میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لیزر بیکینی
لیزر بیکینی

لیست موضوعات

لیزر بیکینی

ما در طراحی این مقاله قصد داریم شما مخاطبان محترم را با لیزر بیکینی آشنا کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ما را دنبال کنید.

لیزر بیکینی
لیزر بیکینی

در ادامه قرار است به سوالات زیر پاسخ دهیم:

 • لیزر چیست؟
 • قبل از لیزر باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟
 • لیزر بیکینی چیست؟
 • لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟
 • چه نوع افرادی می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟
 • چرا باید جلسه های مختلف جهت از بین بردن موهای زائد توسط لیزر بیکنی انجام شود؟
 • آیا در دوران قاعدگی می توان لیزربیکینی را انجام داد؟
 • قبل ازانجام لیزر بیکینی باید چه آمادگی هایی را داشته باشیم؟
 • بعد از انجام لیزر بیکینی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
 • عوارض لیزر بیکینی
 • در حین انجام لیزر بیکینی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
 • آیا بعد از انجام لیزر بیکینی مجددا نیاز به پاکسازی موهای زائد داریم؟
 • فواید لیزر بیکینی
 • زمانی که در انجام لیزر بیکینی دچار درد می شوید چه باید کرد؟
 • فاصله های جلسات لیزر بیکینی چگونه است؟
 • نتایج بعد از انجام جلسات مختلف لیزر بیکینی
 • هزینه لیزرهای بیکینی چگونه است؟

 

لیزر چیست؟

قبل از پاسخ به این سوال خوب است که بدانید در بخش های مختلف بدن موهای زائد زیادی به چشم می خورد که افراد برای از بین بردن آن ها همه جوره سعی دارند که بتوانند پوست خود را بدون مو جلوه دهند.

به همین منظور از گذشته تا به الان روش های مختلفی روی کار آمده است یکی از این روش ها را می توانیم به لیزر کردن موهای زائد اشاره کنیم، لیزر جزء جدیدترین روش های برای از بین بردن موهای زائد شناخته شده است. لیزرها به وسیله ی دستگاه های مختلف و براثر نورهای مختلفی که سوی دستگاه به بدن تابیده می شود انجام می گردد.

 

لیزر چگونه می تواند موهای زائد را از بین ببرد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت لیزرها بر اساس تابش نور بر روی قسمتی که قرار است موهایش از بین برود توسط دستگاه قرار می گیرد

این رنگ ها به دلیل داشتن رنگ دانه های مختلف می تواند با سرعت عمل بالاتری به سلول های مربوط به موهای زائد نفوذ کند و درنهایت آن ها را از بین ببرد. نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که لیزر کردن برای تمامی افراد با داشتن موهای مختلف از جنس های متفاوت می توان پیشنهاد کرد

اما لازم بذکر است گفته شود معمولا کسانی به این روش روی می آورند که از موهای ضخیم تر و مشکی تری برخوردار هستند، چرا که این نوع از موها به راحتی می توانند نور لیزر را به خود جذب کنند و از بین بروند.

قابل  ذکر است گفته شود لیزر برای بخش های مختلفی از بدن که با موهای زائد روبرو هستند توصیه می شود و این نکته را در نظر داشته باشید که در قسمت های از ناحیه صورت مانند اطراف ابرو و چشم باید از لیزر کردن کاملا بدور باشند چرا که این بخش های ازبدن حساس تر نسبت به سایر بخش های دیگر است.

 

قبل از لیزر باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

افرادی که مایل هستند لیزر را انجام دهند باید قبل از انجام جلسات لیزر نکات زیر را به خوبی رعایت کنند و در نظر داشته باشند:

 • اگر شخصی دچار به اختلالات هورمونی است باید حتما به این نکته توجه کند لیزر کردن برای او مناسب نیست چرا که هر چقدر بخواهد موهای زائد خود را از بین ببرد ممکن است به دلیل نامنظم بودن هورمون های بدنش با جواب مثبتی روبرو نشود.
 • اشخاصی که مصرف کننده قرص های مختلفی همچون: کورتون ها، هورمون ها، مینوکسیدیل و دیگر داروهایی که موجب می شود هورمون بدن دچار تغییر شود لیزر کردن برای آن ها بی فایده است، به این دلیل که امکان دارد موهای مختلفی در بدن به وجود آید.
 • افرادی که دچار بیماری های مختلفی هستند پیشنهاد می کنیم تا حد امکان از لیزر کردن بدور باشند چرا که هرچقدر لیزر کنند مجددا موهای زائد در بخش لیزر شده ظاهر می شود. این بیماری های شامل: پسوریازیس، لیکن پلان، ویتلیگو، تبخال مکرر، مبتلا به بیماری عفونت، لوپوس و…
 • مصرف کنندگان ترکیبات مختلف جهت از بین بردن جوش هایی که درپوست خود شاهد هستند باید سعی کنند از لیزر کردن بدور باشند.

لیزر بیکینی چیست؟

یکی از لیزرهایی  که امروز بیشتر افراد سعی دارند از آن استفاده کنند تا بتوانند موهای زائد بخشی از بدن خود را از بین ببرند مربوط به لیزر بیکینی می شود. در ناحیه بیکینی همیشه موهای مختلفی وجود دارد که باعث ناراحتی و نارضایتی افراد شده است، اما واقعیتی که همه با آن روبرو هستند این است که در این ناحیه رشد موهای زائد بشدت فعال هستند و گاهی امکان دارد با از بین بردن بخشی از موها بعدا شاهد موهای زائد دیگری باشید.

لیزر بیکینی در بین بانوان به خوبی رواج پیدا کرده است و زنانی که قصد دارند و می خواهند موهای زائد خود را در این ناحیه از بین ببرند به این نوع لیزر روی می آورند. ناگفته نماند روش های دیگری هم برای ازبین بردن موهای زائد وجود دارد مانند:

اپلاسیون.. اما لیزر کردن به سرعت بالایی انجام می شود. و نسبت به سایر دیگر روش ها مدت زمان کمتری را به خود اختصاص می دهند. لیزر بیکینی به دلیل این که نورهای موجود با سرعت عمل بالاتری در ناحیه خواسته شده قرار می گیرد سریع تر موهای زائد را از بین می برد.

نکته مهمی که باید درباره ی لیزر بیکینی در نظر داشته باشید این است که حتما باید به مراکز معتبر و شناخته شده جلسات لیزر را انجام دهید و توسط پزشک متخصص این لیزر انجام شود، همچنین از تجهزات کامل و استاندارد لیزرهم کاملا آگاه باشید.

لیزر بیکینی چگونه انجام می شود؟

در لیزر بیکینی نورهای مختلفی که وجود دارد بر ناحیه خواسته شده تابیده می شود این نورها به دلیل داشتن رنگدانه های مختلف به طور کامل بر روی فولیکول های مو مسلط می شوند و به راحتی آن ها را از بین می برند.

بر روی بدن حفره های کوچکی وجود دارد که موها در آن حفره ها رویش پیدا می کنند، با انجام لیزر نورها دقیقا بر روی این حفره ها قرار می گیرند. انجام لیزر بیکینی با نوع جنس مو بستگی دارد به همین منظور باید بر اساس نوع موهای خود جلسه های مختلفی را پشت سربگذرانید تا با نتیجه مطلوبی مواجه شوید. بعد از گذراندن جلسات مرتبط دیگر نیازی به هیچ گونه وسیله ای جهت از بین بردن موها ندارید چرا که کاملا با پوستی صاف و بودن مشکلی روبرو خواهید شد.

 

چه نوع افرادی می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟

این سوال امکان دارد ذهن خیلی از افراد را به خود جذب کرده باشد که چه نوع افرادی می توانند لیزر بیکینی انجام دهند! در پاسخ به این سوال گفته می شود که ابتدا افراد باید نوع و جنس موی خود را بشناسند و براساس جنس موهای خود لیزر را انجام دهند. لیزر بیکینی هم باید براساس نوع موهای شما افراد انجام شود. اگر فردی هستید که از موهای ضخیم و مشکی برخوردار هستید پیشنهاد می کنیم حتما این نوع لیزر را انجام دهید.

افرادی که از موهای مشکی و تیره ای بهره مند هستند و از این شرایط احساس ناراحتی می کنند می توانند بجای استفاده مکرر از روش های مختلف جهت از بین بردن موها می توانند از لیزر بیکینی استفاده کنند. بطور کلی می توان گفت جای هیچ ناراحتی وجود ندارد

به همین دلیل افرادی که دچار موهای ضخیمی هستند می توانند با پشت سر گذاشتن چندین جلسه مختلف از شر موهای زائد در ناحیه های مختلف مانند بخش شرمگاهی خود بطور کامل خلاص شوند. با توجه به این مطالب باید این موضوع را در نظر داشته باشید که ممکن است تعداد جلسات لیزر بیکینی با توجه به نوع و جنس مو طول بکشد، اما در نهایت با نتیجه رضایت بخشی روبرو خواهید شد.

 

چرا باید جلسه های مختلف جهت از بین بردن موهای زائد توسط لیزر بیکنی انجام شود؟

همان طور که در بخش های قبلی توضیح داده شد موها از جنس های مختلف با نوع های متفاوتی روبرو هستند و افراد براساس داشتن جنس مختلف مو نسبت به سایر افراد باید جلسات بیشتر یا کمتری را بگذرانند تا نتیجه مثبتی را بدست آورند.

اما اکثر افراد متاسفانه به این موضوع کاملا به توجه هستند و فکر می کنند که با از بین رفتن موها دیگر لازم نیست جلسات دیگری را که برای آن ها در نظر گرفته اند را انجام دهند، به همین دلیل بعدا احساس ناراحتی می کنند.

اما تا زمانی که تعداد جلسات شما انجام دهندگان لیزر به اتمام نرسیده است به هیچ عنوان نباید آن را متوقف کنید. در نتیجه این نکته را حتما در ملکه ذهن خود به یاد داشته باشید، با گذراندن تعداد جلسات مشخص شده شما بطور کامل از شر موهای زائد خود خلاص می شوید و نسبت به این موضوع نباید به توجه باشید.

چرا باید جلسه های مختلف جهت از بین بردن موهای زائد توسط لیزر بیکنی انجام شود؟
چرا باید جلسه های مختلف جهت از بین بردن موهای زائد توسط لیزر بیکنی انجام شود؟

آیا در دوران قاعدگی می توان لیزر بیکینی را انجام داد؟

این سوال معمولا برای تمامی افراد پیش می آید، در پاسخ به این سوال گفته می شود، در این دوران نیازی به کنسل کردن جلسه لیزر خود نیستید و جای هیچ نگرانی نیست. در نهایت افرادی که در دوران قاعدگی احساس می کنند که نباید جلسه لیزر خود را انجام دهند کاملا در اشتباه هستند، به این دلیل که تمامی شرایط و عوامل برای این دوران در نظر گرفته شده است.

 

قبل از انجام لیزر بیکینی باید چه آمادگی هایی را داشته باشیم؟

زمانی که می خواهید شروع به انجام لیزر کنید باید در ابتدا قبل از شروع حتما موهای زائد خود را بردارید. و حتما تا حد امکان سعی کنید هیچ موی زائد را روی سطح پوست خود جای نگذارید،این آمادگی کاملا از اهمیت بالایی برخوردار است و باید حتما به آن توجه شود. نکته دیگری که بسیار مهم می باشد و حائز اهمیت است این است که حدود یک ماه قبل لیزر به هیچ عنوان اپلاسیون، وکس و از کندن موها به روش های متفاوت خود داری کنید.

و فقط توسط شیو کردن آن ها را از بین ببرید. افرادی که قصد دارند لیزر بیکینی را انجام دهند باید سعی کنند به پوست خود و ناحیه های مربوط به رشد مو صدمه ای نرسانند تا با نتیجه مطلوبی در حین انجام لیزر مواجه شوند. بطور کلی قبل از انجام لیزر بیکینی باید پوست خود را کاملا آماده کنید، این آماده سازی هم قبل از شروع لیزر توسط پزشک مربوطه به شما انجام دهندگان لیزر منتقل می گردد.

قبل از انجام لیزر بیکینی باید چه آمادگی هایی را داشته باشیم؟
قبل از انجام لیزر بیکینی باید چه آمادگی هایی را داشته باشیم؟

بعد از انجام لیزر بیکینی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

پس از آنکه لیزر بیکینی شما به اتمام رسید باید حتما این موضوع را رعایت کنید که نور خورشید بطور مستقیم به شما تابیده نشود و از آن بطور کامل بدور باشید. در قسمتی که لیزر انجام شده است حتما کرم ضد آفتاب استفاده شود، پس از گذشت جلسه های مربوط به لیزر اگر با موهای زائد روبرو شدید حتما باید آن را شیو کنید و به هیچ عنوان از روش هایی مختلفی مانند اپلاسیون، وکس کردن و … بکار نگیرید.

بعد از انجام لیزر بیکینی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
بعد از انجام لیزر بیکینی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

عوارض لیزر بیکینی

انجام لیزر بیکینی ممکن است با فواید بسیار زیادی برخوردار باشد اما امکان اینکه از عوارض های مختلفی نیز برخوردار باشد بدور نیست. در ادامه عوارض هایی که امکان دارد از طریق این لیزر مشاهده شود را برای شما مخاطبان محترم بازگو خواهیم کرد:

 • سوختگی
 • آسیب به چشم
 • خارش و بی حسی
 • متورم شدن پوست
 • قرمز شدن پوست
 • رنگ پوست به حالت بنفش در می آید
 • تیرگی پوست
 • عفونت( این عوارض بسیار کم دیده می شود)
 • و..
عوارض لیزر بیکینی
عوارض لیزر بیکینی

در حین انجام لیزر بیکنی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

زمانی که قرار است لیزر بیکنی را انجام دهید باید حتما نکات زیر را رعایت کنید تا با مشکل مواجه شوید:

 • عینکی که باید در حین انجام لیزر استفاده شود را حتما بر روی چشمان خود قرار دهید، چرا لیزر بدون عینک باعث صدمه به شبکیه چشم خواهد شد.
 • به مراکز لیزر درمانی مراجعه کنید که اول از همه از دستگاه های استانداردی برخوردار باشند و همچنین دستگاهی به عنوان خنک کننده برای شما مراجعه کنندگان بکار گرفته شود. دلیل استفاده از دستگاه های خنک کننده این است که در زمان انجام لیزر امکان دارد با گرمای زیادی روبرو شوید و در نهایت منجر به سوختگی شوید اما با وجود این دستگاه باعث خنک سازی پوست شما می شود.
 • حضور در مراکز و کلینیکی که با هواکش و تهویه هوا برخوردار است بسیار مهم است چرا که در زمان انجام لیزر این امکان وجود دارد که بوی نامطبوعی توسط سوختگی از سوی گوگردها در فضای محیط پخش شود. همین موضوع نیز باعث سوختگی می شود.
در حین انجام لیزر بیکنی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
در حین انجام لیزر بیکنی باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

آیا بعد از انجام لیزر بیکینی مجددا نیاز به پاکسازی موهای زائد داریم؟

در پاسخ به این سوال گفته می شود که با انجام لیزر بیکینی شما بانوان محترم بطور کامل از شر موهای زائد خود رهایی پیدا خواهید کرد چرا که لیزر بیکینی کاملا پوست شما را صاف می کند و تمامی موهای زائد شما را طی چند جلسه از بین می برد. قابل ذکر است گفته شود بعد از انجام لیزرهای بیکینی باید حتما بعد از آن بهداشت خود را در نظر بگیرید و رعایت کنید

همچنین اگر زمانی  با موهای زائدی روبرو شدید می توانید به وسیله شیو کردن آن ها را برطرف کنید. در زمان انجام لیزرهای بیکینی دیگر به هیچ عنوان با سوزش های مکرر و التهاب هایی که ممکن است شما را آزار دهید بطور کامل بدور باشید.

آیا بعد از انجام لیزر بیکینی مجددا نیاز به پاکسازی موهای زائد داریم؟
آیا بعد از انجام لیزر بیکینی مجددا نیاز به پاکسازی موهای زائد داریم؟

 

فواید لیزر بیکینی

با انجام لیزر بیکینی دیگر جای نگرانی برای رشد موهای زائد نخواهد بود و شما بانوان محترم با پوستی کاملا صاف و بدون مشکلی روبرو خواهید شد. فوایدی که بعد از انجام لیزر بیکینی باید در نظر داشته باشید این است که:

 • تعداد موهای شما بطور کامل کاهش می یابد
 • جلوگیری از رشد سریع موها
 • نازک شدن مو
 • کمرنگ شدن مو و تغییر حالت
 • و..
فواید لیزر بیکینی
فواید لیزر بیکینی

زمانی که در انجام لیزر بیکینی دچار درد می شوید چه باید کرد؟

این امکان در زمان انجام لیزر وجود دارد که دچار درد شوید در این حالت بجز اینکه از ترکیب های مختلفی جهت بی حس کردن و اینکه مانع درد می شود از روش های متفاوتی برای جلوگیری از درد بکار گرفته می شود که مربوط به سرد کردن پوست است. برای اینکه پوست را سرد کنند از روش های زیر استفاده می شود:

 • ژل سرد
 • هوای سرد
 • شیشه های سرد
 • اسپری های سرد کننده
 • و..

در این روش ها تنها می توان به دو روش اشاره کرد که از نظر تاثیر گذاری نسبت به یکدیگر از اختلافات بالایی برخوردار هستند، برای مثال استفاده از ژل های سرد از تاثیر کمتری در پوست خود مواجه می شویم اما با استفاده از اسپری های سردکننده باید پوست تحت تاثیر بالایی قرار می گیرد، و می توان این روش را یکی از روش های تاثیر گذار به حساب آورد.

زمانی که در انجام لیزر بیکینی دچار درد می شوید چه باید کرد؟
زمانی که در انجام لیزر بیکینی دچار درد می شوید چه باید کرد؟

فاصله های جلسات لیزر بیکینی چگونه است؟

با توجه به تعاریف گفته شده می توان گفت لیزرهای بیکینی بر اساس جلسات مختلفی صورت می گیرد. اما این تعداد جلسات و فاصله هر جلسه نسبت به یکدیگر متفاوت است و کاملا بستگی به ناحیه لیزر دارد.

هر ناحیه از بدن که قرار است لیزر شود نسبت به لیزر های بیکینی از جلسات مختلفی برخوردار است که توسط پزشک مربوطه اعلام می شود. فاصله جلسات لیزر برای این است که موهای زائد مجدد رشد کند هر جلسه تعداد رشد موهای زائد نسبت به جلسه های گذشته کاهش می یابد.

فاصله های جلسات لیزر بیکینی چگونه است؟
فاصله های جلسات لیزر بیکینی چگونه است؟

نتایج بعد از انجام جلسات مختلف لیزر بیکینی

بعد از آن که جلسات مختلف و میزان زمان های مربوط به لیزر را پشت سر گذراندید با نتایج مطلوبی روبرو خواهید شد. به این منظور که هر تعداد جلساتی که باید برای ناحیه تناسلی خود انجام دهید را بطور تمام و کمال بگذرانید کاملا توانسته اید 90 درصد موهای زائد خود را از بین ببرید و مانع رشد آن ها شوید.شاید این سوال در ذهن شما مخاطبان رخ دهد که آیا رشد موهای زائد بعد از لیزر دائمی است؟

در پاسخ به این سوال گفته می شود که نتیجه انجام لیزر کاملا ثابت و دائمی می باشد و هیچ تغییری پیش نخواهد آمده چرا که مانع رشد موها می شود. اما نکته مهمی که باید حتما در نظر داشته باشید این است که لیزر کردن درست است کاملا حالت اولیه پوست شما را تغییر می دهد

اما ممکن حدودا ماهی یک بار یا دو ماه یک بار نیاز داشته باشید که بعضی از موهای زائد را بردارید، اما بطور کلی نسبت به زمان های گذشته از تغییرات بسیار بالایی برخوردار خواهید بود و دیگر جای هیچ نگرانی برای شما بانوان محترم باقی نخواهد ماند. پس در نهایت هدف از انجام لیزر برای کاهش رشد موهای زائد و از بین بردن آن ها نسبت به حالت اولیه است.

هزینه لیزرهای بیکینی چگونه است؟

اگر بخواهیم درباره ی هزینه لیزرهای بیکینی صحبت کنیم باید بگوییم که هزینه این نوع لیزر وابسته به عواملی است که در زمان لیزر انجام می شود برای مثال بستگی به تعداد جلسات، بستگی به نوع مو و اینکه قرار است دقیقا کجای ناحیه تناسلی انجام شود مربوط می شود.

عامل دیگری که می تواند بر روی هزینه لیزرهای بیکینی تاثیر گذار باشد را می توانیم به مراکزها و کلینیک هایی اشاره کنیم که در کدام از محله ها قرار گرفته است به این منظور اگر کلینیکی که در بالای شهر قرار گرفته است مسلما از هزینه بالایی نسبت به کیلینکی که پایین شهر قرار گرفته است برخودار می باشد، علاوه بر این موضوع نوع دستگاه و تجهیزاتی که برای از بین بردن موهای زائد در لیزر بیکینی مورد استفاده قرار می گیرد کاملا بر روی هزینه لیزر موثر است.

هزینه لیزرهای بیکینی چگونه است؟
هزینه لیزرهای بیکینی چگونه است؟

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده اگر قصد دارید ناحیه تناسلی و شرمگاهی خود را از شر موهای زائد خلاص کنید پیشنهاد می کنیم که حتما لیزر بیکینی را توسط پزشک های متخصص در مراکز کاملا معتبر و مجهز طی جلسات مختلفی که برای شما در نظر می گیرند را انجام دهید. تا در نهایت با نتیجه کاملا مطلوبی روبه رو شوید.

 

(ما در طراحی این مقاله توانستیم فقط بخشی از مطالب مربوطه را برای شما مخاطبان محترم شرح دهیم، امیدواریم اطلاعات کافی و سودمندی را نسبت به این مقاله کسب کرده باشید.)

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه 12 سال کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال 86

سابقه 5 سال کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

رفع تیرگی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

09127379893

اینستاگرام: dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید