میدان هروی-برج هروی

ورودی B -طبقه دوم -واحد 202

شماره تماس

٢٨١١١٦١٥-٠٢١

روزهای فعالیت کلینیک

شنبه تا پنج شنبه

قیمت دستگاه فتوتراپی
قیمت دستگاه فتوتراپی

لیست موضوعات

قیمت دستگاه فتوتراپی

در این مطلب قصد داریم شما را با قیمت دستگاه فتوتراپی آشنا کنیم. پارامترهایی در تعیین قیمت انواع فتوتراپی تأثیرگذار است.

جهت طبقه بندی موضوع، آن­ها را در قالب پرسش و پاسخ مطرح می­کنیم.

شماره 1: دستگاه فتوتراپی چگونه دستگاهی است و چرا از آن استفاده می­کنند؟

شماره 2: آیا تهیه دستگاه فتوتراپی برای افراد بیمار امکان پذیر است؟

شماره 3: قیمت انواع دستگاه فتوتراپی چگونه است؟

شماره 4: در زمان خرید و یا اجاره دستگاه فتوتراپی خانگی چه نکاتی را نباید هنگام تحویل دستگاه فراموش کرد؟

 

شماره 1: دستگاه فتوتراپی چگونه دستگاهی است و چرا از آن استفاده می­کنند؟

دستگاه فتوتراپی دستگاهی است که برای درمان بیماری­های متنوع پوستی از نوزاد گرفته تا بزرگسالان و سالمندان مورد استفاده قرار می­گیرد. درمانی که این دستگاه برای این نوع بیماری از خود نشان داده آن را به عنوان یکی از پر کاربردترین دستگاه­های درمانی در جامعه امروزی به شمار آورده است.

درمان با فتوتراپی را نور درمانی نیز می­گویند که یک روش مطمئن و ایمن نیز هست و دوره درمان سریع­تری را نسبت به سایر درمان­ها برای بیماران پوستی داراست.

شماره 2: آیا تهیه دستگاه فتوتراپی برای افراد بیمار امکان پذیر است؟

نکته­ حائز اهمیت آن است که تعداد افرادی که به عارضه پوستی مبتلا می­شوند در جامعه بسیار است. لذا این افراد در صورتی که بتوانند آن را تهیه کنند تمایل به داشتن این دستگاه در منزل و محل سکونت خود را دارند. طبق این نیاز شرکت­های تولید کننده این دستگاه به فکر راهی برای اجاره دادن این دستگاه نیز افتاده اند و آن را به صورت اجاره ای به بیماران تحویل داده و هزینه اجاره را دریافت می­کنند .

در کشور ما نیز این دستگاه در برخی نقاط معمولاً تمامی نقاط تهران و نیز در کرج با قیمتی مناسب آن را به فروش می­رسانند و یا اجاره می­دهند. شهرهای دیگری همچون اصفهان ، قم ، مشهد ، شیراز ، تبریز، ارومیه ، و کرمانشاه نیز دستگاه فتوتراپی درمان زردی نوزاد را به فروش می­رسانند. شایان ذکر است که قیمت دستگاه فتوتراپی با توجه به نوع آن و نوع درمانی آن برای بیماران مختلف، متفاوت می­باشد.

انتقال دستگاه فتوتراپی به منزل برای برخی افراد همچون نوزادان مناسب­تر است. زیرا که نوزادان، تازه متولد شده و بدنشان در برابر محیط آلوده  بیمارستان ضعیف بوده و ممکن است به بیماری دیگری مبتلا شوند. از این رو، والدین به اجاره این دستگاه و استفاده آن در منزل روی آورده اند.

شماره 3: قیمت انواع دستگاه فتوتراپی چگونه است؟

انواع مختلفی از دستگاه فتوتراپی شامل موارد ذیل هستند:

1- دستگاه فتوتراپی تخت

این مدل دارای 4 لامپ برای استفاده انکوباتور نوزاد و یا کات نوزاد در درمان یرقان نوزادان طراحی شده است. این دستگاه دارای لامپ فلورسنت با طول موج تأثیر گذار بر بیماری یرقان نوزاداست. درمان یرقان نوزاد با مقدار بیلیروبین زیر 18 میلی گرم در لیتر انجام می­شود. این نوع دستگاه دارای یک پایه تلسکوپی است که می­تواند منبع نور را تا 20 سانتی متری نوزاد تنظیم کند.

این مقدار نور در افزایش قدرت برای درمان یرقان نوزاد بسیار مؤثر است. همچنین این دستگاه دارای 4 لامپ قابل تنظیم با مقدار زاویه­ای مخصوص در محفظه اطراف لامپ است. اگر در درمان نیاز به تابش نور زاویه دار باشد از این 4 لامپ با تنظیم زاویه دلخواه صورت می­گیرد. و نیز 4 چرخ زیر دستگاه فتوتراپی، حمل آن را آسان نموده است. شکل زیر یک فتوتراپی تخت را نشان می­دهد.

1- دستگاه فتوتراپی تخت
1- دستگاه فتوتراپی تخت

2- فتوتراپی خانگی

این نوع فتوتراپی برای درمان یرقان نوزادان طراحی شده است. دارای 4 عدد لامپ ال ای دی با طول موج مؤثر بر یرقان نوزادان است. پایه­ های متحرک و کیف آن قابل حمل می­باشد. برای نوزادانی که یرقان دارند والدین می­توانند زیر نظر پزشک در منزل و در کنار مادر کار درمان را انجام دهند. برای درمان این نوزادان بیلیروبین زیر 18 میلی گرم در لیتر نیاز است. شکل زیر نیز مدل خانگی دستگاه فتوتراپی را نشان می­دهد.

2- فتوتراپی خانگی
2- فتوتراپی خانگی

3- فتوتراپی اینتنزیو

این دستگاه مختص نوزادان تازه متولد شده که مبتلا به یرقان هستند استفاده می­شود. دستگاه تابش نوری با طول موج 450 نانومتر است. تابش این نور روی پوست بدن نوزاد ، مولوکول­های بیلیروبین خون نوزاد را شکسته و در مراحل پیچیده درمانی باعث می­شود که از مدفوع نوزاد دفع شود.

در مدل های 224، 222 و 225 این نوع فتوتراپی ، لامپ­های LED با طول عمر بالا تعبیه شده اند که درون محفظه فتوتراپی اینتنزیوی مدار 360 درجه، با تمام قدرت به بدن نوزاد تابانیده می­شوند. فتوتراپی ذکر شده برای نوزادانی که بیلیروبین خون آنها بالای 18 میلی گرم در لیتر است مورد استفاده قرار می­گیرد. و زردی بیماریشان با فتوتراپی های 4 لامپه قابل درمان نیستند. شکل زیر این فتوتراپی را نشان می­دهد.

3- فتوتراپی اینتنزیو
3- فتوتراپی اینتنزیو

4- دستگاه فتوتراپی استاندارد برای درمان زردی

این مدل دستگاه، یک مدل معمولی ، و استاندارد است که دارای led  می­باشد. شکل زیر این مدل را نشان می­دهد.

4- دستگاه فتوتراپی استاندارد برای درمان زردی
4- دستگاه فتوتراپی استاندارد برای درمان زردی

5- دستگاه فتوتراپی درمان خانگی پسوریازیس و اگزما

فروش این دستگاه برای خریداران به صورت دسته دوم هم امکان پذیر است. یک فتوتراپی UVB کمک کننده است. برای درمان ، بیمار باید در معرض نور فرابنفش قرار گیرد.

فتوتراپی­ هایی که نور  UVB و PUVA دارند برای درمان بیماری­های پوستی پسوریازیس و اگزما بسیار مفید است. آن را می­توان در منزل نیز به راحتی استفاده نمود و بعد از طول درمان آن را به محل دریافتی دستگاه برگردانید. شکل زیر این نمونه از دستگاه فتوتراپی را نشان می­دهد.

5- دستگاه فتوتراپی درمان خانگی پسوریازیس و اگزما
5- دستگاه فتوتراپی درمان خانگی پسوریازیس و اگزما

نکته مهم: برای خرید و یا اجاره انواع مختلف دستگاه­های فتوتراپی، باید تأییدیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وجود داشته باشد. رعایت این نکته، بیماران را از خرید خود مطمئن می­کند.

شماره 4: در زمان خرید و یا اجاره دستگاه فتوتراپی خانگی چه نکاتی را نباید هنگام تحویل دستگاه فراموش کرد؟

در هنگام تحویل فتوتراپی خانگی باید: 1- چشم بند بهداشتی 2- برگه راهنما را دریافت کرد. در برگه راهنما مواردی همچون 1- زمان استفاده از دستگاه ، 2- تعداد ساعت استفاده از دستگاه، 3- نحوه قرار دادن دستگاه و مواردی از این قبیل به طور کامل تشریح شده است. درباره طول عمر لامپ­ های دستگاه فتوتراپی نیز حتماً اطلاعات لازم را بدست آورد.

برای تهیه لامپ­های نمونه با طول عمر عالی می­توان به شرکت­هایی که در شهرهای کرمان، بندرعباس، اهواز ، بوشهر ، ساری ، رشت، کازرون، و هشتگرد، هستند درخواست خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت در دسترس شما قرار گیرد.

آیا با سابقه تخصصی بسیار درخشان دکتر افسانه زرگنج فرد آشنا هستید؟

ورودی سال 1361 به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران و فارغ التحصیل 1368

دریافت برد تخصصی زنان و زایمان در سال 1373 از دانشگاه شهید بهشتی

12 سال سابقه در هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک

تجربه موفق از سال 74 در زمینه بیماری های زنان , زایمان , نازایی  و رفع مشکلات جنسی از جمله واژینیسموس

سابقه کار از سال 86 در زمینه : لیزر موهای زائد , تزریق ژل, بوتاکس صورت, کاشت نخ

سابقه کار در زمینه زیبایی های زنان با لیزر مونالیزا از سال 94:

لابیاپلاستی

برطرف نمودن خشکی واژن

روش های ارتباط با کلینیک دکتر افسانه زرگنج فرد

آدرس : تهران – میدان هروی – برج هروی – ورودی B – طبقه دوم – واحد 202

شماره تماس :

09127379893

161 930 22 021

اینستاگرام:dr_zarganj

ایمیل :[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید