میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

ماندگاری تزریق چربی به چانه
ماندگاری تزریق چربی به چانه

لیست موضوعات

ماندگاری تزریق چربی به چانه

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ماندگاری تزریق چربی به چانه بپردازیم.

برای اطلاع از ماندگاری تزریق چربی به چانه به زر کلینیک مراجعه کنید و یا با شماره تلفن این کلینیک تماس بگیرید.

02122930161

ماندگاری تزریق چربی به چانه
ماندگاری تزریق چربی به چانه

در تکنیک تزریق چربی به صورت و قسمت های گوناگون آن مانند چانه، چربی دیگر نواحی بدن به کار می رود تا ساختار ناحیه تحت درمان به تقارن و هماهنگی برسد، بعضی از نواحی صورت به دلیل عوامل گوناگونی مثل بالا رفتن سن حالت شل شده ای پیدا می کند و با کمک این روش می‌توان به پوستی زیبا و جوان رسید.

ماندگاری تزریق چربی به چانه
ماندگاری تزریق چربی به چانه

اگر در رابطه با مدت ماندگاری تزریق چربی به چانه سؤالی دارید، پس از مطالعه کردن این مقاله می توانید پاسخ خود را به دست آورید.

در رابطه با تزریق چربی چه اطلاعاتی دارید و چگونه این عمل انجام می شود؟

تزریق چربی چه تغییراتی را در صورت ایجاد می کند؟

تزریق چربی با دیگر روش های حجیم سازی چه فرقی دارد؟

آیا تزریق چربی با دیگر عمل های زیبایی میتوان انجام داد؟

آیا روش تزریق چربی همراه با درد است؟

پس از انجام عمل تزریق چربی به چانه بیمار در چه مدت زمانی بهبودی خود را به دست می ‌آورد؟

چه کسانی برای تزریق چربی و زاویه دار کردن چانه مناسب هستند؟

تأثیرات تزریق چربی به چانه تا چه مدت زمانی ماندگاری دارد؟

چه عواملی در مدت زمان نتیجه تزریق چربی در چانه تأثیرمی گذارند؟

تأثیرات تزریق چربی پس از چه مدت زمانی قابل رؤیت هستند؟

در رابطه با تزریق چربی به چانه چه اطلاعاتی دارید؟

چه موقع بهترین زمان برای تزریق چربی است؟

آیا می دانید تزریق چربی دارای چه مزایا و فوایدی است؟

تزریق چربی به چانه چگونه صورت می گیرد و دارای چه مراحلی است؟

قبل از تزریق چربی باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهیم؟

مدت زمان انجام تزریق چربی به چانه چقدر طول می کشد؟

بعد از انجام تزریق چربی به چانه باید چه مراقبت هایی را انجام بدهیم؟

هزینه تزریق چربی به چانه بستگی به چه عواملی دارد؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ماندگاری تزریق چربی به چانه با ما همراه باشید.

در رابطه با تزریق چربی چه اطلاعاتی دارید و چگونه این عمل انجام می شود؟

تزریق چربی یک شیوه نوین در علم پزشکی است که به صورت نیمه تهاجمی عملیات خود را انجام می‌دهد و برای حجیم سازی و جوان سازی بعضی از قسمت های صورت و بدن به کار می‌رود، سلول های چربی با تکنیک لیپوساکشن از قسمت گیرنده به ناحیه درمان داده می‌ شوند که معمولاً یکی از قسمت های ران، باسن و معده مورد استفاده قرار می گیرد، سلول های چربی پس از برداشتن ابتدا تمیز و فرآوری می‌شوند این پروسه در مدت زمان کوتاهی از سوی پزشک متخصص به کار می رود.

روش تزریق چربی به گونه ای است که بیمار نیاز به بیهوشی ندارد و فرد با کمک مواد بی حسی و به شکل سرپایی این عمل را انجام می‌دهد و حتی به بستری شدن احتیاج ندارد، پس از انجام آن می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد، ولی برای به دست آوردن نتایج بهتر، باید در دوره ریکاوری موارد را مورد توجه قرار بدهد با کمک این روش می توان برای مدتی طولانی از مزایا و کاربرد های این شیوه بهره برد.

قسمت هایی از صورت که نامتقارن و دچار تو رفتگی هستند

اغلب پزشکان متخصص با استفاده از این تکنیک قسمت هایی که از صورت دچار نامتقارن و تو رفتگی هستند، با کمک این روش آنها را بهبود می دهند، در کل می‌توان گفت که روش تزریق چربی باعث پر کردن قسمت های از دست رفته صورت و حجیم سازی می شود.

بسیاری از افراد هنگامی که به دوران یائسگی می رسند، قسمتهایی از صورت آنها حالت افتاده پیدا می کند و چین و چروک های زیادی در صورت آنها مشاهده می شود، در این حالت با استفاده از روش تزریق چربی که موجب بالا بردن رباط ها و کشیدن پوست به طرف بالا می شود، می توان مشکلات را برطرف نمود،

روش تزریق چربی برای این دسته از افراد بسیار کاربردی است، زیرا چربی تشکیل شده از سلول های پایه است و با کمک آن می‌توان میزان کاهش یافته ناحیه مورد نظر صورت را به حالت اولیه بازگرداند، تزریق چربی نوعی روش ترمیمی و ماندگار است.

قسمت هایی از صورت که نامتقارن و دچار تو رفتگی هستند
قسمت هایی از صورت که نامتقارن و دچار تو رفتگی هستند

تزریق چربی چه تغییراتی را در صورت ایجاد می کند؟

در تزریق چربی کسانی که ابروهای افتاده دارند و پلک آن ها به سمت پایین کشیده شده است که این موضوع باعث کاهش قدرت دید می شود، می توان ابروها را به طرف بالا کشید در این صورت باعث برطرف کردن افتادگی پلک و کاهش دید خواهد شد، این شیوه یک تکنیک قانونی و استاندارد برای از بین بردن پلک است، تزریق چربی در تورفتگی ها و نواقص صورت که بر اثر افزایش سن و پیری زودرس به وجود می‌آید، شیوه ای مؤثر و دائمی است،

در قسمت پیشانی و چانه و دیگر جاهای صورت کاربرد زیادی دارد و بسیاری از افراد که چانه کج یا منحرفی دارند، در این صورت با استفاده از این تکنیک می‌توانند جاهایی که کج شده است، را پر کنند و تقارن را در صورت به وجود آورد. این روش بسیارنتیجه بخش است و می توان گفت کسانی که از این تکنیک برای صورت استفاده کرده اند، به نتیجه دلخواه رسیده اند و ظاهر آنها چندین سال جوان تر شده است.

با توجه به این که در این روش از چربی های خود بدن استفاده می شود، یک روش همیشگی است و درمان حجم از دست رفته صورت می باشد که با کمک آن فرد نیاز به تمدید مجدد ندارد.

زاویه دار کردن چانه

بسیاری از افراد برای زاویه دار کردن چانه عمل های جراحی را انجام می‌دهند که ممکن است، عوارض و خطراتی را برای بیمار به دنبال داشته باشد، ولی تزریق چربی به دلیل این که یک روش سرپایی است، هیچ گونه عوارض و خطری ندارد، همچنین از چربی خود بدن گرفته می شود، به همین دلیل با کمک آن می‌توان چانه را زاویه دار کرد.

چانه برخی از افراد فرم مناسبی ندارد و در زیبایی آنها تأثیر زیادی را ایجاد می کند، به همین دلیل با کمک تزریق چربی می توان بافت هایی که از بین رفته اند را اصلاح کرد.

زاویه دار کردن چانه
زاویه دار کردن چانه

تزریق چربی با دیگر روش های حجیم سازی چه فرقی دارد؟

این روش برای اصلاح چانه احتیاجی به میزان چربی زیادی ندارد، ولی برخی از روش ها که به منظور حجم دهی به قسمت های صورت انجام می شوند، به زمان و هزینه زیادی نیازدارند، در تزریق چربی عوارضی برای فرد به وجود نمی آید، ام در سایر روش ها به دلیل مواد اضافی ممکن است، بیمار به آنها حساسیت داشته باشد و عوارض و نقایصی را در صورت فرد ایجاد کند. علاوه بر این در تزریق چربی می توان قسمت هایی که به هر دلیلی برآمده شده اند، را برطرف نمود و همخوانی را با دیگر نواحی صورت به وجود آورد.

تزریق چربی با دیگر روش های حجیم سازی چه فرقی دارد؟
تزریق چربی با دیگر روش های حجیم سازی چه فرقی دارد؟

آیا تزریق چربی با دیگر عمل های زیبایی میتوان انجام داد؟

یکی از مزایای تزریق چربی این است که به طور همزمان می توان از عمل های زیبایی دیگر در کنار آن استفاده نمود، طوری که عمل هایی مانند لیفت صورت و از بین بردن پلک به کار می روند.

در صورتی که تزریق چربی با سایر عمل‌های زیبایی ترکیب شود، نیاز به چربی کمتری است، چربی ها کاملا پاکسازی و تمیز می شوند تا هیچ گونه مواد اضافی در آنها وجود نداشته باشد، در بعضی از شرایط با سلول های پایه بیشتری که تولید شده از چربی هستند، همراه می شود و باعث استاندارد شدن چربی برداشته شده خواهند شد، این روند برای کسانی که دخانیات مصرف می کنند و کسانی که مبتلا به بیماری های خاصی هستند، به کار می رود.

آیا تزریق چربی با دیگر عمل های زیبایی میتوان انجام داد؟
آیا تزریق چربی با دیگر عمل های زیبایی میتوان انجام داد؟

آیا روش تزریق چربی همراه با درد است؟

بعضی از افراد هنگامی که در جریان روند تزریق چربی قرار می‌گیرند، فکر می‌کنند که تزریق چربی درد دارد، در حالی که در مراحل آن بیمار هیچ گونه دردی را احساس نمی کند،

زیرا با استفاده از بی حسی های موضعی این عمل انجام می شود، حتی پس از انجام عمل در صورتی که بیمار درد اندکی داشته باشد، دارو های مسکن مانند پاراستامول تجویز می شود، در صورتی که چربی از قسمت های شکم و ران گرفته شود، با استفاده از بی حسی های موضعی بیمار بی حس می شود.

یکی از فواید انجام عمل تزریق چربی این است که بعضی از افراد ممکن است، از قبل عمل هایی را انجام داده باشند که چربی از بدن آنها گرفته شده باشد و چربی را نگهداری کرده باشند، در این صورت برای رفع کردن نواقص صورت می‌توانند آن را مورد استفاده قرار بدهند، سپس چربی یخ زدایی خواهد شد، زیرا این گونه توان چربی را حفظ می کنند، سپس برای تزریق آماده سازی می شود.

امروزه تزریق چربی به قسمت های مورد نیاز و لاینفک از عمل جراحی بلفاروپلاستی که برای لیفت و از بین بردن پلک مورد استفاده قرار می گیرند، تبدیل شده است.

آیا روش تزریق چربی همراه با درد است؟
آیا روش تزریق چربی همراه با درد است؟

مزایای تزریق چربی

تزریق چربی دارای مزایای بسیار زیادی است یکی از آنها این است که چربی که به صورت تزریق می شود، چربی طبیعی بدن است و همان عملکرد را دارد، همچنین نوعی تکنیک با تأثیر همیشگی است.

در صورتی که در قسمت های بدن فرد زخم به وجود آید، به دلیل این که چربی حاوی سلول بنیادی می باشد، در مدت زمان کوتاهی جای زخم بهبود می یابد و موجب درخشندگی و شفافیت پوست خواهد شد.

تزریق چربی هیچ گونه دردی ندارد و در مدت زمان کوتاهی فرم صورت را بهبود می دهد، تمامی کسانی که این روش را انجام داده اند، به هیچ گونه عوارضی دچار نشده اند و صورت آنها کاملاً یکدست و هماهنگ شده است.

این روش به دلیل این که بسیار طبیعی است، با انجام دادن آن هیچکس تشخیص این عمل زیبایی را نمی‌دهد و با کمک آن می توانید صورت خود را چندین سال جوانتر و زیباتر کنید.

اگر می خواهید قسمتی از صورت خودتان را حجیم سازی کنید، بهتر است، از تکنیک تزریق چربی استفاده کنید تا به هیچ مشکلی دچار نشوید، بعد از انتخاب این تکنیک باید در پی یک پزشک متخصص و با تجربه و حرفه‌ای باشید و به همین دلیل قبل از انجام آن به یک جلسه مشاوره نیاز دارید.

کسانی که تمایل به انجام روش تزریق چربی برای حجم دهی چانه هستند، باید در مورد آن اطلاعات زیادی را به دست آورند تا به هیچ گونه مشکلی بر نخورند، بیمار در جلسه‌ای که با پزشک مورد نظر دارد، باید تمامی سؤالات خود را از او بپرسد و در روند عمل قرار بگیرد، برای انجام این تکنیک اصول ویژه‌ای وجود دارد، در طی این جلسه پزشک قوانین عمل را به فرد می گوید و در صورت رعایت کردن آنها می توان به تأثیرات مطلوبی رسید.

پس از انجام عمل تزریق چربی به چانه بیمار در چه مدت زمانی بهبودی خود را به دست می‌آورد؟

برخی از روش های جراحی که به منظور تغییر فرم چانه و زاویه سازی چانه انجام می شوند، نیاز به دوره ریکاوری دشواری دارند و بیماران ملزم به رعایت موارد خاصی هستند، اما تزریق چربی به دلیل این که یک روش نیمه تهاجمی است، می توان در مدت زمان کوتاهی بهبودی خود را به دست آورد، در واقع این روش به دو مرحله تقسیم می شود، در مرحله اول چربی از بدن بیمار گرفته و در مرحله دوم به قسمت تحت درمان اضافه خواهد شد.

چربی که برای قسمت از دست رفته ی صورت مورد کاربرد قرار می گیرد، باید از جای مناسبی گرفته شود، ولی برای انجام این عمل معمولاً قسمت شکم و ران تحت برداشت چربی قرار می گیرند.

در صورتی که قصد تزریق چربی به چانه را دارید، نیاز به چربی بسیار کمی است، ولی برای حجم سازی سینه و باسن باید چربی زیادی گرفته شود، در این صورت بیمارانی که در ناحیه ران و باسن چربی های زائد دارند، چربی آن قسمت برداشته می شود و به قول معروف با یک تیر دو نشان می‌زنند، زیرا علاوه بر این که این قسمت از بدن فرم زیبایی به دست می آورد، بلکه مشکل بیمار حل می شود.

تزریق چربی همراه با لیپوساکشن پیکرتراشی

در بعضی از بیماران تزریق چربی همراه با لیپوساکشن پیکرتراشی انجام داده می شود و فقط قسمت کمی برای تزریق برداشته خواهد شد، در این حالت تزریق امکان دارد، با دیگر جراحی های زیبایی صورت یا فرم دهی و بازسازی مورد استفاده قرار بگیرد.

پس از برداشت چربی اضافه کردن آن به قسمت تحت درمان با استفاده از سوزن انجام می شود، زیرا این کار باعث افزایش دقت و تمرکز بیشتری خواهد شد و ناهمواری ایجاد نمی کند.

می توان گفت تزریق چربی مانند فیلر و ژل است که با استفاده از سوزن باریک و ریزی انجام می شود، در صورتی که چربی با سلول های بنیادی به کار رود باعث تقویت پوست خواهد شد.

کسانی که از روش تزریق چربی برای برطرف کردن نواقص صورت خود و فرم سازی چانه استفاده می‌کنند، باید ۱۴ روز اول پس از تزریق تمرین ‌های ورزشی را انجام ندهند.

تزریق چربی همراه با لیپوساکشن پیکرتراشی
تزریق چربی همراه با لیپوساکشن پیکرتراشی

چه کسانی برای تزریق چربی و زاویه دار کردن چانه مناسب هستند؟

همان طور که اشاره شد، تزریق چربی یک تکنیک راحت و بدون عوارض است، همچنین سبب افزایش اعتماد به نفس بیماران خواهد شد، زیرا کسانی که چانه آنها دچار نواقصی است، زیبایی صورت شان را کاهش می دهد، به همین علت با انجام این تکنیک می‌توانند اعتماد به نفس بالایی را به دست آورند، در این روش با کمک بافت بدن نواقص چانه برطرف می شود،

ولی برای به‌ کارگیری این امر به میزان چربی مشخصی احتیاج است و پزشک متخصص می‌تواند این بررسی را هنگام ملاقات با بیمار و انجام معاینه های آن ارزیابی کند، برای انجام تزریق چربی به ناحیه دهان به مدت زمان بیش از ۶۰ دقیقه نیاز است، زیرا عمل در دو مرحله صورت می گیرد، به همین دلیل مدت زمان بیشتری را در بر می گیرد، ولی تأثیرات آن فوق العاده چشمگیر و همیشگی هستند.

چه کسانی برای تزریق چربی و زاویه دار کردن چانه مناسب هستند؟
چه کسانی برای تزریق چربی و زاویه دار کردن چانه مناسب هستند؟

تأثیرات تزریق چربی به چانه تا چه مدت زمانی ماندگاری دارد؟

تزریق چربی یا نام دیگر آن که منتقل نمودن چربی است، دارای ماندگاری بسیار زیادی می باشد و با انجام آن افراد می توانند صورتی زیبا و جوان را به دست آورند،

این روش با دیگر روش ها فرق بسیار زیادی دارد، یکی از تفاوتهای آن نتیجه به کارگیری تزریق چربی است، دیگر تکنیک ها به صورت موقتی هستند و در دراز مدت باعث عوارض بسیار زیادی می‌شوند، ولی تزریق چربی علاوه بر این که دائمی است،

بلکه هیچ گونه خطری برای بدن ندارد، در صورتی که در عمل تزریق، چربی به سایر جاها منتقل شود و خاصیت آن استوار بماند، ماندگاری بسیار زیادی دارد، بسیاری از افراد این سؤال را دارند که با افزایش وزن چربی رشد می کند یا نه، در جواب باید بگوییم که بعضی از افراد مدام دچار تغییر وزن می شوند و با افزایش وزن آنها چربی رشد می کند، بنابراین نگرانی در این باره وجود ندارد.

نشانه های پیری را از صورت خود حذف کنید

اگر میخواهید از علائم پیری جلوگیری کنید یا این که نشانه های آن را از صورت خود حذف کنید، می‌توانید از تزریق چربی استفاده کنید، با بالا رفتن سن صورت افتاده می شود و بعضی از قسمت ها حالت تو رفتگی پیدا می کنند، به همین علت به یاری روش تزریق چربی می‌توان این مشکلات را برطرف نمود.

تزریق چربی نیاز به دقت و ظرافت بسیار زیادی دارد، به طوری که محل برداشت چربی باید با بررسی های زیادی مشخص شود، زیرا می بایست اندازه گلبول ها استاندارد باشد، همچنین شیوه پاک سازی و حذف مواد اضافی اهمیت زیادی دارد، چرا که گلبول ها باید قدرت خود را برای حرکت در دیگر قسمت های بدن و جریان خون رسانی داشته باشند و موجب از بین رفتن سلول ها نشوند.

نشانه های پیری را از صورت خود حذف کنید
نشانه های پیری را از صورت خود حذف کنید

در صورتی که چربی با جریان خون زیادی به محل جدید افزوده شود، مقاومت خود را حفظ می کند، چربی که به چانه تزریق می شود، به وضعیت مناسبی عروق را جذب می کند و باعث افزایش جریان خون رسانی در آن ناحیه می شودف به همین دلیل قسمت زیادی از سلول ها در زیر پوست استحکام خود را حفظ می‌کنند،

روش مؤثر و دقیق در عمل تزریق

در اغلب نواحی صورت که بخشی از حجم خود را از دست داده‌اند، چربی‌ها مقاومت خود را حفظ می‌کنند. روش مؤثر و دقیق در عمل تزریق باعث تاثیر گذاشتن روی نتیجه عمل می شود، هرچند طریقه های دیگری برای به وجود آوردن تضادهایی در نتیجه این عمل وجود دارد که با اضافه یا تمدید چربی زیادی با سلول های پایه می‌توان به نتیجه مناسبی رسید.

سلول های پایه در همه چربی ها وجود دارند که موجب زنده ماندن و مقاومت چربی‌ها می‌شوند، همچنین این عامل باعث زیباسازی و جوان سازی پوست می شود، به همین دلیل از چربی برای حجیم سازی و برطرف کردن چین و چروک ها و شل شدگی پوست استفاده می شود.

پس از تزریق به ناحیه مورد نظر آن قسمت حجیم تر و نرم تر نسبت به جاهای دیگر صورت به نظر می‌رسد، با کمک تزریق چربی می‌توان بدون جراحی چانه را فرم دهی نمود و باعث به وجود آوردن ظاهری جوان و زیبا می شود.

چه عواملی در مدت زمان نتیجه تزریق چربی در چانه تأثیرمی گذارند؟

در صورتی که بخواهید به نتیجه دلخواه و تأثیرگذاری بهتری از تزریق چربی دست یابید، باید به فاکتور های زیر توجه کنید:

یکی از عواملی که در ماندگاری تزریق چربی در چانه تأثیر زیادی دارد، میزان تجربه و حرفه جراح است، در واقع تزریق چربی یک عمل بسیار مهم و نیازمند دقت و صبر بیشتر است،

خارج نمودن چربی ها و پاکسازی مواد اضافی آن، همچنین وارد کردن چربی خالص به محل درمان یک امر بسیار مهم است و این کار از عهده یک پزشک حرفه ای برمی‌آید، برای به دست آوردن نتیجه بهتر از عمل تزریق چربی باید در پی یک جراح با تجربه و علم بالایی باشید.

microfat grafting

microfat grafting پروسه ای است که در مدت زمان طولانی انجام می شود، ولی برای رسیدن به نتیجه بهتر و مطمئن شدن از راه درستی که میزان چربی مناسبی از محل مورد نظر گرفته شده است، به کار می رود.

موقعی که عمل با دقت زیادی انجام شود، چربی های تزریق شده یک مسیر خونرسانی تازه‌ای را در ناحیه مورد نظر به وجود می آورند و برای زنده ماندن به مواد مغذی نیاز دارند،

به همین دلیل اگر چربی ها مواد مغذی را دریافت کنند، زنده می مانند و مقاومت خود را حفظ می کنند، در غیر این صورت از بین میروند، در صورتی که چربی ها استحکام خود را حفظ نکنند و حذف شوند، نیاز به یک جلسه دیگر برای تزریق مجدد است تا چربی‌های کاهش یافته ناحیه تزریق جبران شود.

برای این که بعد از تزریق چربی پزشک خود را در روند تغییرات قرار بدهید، باید مدام با او در ارتباط باشید و هر چند وقت یک بار برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

برای این که از نتیجه عمل اطمینان حاصل کنید، باید جلسات پس از عمل را بر اساس زمان معین شده مراجعه کنید تا بررسی ها و معاینه های مورد نیاز صورت بگیرد، همچنین در صورتی که در مورد مراحل بهبودی و تأثیرات آن سؤالی دارید، از پزشک درمانگر بپرسید.

در صورتی که برای ایجاد فرم و ساخت زاویه ی چانه به تزریق چربی نیاز دارید، باید یک جلسه مشاوره برای پرسیدن سؤالات خود با پزشک مورد نظر هماهنگ کنید، تزریق چربی برای ایجاد زاویه ی صورت یک روش دراز مدت است که ماندگاری آن سالیان سال می باشد.

microfat grafting
microfat grafting

تأثیرات تزریق چربی پس از چه مدت زمانی قابل رؤیت هستند؟

پس از عمل تزریق چربی بیماران می توانند در همان جلسه اول تغییرات را مشاهده کنند، ولی برای پی بردن به نتیجه پایانی باید چندین هفته صبر کنند تا تأثیرات آن را متوجه شوند، تغییرات پس از عمل تزریق چربی همیشگی هستند،

ولی نگهداری و پایدار بودن وزن بعد از تزریق و در کل به وجود آوردن یک روش زندگی با کیفیت روی ماندگاری تزریق چربی تاثیر زیادی می گذارد، به مرور زمان توزیع چربی با بالا رفتن سن دچار تحولاتی می شود، تزریق چربی به بخش ها و نواحی مختلف صورت یک متد دراز مدت و تأثیرگذار است که باعث زیباسازی و بخشیدن فرم مناسب به صورت می شود،

علائم پیری در صورت

در صورتی که از چهره خود خسته شده اید و علائم پیری را در آن مشاهده می کنید، می توانید با استفاده از تزریق چربی صورت خود را زاویه دار کنید و قسمت‌های تورفته صورت را حجیم نمایید این روش بسیار طبیعی است و غیر نرمال به نظر نمی رسد.

بعضی از مناطق بدن انسان دارای چربی های اضافی است که از بین بردن آنها بسیار دشوار می باشد، در این صورت می توانید از روش تزریق چربی استفاده کنید تا چربی اضافی این نواحی بدن گرفته شود و به جاهای دیگر بدنتان که دچار نواقصی هستند، اضافه و فرم بدن مناسب شود.

به مرور زمان و با افزایش سن بعضی از قسمت های بدن دچار چین و چروک می شوند، یکی از این قسمت ها چانه است که در برخی از افراد به صورت غیر متناسب دیده می شود، طوری که در بعضی افراد قسمتی از آن به سمت جلو یا عقب رفته است، در این صورت می توان با کمک تزریق چربی نواقص را برطرف نمود تا با دیگر قسمت های صورت هم خوانی ایجاد شود.

تأثیرات تزریق چربی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا اگر ماندگاری آن کوتاه ‌مدت باشد، پس از مدت زمانی فرد باید چربی را تمدید کند.

علائم پیری در صورت
علائم پیری در صورت

در رابطه با تزریق چربی به چانه چه اطلاعاتی دارید؟

گفته شد، یکی از عواملی که باعث ایجاد چین و چروک و نواقص در صورت می شود، بالا رفتن سن است، ولی در قسمت چانه بعضی ها به صورت مادرزادی دچار مشکل شده اند، در برخی از قسمت های اطراف لب ناهماهنگی زیادی دیده می شود، بنابراین با کمک تزریق چربی می‌توان این مشکلات را برطرف نمود و هماهنگی را در صورت به وجود آورد، این روش کاربردهای بسیار زیادی دارد و با کمک آن می‌توان به یک صورت جوان و زیبا رسید.

لازم به ذکر است که ماندگاری تزریق چربی در تمامی افراد یکسان نیست و با توجه به مشکل و وضعیت بیمار دوام آن متفاوت است.

همان طور که گفته شد، عوامل زیادی بر ماندگاری تزریق چربی تأثیر دارند، یکی از آنها فعالیت ها و انجام تمرینات ورزشی است، در صورتی که ورزشکار هستید و در طول روز تمرین های ورزشی زیادی را انجام می دهید، ممکن است، ماندگاری تزریق چربی در شما نسبت به دیگر افراد کمتر باشد، زیرا با تمرین‌ های ورزشی فرد عرق می کند و عرق باعث چربی سوزی خواهد شد.

یکی دیگر از عوامل مؤثر در ماندگاری تزریق چربی سن است، همانطور که افزایش سن باعث ایجاد نواقصی در صورت می شود، پس از تزریق چربی بالا رفتن سن ممکن است، روی ماندگاری آن تأثیر بگذارد ولی تزریق چربی در چانه تحت تأثیر این عوامل نمی باشد، زیرا چانه جایی است که کمتر دچار چربی سوزی می شود.

مسائل ارث بری و شرایط محیطی دیگر عوامل مؤثر بر ماندگاری تزریق چربی می باشند.

در کل می‌توان گفت تزریق چربی نسبت به روش های دیگر ماندگاری بسیار زیادی دارد و با کمک آن می‌توان برآمدگی های اطراف چانه را برطرف نمود.

در رابطه با تزریق چربی به چانه چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با تزریق چربی به چانه چه اطلاعاتی دارید؟

چه موقع بهترین زمان برای تزریق چربی است؟

در واقع هنگامی که صورت شما دچار افتادگی و شل شدگی شده باشد، می‌توانید تزریق چربی را انجام بدهید، در صورتی که قصد دارید، نتایج دائمی بیشتری نسبت به روش های دیگر داشته باشید، می توانید از تزریق چربی استفاده کنید، چین و چروک ها یا جای زخم هایی که در چانه به وجود آمده است،

همچنین تورفتگی های این قسمت را می توانید با کمک این تکنیک از بین ببرید، رفع نواقص چانه با استفاده از این روش بسیار مؤثر است، اگر می خواهید چانه خود را به صورت طبیعی زاویه دار کنید، روش تزریق چربی یک انتخاب مهم و ایده آل است.

چه موقع بهترین زمان برای تزریق چربی است؟
چه موقع بهترین زمان برای تزریق چربی است؟

آیا میدانید تزریق چربی دارای چه مزایا و فوایدی است؟

در واقع تزریق چربی دارای مزایا و فواید بیشماری است:

یکی از مزایای بسیار مهم این روش پیوند چربی از بدن خود بیمار است، طوری که چربی از قسمت‌ های مشخصی از بدن برداشته می شود و به عنوان حجیم نمودن قسمت های مورد نیاز بدن مورد استفاده قرار می گیرد، این گونه بیمار نسبت به انجام عمل هیچ گونه حساسیت و آلرژی ندارد.

به کارگیری این روش ماندگاری بالایی دارد و هیچ گونه خطر و عوارضی بیمار را تهدید نمی کند.

برای انجام تزریق چربی و رسیدن به صورتی جوان و زیبا نیاز به برش و بخیه ندارد.

آیا میدانید تزریق چربی دارای چه مزایا و فوایدی است؟
آیا میدانید تزریق چربی دارای چه مزایا و فوایدی است؟

تزریق چربی به چانه چگونه صورت می گیرد و دارای چه مراحلی است؟

در مرحله اول چربی از یکی از اجزای بدن که چربی اضافی در آن تجمع شده است، گرفته می شود، سپس آن را پالایش می‌کنند و پس از پاکسازی با کمک سوزن های باریک و کوچک آن را به قسمت تحت درمان اضافه می کنند، امکان دارد، برای به دست آوردن تأثیرات مثبت از این تکنیک چندین دفعه این روند انجام شود، با مراحل تزریق چربی بیشتر آشنا شوید:

پزشک متخصص با به کارگیری دانشی که دارد، یکی از قسمت های مورد نظر را برای برداشتن چربی انتخاب می کند و سپس مواد بی حسی را مورد استفاده قرار می دهد تا بیمار هیچ گونه دردی را احساس نکند و بعد با استفاده از یک برش کوچک که از طریق آن چربی ها خارج می‌شوند، روی ناحیه مورد نظر ایجاد می کند، با کمک این برش یک مکنده به داخل بدن نفوذ می کند و چربی های اضافی را می کشد،

بازسازی و حذف مواد اضافی

پس از بیرون آوردن چربی های اضافی نوبت به بازسازی و حذف مواد اضافی آن می رسد، طوری که چربی را خالص می کند، چربی با استفاده از سرنگ برای تزریق آماده می شود، برای حذف مواد اضافی همراه با چربی ممکن است، از سانتریفیوژ و از بین بردن مواد اضافی به کار رود.

جراح پس از خالص سازی سلول های چربی ناحیه تحت درمان را برای تزریق آماده می کند، به وسیله یک سوزن و استوانه آن را به ناحیه تحت درمان وارد می کند، این استوانه تعداد دفعات زیادی در قسمت پیوند وارد و خارج می شود، در هر بار که سوزن بیرون کشیده می شود،

میزان مشخصی از چربی های معمولی در قسمت مورد نظر قرار می گیرند، این روند به تعداد دفعاتی که نواقص را برطرف کند انجام می شود، پس از پیوند اغلب پزشکان برای این که از این عمل تاثیرات مثبتی را به دست آورند، ناحیه تحت درمان را مالش می دهند، برخی دیگر از جراحان از یک باند برای پوشش ناحیه پیوند استفاده می کنند، به طور کلی نیت پزشکان به دست آوردن نتیجه مؤثر از این تکنیک است.

قبل از تزریق چربی باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهیم؟

در واقع بیماران قبل از این که چربی را تزریق کنند، باید اقداماتی را به منظور آماده سازی برای تزریق انجام بدهند از جمله آنها به شرح زیر می باشد:

  • تمامی بیماران قبل از تزریق چربی باید به میزان لازم آب میل کنند، زیرا این عامل باعث به دست آوردن تأثیر مثبت پس از عمل تزریق چربی می شود.
  • اگر قصد تزریق چربی دارید، باید یک ماه قبل از جراحی از کشیدن سیگار و سایر دخانیات خودداری کنید، زیرا این عوامل باعث طولانی شدن روند درمان می‌شوند و بر نتیجه عمل تأثیر می‌گذارند.
  • از استفاده دارو هایی که باعث رقیق شدن خون می شود، خودداری کنید، در صورتی که آسپرین و دارو های ضد درد استفاده می نمایید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
  • روز عمل جراحی یکی از بستگان و نزدیکان را همراه با خود به مرکز درمانی ببرید تا در انجام کارها به شما کمک کند.
  • یک ماه قبل از عمل به هیچ عنوان مشروبات الکلی میل نکنید.
قبل از تزریق چربی باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهیم؟
قبل از تزریق چربی باید چه مواردی را مورد توجه قرار بدهیم؟

مدت زمان انجام تزریق چربی به چانه چقدر طول می کشد؟

تزریق چربی در مراکز درمانی مانند: درمانگاه، کلینیک و بیمارستان ها صورت می گیرد، همچنین مدت زمان به کارگیری این روش بستگی به عوامل گوناگونی دارد که یکی از آنها نوع مشکل بیمار است،

در صورتی که بیمار نیاز به تزریق چربی زیادی داشته باشد، مدت زمان این عمل افزایش پیدا می کند، به عنوان مثال حجیم سازی سینه و باسن مدت زمان بیشتری وقت می گیرد،

زیرا در این قسمت ها به چربی زیادی نیاز است، در طی عمل ممکن است، به بیمار چندین بار بی حس کننده موضعی تزریق شود، در بعضی از بیماران که به دلایل گوناگونی و با توجه به شرایط آنها از بیهوشی استفاده می شود، در انجام عمل برای اطمینان از ضربان قلب بیمار و کنترل فشارخون آن از یک نمایشگر استفاده می شود.

قبل از انجام عمل با بیمار یک جلسه ی مشاوره برای نحوه انجام عمل گذاشته می شود که در آن پزشک متخصص بر اساس یک برنامه‌ای که به بیمار داده است، روند عمل را طی می کند هنگامی که تزریق انجام می شود، امکان دارد، چندین تکنیک درمانی را به کار برد یا جراح شیوه خود را برای دستیابی به تأثیرات مثبت عوض کند، در این صورت باید به جراح اعتماد کنید و با او همکاری لازم را انجام بدهید.

مدت زمان انجام تزریق چربی به چانه چقدر طول می کشد؟
مدت زمان انجام تزریق چربی به چانه چقدر طول می کشد؟

بعد از انجام تزریق چربی به چانه باید چه مراقبت هایی را انجام بدهیم؟

پس از انجام این عمل باید مراقبت هایی را انجام بدهید که در این صورت از یک محافظ برای نگهداری از آن استفاده می شود تا پوست روی یکدیگر انباشته نشود.

بعد از انجام تزریق چربی به چانه باید چه مراقبت هایی را انجام بدهیم؟
بعد از انجام تزریق چربی به چانه باید چه مراقبت هایی را انجام بدهیم؟

بعد از انجام تزریق چربی پزشک درمانگر به شما می گوید که باید چه مراقبت هایی را انجام بدهید تا هر چه سریعتر به بهبودی کامل برسید، اغلب پزشکان موارد زیر را گوش زد می کنند:

بعد از انجام تزریق باید هفت روز در منزل استراحت کنید تا به نتیجه دلخواه برسید، پس از این ۷ روز می توانید طبق فعالیت کار خود به سرکار بازگردید،

در صورتی که نیاز به انجام کارهای سنگین است، باید مدتی بیشتر استراحت کنید، ولی در این تزریق به دلیل این که از چربی بسیار کمی استفاده شده است، بیمار هر چه سریعتر بهبودی خود را به دست می‌آورد و نیاز به دوره ریکاوری بیشتر ندارد.

بعد از هفت روز بیمار می تواند فعالیت های خود را انجام بدهد.

در هفته سوم بیماران می توانند از مواد آرایشی با کیفیت استفاده کنند.

به دلیل این که تزریق چربی به صورت نیمه تهاجمی انجام می شود، امکان دارد، در ناحیه استخراج چربی به میزان بسیار کمی کبودی به وجود آید، در این صورت بعد از هفت روز بیمار هیچ اثری از آن را مشاهده نمی کند.

بعد از تزریق چربی بیمار باید به مدت سه هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند و از جاهایی که گرمای زیادی وجود دارد، پرهیز کند.

بیمار نمی تواند به مدت زمان زیادی در حمام باشد.

بعد از تزریق چربی به چانه برای این که التهاب به وجود نیاید، موقع خوابیدن در زاویه ۴۵ درجه قرار بگیرید.

در هفته اول و دوم از قرار گرفتن در وان خودداری کنید.

در صورتی که به میزان بسیار کمی قرمزی وجود دارد، می توانید از یک کمپرس یخ استفاده کنید.

استفاده از کمپرس یخ به گونه‌ای است که سه روز در ناحیه برداشت چربی و تزریق چربی از کمپرس سرد استفاده شود و بعد برای این که کبودی و ورم برطرف شود، یک کمپرس گرم به کار رود.

پیاده روی های کوتاه را شروع کنید تا در قسمت پاها خون انباشته نشود و خون در تمام بدن جریان پیدا کند.

اگر ورزشکار هستید و به انجام تمرین های ورزشی عادت دارید، پس از چند روز می توانید از تمرین های که نیاز به فشار زیادی ندارند، شروع کنید.

به دلیل این که در محل استخراج چربی و تزریق آن هیچ گونه بخیه ای ایجاد نمی شود، نیازی به پانسمان و برداشت بخیه ها ندارید، بعد از یک روز می توانید از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید، ولی باید محصولات آرایشی با کیفیت را مورد استفاده قرار بدهید.

در دوران نقاهت سعی کنید، بیشتر از مواد غذایی حاوی ویتامین ث استفاده کنید تا هر چه سریعتر بهبودی خود را به دست آورید.

تا ۷ روز اول بعد از جراحی از مصرف نمک خودداری کنید.

در صورتی که پزشک مورد نظر دارویی را برای شما تجویز کرده است، باید آن را به موقع و سر وقت مصرف کنید.

به مدت حداقل یک ماه از انجام عمل هایی که به منظور فرم سازی و زاویه سازی است، خودداری کنید.

هزینه تزریق چربی به چانه بستگی به چه عواملی دارد؟

در واقع نمی‌توان قیمت مشخصی برای تزریق چربی به چانه اعلام نمود، زیرا این عمل بستگی به فاکتور های گوناگونی دارد، از جمله آنها به صورت زیر درج شده اند:

یکی از عوامل مؤثر بر هزینه تزریق چربی بستگی به مدت زمان انجام عمل دارد، در واقع تزریق چربی به باسن و سینه به دلیل این که به زمان بیشتری نیاز دارد و پزشک باید وقت بیشتری نسبت به تزریق چانه برای این عمل صرف کند هزینه آن افزایش می‌یابد.

امیدواریم تا اینجا از مطالعه مقاله ماندگاری تزریق چربی به چانه اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

تجربه و مهارت پزشک

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر هزینه تزریق چربی بستگی به تجربه و مهارت پزشک دارد، این عامل برای به دست آوردن نتیجه دلخواه تأثیر گذار می باشد.

در صورتی که پزشک تجربه و تبحر زیادی در کار خود داشته باشد، باعث افزایش هزینه تزریق چربی به چانه خواهد شد.

در حقیقت کسانی که قصد تزریق چربی دارند، باید به قیمت آن اهمیت زیادی ندهند و ملاک خود را قیمت ارزان تزریق چربی قرار ندهند، زیرا ممکن است، از یک پزشک بی سابقه کمک بگیرند و این عامل باعث عدم موفقیت در جراحی می شود.

در صورتی که قسمتی از صورت تان حالت افتاده یا شل شده دارد و این که قصد ترمیم یا تقارن سازی چانه خود را دارید، باید از چند هفته قبل به پزشک مراجعه کنید.

اگر می خواهید از تزریق چربی استفاده کنید، باید بدانید که فرد مناسبی برای انجام این عمل هستید، یا نه، در واقع برخی از افراد کاندید مناسب برای تزریق چربی نیستند از جمله آن ها به شرح زیر است:

کسانی که قصد تزریق چربی دارند، باید هیچ گونه مشکل روانی نداشته باشند.

دوران حاملگی و شیردهی

افرادی که در دوران حاملگی و شیردهی هستند، می توانند تزریق چربی را انجام بدهند، ولی به دلیل این که هنگام تزریق چربی نیاز به یک دوره استراحت است، ممکن است، در دوران بارداری مشکلاتی را ایجاد کند و وزن فرد بالا رود، در این صورت می‌توان تزریق چربی را به پایان این دوره به تأخیر انداخت.

افرادی که تمایل به تزریق چربی دارند، باید از لحاظ جسمانی سالم باشند.

کسانی که داروی خاصی را مصرف می‌کنند، در صورت انجام تزریق چربی باید پزشک متخصص را مطلع کنند.

کسانی که تزریق چربی را انجام داده اند، پس از آن می توانند باردار شوند و هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد.

اگر حالت دندانها وضعیت مناسبی داشته باشد و تنها چانه به طرف عقب کشیده شده باشد، با استفاده از تزریق چربی می توان مشکل را برطرف نمود.

یک شب قبل از انجام عمل باید از غذای سبکی استفاده کنید.

اگر استرس خیلی زیادی دارید، طبق تجویز پزشک می توانید یک قرص مسکن استفاده نمایید.

موقع انجام عمل آرایش صورت را پاک کنید.

تزریق چربی برای هر جنسیت و هر سن و سالی مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین در این مورد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد، لذا در صورتی که قصد فرم سازی چانه خود را دارید، باید ریش و سبیل خود را آراسته کنید.

تا سه روز از مسواک استفاده نکنید

تا سه روز از مسواک استفاده نکنید، ولی می‌توانید دهان شویه مورد استفاده قرار بدهید.

برخی از افراد که صورت لاغری دارند، می توانند با استفاده از تزریق چربی قسمت هایی از صورت را حجیم کنند، چانه تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی صورت دارد، در برخی از افراد چانه آنها به طرف عقب کشیده شده است و این موضوع باعث کاهش زیبایی آن ها و کاهش اعتماد به نفس می شود،

در این صورت می توان چانه را با کمک چربی یکی از قسمت های بدن به طرف جلو منتقل نمود، با انجام این کار صورت بیمار معمولی و طبیعی به نظر می‌رسد و اعتماد به نفس آن بالا می رود.

معمولاً پزشکان جایی را برای برداشت چربی انتخاب می‌کنند که با هیچ روشی چربی اضافی آن قسمت از بین نمی رود، ولی به طور کلی از ران و باسن برای این شیوه استفاده می شود، در حالی که پهلوها و شکم دارای چربی های اضافی زیادی هستند.

بسیاری از بیماران با انجام این روش انتظار دارند که در مدت زمان کوتاهی بهبودی خود را به دست آورند و ماندگاری طولانی مدتی از این روش کسب نمایند، اگر تزریق چربی توسط یک پزشک با تجربه و با مهارت انجام شود، این انتظارات بیماران برآورده می شود.

در پایان از تمامی کسانی که مقاله ماندگاری تزریق چربی به چانه را مطالعه نمودند متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله ماندگاری تزریق چربی به چانه بهره کافی را برده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سالها سابقه کار ( از سال ۸۶) در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت , کاشت نخ

سالها سابقه کار (از سال ۹۴) در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با زر کلینیک:

آدرس: تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس: 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید