میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لیفت بانخ چقدر دوام دارد
لیفت بانخ چقدر دوام دارد

لیست موضوعات

لیفت بانخ چقدر دوام دارد

امروز با شما عزیزانیم که بدانیم لیفت بانخ چقدر دوام دارد در ادامه بیشتر به آن می پردازیم. عمل لیفت با نخ به جراحی نیازی ندارد و برای افرادی که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند مناسب است. که از چین و چروک های صورت می کاهد و باعث می شود پوست جوان و شاداب به نظر برسد.

ممکن است در این باره سوالاتی به ذهن شما خطور کند پاسخگوی آنها خواهیم بود:

چرا عمل لیفت با نخ پیشنهاد می شود؟

آیا ضخامت و نوع نخ متفاوت است؟

چه کسانی می توانند عمل لیفت با نخ را انجام دهند؟

عمل لیفت با نخ چگونه انجام می شود؟

چه قسمت هایی از بدن را می توان با استفاده از لیفت با نخ درمان کرد؟

اگر مایلید بدانید لیفت بانخ چقدر دوام دارد ؟ این مقاله را دنبال کنید

چرا عمل لیفت با نخ پیشنهاد می شود؟

اولین مزیت آن این است که اثر آن تا حدود 6 ماه ماندگار است مزیت بعدی آن این است که فرد با عمل جراحی درمان نمی شود، این شرایط مناسب کسانی است که نمی خواهند زیر تیغ جراحی بروند. تاثیر آن در صورت بر روی چین و چروک هاست که باعث کاهش آنها ودرنتیجه شادابی و جوان سازی پوست است.

به صورتی که بلافاصله بعد از لیفت چروک های ریز پوست درمان شده اند، و عوارضی هم ندارد که می تواند بهترین جایگزین برای بوتاکس باشد. در لیفت با نخ ماهیچه های صورت فلج نمی شوند وپوست بدون برش و بدون گره بخیه خواهد بود، ایمنی بالایی دارد و تنها به 30 دقیقه بی حسی نیاز است، بعد از درمان ورم، کبودی یا اسکار وجود ندارد، مدت زمانی که برای بهبودی نیاز است کوتاه است.

چرا عمل لیفت با نخ پیشنهاد می شود؟
چرا عمل لیفت با نخ پیشنهاد می شود؟

آیا ضخامت و نوع نخ متفاوت است؟

بله، ضخامت و همچنین طول نخ به قسمتی که قرار است درمان شود متفاوت است که شامل دو دسته است:

 1. نخ های صاف یا معلق:

این مدل از نخ ها باید به قسمتی از بدن که ثابت است وصل شوند مانند جمجه

 1. نخ های دندانه دار(گره):

برخلاف نوع اول این نوع از نخ به متصل شدن یا بخیه شدن برای بالا نگه داشتن پوست نیازی ندارد، به صورتی که از یکدیگر محافظ کرده و گره هایی که روی نخ وجود دارد به پوست متصل خواهند شد.

نخ های دندانه دار(گره):
نخ های دندانه دار(گره):

اگر مایلید بدانید لیفت بانخ چقدر دوام دارد ؟ این مقاله را دنبال کنید

چه کسانی می توانند عمل لیفت با نخ را انجام دهند؟

جوان بودن و جوان ماندن امری بدیهی است و تمامی افراد چه مرد و چه زن دوست دارند همیشه جوان بمانند و به عمل های زیبایی روی نیاورند، و جایگزینی که هزینه ی کمتری نیز داشته باشد برای آن پیدا کنند، که بهترین گزینه لیفت با نخ است، اما لازم است بدانید که این عمل برای افرادی که اشک ریزی کمتری دارند مناسب تر است.

چه کسانی می توانند عمل لیفت با نخ را انجام دهند؟
چه کسانی می توانند عمل لیفت با نخ را انجام دهند؟

اگر مایلید بدانید لیفت بانخ چقدر دوام دارد ؟ این مقاله را دنبال کنید

عمل لیفت با نخ چگونه انجام می شود؟

نخ با استفاده از سوزنی که کاملا ضدعفونی شده است در محل های مورد نظر برای درمان جای گذاری می شود. کار این نخ ها تحریک ساخت و ساز کلاژن تازه و الاستین است، کلاژن و الاستین نوعی از پروتئین ها هستند که کار بازسازی و خاصیت ارتجاعی بودن پوست را به عهده دارند.

طول عمر این نخ ها بین 6 تا 8 ماه برای هر فرد متغییر است و پس این مدت جذب می شوند، این نخ ها بافت های پوستی را تا حدودی سفت و محکم می کنند که این امر سبب کاهش چین وچروک ها، کاهش روزنه های پوستی و همچنین بهبودی رنگدانه های پوستی می شود.

عمل لیفت با نخ چگونه انجام می شود؟
عمل لیفت با نخ چگونه انجام می شود؟

چه قسمت هایی از بدن را می توان با استفاده از لیفت با نخ درمان کرد؟

 • خطوط پیشانی چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی
 • بافت های ضعیف ابروها
 • پلک پایین
 • گونه ها
 • خطوط لبخند
 • خطوط گوشه های دهان
 • شیارهای روی پوست یا چین و چروک(گردن،گونه)
 • فک و غبغب
 • خط سینه
 • و…
چه قسمت هایی از بدن را می توان با استفاده از لیفت با نخ درمان کرد؟
چه قسمت هایی از بدن را می توان با استفاده از لیفت با نخ درمان کرد؟

اگر مایلید بدانید لیفت بانخ چقدر دوام دارد ؟ این مقاله را دنبال کنید

موارد استفاده از لیفت با نخ در کجاست ؟

لیفت با نخ یکی از  روش های درمانی است که امروزه به صورت گسترده در جامعه رواج یافته است . مراجعه کنندگان این شیوه درمانی از هر دو دسته خانم ها و آقایان است که در بخش های مختلف صورتشان دچار افتادگی باشند . به طور کلی این شیوه درمانی برای برگرداندن زیبایی بخش هایی از صورت به کار می رود که شامل موراد ذیل می باشد :

 • افتادگی ابروها
 • ابرو های نا متقارن
 • افتادگی گونه
 • افتادگی بافت نرم قسمت میانی و تحتانی صورت
 • افتادگی پوست گردن

هزینه لیفت با نخ چقدر است ؟

انجام لیفت با نخ برای زیبایی و برگرداندن حالت طبیعی صورت هزینه جداگانه ای دارد که مقدار آن به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد . به عنوان مثال چنانچه در انجام لیفت برای یک قسمت از صورت از نخ استفاده شود ، تعداد و نوع نخ به کار رفته دارای قیمتی متفاوت است .

همان طور می دانید چنانچه نخ بیشتری  و با کیفیت تری استفاده شود ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود اما به دلیل هزینه بالای آن ، متقاضیان ترجیح می دهند موارد معمولی را انتخاب نمایند تا بعد از مدت ماندگاری دوباره برای ترمیم مجدد مراجعه نمایند .

علاوه بر عامل ذکر شده نوع تخصص دکتر زیبایی و میزان امکانات مرکز درمانی نیز بر میزان قیمت و هزینه درمان زیبایی تأثیر خواهد گذاشت . همچنین میزان به کار بردن نخ در صورت می تواند عامل سوم برای تعیین هزینه لیفت با نخ باشد .

به عنوان مثال افرادی که سن بیشتری دارند ، میزان استفاده از نخ در عمق درمانی آن با فردی که اولین افتادگی را در صورت دارد و نخ در عمق کمتر قرار داده می شود ، دو هزینه درمانی مختلف را باید پرداخت نمایند. از این رو مجموع عوامل یاد شده به صورت جمعی می تواند میزان هزینه درمان لیفت با نخ را تعیین نماید .

اگر مایلید بدانید لیفت بانخ چقدر دوام دارد ؟ این مقاله را دنبال کنید

چرا افراد به طور معمول ، لیفت با نخ را برای درمان زیبایی صورت استفاده می کنند ؟

همواره عوامل مختلفی برای درمان زیبایی وجود داشته است ، اما امروزه بیشتر افراد سعی دارند تا از شیوه های درمانی کم تهاجم و حتی پایدار استفاده نمایند . یکی از این روش ها روش لیفت با نخ است که در میان متقاضیان آن با رضایت کامل انجام شده است .

روش لیفت با نخ خود روشی است که در زیبا سازی و ترمیم افتادگی های صورت بسیار مؤثر است . این روش درمانی نسبت به سایر روش های جراحی زیبایی و حتی نوع جراحی معمولی زیبایی نیز مورد پسند واقع شده است و مخاطبان بیشتری را به سمت خود جلب کرده است .

روش لیفت با نخ چگونه انجام می شود ؟

روش لیفت با نخ یکی از روش های بسیار کاربردی و پر مخاطب است که شیوه درمانی آن به صورت کم تهاجمی می باشد . ویژگی منحصر به فرد این روش پایداری آن است .

روش لیفت با نخ یک روش درمانی است که از نخ برای بالا بردن پوست صورت استفاده می کند و به این شیوه زیبایی قبلی را به صورت بر می گرداند. این درمان برای زمانی که در صورت افتادگی دیده می شود بسیار موٍثر است .

کار لیفت با نخ باید توسط پزشک جراح متخصص زیبایی صورت انجام شود تا بتواند سوزن های نازک برش را به خوبی در محل مورد نظر جاسازی نماید. این روش باید با ظرافت و دقت بالایی انجام شود پس وجود متخصص مجرب یک نیاز اصلی این روش درمانی به شمار می آید . جراح مجرب سوزن را در طول خطوط مو با برش های کوچک قرار می دهد و از نخ لیفت را زیر پوست جاسازی می کند

نکته بسیار مهم در روش لیفت با نخ مکان قرار گیری نخ در صورت است و از فردی به فرد دیگر متفاوت است . تفاوت این روش به دلیل تفاوت در بافت صورت ، حالت صورت ، ظاهر افتادگی صورت ، میزان سن فرد مراجعه کننده و عوامل مشابه آن ، بستگی دارد .

روش درمانی لیفت با نخ چقدر دوام دارد ؟

شیوه درمانی لیفت با نخ برای ماندگاری به عوامل مختلفی وابسته است . به عنوان مثال نوع نخ لیفت و تعداد آن می تواند بر میزان زمان ماندگاری لیفت با نخ اضافه شود .

نکته بسیار مهم در این روش آن است که بعد از استفاده از لیفت با نخ ، با گذشت زمان نه چندان دور ، به طور طبیعی بدن نسبت به آن واکنش نشان می دهد و در اطراف دندانه های نخ شروع به تولید کلاژن می کند .

تولید کلاژن نوید خوبی است که پوست شروع به ترمیم و جوان سازی خواهد کرد . پس از تولید کلاژن جوان سازی و زیبا سازی صورت با بالا رفتن پوست صورت دیده می شود .

در حقیقت می توان گفت ماندگاری روش درمانی لیفت با نخ از سایر روش های درمان زیبایی پایدار تر و پر مخاطب تر است .

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که مدت ماندگاری روش درمانی لیفت با نخ می تواند بین 2 سال تا 5 سال متغیر باشد و به میزان عمق و نخ به کار رفته نیز وابسته است .

گاهی اوقات هم دیده شده که ماندگاری روش لیفت با نخ بیش از 5 سال هم گزارش شده است .

تولید کلاژن نوید خوبی است که پوست شروع به ترمیم و جوان سازی خواهد کرد . پس از تولید کلاژن جوان سازی و زیبا سازی صورت با بالا رفتن پوست صورت دیده می شود . در حقیقت می توان گفت ماندگاری روش درمانی لیفت با نخ از سایر روش های درمان زیبایی پایدار تر و پر مخاطب تر است .

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که مدت ماندگاری روش درمانی لیفت با نخ می تواند بین 2 سال تا 5 سال متغیر باشد و به میزان عمق و نخ به کار رفته نیز وابسته است . گاهی اوقات هم دیده شده که ماندگاری روش لیفت با نخ بیش از 5 سال هم گزارش شده است .

ویژگی منحصر به فرد روش لیفت با نخ کدام است ؟

ماندگاری این روش ویژگی خاصی بود که در پاراگراف قبلی به آن اشاره شد ، اما یک ویژگی منحصر به فردی نیز در این روش وجود دارد که آن را از سایر روش های درمانی متمایز می کند . روش برگشت پذیری ویژگی بسیار مهمی است که لیفت با نخ دارد .

در روش باز گشت پذیری ، فرد متقاضی اگر از انجام لیفت در صورت خود منصرف شود می تواند آن را دوباره ه حالت قبل از لیفت با نخ برگرداند . به عبارت دیگر بیرون کشیدن نخ بعد از لیفت امکان پذیر است . پس می توان نتیجه گرفت این روش درمانی تمامی جوانب احتمالی را نیز پوشش داده است .

البته لازم به ذکر است که تمامی متقاضیانی که روش لیفت با نخ را برای زیبایی خود انتخاب کرده اند هنوز درخواستی برای برگشت لیفت با نخ نداده اند و یا حداقل گزارشی در این خصوص بیان نشده است .

آیا روش لیفت با نخ ، می تواند یک روش درمانی دائم برای زیبایی باشد؟

همان طور که در پاراگراف های قبلی در خصوص زمان ماندگاری لیفت با نخ مطالبی بیان شد می توان نکاتی را از آن ها استنتاج نمود که پاسخ مناسب سئوال این بخش به درستی بیان شود .

به طور کلی افرادی که با مشاهده اولین افتادگی در قسمت های مختلفی از صورت روش لیفت با نخ را انتخاب می کنند انجام یکبار لیفت با نخ می تواند برای سال های زیادی مشکل پیش آمده را حل کند .

اما اگر فرد دارای سن بیشتری باشد به طور یقین برای کشش پوست وی به درمان لیفت با نخ نیاز چندگانه خواهد داشت . منظور از این عبارت ترمیم آن بعد از مدت زمانی که دوباره حالت اولیه دیده شود .

البته عواملی مثل گذشت زمان و افزایش سن برای فرد مسن نیز می تواند خود عاملی باشد که روش لیفت نخ را به ترمیم مجدد خواهد کشاند . این افراد باید در زمان های بیشتری عمل لیفت با نخ را برای زیبایی صورت خود استفاده نمایند .

آیا روش لیفت با نخ می تواند دارای عوارض یا معایبی هم باشد ؟

ویژگی کم تهاجی و ماندگاری روش لیفت با نخ بیش از معایب آن است . اما بهتر است شما را با معایب یا عوارضی که ممکن است این روش داشته باشد نیز آشنا نماییم . به طور کلی روش استفاده از نخ برای لیفت خود یک روش درمانی بسیار مؤثر و ایمن جهت زیبایی است که نتایج طبیعی آن نیز با زمان اندکی به خوبی دیده می شود .

به طور کلی روش لیفت با نخ ممکن است دارای عوارض جزئی و مختصری باشد که در فاصله کمی هم به صورت طبیعی درمان می یابد . این عوارض جزئی عبارت است از :

 • تورم
 • پارگی نخ
 • نامنظمی پوست
 • عدم تقارن
 • فرو رفتگی
 • عفونت

عوامل ششگانه فوق ممکن است با احساس فشار و کشیدگی در ناحیه لیفت هم همراه باشد .

این روش درمانی باید با ظرافت و دقت بسیار بالایی انجام شود . زیرا برش های نازک ایجاد شده از طریق سوزن های نخ لیفت باید با توجه بالایی در صورت وارد شود . برش های نازک به قدری ریز و کوچک هستند که در خون رسانی صورت هیچ وقفه ای ایجاد نمی کنند .

اما همین برش های نازک اگر به خوبی انجام نشود حتی نازک و کوچک بودن برش ها نمی تواند خون را عبور دهد پس عوارضی برای این روش دیده خواهد شد .

عارضه بعدی که می تواند به نخ لیفت ارتباط داشته باشد عارضه پلی پروپیلن نام دارد . وجود این عارضه ممکن است با احساس سردرد یا سوزش زیر پوستی همراه باشد . عارضه بدتر آن است که ممکن است نخ  از زیر پوست خارج شود ، البته این عارضه بسیار نادر است اما پیش بینی آن می تواند آن را به عنوان یک عارضه گزارش دهد .

آیا روش درمانی لیفت با نخ برای زیبایی بینی هم امکان پذیر است ؟

این روش درمانی برای افرادی که بینی چاق و گوشتی دارند بسیار مؤثر است زیرا استفاده از نخ آن هم نخ پلی دیوکسانون ( PDO ) به خوبی زیست محیطی و سازگاری صد در صدی آن توسط بدن جذب می شود .

زمان انجام لیفت با نخ در حدود یک ساعت است و فرد با انجام این لیفت می تواند به فعالیت های روزانه خود ادام دهد . نخ لیفت برای بینی با بدن انسان بسیار سازگار است و می تواند بهبود عمل را با گذشت مدت کوتاهی به خوبی نشان دهد .

انجام روش لیفت با نخ برای بینی با یک بیهوشی یا بی حسی موضعی می تواند آغاز شود . جراح زیبایی نخ های باریک لیفت را در طول بر آمدگی بینی قرار می دهد . این قرار دهی برای ارتفاع دادن و زاویه دار کردن بینی کاربرد دارد .

نخ لیفت به طور دقیق در محل های مناسب در زیر پوست جاسازی می شو تا بر آمدگی بینی از شکل ارتفاع خود خارج شود . بعد از جاسازی نخ تحریک واژن صورت می گیرد و نخ منجر به شکل گیری دلخواه بینی طبق سایز و محل قرار گیری نخ ها می شود .

شکل بینی با روش لیفت می تواند بسیار طبیعی و زیبا به نظر آید . شایان ذکر است که باید این روش درمانی به دفعات تکرار شود . برای انجان تعداد دفعات آن نیز باید با پزشک زیبایی خود مشاوره نمایید . اما آن چه بیش از همه قابل توجه است نتیجه طبیعی بعد از لیفت با نخ است که برای بینی به صورت آشکار نمایان است .

لیفت با نخ برای ابرو چگونه انجام می شود ؟

برای لیفت با نخ در ناحیه ابرو نیاز است تا دندانه های تکی اطراف نخ در بافت پوست وارد شود تا لیفت انجام شود . این مدل نخ به بهبود ساختار پوستی کمک می کند که نتیجه مطلوب هم بعد از لیفت به زودی دیده می شود . وجود نخ در ناحیه ابرو می تواند به تولید کلاژن هم منتهی شود . در حقیقت تولید کلاژن است که به جوان سازی پوست کمک می کند .

برای زیبا سازی ابرو ، لیفت با نخ بهترین و مؤثر ترین روش است . از این رو افرادی که از افتادگی ابرو و پیتوز ابرو رنج می برند می توانند روش لیفت با نخ را مورد استفاده قرار دهند . روش لیفت برای ابرو باعث بالا رفتن ابرو و کشیدگی زیبا تر آن می شود . تعداد نخ به کار رفته در لیفت با نخ برای ابرو بین 5 تا 10 نخ خواهد بود . تعداد نخ ها کشیدگی بیشتر ابرو را به همراه دارد .

آیا می توان روش لیفت با نخ را برای شکم به کار برد ؟

همان طور که در قبل اشاره شد روش لیفت با نخ برای صورت بسیار کار آمد است . اما می توان بیان کرد که روش لیفت با نخ برای شکم هم کاربرد دارد . نخ برای شکم برای افتادگی های شکمی مخصوصاً بعد از زایمان مناسب است . این روش یکی از روش های جدید می باشد که در بین مردم به محبوبیت رسیده است .

البته باید در نظر داشت که انجام لیفت با نخ برای شکم می تواند به بهترین شکل ممکن انجام شود اما شاید به دلیل آن که افراد ناحیه شکم را با پوشش لباس مخفی می بینند زیاد تمایلی به انجام لیفت برای شکم ندارند . این خود کاهش نیازی است که افراد برای انجام زیبایی در ناحیه شکمی خواهند دید .

 

شایان ذکر است که لیفت با نخ برای مدت طولانی می تواند ماندگاری داشته باشد . این کار برای محکم کردن ناحیه شکمی می تواند مؤثر باشد . در حقیقت می توان گفت که استفاده از روش لیفت با نخ نسبت به روش های کوچک کردن شکمی بسیار کم تهاجم تر و مطلوب تر است .

مدت زمان انجام لیفت با نخ چقدر است ؟

انجام روش لیفت با نخ برای هر ناحیه از صورت به طور متوسط 45 دقیقه زمان می برد . 45 دقیقه یعنی چیزی کمتر از یک ساعت . همچنین روش لیفت با نخ ممکن است گاهی اوقات با درد خفیف یا کبودی و خونریزی همراه باشد . عوارض بیان شده به طور طبیعی و به زودی بهبود خواهند داشت و نیازی به بستری نخواهد داشت .

مدت بهبودی برای روش لیفت با نخ چه زمانی خواهد بود ؟

روش لیفت با نخ برای همه بیماران به طور متوسط طی 3 الی 7 روز به بهبودی کامل خواهد رسید . گاهی اوقات در صورت بروز عوارش ذکر شده در پاراگراف قبلی می تواند چند روز دیگر را برای بهبودی کامل اضافه نماید . ولی در مجموع بیش از 10 روز نخواهد بود .

 

 

 

با تشکر از شکیبایی شما همراهان همیشگی امیدواریم با توجه به مطالب فوق پاسخ سوالات خود را درباره ی اینکه  لیفت با نخ چقدر دوام دارد را دریافت کرده باشید.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار از سال 86 در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94 :

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس :

09127379893

161 930 22 021

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید