میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

لابیای بزرگ
لابیای بزرگ

لیست موضوعات

لابیای بزرگ

در این مقاله قصد داریم مطالبی در رابطه با لابیای بزرگ  برای شما همراهان گرامی شرح دهیم امیدواریم که از این مطالب بهره کافی را ببرید.

سوالاتی در رابطه با لابیای بزرگ وجود دارد که در این مقاله سعی می کنیم به برخی از آنها پاسخ دهیم:

بزرگی لابیا چیست و چه زمانی نیاز به جراحی دارد؟

عوارضی که هیپرتروفی یا لابیای بزرگ به دنبال دارد؟

علت هایی که برای بزرگی لابیا وجود دارد؟

لابیای بزرگ
لابیای بزرگ

بزرگی لابیا چیست و چه زمانی نیاز به جراحی دارد؟

یک اصطلاح پزشکی که در زمان بزرگ بودن لابیا از حد نرمال به کار می رود هیپرتروفی لابیا می باشد، البته بزرگ بودن لابیا طبیعی می باشد و جایی برای نگرانی در این رابطه وجود ندارد همچنین افرادی وجود دارند که در زمان تولد لابیایی بزرگ و نامتقارن دارند و تا آخر عمر هم با آنها همراه است و هیچ گونه عملی در این رابطه انجام نمی دهند و این مسئله برای آنها مشکلی را به وجود نمی آورد.

وظیفه ای که لابیا دارد این است که از بخش های داخلی واژن محافظت کند و اثراتی که ضربه یا اصطکاک بر روی کلیتوریس دارد را به مقدار قابل توجهی کم کند، هیپرتروفی لابیا بر روی هر دو لابیا یعنی لابیای مینور و ماژور تاثیر می گذارد اما بیشترین اثر آن روی لابیای مینور است و در لابیای ماژور باعث بزرگی ظاهر آن می شود.

بزرگی لابیا چیست و چه زمانی نیاز به جراحی دارد؟
بزرگی لابیا چیست و چه زمانی نیاز به جراحی دارد؟

عوارضی که هیپرتروفی یا لابیای بزرگ به دنبال دارد؟

بیشتر افرادی که دارای لابیای بزرگ هستند هیچ گونه نشانه ای ندارند و در برخی از موارد هم ممکن است سبب ناراحتی شخص شود که در مطالب زیر به دو نمونه از عوارض آن اشاره می کنیم:

تحریک یا درد: لابیا جز ناحیه های حساس بدن به شمار می رود و بزرگی این ناحیه ممکن است سبب تحریک سریع تر شود که احساس خوشایندی را به شخص منتقل نمی کند و افراد در هنگام انجام فعالیت هایی که فشار بیشتری دارد مانند دوچرخه سواری و اسب سواری احساس درد یا ناراحتی بیشتری برای آنها ایجاد می شود

حتی هنگام مقاربت هم ممکن است درد را بیشتر احساس کند و از فعالیت جنسی لذت کافی را نبرد و یا حتی ممکن است از این رابطه دوری کند که این مسئله خود باعث مشکلات زیادی در زندگی فرد می شود، در برخی از افراد هم لابیای بزرگ ممکن است ساییدگی را بر اثر پوشیدن لباس زیر ایجاد کند و این ساییدگی می تواند تحریک پایدار را در این ناحیه ایجاد کند.

تمیز و مرتب بودن: افرادی که لابیای بزرگ دارند قسمت های اضافی از پوست چین خورده در اطراف فرج داشته که این مسئله باعث می شود در هنگام تمیز کردن و شست و شو این ناحیه مشکل داشته باشند و باکتری های زیادی در این قسمت جمع شود.

علت هایی که برای بزرگی لابیا وجود دارد؟

دلیل مشخصی برای بزرگی لابیا در افراد وجود ندارد و متخصصان به عنوان یک عامل طبیعی به این مسئله نگاه می کنند و این مسئله را مانند سینه ها که ممکن است یکی بزرگتر از دیگری باشد در نظر می گیرند و تفاوتی که در لابیا وجود دارد را طبیعی می دانند و می گویند

که بعضی از افراد با لابیای بزرگ متولد شده و برخی دیگر هم به مرور زمان و به علت نوسان های طبیعی این مسئله برای آنها اتفاق می افتد، برخی از خانم ها بزرگ شدن لابیا را در زمان بلوغ و برخی دیگر پس از بارداری این مسئله را تجربه می کنند.

در پایان لازم است به این مطلب هم اشاره کنیم که این مسئله طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد و جراحی بیشتر برای افرادی که مشکل آنها شدید است و باعث درد و ناراحتی آنها می شود توصیه می گردد، هم چنین در جراحی انتخاب پزشک خوب میزان رضایت از عمل را بالا می برد. جراحی لبیاپلاستی در کلینیک دکتر زرگنج با لیزر و بدون بخیه انجام می شود.دوره نقاهت کوتاهی دارد و بهبودی سریع است.

علت هایی که برای بزرگی لابیا وجود دارد؟
علت هایی که برای بزرگی لابیا وجود دارد؟

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال ۱۳۶۱به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال۱۳۷۴ در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ از سال۱۳۸۶

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با دستگاه مونالیزاتاچ از سال۱۳۹۴

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس : 161 930 22 021

۰۹۱۲۷۳۷۹۸۹۳

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید