعات

مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم

در این مقاله به بررسی مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم می پردازیم. یکی از کاربردهای ژل رفع خط اخم می باشد که در زیبایی صورت تاثیر به سزایی دارد.

مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم
مراقبت بعد از تزریق فیلر خط اخم

فیلر خط اخم چیست

به مرور زمان با بالا رفتن سن و میزان بالا یاخم کردن و یا با بالا بردن ابرو ها چین و چروک های ایجاد شده در طول زمان بسیار باعث جلب توجه شده و جلوه نامناسبی را در صورت ایجاد میکند بنابراین تزریق فیلر برای برطرف کردن خط ها و چین و چروک های ایجاد شده بسیار موثر خواهد بود.

فیلر خط اخم چیست
فیلر خط اخم چیست

تزریق فیلر خط اخم

برای تزریق فیلردربین دو ابرو نیاز به دقت بالایی دارد که در عین حال این تزریق در صورت بسیار موثر و زیباست

یک دلیلی که تزریق فیلردر قسمت خط اخم بسیار محبوب تر کرده کمتر بودن تاثیرعمل تزریق بوتاکس نسبت به تزریق فیلر خط اخم است.عمل بوتاکس در برابر جلوگیری از چین و چروکها نقش زیادی دارد اما در مورد چروک هایی که حتی بدون اخم قابل دیدن هستند کاملا ناتوان است.

عوارض تزریق فیلر خط اخم

تزریق فیلر جزو بی خطر ترین خدمات های زیباییست و عوارض خطرناک و یا زیادی ندارد.

از مهم ترین عوارض بعد از تزریق فیلر می توان به کبودی موضعی در کنار محل تزریق و یا سر درد های خیلی کم که فقط و فقط 10 % از بیماران تجربه میکنند اشاره کرد که این عوارض ساده بعد از گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت.

عوارض ژل خط اخم
عوارض ژل خط اخم

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

ژل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

قبل از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم چیست؟

مراقبت های کلی بعد از تزریق ژل به چه صورت است؟

مزیت های تزریق ژل چیست؟

 

ژل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

ژل را می توان به این صورت تعریف کرد، در پوست انسان ماده ای وجود دارد به نام اسید هیالورونیک از این ماده برای تولید ژل استفاده می شود که سازگاری بسیار خوبی با بدن دارد. همین سازگاری سبب می شود تا تزریق ژل موجب حساسیت در افراد نشود و در آخر هم بدون عوارضی جذب شود.

کاربردهایی که برای ژل می توان نام برد بیشتر در زمینه رفع چین و چروک و خطوط اضافی صورت است. البته این بدان معنا نیست که کاربرد ژل به همین موارد خلاصه می شود. از ژل برای حجیم کردن قسمت های مختلف صورت و بدن استفاده می شود یکی از این قسمت ها لب ها است که تزریق ژل در آن می تواند زیبایی را دو چندان کند.

ژل برای زاویه سازی صورت و فک هم کاربردهای فراوان دارد. زاویه سازی صورت می تواند فرم صورت را دلنشین کند. نکته ای که در این جا لازم می دان به ان اشاره کنم این است که، تزریق ژل می تواند زیبایی صورت را بیشتر کند اما اگر به اندازه مناسب تزریق شود. گاهی تزریق های بیش از اندازه استاندارد در قسمت های لب و فک علاوه بر این که زیبایی خاصی ندارد، صورت شخص را کاملا مصنوعی می کند.

ژل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟
ژل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

قبل از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

اصلی ترین نکته ای که قبل از تزریق ژل باید به آن توجه شود انتخاب مرکز معتبر و پزشک متخصص است. لطفا در تصمیم گیری خود همه ی جوانب را در نظر بگیرید و فریب قیمت های پائین را نخورید، گاهی قیمت های پائین می تواند زیبایی شما را به خطر بی اندازد و هزینه ای بیشتر را برای درمان ان متحمل شوید.

نکته ای دیگر که قبل از تزریق ژل باید به آن توجه کنید این است که از پزشک معالج خود لیست داروهایی که منع مصرف دارند را بگیرید و آن ها را به هیچ عنوان مصرف نکنید. به عن.ان مثال داروهای رقیق کننده خون را یک هفته قبل از تزریق ژل نباید مصرف کرد زیرا بعد از تزریق موجب کبودی در آن ناحیه خواهد شد.

مصرف دخانیات و سیگار را برای یک هفته کنار بگذارید. سیگار می تواند تاثیرات مخربی بر روی تزریق ژل داشته باشد. کبودی های بعد از تزریق را به شدت افزایش می دهد و سبب می شود تا دوران بهبود تورم و کبودی طولانی تر از حالت عادی شود.

قبل از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟
قبل از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم؟

بعد از آن که ژل تزریق کردید یک سری از مراقبت ها را باید به طور کلی انجام دهید و هیچ ربطی ندارد که در چه ناحیه ای ژل تزریق شده است، اما بعضی از مراقبت ها هم مخصوص به ناحیه خاص است. در ابتدا به طور ویژه مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم را توضیح خواهیم داد و در ادامه مراقبت های کلی را نام خواهیم برد.

مهم ترین کاری که بعد از تزریق ژل برای رفع خط اخم انجام می دهید این است که در ساعات اولیه تحت هیچ شرایطی اخم نکنید و اجازه دهید ژل در آرامش و به طور کامل ثابت شود. برای تسریع این ثبات می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

می توانید با پزشک معالج خود مشورت کنید و در صورت موافقت وی ویتامین سی را در برنامه خود قرار دهید. استفاده از کرم های ضد آفتاب را به هیچ عنوان فراموش نکنید و در نهایت از کرم های ترمیم کننده می توانید استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم؟
مراقبت های بعد از تزریق ژل خط اخم؟

مراقبت های کلی بعد از تزریق ژل؟

بعد از آن که ژل تزریق کردید ممکن است در آن ناحیه تورم، قرمزی و در مواردی کبودی را مشاهده کنید. در مرحله اول باید به شما بگوئیم که از این بابت اصلا نگران نباشید زیرا در کمتر از یک هفته به طور کامل محو خواهند شد. البته لازم به ذکر است دوره نقاهت در صورتی یک هفته است که مراقبت های قبل از تزریق را به طور کامل انجام داده باشید.

بعد از تزریق ژل به میزان زیادی آب بنوشید. آب کمک می کند تا ژل در زمان کمتری ثابت شود. نوشیدن آب میوه به خصوص اب کرفس هم کمک می کند تا ورم های صورت در زمان کمتری از بین بروند، پس ان را فراموش نکنید.

در روزهای اولی که ژل تزریق کرده اید از رفتن به سونا و جکوزی اجتناب کنید. اگر چه گرما برای ژل های تزریق شده خطرناک نیست اما در روزهای اول می تواند سبب بروز مشکل شود. همین طور از نوشیدن، نوشیدنی های داغ هم خودداری کنید، خصوصا اگر ژل در قسمت های نزدیک به دهان تزریق شده باشد.

مزیت های تزریق ژل؟

تزریق ژل می تواند زیبایی شما را بیش از پیش به نمایش بگذارد. پوست صورت را صاف و یکنواخت کند بدون آن که چین و چروک یا فرو رفتگی در آن وجود داشته باشد. قسمت هایی ماننده گونه و لب را به مقداری که می خواهید برجسته کنید و از آن لذت ببرید. صورت و فک خود را به بهترین شکل ممکن زاویه سازی کنید. همه ی این کارها می تواند با کم‌ترین عوارض ممکن انجام شود.

به طور کلی می تواند مزیت استفاده از ژل را به این صورت بیان کرد:

عوارض تزریق ژل خیلی کم است و جز در موارد خاص می توان گفت عوارضی برای آن وجود ندارد. دیگر مزیت استفاده از ژل این است به سبب آن که بعد از مدت زمان محدودی جذب می شود باعث حساسیت و عفونت در بدن نمی شود. البته این مورد در ژل های دائمی وجود ندارد، اگر چه به طور کلی به شما پیشنهاد می دهیم از ژل های دائمی استفاده نکنید زیرا عوارض خاص خود را دارد که در این جا مجالی برای توضیح آن نیست.

در نهایت می توان گفت ژل های یکی از مواد پرکاربرد در صنعت زیبایی هستند که کاربردهای فراوانی با عوارض بسیار پائین دارند.

امیدوارم مطالب فوق برای شما مفید بوده باشد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1368 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید